Keresés

Részletes keresés

kasszandra Creative Commons License 2001.02.26 0 0 649
LUXI,
köszönöm. Közben elég sokmindent találtam dalamcia.net-en is. Nekünk tulajdonképpen három személyre kellene. AZt kérdezném még, meg, hogy a foglaláskor mit kérnek biztosítékként? Tehát előleget adsz, kártyaszámot kell megadni. És mi a te biztosítékod ilyenkor arról hogy valóban ott a foglalásod?

Köszönöm.

Én Split környékében gondolkodom. Az is érdekelne, ha valakinek útközbeni megállásra éjszakázásra lenne javaslata. Tudom hogy le lehet zúdulni egy éjszaka vagy egy nap is, de szeretnék komótosan lelődörögni.

Előzmény: LUXI (648)
LUXI Creative Commons License 2001.02.25 0 0 648
kasszandra!
Bocsi, hogy ilyen sokára jelentkezem. Amit említettem apartmant, a tengertől a második ház, szóval mondhatni közvetlen vízpartinak. Itt egy kisebb sziklás partszakasz van. A ház Ciovo szigeten van. A szigetre egy kis hidacska vezet át.A kikötő kb. 3 km-re lehet innen, ahogy maga Trogir városa is. Ehhez célszerű autóba üllni. A házban 2 apartman van. Az alsóban van 2 franciaágyas hállószoba, egylégtérben van az étkező + a konyha, van fürdőszoba és terasz. A felső hasonló, csak ott 3 hálószoba van és nem mindegyik franciaágyas. Mindkettőre elmondható, hogy szép, tágas és nagyon kellemes környezetben van.
Előzmény: kasszandra (647)
kasszandra Creative Commons License 2001.02.13 0 0 647
LUXI,

köszönöm. Érdekelne a mondott appartman. Ez hány helységet jelent? És maga a ház merre van a kikötőhöz vagy a strandhoz képest?

Előzmény: LUXI (643)
lborli Creative Commons License 2001.02.12 0 0 646
"Pestről Krk szigetig kb. 8-9 óra, Splitig kb. 11-13 óra az út normális tempóban. Mi álltalában éjfél körül szoktunk indulni és másnap délre ott vagyunk. Ha nagyon elfáradok maximum alszok egy órát az autóban. Javaslom, hogy ne péntekre vagy szombatra tervezzétek az indulást, mert Karlovac előtt azt is megbánjátok, hogy elindultatok"

Tavaly este 9-kor indultam Zuglóból és 6-kor már a spliti kikötőben voltam. Hétközben volt, de Karlovactól Udbináig folyamatos kocsisorban haladtunk, igaz elég tempósan. Nem volt lehetőség előzni, de nem is volt rá valójában szükség. Szombaton van a cseheknek a turnusváltás és akkor őrület van az utakon. Nem csak Karlovac előtt, de utána is. Már, ha Mo. irányából nézzük. A horvát rádiónak amúgy van idegennyelvű útinformja, azt érdemes hallgatni, elég korrekt.

Előzmény: LUXI (643)
lborli Creative Commons License 2001.02.12 0 0 645
Nagyjából reális. Akkor már gyönyörű színes a természet vagyis nincs kiégve még minden, mint a nyár derekára szokott. Csodás napsütést remélhetsz, de a víz még hideg. '95 június első napjaiban tettem gyakorlati nyíltvizi búvár vizsgámat s bizony kockásra fagytam a neoprénben is. '99-ben kétszer sikerült két-két hetet Hvaron töltenem, abból az első etap júniusban volt. Még soha nem jártam kedvenc szigetemen olyan korán s megdöbbenéssel láttam, hogy azok a virágok, amelyeket én eredetileg száraznak képzeltem, hisz július/augusztusban már csak abban a formájukban láttam, milyen csodásak frissen kinyílva.
Előzmény: dalia (641)
LUXI Creative Commons License 2001.02.12 0 0 644
dalia!

2000. júniusban gatyarohasztó meleg volt de ezt nem lehet biztosra kiszámítani.

LUXI Creative Commons License 2001.02.12 0 0 643
Sziasztok!

Örömmel látom, hogy nő a forgalom!

BETTI!
Többször jártam már Horvátországban, gyönyörű hely az biztos. A víz kristálytiszta, az emberek kedvesek általában, hangulatos az ország. A tengerpart általában sziklás. Apartmant tudnék ajánlani, de az egy átlag szinvonalú ház, medence és különösebb luxus nélkül. Javaslom nézz körül a www.dalmacija.net oldalon, sok apartman van ott. Minnél hamarabb foglaljátok le, mert áprilisban már semmi jó hely nincs!!! Amúgy gratulálok a leendő esküvőtökhöz! Nekünk tavaly nyáron volt. Mi is Horvátországot választottuk nászutunk céljául. (Azt,hogy milyen volt inkább nem most mesélném el. Majdnem gyászút lett belőle. De most már csak röhögünk rajta, végül is felejthetetlen lett a nászutunk!)

kasszandra!

Ha jól bírjátok a strapát, szerintem felesleges megszálni. Pestről Krk szigetig kb. 8-9 óra, Splitig kb. 11-13 óra az út normális tempóban. Mi álltalában éjfél körül szoktunk indulni és másnap délre ott vagyunk. Ha nagyon elfáradok maximum alszok egy órát az autóban. Javaslom, hogy ne péntekre vagy szombatra tervezzétek az indulást, mert Karlovac előtt azt is megbánjátok, hogy elindultatok. A városnak nagyon kicsi az áteresztő képessége.
Az apartmanok amúgy általában kulturáltak és kellően felszereltek. Trogirban tudok ajánlani konkrétan. Itt 4 személyre 96,-Dm egy éjszaka. adóval együtt.

kasszandra Creative Commons License 2001.02.12 0 0 642
A víz még hideg, de nagy napsütések vannak.
dalia Creative Commons License 2001.02.12 0 0 641
OFFFFF
Húúúúú de jó volt meglátni ezt a topicot a kedvencekben, én már nyarat akarok, meleget akarok, horvát tengerpartot akarok! :-)))))
ON
Gyakorlott utazók!
Mikor kezdődik Horvátországban a szezon? Azaz mikortól van meleg? Május közepe az már reális?

d.

kasszandra Creative Commons License 2001.02.12 0 0 640
Luxi,

engem is érdekelnének appartmanok, árak felszereltségek.
Sőt gépkocsival való eljutás is. Pl. Tanácsos-e megszállni közben és hol?

Előzmény: LUXI (638)
BETTI Creative Commons License 2001.02.09 0 0 639
Sziasztok! Újként üdvözlök mindenkit! Nászutra szeretnénk menni Horvátországba, július végén. Igazi álomházra gondoltunk, egyéni utazással. Tudna valaki segíteni egy tengerparton található, önálló ház, barbecue sütővel a teraszon, lehetőleg medencével (ez lenne benne a luxusrész, hiszen csak egyszer mennénk néászutra...:-)) és egy nászutas pár egymásra találásában? Köszönöm
Betti
LUXI Creative Commons License 2001.01.30 0 0 638
Tibsi!
Ahol én jártam az angolt és az olaszt jobban preferálták, de szerintem nem lesz különösebb problémád a némettel. Érdemes megnézni a www.dalmacija.net helyet. Klassz dolgok vannak itt. Tavaly itt találtam az egyik apartmant amit említettem. Most megnéztem, de azt írja idénre már teljesen tele van. Egyébként ez a "APARTMENTS BACIC" . Trogir-Ciovo alatt lehet megtalálni ha meg szeretnéd nézni. A másik apartman tulajának a telefonszáma van meg. Ezt elküldöm!
Üdv.: LUXI
Előzmény: Tibsi (637)
Tibsi Creative Commons License 2001.01.30 0 0 637
LUXI!
Köszi a választ és érdekelne néhány cím. Ja, és a némettel lehet-e boldogulni.
Előzmény: LUXI (636)
LUXI Creative Commons License 2001.01.30 0 0 636
Tibsi!
Először az egyszerűbbet! Kerékpárt Trogirba csak akkor vigyél, ha kifejezetten az extrém kerékpározást kedveled! Trogir maga a város viszonylag kicsi és óváros jellegű. Itt elvileg lehetne használni, de nappal úgysem itt fogsz kóvályogni, este pedig eléggé sokan vannak. A szállásod szinte biztos, hogy nem itt lesz, hanem a Ciovo szigeten. Ezt a szigetet egy kis hidacska köti össze Trogirral. A környék meseszép! De igen "hegyes"! Hát itt nem hiszem, hogy nagyon élvezetes lehet biciklizni. Szóval szerintem, ha Trogirba mész, nem érdemes biciklit vinni. De izlés kérdése. 3 személyre az appartman 70-100Dm/ éjszaka. Ha érdekel, nagyon szívesen tudok ajánlani konkrétan, közvetlen tengerpartiakat. 2 helyen volta már. Utazási irodát semmi képpen sem javaslom! Drága és teljesen lutri,hogy hol és milyen apartmant kapsz. Nem túl kellemes mondjuk naponta 3-szor 50-60 méter szintkülönbséget megtenni! Pedig csak 150 méterre van a parttól.

Előzmény: Tibsi (633)
vojtek Creative Commons License 2001.01.28 0 0 635
Előzmény: vojtek (626)
fordfairlane Creative Commons License 2001.01.23 0 0 634
Baska, Krk sziget. Merem ajanlani. De ha szallodaban kivannatok aludni, erdemes elore foglalni, mert julius-augusztusra majdnem teljesen telt haz van. Kepeket is tudok kuldeni. Ha erdekel valakit.
Tibsi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 633
Luxi! Engem érdekelne Trogir. Milyen árakkal dolgoznak jelenleg? Elsosorban apartmanban gondolkodom (3 fo). Kerékpárt ki lehet-e használni, ha kiviszem oket.
Előzmény: LUXI (632)
LUXI Creative Commons License 2001.01.18 0 0 632
Sziasztok!
Mi már nagyon készülünk a nyárra! Ma foglaltam le az apartmanokat. Trogirba és Pisakba megyünk. Trogirban már voltunk többször, gyönyörű hely. Mindenkinek csak ajánlhatom. Ha kell, tudok ott egy nagyon jó apartmant. Pisakba most megyünk először, ezt a netről néztem le. Ha vki járt már itt mesélhetne!
Fishtax Creative Commons License 2001.01.17 0 0 631
Biztosan írtak már. De ez egy olyan topic, ahol senki sem veszi rossz néven az ismétléseket - ráadásul nem is ismétlés az, ha mindenki a saját szemszögéből számol be a dolgokról, ha a saját élményeit meséli.
Továbbá: ilyen téli időben úgyis csak álmodozunk horvát nyarakról, legalább mindenki révedezhet kedve szerint...
Gyerünk, mesélj, tartsd bennünk a lelket!
:-)

Fishtax

Előzmény: fönök (629)
Vanek Creative Commons License 2001.01.16 0 0 630
Halljuk.
Előzmény: fönök (629)
fönök Creative Commons License 2001.01.16 0 0 629
Elöször olvasok bele, így nem tudom valaki írt e már Korcularol, vagy a Bosznián keresztül vezetö útról. Ha valakit érdekel, szívesen.
Fishtax Creative Commons License 2001.01.16 0 0 628
Nem hiszem, hogy szabadkoznod kellene a fényképek minősége miatt, el tudom képzelni milyen lehet az eredeti minőség, ha még a falról levett digitális kép is ilyen jó!
(Fényképim nekem is vannak dögivel, csak szkennert és tárhelyet kellene találnom hozzá...)
:-)

Fishtax

Előzmény: vojtek (626)
vojtek Creative Commons License 2001.01.14 0 0 627
Ja! Csak éppen az címet felejtettem el leírni: kep.tar.hu/vojtek
vojtek Creative Commons License 2001.01.14 0 0 626
Sziasztok!

Néhány kép két tavalyi utamról. Igyekszem újakat feltölteni. Ha esetleg van még valakinek saját fotója valahol a neten, megoszthatná velünk!

LUXI Creative Commons License 2001.01.13 0 0 625
Hello!

Kösz szépen a segítséget! Ezt a címet még nem ismertem. Hozzászólásomban valóban nem írtam, igazából Molunáton kellene apartman. Trogirban már megvan a szállás.

Előzmény: Dun Ringill (624)
Dun Ringill Creative Commons License 2001.01.12 0 0 624
Trogir kapcsán tessék megnézni ezt a linket.
Akkor most hol is kell az apartman?
Előzmény: LUXI (623)
LUXI Creative Commons License 2001.01.12 0 0 623
Hello-halo! Ébresztő!!!

Új év van, és lassan itt a nyár! Készülődni, tervezni már mindenképpen ideje! A párommal és egy baráti párral Trogirba megyünk. Én már nagyon rá vagyok gerjedve az útra. A nővéremék Molunátra szeretnének menni apartmanba. Ez Horvátország legdélibb vége. Ha tudtok esetleg vmi apartman lehetőséget írjátok meg! És különben is!
ÉBRESZTŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!

parvenue Creative Commons License 2000.09.24 0 0 622
Mostan voltunk éppen egy egészen pazar utószezoni kiránduláson Isztriában, a Bale nevű - egyébként gyönyörű - mezővároska melletti kempingben (Kolone), ahol már belépőt sem szedtek, a levegő, a víz is kifogástalan hőmérsékletű volt, még éjszaka is, a turistaság pedig élvezhetően megfogyatkozott.
Amire ugyanakor felhívnám a figyelmet, az egy pompás tengerre nézo ablakú szálloda Fiuméban (gy.k.: Rijeka), mindössze 55 kunáért fejenkint. Na jó, nem szálloda, hanem a Vöröskereszt egykor vaszleg menekülttábori funciókat ellátó épülete, de tiszta, korrekt, amolyan kollégiumos hely, a létező legolcsóbban, amiért egyúttal kiadják a tartózkodási engedélyt is. A cím: Dom crvenog kriza, Rijeka, J. P. Kamova 32.
Zmac Creative Commons License 2000.09.19 0 0 621
Jól elmaradtam... Mi 10-én értünk vissza, egy hetet töltöttünk Zára mellet, Petrcane nevű kis faluban, egy nagyon kulturált panzióban. 45 dem/2 főt fizettünk éjszakánként, a házigazda roppant szívélyes volt, valóban vendégnek érezhettük magunkat. Odafelé Losyék panziójában aludtunk Barcson, ha valakinek így kényelmesebb, nyugodtan ajánlom.
Fishtax Creative Commons License 2000.09.19 0 0 620
úgy látom, vége a szezonnak, már nem nagyon irogatunk ide... Azt tanácsolom Neked, olvasd el a topicot, az idei nyári termésben többször is felmerült az ilyen tipusú utazás, azokból a hozzászólásokból talán meríthetsz ötletekek. Magam nem vagyok otthon a kempingezésben, ezért nem is tudok semmit mondani, de bízom benne, hogy találsz magadnak hasznosságokat!

Sok sikert, jó utat, biztosan nagyon szép lehet az őszi Isztria is!

Fishtax

Előzmény: fiatalsag (619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!