Keresés

Részletes keresés

carpenter1 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1954

Bocs mindenkitől, de a 1952. számú hozzászólásomban a link hibás.Utólag csak igy tudtam javítani.

Helyesen a link a következő: http://zw20.neobase.hu

Előzmény: carpenter1 (1952)
carpenter1 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1953

Bocsika ! A kazán védelem szempontjából elvben igazad van! De !!!!

Ezzel szemben az a helyzet a valóságban, hogy pl. a Junkers kazánban . a forrpontjelző és érzékelő Kilxon kapcsoló, ami a mágnesszeleppel van sorba kötve, 110 fokon lép működésbe! és ez az érték a kapcsolóra rá is van írva !

Pedig ez a szerkezet látja el a kazán védelmit is, mint ahogy írtad !

Ezek szerint ahány gyártó, annyi lehet a megoldás is...

Igy hát van ilyen, hogy nem tudjuk az okát mi miért van! Az is lehet hogy a gyártáskor hiány volt a 95 fokos típusból ?!!!

Előzmény: Dunit (1908)
carpenter1 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1952

Bár bejegyzésed nem éppen új keletű, de saját kazánomon hasonló gondot tapsztalok, ezért érdekelne miként oldódott meg a problémád.

Véleményem erről a jeleségről az, hogy ez a falikazán típus ugyan azt a kazánt használja fűtési, és hasznáélati melegvíz előállításra. Ebből eredően a 3 járatú szelep az, amely végső soron meghatározza, hogy adott esetben a hőelvezetés az használati meélegvíz, vagy a fűtési vezetékek irányába távozik a kazántestből.

Használati melegvíz előállításkor az előállított melegvíz egy ellenáramú hőcserélőbe kerül, ahol a használati melegvíz előállítás történik.

Azt hogy milyen meleg legyen  a használati melegvíz minősége a gépkönyv szerint 40-65 fok tartományban lehet szabályozni.

Ezt aszabályzást 2 módon lehet elvégezni. Egyrészt mennyiségi szabályzás által. A kazán kezelő felületén található szelep jobbra forgatásával csökkentehető az átfolyó vízmennyiség. Ezt 4-13 liter/perc határok között lehet beállítani, ami azt eredményezi, hogy kesebb beálított vízátfolyással melegebb víz keletkezik.

A beállítható vízhőfok így 25 és 51 fok között változhat.

A másik módú szabályzása a használati melegvíz hőfokának a gáz mennyiségi szabályozásától függ.

Ezt a folyamatot egy, a kazán elvezető vezeték ágára kemyényforrasztással elhelyezett, rézcsőbe tolható NTC ellenállás által van vezérelve.

ennek az ellenállásnak áltlam mért paramétereit a http://wz20.neobase.hu oldalon el lehet érni. Ellenállása 21 fok szobahőmérsákleten 11,6 kohm, de gázgyújtóval megmelegítve az ellenállást már csak 1,16 kohm értéket mértem.

Ez az ellenállás változás vezérelhet egy a vezérlő panelen elhelyezett komparátor áramkört, ami a gáz mennyiséget szabályozza. /Ennek a módját, a folyamatának részleteit még egyelőre nem ismerem, de ez az elképzelésem erről a folyamatról/

Ezt a folyamatot tartom a tapasztalt hiba fő előidézőjének és okának!. Ebben lehet a hiba!

A SilverFlesh által is érzékel kis kattanást már a kazánvédlem adja véleméynem szerint. Ez 110 foknál lép működésbe. Ekkor a thermomágnes tekerccsel sorba kapcsolt Klixin hőérzékelő működésbe lép, és bontja az áramkört. Ennek hatására megszekad a temomágnes által gerjesztett tekercs mágnes tartása és zárva a gyújtó láng gázellátását a gyújtóláng elalszik, a kazán leáll... A gyújtólángot mindaddig nem lehet bekapcsolni, tartó álapotba helyezni a gyujtóláng gázszelepet, amig a visszahűlés be nem áll.

Szeretném megismerni SiverFlesh elmondásában, miként oldódott meg nála a leírt hiba kijavítása, elhárítása. Mit kellett kicserélni milyen alkatrészt, és ez mennyibe került. Vagy ha valaki ismeri a gáz mennyiégi szabályzás folyamatának a részleteit., és ennek a tapasztalt és leírt hibajelenségnek az elhárítását, szívesen megismerném részleteiben.

Előzmény: SilverFlash (1458)
BLaaszloo Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1951

Köszönöm,megpróbálom!

Előzmény: nixon70 (1950)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1950

Hali!

másold be a víz-gáz-fűtésszerelés topicba is.

Előzmény: BLaaszloo (1949)
BLaaszloo Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1949

Sziasztok! Beretta Ciao-hoz keresek panelt,a közelben lecsapó villám volt szíves kinyírni a szikraadó részét. Vagy ha valaki meg tudná csinálni annak örülnék a legjobban...

nixon70 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 1948
Előzmény: nixon70 (1947)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 1947

Bocs,rosszul emlékeztem

http://langor.addel.hu/products.php?prcategory=12017

A meglevőt megpróbálhatod vízkőoldóval renoválni.

Előzmény: nixon70 (1946)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 1946

18-20k körül van az ára a hőcserélőnek.Ha van egykis műszaki érzéked,vedd meg,és cseréld ki sk.

Előzmény: *Koczkás* (1945)
*Koczkás* Creative Commons License 2011.07.09 0 0 1945

A szigetelésen és a nyílászáró cseréken túl vagyunk.

Azt hiszem kazántestet kelene cserélni, nagyon vízköves lehet, és femerült a kérdés, érdemes-e munkadíjjal együtt cirka 50.000 HUF-ért ezt megtenni.

Előzmény: nixon70 (1944)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1944

Hali!

Szerintem várj azzal a cserével,mertha hőszigetelsz és nyílászárót is cserélsz(a padlásra is érdemes min 20cm Thermovolin,vagy hasonló szigetelést tenni)a fogyasztást össze tudod hasonlítani az elmúlt évivel,akkor ha nem sokat spóroltál gondolkodj a kazáncserén.

Előzmény: Koczkás*** (1942)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1943

Tök korrekt válasz.:-)))))

Előzmény: P6n2 (1941)
Koczkás*** Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1942

Sziasztok! 20 éve üzemelő C-24-est szeretném leváltani valami modernebbre.

100m2 fűtött tér, az idén teljes külső szigetelés és nyílászáró csere.

Javaslatotok?

P6n2 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1941

Költözz el!:)

Előzmény: latis666 (1940)
latis666 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1940

Éppen uj lakást vásárolunk 50nm. 3 lakásos földszintes ház középső lakás. Felajánlotta az épitésvezető, hogy választhatunk kondenzációs kazánt felárért a turbo cirko helyett. Bár lehet nem turbo nem értek hozzá. Cirko biztosan. Modtam neki ok, mert azt gondoltam  100.000-es felárat visszahozza a kazán, de ma azt mondja sjnos már át van véve a kémény, am nem jó a kondenzációs kazánhoz, ezért vagy nem kérem a kazánt vagy fizetem a 30.000 körüli kémény engedélyeztetést is. Még nem számolta ki de azt mondja kb még egy százas. Hosszabbtávra tervezem a lakást lakni de lehet hogy nem éri meg még hoszabb távon sem a dolog. Azt mondja az épitésvezető hogy a fütésszerelő azt mondta ha padlofütés van akkor megéri még igy is. Ha esetleg tudna valaki tanácst adni megköszönném.

merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1939

Kész, feladtam :)

Előzmény: sjohn (1938)
sjohn Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1938

Kevered az Ikarusszal:-))

Előzmény: merQree (1937)
merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1937

A Buderus elvileg magyar, vagy rosszul rémlik csak?

Előzmény: sjohn (1933)
Émile Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1936

Sőt mivel vízes volt a gáz télen,  a csőben fagyás is keletkezett. Ezért a gondos tulaj leszigetelte a gázcsövét.

Igaz ez  kb. 50 évvel ezelőtt volt és azt a gázt városigáznak nevezték !!

Előzmény: Émile (1935)
Émile Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1935

Bizony vizezik a gázt.

Én saját két szememmel láttam,  amikor a művek emberei slaggal vezették a vízet a csőrendszerbe.

Előzmény: merQree (1931)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1934

A Themafast az a H-MOD meg a mikrotárolós HMV miatt kerül annyival többe, amúgy egy ismerősömnek és nekem is jól működik.

Előzmény: rambo13 (1930)
sjohn Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1933

"Nos így állok per pillanat, hogy azt se tudom, fiú vagyok-e vagy lány :)"

Sokat segít a kérdés eldöntésében, ha lenézel a lábaid közé.:-))

Az, hogy vizezik a gázt hülyeség, csupán egyszer jóminőségű orosz, máskor pedig sz@r minőségű magyarral kevert orosz gázt kapsz.

A fűtésszerelős topicban sokan piedesztálra emelték, míg mások befaragtak a Baxival.

Ha én vennék most kazánt, tehát szerintem amit érdemes venni:

-Bosch

-Viessmann

-Wolf

-Buderus

nem feltétlen ez a sorrend!

Igaz ezek jóval drágábbak, mint az általad említettek, de nem is ugyanaz a kategória.

merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1932

Egy fontos dolog kimaradt. az említett cirko 2004 júliusi vásárlás, 3-4 havonta kitakarítottam ezidáig is.

merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1931

Épp tegnap este 8kor járt nálunk egy szerelő a SaunierDuval ThemaClassic 24E miatt... 14e pénzbe került, pikk-pakk megcsinálta, F1 hibakódom volt. Beszélgettem, kérdezősködtem, mivel építkezés előtt állunk, és rákérdeztem egy-két dologra:

- szerinte a SaunierDuval után már csak az Ariston van, ettől csak jobb márkák léteznek

- szerinte felesleges kondenzációs kanzánban gondolkozni itthon, mivel a gázt vizezik(?), ami miatt alacsonyabb az általa leadott hő (ennek ellenőrzése folyamatban van)

- Ő Baxi-t javasolt

Nos így állok per pillanat, hogy azt se tudom, fiú vagyok-e vagy lány :)

rambo13 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 1930

sziasztok!

Cirkó vásásrlás előtt állok, két típust ajánlottak, szerintetek melyiket érdemes megvenni:

ariston clas 24 ff vagy duval themafast f 25.

az aristonra sokan mondják, hogy olaszt tilos venni, meg nem elég rugalmas a szervíz. a duvalt ismerem, bátyámnak ilyen van 2 éve, eddig semmi gond nem volt vele...

tényleg jobb annyival a duval, hogy megéri a plusz 100ezret rákölteni?

nixon70 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1929

Hali!

A víz-gáz-fűtésszerelés topicba is írd be a kérdést,ott többen vagyunk.

Előzmény: generaliz (1928)
generaliz Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1928

Sziasztok!

Junkers Euroline ZW23 KE23 hibafelderítésében kérem a segítségetek!

Hibatörlő villog+a 4. LED(75C°)

Mi lehet a baja?

Egyáltalán ha van hibajelzés, akkor a vezérlőelektronika lehet hibás?

Köszönöm!

P6n2 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1927

Kedves Émile!

Köszönöm válaszod.

Ma beszéltem egy szakival,holnap jön ki,okosabbak leszünk.Remélhetőleg.

Kitakarítja az egész hóbelebancot,falcsatlakozásig leellenőrzi a kürtőt stb.

Baromi kíváncsi vagyok a végkifejlettre :)

Kicsit kellemetlen lenne így meghóni :))

Előzmény: Émile (1926)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1926

"tönkremehet/meghibásodhat ettől a gázbojlerünk,lehetséges,hogy emiatt hullajtja magából a pernyét és lehetséges,hogy emiatt is alszik el a láng?"

Egyik se fordulhat elő  !! 

Ettől nem fog meghibásodni a bojler,  nem lesz pernyehullás, és el sem alszik az a láng !

Viszont CO mérgezésben meghalhat valaki !

Ez inkáb a probléma !!

Előzmény: P6n2 (1923)
P6n2 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1925

Na én most besza-behu.

Szomszédom rebesgette a napokban,hogy náluk a cirkó ugyanezt csinálta,pernye,egyebek.Volt kint nála a szerelő-cirkó egyébként K.O és kuka-,ő mondta,hogy kissé egészségtelen,hogy 3an csatlakoznak egy kéményre.

Akkor tehát beigazolódott,amit mondtak:kéményseprő meg van kenve....szép.

Na ebből holnap nagy buli lesz,az hét szentség:)

Köszönöm a választ "bravura2"!!!!:)

Előzmény: bravura2 (1924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!