Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81300

A tulajdonszerzéskor alá kell írni, hogy a meglévö bérletet nem újítja meg az illetö.

Előzmény: kifli (81298)
van_Persil Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81299

Ha 5 évig östermelö vagy, akkor is lehetsz földmüves, ahhoz nem kell semmilyen végzettség.

Előzmény: BZoltan (81291)
kifli Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81298

Akkor  van eloberleti jog

Előzmény: van_Persil (81297)
van_Persil Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81297

Földbérletet meg lehet hosszabbítani, a gond ott keletkezik, ha öröklödik/ajándékozódik a terület, mert akkor a ljáró földbérletet nem lehet meghosszabbítani, se helyette más földbérletet létrehozni, amit én kifejezett disznóságnak tartok, pláne a tihanyi gyümölcsös fényében.

Előzmény: kifli (81296)
kifli Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81296

és mi lesz ha lejár a bérlet?

Előzmény: BZoltan (81291)
ShiDeci Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81295

Igen, az meg a másik :)

Előzmény: Hepci (81293)
menut Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81294

Cseri Sextus 2016-os rajnaiját hátha megkóstolod egyszer, kiváncsi lennék, mit mondasz rá, ha már ennyi rajnait összeittatok-próbáltatok :)

Előzmény: Hepci (81282)
Hepci Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81293

Valóban kínos, ha valaki felszopás közben ennyiszer köp. :DDD

Előzmény: ShiDeci (81292)
ShiDeci Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81292

Nem tudom, ki látta, ki nem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wlblbj_BLHM&t=853s

 

Úgy a 6. perc környékén kezdődik a borok "elemzése". Ha valakinek van türelme végignézni: csak nekem van az az érzésem, hogy a végén már a borásznak is kínos, ahogy a hölgy szünet nélkül nyomja a borok ajnározását? A "komoly tétel" rozétól kezdve a 20 éves potenciállal bíró 7es küvéig.

BZoltan Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81291

Regisztrált mezőgazdasági gazdálkodó társaságot kell birtokolni mint tulajdonos. A regisztrált mezőgazdasági társasághoz pedig kell bérelni termőföldet és kell egy ügyvezető akinek van földműves papírja. Esetünkben pont ez a struktúra. A társaság regisztrálása és a termőföldbérlés lepapírozása egy bürokráciai káosz volt, mert az ajkai tanácsnál ember  nem volt aki tudta volna, hogy hogyan kell ezt csinálni és hónapokon át ment a szívózás, hogy ez a papír nem jól van kitőltve meg az az igazolás még hiányzik. Cirka egy évig ment a csikicsuki mire szépen kisimult minden. Tök legális, teljesen tiszta és alig ismert módja ez a földművessé válásnak. Erre mondtam azt, hogy szerintem Lölö sem ült be az iskolapadba, hanem egy cégén keresztül szerezte meg így a státuszt.

Előzmény: naivkezdo (81279)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81290

Igen a 2008-ról vannak jó emlékeim.

Előzmény: lazaridi (81278)
Hepci Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81282

A Szentesi-rajnaik szerintem 5-10 éve voltak igazán jók, a jelenleg futó kiadástól nem petéztem le.

A Sabarnál is van már újabb, a 2018-as válogatás (1229) szerintem semmilyen paraméterben nem ér fel a kisebb számos elődjével.

A Sandahllal kapcsolatban milyen hitelességi problémád van?

Ma este pont magyar és osztrák rajnaikat kóstoltunk össze. A magyarok (Babarczi, Sabar, Sandahl) - mint várható volt - a fasorban se voltak a labanc versenyzőkhöz (Malat Steinbühel 2017 és Schloss Gobelsburg Gaisberg 2017) képest, de a Sandahl Chicken Year fantázianevű 2016-os tétele volt az, ami legalább karakterében hasonlított a gyengébbikre. 

Előzmény: BZoltan (81276)
kifli Creative Commons License 2020.10.11 0 0 81281

RIP 

nyugodj békében déi parti barátom, nagy dumás voltál...ű

 

2020.10.07 - én, 89 éves korában elhunyt id. Légli Ottó szőlész, három fiú gyermekének büszke édesapja. Az '50-es évektől induló Balatonboglári Állami Gazdaság és az ott kialakuló "progresszió" aktív részese. Kiváló újító. Embersége, közösségi érzékenysége mindig példa lesz számunkra. Egyedi, intelligens humora, nyitott személyisége sokszor segített családunknak és barátainknak a napi élet küzdelmeiben.Légli család

naivkezdo Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81279

Mi a megoldás?

Előzmény: BZoltan (81264)
lazaridi Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81278

Melyik évből?

 

Úgy hallottam a 2008 volt a legjobb.

Előzmény: BZoltan (81276)
HorribileDictu Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81277

Egy kis wachau-i kirándulás jegyzetei:

 

Weingut Lagler (Spitz):

Gelber Muskateller Hartberg 2018: friss szőlőleves vonal, csontszáraz ízérzettel. Semmi különös, de jól esett.

Grüner Veltliner Axpoint 2018: teltebb, mint egy átlag Federspiel, de elmarad egy Smaragdtól. Jól hozta a gyümölcsös GV vonalat (barack, körte), fasza fehérborsos/zöldfűszeres/minerális lecsengéssel.

Grüner Veltliner Axpoint Reserve 2017: a sima Axpoint után félszáraznak hatott, de gyorsan meg lehetett barátkozni vele, mert mineralitásban, testben, ízben/illatban, extraktban ütős volt. A kötelező fajtajegyek mellett volt egy kis finom sárgabarackos vonal is volt, ami talán túlérettségből jött (asszem 14% volt az alkohol). Vagy enyhe botritiszből..

Riesling 1000-Eimer-Berg Smaragd 2018: tiszta, minerális rajnai, sok őszibarackkal, némi déligyümölcsös (éretlen mangó, grapefruit) jegyekkel. Még nagyon fiatal, de ígéretes cucc.

 

Tegernseerhof (Unterloiben):

Grüner Veltliner Superin Federspiel 2018: szvsz évek óta az egyik legstabilabb dűlős Federspiel. Gyümölcsös, lédús, kicsit krémes, hosszú lecsengéssel. Bármikor újra.

Grüner Veltliner Höhereck Smaragd 2016: zárkózottan nyitott, és fél óra lögybölgetés után sem sikerült többet mutatnia a Superinnél. Amivel nincs baj, csak kb. dupla áron kicsit többet várna az ember.

Riesling Loibenberg Smaragd 2017: kb. a Lagler 1000-Eimer-Berg vonal, de kissé filigránabb. Nem láttam benne annyira a  fejlődési potenciált.

 

Domäne Wachau (Dürnstein):

Grüner Veltliner Gneis&Löss Steinfeder 2019: könnyű, egyszerű nyári italnak OK. Kb. egy egyszerű techno sav. blanc szintjét hozza (citrom, frissen vágott fű, zöld egres).

Neuburger Spitzer Graben Federspiel 2019: a fajta alapból elég neutrális szokott lenne, ennek ellenére itt már így fiatalon is elég érdekes jegyek jöttek: friss málnás illat(!), és sok zöld alma, sárga grépfrút. Pár év múlva szívesen ránéznék.

Riesling Loibenberg Federspiel 2019: zöld alma, őszibarack, gyantásság. Hasonló a Tegernseerhof Loibenberghez, csak kevesebb mineralitással, rövidebb lecsengéssel. Felejthető.

Müller Thurgau MTX 2019: betontojásban (spontán) erjesztett és érlelt, szűretlen, kénezetlen cucc. Színre kicsit felhős/opálos, világos citrom szín. Erősen citrusos(érett citrom), zöld almás ízvilág, némi keserű mandulával az illatban. Valszeg még túl friss; ha rosszindulatú akarnék lenni, azt mondanám, hogy a narancsbor helyett itt a citrombor megalkotása lehetett a cél.

Grüner Veltliner Axpoint Smaragd 2018: birsalmás, szegfűszeges illat, körtés, zöldfűszeres íz; sajnos elég vékonyka. Biztos fejlődik majd még, de engem nem győzött meg, hogy beruházzak.

 

A szálloda éttermében volt még két említésre méltó tétel:

Martin Fink - Roter Muskateller Loibner Klostersatzl Smaragd 2017: muskotályoshoz képest meglepően neutrális jellegű, de kitartó pörgetéssel azért előjött némi virágosság; ízben (hárs?)mézes, szőlőleves. Minimál maradékcukor, közepes sav. Igen meglepő módon harmonikusnak bizonyult egy diós/sütőtökös süteményhez. Magában kicsit egyszerű, talán még túl fiatal..

Philipp Grassl - Neuberg 2009: ugyan nem wachau-i (Carnuntum - Göttlesbrunn), de ilyen érett korban még nem kóstoltam. Osztrákos  "bordói" (Zweigelt, Merlot, KF), a csúcson talán már kicsit túl, de azért még élvezetes formában: a tanninok és hordós jegyek már eléggé besimultak (kicsit azért így is kilóg még a vanília), a savak viszont még élénkítik a kortyot; aszalt és friss fekete bogyós gyümölcsök.

BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81276

A Szentesi Józsi rajnaijai szerintem konkrétan a legjobb magyar rajnaik. A Sabar 1118 is ott van a szeren, de abból még kevesebb mintát vettem mint a Szentesi rajnaikból. A Villa Sandahl-nak a régebbi évjárataiból volt pár tetszetős, de azok horror drágák voltak, meg volt is némi hitelességi kifogásom is velük. 

Előzmény: Hepci (81274)
kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81275

Igen 1200ft brutto aldi max

Előzmény: Hepci (81274)
Hepci Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81274

Túlszűrt-derített = nem borhibás = hiányzik belőle a boogie. :D

Kiflire nagy hatást gyakoroltak a natúrborok és a gazdáik...

 

Én nem érzem különutasnak a Kislaki-rajnait, legalábbis 1-2 mintavétel alapján. Valahol félúton van a behízelgő a traubis - maradékcukros - alacsony alkoholos irány (pl. alap osztrákok és Ikon) és a komolyabb fajsúlyú külföldi versenyzők között. Nem különösebben tetszetős, ez kétségtelen. Az itthoniak közül talán Szentesié és Bajnáré vannak vele rokonságban az általam ismertek közül.

Előzmény: BZoltan (81273)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81273

Ez az alap: https://www.borkereskedes.hu/kislaki-janoshegy-riesling-rajnai-rizling-3389

 

Ez pedig a válogatás: https://www.borkereskedes.hu/valogatas-riesling-3390

Ezt a túlszűrt-túlderített dolgot én nehezen tudom értelmezni.

Én a Géza rajnaijait mindig is nagyon szerettem, mert teljesen saját stílusában mutatja meg a fajtát és nem próbál igazodni semmilyen nagy iskolához.

 

Szomorú aktualitás egyébként, hogy a héten ment el az Ottó bácsi, a három Légli fiú édesapja. Hatalmas figura volt, örökké jó humorral és igazi, oldschool paraszti böcsességgel.

Előzmény: kifli (81259)
Hepci Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81272

Mi volt ez, valami válogatás, vagy ennyire felnyomták az árát?

Az alap Kislaki-rajnaiból a legutóbbi évjáratot 2 rugó körül tolták az Aldiban. Kb. annyit meg is ért.

Előzmény: kifli (81259)
kreilw Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81271

.

kreilw Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81270

Nagyon finom vorosbor teljes szivvel merem ajanlani! GERE PORTUGIESER Egeszsegukre!

altimus Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81269

zsotinal termeszetesen egyertelmu az abra. penzert vette a ket varbeli berlemenyt, csak epp kozbeiktattak egy plusz ingatlan adasvetelt. amugy nagyon emiatt nem hibaztatom, a varban mindenki ezt csinalja az ostoba szabalyozas miatt. a szabalyozast nyilvan pofonegyszeru kikerulni, ugyhogy sok ertelme nincs. sokszor a varbeli lakas eredeti berloje kinez egy ingatlant, azt az uj berlo megveszi a sajat nevere, majd elcserelik a ket ingatlant. ertelmetlen baszakodas. a pikans csak az, hogy zsoti amugy a torvenyesseg nagy bajnokanak a szerepeben szeret tetszelegni.

Előzmény: BZoltan (81264)
kifli Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81267

Ovatosan ezekkel a ‘szabalyos’ konstrukciokkal. Ami polgari jogi, szerzodeses alapon lehet szabalyos az meg nyugodtan lehet pl buntetojogilag de akar adojogilag is problemas

Előzmény: BZoltan (81264)
H_G Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81266

A Paniza Syrah szerintem bőven megér ennyit. Erősen tanninos, de a vörös bogyós gyümölcsök is nagyon átjönnek, így harmonikus az összhatás.

 

Előzmény: Tybald_ (81263)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81265

Ehhez a listához kellet egy közgáz píédzsdí?

Előzmény: Tybald_ (81263)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81264

Bájerzsót esetében a tranzakció végére a helyzet az lesz, hogy a várbeli lakás előző bérlőjéhez került Zsótika zsetonja. Vagyis jogilag egyértelmű a törvény/szabály kikerülése.  Ott a trükk az, hogy a tranzakció egyes lépéseinél nem történik törvénysértés vagyis a hatóságok nem tudnak közbelépni.

 

Nyilván a földtörvénynél is lehet ilyent csinálni, de ez ott is törvénytelen. Amire én gondolok az a kevésbé ismert de létező jogi lehetőségekkel élés.  Én például nem vagyok aranykalászos gazda és mégis teljesen törvényesen van státuszom. Mert a jogászom talált egy teljesen hófehér és létező utat amit szerintem csak a Lölö féléknek talált ki a törvényíró jogipari szakmunkás :)

Előzmény: altimus (81261)
Tybald_ Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81263

Auchan borkatalógus feat. Fiók Attila:-D a pezsgők után francia és spanyol borok között bármi értékelhetőt felfedez valaki?

 

https://www.auchan.hu/katalogus/auchan-borhetek-katalogus-20201001-1021

shiraz2 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 81262

én a múlt héten kóstoltam végig az alap Kislaki Légli Géza szortimentet, birtokfehér, birotkrozé, birtokvörös, és irsai+vmi házasítás talán. fáradt, lapos borok voltak. 899-999 Ft polciár kategória max. az értékük

Előzmény: kifli (81259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!