Keresés

Részletes keresés

kz282 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5407

Én azt hiszem, értem mire gondolsz.

 

Ha -15-ben 8 kW a fűtési igény, akkor -7 fokon tippre már csak 6 kW az igény, annyit meg lead a fűtés. Azt a mérnöki hasraütés alapján napi 20-30 kWh-t kell valahonnan előteremteni, vagy amennyivel a hőmérséklet alámegy a -7 foknak... 

 

A -15 fokban 8 kW fűtési igény kiszámításakor gondolom a hővisszanyerős szellőztetőt is figyelembe vették, mert különben ott 1-2-3 kW-tal túl van méretezve a fűtési igény és már tovább sem érdemes olvasni a postomat.

 

A hővisszanyerős szellőztetőben lévő előfűtő 1 kW-os fűtőszála és a 9 kW-os teljesítményvesztős hőszivattyú (mondjuk 5,9 kW-ot ad le -15 fokban, hogy az ismert katalógusból mondjunk adatot) 3 kW-os fűtőszála besegít, ha gond lenne, akkor van 9,9 kW teljesítmény. A háztartási tevékenységek, TV, világítás, hűtőszekrény, főzés, hajszárítás, gyerekek pogóznak a kanapén... mind mind belső hőnyereségként hozzáadódnak a fűtéshez.

 

Ezeken kívül minden padlófűtéses házba be van még építve egy hatalmas puffer is: van még 100 tonna 24-25-26 fokos betonod, nevezzük padlónak - falnak - födémnek, tetszés szerint. 

 

Odakint január 8-án sem volt mindig -15 fok, lehet hogy a napsütéses -7 fokban annyival többet bír fűteni a hőszivattyú, hogy az visszafűti az elveszett energiát. Mondjuk ezt így nehezen hiszem el, mert annyival általában nem jobbak -7-ben a hőszivattyúk, mint -15-ben. Leolvasztás -15-ben nincs, az nem tudom, hogy segít-e, de legalább nem hátráltat.

 

A szoláris hőnyereséget lehet még hozzászámolni, ahogy a déli ablakokon pár órán át besüt a nap a szoba közepére, -15 fokban általában szikrázó napsütés van. Azt érdemes lenne kiszámolni, hogy felhúzott redőny esetén ha besüt a nap, akkor mennyi az annyi. Éjszakára a redőnyt le kell engedni, az is hőszigetel, nincs mese.

 

Nekem még ez is kevésnek tűnik, úgyhogy vagy a szeretet fűt odabent, vagy valamit nem vettem figyelembe.

Előzmény: Wattocsak (5406)
Wattocsak Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5406

Minden házad -15 méretezted eddig? Én csak nagyon régen. Ma már bátran belemegyek 15-20% kisebb teljesítménybe, külőnősen ha van hővisszanyerős szellőzés. Patron ki van kötve, hogy ha kell akkor be lehessen indítani. Összel indult be egy 8 kw-s ház 9 kw-s "teljesítmény vesztéses" hőszivattyúval, és nem volt patron üzem a télen.

 

Előzmény: stevemegane (5405)
stevemegane Creative Commons License 2017.04.02 0 0 5405

Szerintem meg igenis -15 fokra kell méretezni.

Ha nem arra kell, akkor miért -15fokra számoljátok a hőigényeket.

Ha nálam nem -15 fokra lett volna méretezve, akkor egész januárban fűtőpatronoznom kellett volna. Na az elég nagy pénzkidobás lett volna.

Előzmény: Wattocsak (5402)
Wattocsak Creative Commons License 2017.03.31 0 0 5404

Magyarországon a téli méretezési hőmérséklet -13 illetve -15 C attól függetlenül melyik területen vagy. Az MSZ 140.... szabvány szrint

Előzmény: janman (5403)
janman Creative Commons License 2017.03.30 0 1 5403

Egyetértek veled. Nem is igazából értem ezt a -15°C-os értéket. Miért ennyi? Valami szabvány miatt? 

Előzmény: Wattocsak (5402)
Wattocsak Creative Commons License 2017.03.30 0 1 5402

Szerintem -15-re méretezni a hőszivattyút nem bocsánatos bűn, hanem hiba. Az az esetleses pár nap patronozás nem fogja fejreállítani a fogyasztást, cserébe egy jobban illeszkedő berendezést kapunk. Nagy gyártó technikai támogatója is ezt mondta, pedig ő a berendezés eladásban érdekelt.

Nem szabad elfelejteni a hőszivattyú nem kazán!!!

Előzmény: Törölt nick (5399)
dejódió Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5401

nem jó gondolatmenet szerintem. A gépnek -10 vagy azalatt is viszonylag jó teljesítményt és COP-t kell produkálni a lehető legkisebb delta T mellett. a COP1 nem alternatíva ezzel szemben. Főklge nem milliós szerkezetek esetén.

Előzmény: Törölt nick (5399)
sgabor125 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5400

Sziasztok!

 

Immergas AUDAX TOP 16ErP 15,0kw hőszivattyúról van valakinek véleménye / tapasztalata?

 

Újonnan épülő kb. 170m2 fűtött felülettel rendelkező családi házhoz milyen levegős hőszivattyút javasolnátok?

 

Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5399

-15C esetén van hőigény adatod? ahhoz kellene méretezni a teljesítményt.

 

Rosszul gondolom, hogy okosan hozzáállva, jobb dolog lenne olyan méretezést is szembeállítani ezzel ahol -adott teljesítményű fűtőpatronnal is számolunk?

Összevetve a fűtési idényben várható -10c' alatti órák számával. 

 

Előzmény: dejódió (5396)
tehtube Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5398

Azzal számolj hogy kutyahudegben kb a felét tudja, tehát kb 12kw-ot. Nyáron meg a dupláját. Kb negyed m² hőcserélő felület kell kw-onként. Puffert elég 14kw körülire méretezni mert ha melegebb van, nem kell fűteni. De hogy nyáron is csináljon melegvizet, 24kw-ra kell a hmv tartályt méretezni. Vagy elfogadni hogy kisebb, de akkor betétüzem mint nálam.

Előzmény: Zagreus81 (5394)
tehtube Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5397

Szi. Nekem Geo tarifáról működik. 3 fázis. Nem volt téma. 

Januárban még a -16fokos levegőt is lehűtötte -20-ra. 

Minél hidegebb van, annál hangosabb, gyengébb. 

A 3. telet fűtötte végig. Rá sem néztem kint. 

Kicsi a tartályom, ezért ilyenkor lekapcsolom, mert lekapcsolna magától ha eléri a 62 fokos előremenő fagyállót.

Az 1,8m² felületú sta200-am esetében 0 foknál biztosít 55 fokot. -10-nél 45 fokot. +10-nél 60 fok már sok. Még nem indult be a puffer fűtőbetétje. Egyszer kipróbáltuk, müxik.

5-6m² hőcserélő felületű puffert javaslok. Ok, nagy, drága. Vagy nyáron betétes vízmelegítés. 

Így is a vártnál alacsonyabb lett az éves villanyelszámolás, szeptemberben nem kértek díjat, visszaadtak 35e-t és 27re levitték a szumma 33at. 180m² lakótér, északi lejtő, 30 éves ház felújítva.

Végülis, jól működik a mozdonyom :-)

Előzmény: Zagreus81 (5394)
dejódió Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5396

Műszaki adatok (MD60D hőszivattyú)

 

Gyártó: Meeting

Modell MD60D

Előremenő hőmérséklet: 55 Celsius fok

Max. Hőmérséklet: 60 Celsius fok

Tápellátás: 380V / 50Hz

Kompresszorok száma: 1

A kompresszor típusa: Scroll

Compressor: Copeland

Hűtőközeg: R417A

Hűtőközeg-mennyiség: 3200 g

A víz áramlási Max: 6000L / h

Max fűtési teljesítmény: 24.5 kW

Fogyasztás: 5,68 kW

COP érték: 4.31

A termelt melegvíz: 500 l / h

Üzemi hőmérséklet: -15 / +45 Celsius

Víz kapcsolatok: DN25

Méretek: 1120 x 490 x 1270 mm

Nettó tömeg: 240 kg

Zajszint: 60 dB

Garancia: 24 hónap (3 év)

 

ezeket a honlapról tettembe.  gar 24 hónap(3 év):) tetszik. 

 

A COP 4,31 azárt nem mindegy milyen paraméterek esetén adott. -10C alatt körül már nem acélos a teljesítmény.

 

-15C esetén van hőigény adatod? ahhoz kellene méretezni a teljesítményt.

Előzmény: Zagreus81 (5394)
dejódió Creative Commons License 2017.03.29 0 0 5395

A Fujitsu belsejét kínában és franciaországban a Panasonic belsejét Mlajziában,  a Daikin belsejjét meg Török-Csah és kínaországban. Nem ez a fő szempont. hanem a műszaki tartalom ée megbízhatóság az életcikléus alatti összköltség(mennyi is az életciklus) és nagyon fontos a hidraulikai háttér azaz a fűtés-hűtés rendszer. Egy  normális ezzel foglalkozó tervezőre sem szabad a pénzt sajnálni meg egy ehhez értő  felelős műszaki vezetőre(lehet egy személy is). Utána meg a szakcsapatra illetve azzal teljesen együttműködve mindenre. 

 

 

Előzmény: Zagreus81 (5394)
Zagreus81 Creative Commons License 2017.03.28 0 1 5394

Szia!

 

Én is gondolkodom, hogy az építés alatt álló házba pont ilyen onoff Meeting MD60D -at szerelek be. Érdekelne minden ami eszedbe jut, megköszönném ;)

 

Egy gondom van, hogy 380-ról megy és nem tudom mekkora plusz költséget jelent H óránál (Eon). Ha erről is tudsz vagy tudtok valamit megköszönném szintén ;)

 

LG-t is nézegettem én is de nem tudom mennyivel jobb azért mert nem Kínai ( Tuti az LG belsejét is Kínában gyártják :D )

 

Szabi

Előzmény: tehtube (4970)
stevemegane Creative Commons License 2017.03.25 0 1 5393

Ha végiglapoztál  oldalt, akkor biztosan megtaláltad az adataim.

Ettől függetlenül beteszem újra.

 

A mi családi házunk -15 fokra (bent 22 fok) számított hővesztesége 7,8 kW. Az idei télen ez még biztosan több volt kicsit, mert egy két helyen nem fejeztem be még 100%-osan a hőszigetelést, illetve a garázsra is rákapcsoltam a fűtést januárban.

Így kb. 170 m2-t fűtöttünk folyamatosan 23 fokon.

 

Az alábbiak voltak a fűtésre fordított fogyasztási adataink havi bontásban:

 

szeptember: ~100 kWh (ekkor még nem mértem pontosan és hiányosak a feljegyzéseim)

október: 270 kWh

november: 430 kWh

december: 790 kWh

január: 1020 kWh

február: 560 kWh

március 1-25-ig: 200 kWh

 

Az adatokat fenntartással kezeld, mert minden rendszer más és más!!!

Előzmény: Segesvári Csaba (5391)
Segesvári Csaba Creative Commons License 2017.03.25 0 0 5392

Közben meg is találtam a táblázatot.

Előzmény: Segesvári Csaba (5391)
Segesvári Csaba Creative Commons License 2017.03.25 0 0 5391

Üdv Mindenkinek!

 

Végigpörgettem 20 oldalt, az lenne a kérdésem, hogy van valakinek új építésű házban hőszivattyúja? Mennyi lett az idei fűtés (kwh és nm).

 

Köszönöm, Csaba

Zs:) Creative Commons License 2017.03.23 0 0 5390

Kösz :).

Csendesnek nem nevezném, bár már telepítéskor sem gondoltam, hogy érni fog valamit is a csavarral átfogott gumibak.

Egyelőre radiátorokat fűt, de csak kb 0- -5°C-ig. Kb. ebben a tartományban el tudom használni a napelemek többlet termelését, ez volt a cél.

Zubadan volt kinézve, de a forgalmazó nem akarta eladni, így keresnem kellett más telepítőt. Daikint és Fujitsut leltem a környéken, akikre volt rálátásom.

Tök mindegy, melyiket veszed, vagy bejön vagy megbánod :). Valami gondod úgyis lesz vele, valamiért úgyis a tiéd lesz a legjobb. Problémás darabot pedig bármiből lehet kifogni.

:)

 

Előzmény: gabobp67 (5386)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 5389

Dönteni én se bírok, igaz még odébb van a végleges döntés.

 

 

Én azon is gondolkozok, hogy nem is veszek hőszivattyút, hanem egy-két évet más megoldással próbálkozok (pl. villanykazán, stb).

 

Aztán a tapasztalatok alapján, hogy van-e hűtési igény, majd módosítok.

 

Van egy sejtésem, meglátjuk beválik-e.

 

30-40 évet lehúztunk egy Kádár-kockában "0" szigeteléssel, anélkül, hogy klímázni kellett volna (persze "okos" szellőztetéssel és árnyékolással.)

 

Most meg az agyonszigetelt házakban félünk a kánikulától.

 

 

Előzmény: gabobp67 (5386)
gabobp67 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 5388

Csak érdeklődnék, ha van 20db , 250w napelemem, ami termel, a felesleges árammal hajtanék egy hőszivattyút, fűtésre, hűtésre, meleg vízre, amihez az áramom valószínűleg nem elég, hanem a szolgáltatótól kell vennem még. Akkor milyen tarifával ildomos a szivattyút üzemeltetni? Vagy, hogyan?

Másik kérdés, jobb egy pár száz literes (300) víztárolóba termelni a melegvizet, és abból kivenni a falfűtéshez, vagy tároló nélkül direktbe fűteni, amennyit szükséges, a felületfűtésre?

Amúgy, millió kérdésem lenne, de még érlelgetem :-)

kz282 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 5387

Jobb gyártók kiírják az  A-7/35 és A-15/35 értékeket is. Ahogy látom, 2010-ben ez még nem volt így. 

Előzmény: sylvanus67 (5385)
gabobp67 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 5386

De jó, gratulálok :-) Csendes? Mit fűt? Padló, radiátor, fal? stb ;-)  Miért pont ezt a márkát választottad? Én nem bírok dönteni, melyik legyen :-((

 

Előzmény: Zs:) (5365)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 5385

Ha nem is ködösít a COP-vel, de ha jól értem azt állítja az első két ábra alapján, hogy bár a 3°C alatti hőmérsékletek gyakorisága jóval kevesebb mint a 3°C felettieké, de mivel 3°C alatt jóval több üzemórát megy, mint 3°C felett, így összességében a COP nagyon leromlik, amit a forgalmazók szeretettel elhallgatnak.

 

 

Remélem, jól értem és nem viszek senkit zsákutcába.

Előzmény: mzsombi (5383)
kz282 Creative Commons License 2017.03.21 0 1 5384

Abból a cikkből egy dolog hiányzik igazán: a hsz műszaki adatlapja 2010-ből. Az több ponton le volt írva, hogy alul van méretezve a rendszer, radiátorral fűtenek, meg ilyenek. 

 

Az említett 2,5-ös COP-ra kedvezményes tarifát sem adnak, a példa eleve rossz. Azt meg kell nézni, hogy a TÜV / EuroVent riportokban a COP-ba mi van beleszámolva a leolvasztás, a ventillátor és a keringetőszivattyú közül. Ha valaki megtalálja a DIN / EN 14511-3 pontos leírását, az engem is érdekelne.

 

Ugyanígy a gázkazánnál is van keringetőszivattyú, csak az villanyáramot fogyaszt, innentől mondjuk kihúzhatod a listából, bár ez véleményes, inkább hozzá kéne adni a gázos rendszer üzemeltetési költségéhez nappali áram áron.

Előzmény: sylvanus67 (5382)
mzsombi Creative Commons License 2017.03.21 0 0 5383

Amiben igaza van: tényleg nagyon félrevezető egy 3 fokra meghatározott COP-pal nézni szezonátlagot.

 

Amiben nincs igaza: Ügyesen ködösít, hogy mennyire rossz alacsony hőmérsékleteken a hőszivattyúk COP értéke, sokszor nincs is megadva, valamint hogy a leolvasztások és a ventilátor fogyasztása sem számít bele a COP-ba. A ma kapható itt népszerű gépekre (pl. Panasonic Aquarea T-Cap, Mitsubishi Zubadan, LG Therma V, Toshiba Estia) ez minimum csúsztatás. Egyrészt elérhetők a COP értékek akár -15 fokra is, amik nem is annyira harmatosak, a fűtőpatron se megy bennük feltétlenül (nálam be sincs kötve), és a Panánál úgy tudom, a leolvasztás, ventilátor fogyasztás benne van a COP-ban.

Előzmény: sylvanus67 (5382)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 5382

ismeri valaki?

http://e-gepesz.hu/?action=show&id=8662

 

 

Mennyi az igazságtartalma?

Horyzeli01 Creative Commons License 2017.03.20 0 1 5381

Gratula a csendélethez és a géphez :-) Egyre ritkábban hallani majd a hangját, de ha nyáron ezzel fogsz hűteni, kissé hangosabb lesz, de az igazi hangját majd a következő télen fogja kiadni :-)

Előzmény: Zs:) (5365)
Divi-Filius Creative Commons License 2017.03.20 0 0 5380

Köszönöm, srácok! :)

Előzmény: Wattocsak (5377)
Öregépítész Creative Commons License 2017.03.19 0 1 5379

Olvasgatva a fórumot Wattocsak hozzászólásával egyet értek hogy az éves adatok megadása tisztábbá tenné a képet de legalább a havi bontás illetve a fűtött négyzetméter és a hőigény fontos

Wattocsak Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5378

Amúgy hogyakadtál a Cadwattra?

Előzmény: zhari (5376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!