Keresés

Részletes keresés

Fukujoshi Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3727
Sziasztok, talán könnyebb lesz dönteni, ha benéztek erre az oldalra, ahol fotók vannak Primostenről, a Krka Nemzeti parkról és Omisról:

http://www.sopronitv.hu/foto/horvatorszag/

(Elnézést, de folyton elrontom, ha tag-ekkel próbálkozom)

Rókabilly Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3726

Mi április közepén voltunk kint, akkor pontosan 6.10 kuna volt a benzin. Az akkori kuna árakkal ez bőven 200 Ft. alatt volt. Egy féále kút van, gondolom ez az ottani MOL. Ott minden gond nélkül elfogadják a VISA alapú kártyákat, bármelyik magyar banktól.

Rókabilly

Ethan Hunt Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3725
Pár ft-tal olcsóbb csak mint itthon, nem nagyon érdemes taktikázni. Bárhol tankol6tsz, de vigyázz, mert sok qt csak este 8-ig van nyitva. Krk-en maga Krk és Punat szépek...
Előzmény: GRAFIKUS (3723)
Beus 4 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3724
Szia GRAFIKUS!

Az üzemanyagárakban sajnos nem tudok segíteni, mert mi nem nagyon tankoltunk kint.

Hermione_Granger!

Köszi a hozzászólásodat, mi is így mentünk ki Szlovákiába, de féltünk. A kocsi nekünk az édesapám nevén van, eddig még nem szólt senki sem.
De megfogadom a tanácsodat, és megírjuk a papírt, mert ki tudja, hogy mikor kell.

Előzmény: GRAFIKUS (3723)
GRAFIKUS Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3723
Köszönöm Beus 4 a hozzászólást.Már csak a benzin ár maradt kérdéses de az még julius végéig kiderűl.
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3722
>Még egy dolog, amit ki szoktunk váltani az autóklubnál, mert amelyik kocsival utazunk, az
>nem a mi nevünkön van: Meghatalmazás, hogy a kocsit kiviheted az országból.

Ehhez bőven elegendő egy háromsoros igazolás az autó tulajdonosától, hogy xy az ilyen és ilyen autót korlátozás nélkül használhatja bel- és külföldön egyaránt. Én ezt magam írtam a céges autóra, és aláírtam a főnököm helyett. Két éve ezt mutogatom rendőrnek, határőrnek, soha senki nem problémázott miatta. Külföldi rendőr még nem kért igazolást, de ha kér, hát ott van ugyanaz, nem vagy köteles 12 nemzetközi nyelven magadnál hurcolni.

Előzmény: Beus 4 (3721)
Beus 4 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3721
Szia GRAFIKUS!

Amikor mi mentünk Ho-ba mindig kiváltottuk a zöld kártyát, mert sohasem lehet tudni, hogy mikor kérik. Bár még sohasem volt rá szükségünk. Mi minden utazásnál - így Ho-ba és szoktam biztosítást kötni, mert sohasem lehet tudni, hogy mikor kell. Föleg, ha gyerekekkel megy az ember, mert az orvosi vizsgálat és a gyógyszer is nagyon drága.

Még egy dolog, amit ki szoktunk váltani az autóklubnál, mert amelyik kocsival utazunk, az nem a mi nevünkön van: Meghatalmazás, hogy a kocsit kiviheted az országból.

Jó utat mindenkinek.

Sziasztok
Beus

Előzmény: GRAFIKUS (3720)
GRAFIKUS Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3720
Szisztok!Meg tudná valaki mondani, hogy kell-e horvátországba nemzetközi zöldkártya?Szoktatok e kötni baleset és poggyász biztosítást?És honnan tudhatnám meg a kinti benzin árakat?
ZsoAn Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3719
Szia Pleiades!

Én nem választanám az 5kontinens utazási irodát. Tavaly voltunk Rodoszon velük és a szállással voltak problémák. A katalógusban egy gyönyörű szép apartman volt lefényképezve, mi meg kint Rodoszon szembesültünk azzal, hogy bizony ám ennek az apartman hotelnek van olyan része is, ami még félkész állapotban van. Mi ugyanis a legfelső emeleten kaptunk szobát... Kinéztél az ablakon és nem láttál mást, mint a betonból kilógó vasrudakat (Görögországban egyébként ez "divat", mert ha ilyen állapotú egy építmény, akkor nem kell fizetni utána adót vagy micsodát, mert még építik....) Miután mindezt felhoztuk a szállodába, ill. a kitelepített idegenvezetőnek olyan alternatívákat ajánlottak fel, hogy röhejes. Mi nem kértünk mást, csak hogy adjanak valami kedvezményt cserébe azért, mert olyan helyre dugtak minket, amit egy normális magyar ember nem visel el.... Na nem untatom a népet a történettel.

Röviden: fizettünk még plusz 100 eurót és kaptunk olyan apartmant, ami már elfogadható volt! Itthon írtunk nekik panaszlevelet, természetesen kinevettek....

Szóval én nem utaznék az 5 kontinenssel sehova!!!

Zsolt

Előzmény: pleiades (3718)
pleiades Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3718
Ismeri valaki az 5 Kontinens irodát? Sürgősen (ma estig) kellene döntenem utazás ügyben. Eddig csak Neckermannal utaztam. Csődveszély, megbízhatatlanság, stb...?
Trotter66 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3717
Köszi a gyors választ, gondoltam, hogy bodéváltó van, a tapasztalatom, hogy a bodéban jobb kondikkal lehet váltani, legalábbis Parassapusztánál. Egyebekben mennyi a minimum kuna, amivel egy fő/egy napra érdemes készülni? Kaja félpanziós lesz.
Előzmény: Anus (3716)
Anus Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3716
Szia!

A határnál biztos, hogy tudsz pénzt váltani, van ott egy bódé még a magyar oldalon, éjjel-nappal nyitva van.
A Krk szigetet valóban hid köti össze a szárazfölddel, sajna fizetős, ha jól emlékszem 12 kuna/fő az átkelés.
A néznivalókról fogalmam sincs, csak gyorsan akartam neked válaszolni. Ennyit tudok.
Üdv.: Anus

Előzmény: Trotter66 (3715)
Trotter66 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 3715
sziasztok topiclakók!

szeretnék némi infót kérni. van-e a határállomásokon (magyar-horvát) váltási lehetőség, egyáltalán hol érdemes váltani? Esetleg eurót kivini és ott átváltani. Az az igazság, hogy utoljára 76(!!)-ban voltam, és akkor ugye.... Igaz a dajcse márkát elfogadták, a rubel már akkor sem...

Most a lányomat viszem fellépni a Krk sziget parti csücskébe, csak a városka nevére nem
emlékezem. Úgy tudom, hogy a szigetet összekötötték egy híddal a parttal. Igaz ez, vagy itt is kompolni kell?

Valakinek van-e infója, hogy ebben a körzetben mit érdemes, vagy kötelező, meggnézni az emberfiának?

Köszi előre is a felvilágosítást mindenkinek!

Üdv.:TR/66

Beus 4 Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3714
Szia Totoo!

Én is egyetértek az elöttem szólóhoz, aki Rab szigetet ajánlotta.

Nekem annyi hozzáfűzni valóm lenne:
- Napközben tényleg nyugott, jó hely, este pedig Loparban is nagy élet van, de belehet nenni a központba (Rab városában) és ott nagyon szép este - nagyon hangulatos.
Nekem fényképek is vannak fent, ha kiváncsi vagy:

Horvatorszag 2000

Remélem sikerült a link, ha nem, még próbálkozom.

Horvatorszag 2001

Vannak Porecsi (régi képeim) is.

Porecs 1981

Csak a szigettel egy baj van, hogy nem nagyon lehet kimozdúlni onnan, mert elég hosszú sor áll a komphoz.

Szia
Beus

Előzmény: totoo (3706)
wdriver Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3713
Szia Választó!
De jó Nekeeeed!
Te voltál már a paradise country-ban idén!
..
Totoo, a 25rugó/fő az tényleg nem vészes szállásra, ugye mindíg annál jobb a szállásár,minél többen mentek.
Üdv W.
Előzmény: választó11 (3712)
választó11 Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3712
Ma értünk haza, köszönöm a tippeket. Rovinjban vettünk szállást, nagyon szép város, a terasz az óvárosra nézett.

Porec tényleg valamivel jobb lett volna, hangulatosabb, de így sem volt baj. Az isztriai táj nagyon szép. Megnéztük Pula-t is, szerintem feledhető.

Összességében szuper volt. Nyaralásra mindamellett a déli részeket ajánlom. Szebb az Isztriánál, és ami lényeges nincs messzebb. Primosten 700 km - Rovinj 620 km.

A horvát sztráda drágább mint a magyar matrica, bár az építése is költségesebb lehetett, mint az M5-nek az alföldön.

Trogir nagyon szép város, érdemes meglátogatni.

totoo Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3711
kossz az infot.
100e??!! azannya. az kicsit sok... de varjal, utanaszamolva, nem is. az 17euro/ej, amenniert lattam en is. csak a 100rugo egybe soknak hangzik.

szegedrol mennenk, de neten igy is azt irja, hogy 612km rijeka... kicsit elszamolgattuk magunkat.

esetleg valakinek meg konkret ajalnta helyre vonatkozoan?

Ormossy Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3710
Nagyon ajánlom a Rab szigeti, San Marino-i campinget. Közvetlen vízparti, és minden szolgáltatás - ami létezik egy campingben - itt elérhető. Csodálatos maga a sziget is!
Előzmény: h05mj (3697)
wdriver Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3709
Hi ZsoAn!
Trogir szééép, nagyon széép. Kis sziget-város, kikötővel, !Feketekagyló-szedési-lehetőséggel!... http://www.trogir-online.com/eng/virtual.asp
...
Klassz piaca van és a hűvös, régi házai közt jólesik a séta a nagy forróság közepette.
Most lett felújítva a parti sétálórész, új padok, ilyesmi.
Mi még nem mentünk BiH-n keresztül, a többiek azt mondják nincs gond.
Üdv W.
Előzmény: ZsoAn (3707)
wdriver Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3708
Szia totoo!
Kezdem én: Car Tours-nál Kraljevica-AutoKamp (Isztria é-ny-i sarka) 4 fős két szintes házikó 100e körül, de sztem bele kell húzni, hogy legyen még szabad! Július kicsit húzós időpont a "szegénylegényeknek".. :-)
A benyó már sajna csak kicsit olcsóbb a miénknél.
Autópályadíjak: hajjaj, de nem vészes, szakaszonként kell fizetni kb 5-15 kuna, ebből van kb.5 , tehát kb 50kuna az út, plusz a mi kedves M7-ünk. Bp-Rijeka 600km.
Az adatok durván, kb. értendők, pontosabbat autóklubnál és az utazási irodákban.
Kérdezze meg orvosát gyógyszerészét. :-D
ui:Azért gondolom lesz olyan aki egész pontosan megmondja Neked itt is.
Üdv W.
Előzmény: totoo (3706)
ZsoAn Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3707
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
1. volt-e már valaki közületek Trogirban? Milyen volt, szép stb.?

2. mit ajánlotok az utazás során? Hogy érdemes utazni: Horvátországon kersztül v. estleg vágjunk át Bosznia-Hercegovinán és úgy le Split-ig? Utóbbi rövidebbnek tűnik, de megéri-e? Milyenek lehetnek ott az útviszonyok?

Köszi:
Zsolt

totoo Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3706
na akkor a melyen tisztelt nagyerdemu segitseget kerem. vagyunk negyen-oten, remelhetoleg addigra mar erettsegizett fiatalok, akik szeretnenek egy hetet horvatorszagban tolteni. penzunk nem sok, kedvunk annal inkabb. ugy nez ki, sikerul egy autot szereznunk arra a hetre. juliusban mennenk, apartmanban aludnank. 4 v 5 ember. ha oten vagyunk, akkor abbol 2-3 vonattal menne.

- hogy lehet eljutni pl rijekaba vonattal es kb mennyibe kerul a diakjegy? es milyen?
- milyen tengerparti helyet ajanlanatok az esaki es a kozepso reszen? (a leheto legkevesebbet kelljen utazni). a mi elkepzelesunk az, hogy nappal egy nagyon nyugis kicsi tengerparti faluban vagyunk, itt lenne a szallasunk is, itt furdunk, napozunk stb. elvezzuk az eletet, viszont fontos lenne, hogy elerheto tavolsagban legyen valami nagyobb hely is, ahol azert van ejszakai elet boven. viszont napkozben kifejezetten a nyugira hajtanank. nem csak a szfold johet szoba, hanem a szigetek is, de fontos, hogy ne keljen sokat vezetni a hatartol.
szoval ezek fenyeben Ti mit ajanlotok?
- juliusban mennyit szamoljunk egy apartmanra? valami egyszerubbel is beerjuk.
- mennyi kint a benzin? olcsobb/dragabb, mint itthon?
- autopalyadijak vannak?
- technikai oldalrol: hol foglaljunk/kin keresztul apartmant?
- mennyi pl a hatar-rijeka tavolsag?

elore is kossz,
udv, totoo

Frodika Creative Commons License 2003.05.04 0 0 3705
Szia választó11

POREC! POREC! POREC!

Előzmény: választó11 (3684)
wdriver Creative Commons License 2003.05.01 0 0 3704
Hello h05mj!
Porec Lanterna Camp, hátsó rész, ott már nincsenek telepítve lakókocsik, van esély a vízpartra.. +Sibenik után dél felé haladva nem sokkal Primosten előtt az úttól jobbra közvetlenül a parton van egy-két kis kemping, asszem "Tomas" a neve az egyiknek, itt garantált a közvetlen vízre-sátor. Egy baj van: nincs áram a kempingben.
Üdv W.
Előzmény: h05mj (3697)
wdriver Creative Commons License 2003.04.30 0 0 3703
Dobar dan draga JKruz! :-)
Horvát Utazási Iroda - Bp 1065 Nagymező u. 49.
269-1301, 311-9200 (www.horvatutazas.hu) itt van Horvát-Magyar turistaszótár. Ajánlom mindenkinek. Ezervalamennyi asszem de csak egyszer kell megvenni...
Üdv W.
Előzmény: JKruz (3682)
wdriver Creative Commons License 2003.04.30 0 0 3702
Szia Választó!
Részemről Porec.
Üdv W.
Előzmény: választó11 (3684)
Bmarton Creative Commons License 2003.04.30 0 0 3701
Aki Horvátországba szeretne utazni, annak a legjobb szívvel ajánlom ezt az on-line foglalási lehetőséget: vista.hu/horvatorszag

Érdemes megnézni, hogy megjelent a Lonely Planet és a Vista kiadásában a magyar Horvátország útikönyv: www.vista.hu/hu/utazas/utikonyv.php

Fishtax Creative Commons License 2003.04.30 0 0 3700
Jól fontolja meg mindenki, aki az idén Görögországba készül, Horvátországban ilyennel nem találkozik! :-)

robi

KAti Creative Commons License 2003.04.30 0 0 3699
Premantura mindkét kempingjében hosszú és közvetlen a vízpart. OK, van egy természetes köves 5-10 méteres szakasz, de ha ügyes vagy és mazochista, akár arra is felverheted a sátrad.
Medulinban szintén belelóghat a lábad a vízbe.
Előzmény: h05mj (3697)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.04.30 0 0 3698
A romvároska neve Divigrad és Rovinj mellett van. Valamicske van róla írva a Horvátországról szóló Panoráma utikönyvben.
Előzmény: KAti (3696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!