Keresés

Részletes keresés

ceha Creative Commons License 2001.05.21 0 0 766
vakegér !

Mint sorstárs hagy erősitsem meg : gyerekkel Rab és azon belül Lopar a nyerő. Mi szintén két gyerekkel már kétszer is voltunk ott, sőt még az is lehet hogy most is oda megyünk : kb 800 meteres sik partszakasz, néha laposabb mint a Balaton déli part. Finom homok , a gyerekek egész nap elvoltak, kb. csak enni kellett nekik adni. Mi a kempingben voltunk, parttól 100 m-re(oda tartozik a part - de bárki bemehet) + ha mész néhány száz métert akkor ugyanolyan változatos sziklás részeket találsz mint máshol.Baromi kényelmes, nem kell az aszfalton terelgetni a gyerekeket, nem kell állandóan átöltöztetni őket, stb.
A szobákat nem tudom, de a kempingben csúcsidőben elég sokan vannak (bár nagyon nagy a kemping és van bőven hely meg árnyék)

Jut eszembe : valaki nem tud még laposabb , homokosabb részt Horvátországban ? Alapvetően kemping érdekelne, de lehet lennt is

ceha Creative Commons License 2001.05.21 0 0 765
i
keptn_kork Creative Commons License 2001.05.21 0 0 764
Szerintem itt nem az ünnepnap a kérdés. Sokkal lényegesebb, hogy este vagy napközben. Ha emlékeim nem csalnak nem nagyon foglalkoznak a hétvégével.
Előzmény: agave (763)
agave Creative Commons License 2001.05.21 0 0 763
Június 20.-án indulunk Isztriára, majd pár nappal később tovább Sibenik környékére. Arra lennék kiváncsi, hogy hétvégén és ünnepnapon az üzletek és a turisztikai látványosságok (nemzeti parkok) mennyire vannak nyitva?
Fishtax Creative Commons License 2001.05.18 0 0 762
Akkor minek olyan messze menni? Küld le csak a barátnődet, sokkal kifizetődőbb! :-)

Fishtax

Előzmény: Dun Ringill (760)
Vanek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 761
Hiba!
Bolba (tudom Supetarba mentek, de akkor is) tilos szörf nélkül menni! De legalábbis nem érdemes!
Előzmény: Dun Ringill (760)
Dun Ringill Creative Commons License 2001.05.18 0 0 760
Hááááát... Barátném talán még akarna, de én eléggé szárazföldi állat vagyok. A fürdőkádamhoz ragaszkodom ugyan, de valahogy más vízbe nem bírok belemenni. Pedig gyerekkoromban az egész nyarat mindig a Balatonnál töltöttem, úszni is tudok régóta, és mégsem...
Előzmény: Vanek (759)
Vanek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 759
ÓóÓÓ. Hogy te milyen kukacoskodó vagy! Hát persze hogy akarnak! :-))
Előzmény: Fishtax (758)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.18 0 0 758
Azért kérdezzük meg őket, tudnak/akarnak-e szörfölni! :-)

Fishtax

Előzmény: Vanek (757)
Vanek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 757
Azért egyszerűbb mint biciklin :-))
És Bracsra szörf nélkül. Igaz Bol a paradicsom.
Előzmény: Fishtax (756)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.18 0 0 756
Leginkább vonaton praktikus szállítani! :-)

Fishtax

Előzmény: Vanek (755)
Vanek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 755
Szörföt vigyetek!!!
Előzmény: Dun Ringill (754)
Dun Ringill Creative Commons License 2001.05.18 0 0 754
Jó, hogy örvendeztem a vonatjegy olcsóságának... Mint ez Magyarországon megszokott, hiába kérdeztük meg telefonon a MÁV menetjegyirodáját, persze hogy nem stimmel. Ma reggel bementünk személyesen is az Andrássy útra, hogy ellenőrizzük és megvegyük a jegyeket, az ott lévő hölgy elkezdett össze-vissza beszélni, 20 perc alatt három teljesen eltérő árat számolt ki a vonatra, míg végül 25 ezer Ft-ban állapította meg az összeget. Ráadásul, mikor ezt kissé sokalltuk, állította, hogy csak és kizárólag hálókocsikkal közlekedik a Zágráb-Split járat (Zágrábban átszállás mindenképpen van), mást ne is keressünk.

Természetesen mindez nem így van, egy zágrábi ismerősünk mostanra talán már meg is vette a jegyeket nekünk, úgy látszik a MÁV-nak nem üzlet a kétszemélyes hálókocsinál olcsóbbat adni, valamint épkézláb embereket foglalkoztatni (t.i. az információs pultban dolgozó másik női személy a társakat kérdezgette, mi az a "csek ripáblik" amit az előtte álló külföldi mondogat...).

Mindegy, így vagy úgy, két hét múlva már megyünk Brac-ra.

Előzmény: Dun Ringill (747)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.18 0 0 753
Csatlakozom Ethan Hunt-hoz, Rab a nyerő, a sziget északi részén van egy nagy, sekély homokos öböl, közelében kemping, de a sziget nem nagy, ha Rab városában vagy Barbaton találtok szállást, akkor is át tudtok járni naponta. És ne a senji, hanem a jablanaci komppal menjetek át, kicsit ugyan délebbre van, de sűrűbben járnak a hajók!

Fishtax

Előzmény: vakegér54 (749)
keptn_kork Creative Commons License 2001.05.18 0 0 752
Én két éve voltam Boszniában. Akkor rengeteg aknamező volt még sárga szalaggal körbekerítve, közvetlenül az utak mellett. Szóval érdemes megnézni hol könnyítesz magadon, nehogy annyira könnyü legyél, hogy elszállj :)
Ethan Hunt Creative Commons License 2001.05.18 0 0 751
Rab szigetén vagy Omisban (Split alatt) tudok enyhén mélyülő homokos partot. Én személy szerint Rabot ajánlom, nincs is nagyon délen és gyönyörű.
Előzmény: vakegér54 (749)
Dun Ringill Creative Commons License 2001.05.18 0 0 750
Kedves Fishtax,

köszönöm a választ, most olvasgatok.
Splitet semmiképpen nem hagyjuk ki, egyrészt a vonatunk is oda érkezik, másrészt tavaly Trogirban voltunk, úgyhogy Primosten, Rogoznica mellett többek közt Splitben is nézelődtünk, és eldöntött kérdés, hogy idén több időt töltünk ott.

Dun

Előzmény: Fishtax (748)
vakegér54 Creative Commons License 2001.05.17 0 0 749
sziasztok

Segítséget, ill. tippet szeretnék kérni: két kicsi, úszni nem tudó gyerekkel mennék Horvátországba és valami HOMOKOS PART-ot szeretnék találni, ha van ilyen egyáltalán (Én csak párszor voltam arra, de mindenhol sziklás volt a part) Ja és még valami: nem szeretnék nagyon délre lemenni. Ha még szállástipp is lenne annak külön örülnék...
Jöhet a dolog mailban is:
vakeger54@yahoo.com

Elôre is kösz.

Fishtax Creative Commons License 2001.05.17 0 0 748
Supetarról általános információkat (ha még nem találkoztál vele) itt találsz, remélem, lesz benne új is!
Első adriai nyaralásunkat Bracson töltöttük ('85-ben), akkor még nem sok minden érdekelt, eléggé ifjú voltam... :-) Amit nem szoktak kihagyni, az Bol-ban (a sziget túloldalán, autóbusz van) a Zlatni Rat, azaz az Aranyszarv, egy mesterséges földnyelv, ami a szél és a tengerjárás szerint változtatja az alakját (minden prospektusban szerepel). Mivel nincsenek nagy települések, így az élet nem vmi pörgős, de szép öblök, nyugodt helyek itt is vannak. A sziget tenger felőli oldalán szinte mindig fúj a szél, erre figyeljetek! Híres mészkőlelőhely, a Fehér Ház épőtőkockáit is az itt bányászott anyagból faragták. Ki ne hagyjátok Split-et, hajózzatok át egy napra, megéri.

Fishtax

Előzmény: Dun Ringill (747)
Dun Ringill Creative Commons License 2001.05.17 0 0 747
Kedves Mindenki,

szeretném megkérdezni, ismeri-e esetleg valaki a Villa Diana apartmanokat Supetarban, Bracon? Most már bizonyosnak látszik, hogy jún. 2-tól két hétre oda megyünk, de nem sokat sikerült megtudni a helyről, a prospektusok fotói meg mind egyformák. Ám ha valaki csak általánosabb tudnivalókat mondana Bracról, azt is megköszönöm.

Egyébként elkeztünk kocsit keresni az ismerősöknél (saját nincs), de kiderült, hogy Budapest-Split vonaton oda-vissza 7500(!) Ft mindössze, plusz opcionálisan hálókocsi. Csak ketten megyünk, úgyhogy ez olcsóbb, mint a benzin.

Köszönettel
Dun

tara Creative Commons License 2001.05.17 0 0 746
Saját tapasztalat alapján tudom ajánlani a komphajót Rijekából. Kényelmes, biztonságos, nem kell útközben megszállni, igaz, hogy a közbenső tájat sem látjátok. A hajójegyet itt Budapesten meg lehet venni oda-vissza.
Tara
Előzmény: thorvath (739)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.17 0 0 745
"Boszniából még mindig nincsenek rendes határátkelők É felé Horvátországba, útbaigazító táblák hiányában azt a keveset is nehéz megtalálni, végül is komppal keltek át a Száván." - Ezeket írtam tavaly nyáron, ezt kellene most megtudnotok, pontosan mi a helyzet!

Fishtax

Előzmény: Fishtax (744)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.17 0 0 744
Én két éve jártam utoljára arra, tavalyról csak a szüleim elbeszéléséből tudom. Akkor ('99-ben) nem ért minket semmi attrocitás, igaz, Boszniának csak a Ny-i részét érintettük. Nem találkoztunk olyannal, hogy rendőrök külföldiekre utaztak volna (talán még rendőrt sem láttunk), ellenben néhány katonai konvojba, szembejövő tankba belebotlottunk.
Az infrastruktúra elég elmaradottnak tűnt akkor, én nem biztos, hogy szállásra apellálnék, inkább megpróbálnám (és kivitelezhető, a haáború előtt nem egyszer megtettük), hogy egy nap alatt keresztülmenjek, még így is belefér a nagyobb városok megmaradt emlékeinek megtekintése.

Fishtax

Előzmény: Herr X (743)
Herr X Creative Commons License 2001.05.17 0 0 743
És a biztonság milyen? (Rendőrök, népek stb.)
Előzmény: Fishtax (742)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.17 0 0 742
keptn_kork válasza takarja az igazságot, a rövidebb út nem garanciája a gyorsabb érkezésnek! Mielőtt elindultok, érdemes tájékozódnotok, hol vannak működő határátkelők Horvátország és Bosznia között (a Száva és a hidak kapcsolata miatt érdekes!). Az utak valóban rosszak, sok a lassú teherautó és az állati erővel vontatott jármű, szóval lassabb.

Fishtax

keptn_kork Creative Commons License 2001.05.17 0 0 741
Kilométerben valóban rövidebb, nekünk viszont kétszer tovább tartott. Kanyargós utak, konvojok, pontonhíd. Ha mégis arra mentek, Mostart feltétlenül nézzétek meg. Ha láttátok milyen volt a háború elött azért, ha nem, akkor ezért tudjátok milyen egy háború.
Esbé Creative Commons License 2001.05.17 0 0 740
Tényleg rövidebb és jobb, Tuzla fele menjél. Van topik is: Út Boszniába vagy valami ilyesmi.
thorvath Creative Commons License 2001.05.16 0 0 739
Sziasztok,
Dubrovnikba készülünk és azt hallottam, hogy inkább Bosznia Hercegovinán keresztül érdemes oda menni, mert sokkal rövidebb (2-300km). Járt már arra valaki, milyenek az utak? Gyorsabb is vagy csak rövidebb?
Visszafelé a tengerparton megyünk, úgy tervezem, hogy 4-5 nap alatt érünk fel, mindenfelé megállunk, sátrazunk, aztán gyorsan haza.
Homályos emlékeimben él egy sok éves hír, hogy a két ország elnöke mosolyogva beszéltek arról, hogy megépítik a Budapest-Zágráb autópályát. Úgy látszik a horvátok komolyan gondolták, mert tavaly már elég sok készen volt, de ahol nem, ott is látszott, hogy építkeznek.
Hogy áll, készen van? Vogel azt írta, hogy 2*10Kuna, tehát lehet, hogy még mindig nem adták át az égészet. Aki járt arra, írjon róla.
Köszi
alecc Creative Commons License 2001.05.16 0 0 738
Ha valakit érdekel egy istriai, kempinges
nyaralás, búvárkodással, kenuzással,
nézze meg a http://adriatura.fw.hu lapot.
Én egyszer már voltam, csak ajánlani tudom.
üdv. alecc
Ordas Farkas Creative Commons License 2001.05.16 0 0 737
Üdv mindenki

kb 1 hétre mennénk, gőzünk sincs melyik részre érdemes,leginkább apartman vagy kemping kellene, de valahogy nem nagyon találok a neten horvát kemping leírást pl..... tud valaki valami tutit? és persze az árat se lenne rossz tudni.... köszi

Előzmény: lakos (736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!