Szia,én 2 éve tartok hobbi szinten fürjeket,sajnos megkel barátkozni a gondolattal,hogy sajnos ők ilyenek.Borzasztóan verekedősek.Akit nem fogadnak el azt szó szerint izekre szedik.Én minden évben keltettek 100-150 tojcit és magamnak hagyok 20 tojot és hozzá kakasokat a többi tojot eladom a kakasokat 30naposan levágom.Milyen kaját adsz nekik?Mekkora a helyük?Milyen időközönként vitaminozod öket?Külön vetted a kakast vagy egy helyrőlo?Csak mert ha nem egy helyről vetted öket akkor max.4-6 hetes korukig tudod öket összeszoktatni,utána az ulyakat kivégzik. zsóka
Üdvözletem mindenkinek! Gazdasági fürjek tartásába kezdtem néhány hónapja egy munkatársammal. A munkatársam már két csapatot keltetett, 72 tojást tojtak eddig (tegnapi adat), szelídek, békések. Én egy tojóval többet szereztem be (3 tojó 1 kakas) mégis szerencsétlenül indult a tartásuk. Az elején kirepült két tojó és elkapták a macskák, erre vettem 3 újabb tojót, ivaréretteket. Még aznap tojtak egy fehér, puha tojást, másnap mégegyet, ugyanolyat. Utána egy hónap szünet. Egyik nap észrevettem, hogy hajtják a kakast a tojók, másnap ki volt vájva mindkét szeme és a füléből folyt a vér. Kakas nélkül maradtam. Másnap elkezdtek tojni és két hétig szépen tojtak, majd most ismét néhány napja szünet. Ma vettem két ivarérett kakast. A problémám az, hogy hajtják őket és ütik a fejüket. Látott már ilyet valaki? Mitől lehet ez és mit lehet tenni? Azért indítottam ezt a topicot, hogy a kezdő fürjtartóknak tanácsokkal szolgáljon ez a fórum, az etetéstől a keltetésig mindenről hasznos információkat várok. Köszönöm! (engem most leginkább a kakasverés problémája érdekel leginkább. Üdvözlettel: Bfg10k