Keresés

Részletes keresés

JKruz Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3825
Már csak 32-t kell aludnom az indulásig!:-)
Az utazási irodák végig 36 Ft/kuna árfolyamot emlegetnek. A határon tényleg 31 forint?
Előzmény: Raggi (3819)
Raggi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3824
Nekem is itt van a szép, díszes belépő a kezemben, térképpel, útvonallal, a nagy vízesés képével és 75 kuna fejenként. Tény, hogy ebben benne van a panoráma busz és a csónakázás is, de szerintem minden jegy árában benne van.
Mondjuk Plitvice táényleg gyönyörű és mindenképpen megéri megnézni. Szerintem jegy nélkül is be lehet menni csak akkor nem lehet hajókázni és buszozni, ami nem nagy veszteség ha van ideje az embernek.
Előzmény: alpesi (3822)
Raggi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3823
Forintot váltottunk, sőt Szlovénia fele jöttünk haza és a horvát/szlovén határon is váltottunk forintot, ott 10.000 forintért 8.000 toklárt adtak, ebből 2000 elment autópálya díjra, a többit eltankoltuk.
Előzmény: zenox (3821)
alpesi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3822
Raggi!
Plitvicére ápr. 22-én még csak 45 kuna volt a belépő fejenként. Biztos, hogy nem tévedek, mivel a kezemben van a jegy!
mmaxxa!
Pontosítva a Hotel Delfinben (Diklo-Zadar: tengerpart) az 510 kunás vacsi számlát. 1 kétszemélyes haltál = 350 kuna; 1 grill kaja = 76 kuna + 2 sör és egy üdítő össz.: 510 kuna.
Előzmény: Raggi (3819)
zenox Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3821
Szia!

Forintot váltotattok vagy euro-t?
A pénzváltó a határon este is müködik?
Brutális árak.
Ennél talán még olaszország is olcsóbb.

Előzmény: Raggi (3819)
mmaxxa Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3820
Mielőtt még mindenki halálra rémülne a vendéglői áraktól, a tavalyi viszonyokat figyelembe véve az 510 kunát igencsak sokallom.Egy haltál:kb.150-180 kn;egy adag grill 70-80kn;üdítő,sör:12-13 kn,vagyis össz.kb 270-300 kuna.Az elmúlt években végigettünk már pár vendéglőt, úgyhogy ezek az árak biztosak,ha idén nem volt esetleg valami drasztikus áremelés.Üdítő,sör és kávé szinten viszont tegnapelőtti áraim vannak, mivel akkor volrunk szállást foglalni,tehát:korsó sör,2 dl juice:13-13 kn;2 kávé,1 cappuccino össz.18 kn, mindez centikre a tengertől.
A trogiri foglalásunkról pedig annyit,hogy a Cioco-szigeten kinéztem a neten egy szép részt,ami a helyszínen is úgy nézett ki,eltekintve attól a ténytől ,hogy a házak többsége félig egy hajóépítő(javító?) gyárra nézett,de ez valahogy az előzetes képekből kimaradt.
Raggi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3819
Most jöttünk haza az Isztriáról, kis kerülővel odafelé Plitvicét is megnéztük.
Kunát a határon 31-ért, Rovinjban, bankban 29-ért váltottunk. Master cardot mindenhol elfogadták.
Szerintem iszonyú drága (már így az előszezonban is, mi lesz később!)ahhoz képest, amit nyújt. Az Isztriát gyakorlatilag 2 nap alatt bejártuk, mivel a templomokba nem lehet bemenni a legtöbb városkában csak a városkép van, ami nagyon szép de egy idő után igen egyforma. Porec fantasztikusan gyönyörű és nagyon hangulatos helynek találtuk Novigradot, érdekes volt a glagolitikus emlékeket végigjárni Roc és Hum között, szép a pazini vár és Pula is érdekes volt.
Árak:
Plitvice nemzeti parkba belépő 75 kuna/fő
Hotel Plitvice 2 ágyas szoba 510 kuna, vacsora 2 főre (ital nélkül: 174 kuna)
Porec - bár: 1 üditő és 1 tiramisu 28 kuna
Hotel Park Rovinj félpanzióval 2-ágyas szoba (légkondi és hűtő nélkül) 3 éjszakára 1400 kuna
A benzin olcsóbb, mint nálunk, a 95-ös 6.20 / liter körül volt.
szomi_szomi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3818
Sziasztok,

Tud valaki valamit mondani Porec-Spadiciről?
Most foglaltam le a Terránál egy appartmant egy magánházban.

Másik kérdés:
Június végén nagy már a tömeg?

ZsoAn Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3817
Sziasztok!

Köszi az infókat, a horvát apartmanok utazási iroda nevében is, ugyanis mindneki pozítivan nyilatkozott róla :))) Most már nyugodt vagyok, hogy tényleg azt kapjuk a pénzünkért, amire számítunk.

Zsolt

Előzmény: Timcsi11 (3815)
Trotter66 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3816
Bocsi, de lenne még egy kérdésem mennyibe fáj a horvát pályák díja KRK szigetig sacc/kb?

Köszi: TR

Timcsi11 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3815
Sziasztok!

Mi a "Horvát Apartmanok"-kal voltunk tavaly Pagon apartmanban és teljesen meg voltunk elégedve az irodával, nagyon korrektek és az apartman csontra olyan volt, mint amilyennek a fényképeken láttuk előtte az irodában. Ki lehet választani, hogy a házon belül, melyik apartmant akarjátok és tényleg azt kapjátok. Így mi már előre tudtuk, hogy milyen lesz a kilátásunk az erkélyről és tényleg olyan is volt. Idén is velük megyünk. Szerintem az áraik is jók.

Üdv: Timi

Előzmény: ZsoAn (3807)
tankap Creative Commons License 2003.05.12 0 0 3814
Sziasztok!

Még 31-et kell aludni,s meglátom az Adriát :)))

JKruz: hazánk és HO. között létezik ilyen egyezmény, s tavaly sikerült is megtapasztalnom az ellátás menetét :))) (idén sem kötök biztosítást :))) )

SZóval sznorkiztunk (sosem tudom, jól írtam-e) s sikerült kiegyenlítés nélkül túl mélyet merülnöm egy gyönyörű tengeri csillagért, s másnapra már hasogató fülfájással ébredtem.... Na, irány a doktor bácsi:
Hvar szigeten, Stari Gradban mindez - légkondis váróterem(!) sor pillanat alatt fogyott, helyiek segítettek, melyik szoba előtt várakozzak. Orvosi szoba gyönyörű, felszerelt, szimpatikus orvos, angolul úgy, mint én, szóval szinte mintha otthon lennék, vizsgálat, fülmosás, a végén Have a nice holiday + fájdalomcsillapítós recept. Nem is számítottam rá, hogy ennyire gördülékenyen megy majd minden! - ez is csak egy újabb ok, hogy miért szeretem annyira az Adriát!

Az autópályakérdést én is megtoldanám egy nyúlfarknyival: tavaly mikor jöttünk haza, gőzerővel készült Letenye után az autópálya. Elkészült vajon már? Vaqy még mindíg van a határ után egy kis nem pály szakasz is, s csak utána szabad az út Karlovacig? Mennyi kint az autópályai sebességhatár - 130?

Már szinte érzem a levendula illatát és a víz cirógató érintését :))))

Előzmény: JKruz (3808)
pai_freediving Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3813
ZsoAn!

Nézd meg ezt az oldalt. Azt hiszem itt, olcsóbban tudnátok megszállni a mint ahogy említetted és elég közel is van http://www.hinet.hr/tehno-plitvice

Üdv: Pai

alpesi Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3812
Többeknek (Zsoan! Jkruz! wdriver!)
Mint írtam mi is apartmanban voltunk Diklo-Zadarban. A horvát apartmanok cég szerintem nagyon korekt volt, és azt kaptuk, amit igértek. Egyedül voltunk az egész házban kb. olyan 60 m2-es apartmanban voltunk, ahol két fürdőszoba is volt. A konyha elég jól fel volt szerelve, tehát főzni is lehetett volna. Mi nem igen fözöcskéztünk. Csak ilyen műkajákat rittyentettünk össze (snack, porleves, konzerv, stb.)
Paklenica: A belépőjegy ára 30 kuna/kopoltyú. (A kinti viszonyokhoz képest nem is nagyon drága.) A nemzeti park a sziklamászók nemzetközi paradicsoma. Kiépített sziklák vannak, amelyekről külön kiadvány is van. Mikor mi voltunk (ápr. 20-án) rengeteg külföldi (osztrák, német, angol, francia, magyar, szlovén, stb.) mászott. A sziklamászáson kivül nagyon jól jelölt és kiépített túra útvonalak vannak a hegyen. Csodalatos sziklaformák és viszonylag gyér vegetáció található itt. Ehhez hasonló hegységet még élőben nem láttam, pedig az egyik bolondériám a hegyek (különösen az Alpok). Röviden ennyit. Ja, itt lehet infót szerezni még Paklenicáról: www.tel.hr/paklenica /Nem tudom ugyan, hogy mit tartalmaz ez a honlap. Én még nem néztem meg. A belépőjegyről másoltam ide a címet./
Előzmény: ZsoAn (3807)
wdriver Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3811
Alpesi,
ez a Paklenica engem is érdekelne.Írj róla egy kis beszámolót légyszíves. Még nem voltunk a 'vízeséseseken' kívül más NP-ban.
Üdv W.
Előzmény: alpesi (3806)
ZsoAn Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3810
Hali pai_freediving !

Mi a Ciovo félszigeten leszünk elszállásolva. Már alig várom, június 24-én megyünk, tehát nem turnusváltás napján (szombaton). Ezért remélem, hogy az utazás nem lesz borzalmas és viszonylag hamar leérünk. 3 évvel ezelőtt Porec-ben voltunk, az is nagyon jó volt!

Ha majd visszajöttünk természetesen beszámolok az élményekről.

Zsolt

Előzmény: pai_freediving (3809)
pai_freediving Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3809
Szia ZsoAn!

Ti akkor hamarabb fogjátok megtapasztalni, hogy milyen szép is Trogir. Pontosan hol lesz a szállásotok? Trogir városában vagy a ciovo félszigeten. Remélem azért majd egy kis beszámolót tartasz, hogy milyen volt. Mi is úgy tervezzük, hogy megnézzük a plitvicei tavakat de odafele, vissza pedig a tengerparton jönnénk.

Pai

JKruz Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3808
Sziasztok!
Az egyik utazási iroda honlapján olvastam:

EGÉSZSÉGÜGYI VÉDELEM

Azok a külföldi turisták, amelyek Horvátország és országuk között alá van írva az egyezmény az elsősegély nyújtás szolgáltatásért nem fizetnek térítést. Ezzel ellentétben a szolgáltatást igénylő a kijelölt árjegyzék szerint fizet az egészségügyi ellátásért Minden nagyobb városban található kórház és klinika, egészségház és gyógyszertárak pedig minden kisebb településen. „

Nekünk van ilyen egyezményünk?

Más. Nem tudjátok, mikor készülnek el az új autópálya szakaszok Karlováctól Dalmácia felé?

Kedves alpesi!
Paklenyicáról mesélj már valamit, mi hatott rád olyan nagyon? Gondolom, a belépőjegy ára is.

ZsoAn Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3807
Szia alpesi!

Mi is a "horvát apartmanok" utazási irodán keresztül megyünk, ill. foglaltattunk szállást Trogirban. Már be van bengetve minden a "vócser"-t is megkaptuk. Mi a tapasztalatod? megbízható az iroda, valóságokat mondanak, ill. ti meg voltatok elégedve a szállással. Mondjuk mi nem hotelbe megyünk, hanem apartmanba. Azért kérdem mindezeket, mert tavalyról rossz tapasztalataink vannak, bár az az 5KONTINENS UTAZÁSI IRODA volt.

Zsolt

Előzmény: alpesi (3806)
alpesi Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3806
A vacsi ára sajna valós volt (510 kuna = 3 fő). Egyebként Zadar üdülőkörzetében Diklo-ban a Delfin nevű hotelben ettünk. Diklóban laktunk egy appartmanban. A szállás ára szerintem elég korekt volt ui. 3 főre 6 éjszkára kb. 43 ezer Ft-ot fizettünk. A szállást még itthon foglaltam és fizettem ki a www.horvat-apartmanok.hu-nál. A vacsi ellenére nagyon klassz élmény volt kinn lenni. Mi is először voltunk a horvátoknál, de megfogadtam, hogy jövő húsvétkor még vissza megyek. Rám a legnagyobb hatást a Paklenica nemzeti park és Sibenik gyakorolta. Ha esetleg valami kérdés van és tudok, akkor válaszolok. Üdv
Előzmény: wdriver (3793)
ZsoAn Creative Commons License 2003.05.11 0 0 3805
Sziasztok!

Mi június végén, július elején utazunk Horvátországba, Trogirba. Mikor majd jövünk haza, szeretnénk megállni a Plitvicei tavaknál, és ott egy éjszakát eltöltenénk. A kérdés, hogy van-e valakinek abban tapasztalata, hogy ott a park környékén (nem fontos, hogy közvetlenül a nemzeti parknál, közvetlenül a bejáratok közelében) kb. max. 5-10 km-es távolságban találhatóak-e magánszállások egy éjszakára. Ugyanis ahogy eddig érdeklődtünk van lehetőség itthonról is lefoglalni szállást kb. 5000-6000 Ft/fő/éj, de jó lenne esetleg olcsóbban kijönni.

Köszi
Zsolt

pai_freediving Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3804
Hi!

Nem tudja valaki, hogy Trogir környekén és a Ciovo félszigeten mennyire alkalmas a víz a sznorkizásra. Nem tudom, hogy van e Trogir környékén olyan üzlet ahol Technisub vagy hasonló minőségű maszkot, légzőcsővet és uszonyt lehet vásárolni.

Pai..

newsdesk Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3803
Sziasztok!
Ha valaki szeretne Horvátországgal igazából megsimerkedni, nagyon tudom ajánlani a vitorlázást! Bérelt hajóval, magyar kapitánnyal!
++ Többfelé jársz, többet látsz, egyedi időbeosztással
++ Olyan helyekre jutsz el, ahova sehogy máshogy
+ "Magánstrandod" van a hajó hátulján

- Egy kemping árával sajnos nem tud versenyezni, de egy **-os szállodával már igen!
- Sokan idegenkednek a dologtól, hogy "biztos tengeribeteg leszek", pedig nem!
- legalább 6 fő kell hozzá, hogy megérje (több persze lehet!).

Ha valakit érdekel (ez itt a reklám helye): én velük voltam tavaly és idén is velük megyek! www.extra.hu/adriaskipper. Küldenek egyedi árajánlatot meg minden egyéb kérdésre is válaszolnak levélben v. telefonon.
Üvd: ND

H_G Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3802
A stoppolás SZVSZ nem nagyon fog menni, de a helyközi buszok nem rosszabbak a Volánnál (bár a megállók gyakran jelzetlenek és a menetrend sincs kinn). Az árakat elfelejtettem, de zónarendszer van, így kis távolságra is kerülhet uannyiba, mint a nagyobb (pl. Split-Trogir sokkal rövidebb, mégis uannyiba került, mint a Split-Omis). Vannak még emeletes hosszú távú buszok, sok pici társaság nevében, azok elég drágák és a csomagért is mindig kell fizetni, viszont kényelmesek is (régebbi német modellek légkondival, TV-vel, nyelveket beszélő kalauzzal).

A város-kemping távolságokban nincs rendszer. A hátizsákot pedig városnézéshez mi nyugodtan benn hagytuk a sátorban (egy jelképes minilakattal a cipzáron), nem lett semmi baja.

Előzmény: lavórocska (3786)
H_G Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3801
Hát az evés kedvéért nem HR-ba kell menni, ott maguk a horvátok is igyekeznek minél kevesebb evéssel megúszni. (Nem vicc, a teraszos vendéglátóhelyek teli vannak esténként, de a bennszülöttek a legritkább esetben esznek, inkább csak fagyiznak és pótkávéznak. Kevesebb is a kövér, mint nálunk.) Viszont övék Európa legtisztább tengerpartja, ami mellett a part sem kimondottan csúnya :), hát joggal van olyan érzésük, hogy megkérhetik az árát.

És ott legalább a higiénia terén sem kell alább adnod: a csapvíz mindenütt iható, a WC nem guggolós és még a papírt is bele szabad dobni.

wdriver Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3800
Zenox,
Jó, bocs de ilyen negatív hozzáállással nem sikerülhet jól a pihenés. G.o.-t ismered, megszoktad, vszeg ezért tűnik drágának h.o. májusban. Nem értem miért kell Dubrovnikra összpontosítani, ahogy Triuph. is mondta, Dubrovnik a gazdag-város, nem kell ott megszállni, egy egynapos kirándulással is megoldható. G.o.-ban sem csak pl.Athen a lényeg nem?
-www.dubrovnik.hr alul linkgyűjtemény képek, múzeum stb.
-www.horvatutazas.hu velük érdemes utazni és szállást keresni, csak ezzel foglalkoznak de profin, a tulaj is horvát.(étterem is)
-www.croatia.hr ez a legjobb oldal (az adriatica mellett) tele van képekkel, városlátogatás, infók, online, időjárás stb.
Na több pozitív energiát és lelkesedést h.o.-gal kapcsolatban!! :-) Többen vannak jó élményekkel mint rosszal.
;-) Üdv W.
Előzmény: zenox (3799)
zenox Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3799
Wdriver:

Bocsás meg, de én nem azt mondtam, hogy H.O egy nagy szar, hanem azt, hogy az árak irreálisnak t?nnek.
Biztos szép ország, mert dicsérik annyian, hogy lehet benne valami.
Én annyira vagyok görögország "rajongó" mint amennyire Te H.O-iránti.
Most szeretném megismerni Horvátországot is, de az árak annyira túlzónak t?nnek, hogy újra mérlegre kell tennem a lehetséges alternativákat.

A lepusztultról annyit, hogy néz el az utazas.com-ra. Itt van 1-2 negativ hangvétel? irás is.
Szeretnék óvatos lenni, és nem koppani megérkezéskor.

Inkább adnál valami linket, ahol találhatnék képeket Dubrovnikról...

Előzmény: wdriver (3797)
Triumphator Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3798
az adriatica.net-en találsz egy csomó szállást fényképpel, leírással és árakkal.
Előzmény: zenox (3796)
wdriver Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3797
Menj csak Görögo.-ba, az való Neked... 6fok..hehe vicces..lepusztult..ez jó..
:-/
:-( W.
Előzmény: zenox (3796)
zenox Creative Commons License 2003.05.10 0 0 3796
Konkrétan hol foglaltad? Nem túl lepusztult? Néztem én is ilyen 19 Euro körüli helyeket, de nem voltam elájulva.
Én kifejezetten nem szeretem a luxus helyeket, de azt elvárom, hogy az apartmann és a környéke tiszta, és rendezett legyen. Meg ne 1 tizemeletes legyen.

Most néztem a http://hungarian.wunderground.com/global/stations/16622.html cimen Thessaloniki körüli id?járást. 32 C fokot mond jövöhét csütörtökig. Mig (http://hungarian.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=Dubrovnik) Dubrovnikra 25-26 fokot. Az a 6 fok különbség nem rossz.

Mindenesetre majd hétf?n az id?járás fogja eldönteni, hogy látom e Dubrovnikot.

Előzmény: Triumphator (3795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!