Keresés

Részletes keresés

Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 0 0 317

no erre soha az életben konkrét, értékelhető választ nem fogsz kapni.

:)))

Előzmény: füstikecske (316)
füstikecske Creative Commons License 2019.12.12 0 0 316

Azt én is tudom, hogy miért lehetetlen.

Az érdekelne, szerintük hogy lehetne mégis elérni...

Előzmény: F1 Hierro (312)
politicalbox Creative Commons License 2019.12.12 -1 0 315

"Hazánkban is föl lehetne újítani az emlékezést azzal, hogy a számunkra igazságtalan és végzetes következményekkel járó Trianoni diktátum évfordulóján megszólalnak a harangok (mint ahogy ez volt is) és legalább két percre minden leáll ezen a napon..."

 

Ilyesmit nem tehet Magyarország, mivel elismerjük a Szerb-Horvát-Szlovén államot és Cseh-Szlovák államokat és azok teljes függetlenségét.

Tehát hivatalosan elismerjük Trianont.

 

Előzmény: barkasarja (285)
füstikecske Creative Commons License 2019.12.12 0 0 314

Csak a vágóhíd még nem éles...

Előzmény: Banjul (313)
Banjul Creative Commons License 2019.12.12 0 0 313

ez a 20 évig tartó agymosás vezetett odáig, hogy az emberek gondolkodás nélkül elfogadták a vágóhídra terelést.

 

 

 

 

Ez megy ma is orbán magyarországában.

Előzmény: füstikecske (310)
F1 Hierro Creative Commons License 2019.12.12 0 0 312

Eleve úgy indulna a dolog, hogy ott lenne kapásból hét ellenérdekelt ország (sőt, ha még az a két északi csücsök is kellene a lengyelektől, akkor már nyolc). Nyilván támogatnák egymást annak tudatában, hogy ők is sorra kerülhetnek.

Előzmény: füstikecske (311)
füstikecske Creative Commons License 2019.12.12 0 0 311

Azért kíváncsi lennék a mindent vissza kommandó alternatívájára.

Hogyan, mi módon szeretnék ezt elérni?

füstikecske Creative Commons License 2019.12.12 0 0 310

A háború ugyanis nem a "Nem, nem, soha" és hasonló jelszavak miatt tört ki,"

Nem megy neked a szövegértés.

Én azt írtam, hogy ez a 20 évig tartó agymosás vezetett odáig, hogy az emberek gondolkodás nélkül elfogadták a vágóhídra terelést.

Kit a Don-kanyarba, kit a gázkamrákba küldtek meghalni.

S mentek, mint a birkák.

Előzmény: barkasarja (292)
Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 0 0 309

máshova nem lehetett. tudod, van olyan, hogy térkép.

Előzmény: egy hazafi (308)
egy hazafi Creative Commons License 2019.12.12 0 0 308

Hova akartad volna kiugratni; a vörösök karjaiba?

Előzmény: Vevegyő (306)
Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 0 0 307

többek között arra, hogy vác és visegrád bármikor helyet cserélhet,  ha a történelmi atlaszt előállító ner-kompatibilis atlasz-szerkesztő úgy tartja helyesnek.

Előzmény: egy hazafi (304)
Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 -1 0 306

hja kérlek, ha vitéz lóbányai kicsit ügyesebben szervezi meg a kiugrást... de hát ahhoz is hülye volt.

Előzmény: egy hazafi (302)
nkasai Creative Commons License 2019.12.12 0 5 305

Erről is tanultál?

 

„A németek úgy szállították Lenint egy lezárt vasúti kocsiban Oroszországba, mint egy bacilust.”
(Sir Winston Churchill)

 

--A CEU és más, hasonló típusú felsőoktatási intézmények társadalomtudományi képzései, mára pontos párhuzamot mutatnak a Lenin idejében működő forradalmárképzővel.--

Előzmény: füstikecske (286)
egy hazafi Creative Commons License 2019.12.12 0 0 304

A két világháború között bezzeg más volt a helyzet.

Akkor tehát mégiscsak gond lehet a mai oktatás milyenségével?

Akkor a hazaszeretetre nevelték az új nemzedékeket - ma mire?

Előzmény: Vevegyő (301)
Dr Systole Creative Commons License 2019.12.12 0 0 303

Nem olyan rossz az, Jézus is asztalos volt és ki akarhat tőle több lenni?

Előzmény: Vevegyő (291)
egy hazafi Creative Commons License 2019.12.12 0 0 302

"oszt mégse nem ez a páratlan bűntény lett a második világháború központi problémája és kirobbantó oka, megmaradt periferiális kérdésnek."

 

Pedig küszöbön állt a románokkal egy fegyveres konfliktus, amit azok kérése oldott meg, hogy tengelyhatalmi döntőbíráskodás ítéljen Erdély hovatartozásáról.

Még előbb Hitler az egész Felvidéket nekünk ígérte, ha részt veszünk Csehszlovákia megszállásában.

 

"és hála az egészen feltűnően sikeres magyar politikának, sikerült még három magyar falut pluszban csehszlovákiához csatoltatni a párizsi békeszerződésben"

 

Hála Rákosiéknak, akiknek fontosabb volt idehaza fasisztákat hajkurászni, mint a magyar területekért küzdeni.

Előzmény: Vevegyő (297)
Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 -1 0 301

sehol nem látni a csillogó szemű, tenni vágyó nemes honifjak tömegeit. maximum néhány gőzös fejű barmot, akik a székely himnuszt bőgik.

Előzmény: egy hazafi (300)
egy hazafi Creative Commons License 2019.12.12 0 0 300

"A Nem, nem soha! és társaik. Amikor a hamis jelszavak harsogása elnyomta a józanul gondolkodást. 20 év alatt olyan sikeresen mosták át az agyakat, hogy birkamódra lehetett az embereket vágóhídra hajtani.

Kit háborúba, kit gázkamrába"

 

Látom, te sem panaszkodhatsz, ami az agyad átmosottságát illeti, mert még mindig az 1945 utáni hazugságokat szajkózod.

A Nem! Nem! Soha! pedig egyáltalán nem hamis, hanem valódi jelszó, amely kifejezi, hogy a magyarság soha nem fogja elfogadni a nemzetét és hazáját ért igazságtalanságot.

Józanul gondolkodásról inkább ne is beszélj, mert az, amit te itt előadsz defetista, önfeladó dumát, az se nem józanságra, sem pedig egészséges gondolkodásmódra nem utal.

Gondolom te a "tanuljunk meg kicsik lenni" ballib jelszavat osztod - tudod mit? Tanítsd meg rá a szomszédainkat.

Előzmény: füstikecske (286)
nkasai Creative Commons License 2019.12.12 0 4 299

Magyar is, falu is! -Tehát nálad annyit sem számítanak összesen, mint egy kóbor macska ebédje vagy nemebédje.

 

broáfff

Előzmény: Vevegyő (297)
nkasai Creative Commons License 2019.12.12 0 5 298

A magyar zsidók haláláért a Nyugat is felelős. Mindvégig a német megszállásra játszottak, hogy a D nap sikere minden módon biztosítva legyen. A magyar zsidóság sorsa még csak megbeszélés tárgyát sem képezte (a dokumentumok szerint).

 

Előzmény: füstikecske (286)
Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 -1 0 297

oszt mégse nem ez a páratlan bűntény lett a második világháború központi problémája és kirobbantó oka, megmaradt periferiális kérdésnek. és hála az egészen feltűnően sikeres magyar politikának, sikerült még három magyar falut pluszban csehszlovákiához csatoltatni a párizsi békeszerződésben.

Előzmény: barkasarja (292)
egy hazafi Creative Commons License 2019.12.12 0 0 296

"az emberek túlnyomó többségét jobban érdekli a napi taposómalom. A megélhetés, az egészségügy, a nyugdíjrendszer bizonytalansága stb."

 

De úgy látszik, annyi eszük nincs, hogy belássák, hogy Trianonnak milyen hatása van ezekre, hiszen egy kicsivé tett, nyersanyagaitól, tengerpartjától, belső piaca nagy részétől megfosztott ország nem képes olyan gazdasági potenciálra, mint teljes nagyságában.

Előzmény: füstikecske (278)
barkasarja Creative Commons License 2019.12.12 0 0 295

Ismerjük a tulajdonságaid pixike... :)

Előzmény: Vevegyő (289)
barkasarja Creative Commons License 2019.12.12 0 0 294

Meg az is valami - igaz nem sok -, ha érvek helyett kissé bunkó vagy, és még finoman is fogalmaztam...

 

Előzmény: Vevegyő (291)
barkasarja Creative Commons License 2019.12.12 0 0 293

Beütötted a fejed, netán szívtál valamit, hogy félrebeszélsz... :)

Előzmény: Vevegyő (287)
barkasarja Creative Commons License 2019.12.12 0 1 292

"Én sem tanultam róla, mégis a lényeget illetően képben vagyok."

 

Hát nem nagyon, mert ezek szerint továbbra sem érted a lényeget, amit tkp. a diktátum egyedisége, és súlyossága hordoz. Ez ugyanis nem csak egy szimpla háború következménye, ahol a vesztes hadisarcot fizet, meg hasonlók, ahogy ez addig általában szokás volt, hanem ennél sokkal súlyosabb. Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy Európa újkori történelmében egy páratlan bűntény, egy leírhatatlanul kegyetlen gaztett. De nem írom le neked ismét, hogy miért az, mert már ezt is leírtam (leírták), és mégsem értetted meg te sem, és a többi eszmetársad sem.

 

"A Holokausztról viszont tanultunk.

A kettő messze nem hasonlítható össze, jegyzem meg halkan."

 

Mondtam én, hogy összhaonlítható?

Az azonos nemű bűntettek általában hasonlóak, de nem összehasonlíthatóak. Arra viszont jók, hogy szemléltetésképpen felhasználhatjuk őket más bűntettek esetén. Én is csak ezt tettem.

 

"Volt már ilyen. A Nem, nem soha! és társaik."

 

De – felhívnám a figyelmed arra az "apróságra" - én nem ezt írtam.

Én egy olyan, teljesen normális megemlékezés felújításáról írtam, ami már volt, és az szép volt...

 

"Amikor a hamis jelszavak harsogása elnyomta a józanul gondolkodást. 20 év alatt olyan sikeresen mosták át az agyakat, hogy birkamódra lehetett az embereket vágóhídra hajtani."

 

Bocs, de ez megint sima mellébeszélés, de lehet hogy csak a győztesek propagandájának az az agymosó hatása szól belőled, amikor az okok helyett csak az okozatokat sulykolják a fejekbe.

A háború ugyanis nem a "Nem, nem, soha" és hasonló jelszavak miatt tört ki, hanem éppen azok miatt a mérhetetlen igazságtalanságok miatt, amit a győztesek Trianonban elkövettek. Pl. Hitlert – lehet, hogy ez új neked (ezt is már elmondtam) – a trianoni "békemű" "alkotta" meg ugyanúgy, mint ahogy a II.Vh. is benne volt már akkor a pakliban. És igen, mindezt már akkor látták a józan gondolkodású emberek, de sajnos ők már akkor is kisebbségben voltak. A győzők mérhetetlen dölyfe és gyűlölete mindent vitt...

 

Előzmény: füstikecske (286)
Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 -1 0 291

de viszonylag sikeres asztalosként végezte rodostóban. az is valami.

Előzmény: Laja73 (290)
Laja73 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 290

Az ostoba, lusta és tehetségtelen Rákóczi se nyugodott bele :))))

Előzmény: Vevegyő (289)
Vevegyő Creative Commons License 2019.12.12 -1 0 289

mert ostobák, lusták és tehetségtelenek. ezért boldogan hibáztatnak mindent és mindenkit a saját ostobaságuk, tehetségtelenségük és lustaságuk miatt.

Előzmény: füstikecske (288)
füstikecske Creative Commons License 2019.12.12 0 0 288

Vannak emberek, akik a dicső múlt és a fényes jövő között nem találják meg a számukra is élhető jelent.

Előzmény: Vevegyő (287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!