Keresés

Részletes keresés

altimus Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81261

> Nyilván nem szabad ilyen gaz bűncslelekményeket elkövetni.  Azért tartjuk a jogászokat, hogy a céljainkat jogszerűen és szabálykövetően érjük el.

 

Bayer Zsoti jutott ugy ket varbeli lakashoz is (ezek ugyebar onkormanyzati kezelesben levo berlakasok, amiket nem lehet penzert adni-venni, csak cserelni), hogy elcserelte a sajat tulajdonu hazat a varbeli ingatlanra, majd par nap mulva visszavasarolta a sajat hazat. Es ezt ketszer jatszotta meg. Amikor erre rakerdezett az oknyomozo riporter akkor azt mondta, hogy az ugyedek tanacsoltak neki ezt a megoldast, mert o a jogszabalyoknak megfeleloen akart mindenkeppen eljarni. De mintha a horcsogpofaju Palkovics is hasonloan jutott volna a varbeli berlemenyehez.

Előzmény: BZoltan (81254)
altimus Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81260

> Szerintem róla is mindenki tudja (talán rajta kívül), hogy ő csak egy stróman.

 

Mar csak megmondta a falubeli gazszerelonek a Gazda, hogy mukodik a szisztema. Ha nem, akkor biztos kiokumlalta ezt a gazszerelo magatol is. Mintha azt nyilatkozta volna valahol, hogy o talan okosabb is mint Zuckerberg.

Előzmény: BZoltan (81254)
kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81259

ittam egy Kislaki rajnai rieslinget, majdem 4k volt. Hozott egy amolyan alap Aldi/Lidl vonalat de azt hibátlanul, kicsit túlszűrt/derített olyan steril volt az egész.  -- kb -50-60%-os árrdiszkonttal reális lehetne, de így szvsz túlárazot.

kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81257

úgy könnyű:)

Előzmény: BZoltan (81254)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81255

A Szentesi és a Karner megoldásokat ismerem. A Luka Enikő tippet köszönöm. Beszerzek tőle pár mintát :)

Előzmény: lazaridi (81252)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81254

Nyilván nem szabad ilyen gaz bűncslelekményeket elkövetni.  Azért tartjuk a jogászokat, hogy a céljainkat jogszerűen és szabálykövetően érjük el.

 

Mondjuk érdekes felvetés, hogy mennyire kell erős fantázia, hogy valaki beegye azt, hogy nemzet gázszerelője és a családja tényleg gazdálkodik azon a sokezer hektáron ami a nevén van. Szerintem róla is mindenki tudja (talán rajta kívül), hogy ő csak egy stróman.

Előzmény: kifli (81253)
kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81253

Azert kihivas ez lasd all the way from btk:

349. § (1) Aki
a) mező- és erdőgazdasági hasznosítású föld tulajdonjogának megszerzése,
b) mező- és erdőgazdasági hasznosítású földre vonatkozó haszonélvezeti jog vagy használat jogának alapítása
céljából az ezekre vonatkozó jogszabályi tilalom vagy korlátozás kijátszásával semmis szerződést köt, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki
a) mező- és erdőgazdasági hasznosítású föld tulajdonjogának megszerzésére,
b) mező- és erdőgazdasági hasznosítású földre vonatkozó haszonélvezeti jog vagy használat jogának alapítására
vonatkozó jogszabályi tilalom vagy korlátozás kijátszásával általa kötött semmis szerződés leplezésére létrehozott megállapodás alapján mező- és erdőgazdasági hasznosítású földet használ, illetve szedi annak hasznait, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az az ügyvéd, jogtanácsos vagy közjegyző, aki az (1) bekezdés szerinti szerződés megkötésében közreműködik.

(4) Korlátlanul enyhíthető az (1) és (2) bekezdés szerinti bűncselekmény elkövetőjének a büntetése, ha a bűncselekményt, mielőtt az a hatóság tudomására jutott volna, a hatóságnak bejelenti és az elkövetés körülményeit feltárja.

Előzmény: BZoltan (81247)
lazaridi Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81252

Ha jó kékfrankost akarsz inni, akkr ilyeneket tudok javasolni:

 

Luka Enikő KF 2016

Szentesi KF 2017

Karner Gábor bármelyik

 

Előzmény: BZoltan (81250)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81250

Pivnica BRHLOVCE - Blaufränkisch - 2017

 

Eddig számomra teljesen ismeretlen, magát határozottan kézművesnek definiáló brhlovcei  borászat bora.  Amit a weboldalukon írnak az nagyon szimpatikus

A bor maga frankó. Kékfrankó. Tiszta, gyümölcsös illat, obligát fajtajelleg, közepes test, tele gyümölccsel és nagyon finom savakkal. Jó bor, az egyik legjobb kékfrankos amit mostanában ittam. A bort ajándékba kaptam de szakmai kíváncsiságból megnéztem, hogy 29 euróért adják. Ami azért bátor árazás. Annyit én ezért a borért nem adnék.

BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81247

Szerintem semmivel sem jobb a helyzet. Nem tudnám megmondani, hogy mennyivel jobb az, hogy Lölö vásárol fel 70 hektárt a Somlón mintha egy labanc gazdálkodó tenné. Illetve, de meg tudom mondani... ha egy sváger gazda lenne a borvidék legnagyobb termelője akkor valószínűleg jobb lenne a nemzetközi elismertsége a borvidéknek. Mert ugye a Gazda MaLacperselye még nem palackozott le értelmezhető minőségű bort a 70 hektárjáról.

 

Amúgy jogi kiskapukkal trükközve most is tucatszám vannak külföldiek. Ahogy bigup írja, nem nagy kihívás ez. Az aki akar venni egy hektár földet a Somlón annak úgyis kell lennie 20-30 millió forintjának. Ehhez viszonyítva egy ügyes ügyvéd tiszteletdíja vagy akár egy aranykalászos papír kilóra megvásárlása az lófütty. 

Előzmény: kifli (81227)
van_Persil Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81235

Tihany:

”All animals are equal, but some animals are more equal than others.”

l. még pl. ezt:

https://444.hu/2020/10/09/az-allam-segit-elvenni-a-foldeket-ha-tulajdonosok-nem-akarjak-napelemes-cegnek-adni

Előzmény: bigup (81234)
bigup Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81234

Jó, ez igaz. Egy kanyar van a folyamatban, de nem olyan meredek, hogy ne lehessen könnyedén bevenni. 

Mondjuk az egész őrület egyik nevetséges pontja a tulajdonlás utáni földhasználat. Senki nem ellenőriz, ha igen, a büntetések nevetségesek (lásd most Tihanyt). Egy rossz gazdával szinte semmit sem csinálnak a hivatalok. 

Előzmény: kifli (81231)
kifli Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81233

Eza politikai cel

Előzmény: van_Persil (81232)
van_Persil Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81232

Ez a földtörvény a kisember ellen van, (ez teljesen egyértelmű,) azért, hogy inkább előbb, mint utóbb kénytelen legyen valaki nagynak áron alul (megállapított áron) eladni a kis területét.

Előzmény: kifli (81231)
kifli Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81231

azért így más, mint simán.

Előzmény: bigup (81230)
bigup Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81230

Vásárolnak, csak egy kis kerülővel. Cégeknél vezető/tulaj megcsinálja a képzést, vagy ügyvéd végzi el, területet kivonják művelési ág alól, és kész. Külföldieknél szintén ügyvéd vagy stróman által, és ugyanez. Hoszadalmas, de akinek van pénze, van ideje is. A letelepedési kötvényesekről nem is beszélve.

Előzmény: kifli (81227)
kifli Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81227

azért még mindig jobb így, mint ha külföldiek és cégek is szabadon vásárolhatnának termőföldet.

Előzmény: BZoltan (81225)
bigup Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81226

Igen, tényleg szomorú, hogy milyen laza az egész procedúra, főleg a hatását. :( Mondom ezt úgy, hogy nekem is ez "segítség" volt. 

Előzmény: BZoltan (81225)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81225

Sajnos érintettség révén egész pontosan tisztában vagyok azzal, hogy milyen feltételekkel lehet termőföldet vásárolni. Szívből rühellem is a jelenlegi földtörvény ide vonatkozó passzusait. Tróger és sunyi jogi hekkelés. Ezzel együtt, ahogy bigup is mondja egy legalább két fős család kényelmesen tud két hektár termőföldet vásárolni minden probléma nélkül... és ha bővülni akarnak akkor nincsen más dolguk mint elvégezni egy cirka 300 ezer forintba kerülő tanfolyamot.

Előzmény: loading (81223)
bigup Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81224

1 ha a határ mezőgazdasági végzettség nélkül (és etc.) személyenként. Tehát egy család simán összeszedhet pár hektárt, ha családon belül más a tulaj persze. Mondjuk egy hektár már simán eltart egy famíliát állattartást is figyelembe véve. Ráadásul a földszerzéshez való végzettség megszerzése egyáltalán nem nagy akadály (lásd aranykalászos gazda). 

Előzmény: loading (81223)
loading Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81223

Zoli! Kérlek olvasd el a jogszabályokat, hogy jelenleg miként és kinek lehet termőföldet venni. Mert szép gondolatsor, de nem kivitelezhető legálisan.

Előzmény: BZoltan (81217)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81221

Erre szoktam azt mondani, hogy az elmebeteg kék plakátokra elfüstölt százmilliárdokból szerintem egy választási ciklusokon, sőt generációkon is átívelő vagyis egy jó 40-50 éves stratégiát kellene szakmai konszenzussal csinálni és a GDP egy dedikált százalékát kimondottan a vidék és kistérségek revitalizációjába fektetni.

 

Poénos példa erre, hogy például állami támogatást én nem adnék olyan filmnek, tévéműsornak, újságnak ahol nem folytatnak kimondott propagandatevékenységet ezen vidéki élet népszerűsítésére. Ha pár év alatt, párszázmilliárd forintból megtanult a magyar nép rettegni a nem létező migráncsoktól  akkor szerintem nagyságrenddilag hasonló befektetéssel néhány év alatt népszerűvé lehetne tenni a vidéki életmódot.

 

De én a munka törvénykönyvét is rászabnám erre a témára és egyértelműen büntetném azt a munkaadót aki indokolatlanul és értelmetlenül irodai munkavégzésre kényszeríti azokat az alkalmazottait akik amúgy kényelmesen és hatékonyan tudnának távmunkában is dolgozni.

Ahogy stadionok és térkövesített nemzetdicsőítő giccsek helyett is simán lehetne az építőipart mondjuk a vidéki ingatlanok százezreinek a felújítására, zöldesítésére állítani.

 

De egy komolyabb think-tank egy hét alatt tudna százszámra olyan stratégiai pontoak összeírni amivel simán megoldható lenne a probléma. 

 

Tény, hogy akkor Lölönek nem lehetne odatolni sokezerhektár termőföldet szaréhugyé... tény, hogy könnyebb lopni a gigaberuházásokból mint sokszázezer kisebb projektből.

 

Na... ez a nemzeti és konzervatív gondolkodásmód, ez a  kultúránk megvédése és nem az a szánalmas balfaszság amit a Gazda és az udavara kamuzik.

Előzmény: altimus (81220)
altimus Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81220

Persze, ebben talan igazad van. De az emberek mast latnak, maskepp gondolkodnak. A let hatarozza meg a tudatot, ugyebar.

Előzmény: BZoltan (81217)
kreilw Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81219

Udvozlet! Szeretnem kerdezni az uraktol, hogy egy 2018as Montes
Alpha Carmeneret mennyi ideig javasoljak, kell palackban erlelni?

BZoltan Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81217

A Havanna lakótelep bármelyik lakója 25 misiért el tudja pattintani a lakását. Vehetne belőle egy ilyesmi házat 5-ből, komfortosítani, kipucolni, a tetőt megigazítani 10 misiból és további 5 millából vehet pár hektár szántóföldet meg egy 1000 liter bort termő szőlőt a Somlón. Élete végéig lenne jó bora, étele és egy kényelmes, teljesen önellátó családi háza. Ha kétkezi munkás alkat akkor végtelen munkalehetősége lenne rugalmas munkaidővel, nyári és téli szabadsággal. Ha pedig irodista akkor távmunkával kényelmesen tudna dolgozni. 

 

Ennek egy feltétele van... ne a seggétől kérjen tanácsot. Azt megértem, ha valaki családdal, kis gyerekkel az oktatási és az egészségügyi szolgáltatásokaz hiányolná itt. De százezrek szopnak a panelokban és a nagyvárosi kiszolgáltatottsággal akiknek ez simám alternatíva lehetne. 

 

A fő baj, hogy erről nem is tudnak. Mindenféle fals és torz félelem van az ilyen életmóddal szemben.

Előzmény: altimus (81215)
altimus Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81215

az ocsai devizahiteles "lakopark" epitesi koltsege 600 ezer Ft/m2 volt, kis alkuval 5m2 arabol meg lehetne ezt az ingatlant venni.

Előzmény: BZoltan (81214)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81214

Ezt a házat senki nem fogja megvenni, ahogy építési telket sem vesz senki ezekben a falvakban. Tele vannak a környékbeli falvak ilyen lerobbant házakkal... százszámra.

Előzmény: altimus (81208)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81213

Ez onnan jött, hogy ha menekültek és/vagy bevándorlók vállalnának munkát a hegyen akkor a lakhatásukba én egy ilyesmi kecóval beszállnék. Én is azt gondolom, hogy némi glettelés, festés, lamináltlapozás, ablaksmirglizés/festés után és egy párszázezer forintos vizesblokk kiépítéssel meg egy kályha/rezsó beszerzéssel lakhatóvá lehet tenni egy ilyen házat. Azért mondom, mert ennél nem voltak jobb állapotban azok a házak amikben mi három gyerekkel toljuk a Somlón. A Somlón ráadásul nincsen kút a kertben.

Előzmény: joskabacsi (81205)
altimus Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81208

Tudom, hogy ennel joval szarabb hazakban is laknak emberek. A kerdes szamomra nem is ez volt, hanem az, hogy erdemes-e egy ilyen allapotu hazra egy fillert is kolteni es elkezdeni a legelemibb felujitast. Nagy valoszinuseggel a hirdetesben szereplo haznak vege, ez mar nem lesz felujitva. Ha valaki megveszi az ingatlant, akkor az a telek miatt fogja megvenni, es ha hazat akar, akkor epiteni fog egy ujat.

Előzmény: joskabacsi (81205)
Maci_P Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81207

A mondandódból szerintem kimaradt egy nagyon fontos elem. Az embereknek az igényét/igényességét fel kéne húzni egy kissé magasabb szintre. Mert addig, amíg egy 2500 fős relatív gazdag falu nem tud egy éttermet (egy átlagosat, semmi faxni) eltartani, mert az embereknek nincs igényük arra, hogy időnként beüljenek, egyenek egy nem otthon szokásos rántotthús-pörkölt jellegű ebédet/vacsorát, addig nem lesz kedve az embernek odaköltözni. De a korábban már említett, helyi boltban alig kapni értelmes dolgot is fel lehet hozni. Aztán lehetne ezt hosszan ragozni, a tescoból veszek, nem termelek semmit mókával, de az biztos, hogy valamit változtatni kell, mert ez hosszú távon nem kifizetődő.

Előzmény: BZoltan (81201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!