Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3887
"Egyébként nem javaslom annak aki először megy (mint mi is) Horvátországba és nincs ismerős, ismeretség, hogy magánakciókba kezdjen a szállásfoglalást illetően"

Legeslegbiztosabb módszer a helyszínen keresni szállást.

Előzmény: hagalex (3885)
hagalex Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3886
Jajjj..azt elfelejtettem írni, hogy a végén megadott szállásdíj 4főre szól! :)
hagalex Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3885
Kaptunk mi is a Neckermanntól tájékoztatót a horvát árakról. Ezek április 16.-i árak.
Benzin:
98-as:7,21kuna
95-ös:6,61kuna
diesel:5,24 kuna
Ha azt veszem, hogy idehaza a bankok 35HUF áron váltanak akkor kicsit "gáz" 231Ft áron tankolni odakinn, amikor idehaza 222Ft asszem a MOL-nál!!!
Először nem is akartam elhinni, hogy kinn drágább a benzin mint nálunk!

Autopályadíjak:
Istria felé: 80kuna/autó, ebben az Ucka alagút 25kunás használata is benne van.
Dalmácia felé: 35kuna/autó Gorican - Karlovac (össz. 3szakasz)
Június 30. után a Zágráb - Zadar szakaszon összesen 35kunát kell fizetni.
Krk-i híd:15kuna/autó

Asszongya :)) jellemző árak:
1üdítő:5-6kuna
1gombóc fagyi:4kuna
1pizza:25-30kuna
1halvacsora:80-100kuna/fő
1kávé:4-5kuna
1sör:4-6kuna
Csak éppen azt nem írja, hogy hol! Csak gondolom, hogy a parton, strandon, üdülőben...csak akkor meg gyanúsan olcsó. Főleg ha figyelembe veszem milyen árakat írtatok az előbbiekben.

parkolási díj:5kuna/autó/óra
múzeumi belépők:10-15kuna
hajókirándulások:150-250kuna

Egyébként nem javaslom annak aki először megy (mint mi is) Horvátországba és nincs ismerős, ismeretség, hogy magánakciókba kezdjen a szállásfoglalást illetően, mert pórul lehet ám járni. Haverom tudna mesélni... Igaz, őt magyar "magán"utazás-szervező verte át!

Június 21.-től 7 éjszaka kempingben, 25nm -es lakókocsiban (fagyó, mikró, SAT tv, zuhany, stb...)77000HUF illetékkel! Ez elég korrekt szerintem, és nem kockáztatunk...
Legalábbis remélem, hogy nem! :))

F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3884
Ha a parton mész, nem kell fizetni az Ucka alagútért, mert a z út még előtte letér Opatija felé(balra)Rijekában.
ha gyorsan akarsz menni, akár jövet, akár menet, akkor ugye Ucka-> és az autóút, ha van időd, és nézelődni is akarsz közben, akkor Opatija->Icici->stb.
Egyszer érdemes arra is menni, de ha megnézed a térképen, egy idő után elhagyja az út a partot, s beljebb halad. Viszont annál lassabban. Azért sok látnivalóra ne számíts, mondom, egyszer érdemes arra menni, de a félsziget belsejében futó autóút összehasonlíthatatlanul gyorsabb. A cél előtt 100 km-rel már nem mindegy!
Előzmény: hagalex (3883)
hagalex Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3883
Sziasztok!

Mi idén megyünk először, Pula mellé Stupicébe. Arra lennék kíváncsi, hogy Isztrián a parton menjünk -e vagy az alagúton keresztül a sziget belső útjain? Távolságilag egyformának tűnik, de ha a parton megyünk nem kell fizetni az Uckai alagút használatért!
Isztria legdélebbi pontjáról hova érdemes elmenni kirándulni? 80-100km belefér. Érdemes átugrani a szlovénokhoz?
Köszi...

zolakiss Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3882
ha bérelt autóval mész igaz
Előzmény: totoo (3880)
Fishtax Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3881
Én soha, sehol nem olvastam, vagy nem hallottam erről, szerintem nem igaz.

robi

Előzmény: totoo (3880)
totoo Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3880
igaz, hogy horvatorszagban csak 21 felett lehet vezetni (kulfoldieknek)??? errol tapasztalata van valakinek?
Tengerimádó László Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3879
Kedves mmaxxa,

Nekünk semmi gondunk nem volt a széllel. Kellemes hullámzás volt csak, amikor kimentünk a nyílt tengerre. Láttunk hatalmas tonhalakat ugrálni ki a vízből. A program tartalmazott egy ebédet (hal káposztával)az egyik szigeten, ami nagyon finom volt. Utána lehetett standolni a sziget egy gyönyörű kis öblében. Egyébként meg megkerülte a hajó az egész szigetcsoportot. A vége felé még megálltunk, ekkor a hajóról lehetett a vízbe ugrálni. A hajón ingyenes volt az üdítő. Valami alkoholos löttyöt is kínálgattak, ami nem ízlett. Szép volt. Murterben 4-5 helyen is be lehet fizetni a túrára és 3 hajó megy. Válasszatok egy nagyobb fajtát, ha féltek a széltől.

Előzmény: mmaxxa (3876)
Tengerimádó László Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3878
Kedves választó11,

A Peljasac annyiban különbözik az északi résztől, hogy egyrészt szebb a táj (megjelennek például a brutális méretű pálmafák, rengeteg elhagyatott kis öböl van), sokkal nyugisabb, kevesebben vannak, olcsóbb és nem utolsó sorban Szeptemberben is jó az idő. Mi mindíg Aug utolsó hetében megyünk és Szeptember első hetében is maradunk. Tavaly előtt itthon ekkor 8 fok volt, ott 26!

Előzmény: választó11 (3872)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3877
Pedig a hajótestben tartózkodni sokkal rosszabb viharban, mint a fedélzeten. Fent nem volt semmi bajom, amint lementem, azt hittem azonnal kirakok mindent. Gyorsan felmentem inkább...
Előzmény: mmaxxa (3876)
mmaxxa Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3876
A Kornati hajókirándulással kapcsolatban lennék kiváncsi arra, hogy a tenger mennyire viselkedik barátságosan arrafelé.Két éve azért nem vállaltuk be a turnét, mert előző évben a Makarska-Jelsa-Bol útvonalon olyan hullámok voltak,hogy az út végére a személyzeten kívül hárman mertünk a fedélzeten maradni, a többiek a hajó belsejében pár nm-en paráztak.Persze tudom, hogy az a rész szelesebbnek számít, de azért kiváncsi vagyok a tapasztalatokra. Az időtartama,programja ,ára is érdekelne (mármint a Kornati kirándulásnak).
Előzmény: Tengerimádó László (3871)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3875
Közel 3900 tippet olvashatsz, ha végiglapozod a topicot :)))
Ezek között biztos lesz egy-két JÓ is :)
Előzmény: Anikó2 (3873)
H_G Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3874
Na jó, de mit szerettek? Nyüzsgős hely v. csöndes, homokos part v. sziklás, nudi v. textiles, kultúra legyen v. istenőrizz?

Előzmény: Anikó2 (3873)
Anikó2 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3873
Mi pár barátommal tervezunk Horvátoba menni,bár szerintm jövő év lesz belőle ahogy állnak a dolgok...
Kempingre gondoltunk,vonattal,esetleg busszal mennénk. Van vkinek valami jó tippje?
választó11 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3872
A szeptemberi lehetőségek között szerepel a Peljesac félsziget. Tudsz róla mondani egy kis infót, mért olyan csodálatos?

Üdv,

Előzmény: Tengerimádó László (3871)
Tengerimádó László Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3871
Üdv mindenkinek,

Tavaly Murteren voltunk. Szép hely, van homokos strand is. A Murter városban lévő sétálóutca este is nagyon hangulatos. A Kornati szigetcsoportra szóló hajókirándulást vétek kihagyni.
Aki ennél is jobb helyet szeretne, annak a Peljasac félszigetet javaslom. Messze van, de megéri....

philhellena Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3870
Kedves topic-lakók!

Nem volt időm áltolvasni a topicot, ezért lehet, hogy soxor feltett kérdést ismételek meg én is. Előre is bocsánatot kérek. A következőkben lenne segítségre szükségem:

NyMo-ról (Szombathely környékéről) indulnánk Belgrádon át Görögországba, és kilépő határállomásokként felmerült: Rédics, Letenye, Barcs.
Melyiket érdemes választani, persze annak fényében, hogy honnan érhető el legelőbb autópálya.
Érdemes-e „visszafelé” indulni: Rédics-Zágráb-Belgrád, azaz hol és mennyi autópálya van? Mennyibe kerül a használata?

Mennyibe kerül az ólommentes, 98-as benzin Horvátországban?
A határokon mennyit kell várni?

Segítségeteket, bárminemű javaslatot (már a magyarországi szakaszra vonatkozóan is) szívesen elfogadnék.
Ha van valami kérdés, amit nem tettem fel, de jó lenne figyelni rá, akkor arra is emlékeztessetek!

Köszönöm

philhellena

szomi_szomi Creative Commons License 2003.05.19 0 0 3869
Köszi!

Ez nagyon jól hangzik. :-)
Milyen a strand? Sziklás és betonozott vagy akad kavicsos rész is?

Előzmény: Frodika (3866)
Tamerlán Creative Commons License 2003.05.18 0 0 3868
FIGYELEM! FIGYELEM! FIGYELEM!

Tisztelt topictársak!
Megismétlem (egy példán bemutatva) a tavalyi javaslatomat.

BESZÁMOLÓK ESETÉN
ÁLTALÁNOS ALKALMAZÁSRA javasolom az alábbi BEVEZETŐ FORMULÁT:

HELYSZÍN: Korcula sziget (Prizba), Brac sziget (Splitska)
SZÁLLÁS: apartman
AUTÓPÁLYA: (Letenye)Gorican-Rijeka
KOMP: Rijeka-Korcula, Split-Rijeka, Korcula-Drvenik, Korcula-Orebic, Trpanj-Ploce, Split-Supetar
MOTORCSÓNAK, SZÖRF: bérlés
...
(És ezután jöjjön a beszámoló.)

A fenti javaslat a topicunkon belüli gyorsabb előzetes tájékozódást szolgálja.
Gondoljátok csak meg, mennyivel könnyebb valamit megtalálni, ha a hosszabb beírások elején ott egy kivonat: milyen hasznos információk olvashatók bennük!

Tamerlán Creative Commons License 2003.05.18 0 0 3867
Helyszín: MURTER sziget, Murter, Slanica-öböl

A murteri Slanica-öböl valóban "jó kis hely", a "jó" mellett azonban a "kis" jelzőt se felejtsük el.
A tengerfenék homokos, de a homok csak az öböl belsejében, egy 100-120 m-es, íves szakaszon fut ki a partra is. A homokos parti sáv sem széles: kb 15 m. Az öböl két oldalán a part sziklás (de nem meredek), kissé beljebb már fás, árnyékos.
A homokos partszakaszról a tengert nézve,
- a Slanica-öböl jobb partján keskeny aszfaltos út szolgálja ki a kempinget. Az úton végigmenve, eljuthatunk a Skoljic-félszigetecskéhez. Sziklás a partja, árnyék nincs, de kevesen fürdenek ott. Légzőcsővel jól lehet búvárkodni.
- a Slanica-öböl bal partján futó utat, majd ösvényt követve, gyalogosan eljuthatunk a következő öbölbe, a Cigrada-öbölbe. Sziklás part, az öböl mélyén kis csónakkikötő. A rövid móló végén jókat lehet ugrálni.

A Slanica Murter városból gyalog kb. 15 perc, de megéri, mert jobb, mint a város parti része előtti strand.
De: a városi strand mellett van motorcsónak-kölcsönző. Egy kis Tomos-motoros csónakkal viszont a közeli szigetecskékre is eljuthatunk.

Előzmény: mmaxxa (3857)
Frodika Creative Commons License 2003.05.18 0 0 3866
Szia szomi_szomi!

Tavaly nyáron június 28-tól 8 napig voltunk Porec Spadici részében magánapartmanban a tengertől kb. 200 m-re. Spadici Porec ó(bel)városától kb. 2 km-re található, kimondottan üdülőövezet. Van itt minden ami kell.Mi nagyon jól éreztük magunkat, mert ilyenkor még nincs tömegnyomor, de azért már jelentős a turisták száma. Spadici és az óváros között "kisvasút" közlekedik késő éjjelig. Mi egyszer sem vettük igénybe (nem anyagi okok miatt). Minden este vacsora után besétáltunk az óvárosba (kb.25 perc). Porec óvárosa gyönyörű, majd meglátjátok. Volt úgy, hogy még reggel is bementem bámészkodni.

Ne hagyjátok ki Pulában a Colosseumot, egyébként maga Pula felejtős. Érdemes átruccanni Vrsar-ba, Rovinjba 1-2 órára.

Jó nyaralást

Előzmény: szomi_szomi (3818)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.17 0 0 3865
A jeget nem tudom, de egy érv az elektromos hűtőláda mellett, hogy az autóban menet közben szivargyújtóról működtetve hosszabb utakon jó szolgálatot tesz. Gyerekeknek hideg kakó, tea, üdítő, stb. Létezik hozzá 230 V-os hálózati csatlakozó is. Azzal folyamtosan meleg időben is biztosítja az italok elfogadható hőmérsékletét (azért persze nem olyan, mint egy jó űtő).
Előzmény: GRAFIKUS (3864)
GRAFIKUS Creative Commons License 2003.05.17 0 0 3864
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy találkoztatok-e csomagolt jéggel pl benzinkutaknál?Itthon már láttam.Nem akarok venni 12v-os hűtő ládát 10000-ért +5000-et kifizetni áramért,de nagyon jó lenne hideg üdítőt inni amikor csak akarok.
zotyo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3863
Hello mindenkinek!

Ha minden igaz, akkor nyáron eljutok Rabacba egy pár napra.
Ezzel kapcsolatban arra lennék kiváncsi,hogy
mit érdemes / nem érdemes megnézni arrafelé?

secret69 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 3862
Minden kommentár helyett:
http://www.izor.hr/webcameng.htm
Igazából modemes hozzáféréstől felfelé élvezetes, másodpercenkénti frissítés.
JKruz Creative Commons License 2003.05.15 0 0 3861
Szolnokon, a coop áruházban 33.39-ért mérik a kunát.
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3860
Talán jelentős különbség nincs. Úgy tűnik kicsit valóban messzebb van. Mi még nem mentünk arra, igaz mi Pécsről megyünk és így kevesebbet megyünk Horvátországban. Amúgy meg Mohács-Pécs-Barcs útszakasz jól járható, főleg éjszaka, szerintem nincs másfél óra sem.
Előzmény: zenox (3859)
zenox Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3859
Err?l az útról mit gondoltok?

Gyors help kell hajnalban indulás......
Baja->Mohács->Osijek->Autopálya->Sisak-nál lefele

Bajáról nézve ez hosszabbnak t?nik, de az autopályán jobban lehet haladni?

Vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.14 0 0 3858
Zenox!
Brelláig nem tengerparton haladsz, onnan pedig a parti út vezet Dubrovnikba. Ha lassan is haladsz, amúgy nagyon szép. Jó utat!
Előzmény: zenox (3847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!