Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3858
Zenox!
Brelláig nem tengerparton haladsz, onnan pedig a parti út vezet Dubrovnikba. Ha lassan is haladsz, amúgy nagyon szép. Jó utat!
Előzmény: zenox (3847)
mmaxxa Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3857
Go Murter!
A Zadar-Sibenik közötti főútról kell lekanyarodni, majd pár kilóméternyi kanyargás után beérünk Tisnoba. A település központjában van egy felnyitható híd(elvileg 09.00-09.30 ill.17.00-17.30-ig felnyitva;ez két éve igaz volt ,a múlt szombat délután nem), ezen átérve jobbra kell tartani(balra van Tisno központja),majd újabb kanyargások következnek,jobbra található a Jezera-Lovisca üdülőtelep,maga Jezera település viszont balra.Ezután egy gyönyörű kilátással bíró útszakasz következik,majd az út kettéválik:jobbra Betina felé mehetünk,balra Murterba érünk be.Mielőtt egészen a település központjáig ereszkednénk, figyeljük a Hotel Colentum táblát az utca bal oldalán,innen "egyenes" út vezet a Slanica-öbölbe,na itt van az említett fehérhomokos strand.Hétvégén ill. hétköznap délután valóban elég zsúfolt, de előnye hogy körben fenyőfák vannak, nem kell napernyőzni.Szerintem egyébként természetes képződmény és igazán gusztusosan néz ki.A strandon vannak kajáldák és büfék is.Jó kis hely!
Előzmény: tankap (3830)
Felil Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3856
zenox:
Bankban biztos tudsz majd váltani forintot.
De szerintem a határon éjszaka is találsz pénzváltót. Azzal viszont számolnod kell, hogy a horvát oldalon jutalékot számolnak fel a pénzváltás során. Talán próbálkozz a magyar oldalon, hátha....
Ja, és jó utat!
Előzmény: zenox (3852)
zolakiss Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3855
bárhol egyszerü ho-ban váltani

zola

Előzmény: zenox (3852)
zolakiss Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3854
bárhol egyszerü ho-ban váltani
Előzmény: zenox (3852)
zolakiss Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3853
www.horvátország.lap.hu itt mindent megtalász

Előzmény: bullocK (3850)
zenox Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3852
Sziasztok!

Gyors helpeket légyszives...

A forintot könnyen lehet kint váltani? Vagy maccerás. A határon éjszaka is müködik a pénzváltó?
Akartam váltani 16 kor 34.26-ért kunat de nem hamarabb bezárt az a .... pénzváltó
Pár óra múlva indulunk.

4play Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3851
http://www.apartmani-hrvatska.com/croatia/index.htm
Előzmény: bullocK (3850)
bullocK Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3850
Sziasztok!
Tudnátok segíteni a neten hol találok Ho-ba szállást. Egy hirtelen ötlettől vezérelve jún.6-án indulnánk a hosszú hétvégét megtoldva 2 napra.
Eddig Vodicébe (Sibenik közelében) jártunk, de a kint élő ismerősöm, aki eddig szervezte a szállásokat nem elérhető.
Köszi előre is!
Előzmény: szzoli (3848)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3849
Horvát Nemzeti Parkok, kirándulni vágyóknak
Plitvicei tavak (angol, német)
Kornati-szigetek (angol)
Krka Nemzeti Park (angol, német)
Risnjak Nemzeti Park (angol)
Paklenica Nemzeti Park (angol)

Általános tudnivalók
Főváros: Zagreb
Lakosság: 4,8 millió
Tengerpart hossza: 1788 km
Szigetek száma: 1185
Hivatalos pénznem: kuna; 1 kuna (HRK)=100 lipa, 1 kuna= kb. 37,50 Ft, 1 EUR=7,5 kuna
Úti okmányok
érvényes útlevél vagy 18 év felett új személyi igazolvány (plasztik!!!), mellyel a turisták három hónapi tartózkodásra jogosultak a Horvát Köztársaságban, gépkocsival való belépéshez szükséges a vezetői és forgalmi engedély, valamint a nemzetközi zöldkártya (kötelező nemzetközi biztosítás, amely térítésmentesen kiváltható a Magyar Autóklubnál)

Autópálya- és egyéb díjak
Goričan - Varaždin: 10 kuna
Komin - Zagreb: 10 kuna
Zagreb - Karlovac: 15 kuna
Kupjak - Rijeka: 12 kuna
Krk-i híd: 12 kuna
Učka alagút: 20 kuna
Az árak tájékoztató jellegűek!

Kompdíjak irányárai
Lošinj-sziget Brestova-Porozina: 1,30 EUR/fő illetve 8,50 EUR/autó
Rab-sziget Jablanac-Mišnjak: 1,10 EUR/fő illetve 7,10 EUR/autó
Pag-sziget Prizna-Žigljen: 1,10 EUR/fő illetve 7,10 EUR/autó
Brač-sziget Split-Supetar: 2,30 EUR/fő illetve 10,20 EUR/autó
Hvar-sziget Split-Stari Grad: 3,30 EUR/fő illetve 21,20 EUR/autó
Korčula Orebić-Dominče: 1,00 EUR/fő illetve 4,50 EUR/autó
Mljet-sziget Trstenik-Pomena: 10 EUR/fő
Dubrovnik-Sobra: 3,80 EUR/fő illetve 21,20 EUR/autó
Az árak tájékoztató jellegűek!

Árak (kunában)
kenyér, tej: 5-6
üdítő: 9-10/l
ásványvíz: 5-7/1,5 l
sör: 4
kávé: 5
fagylalt: 3
gyümölcs: 10-15/kg
étteremben egytálétel: 40-80/fő
képeslap: 1,5
bélyeg: 4
Az árak tájékoztató jellegűek!

Nemzeti ünnepek:
január 1.(Újév)
január 6. (Vízkereszt)
március 31-április 1. (Húsvét)
május 1. (A munka ünnepe)
május 30. (Az államiság napja)
június 22. (Antifasiszta Ellenállás Napja)
augusztus 5. (Hazafiság Napja)
augusztus 15. (Nagyboldogasszony)
november 1. (Mindenszentek)
december 25.-26. (Karácsony)

Fontos!!!
Horvátországban 12 év felett kötelező az üdülőhelyi illeték fizetése, melyet az árak nem minden esetben tartalmaznak és irodánkban kell befizetni!

Horvátországgal kapcsolatos további információk
Horvát Idegenforgalmi Közösség Magyarországi Képviselet
1053 Budapest, Magyar u. 36.
Zöld szám: 06/80-200-444
Tel./Fax: 266-6505, 266-6533, 267-5588

Figyelem: Horvátország valamennyi szálláshelyén szombaton van a turnusváltás!
Főszezonban, szombati napon a közlekedésben fennakadások lehetnek.

szzoli Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3848
Sz'asztok!
Kb. 12 éve mindig Ho-ban nyaralok!(Mikor a háború miatt még tiltottak tőle, akkor is!) Egyszóval bejártam már pár vidéket! Pár infót szeretnék veletek megosztani:
Ho-ban, ha utazni akarsz, mindig éjszaka tedd! A nappal legzsúfoltabb utakon is 70-80 km/órás átlag tempót tudsz menni, s a rendőrök sem mérnek olyan nagy intenzítással! (Vigyázat: A Darth Vaderek sokat dolgoznak a lézerkardokkal! Nekik ez a málnaszüret!) És itt el is jött a közbiztonság kérdése: KURVA JÓ! ŐK A TURIZMUSBÓL ÉLNEK, nem engedhetik meg maguknak a rossz közbiztonságot! (Hogy is van ez a Balatonon!) Volt úgy (a háború alatt, mikor a köztörvényeseket kivitték a tűzvonal első sorába...), hogy a szomszéd lakókocsi asztalán a német kinnt hagyta a fényképezőgépét, és képzeljétek, ott maradt...
Hozzáállás: Még nem volt negatív élményem...Én, -általában - ismerős ajánlása alapján vagy netről keresek szállást magamnak (Az utazási irodák éljenek meg másokból! :-)), de az előzetesen egyeztetett viszonyok mindig bejöttek. Korrektek. Egyszer volt, hogy a apartmant kiadó srác elszámolta magát, és 1 nappal elöbb jött fizettetni, mivel ott volt a következő turnus!!! Aztán megoldotta: Egy barátjának a üres légkondis lakásába- féláron - elszállásolt minket!
A táj, tengerpart gyönyörű, de azért Zadar 30km-es körzetébe nem fogok visszamenni! Tudom ez nagyon szubjektív dolog, de ott nekem mindig Balaton-érzésem volt! Mindezeken felül Zadar megnézése kötelező!!!
Hát elfáradtam, egyelőre ennyi.
zenox Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3847
Igen, valahogy én is igy néztem. Ha nem tengerparton megyünk, akkor jobban lehe haladni?

A Viamichelin.com-ot szoktam én is használni, de csak vázlatnak jó. Pl Békés megyéb?l Dubrovnikig Románia->Jugo->Bosznia->Horvát utvonalon visz, ami térképen biztos a legrövidebb, de gyakorlatilag, már csak a 4 határt is nézve tuti, hogy nem az. Az útak min?ségér?l nem is beszélve.

Előzmény: Törölt nick (3845)
Kékbálna Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3846
Próbálkozz a www.viamichelin.com-al.
Előzmény: zenox (3843)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3845
Zenox!
Ha nem akarsz Bosznián átmenni, akkor javaslatom:
Békésből Szeged-Baja-Pécs-Barcs. Majd Kutináig (ez Barcstól kb. 90 km.) ahol eléred az autópályát. Azon Zágráb felé, majd azt elkerülve Karlovacig (ez kb 120-130 km.) Onnan dél felé egyenes az út Plitvicéig (kb. 70 km.), majd tovább Gracacig. Onnan Knin-Sinj-Split irányába tovább Horvátországban maradva. Splitbe nem kell bemenni (ha csak nem akarsz), előtte úgy 30 km-rel eltérhetsz Brella felé. Itt érsz ki a tengerpartra, ahonnan már csak kitartóan kell déli irányba autózni Dubrovnikig (végig a parton, lassú a haladás).
Szóval ez összesen nem semmi, Barcsig talán 3-4 óra, onnan Dubrovnikig szerintem minimum 12 óra (nem számítva a plitvicei időtöltést), de ehhez is gyér forgalom kellene. Ennek az esélye ugye nyáron, főleg turnusváltásban...
Ha e mellett Plitvicét is be akarod járni, javaslok tranzitszállást.
Előzmény: zenox (3843)
zolakiss Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3844
Hello !!!

mi már négy-szer voltunk ho-ban mindig más helyen a közbisztonság mindig jó volt. Tavaly elött mikor Hvár szigeten jártunk pontosabban Jelsa városkában egyik reggel arra ébredtünk hogy uj emberkék vertek sátrat mellettünk .Mint minden reggel fogtuk magunkat és levittük a "polifoamjainkat" a partra hogy a szokásos helyünket lefoglaljuk , ezt követöen elmentünk a boltba . Mire vissza értünk a kempingbe csak azon csodálkoztunk hogy az új szomszédok eltüntek na persze vitték a mi polifoamunkat is ! ez nem volt egy nagy érték ebből is látszik hogy egyes emberek milyen pitiánerek.(utban a boltfelé épp azt dumáltuk de jó hogy az új szomszédjaink magyarok)

Előzmény: Törölt nick (3839)
zenox Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3843
Megnyugtató volt amit irtatok... Köszönöm.

Hogy érdemes menni Békés megyéb?l, hogy Plitvice majd Dubrovnik az úticél?
Persze: vegyem el? a térképet. Megtettem. Viszont ott nem látszik, hogy melyik út hogyan tekeredik a hegyek körül...
Valami olyan útirány kellene, amelyiken a legrövidebb id? alatt, és a legbiztonságosabban le lehetne érni. Talán Boszniát kihagynám, ha nem muszáj.
Dubrovnik után át lehet menni Montenegróba? (és érdemes e?) Az mennyire biztonságos?

A pénzváltó müködik a határon éjszaka? Az "exlusive change" pénzváltó nálunk 34.26-ért méri a kunát. Kint mit érdemes váltani? Eurot vagy Forintot?
Ugy néz ki, hogy csak Dubrovnik lesz...

fekvőrendőr Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3842
Tavaly voltunk Sveti Filip i Jakovban, és mivel jó volt az idén is ott leszünk az első héten, aztán megyünk tovább Trogirba. A Croatia apartmannokban voltunk. Sv Filip i Jakov egy kis falu, hosszan a tengerparton terül el, a tengerparton végig egy sétány fut, az egyik oldalán a falu, a másik oldalon a strand van köves-füves, zuhannyal, kocsmával. A faluban két bolt, piac, pék van, mindent megkapni ami kell. A parton van néhány étterem is.
Az egyetlen zavaró a közelben levő körhinta és dodgem ami zenél 23 óráig és erre rásegit a dodgemes is aki "Dalban mondja el..." Egyébként lehet hogy csak a mi apartmanunkban volt kicsit hangos.
Ha konkrétum érdekel kérdezz!
fekvőrendőr
Előzmény: thorvath (3840)
alpesi Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3841
A kaja ára 3 személyre értendő.
Másoknak!
Rövid ideig voltam csak kint, de véleményem szerint a horvátok igen európaian viselkednek. (Persze ez érdekük is, mivel részben a turistákból élnek).
Előzmény: zenox (3827)
thorvath Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3840
Üdv a Topicnak,

Tavalyi év kimaradt, de idén ismét Horvátország!! Sv. Filip i Jakov -ba megyünk, három család, apartmanba. Ha valakinek van a helyről tapasztalata, az ossza meg velem. Köszi előre is.

A hegyekben az út mentén mindig láttam nyárson sütött állatokat (gondolom bárány lehet). Próbálta ezt már valaki?

zenox,

Tavalyelőtt meg előtte a közbiztonság kiváló volt. Soha semmi nem tűnt el, a parton hagyott dolgok másnap megvannak. A rendőrök a rendet vigyázzák, túristákat fölöslegesen nem zaklatják. Ok, a szabálytalanságért büntetnek: záróvonalátlépésért, autót elszállítják tilosból stb. ld: 1255. Biztos van kivétel is, de nekem szerencsére nem volt semmilyen rossz tapasztalatom.

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3839
Egy pár szó a biztonságról, sajnos a tavalyi élmény, hogy nem az ott született Horvátok bűnöznek hanem szokás szerint külföldi "vendégmunkások" követik el a nem törvényes dolgokat:(((

Talán magyarok is:((((

by

Előzmény: fekvőrendőr (3836)
H_G Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3838
A Kornati-szigetek tényleg ilyenek, nézd meg, ha teheted! Hogy pont az a hajós fogja-e tartani az igért programot, azt innen senki sem tudja megmondani.

Előzmény: JKruz (3834)
H_G Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3837
A horvát közbiztonság jobb, mint az itteni. Azért biztosan szaladgál az országban néhány erősen rongyolt idegű háborús veterán, ajánlatos mindig udvariasan viselkedni (koccanásnál nem sértegetni a másikat, ilyesmik). Általában azok a magyarok, akik ellenszenvre panaszkodnak a környező országokban, tesznek is érte, fennhangon buziköcsögöznek mindenkit meg trianonoznak, gondolva, h. úgysem értik -- ami nagy tévedés, pár szónyit akárki érthet magyarul.

Előzmény: zenox (3835)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3836
A közbiztonság a szakember szemével nézve jobb mint nálunk, nem észlelhető az a közterületi bűnözés, én a nyáron hatodszor megyek Ho.-ba de még nem láttam a leglátogatottabb helyen sem zsebtolvajt, nyíltan strichelő lányokat a hozzájuk tartozó stricikkel, nincsenek kéregetők, a rendőrök a turisták által látogatott helyeken demonstráltan jelen vannak, de csak figyelnek, fenntartják a rendet.
Természetesen azok az unalomig ismételt tanácsok, hogy a kocsiban ne tartsunk értékeket, használjuk a szállodák értékmegőrzőit, stb. itt is érvényesek.
A magyarokat nem szertik se jobban se rosszabbul, mint más nemzetek túristáit.

fekvőrendőr

Előzmény: zenox (3835)
zenox Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3835
A közbiztonság milyen? Figyelni duplán kell vagy, nem vészes?
A magyarokat "szeretik" vagy van némi ellenszenv?
JKruz Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3834
Kedves Tankap és Mindenki!

Az én számom: 32 (Primosten)

Mit szoltok ehhez, ill. tud-e valaki erről bővebben?
"Kornati-szigetek
Ez a szigetcsoport kb. 300, nagyrészt lakatlan szigetből áll. Utasaink kis turistahajóról gyönyörködhetnek az érintetlen természetben, a vad tájban. A hajó több szigeten is kiköt, így alkalom nyílik fürdésre, búvárkodásra is. A tenger csodálatosan tiszta, és élővilágban gazdag."

Előzmény: tankap (3830)
Nagybivaly Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3833
Pedig van diakkedvezmeny. Ra kell kerdezni a penztarnal.
Előzmény: scorpio-grass (3831)
választó11 Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3832
Sibeniktől van északra, a krka folyó torkolatánál levő hídon lehet bejutni a szigetre. A falu neve murter. Mi szeptemberben voltunk ott. Mivel a strand nem túl nagy és kemping is van a közelben, szezonban elképesztő zsúfoltság kell hogy legyen. Üdv
Előzmény: tankap (3830)
scorpio-grass Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3831
ajaj.Lesz még drágább is - Plitvice
tavi árak
. Sem családi, sem diák kedvezmény nem látok. Ki tud Horvátország aknamentesítéséről valamit. Hova nem célszerű elbóklászni? Múlt évben a zadari Billánál mellettem parkolt egy "Mining searching team" autója. THX
Előzmény: alpesi (3826)
tankap Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3830
Kedves Választó11 (illetve bárki Murter-ismerő)!

Mint már sokszor írtam, alig kell aludnunk, hogy megláthassuk kedves szigetünket :)))
A mai nyerőszám: 30!

Szóval erősen hajlok arra, hogy elmegyünk egy-két nappal hamarabb, s legalább újra látnám Vodicet is, ahol 3 éve voltunk, de most felkeltette a figyelmemet a Murteri fehérhomokos strand.
Gondolom mesterséges, s iszonyatosan sokan lehetnek ott, de tudtok erről valami pontosabbat is mondani? Hogy lehet kocsival odamenni, a településtől merre van, vagy egyáltalán :)))

Segítségeteket előre is köszönöm: tankap

lborli: június 14-28-ig leszek Hvaron. Vrboska? Beúszhatnánk a nyúl-szigetre :)))

Előzmény: választó11 (3776)
KAti Creative Commons License 2003.05.13 0 0 3829
Bosznián át mentem már 2x (lakókocsit húzva) nem volt semmi problémám. Van olyan ismerősöm, aki már évek óta visz zarándokokat Medugorjéba (volt, amikor még harcoltak egyes részeken, de akkor is mentek), és azon kívül, hogy időnként erős a rendőri jelenlét radarpisztollyal a kézben, nincs gond. Illetve egy van: Időnként őrültek jönnek szembe az utakon, mercivel, BMW-vel, a legvadabb kanyarban is előznek. Erre készülni kell.
Írta egyszer valaki, hogy a XX. század egyik legcsúfabb polgárháborúját túlélve egy vak előzés nem egy nagy kihívás :-(
Figyelni kell még a helység és útirány táblákra. A helységnév táblák ritkán vannak kinn, szintúgy néha egy-egy deszkára van kifestve a kereszteződésben az útirány. Ennek ellenére nem tévedtünk el, igaz, nappal mentünk.
Biztosítós zöldkártya kell, kérik a határon!

Útvonal: A vastag piros. Megmutatja a térkép.

Előzmény: zenox (3827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!