Keresés

Részletes keresés

Tycho Brache Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3394
Én Rovinjba mentem pár éve minden előszervezés nélkül, rövid autózás után találtam megfelelő apartmant pár éjszakára is (szerintem akár egyre is kiadták volna), pedig ez a főszezonban volt. Igaz, ez nem egy reprezentatív minta, de szerintem nyugodtan el lehet így indulni. Lehet, hogy csak drágább helyet találsz egy-egy városban, de az előzetes helyfoglalás többletköltségei (jutalékok, kamatveszteség + befektetett energia) kitehetnek ugyanennyit. És ráadásul nem vagy kitéve annak, hogy valami szar helyen kell töltened egy helyet, mert 3 hónappal korábban kifizetted...
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3393)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3393
No ezek a címek azok, a "halas" kolléga gyorsabb és lelkiismeretesebb nálam. :-)
Szerintem, ha csak ketten mentek, lehet szállást találni, bár kibicnek semmi nem drága. Én mondjuk, mivel gyerekileg szokok menni, már nem mernék előszervezés nélkül nekivágni egy külföldi nyaralásnak, de az mondjuk az én nyusziságom.
A nyaralóövezetekben, a városokban vannak ilyen Tourist Info (lehet, hogy nem ez a neve, de valami ilyesmi) irodák, ha oda bemégy az ember, kizárt, hogy ne tudnának címeket mondani. Kérdés ugye, hogy azt meg kell keresni, jó lesz, nem lesz jó, szóval naponta ezt eljátszani, szerintem nyűgös, de ezt nektek kell eldönteni.
Előzmény: Tajpan (3390)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3392
Hasznos linkek Horvátországhoz:

www.croatia.net
www.htz.hr (ha jól láttam, ugyanaz az oldal, mint az előző)
www.adriatica.net

útdíjak (híd, alagút is):
http://www.croatia.hr/arrival/index.php?menu=18&

Ha előszezonban mentek, biztos nem fog gondot okozni az esténkéntiszálláskeresés: hacsak nem akarjátok az adott településen fellelhető árat összehasonlítani, akkor gyorsan fogtok találni (saját tapasztalat szerint nagy különbség a hasonló szolgáltatást nyújtó szálláshelyek között egy településen belül nincs).

Előzmény: Tajpan (3387)
Tajpan Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3391
Bár hívhatlak szánkónak.
Előzmény: Tajpan (3390)
Tajpan Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3390
F: (a neved inkább nem írom ki, nem jön az ujjaimra :-), köszi a választ. Szerinted a júniusi előszezonban is nehéz lenne üres szobát találni?

Előzmény: F_a_s_z_á_n (3389)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3389
Autópályán szakaszonként kell fizetni, 10-12-15 stb. kunákat. Valahol előbb van részletes is , meg van URL is, majd előbányászom.
Előzmény: Tajpan (3387)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3388
Csak nem volt tiszta, hogyha minden nap máshol alszotok, akkor elég nagy szervezés kell ahhoz, hogy előre megtervezd, leszervezd az utat, lefoglald a szállást, stb. Ha ezt nem teszed, akkor az elég strapa napközben utazni,várost, tájat nézni, szállás után kajtatni. Ugyhogy mire fürödhetnétek, éjszaka lesz, akkor meg már nem kell aggódni a meleg miatt. :-)
Azér írtam, hogy egy A.E. kártyával ezt elegánsan meg lehet oldani.
Előzmény: Tajpan (3385)
Tajpan Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3387
fish: köszi. Nem kempingezni szeretnénk, de biztonság kedvéért viszünk sátrat. Meleg nem olyan fontos, 25 fok elég, csak napsütés legyen. Júniusra gondoltam én is, csak féltem az esőktől.

Nem is merem az ottani viszonyokat, autópályákon hogyan kell fizetni?

Előzmény: Fishtax (3386)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3386
Ha csak tényleg a du-i órákban akartok pár órát lubickolni, akkor a június eleje (esetleg május legvége) megfelelő időpont lehet. Olyankor még sok turista sincs, könnyebben találtok szállást 1-1 éjszakára (hacsak nem kempingezni akartok), mint a főszezonban, amikor már nem annyira szívesen adják ki olyan rövid időre a házakat. A víz már fel tud melegedni a partközeli részeken, de a szokásos 24-25 fokos langymelegre ne számítsatok.
Porecstől Dubrovnikig érdemes bejárni a _horvát_ tengerpartot, de ha időtök engedi, a Kotori-öböl mindenképpen érdekes látványosság. De valószínűleg nem fogja, hiszen ha csak a nagyobb látványosságokat veszem, akkor: Rovinj, Pula, Abbázia, Fiume, Zadar, Sibenik, Trogir, Split, Dubrovnik, Krka Nemzeti Park, Plitvicei-tavak, Kornati-szigetek, Korcsula, Mljet... van mit nézni! :-)

fish

Előzmény: Tajpan (3383)
Tajpan Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3385
A választ köszönettel vettem, egyébb, kicsit hasznosabb? :-)
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3384)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3384
Csak American Express kártya kérdése az egész. :-)
Előzmény: Tajpan (3383)
Tajpan Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3383
Sziasztok!

Eredetileg idén egy görög szigetre repültünk volna a feleségemmel, de aztán arra jutottunk, hogy inkább egy barangolós jellegű autós túrát szeretnénk tenni a horvát tengerparton és egyéb szép helyeken.

Minden nap máshol szállnánk meg, megnéznénk a lehető legtöbb nevezetességet, szép várost, katedrálist, erődöket, stb...

Erre lenne kb 11 napunk. Ami érdekelne első körben: mikor érdemes menni az időjárást figyelembe véve? Azaz már legyen igazi nyár, ne esős időszak, de, mivel dőleg nézelődnénk és csak útközben csobbannánk, ne legyen túl nagy kánikula.

Kérlek mondjátok el a véleményeteket.

Később még kérdeznék. :-)

Köszönettel!

lborli Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3382
'96 táján kellett volna ingatlant venni, akkor voltak igazán jó áraik.
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3381
:-)))
Köszi!
Szerintem egyenlőre csak álmodozunk.
Előzmény: tec1 (3380)
tec1 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3380
Sziasztok!

Csak óvatosan az ingatlanvásárlással! Mindenképpen egy megbízható ügyvédet vagy irodát kell keresni mert bele lehet fejelni egy olyan ingatlanba amiből a háború miatt kiköltözött pl. egy szerb család és most valaki más árulja....
Nekünk van egy partnerünk aki magyarként Horvátországban, Zágrábban él és vállakozást vezet. Ő említette, hogy a Dalmát tengerparton vannak nagyon olcsó ingatlanok.

tec1

Előzmény: Norcee (3378)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3379
Nem, nem beszélem.
De hát így neked teljesen más. Gyakorlatilag van realitása a dolognak.
A Kanga ingatlanközvetítő iroda honlapját. (Bár sajna nem fizetnek érte, hogy reklámozzam őket.)
Ismered?
Előzmény: Norcee (3378)
Norcee Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3378
Hali!
Látom mást is foglalkoztat a téma. Ha nem titok melyik oldalon nézegeted az ingatlanokat? Mi is találtunk pár hirdetést a férjemmel, és azt szürtük le, hogy az árak nem magasabbak, mint pl. a szegedi ingatlanárak, de igazán azt tervezzük, hogy nyáron leugrunk egy hónapra és veszünk valami lenti hirdetőújságot, és elkezdünk számolni, meg tervezni.
Amugy te beszéled a horvátot? Mert én vajdasági magyarként elég jól gagyogom, így bízom benne, hogy esetleg tudnék diplomát honosítani, és lent is a szakmámban dolgozni.
Norcee
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3377
Hali!
Akár hiszed, akár nem, engem is pont ez foglalkoztat. Rendszeresen nézem az ho-i ingatlanokat, van egy kedvenc lapom, állandóan számolgatom az árakat, és ábrándozok. (meg fűzöm az asszony fejét!)
Ha lenne egy kis bátorságom, már régen belevágtam volna, szerintem nem kivitelezhetetlen.
Ha olyan munkája van az embernek, amit távolról is el tud végezni, vagy nincs helyhez kötve, szerintem az iskola is megoldható. Magántanulói státusz létezik, vizsgára meg hazajöttök.
(Persze csak a pofám jár.)
Előzmény: Norcee (3376)
Norcee Creative Commons License 2003.03.07 0 0 3376
Sziasztok Kedves Horvátország Rajongó Topiktársaim!

Látom, nem csak én számolgatom már a napokat, és tervezem, hogy hogy tudnék minél hamarabb úrja A Tengeren lenni.
Azonban bennem, nem csak a nyaralás vágya bujkál, hanem azon töröm a fejem, hogy jó lenne odaköltözni. Ebben szeretném a ti segítsegeteket kérni, hogy ismertek-e olyanokat, akiknek sikerült, tudtok-e valamit róla, hogy a tengerparton van-e valahol magyar iskola (igazán ez az egy dolog tart vissza, mert azt szertném, hogy majd a születendő gyermekeim magyar iskolába járjonak).
Minden hozzászólás érdekel!

Norcee

photograph Creative Commons License 2003.03.06 0 0 3375
Figyelem!Ha akartok olcsón nyaralni Pag szigetén(főleg elő- és utószezonban,akkor engem keressetek.A szállás egy tavaly épült,összkomfortos (tűzhely,hűtőszekrény)épületben van,a Mandre nevű kicsi faluban.A tengerpart változatos,a teljes síkságtól a sziklákig,minden van.Ideális kisgyerekkel utazóknak is,viszont nem ajánlott diszkóra,nyüzsgésre vágyóknak.A hely csendes,itt mindenki kipihenheti a fáradalmait.Pár napon belül rakok fel képeket is a környékről.További info a kovacs.attila@webmail.hu címen.

Attila

fekvőrendőr Creative Commons License 2003.03.05 0 0 3374
Köszi, a neten megtaláltam, az tetszett, de néha a képek esetleg túl idealizáltak ezért érdekelnek a szubjektív vélemények.
"Megfelelő (ez horvátországi viszonyokat tekintve ugyebár a nagyon jó)." Én is valami ilyesmire számítottam.
Mégegyszer köszönöm: fekvőrendőr
Előzmény: KAti (3373)
KAti Creative Commons License 2003.03.05 0 0 3373
Nem apartmanban, hanem kempingben voltam ott.
Megfelelő (ez horvátországi viszonyokat tekintve ugyebár a nagyon jó).
Az apartmanok a dombtetőn feljebb, a víztől hosszabb sétára vannak.
Az üdülőtelep a semmi közepénvan, a mellette lévő falucska feledhető. Trogirhoz autózni kell.
A part egy része kiépített, beton, a kerítéstől a jó 20 perc sétára lévő szállodákig vezető erdei gyalogút mellett fenyőerdős/sziklás.
Elég jó ABC a kempingben, étterem zenével (csak kívülről néztük), a kemping bejáratánál kis pizzázó, jó pizza olcsón.
Neten megtalálható, ha nem onnan nézted volna ki.
Előzmény: fekvőrendőr (3372)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.03.04 0 0 3372
Szevasztok!
Kinéztük magunknak Trogir mellett a Vranjica-Belvedere appartmanokat aug. első hetére. Járt-e már valaki ott, és mik a tapasztalatok róla illetve a környékről?
fekvőrendőr
fintorgó Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3371
Caorle Olaszország San Francesko kemping: Déltől háromig csendes pihenő, nem mehettünk be a kocsival, csak a belső parkolóba. Onnan gyalog a lakóig. A medence is zárva, hangoskodás csak a tengerparton engedélyezett.
Este 11 után a gyereket még a bringáról is leszállította az őr, csak gyalog és csöndben!
Pedig csak wc-re ment sürgősen. :-))

Viszont 11-ig örökzöld olasz dalokat hallgathattunk közel a tengerparthoz, élőben, táncoltunk is. 11 után roló!

Már nézem a horvát oldalt.
Nálunk a gyerek már felnőtt. :-), :-(

Előzmény: tec1 (3370)
tec1 Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3370
Helyfoglalás kempingben: Voltam én Franciaországban olyan kempingben ahol boxok vannak kialakítva sövényből és minden további nélkül lehet helyet foglalni. Ott azért nincs olyan tumultus mint a San Marinoban júliusban. Este 10 után kapu zárva, csak gyalog lehet bemenni a sátorhoz, hogy ne zavarj másokat!
Viszont a part és az elérhetőség szempontjából a San Marino mindenképpen nyerő....

Kiszámoltam, hogy nekünk mennyibe kerülne egy nap (két felnőtt, egy gyerek, lakókocsi, autó):23,6 EUR/nap

tec1

Előzmény: fintorgó (3367)
fintorgó Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3369
Nagyon gyakorlott vagy a helykeresésben. Mi is így szoktuk, sok kempinget ismerünk, de soha nem lehet tudni, nem állnak-e már a kedvenc helyünkön? Újítás: visztek széket, leteszitek, nem kell őrizni a helyet.
Vagy kiteszel egy elakadásjelzőt.
Általában igen keskenyek a belső utak, esetleg egyirányu a forgalom. Igen kellemetlen egy szembejövő, szintén lakóval.
Előzmény: KAti (3366)
tec1 Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3368
Ezt most találtam:

http://www.imperial.hr/deu/ac_sanmarino_cijene.htm

tec1

Előzmény: fintorgó (3367)
fintorgó Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3367
Hát nem kétéltű az biztos! :-))
Nem is lehet kempingekben helyet foglalni. Nehéz is lenne kivitelezni a dolgot. Kicövekelnék, vagy hogy oldanák meg?
Itthon láttam már a boxos részeken, ha valaki ahhoz ragaszkodik, lekötnek neki egy helyet.
Mi általában a szabad területre állunk, ott jól elférünk.:-)
Ott a SAn Marinóban voltunk mi is, jó nagy, ami kell is a sok vendégnek.Nem tudok a Rabon másikról.
Árakról tudnál írni? Tudom tavalyi, de alapnak jó lesz.
Előzmény: tec1 (3365)
KAti Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3366
Hát igen, lakókocsival erősen meg kell gondolni, hogy hova megy be az ember :-)
Én a kempingekben a helykereséshez a következőt csinálom: leállítom a lakókocsit a kemping - de akár a falu - szélén, és elmegyek családilag, csak az autóval (vagy, ha kicsi a kemping, gyalog) helyet keresni. Ha megvan a jó hely, feleségem letámasztom ott, hogy őrizze a helyet, s a felderített útvonalon becsorgok a szerelvénnyel.
tec1 Creative Commons License 2003.03.02 0 0 3365
Ezek szerint a lakókocsi ugyanakkora mint amivel mi voltunk, de a kisbuszban nem vagyok biztos, hogy ugyanabba a kategóriába sorolják mint egy személyautót. Könnyű dolguk van, annyit kérnek amennyit akarnak hiszen nem kétéltű az autód...
Mi a San Marino kempingben voltunk ahol nem lehet előre helyet foglalni hanem amikor odaérsz akkor keress magadnak! Ez volt a legkeményebb órám a lakókocsival. Nagyon meg kell gondolni, hogy melyik soron indulj el a kempingben!

tec1

Előzmény: fintorgó (3364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!