Keresés

Részletes keresés

LittleMermaid Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3942
Kedves Zenox,

Bocsi, megint en vagyok.. Mi tavaly Cavtatban azt a 3 x 10 napot juni vegen, juli vegen ill. szept elejen 180-200 kuna kozotti 2 agyas appartmanban, konyha hasznalattal eltuk meg, es egyatalan nem volt draga. Cavtat kp-jaban, 2 perc setara volt a kp. A kaja tenyleg draga. A Nezeti Parkok csodalatosak, habar megcsak Plitvicen voltam kozuluk.

Krisztina

Előzmény: zenox (3918)
ZsoAn Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3941
Sziasztok!

Mi az utóbbi két évben Görögországban voltunk (Korfu, majd Rodosz) előtte pedig Horvátországban (Porec). Szerintem az árakban nagy különbség nincs, legalábbis én nem emlékszem irtózatos eltérésekre, bár feljegyzéseket sem készítettem, hogy mi mennyibe kerül. De tavaly Rodoszon egy négy főre kihozott tengeri "lakomáért" fizettünk 110 eurót! Kicsit meglepődtünk tőle, mert helyi tipp volt, hogy olyan helyre menjünk, ami nem olyan giccses, kiülős, pincérektől körülugrált étterem. Így hát egy kis utcában levő étterembe ültünk, ahol látszólag helyiek voltak a tőrzsvendégek. A kiszolgálással nem volt baj, a kaja is jó volt (bár én nem rajongok a tengeri kajákért). A menü rák, tintahal, meg valamilyen másik halféle volt, egy kis burgonyával, desszertnek sárgadinnye, plusz üccsi, ill. sör.

A strand - tengerpart - szerintem Horvátországban szebb, de Korfun Paleokastricát tanácsos megnézni, ugyanis nagyon szép! A többi részén, ahol mi voltunk Görögo-ban, ugyan hokomos, apró kavicsos a part, de aki szeretne egy kicsit búvárszemüveggel nézelődni, az csalódni fog, mert nincs semmi látnivaló. Horvátországban az nem tetszett (tetszik), hogy elég taszító látvány a betontömbökből kialakított strand. Ennek ellenére most megint elmegyünk a horvátokhoz, és szerintem nem fogunk csalódni.

üdv
Zsolt

KAti Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3940
Plitvicén (ében?) láttunk az ösvényen szarvasviperát. Gyorsan arrább tereltük, nehogy valaki kárt tegyen benne.
Kicsi skorpiót pedig a holminkkal még haza is hoztunk :-), volt meglepődés, amikor a kajásdobozból került elő.
LittleMermaid Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3939
Kedves H_G!
Nem lattam az az oriasplakatot, amirol beszeltel, megvan neked? Legyszi kuldd el, ha igen. Hol van Mala Milna egyebkent?
Ha a kepek erdekelnek e-mailben tudok kuldeni parat, mert nincsenek fent neten... Ha igy is erdekel jelezd legyszi.

Koszi: Krisztina

Előzmény: H_G (3915)
KAti Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3938
HR nem drága :-)
mi általában 12-14 napos nyaralásokat eszközlünk, amik kijönnek 3 főre 150e Ft-ból. Igaz, kempingbe megyünk lakókocsival, a haltálat a grillsütőnkön készítjük el, és elég sok ételt-italt itthonról viszünk. Nem megyünk "banánozni" és nem bérelünk jet ski-t, viszont éjszaka bámuljuk a tengeren ringatózva a csillagokat a saját gumicsónakunkból.

Ha az igényeink és a nyaralási stílusunk nem ilyen lenne, valószínűleg nem HR-be járnánk.

Igaz, most június végén épp 4*-os szállodába megyünk, félpanziós svédasztalos ellátással, klimatizált szobákba, de ezt céges támogatással megint csak 150-ből hozzuk ki hármunkra. Az már horror, hogy egy főre ennek a teljes ára valahol 120 eFt körül van :-( Ez kifizethetetlen, érthetelenül drága.

LittleMermaid Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3937
Kedves Zenox!

Ismet igazat kell adnom neked, pl. abban, hogy a parkolas tenyleg kaotikus es irto draga, de azert megis csak a vilag kulturalis orokseget kepzo letesitmenyek kozott tartjak szamon Dubrovnik-ot, es rengeteg ember szeretne latni, mindig tobb, mint amennyi parkolni tud. Sajnos. Azon, hogy Cavtat sem tetszett es hianyozni sem fog ismet meglepodtem, de mivel az izlesrol nem lehet vitatkozni, nem is fogok. Remelem aki olvassa a levelezesunket sajat szemmel szeretne meggyozodni arrol, hogy milyen is valojaban az a kis 'ekszer'-varoska, es mennyire varazslatos tud lenni a mesterseges strand is. Nekem a furdes a tengerben uszasbol, vizilabdazasbol, snorkeling-ezesbol es merulesbol all, ugyohgy engem nem zavar, ha oklomnyi kovek vannak az aljan. Ki es be sziklakon maszunk. Mondjuk aki homokra ahitozik annak tuti csalodas, es kiabrandulas a kavicsos sziklas partokat latni. Lehet, hogy az egesz utatok alatt mast vartatok ill. masra szamitottatok, ezert csalodtatok oly sokat, nem?
Ja, es azert az "ugyanezt harmadarom Gorogorszagban" kijelentes kicsit tulzo volt. Tavaly Korfun szinte ugyanilyen arakkal futottunk ossze, ha nem huzosabbakkal, aug vegen szept elejen, es az ember is sok volt, es a strandok sem voltak 'sokkal jobbak', maximum neked jobban tetszhettek. :-)
Bocsi, hogy ennyit fecsegtem feleslegeswen, de Cavtat szivugyem, nagyon imadom, es csak meg szerettem volna kicsit vedeni... A kepeket akar maganban is nagyon szivesen fogadom erre a cimre: brscoadm@fwd.areur.army.mil

Koszi, es tobb sikert a kovetkezo utadhoz!

Krisztina

Előzmény: zenox (3914)
lborli Creative Commons License 2003.05.25 0 0 3936
Valóban sajnálatos amiről írsz. Mondhatnám persze, hogy követni kell(ett volna) sokat idézett mondásom: Go South!, azaz gyerünk le Dalmáciába, annak is a közepére, déli felére.
Isztriától egyébiránt én magam sem voltam elájulva, mikor arra jártam. :-)
HR valóban drága, néha drágább, mint az általad említett helyek, ellenben tagadhatatlan előnye, hogy közel van, s azt is aláírom, a görögök, törökök előfordul, hogy kedvesebb vendéglátók a dalmátoknál. Nem tisztem ugyan HR megvédése, de Rióval szemben kitűnő a közbiztonság. Cipruson és Jordániában nem jártam még.
Azért ne add fel ilyen könnyen, és tégy egy kísérletet még. :-)
Előzmény: Raggi (3935)
Raggi Creative Commons License 2003.05.25 0 0 3935
Azért annyira nem ritka a negatív élmény, mi Húsvétkor voltunk és a tervezett 10 nap helyett 5 nap után hazajöttünk. Igaz, mi az Isztriára mentünk, előtte megnéztük Plitvicét. Plitvice nagyon szép, bár marha drága, de mondjuk az megérte mert egyedülálló a látvány.
Mi strandolni nem szeretünk, a látnivalók érdekelnek. Isztriát 2 nap alatt bejártuk, de midnent megnéztünk, amit érdemes volt. Szép, hangulatos de nem egy nagy durranás. Kicsit Balaton-effektus, ők is irreálisan sokat kérnek mindenért. Azt egy kicsit durvának érzem, hogy Rovinj-ban a Hotel Park-ban ugyanannyit fizettünk egy szállodai szobáért (72 euro) (légkondi és hűtőszekrény nélkül) mint Rio de Janeiroban a Copacabanan (arról nem is beszélve, hogy ott volt légkondi és hűtőszekrény is). Azért nem ugyanaz a kategória a kettő.
Mi is először voltunk Horvátországban és hosszú időre utoljára. Olaszország, Görögország, Tunézia, Jordánia, Törökorszég, Ciprus ennél sokkal többet nyújt uganezért az árért vagy még olcsóbban.
Sajnálom, hogy így alakult, hidd el én szerettem volna a legjobban, ha szép emlékkel térünk haza és nem megy tönkre a szabadságunk.
Előzmény: lborli (3921)
alpesi Creative Commons License 2003.05.24 0 0 3934
A Krka nemzeti park valóban Plitvicére hasonlít. A parkon belül fügét, és illegálisan ugyan, de fügebort is lehet kapni. Paklenicát csak a hegyek szerelmeseinek tudom ajánlani. Én az Alpok elkötelezett hive vagyok ugyan, de ilyen elragadó természeti formákat máshol nem igen láthat az ember. Egyébként nagyon jól jelzett utak találhatók a parkban. Egy napos tapasztalattal úgy látom, hogy legalább egy hetet el kell tölteni itt, hogy egy kicsit is meg tudja ismerni ezt a vidéket az ember. Jövő húsvétkor én nagyon szeretnék vissza menni.
Más: a mi kétszemélyes haltálunk kagylót is tartalmazott (fekete és fehér)az általad leírtakon kivül. Én úgy fogtam fel egyébként az egészet, hogy a tanulópénzt meg kell fizetni mindenütt. Jövőre már biztosan nem fogok bele lépni ebbe a folyóba.
Előzmény: zenox (3918)
lborli Creative Commons License 2003.05.24 0 0 3933
Elolvastam újra ma az utolsó mondatomat, hát mint pestiesen mondják: nem semmi. :-)
Azért a Körte Vilmos finom volt. :-))
Előzmény: lborli (3929)
Triumphator Creative Commons License 2003.05.24 0 0 3932
ha gondolod, örömmel venném méledet a kérdéskörről bővebben. előre is kösz.
Előzmény: lborli (3929)
zenox Creative Commons License 2003.05.24 0 0 3931
Az általunk látott is viperának t?nt. Trsenonál mentünk fel a tengerpartról egy mindkét oldalról fallal, bokrokkal zárt kb másfél méter széles lépcs?n, amikor megzavartuk a középen napozó kigyót. A kigyó lustán az út szélére mászott, mi meg max másfél méterre lév? másik oldalon mentünk el mellette... Videot tudtunk csinálni róla, de amig a fényképez?t el?vettem, addig egy kis lyukon át kimászott az útról.
El?tte vagy másfél órával pár száz méterrel arrébb a buxusban néztünk meg egy narancsfát...
Persze ilyen bárhol el?fordulhat, ez nem ok arra, hogy ne menjetek... Csak vigyázni.
Ekkor mondtam a barátn?mnek, hogy már csak az kéne, hogy egy nagy dög kutya legyen a lépcs?forduló után (mivel lefele elég sok nagy kutyaszar volt) Hát nem ott volt?... :))) Azért az nem volt gáz. Nagy volt, de barátságos.
Előzmény: lborli (3919)
békörmen Creative Commons License 2003.05.24 0 0 3930
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Letenye és Zágráb között épült-e újabb autópályaszakasz tavaly óta?

kösz!

lborli Creative Commons License 2003.05.24 0 0 3929
Hvala lepo!

Valójában ez az éjszakai óra alkalmas lenne arra, hogy mélyen magamba nézve feltárjam (magam előtt is) azokat az érzéseket, amik ehhez a szigethez kötnek. Igazából off-line kellene megírnom (a terjedelem okán, s nem a költségkímélés végett!) ezt az egész elmélkedést, mert amikor felteszed kérdésed nekem, nem is olyan egyszerű a válasz. Millió emlékkép rohan meg és sajnos nem vagyok megáldva olyan írói tálentummal, hogy röviden összefoglalva elmondhatnám, mi is olyan "speciál", miért is szívszerelmem nekem Hvar szigete. Hogy megértsd, mit mondandó vagyok, ismernem kellene téged (korod, hogy milyen körülmények között szocializálódtál, bocsánat, nevelődtél, stb.), a korrekt válaszhoz mindez elengedhetelen lenne. Lehet, egyszer leülök a géphez, és megírom mindarra a választ, mit kérdésedben feltettél, mert valami bújkál bennem is, hogy magamnak megfogalmazzam a választ kérdésedre, mert nem te vagy az egyetlen, aki ezt nekem szegezte, beleértve jómagam is.

Előzmény: Triumphator (3928)
Triumphator Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3928
jaja, i sretan put!

ez a hvar miért olyan nagy szívszerelmed? tényleg olyan spéciál?

Előzmény: lborli (3927)
lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3927
Helyes a bőgés, oroszlán! :-)
Akarom mondani:
Welcome on the island of sun!
Dobro dosli u suncani Hvar!

lborli.hvarimádó.hu

Előzmény: Triumphator (3926)
Triumphator Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3926
ezt a hvar szigetet miattad fogom megnézni. úgyis ott leszünk a közelben.
Előzmény: lborli (3925)
lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3925
Nem vagyunk egyformák. (Hála Istennek!) :-)

Engem lehet (az itt megjelent hozzászólásaim alapján teljes joggal) elfogultnak nevezni, nem tiltakozom ellene. Minden topiklakó előtt nyilvánvaló Hvar imádatom és Adria rajongásom. Még akkor is, ha elmondhatom, hogy van összehasonlítási alapom, hiszen bugyborogtam a Vörös-tengerben, a Földközi-tengerben, az Atlanti-óceánban, a Csendes-óceánban, a Karib-tengerben, s mindezen tapasztalataim ellenére, vagy éppen ezért, azt állítom, hogy az Adria (a felszín felett mindenképpen) a legszebb képet nyújtja valamennyi között. Mert 1 bounty reklámszerű tengerpart nekem nem ér fel a Makarska-riviera látványával, ha azt éppen Hvar szigetéről nézhetem. (Lásd legelső mondat!)

lborli.adriaelfogult.hu

Előzmény: Triumphator (3924)
Triumphator Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3924
na jó, neked hiszek. de akkor is, ennyire nem lehet negatív "utóízű" egy kirándulás.
Előzmény: lborli (3923)
lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3923
Don't rinya!
Előzmény: Triumphator (3922)
Triumphator Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3922
zenox jól beparáztatott. kösz.
lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3921
Valóban igen-igen meglepő (a topik fennállása óta talán az egyetlen), hogy valaki ennyire negatív élményekkel térjen haza a topiklakók által olyannyira szeretett Horvátországból, illetve a gyönyörűséges Adriáról, de mindenkinek meg kell adni a jogot arra, hogy olyannak lássa, amilyennek a saját szemével látta, saját bőrén megtapasztalta. Örüljünk mi többiek annak, hogy nem részesültünk hasonló élményben, s reménykedjünk abban, hogy ez egy igen ritka eset volt, ami velünk soha nem fordulhat elő.

lborli.adriaimádó.hu

Előzmény: LittleMermaid (3913)
lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3920
Na végre! 1 komoly ember. :-)
Előzmény: semő (3916)
lborli Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3919
1982 óta mintegy harmincszor jártam az Adrián. Ezidő alatt háromszor találkoztam kígyóval (2 közülük garantáltan vipera volt), kétszer skorpióval. Mindig megnézem hova lépek, még a statisztikailag ritka találkozás ellenére is.
Előzmény: zenox (3912)
zenox Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3918
Na ez 350 kuna az alábbiakat tartalmazta:
3db beteg hal (jó ha 60 dkg volt a három hal, aminek a piaci értéke max 25 Kuna)
1 db fott krumpli
1 db sult krumpli
2 paradicsom saláta(cirka másfél pardicsom felvágva, rajta 1(!) karika paprika
2 x 2dl cola (szörp)

Dubrovnikban 1 db halért meg grill sertésért is elkérték a 250-et.
Tavaly görögben 3an hasonló, halételek esetén 28-29 eurot fizettünk. Nem hal esetén egy 20-asból meg lehet urasan kajálni 3 f?nek...
Tehát Görögország 3 f? 7200 Ft
Horvátország 2 f? 11500 Ft
Lehet számolgatni.
A szoba árát végulis ki lehetett birni, de
Horvátország 1 éjszaka 2 f? 1 szoba, konyha használattal 43 euro (21.5/f?)
Görögország 1 éjszaka 3 f? apartaman(2 nagy szoba 2 erkély konyha 33 Euro(11/f?)

Mi összel, vagy jövöre biztos görögbe, vagy esetleg törökbe megyünk. Félpénzb?l kijövünk, és a viz is úgyanolyan tiszta.
Ha mégis megy valaki: Kunát a legjobban Mohácson tudtam váltani 32.6 ért. A magyar határon nem volt!!!! a horvát oldalon meg majdnem 34. Horvátországban az óvárosban volt lehet?ség forintot váltani. Itt 100 ft-ért 28.5 29.x 30.0 (több hely) kunát adtak volna. Erre nem tudom jön e még valamilyen trükkös illeték, mert nem váltottam.

Igen én is tervezek majd még utat Horvátországba, de csak hétvégi kirándulásként valamilyen nemzeti parkba. 1 éjszakai tartozkodással, felpakolva kajával.
Paklenicát én is láttam, (a térképen) de sok infoval nem rendelkezem. Krka nemzeti park is jónak t?nik. A leirások alapján úgy gondolom, hogy Plitvicére hasonlit.

Előzmény: alpesi (3917)
alpesi Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3917
Nem mintha vigasztalna, de ezek szerint nem csak mi ettünk kétszemélyes haltálat 350 kunáért. Azonban nekem nem annyira rosszak a benyomásaim Horvátországról. Jövő húsvétkor egy hét ismét Horvátországban. Irány a Paklenica nemzeti park!!!!
Előzmény: zenox (3911)
semő Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3916
Üdv Mindenkinek!

Soha nem jártunk Ho-ban, de idén úgy tűnik ezt pótoljuk. Ahogy tavaly is, idén is innen az index fórumról kezdtem a tervezgetést.
Nem voltam rest kinyomtattam az elmúlt majd 2 év termését, és a képek hozzászólások meggyőztek és sokat segítettek.
Az új hozzászóloknak is csak ezt tudom javasolni.
Olvasni, olvasni, olvasni.

semő

H_G Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3915
LittleMermaid: "Gyonyoru fenykepekkel tudom bizonyitani"...

LÁS-SUK! LÁS-SUK! :)

Egyébként megfigyeltétek azt a Vegeta óriásplakátot, 2 gyerekkel és ladikkal, ami pont egy "öklömnyikavicsos" öbölben áll, sziklás dombbal a háttérben? Gyönyörű az a hely és nagyon emlékeztet a Mala Milna-i öbölre (csak ott erdő is volt a dombtetőn), borzasztó vissza akarok menni-érzésem támad tőle minden nap :( Szóval SZVSZ nem igaz, h. a mesterséges strandoknak nem lehet varázsuk.

Előzmény: LittleMermaid (3913)
zenox Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3914
Kedves LittleMermaid!

A táj és a mediterran növényzet valóban gyönyörü,de maga a város -nekünk- nem nyujtott semmi olyat, amiért ugy éreznénk, hogy vissza kell mennünk. A szemetett valóban rendszeresen szedik az utcákról. A közlekedés és a parkolás már most is kaotikus. Még az uttest közepén lév? záróvonal utáni zárt területen is parkoltak!!! El sem tudom képzelni, hogy mi lehet itt nyáron... Nagyon észnél kell lenni vezetés közben. Annyi horpadt,törött autot még sehol másutt nem láttam. Vannak fizet? lezárt parkolók. Itt egy hely 10 kuna + óránként még 1 tizes. Itt volt még 1-2 szabad hely...
A sós tenger illata tényleg jó, de ezt máshol is érezheted. Az emberek is segit?készek.
Dubrovniktól után vagy 20 km-re találtunk strandot, ahol lehetett is volna fürdeni, de itt is öklömnyi kavicsok voltak.
Cavtatban van egy parti sétány+ kis kiköt? és kész. Mondjuk nekem szimpatikusabb volt mint Dubrovnik, de ez se hiányzik.
A strandok mesterségesek, nincs varázsuk, persze lehet másutt is fürödni, ha páncél a lábatok.
Fotót csináltam vagy 450-et, de sajnos elég lassu a netem a feltöltéshez. Azért majd 1-2öt felrakok valahova. Lettek köztük nagyon jó képek is.
Mindenestre, ugyanezt kevesebb emberrel, sokkal jobb strandokkal harmadáron megkapod Görögörszágban.

Előzmény: LittleMermaid (3913)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.05.23 0 0 3913
Kedves Zenox!

Nagyon sjanalom, hogy csalodtal abban a szerintem csodalatos kornyekben. ;-( El sem tudtam eddig kepzelni, hogy van olyan ember ezen a vilagon, akit erhet ott csalodas, mondjuk az arak kisse tenyleg huzosak, de en azt gondoltam, hogy csak foszezonban.
Plitvice tenyleg varazslatos, ebben legalabb egyetertunk. :-)
Ha elobb talalok ra a leveledre, melyben kerdezel, legalabb az utvonal-tervben segithettem volna - a visszautnal. Es a boszniai taj is lelegzetelallito, ebben is megegyezhetunk.
Szeretnelek meggyozni, hogy DU es CT nem olyan nyaron, foszezonban, mint amilyennek ti most lattatok, de nem szeretnek eroszakoskodni. Az tuti, hogy nyaron tiszta, jo 'szagu' minden, reggelre az osszes napkozben elhagyott szemetet osszetakaritjak, segitokeszek, baratsagosak, es a tavaly nyaron ott eltoltott 3 alkalombol osszeadodo 30 nap alatt nem kellett csalodnom egyszer sem, es eletem egyik legfantasztikusabb helyere akadtam. Mind a 6 ember, akit odavittem szinten beleszerelmesedett a helybe, es boldogan megyunk vissza, amint lesz ra lehetosegunk. Gyonyoru fenykepekkel tudom bizonyitani, hogy CT strandjai valoban mesesek, es a parti setanyok, a mediterran novenyzettel, a sos tenger illataval a levegoben valoban egy masfele emlekkel hagytak volna titeket tavozni, ha talan nem eppen most mentek. Ebben remenykedem, es bizakodom, hogy meg tudlak gyozni, nem rossz, sot igencsak gyonyoru helyrol alakult ki nagyon negativ velemenyed.
Nagyon szeretnem latni a fenykepeiteket, legyszi ird meg, hogy ez hogy lenne lehetseges, jo? :-)
Koszi, es meg egyszer sajnalom, hogy csalodnod kellett. ;-(

Krisztina

Előzmény: zenox (3911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!