Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3920
Na végre! 1 komoly ember. :-)
Előzmény: semő (3916)
lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3919
1982 óta mintegy harmincszor jártam az Adrián. Ezidő alatt háromszor találkoztam kígyóval (2 közülük garantáltan vipera volt), kétszer skorpióval. Mindig megnézem hova lépek, még a statisztikailag ritka találkozás ellenére is.
Előzmény: zenox (3912)
zenox Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3918
Na ez 350 kuna az alábbiakat tartalmazta:
3db beteg hal (jó ha 60 dkg volt a három hal, aminek a piaci értéke max 25 Kuna)
1 db fott krumpli
1 db sult krumpli
2 paradicsom saláta(cirka másfél pardicsom felvágva, rajta 1(!) karika paprika
2 x 2dl cola (szörp)

Dubrovnikban 1 db halért meg grill sertésért is elkérték a 250-et.
Tavaly görögben 3an hasonló, halételek esetén 28-29 eurot fizettünk. Nem hal esetén egy 20-asból meg lehet urasan kajálni 3 f?nek...
Tehát Görögország 3 f? 7200 Ft
Horvátország 2 f? 11500 Ft
Lehet számolgatni.
A szoba árát végulis ki lehetett birni, de
Horvátország 1 éjszaka 2 f? 1 szoba, konyha használattal 43 euro (21.5/f?)
Görögország 1 éjszaka 3 f? apartaman(2 nagy szoba 2 erkély konyha 33 Euro(11/f?)

Mi összel, vagy jövöre biztos görögbe, vagy esetleg törökbe megyünk. Félpénzb?l kijövünk, és a viz is úgyanolyan tiszta.
Ha mégis megy valaki: Kunát a legjobban Mohácson tudtam váltani 32.6 ért. A magyar határon nem volt!!!! a horvát oldalon meg majdnem 34. Horvátországban az óvárosban volt lehet?ség forintot váltani. Itt 100 ft-ért 28.5 29.x 30.0 (több hely) kunát adtak volna. Erre nem tudom jön e még valamilyen trükkös illeték, mert nem váltottam.

Igen én is tervezek majd még utat Horvátországba, de csak hétvégi kirándulásként valamilyen nemzeti parkba. 1 éjszakai tartozkodással, felpakolva kajával.
Paklenicát én is láttam, (a térképen) de sok infoval nem rendelkezem. Krka nemzeti park is jónak t?nik. A leirások alapján úgy gondolom, hogy Plitvicére hasonlit.

Előzmény: alpesi (3917)
alpesi Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3917
Nem mintha vigasztalna, de ezek szerint nem csak mi ettünk kétszemélyes haltálat 350 kunáért. Azonban nekem nem annyira rosszak a benyomásaim Horvátországról. Jövő húsvétkor egy hét ismét Horvátországban. Irány a Paklenica nemzeti park!!!!
Előzmény: zenox (3911)
semő Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3916
Üdv Mindenkinek!

Soha nem jártunk Ho-ban, de idén úgy tűnik ezt pótoljuk. Ahogy tavaly is, idén is innen az index fórumról kezdtem a tervezgetést.
Nem voltam rest kinyomtattam az elmúlt majd 2 év termését, és a képek hozzászólások meggyőztek és sokat segítettek.
Az új hozzászóloknak is csak ezt tudom javasolni.
Olvasni, olvasni, olvasni.

semő

H_G Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3915
LittleMermaid: "Gyonyoru fenykepekkel tudom bizonyitani"...

LÁS-SUK! LÁS-SUK! :)

Egyébként megfigyeltétek azt a Vegeta óriásplakátot, 2 gyerekkel és ladikkal, ami pont egy "öklömnyikavicsos" öbölben áll, sziklás dombbal a háttérben? Gyönyörű az a hely és nagyon emlékeztet a Mala Milna-i öbölre (csak ott erdő is volt a dombtetőn), borzasztó vissza akarok menni-érzésem támad tőle minden nap :( Szóval SZVSZ nem igaz, h. a mesterséges strandoknak nem lehet varázsuk.

Előzmény: LittleMermaid (3913)
zenox Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3914
Kedves LittleMermaid!

A táj és a mediterran növényzet valóban gyönyörü,de maga a város -nekünk- nem nyujtott semmi olyat, amiért ugy éreznénk, hogy vissza kell mennünk. A szemetett valóban rendszeresen szedik az utcákról. A közlekedés és a parkolás már most is kaotikus. Még az uttest közepén lév? záróvonal utáni zárt területen is parkoltak!!! El sem tudom képzelni, hogy mi lehet itt nyáron... Nagyon észnél kell lenni vezetés közben. Annyi horpadt,törött autot még sehol másutt nem láttam. Vannak fizet? lezárt parkolók. Itt egy hely 10 kuna + óránként még 1 tizes. Itt volt még 1-2 szabad hely...
A sós tenger illata tényleg jó, de ezt máshol is érezheted. Az emberek is segit?készek.
Dubrovniktól után vagy 20 km-re találtunk strandot, ahol lehetett is volna fürdeni, de itt is öklömnyi kavicsok voltak.
Cavtatban van egy parti sétány+ kis kiköt? és kész. Mondjuk nekem szimpatikusabb volt mint Dubrovnik, de ez se hiányzik.
A strandok mesterségesek, nincs varázsuk, persze lehet másutt is fürödni, ha páncél a lábatok.
Fotót csináltam vagy 450-et, de sajnos elég lassu a netem a feltöltéshez. Azért majd 1-2öt felrakok valahova. Lettek köztük nagyon jó képek is.
Mindenestre, ugyanezt kevesebb emberrel, sokkal jobb strandokkal harmadáron megkapod Görögörszágban.

Előzmény: LittleMermaid (3913)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3913
Kedves Zenox!

Nagyon sjanalom, hogy csalodtal abban a szerintem csodalatos kornyekben. ;-( El sem tudtam eddig kepzelni, hogy van olyan ember ezen a vilagon, akit erhet ott csalodas, mondjuk az arak kisse tenyleg huzosak, de en azt gondoltam, hogy csak foszezonban.
Plitvice tenyleg varazslatos, ebben legalabb egyetertunk. :-)
Ha elobb talalok ra a leveledre, melyben kerdezel, legalabb az utvonal-tervben segithettem volna - a visszautnal. Es a boszniai taj is lelegzetelallito, ebben is megegyezhetunk.
Szeretnelek meggyozni, hogy DU es CT nem olyan nyaron, foszezonban, mint amilyennek ti most lattatok, de nem szeretnek eroszakoskodni. Az tuti, hogy nyaron tiszta, jo 'szagu' minden, reggelre az osszes napkozben elhagyott szemetet osszetakaritjak, segitokeszek, baratsagosak, es a tavaly nyaron ott eltoltott 3 alkalombol osszeadodo 30 nap alatt nem kellett csalodnom egyszer sem, es eletem egyik legfantasztikusabb helyere akadtam. Mind a 6 ember, akit odavittem szinten beleszerelmesedett a helybe, es boldogan megyunk vissza, amint lesz ra lehetosegunk. Gyonyoru fenykepekkel tudom bizonyitani, hogy CT strandjai valoban mesesek, es a parti setanyok, a mediterran novenyzettel, a sos tenger illataval a levegoben valoban egy masfele emlekkel hagytak volna titeket tavozni, ha talan nem eppen most mentek. Ebben remenykedem, es bizakodom, hogy meg tudlak gyozni, nem rossz, sot igencsak gyonyoru helyrol alakult ki nagyon negativ velemenyed.
Nagyon szeretnem latni a fenykepeiteket, legyszi ird meg, hogy ez hogy lenne lehetseges, jo? :-)
Koszi, es meg egyszer sajnalom, hogy csalodnod kellett. ;-(

Krisztina

Előzmény: zenox (3911)
zenox Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3912
Ja igen. Trsenonál van egy elég jó fürd?hely az arborétum mellet. Tábla mutatja a beach-et. Vaslétrán lehet a mély vizbe menni.
Itt találkoztunk 1 kigyóval is. Nem tudom milyen volt, de nem hasonlitott az itteni siklokra.
zenox Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3911
Kedves LittleMermaid!

Köszönöm Neked és a Többieknek a tanácsokat, ma jöttem haza... :)))

Mohácsnál mentünk keresztül, majd Eszék(Osijek) után autopálya majd Zágráb el?tt vagy 40-50 km letérés, és Plitvice. 2 éjszakát itt töltöttünk. 2 személyre a szoba 200 kuna/éjszaka volt. A Plitvicei nemzeti parkba a belép? 75 kuna/f?. Utolag láttam a belép?t teljesen felesleges megváltani!!!!! Gyalog a f?utról, szabadon be lehet menni! A belép? gyakorlatilag arra szolgál, hogy szabadon igénybe vehessétek a Parkban közleked? potkocsis buszokat és a hajot. Ha nem vagytok nagyon kényelmesek, és van id?tök, akkor a buszok, és a hajók helyet sétálni is lehet, s?t igy még többet láttok.
Ez a park valami csodálatos, ha arra jártok, akkor ne hagyjátok ki. Egy napot rá kell szánni!

Ezt követ?en irány Split->Dubrovnik. Utközben a forintot nem szeretik váltani.Split el?tt van egy Sinj nev? nagyobb város, ahol három bankban is probáltam forintot váltani, de nem nem kellett nekik a pénzünk. Még jó hogy volt nálam Euro is.
Split után néhol elég lassan lehetett haladni.
Dubrovnikban szoba keresés közben, egy hotel után megállitott egy normális kinézet? "nyugdijas". Szobát ajánlott. Megnéztük. Tudtak konyhát is adni. Kis alku után 2 személyre 4 éjszaka 130 euro volt. Kuna nem kellett nekik. Kilátás nagyon szép volt: egyenesen egy türkizzöld tengeröbölre láttunk rá, ahol kiépitett strand volt.
Ezt az öblöt megnéztük közelebbr?l is. Na innen jöttek a csalodások. Az öbölben sosem érzett er?sség? vizelet szag tejengett, megspékelve a sokhelyen elszort -gondolom- kutyaszarral.
Normális fürd?helyet -ami tiszta is lett volna-sehol nem találtunk. Az óvárost természtesen megnéztük, de nem voltam elájulva. Nekünk nem tetszett.
Megnéztük a délebbre fekv? Cavtat-ot is. Ennek a strandjáról az útikönyvek ódákat zengtek. Nos "egy nagy kalap ..." Ezt nem én mondtam, de én is igy gondolom. Egyetlen élmény innen egy kétszemélyes haltálért kifizetett 350 kuna (majd 12000 ft) Kértem hozzá egy kis sültkrumplit. Hát kihoztak 1db(!!!) négyfelé vágott közepes méretü krumplit megsütve. Az ára 20 kuna vagyis majdnem 700 forint!!! Otthon kostolónak többet eszek, pedig nem vagyok egy zabálógép. Az is poén volt amikor a szomszédban ül? nyugdijas angol párnak hozták a számlát. Pár söröspohár, bor, meg kaja maradvány volt el?ttük. A barátn?mnek t?nt fel milyen ilyedten pislogott a férfi a számlára, a vele lev? hölgy meg is kérdezte, hogy besegitsen e neki a fizetésben...
Dubrovnikban a kajálás étteremben általábban 250-270 kunából jött ki(2 személyre, 1 halétel, és valamilyen más húsétel+saláta +üdit?). Több helyet is megnéztünk, de az árakban nincs nagy eltérés.
Pizza 35-40 Kuna
Halkaja 90- Kuna (Röhej, mert a piacon a hal kilója 20-50 kuna, az étteremben meg kilojáért 320-350 Kunát számolnak fel!!!)
Csirke-Sertés grill 60- Kuna
Üdit? 2 dl 12-15 Kuna
Borok 1 üveg 70- Kuna
Spagetti 35-40 (Talán még ez éri meg legjobban)
És csak el?szezon eleje, május közepe volt...
A bolti árak lényegesen magasabbak mint nálunk.
Kenyér fél kg körüli 5.5 Kuna
Tészták 10 kuna
Üdit? 2 L-es 12-14 Kuna
Átlagban legalább 2x-es árakkal számolhattok.
Na az árakról visszatérve Cavtat-ra. Strandolni éppen lehetne, de a köves parton ezt megnehezitik a sünök. 1 négyzetméteren legalább 4-5 biztosan van.
Dubrovnikban talán a strandolás céljára a legjobb elmenni a közelben lév? Lokrum szigetre. Itt sok a szikláról vizbe logó vaslétra. Buvárkodásra ideális. Mi csak a sziget körül tettünk utolsó nap kés? délután egy kört, de biztosan van rendszeres hajójárat is. Amugy ez is külön sztori. A hajó taxis 300 kunáért ajánlotta szolgáltatásait, de miután megtudta, hogy magyar vagyok leengedte 200-ra. Gyanitom, hogy angol német, japán stb esetén is ugyanez a szitu. Én igy is sokalottam, de a barátn?m nagyon szerette volna, ezért összedobtuk a pénzt. Kb 45 perc volt . Pár jó fotó összejött.
Dubrovniktól 15-20 km-re van Trseno. Itt egy nagyon szép, arborétum van. Olyan 3 óra kell, a kényelmes megnézéséhez.
Hazatérés el?tt a házigazdánk miután látta, hogy barátn?m fotót csinál az udvaron lév? citromfáról, 2 hatalmas citromot szedett le, és adott ajándékba. Ezt a kedves gesztust egy szál magyar kolbásszal viszonoztuk, aminek annyira örült, mint mi a citromnak.
Hazafelé meg szerettük volna még nézni a Krka nemzei parkot, de logótt a lába az es?nek ezért inkább kihagytuk, és Bosznián mentünk keresztül.
Boszniában a pénznem a KM. 200 Kunáért 50.40 Km-et adtak. A 95-os benzin 1.5 KM körül van. Boszniában nyáron nem kell vizum.
Itt Zenica el?tt aknát találtak az út mellett, ami miatt majd 1 órát álltunk. A rendörök, -akik sort megállitották- ezt már megszokhatták, mert jókat nevetgéltek a sor elején állo ismer?seikkel. A Boszniában lév? hegyek fantasztikusan néznek ki, félóránként megálltunk fotózni.
Bosanszki Samac-nál szerettünk volna a f?uton visszajutni horvátországba, de valami gubanc történt: vagy a térkép rossz, vagy mi néztük el, de ott nem találtunk átkel?t. Valami iszonyatos vacak uton mentünk határ szélén vagy 30 km-et Orasje-be ahol át lehtett lépni. (A térképen nem is volt ez az út feltüntetve, de a HR-es horvát kocsik is erre mentek)
Az út mentén (s?t még Dubrovnik óvárosában is) rengeteg a szétl?tt, ház. A falak sok helyen tele vannak golyónyommal.

Mindent összevetve: Nem bántam meg, hogy megnéztük Dubrovnikot, de jó pár évig biztos nem lesz a lehetséges uticélok között. Maga a város -szerintem- nem szép, de a növényzet és a táj szépsége ezt ellensulyozza.
Nekünk például teljesen meglepetés volt a május közepén term? citrom és narancsfák.
A tenger (eltekintve egyes fürd?helyek környékén lév? szemétt?l) rendkivül tiszta. Buvároknak ideális.
Valaki irt már itt forumban valami olyasmit hogy az árak nincsenek összhangban a szolgáltatással. Teljesen igazat adok neki. Ennyi pénzért nem szabad ide utazni!!! Akkor már üljetek repülöre és irány Rodosz, Ciprus, Kréta, vagy Törökország.
Vagy jól pakoljatok fel kajával. Mi is is igy tettunk. Reggelire vacsorára nem sokat költöttünk.

Plitvice az más tészta. Közel van, és nagyon szép. Ezt még jövöre 1 hétvégét rászánva újra meg fogjuk nézni.

Na bocsánat a sok rizsáért. Most már elég fáradt vagyok a hajnali érkezés miatt. Ha van valami kérdésetek, kérdezetek, ha tudok válaszolok

Frodika Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3910
Porec Spadici részén jellemzően betonozott a part, de elvétve akad sziklás rész is.
Előzmény: szomi_szomi (3869)
wdriver Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3909
Totoo,
"akkor a 21 ev alatti vezetes felreertes volt, szerencsere. amugy ugrott volna az egesz project"

Azért érdeklődj utána mondjuk az autóklubnál, asszem van egy olyan, hogy próbajogsival nem mehetsz ki az országból. Az két évig van, ezért mondhatták valakik azt a 21 évet, bár az csak 19 így. Na ha ilyenetek van akkor nézz utána.
Üdv W.

Előzmény: totoo (3899)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3908
Kedves Zenox,
En Bekes-bol biztos, hogy Bosznian mennek keresztul. Nyarra nem kell vizum, es ha nem leped at a max. megengedett sebesseget, akkor nem kell felned sem. Mi tavaly 2-szer is arra mentunk Dubrovnik - Cavtat-ba, es nem volt semmi gond. Tehat ha a Plitivce-i Tavakat maskor is be tudod iktatni, akkor szerintem ne arra menj, hanem Pecs, Dravaszabolcs, Orasje, Tuzla, Sarajevo, Mostar, Neum, Dubrovnik fele. Nekunk Kaposvarrol Cavtat-ba - DU-tol 14 km - 12 ora volt az ut, nem rohantunk, meg-megalltunk, es betartottuk a seb. korlatozasokat. Zagrabon keresztul sokkal hosszabb lenne szerintem, ugyanis a tengerparton nehol alig lehet haladni... Es ha pl. turnusvaltaskor utazol, akkor meg meg rosszabb a helyzet. De ahogy gondolod.
Mi atmentunk Montenegroba is, gyonyoru a Kotor-i obol, semmi gaz nem volt ott sem, es ha jol emlekszem DU-tol Kotor 40-50 km-re van csak, es nagyon csodaszep! Ha mar ott vagy, akkor a lelegzetelallito CAVTAT-ot is meg kell latogatnod, hiszen az a hely szerintem a leggyonyorubb az egesz orszagban! Imadom!
Ha esetleg van vmi ami erdekelne szivesen segitek, ha tudok.

Krisztina

Előzmény: zenox (3843)
GRAFIKUS Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3907
hagalex!
http://www.istra.com/katalog/katalog/index.asp?vrsta=3&j=eng
Ezen a térképen láthatod ,hogy Stupice Premantura kis faluban van Medulin az egy másik kemping ve szemben.
http://www.arenaturist.hr/eng/kampovi.asp?poz_osnovni=11&poz_podmenu=-1
,de ezen a linken pontosan láltni fogod a kempingeket él a helyüket.
TOPMAN Creative Commons License 2003.05.22 0 0 3906
Figyelem! Eladó egy 100.000.-Ft értékű bármilyen külföldi utazásra, vagy repülőjegyre is felhasználható utazási kedvezmény, amit bármelyik COOPTOURIST irodában fel lehet használni. Beváltható 2003. szeptember 30- ig. Aki a legjobb ajánlatot teszi, azé a bon! ramore@freemail.hu
zolakiss Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3905
az átlag 10-15 eu / emberke
Előzmény: totoo (3904)
totoo Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3904
ez kiveteles szerencse vagy a 10euro/fo/ej atlagosnak mondhato ar?
Előzmény: Tengerimádó László (3902)
H_G Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3903
Nem hiszem, h. a szlovén tengerpart nyújtana vmi pluszt. Azon a környéken állítólag a premanturai fokot érdemes megnézni, és persze Rovinjt meg Vrsart, bár Pulához azok nincsenek igazán közel (de egymáshoz igen).

Előzmény: hagalex (3901)
Tengerimádó László Creative Commons License 2003.05.21 0 0 3902
Kedves totoo,

Szerintem bátran elindulhattok. 5 főre simán találtok apartmant. Picit lejjebb már kifejtettem. Mi 10EUR/fő/éj árért kaptunk és igen korrekt volt a hely. A parttól 50 méterre voltunk.

Előzmény: totoo (3899)
hagalex Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3901
GRAFIKUS!
A katalógus szerint ez a kemping Medulinban van, 10km-re Pulától.
Mint azt alább már írtam, foglaltunk már szállást, lakókocsis, az iroda szerint tavaly lettek beállítva. Úgyhogy naon nem válogathatunk.
A strand mennyire mélyül? Két kölköm is jön, és ők nem tudnak még úszni. Merre mentetek Isztrián?
Az alagúton át benn a szigeten, vagy a parton?
Mennyi idő alatt értetek le?
Tervezem, hogy valamelyik hűvösebb napon felmegyünk ótóval Opatija fölött a hegyekbe. A térképem szerint jó túrista utak vannak arra..
hm?...
Isztria belsejébe érdemes bemenni csavarogni? Esetleg a Szlovénokhoz?
tec1 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3900
Nem akarlak idegesíteni, de mi két éve voltunk Olaszországban a Neckermann-al és túlfoglalás miatt gondolkodás nélkül áttettek egy másik városba....

tec1

Előzmény: hagalex (3896)
totoo Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3899
akkor a 21 ev alatti vezetes felreertes volt, szerencsere. amugy ugrott volna az egesz project.

erdekeseket mondtok a helyszini szallaskeresessel. egyelore meg csak tudjuk, hogy megyunk, meg nem biztos, hogy hova, es meg a letszam is kerdeses (4 v 5 fo). valami olcsobb apartmanra lenne szuksegunk mondjunk a parttol max 1500m-re. valami kifejezetten kis faluba szeretnenk megszallni, de fontos, hogy kozel (max 50km) legyen nagyvaros, ahova lehet menni bulizni ejszaka. ja es a homokos part is jo volna.

mostanaban neten nezunk szallasokat, es sajnos joval dragabb, mint elsore gondoltuk. szoval szerintetek a fenti feltetelek mellett merjunk elindulni szallasfoglalas nelkul? annal is inkabb, mert akkor latjuk, hogy hol fogunk kikotni, milyen helyen es nem egy haromszavas ismertetore tamaszkodva kell kifizetnunk egy rakas penzt, mint az itteni irodak tobbsegenel.

GRAFIKUS Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3898
hagalex.
Mi előtt bejelentkezel a portán előtte nyugodtan sétálj be a soromponál a kutya sem állít meg és nézz körül gyalog,megteheted.Ha nem tetszik akkor átmehetsz Medulinba az is szép kis hely pont szemben van.Pulán 1 napot töltöttünk el megnéztük a collsseumot meg az óváros részt.A kemping portán szokot lenni egy kis térkép azon belehet jutni Pulára de nem az egyenes a legrövidebb út.A lényeg hogy a körgyűrűnél nem egyenesen kell majd menni,hanem jobbra kell fordulni és a legutosó leágazásnál balra le a tengerpart felé így pont a műemlékhez érsz mindenfel keverés nélkül./Nekünk oda 1 óra vissza 10 perc volt erre./
Fishtax Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3897
Így már "vágjuk", de azért ez nem teljesen az, amivel korábban "riogattad" a népet. 7-8 éven keresztül voltunk úgy Ho-ban (a legnagyobb főszezonban is!), hogy helyszínen kerestünk szállást, és mindig azt kaptuk, amit láttunk, hiszen személyesen tapasztaltuk. Ellenben az irodával, ahol olyan fényképet mutatnak, amit nem szégyelnek, vagy a haverod esetével, aki egyszerűen hülye volt, és ha minden igaz, magyarok vágták át.

robi

Előzmény: hagalex (3896)
hagalex Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3896
Asszem félre lettem kissé értődve! :)
Nem akarok én senkit lebeszélni a helyszíni szállásfoglalásról, hiszen magam is ezt tettem volna ha van haloványka fogalmam a horvát viszonyokról!
De nem volt (van)...
Így viszont inkább az utazási irodákra (Jobb nevűekre) hagyatkozom, jövőre, már "gyakorló Adriás" én se töröm ki a nyakam az Édzsönszikér!
A haverom esete: (tipical stupid)
Keresgélés a neten, az említett ominózus irodák, horvát pagesek, meg a többi...
Persze neki minden húdenagyon ekszpenzive, very garast fogához.
Talál egy hírdetést valami 9 rugóér Kvarnerbe, kemping, július eleje, lakóótó...
Örül mint majom a...számlaszámra befizet...vár...utazás elött egy hét semmmi...pár nap semmi!
Telefonál, persze hogy nem kapcsolható...
Tovább nem folytatom, 25 darab ezresébe került.
Szal én ezt nem ajánlottam senkinek.
Vágjátok? :)))
...de jövőre mi is lenézünk arra Zadar felé is!

Köszike az infót GRAFIKUS! Nyomíccs még infót lécci, minden jöhet, utazás helyi dolgok, programok...

választó11 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3895
Helyszíni keresés

Aki nem főszezonban megy, az mindenképp a helyszínen keressen. Bőven van választék, a tulajok készségesek, az árakból lehet alkudni.

Főszezonban ez valószínű nem így van.

Üdv

pai_freediving Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3894
Merjen nyugodtan mindenki szállás nélkül elindulni! Egyedül az vegye fontolóra aki kisgyermekkel utazik. Az adriatica.net-nek Zagrab-on kívül még dalmaciában is van kihelyezett irodája hogyha valaki mégsem találna szállást..
Pai
H_G Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3893
Dehogynem egyszerű! Majdnem mindenhol van "turisztbüró", mindenféle nyelven beszélő, segítőkész hölgyekkel. És a szállást a valóságban nézheted meg, mielőtt kivennéd, nem csak fényképen, amin nem látszik, ha mondjuk egy halolaj-lepárló van a földszinten.

Előzmény: zolakiss (3890)
Tengerimádó László Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3892
Tapasztalatom a helyszíni szálláskeresésről:

Tavaly 8-an mentünk a Krk szigetre úgy, hogy nem volt szállásunk foglalva. Főszezon révén 8 főre nem találtunk (apartmant). A megkérdezett 8 helyen 6 főt el tudtak volna helyezni jó áron. Aztán kicsit lejjebb mentünk (Murter) és az első helyen kaptunk. Én azt mondom, hogy 4-6 fő könnyedén talál szállást a legzsúfoltabb vidéken is. Délebbre (ahová egyébként szívesebben járunk) haladva pedig többen is. Ici-pici német, vagy angol tudás azonban kell.

GRAFIKUS Creative Commons License 2003.05.20 0 0 3891
Hagalex:
Szia.Mi már voltunk Stupice-ben.Ha teheted mnjetek ki a félsziget végére kocsival néhány kuna a belépő de megéri nagyon szép.És vigyázz mert a parton ahol a teniszpálya és a játékterem van oda ne sátorozz a közelbe mert kb:10-ig hangosan szól a zene.Egyébként tavalytól kis parcellák vannak 4 számozott kővel ezekből a helyekből kell választani.Ha lehet nem a kempingeben vásárolj hanem fenn a faluban a fő tér möggött van egy kis bolt ott érdemes vásárolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!