Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81274

Túlszűrt-derített = nem borhibás = hiányzik belőle a boogie. :D

Kiflire nagy hatást gyakoroltak a natúrborok és a gazdáik...

 

Én nem érzem különutasnak a Kislaki-rajnait, legalábbis 1-2 mintavétel alapján. Valahol félúton van a behízelgő a traubis - maradékcukros - alacsony alkoholos irány (pl. alap osztrákok és Ikon) és a komolyabb fajsúlyú külföldi versenyzők között. Nem különösebben tetszetős, ez kétségtelen. Az itthoniak közül talán Szentesié és Bajnáré vannak vele rokonságban az általam ismertek közül.

Előzmény: BZoltan (81273)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81273

Ez az alap: https://www.borkereskedes.hu/kislaki-janoshegy-riesling-rajnai-rizling-3389

 

Ez pedig a válogatás: https://www.borkereskedes.hu/valogatas-riesling-3390

Ezt a túlszűrt-túlderített dolgot én nehezen tudom értelmezni.

Én a Géza rajnaijait mindig is nagyon szerettem, mert teljesen saját stílusában mutatja meg a fajtát és nem próbál igazodni semmilyen nagy iskolához.

 

Szomorú aktualitás egyébként, hogy a héten ment el az Ottó bácsi, a három Légli fiú édesapja. Hatalmas figura volt, örökké jó humorral és igazi, oldschool paraszti böcsességgel.

Előzmény: kifli (81259)
Hepci Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81272

Mi volt ez, valami válogatás, vagy ennyire felnyomták az árát?

Az alap Kislaki-rajnaiból a legutóbbi évjáratot 2 rugó körül tolták az Aldiban. Kb. annyit meg is ért.

Előzmény: kifli (81259)
kreilw Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81271

.

kreilw Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81270

Nagyon finom vorosbor teljes szivvel merem ajanlani! GERE PORTUGIESER Egeszsegukre!

altimus Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81269

zsotinal termeszetesen egyertelmu az abra. penzert vette a ket varbeli berlemenyt, csak epp kozbeiktattak egy plusz ingatlan adasvetelt. amugy nagyon emiatt nem hibaztatom, a varban mindenki ezt csinalja az ostoba szabalyozas miatt. a szabalyozast nyilvan pofonegyszeru kikerulni, ugyhogy sok ertelme nincs. sokszor a varbeli lakas eredeti berloje kinez egy ingatlant, azt az uj berlo megveszi a sajat nevere, majd elcserelik a ket ingatlant. ertelmetlen baszakodas. a pikans csak az, hogy zsoti amugy a torvenyesseg nagy bajnokanak a szerepeben szeret tetszelegni.

Előzmény: BZoltan (81264)
kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81267

Ovatosan ezekkel a ‘szabalyos’ konstrukciokkal. Ami polgari jogi, szerzodeses alapon lehet szabalyos az meg nyugodtan lehet pl buntetojogilag de akar adojogilag is problemas

Előzmény: BZoltan (81264)
H_G Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81266

A Paniza Syrah szerintem bőven megér ennyit. Erősen tanninos, de a vörös bogyós gyümölcsök is nagyon átjönnek, így harmonikus az összhatás.

 

Előzmény: Tybald_ (81263)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81265

Ehhez a listához kellet egy közgáz píédzsdí?

Előzmény: Tybald_ (81263)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81264

Bájerzsót esetében a tranzakció végére a helyzet az lesz, hogy a várbeli lakás előző bérlőjéhez került Zsótika zsetonja. Vagyis jogilag egyértelmű a törvény/szabály kikerülése.  Ott a trükk az, hogy a tranzakció egyes lépéseinél nem történik törvénysértés vagyis a hatóságok nem tudnak közbelépni.

 

Nyilván a földtörvénynél is lehet ilyent csinálni, de ez ott is törvénytelen. Amire én gondolok az a kevésbé ismert de létező jogi lehetőségekkel élés.  Én például nem vagyok aranykalászos gazda és mégis teljesen törvényesen van státuszom. Mert a jogászom talált egy teljesen hófehér és létező utat amit szerintem csak a Lölö féléknek talált ki a törvényíró jogipari szakmunkás :)

Előzmény: altimus (81261)
Tybald_ Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81263

Auchan borkatalógus feat. Fiók Attila:-D a pezsgők után francia és spanyol borok között bármi értékelhetőt felfedez valaki?

 

https://www.auchan.hu/katalogus/auchan-borhetek-katalogus-20201001-1021

shiraz2 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81262

én a múlt héten kóstoltam végig az alap Kislaki Légli Géza szortimentet, birtokfehér, birotkrozé, birtokvörös, és irsai+vmi házasítás talán. fáradt, lapos borok voltak. 899-999 Ft polciár kategória max. az értékük

Előzmény: kifli (81259)
altimus Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81261

> Nyilván nem szabad ilyen gaz bűncslelekményeket elkövetni.  Azért tartjuk a jogászokat, hogy a céljainkat jogszerűen és szabálykövetően érjük el.

 

Bayer Zsoti jutott ugy ket varbeli lakashoz is (ezek ugyebar onkormanyzati kezelesben levo berlakasok, amiket nem lehet penzert adni-venni, csak cserelni), hogy elcserelte a sajat tulajdonu hazat a varbeli ingatlanra, majd par nap mulva visszavasarolta a sajat hazat. Es ezt ketszer jatszotta meg. Amikor erre rakerdezett az oknyomozo riporter akkor azt mondta, hogy az ugyedek tanacsoltak neki ezt a megoldast, mert o a jogszabalyoknak megfeleloen akart mindenkeppen eljarni. De mintha a horcsogpofaju Palkovics is hasonloan jutott volna a varbeli berlemenyehez.

Előzmény: BZoltan (81254)
altimus Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81260

> Szerintem róla is mindenki tudja (talán rajta kívül), hogy ő csak egy stróman.

 

Mar csak megmondta a falubeli gazszerelonek a Gazda, hogy mukodik a szisztema. Ha nem, akkor biztos kiokumlalta ezt a gazszerelo magatol is. Mintha azt nyilatkozta volna valahol, hogy o talan okosabb is mint Zuckerberg.

Előzmény: BZoltan (81254)
kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81259

ittam egy Kislaki rajnai rieslinget, majdem 4k volt. Hozott egy amolyan alap Aldi/Lidl vonalat de azt hibátlanul, kicsit túlszűrt/derített olyan steril volt az egész.  -- kb -50-60%-os árrdiszkonttal reális lehetne, de így szvsz túlárazot.

kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81257

úgy könnyű:)

Előzmény: BZoltan (81254)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81255

A Szentesi és a Karner megoldásokat ismerem. A Luka Enikő tippet köszönöm. Beszerzek tőle pár mintát :)

Előzmény: lazaridi (81252)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81254

Nyilván nem szabad ilyen gaz bűncslelekményeket elkövetni.  Azért tartjuk a jogászokat, hogy a céljainkat jogszerűen és szabálykövetően érjük el.

 

Mondjuk érdekes felvetés, hogy mennyire kell erős fantázia, hogy valaki beegye azt, hogy nemzet gázszerelője és a családja tényleg gazdálkodik azon a sokezer hektáron ami a nevén van. Szerintem róla is mindenki tudja (talán rajta kívül), hogy ő csak egy stróman.

Előzmény: kifli (81253)
kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81253

Azert kihivas ez lasd all the way from btk:

349. § (1) Aki
a) mező- és erdőgazdasági hasznosítású föld tulajdonjogának megszerzése,
b) mező- és erdőgazdasági hasznosítású földre vonatkozó haszonélvezeti jog vagy használat jogának alapítása
céljából az ezekre vonatkozó jogszabályi tilalom vagy korlátozás kijátszásával semmis szerződést köt, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki
a) mező- és erdőgazdasági hasznosítású föld tulajdonjogának megszerzésére,
b) mező- és erdőgazdasági hasznosítású földre vonatkozó haszonélvezeti jog vagy használat jogának alapítására
vonatkozó jogszabályi tilalom vagy korlátozás kijátszásával általa kötött semmis szerződés leplezésére létrehozott megállapodás alapján mező- és erdőgazdasági hasznosítású földet használ, illetve szedi annak hasznait, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az az ügyvéd, jogtanácsos vagy közjegyző, aki az (1) bekezdés szerinti szerződés megkötésében közreműködik.

(4) Korlátlanul enyhíthető az (1) és (2) bekezdés szerinti bűncselekmény elkövetőjének a büntetése, ha a bűncselekményt, mielőtt az a hatóság tudomására jutott volna, a hatóságnak bejelenti és az elkövetés körülményeit feltárja.

Előzmény: BZoltan (81247)
lazaridi Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81252

Ha jó kékfrankost akarsz inni, akkr ilyeneket tudok javasolni:

 

Luka Enikő KF 2016

Szentesi KF 2017

Karner Gábor bármelyik

 

Előzmény: BZoltan (81250)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81250

Pivnica BRHLOVCE - Blaufränkisch - 2017

 

Eddig számomra teljesen ismeretlen, magát határozottan kézművesnek definiáló brhlovcei  borászat bora.  Amit a weboldalukon írnak az nagyon szimpatikus

A bor maga frankó. Kékfrankó. Tiszta, gyümölcsös illat, obligát fajtajelleg, közepes test, tele gyümölccsel és nagyon finom savakkal. Jó bor, az egyik legjobb kékfrankos amit mostanában ittam. A bort ajándékba kaptam de szakmai kíváncsiságból megnéztem, hogy 29 euróért adják. Ami azért bátor árazás. Annyit én ezért a borért nem adnék.

BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81247

Szerintem semmivel sem jobb a helyzet. Nem tudnám megmondani, hogy mennyivel jobb az, hogy Lölö vásárol fel 70 hektárt a Somlón mintha egy labanc gazdálkodó tenné. Illetve, de meg tudom mondani... ha egy sváger gazda lenne a borvidék legnagyobb termelője akkor valószínűleg jobb lenne a nemzetközi elismertsége a borvidéknek. Mert ugye a Gazda MaLacperselye még nem palackozott le értelmezhető minőségű bort a 70 hektárjáról.

 

Amúgy jogi kiskapukkal trükközve most is tucatszám vannak külföldiek. Ahogy bigup írja, nem nagy kihívás ez. Az aki akar venni egy hektár földet a Somlón annak úgyis kell lennie 20-30 millió forintjának. Ehhez viszonyítva egy ügyes ügyvéd tiszteletdíja vagy akár egy aranykalászos papír kilóra megvásárlása az lófütty. 

Előzmény: kifli (81227)
van_Persil Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81235

Tihany:

”All animals are equal, but some animals are more equal than others.”

l. még pl. ezt:

https://444.hu/2020/10/09/az-allam-segit-elvenni-a-foldeket-ha-tulajdonosok-nem-akarjak-napelemes-cegnek-adni

Előzmény: bigup (81234)
bigup Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81234

Jó, ez igaz. Egy kanyar van a folyamatban, de nem olyan meredek, hogy ne lehessen könnyedén bevenni. 

Mondjuk az egész őrület egyik nevetséges pontja a tulajdonlás utáni földhasználat. Senki nem ellenőriz, ha igen, a büntetések nevetségesek (lásd most Tihanyt). Egy rossz gazdával szinte semmit sem csinálnak a hivatalok. 

Előzmény: kifli (81231)
kifli Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81233

Eza politikai cel

Előzmény: van_Persil (81232)
van_Persil Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81232

Ez a földtörvény a kisember ellen van, (ez teljesen egyértelmű,) azért, hogy inkább előbb, mint utóbb kénytelen legyen valaki nagynak áron alul (megállapított áron) eladni a kis területét.

Előzmény: kifli (81231)
kifli Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81231

azért így más, mint simán.

Előzmény: bigup (81230)
bigup Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81230

Vásárolnak, csak egy kis kerülővel. Cégeknél vezető/tulaj megcsinálja a képzést, vagy ügyvéd végzi el, területet kivonják művelési ág alól, és kész. Külföldieknél szintén ügyvéd vagy stróman által, és ugyanez. Hoszadalmas, de akinek van pénze, van ideje is. A letelepedési kötvényesekről nem is beszélve.

Előzmény: kifli (81227)
kifli Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81227

azért még mindig jobb így, mint ha külföldiek és cégek is szabadon vásárolhatnának termőföldet.

Előzmény: BZoltan (81225)
bigup Creative Commons License 2020.10.09 0 0 81226

Igen, tényleg szomorú, hogy milyen laza az egész procedúra, főleg a hatását. :( Mondom ezt úgy, hogy nekem is ez "segítség" volt. 

Előzmény: BZoltan (81225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!