Keresés

Részletes keresés

Elsős Creative Commons License 2003.04.01 0 0 3530
Bocs: ... Ha VALAKI már nyaralt hasonló helyen...
Elsős Creative Commons License 2003.04.01 0 0 3529
Sziasztok!
Segítsetek lécci! Idén egy kissé tanácstalan vagyok... Tavaly a Trogirtól Dubrovnikig húzódó részen nyaraltunk. Most nem mennénk olyan messze.
Rab, Krk sziget környéke, vagy ezekkel szemben a parti városkákban. Ketten vagyunk + 1 db kutya. Amire szükségünk lenne: csendesebb helyek, ahol a kedves búvárkodhat, a kutya kedvére csatangolhat, és ahol én csendben olvasgathatok. A szállás ne legyen túl gagyi, de kibírjuk ha nincs légkondi meg mosogatógép. Kemping kizárva, és jó lenne ha a környéken azért lenne némi élet, hátha vissza akarnánk térni a társadalomba. Ha valakinek már nyaralt hasonló helyen, kérem ossza meg velem (velünk). Köszi! E.
Felil Creative Commons License 2003.03.31 0 0 3528
http://www.ugljan-pasman.com/pasman/indexe.htm

http://www.adriatica.net/croatia/ogradu_hu__4j4v4k4li3h3g3g3h3i3j3i3k3o3gh5j4p5k4li3i__.htm

http://ljeto.com/eng/

Előzmény: donniebrasco76 (3525)
Norcee Creative Commons License 2003.03.31 0 0 3527
http://hu.atlasairtours.hr/horvatorszag.php

F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.31 0 0 3526
www.sutivan.hu
Előzmény: donniebrasco76 (3525)
donniebrasco76 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 3525
Vis vagy Lastovo szigetéről info kellene ha van valakinek
komp árak,menetrend
szállás árak, képek
fürdési lehetőségek stb

vagy ha ismer valaki más nyugodt kis szigetet

alibenkuka Creative Commons License 2003.03.28 0 0 3524
Szia!
Hotel San Marino-szálloda együttes, ezen belül Hotel Veli Mel (harmadik szálloda a parttól)
**
Recepció, kávézó, légkondis központi étterem, teniszpálya, közelben búvárközpont, minigolf pálya...
Félpanzió:svédasztalos reggeli (nagyon halvány), három különböző főfogás+köret+zöldköret vacsorára, nem kell választani közülük, mindegyikből ehetsz.
Tengerre nem tudnak nézni a szobák, mert merőlegesek a partra az épületek.
TUI/Reptours-szal voltunk. Tavaly 104e volt hármunknak (kettő felnőtt, 3 éves gyerekkel)
Hirtelen ennyi jutott az eszembe. :-)))
Előzmény: kamillla (3522)
Tamerlán Creative Commons License 2003.03.28 0 0 3523
ARic,

MURTER?
Akkor az (1959)-es beírásomat ajánlom figyelmedbe!

Szerintem a Skoljic a legjobb búvárkodásra, fürdésre.

A murteriek egyébként nem a tengerparti városrészben laknak, hanem beljebb. A parti főtérről a "Hrvatskih vladara" vezet oda. A házak közül induló lépcsőn érdemes felmenni a Sv. Rok kápolnához. Gyönyörű a kilátás.

Több mászással a Raduc nevű hegy tetején lévő (elhanyagolt) kilátóhoz is felmehetsz.

Előzmény: ARic (3488)
kamillla Creative Commons License 2003.03.28 0 0 3522
Kedves Alibenkuka!
Pontosan melyik szállodában voltatok, és milyen paraméterekkel? (Hány *-os? Félpanzió? Tengerre néző szoba?) Melyik utazási irodával?
Már több helyen jártam Ho-ban, de most konkrét, tapasztalatokra alapozott ötlettel szeretnék bemenni az utazási irodába.
Előre is köszönöm.
Előzmény: alibenkuka (3312)
alpesi Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3521
A honlap címét légyszi írd már le. Mi is éppen oda is készülünk. Ha minden igaz akkor ápr. 22-én vagyunk ott, amikor Zadarból jövünk haza. De este már indulunk is haza, mivel 23-án már meló van.
Előzmény: Karma Ranjung Lhamo (3519)
JKruz Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3520
Kedves Mindenki!

Köszönet a nagyon sok jó tanácsért, fish, blaupunkt, Karlovácot szombat reggel 6-ig el kell hagyni..
Meg is fogadom, Kanizsán sikerült péntek estére tranzitszállást foglalnom.
Szolnokról indulunk péntek délelőtt ketten a párommal, csak én vezetek (gyerekeink már abban a korban vannak, hogy saját utakat terveznek).
Onnan este 11-kor megyünk tovább a határ felé.
Tankap
Tetszett a megérkezés utáni tennivalók leírása azzal a kis erotikus beütéssel!
Én egy „na bontsunk egy sört” felkiáltást is beiktatok, az asszonyka pezsgő után áhítozik.
Gondolom a sört Te sem veted meg ilyen nyári melegben?
A kis öblöt feltétlenül megkeressük, meg a többi ajánlott helyet is.

Nem akarok politizálni, de ez az M7-es pályadíj még érdekes dolgokat fog okozni kis országunknak. Pedig Horvátországot továbbra is nagyon sokan szeretnénk e z e n az autópályán megközelíteni.

Karma Ranjung Lhamo Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3519
A tavaly nyári utazásomkor már sokat segített ez a topic, most lenne egy újabb kérdésem:

Plitvicei tavakra terveznék utazást Húsvétkor, a park honlapját már átböngésztem.

Kb. mennyi idő az út? én 600 km-el számoltam, de nem tom gyakorlatban mennyire számítsak.
Kb. milyen lehet az idő ilyenkor? A weboldaluk szerint májustól élvezhető, akkor addig nem is érdemes menni?
Szállodát vagy privátszállást érdemes választani?
Hány tavat érdemes megnézni, milyen extra programok ajánlottak?

Előre is köszi Nektek

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3518
tankap

Hali!

Pedig az útvonaladdal nincs semmi gond:) Én is igy mennék csak soknak tünt ez Esztergom felöl de így érthető Esztergom- Fehérvár szakaszon nem mész 60-as átlagot sajnos.

Majd idén!!! Szervezünk egy Budakeszi felszállást és Opátija landolást:)))

by

Előzmény: tankap (3517)
tankap Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3517
Szia Blaupunkt!

Ezt az hosszú időt úgy sikerül futni, hogy este 8:00 indulás Esztergomból, Piliscsabánál Tinnye, majd Zsámbék, majd Csákvár és Székesfehérvár, ott rá M7-es (na ez fog módosulni idén úgy, hogy 7-es út), Siófok, Nagykanizsa Letenye. Autópálya tavaly tök zsúfolt volt a lezárások miatt, azonkívül meg sima főút falukkal, szóval 70-110 es újra...
Idén már másodszor futottuk meg ezt a távot, igazán szignifikáns különbség nem volt. Ugyan egyik utitársunk mondta, hogy még úgy is rövidebb lenne, ha felmennénk Budaőrsre, s onnan M7-es, de nem tudom eldönteni, nyerek-e ezzel valamit, mert ha időben rövidebb is lehet, de kilométerre több és még a pályadíj is kell...

Előzmény: Törölt nick (3514)
lborli Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3516
A fenyők tűlevelei között jellegzetes hangon susogó szél kifejezetten csábít az édes szendergésre.
Előzmény: tankap (3513)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3515
Ez nagyon király lehet! :-)))
Előzmény: lborli (3510)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3514
Megerősítem Én is!

Lényeget az elöttem szóló elmondta, Karlovácot mindenképp reggel 6-ig el kell érni utána jön az autópálya mentes rész és sűrűsödik a forgalom. Ébred mindenki aki a hétvégére leugrik a "balatonhoz".

Tankap

Mivel mész ilyen iszonyú hosszú időt?
Ja a gyerek a határnál fenn volt és randalírozott végig még a vámost is bekostólta (szia bácsival)
BP start 11, hajnali 1 óra határ, 2-re másik oldal 8-0.5 9 Opatija
2 gyerek teljes menetfelszerelés
by

Előzmény: tankap (3513)
tankap Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3513
Én is az éjszakai leutazás híve vagyok, két ok miatt is:
- egyrészt kisebb a forgalom, kevesebb a rendőr;
- másrészt a gyerekek sokkal jobban viselik.

Egyik csemeténk 2,5 éves, a kisebbik nyárra lesz 4-5 hónapos szóval este 8-ra tervezem az indulást, így a gyerekek tényleg hamarosan elalszanak a monoton zötykölődéstől. A határ kb éjfél (esztergomi indulással) s mire reggeledik (kb. 6 óra), már elhagytuk Karlovacot.
A forgalom ezután kezd sűrűsödni, de egyrészt ez a nappalnak, másrészt a tenger közelségének köszönhetően.
Mikor az ember leér, egy kellemes úszás és némi asszonykától kapott kényeztetés után ;-))) édes a szendergés a parton, miközben a sós szellő cirógatja vezetésben megfáradt testünket :)))

tankap

Előzmény: Fishtax (3509)
tankap Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3512
Szia JKruz!

Sibenik-Vodice
Bilo és partszakasza

Primosten pompás választás :))) talán az egyik legkedvesebb falucska Sibenik környékén. Ha nézelődni szeretnétek, akár Split felé indulva, akár Sibenik felé indulva sok szép helyet láthattok! S ami nekem különösen bejött, hogy az a partszakasz tele van fürdőzésre csábító kis öblökkel, szóval ha csak úgy mentek a part menti úton, s megláttok egy szép helyet, ki ne hagyjátok!
Amit külön nem írtam sehol, de most megteszem, az a kedvenc kis öblöm, ahol rengeteget fürödtünk akkoriban, s nagyon sok tengeri sünvázat és kagylót kihalásztunk onnan: Bilo falucskától kicsit visszább Sibenik felé, de Sibeniktől írom:
elhagyjuk Sibeniket Split felé. Nem emlékszem a falucska nevére, de az útról jól látható, hogy egy hosszú tengeröböl mellett fut az út (a víz jobbra lesz). Majd mire elérjük a falu végét, vége lesz az öbölnek is, szóval az út a partot követve erős jobb ívet véve az öböl másik oldalán fut tovább. (eddig lejtett, s innentől már emelkedik) Több kis enyhe kanyargás lesz az útban, s jobbra van egy kemping is valami Autocamp nemtommi, s két helyen is az út, mitha híd lenne, (de nem az, csak közvetlen a víz mellett fut fent) közvetlenül a víz felett fut. A második Ilyen előtt van egy leálló, ott hagytuk mindíg az autót, s mintegy 10 métert megtéve lehet leérni a vízhez. Itt a nagy öblön belül mintegy kisebb is van, aminek az út felöli széle az említett hídszerű szakasz. Na, ez a hely nagyon bejött! (Ha egyébként itt nem álltok meg, az út egy erős balkanyar és lejtő után beér Bilo falucskába.) So, ha erre jártok, ajánlom kipróbálásra!

tankap

Előzmény: JKruz (3507)
lakotars Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3511
Emlékeim szerint Lopudon olyan gyönyörű homokos strand van, hogy annál nem kell jobb. Az árakat nem tudom, mert én hajóval jártam arra.
Előzmény: Norcee (3500)
lborli Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3510
Pontosan. :-)
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3508)
Fishtax Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3509
Minél előbb. Ha bírod az éjszakai vezetést, akkor akár péntek éjjel is elindulhattok, van az annyira messze, hogy így se érjetek le nagyon korán. (Kisgyerekesek is el szoktak előző este indulni, azt mondják, a babák jobban viselik az éjszakai autózást, végigaluszák az egészet.)
Egyébként sem a zágrábi rész a kritikus, hanem a károlyvárosi (Karlovac).

fish

Előzmény: JKruz (3507)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3508
És akkor ott búvárruhában kell sziklát mászni, hogyha elvéted, akkor csutora be, csobbanás után pihenj, folytasd tovább van a víz alatt? :-)))
Előzmény: lborli (3505)
JKruz Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3507
Sziasztok!

2003-06-14, Primosten, 14 nap
Eddig az Isztriára jártunk, most egy kicsit délebbre megyünk.
Tankap, tetszett az útleírásod. Szeretnénk mi is azokat a helyeket bejárni.

Sajnos az érkezési nap szombatra esik, mit tanácsoltok, mikor érjek a Zágráb környékére?

Z1z0u Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3506
Még 1 jó pont Atlaséknak: írtam nekik mailt, hogy mennénk ekkor és ennyien és küldjenek árajánlatot. Kb 3/4 óra múlva jött vissza az e-mail, hogy már postázzák is a katalógust!

Zizou

Előzmény: Norcee (3500)
lborli Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3505
Nagyon kedves, amit rólam írsz. Mintha hájjal kenegetnél. :-)
Ami a konrét választ illeti: a legmagasabb hegy 600 méter, tehát igen kicsi, rövid(?), sajna nem tudok hegymászóul, falakra számíthattok. Van egy függőleges fal Sv. Nedeljánál a víz felett (ott egyébként merülni is lehet, elég szép helyen).
Előzmény: josephm (3493)
lborli Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3504
Betinán voltam tavalyelőtt szeptemberben. Pár lépésre van Murtertől. Bebóklásztuk a szigetet és a környéket is természetesen. Hogy milyen? Nem csúnya. Persze, nekem Hvar az etalon. :-)
Előzmény: ARic (3488)
ARic Creative Commons License 2003.03.26 0 0 3503
Crikvenica a legnagyobb/legfelkapottabb hely a környéken.
Nekem emberek szempontjából eddig ez tűnt úgy, h. mindenki a legkedvesebb. A boltokban meg sem kérdezték, h. van-e nálad zacsi, rögtön pakolták is bele a cuccot a pénztáros. Ezt máshol nem tapasztaltam.

Van egy Aquarium (?)nevű hely, ahol csomó tengeri halacska meg mindenféle herkenytűk vannak akváriumokban, az nagyon szép, nem tudom hallottál-e róla?

Csomó üzlet van, esténként lehet jó nagy sétákat tenni a móló környékén.

Mivel elég közel van Rijeka, mi megnéztük, bár ne tettük volna! Tiszta porfészek...

Krk-szigetre viszont szerintem érdemes elnézni, ha járkálósak vagytok.

A számot előkeresem, és elküldöm majd mélben.

Szia:
R i c i

Előzmény: alpár (3502)
alpár Creative Commons License 2003.03.25 0 0 3502
Szia R i c i!
Milyen volt a település, Crikvenica és a környéke?
A telefonszámot, ha elküldöd megköszönöm.
Előzmény: ARic (3498)
kékbarisnya Creative Commons License 2003.03.25 0 0 3501
Kedves Elfelejtettemanevedet!
Én ma voltam egy utazási irodában, és foglaltam le apartmant Pirovacra, ami a közelében van annak, ahová te is utazol. Mi júl. 5-én megyünk, szintén kocsival, mert a tengeren kivül is látni akarunk valamit. Milyen információid vannak?
A cimem nem az, ami az Indexen szerepel, hanem hartaycs@vnet.hu.
Ha válaszolsz, megköszönöm
üdv.
kékbarisnya
Előzmény: ARic (3488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!