Keresés

Részletes keresés

Anus Creative Commons License 2003.03.24 0 0 3487
Sziasztok!
Rég jártam erre, szeretném megköszönni a segitségeteket, a véleményeket. Sikerült döntenünk és az adriatica.net-nél foglaltunk szállást, Biográdba megyünk július 12-19-ig.
Mit mondhatnék még: Ha minden összejön akkor az idén lesz egy másik utunk is gyerekek nélkül, még nem tudjuk a célt, de egy biztos: sznorizni (szabadtüdős búvárkodás légzőcsővel)szeretnénk, már megvettük a cuccokat hozzá. Finoman szólva türelmetlen vagyok már......
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.24 0 0 3486
Sajnálom, hogy nem jártál sikerrel (Én istra.com-ot írtam!)
Pl.:
http://www.istra.com/private.html
Ekkor bejön egy rakás istrai ut. iroda:
http://www.istra.com/sidro-tourist/eng/
Ez a Sídro-é.
http://www.istra.com/private/eng/id_kuca.asp?broj=1&svi=04060100051000
Ez a Kanizaj appartmané, árral, leírással stb.
Előzmény: Raggi (3481)
Norcee Creative Commons License 2003.03.22 0 0 3485
Igen, most olvasom a horvát szövegben, hogy: "Atlas Airtours je hrvatski turoperator već više od trideset godina." ... szóval több, mint 30 éve foglalkoznak ezzel, hát ez megnyugtató.
Norcee Creative Commons License 2003.03.22 0 0 3484
Nem, hanem:
http://hu.atlasairtours.hr
De a honlapjukat úgy látom régen frissítették, amugy ez egy horvát utazási iroda, tudtommal az állami, de most lehet, hogy hülyeséget mondtam. Mindenesetre tavaly azt tapasztaltuk, hogy a szállodákban a tengerre néző szobák közül is a legtengerre nézőbbeket ők adják ki, ebből is arra következtettünk, hogy jó régen szerződésük lehet a szállodákkal.
Remélem idén se fogunk csalódni!
alibenkuka Creative Commons License 2003.03.22 0 0 3483
Előzmény: Norcee (3482)
Norcee Creative Commons License 2003.03.22 0 0 3482
Hali!
Pestiek, voltatok az Utazás kiállításon, és láttatok valami jót?
Itt, Szegeden jövőhét végén lesz, már készülünk rá. Ma begyüjtöttem az utazási irodák katalógusait. Nálunk megint az Atlas a nyerő, ez az egyetelen (báris azok közül, amit én láttam), ahol Euroban vannak az árak, és minden más katalógusnál olcsóbbak. Egyelőre július hónap a tervezett időszak, egy hét Vis vagy Korcula, meg egy hét Dubrovnik. (Az árak pedig: 180 vagy 150, meg 220 Euro/fő/hét, szállodában, félpanzióval, minden esetben svédasztalos reggelivel.) Mi tavaly is az Atlas-szal voltunk, akkor Hvaron (írtam is róla beszámolót), és maximálisan megvoltunk vele elégedve.
Norcee
Raggi Creative Commons License 2003.03.21 0 0 3481
Kedves Faszán köszi a tippet, de se leírást se árat nem találtam az istria. net-en. Tény, hogy felsorolnak egy csomo szállást, amit aztán lehet foglalni azonnal. Az egy Stancija negricanin-n kívül a többiről adatot nem találtam. Bár az nagyon szép.
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.21 0 0 3480
Természetesen nem tőletek, tőlük. Ti tanuk lesztek.
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3479)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.21 0 0 3479
www.istra.com
Itt is a bal oldali linkek közül a private, Illetve amit akarsz.
Esküszöm jutalékot fogok kérni tőletek, ti lesztek a referenciák. :-)))
Előzmény: Raggi (3478)
Raggi Creative Commons License 2003.03.21 0 0 3478
Májusban szeretnénk egy hetet az Isztrián tölteni. terveink szerint egy helyen szállnánk meg és onnan járnánk be csillagtúra szerűen a látnivalókat. Porecet néztem ki az interneten, nevezetesen a Hotel jadrant. Ismeri esetleg valaki ezt a szállodát? Az interneten alig lehet adatot találni róla.
Kerestem volna még falusi szálláslehetőséget is, nem feltétlenül a tengerparton, ahol nyugi van és jó a kaja és ahol meg lehet kóstolni a helyi borokat - de csak egyet találtam az adriatica.net-en es az elég borsos.
Ismertek esteleg valami ilyen lehetőséget?
lborli Creative Commons License 2003.03.20 0 0 3477
:-)
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3475)
mmaxxa Creative Commons License 2003.03.20 0 0 3476
o
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.20 0 0 3475
Kellett nekem feladni a labdát! :-)(Nagyonn tetszett!!!:-)
Előzmény: lborli (3474)
lborli Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3474
Talan a nenik "barlangjaira", nem? :-)
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3471)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3473
szóval "rossz" (de égés!)
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3472)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3472
:-) Csak vicceltem, nem vagyok egy "dögöljönmegaszomszédteheneis" tipus.
Aki megteheti, miért ne? Befektetésnek sem rosz, meg egyébként is. (Ha nyugdíjas leszek, ugyis odaköltözök.:-)
Előzmény: Fishtax (3468)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3471
Én a part mentén csak a meztelen nénikre emléxem :-) a nemtommilyen "barlang" közelében.
Előzmény: Hermione_Granger (3469)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3470
Nem egy kimondott Norvégia, az biztos. :-) Biztos ők is úgy vannak vele, mint mi a citrommal/magyar naranccsal: kicsi, savanyú, de legalább a miénk! (Láttam én már horvát térképen "Limski fjord"-ként szerepeltetni.)
Egyébként kevés ilyen képződmény van az Adrián.

De most, hogy megnéztem a térképet, eszembe jutott még egy látnivaló/program: a Cetina folyón raftingtúrákat lehet tenni, és maga a folyóvölgy is elég érdekes látvány, olyan, mint egy kanyon. Omis városánál ér ki a tengerre (Makarska és Split között félúton), gondolom, ott kell érdeklődni a szervezőkről.

fish

Előzmény: Hermione_Granger (3469)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3469
A part mentén nagyon sok helyen. Kifejezetten büdös volt. Ez mondjuk 7-8 éve volt, azóta lehet, hogy változott a helyzet. Akkor nagyon kiábrándító volt, és úgy éreztem, hogy szélhámia az egész kanális-dolog.
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3467)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3468
Nem kell micsinálnod! :-)
Tavaly utazási irodánál foglaltunk, az előtte lévő két évben meg az "ismerős ismerősének az ismerősének" az apartmanjában voltunk igen olcsón, az tehát nem mérvadó. (Mondjuk, a hely sem volt az. De nekünk megfelelt. :-) )

fish

Előzmény: F_a_s_z_á_n (3466)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3467
Mint ahogy a Balatont is "magyar tengernek" nevezzük. Pedig...
Nemtom, nekem tavaly sikerült végighajókázni rajta, és tetszett, persze, lehet, hogy igénytelen vagyok.
Ízlések és pofonok.
De hol láttál te szutykos, posványos lápot? Én nem emléxem.
Előzmény: Hermione_Granger (3465)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3466
"Utoljára akkor fizettünk apartmanért, amikor"
Ha most azt mondod, hogy van egy appartmanod az Adria partján, én nemtom micsinálok.
(60 €-t augusztusra értettem, előtte persze olcsóbb is van, de mondjuk ez egy kiindulási alap.)
Előzmény: Fishtax (3464)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3465
Sose értettem, hogy a Lim-fjord hogy kerülhet be bármilyen utazási ajánlatba. Eleve nagy arc kell ahhoz, hogy egy szutykos, posványos lápot fjordnak emlegessenek. A horvát neve legalább őszinte, és mindent elmond a képződmény valódi természetéről: Limszkij kanal...
Előzmény: Fishtax (3464)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3464
Kimondottan homokos part elég kevés van az Adria horvát részén, inkább aprókavicsos, kavicsos és sziklás részekre számítsatok. De emiatt sokkal tisztábbnak is tetszik a víz, mint pl. a görögöknél.
Ha körül is akartok nézni, nem csak naphosszat a parton feküdni, akkor menjetek az Isztriai-félszigetre. Onnan sok látnivaló elérhető kocsival, egy napos túra keretében: Porecs, Rovinj, Lim-fjord, Pula, Abbázia, Fiume, Ucska-hegy.
Hasonlóan koncentráltak a látnivalók Sibenik és Split között: a két említett város, Trogir, Hét Kastély Öble, Primosten, Krka Nemzeti Park...
Pár nappal ezelőtt írtam egy hosszabb hozzászólást, két 10-11 napos túrára tettem ajánlatot. Keresd meg, hátha abból is tudsz ötletet meríteni.
Utoljára akkor fizettünk apartmanért, amikor még német márkával lehetett. Akkor jellemzően 100-110 DEM/apartman/éj volt az árfolyam egy négyszemélyes (2x2 szoba, fürdőszoba, konyha, étkező, terasz, panoráma, partközeli) apartmanért, tehát reális lehet most a 60€-s ár.
Főszezonban is lehet így szállást vadászni, csak korábban kell indulni/érkezni, és egy kicsit több időt szánni rá (mondjuk egy egész délutánt). Nem kell mindjárt az elsőre rábólintani, végig kell nézni a szóba jöhető kínálatot, aztán abból választani.

fish

Előzmény: Z1z0u (3463)
Z1z0u Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3463
Köszi a válaszokat! Szerintem alkalmadtán kinyomtatom az elmúlt fél év termését, és átolvasom!

Faszán:

A normális ár a minél olcsóbbat jelenti :-)
Engem elsősorban homokos part érdekel, meg olyan hely, ahonnan mondjuk 50 km-es körzetben van frankó látnivaló, mondjuk 3-4 db minimum.
Nem gyerekekkel mennénk, én a feleségemmel meg haverom + barátnőjével.
Inkább közelebbre mennénk, inkább ott kocsival "csillagtúráznánk".

Ja és bocsi a "Horvátba" frázisért, 1 kicsit gondolkodtam, hogy benne hagyjam-e, végülis érdemes volt, mert született miatta 1 hozzászólás :-)

Haveromék úgy intézték a szállást 2-3 éve, hogy odamentek és kivettek egy nekik tetszőt. Érdemes előtte lefoglalni (pláne aug-ban) vagy nyugodtan odamegy az ember és biztosan talál?

Zizou

Előzmény: F_a_s_z_á_n (3461)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3462
...egyébként pedig Horvát_ország_ban, vagy a horvátoknál.

fish

Előzmény: Z1z0u (3457)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3461
Mondjuk egy 2+2-es appartman az kb ~60 eurótól/nap van. Fölfelé meg ameddig a buxtárcád engedi. Mit jelent neked a normális ár?
Merre felé érdemes menni? Az attól függ mit szeretnél, homokos,vag sziklás partot? Mennyi idősek a gyerekek. (Kicsikkel, de nagyokkal is napközben gyerekkínzás a kultúrális városnézés.)
Messze akarsz menni, vagy közel? Nyüzsit szeretitek, vagy a nyugalmat?
Előzmény: Z1z0u (3457)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3460
Szerintem te is kezdd el olvasni a topicot, mondjuk elég tavaly nyár óta, szinte minden infót megtalálsz.
Nem nehéz eligazodni, mert tematikusan a hozzászólások elején vannak az objektív dolgok, majd az élménybeszámolók.
Utána kérdezz bátran, szívesen válaszolunk, ha tudunk, csak értsd meg, hogy 100x-ra leírni u.azt nem annyira izgalmas.
Előzmény: Z1z0u (3457)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3459
Autópályadíjakat nemrég belinkeltük a topikba, keress vissza néhány napot.
Zatonban mi is voltunk 6-7 éve, valóban van ott egy klafa "kis" diszkó: szabadtér, tengerpart, fedett hely, külső bárok, csinos lányok, minden, mi szem-szájnak ingere... de a pontos helyet már nem tudnám megmondani. Szerintem azért meg fogjátok találni. Ha meg nem, akkor egymásik helyre tévedtek be. Na és? :-)) (Zadar honlapja egyébként a www.zadar.hr, ott talál rálelhetsz ilyen információkra is.)

Z1z0u aug. 9-ig még rengeteg időd van végigolvasni a topikot! :-)

fish

Előzmény: Zé02 (3456)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3458
Hali!
Kezdd el visszafelé olvasni, egy pár napja tett be (Fishtax?) egy címet az autópályadíjakról.
Előzmény: Zé02 (3456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!