Keresés

Részletes keresés

Boldog ember Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3983
A parti útra 3-szor annyi időt számitsatok. Az Ucska felé vezető belső út egy valódi autó út és a Rijeka Pula utat egy óra alatt meg lehet rajta tenni, ugyan ez a parton ami egyébként gyönyörű legalább 3, 3.5 óra
Előzmény: hagalex (3883)
Mylena Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3982
Télleg autópályainfót lécci!!!!! Köszi!
-dió- Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3981
Sziasztok!

Júliusban megyünk nyaralni a párommal Horvátországba. Az első uticél Primosten, a második Lumbarda. Járt már valaki ezeken a helyeken ?:) Személyes tapasztalatok ?:)

Köszi

kuff Creative Commons License 2003.05.28 0 0 3980
sziasztok!

meg tudna mondani valaki,hogy Letenyen atkelve milyen uj szakaszokkal gazdagodott a horvat oldal autopalyaja? :)

Krk lenne a vegcel, tehat Rijeka fele mennenk :)

Koszi szepen!
kuf

békörmen Creative Commons License 2003.05.28 0 0 3979
"Szóval le a kalappal előttük. Ja és nem lopnak!!! "

tőlünk megpróbáltak lopni, (komplett hátizsákot a strandon), mert a feleségem is úgy tudta, hogy nem lopnak és óvatlanok voltunk. de szerencsére egy közelben ülő görög nő megakadályozta, a tolvajokat meg is mutatta (közös nyelvet nem beszéltünk , csak mutogatott), ott fürödtek a közelben helybeli suttyók.

szóval tolvajok mindenhol vannak. ezt nem árt észben tartani.

Előzmény: ZsoAn (3978)
ZsoAn Creative Commons License 2003.05.28 0 0 3978
"A lassú tempóról" az jutott eszembe, ahogyan a görögök vezetnek. Korfun tavaly előtt minden második autó meg volt húzva, ill. törött volt... Mi meg jókat robogóztunk: egyszer csúnyán el is csúsztunk. Tök rendesek voltak a görögök. Egyből forgalom leáll, taxis félreáll - pedig az utas ott kuksolt a verdában. Szóval le a kalappal előttük. Ja és nem lopnak!!! stb.

De most Horvátországról van szó.

Már kevesebb mint egy hónap is irány Trogir!!!

Zsolt

Előzmény: éjféli lány (3977)
éjféli lány Creative Commons License 2003.05.28 0 0 3977
Kedves zenox,

nem lehet, hogy nincs is ott semmi baj, sem a parttal, sem a várossal, csak annyi a baj, hogy nincs elég messze, azaz nem annyira jelentős a különbség az emberekben, a szoksáokban? Görögben engem pl. nagyon megfogott az a lassabb tempó, amiben ők élnek....

Üdv.

ÉL

Előzmény: zenox (3975)
éjféli lány Creative Commons License 2003.05.28 0 0 3976
Szia Erzsébeti,

abban teljesen igazad van, hogy Görög - ha igazán szépet szeretnél látni - elsősorban anyagi kérdés. Mi tavaly voltunk Krétán (egy fél évre eladósodtunk, de legalább mindent láttunk :-))))), és nem úsztuk meg 400 000 alatt. Viszont voltunk Vai-n a pálmafás strandon, útközben megnéztük Sítiát, Moni Toplout, Chrissin, Knossosban, Iraklionban, a dikti barlangnál, a Lassithi fennsíkon is járunk.... És mindezt ** szállóban.. (apartmannak repülővel nincs sok értelme)

Hát az idei nyaralás 200 - ból kijhön, pedig ott sem csak a parton fogunk heverészni, erről kezeskedem...

ÜDV.

ÉL

Előzmény: Erzsébeti (3974)
zenox Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3975
Csak ismételni tudom: Plitvice nagyon tetszett. Trseno se volt rossz, de az azért a pár órás sétáért messze van.
Én a horvát tengerpartban és Dubrovnikban csalodtam. Tul "m?anyag ize" van. Bár lehet csak én érzem igy. Vizuálisan van szép part, de mégis valahogy idegennek éreztem. Pl A fényképen milyen jól néz ki a dubrovniki strand úgye!? Közelr?l meg? Menekültünk onnan...

Ja még egy jó story: Egy étteremben kajáltunk. Barátn? halat kért, én sertéshust. Felszolgáló hölgy közölte Nincs "Fish Srcrambi" de van "Fish shambi" ami isteni. Nos erre kihozott egy tál rákot. Barátn? el?tte lév? napon egy vegyestálon ilyet is kapott, és nagyon nem izlett neki. Ezért már kaja el?tt közölte: Neki mindegy mit eszik csak rák ne legyen. Erre kihozták... :)) Engem a Fish szó zavart meg, (utolag kiderül: a shambi rákot jelent) azt hittem ez is valamilyen hal lesz. Na mindegy. 1-2-öt "kicsomagolt" majd kénytelen voltam vele menüt cserélni. Pedig jó volt a grill. :(( Na én is megettem 1-2 kibontott rákot, de én se voltam oda érte, igy hagytam volna a fenébe az egészet. Ezt látván odajön a felszolgáló n?, és a tányéromon elkezd a kezével kibontani egy rákot, majd a szám elé tartva mutogatja egyem. Nem tudtam sirjak, káromkodjak, vagy röhögjek. Lehet ez csak a kedvesség furcsa megnyilvánulása volt.

LittleMermaid: Majd lehet rakok még fel képet, de a VodaGPRS-sel elég nehéz
éjféli lány: Dubrovnik nagyon közel van Neumhoz. B? félóra talán. Bosznia nem t?nt veszélyesnek, csak az út mellett ne nagyon koboroljatok az aknák miatt...

Pénzváltás: Már irtam, hogy Mohácson volt a legkedvez?bb váltani 32.x -ért jött ki. (exclusive change) Uganezz az iroda más városbeli kirendeltségei drágábban váltottak. a mohácsi 8-kor nyit.

Erzsébeti: Sajnos mi sem a zsiros turisták közzé tartozunk... Csak ha elmegyünk valahová, akkor szeretünk olyan ételeket megkostolni, amiket otthon nem kapni...

Előzmény: LittleMermaid (3968)
Erzsébeti Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3974
Hali!

Szerintem senki sem veszekedett:))
Csak nem egyezik a véleményünk, és mindenki a magáét hajtja:))

Egyébként az nem csak döntés kérdése, hogy görög, vagy horvát.. Ez speciel nekem igen erősen anyagi kérdés...sajnos. Én szívesen megyek horvátországba, de nagyon megnézném már a görögöket is... mint írtam az álom nálam Kréta, de akárhogy osztok-szorzok ez nem jön ki családostul 300 000 Huf alatt... ennyim meg nincs utazás céljára:((

Erzsébeti

Előzmény: éjféli lány (3973)
éjféli lány Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3973
Görögország - Horvátország

Ne haragudjatok, hogy közbeszólok, de nagyon rossz nekem, ha a két kedvenc nyaralóhelyemet bántjátok....

Szerintem mind Görögország, mind Horvátország a maga módján szép és az, hogy melyik éri meg jobban, az csak attól függ, hogy mire vágysz, mit szeretsz a szabadságod alatt csinálni.

Ami engem - és ez nem az egyedüli, elfogadható vélemény a számomra - görögben a kultúra vonzott és emiatt igen jelentős anyagi áldozatokat kellett hozni! Ugyanakkor életem legdrágább 2 órára bérelt napernyőjét is ott béreltem, 14 EU-ért....

Horvátországban pedig én inkább pihenni szeretek, lévén kevesebb látnivaló, mint Krétán vagy Korfun (mielőtt felháborodnátok - ott sem szoktam unatkozni, csak kevésbé ingergazdag a környezet)...

Szóval szerintem ne veszekedjünk, mind a két hely gyönyörű, és ami az egyik helyen olcsóbb (kaja, étterem), az a másikon drágább és ugyanígy minden területen

Előzmény: Erzsébeti (3969)
éjféli lány Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3972
Kedves zenox,

köszönöm szépen a választ.... :-)))) Nekünk a viszonylag kedvezőbb árfekvés miatt esett a választásunk Neumra...

Igazából csak amiatt izgulok, hogy a párom mindenképpen Bosznián keresztül akar menni, én meg egy kicsit tartok az úttól...

Kiránduláskánt szeretnénk elmenni Dubrovnikba, Mljetre és szeretnánk megnézni a Biokovot és Makarskát...

Ha esetleg lenne még ötleted, akkor szólj :-))))

Előzmény: zenox (3960)
4play Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3971
Múlt csütörtökön 34.39-ért váltottam Letenyénél. Pár nappal előtte a Ferenciek terénél 34-ért láttam.
Előzmény: samoht (3970)
samoht Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3970
Hali !

Váltott valaki mostanság közutas határon kunát a Horvát oldalon ? Ócsóbb v. drágább ? Tavaly majd megütött a guta amikor 4 forinttal kevesebbe került mint itthon de már késő volt.

Erzsébeti Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3969
Hali!

Előre kell bocsájtanom, hogy nincs férjem...
Ugyanis a családomban én játszom a férj szerepét...:)))

A szállásunk 63 000 Huf+ 3 főre az üdülési illeték, így 69 000 Huf.
Az ételekről: csak tavalyi infóm van de akkor
200-215 kunát fizettünk egy kétszemélyes sültes tálért.. volt benne minden amit ilyenkor kell beletenni... melette meg két könnyebb féle dolog ( 4-en voltunk) ezekhez ücsi, meg a végén mindenkinek egy parfé!! Ezeket az árakat Vodice-ben találtuk, igaz lehetett volna drágábban is... De mi így döntöttünk:) Ja, és ez az árkép nem egyszer, és nem egy helyen volt. A felmérésem (számomra) reprezentetív:) 3 alkalommal próbáltam ki. Szóval a szállás (ez tavaly még olcsóbban sikerült, 52 500 ft volt), a kaja, a benzin,meg mindenféle költőpénz dolog együtt volt 110 000-120 000 Huf(4 főre, 2 felnőtt, két gyerek). Igaz itthonról is vittünk kaját-piát.
Én a kispénzű turisták közé tartozom, nekem ennyivel kell beérnem...Már az utiköltségem is csak a fele a tiednek, ugyanis kb 20 000 Huf-ból meg van nekem ez is (Zadar alá megyünk az idén is).
Apropó, a száláson pl sokat lehet spórolni, ugyanis a tavalyi ár erősen nyomott volt... ha nem június 15-22 körül mentünk volna, hanem pl július, vagy augusztusban akkor ez az 53 000 ft már 128 000 körül lett volna...

Erzsébeti, aki fiú!:)

Előzmény: zenox (3966)
LittleMermaid Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3968
Kedves Zenox!
Nagyon szepek a kepeid, igaz, megcsak egy reszuket lattam H_G jovoltabol, u.i. vmi miatt nem jelennek meg a tar.hu oldalon... es ez elszomorit... De amit lattam az gyonyoru. Csak ismetelni tudom magam - igerem utoljara - sajnalom, hogy csalodtatok, es igerem, hogy amint tehetem megnezem Sarti-t es Rodosz-t is. :-)
Ha van meg kep azok is johetnek! :-)
Koszi: Krisztina
Előzmény: zenox (3959)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3967
Ha érdekel valakit 5 fős apartman 50 €/nap Maslenicán (Zadartól 15-20 km-re), az dobjon egy mélt az itteni címemre.
Teljes összkomfortos apartmanról van szó (konyha+fürdőszoba), a part kb. 100-150 m-re van, kavicsos, nagyon kis csöndes, nyugodt hely.
Ja, és a házigazda magyar, pontosabban csak a férj! (már ha esetleg valakinek ez is szempont) :)
zenox Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3966
Kedves Erzsébet!

Tavaly 10 éjszakára 3-an vadiúj b? 4 f?s apartmanért a helyszinen átszámolva közel 75000 Ft-ot fizettünk... amiben még egy nagy esti grillparti is belefért, amit vendéglátóink szerveztek... Az autó még vagy 40000 Ft volt.

Az meg biztos, hogy ha nem pizzát, de nem is halat kajáltok, ráadásul Te meg a férjed isztok egy kis sört, a gyerekek meg colát akkor is visitva fizettek kevesebbet mint 350 Kuna. Ez biztos. Igaz pizzázva meguszátok 180-200-ból...

Vagy Te kajával számoltad a 110-120-at? Lehet újraszámolni, vagy rászoktok a hamburgerre.
Az olcsó szállásra vigyázzatok, mert a www.utazas.com lapon néhányan nagyon kedvezötlen tapasztalatot szereztek ezügyben. Plitvicénel 1 szobára volt irva 115 kuna/f?. 2-en ezt kaptuk meg 200-ért. Elég puritán szoba volt, benne egy tussoloval, konyha, fözési lehet?ség nélkül. Alvásra jó volt, de másra nem.
A hozzásolásaimat nem elrettentés céljából, hanem tapasztalatként irtam.
Azért öszintén drukkolok, hogy összejöjjön a nyaralás, és kedves emlékekkel térjetek haza!

Előzmény: Erzsébeti (3962)
Triumphator Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3965
Magyar kézbe kerültek a hvari hotelek

A horvát privatizációs alap bizottsága hétfő esti ülésén elfogadta a közép-dalmáciai Hvar szigetén található Jelsa szállodáinak megvételére tett magyar ajánlatot. A magyar Dalmácia Holiday Kft. tulajdonában levő Aquamarine horvát kft. 28 millió kunás (925 millió forint) árajánlattal győzött.

Az Aquamarine összesen 1258 ágyas 3 kétcsillagos szállodát és egy apartman-telep részvényeinek 81,41 százalékát vásárolta meg. A cég vállalja a mintegy 30 millió kunára becsült horvát állami jótállást és négy év alatt 66 millió kunát (2,18 milliárd forintot) befektet a vásárolt létesítményekbe.

Az úgyszintén a Dalmácia Holiday Kft. tulajdonában levő Danuvius Marina horvát kft. tavaly nyáron primosteni szállodákat vásárolt már a dalmát tengerparton és elnyerte a tribunji yacht kikötő terület koncesszióját, a kikötőépítés és üzemeltetés jogát.
_____________________________________________________________

hmmm?


H_G Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3964
Gyönyörűszép helyeken jártál! (Ha hiszed, ha nem. :)

Meghaladja a felfogóképességemet, miért szivatják meg önmagukat egyesek a turistacsapda stílusú vendéglátóhelyekkel! Ha a Balatonnál nyaralnál, nyilván eszedben sem lenne bemenni egybe.

Előzmény: zenox (3959)
tankap Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3963
Kedves Mmaxxa és Tamerlán!

Köszönöm a kimerítő leírásokat a Murteri Slanica öbölről. Esetleg van valamelyikőtöknek fényképe is róla?
Én Havarra lefelé menet nagyon szeretném megnézni, de a család egyenlőre még hezitál, mert sokkal gyorsabb lehetne az út, ha csak Makarska-nál jönnénk ki a tengerpartra.

Miért is szeretjük Hvart? - Mert olcsó a szállás (mint írtam, 06.14-06.18-ig 2 szülő+2 gyerkőc parton álló szállodában félpanzióval 150e Ft), mert a sziget gyönyörű, s sok rejtett kis öble, partszakasza van, ahol csak magunkban élvezhetjük a tengert, egyébiránt sincs iszonytató tömeg. Az emberek barátságosak, a közbiztonság jó, a tenger kristálytiszta, s elég délen van ahhoz, hogy biztosan szép időt fogunk ki :))) Emellett az egész szigetet elengi a levendula illata, s a kis kikötői kocsmákban nagyon finom proseket mérnek :)))

Köszönöm: tankap

Erzsébeti Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3962
Hali!

Én nem tudom, hogy te milyen számokkal számolsz, de az én utazási kategóriámban messze drágább a görög tengerpart.

Júniusban megyek 1 hétre Zadar alá, és írd és mond a költségeim 1 hétre 4 főre 110-120 000 Huf. Ez egy 4 fős apartmant takar, utiköltséget (saját autó), és irodán keresztüli szállásfoglalást. Ebbe az összegbe igaz nem fog beleférni 400-500 Kunás tengeri izé kaja, de belefér 3-4 normális éttermi vacsora amit a családommal el fogok költeni.
Szerinted, hol lehet görögországban 1 hétre ennyiből kijönni??? Én körbejártam a görög dolgokat (Kréta az álom), de sehol sem találtam ehhez a kategóriához hasonlót. ott ha a szállás ennyibe kerül akkor már jól jártam...
Most ne azt írd, hogy bezzeg a fagyi 20 forintal olcsóbb, hanem azt, hogy an-block 1 hét hol jön ki olcsóbban.

Erzsébeti

Előzmény: zenox (3959)
békörmen Creative Commons License 2003.05.27 0 0 3961
nem tudja valaki véletlenül, hogy letenye és zágráb között, mennyit épült az autópálya tavaly óta? azaz, hogy mekkora a letérő?

köszi!

zenox Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3960
Kedves Éjféli lány!

Dubrovnik el?tt vagy 30-40 km-re van egy cirka 10-15 km-es határsáv. Itt van Neum. Itt tértünk le az útról pénzt váltani. A városba bemenet el?tt megállitott egy rend?r. Mondtam neki pénzt szretnék váltani. Sajnos angolul nem tudott, de azért megértettük egymást. Elkérte az útleveleinket, és elmagyarázta merre van a bank. Visszajövet még irta az adatainkat egy füzetbe, majd visszaadta az útlevelet. Teljesen korrekten, kulturáltan viselkedett. Nem probált pénzt lenyulni eltér?en a jugó és bolgár rendörökt?l!
Nezetközi jogsi szerintem nem kell. Zöldkártya viszont az mindenütt kell, de azt ingyért adja a gépkocsi biztositotok!

A benzin ár nem annyi mint a horvátoknál. A rend?r szerint elfogadják a benzinkuton - és talán a boltokban is - a horvát kunát, és az eurot.
Mi is gondolkoztunk, hogy lehet, hogy jobb lett volna ott szállást kivenni.

Előzmény: éjféli lány (3953)
zenox Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3959
Sziasztok!

Felraktam néhány képet
www.tar.hu/panadmckepek/kep01.jpg Plitvice
www.tar.hu/panadmckepek/kep02.jpg Plitvice
www.tar.hu/panadmckepek/kep03.jpg Plitvice ezért erdemes megnézni ezt ahelyet
www.tar.hu/panadmckepek/kep04.jpg Plitvice ezért erdemes megnézni ezt ahelyet
www.tar.hu/panadmckepek/kep05.jpg Plitvice ezért erdemes megnézni ezt a helyet
www.tar.hu/panadmckepek/kep06.jpg Tengerpart
www.tar.hu/panadmckepek/kep07.jpg Kilátás
www.tar.hu/panadmckepek/kep08.jpg Tengerpart Dubrovnikban
www.tar.hu/panadmckepek/kep09.jpg Óváros séta a falon
www.tar.hu/panadmckepek/kep10.jpg Kilátás a falról
www.tar.hu/panadmckepek/kep11.jpg Utca felülröl
www.tar.hu/panadmckepek/kep12.jpg Dubrovnik, kis kiköt?
www.tar.hu/panadmckepek/kep13.jpg Trseno arborétum
www.tar.hu/panadmckepek/kep14.jpg Trseno arborétum
www.tar.hu/panadmckepek/kep15.jpg Trseno tengerpartja
www.tar.hu/panadmckepek/kep16.jpg Trseno tengerpartja
www.tar.hu/panadmckepek/kep17.jpg Trseno tengerpartja
www.tar.hu/panadmckepek/kep18.jpg Cavtat: a pálmák alatt drága a kaja vigyázzatok...
www.tar.hu/panadmckepek/kep19.jpg Cavtat: lövésnymok egy parti házon
www.tar.hu/panadmckepek/kep20.jpg Cavtat: strand
www.tar.hu/panadmckepek/kep21.jpg Dubrovniktól -Trseno után fürdésre alkalmasnak tün? part(kep06.jpg is ezt mutatja)
www.tar.hu/panadmckepek/kep22.jpg Dubrovniktól -Trseno után fürdésre alkalmasnak tün? part(kep06.jpg is ezt mutatja)
www.tar.hu/panadmckepek/kep23.jpg Dubrovniktól- Óváros
www.tar.hu/panadmckepek/kep24.jpg Dubrovniktól- Óváros a tengrr?l nézve
www.tar.hu/panadmckepek/kep25.jpg Dubrovniktól- Lokrum szigeti fürd?hely
www.tar.hu/panadmckepek/kep26.jpg Dubrovniktól- Óváros a az er?db?l nézve
www.tar.hu/panadmckepek/kep27.jpg Dubrovniktól- Óváros fala
www.tar.hu/panadmckepek/kep28.jpg Boszniaban a hegyek között
www.tar.hu/panadmckepek/kep29.jpg Még egy kép Plitvicéröl, mert a nagyobb vizesések kimaradtak, itt egy közepes
www.tar.hu/panadmckepek/kep30.jpg És még 1 Plitvice
www.tar.hu/panadmckepek/kep31.jpg Na és akkor még egy trsenoi arborétumban készült kép

Most nem néztem meg, hogyan kell közvetlenül linket beszurni, de azért ez gondolom nem nagy gond.
A képek át lettek méretezve 1024x768-as-ra, és gyengébb jpg tömöritést kaptak. Igy 1 kép 80-250 kbyte.
Ez a min?ségen is látszodik, de azért remélem még megfelel?.

Kedves LittleMermaid!

A szállás ára -bár azért sok 1 szobáért- én is azt irtam, hogy éppen kibirható. Plitvicében mi is 200 kuna/2 f?/éjszaka pénzt fizettünk. Bár május közepén azért ez igenis drága.
Sajnos nincs annyi pénzem, hogy megengedhessem magamnak, hogy anyagilag hülyére vegyenek a horvátok.
Mint irtam Plitvice csodálatos volt, azt mégegyszer megnézem, de a tengerpartot? Splitt?l Dubrovnikig végig a parton mentünk. Voltak szép helyek, távolban a szigetekkel, de azért nem voltam elájulva. Lehet, hogy én vártam sokat? Mindenesetre ajánlom, hogy menjetek el a görögországi Sarti környékére. Sarti maga nem szép, de attól le, és felfelé menjetek 10-15-20 km-et, és olyan partokat találtok, amit?l eláll a szátok. (autobuszos utazás kil?ve, kocsi el?ny) Pl a Narancspart, vagy Sartitól délre van (15-20 km) egy part ahol átuszhatsz a- homokos partról- a szemben cirka 20-30 méterre lév? sziklás szigetre! A partról csak a tengerbe hajoló kokuszfák hiányoznak. Állitom hogy Horvátország általam látott tengerpartjai ennek nyomába se érnek. Persze ez csak az én véleményem. A horvát szigetekr?l nem tudok semmit.
A dubrovniki óváros, meg talán azért volt csalodás, mert a Rodosz szigeti rodosz városának
az óvárosához hasonlot vártam. (Ja igen, még Rodosz is jóval olcsóbb...)

alpesi Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3958
Ha már arra jártok, akkor Sibeniket nem szabad kihagyni. Számomra ez a város is egy csoda!
Előzmény: alpesi (3957)
alpesi Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3957
Paklenicáról, akkor néhány szót: Az egész nemzeti park egy sziklamászó paradicsom. Ez nem jelenti viszont azt, hogy neked is kell sziklát mászni, ha nem akarsz. (A sziklák egyébként kiépítettek.) Fantasztikus mészkőformákát lehet látni és nagyon jól jelzett turista utak is vannak. A hegyek egyébként nem túl magasak (kb. 1900 m), de a tengerszintről indulnak. Számomra döbbenetes élmény volt a park. Én úgy hittem naivan, hogy az Alpok után már nincs fokozhatóbb látvány. Érdemes volt elmenni Ho-ba, mert látam a Paklenicát. Most nyáron Tirolba megyünk, de jövő húsvétkor egy hetet ismét a Paklenica nemzeti parkba szeretnénk eltölteni. A belépő valamivel olcsóbb, mint a plitvicei beugró.
Előzmény: Mylena (3948)
Ethan Hunt Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3956
Én laktam a Hotel Palaceban Kastel Stariban, maga a hotel egy korrekt, tiszta hely, a svédasztalos kaják nagyon rendben vannak, a park szép, a part részben betonos részben kavicsos és tényleg nem túl tiszta. A Kasteli öbölbe jár be sok nagy ker. hajó, ez Split "hátsó bejárata". Mivel én mindig vitorlázni megyek Ho.-ba (ez a Kastel Stari az első kivétel volt évek óta), szerintem nem ér fel ezzel semmi, de hát ez elfogultság...

Én is nagy Hvar rajongó vagyok! Miért szeretjük? Jó kérdés...elmesélek egy tavalyi történetet: októberben vittem egy baráti társaságot vitorlázni, Biogradból indultunk, hát bizony már nem volt nyárias az idő, ez kicsit lelombozta őket. Mint az lentebb is olvasható volt: Go South! Első nap Primostenben aludtunk, másnapra leértünk Hvar-ra. Mindkét nap elég erős és hideg bóra fújt, nagyszerűen haladtuk, de azért elég kiábrándító volt a "nyaralás" (kb. 12-15 fok nap közben), a nyílt szakaszon Hvarhoz közeledve már a hullámok is kezdtek megnőni. Azzal tartottam bennük a lelket, hogy ha Hvarra érünk ott jó időnek KELL lennie. Estére értünk oda, elmentünk vacsizni a városba, majd vissza a hajóra aludni. Másnap reggel, tadadadaaa! ragyogóan süt a nap, nyoma sincs a hidegnek. Átmentünk Palmizana-ra, horgony le, fürdés, napozás, havaj. Úgy néztek rám az utasaim, mint egy istenre. Jó volt :)

Előzmény: H_G (3955)
H_G Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3955
Kastel Stari félúton van Split és Trogir között (tkp. közelebb van Splithez, mint a splitinek mondott repülőtér). Elég szép hely, impozáns kastélyszállóval. (Belül nem voltam.) Ha a városnézést szereted, ideális, mert mindkét város gyönyörű a maga módján; fürödni nem a legjobb, mert a spliti forgalmas kikötő közelsége miatt nem annyira tiszta a víz, mint a csendesebb partszakaszokon.

Előzmény: zuzupetas (3954)
zuzupetas Creative Commons License 2003.05.26 0 0 3954
Sziasztok! Volt már valaki Trogir környékén? Mert most van ott egy nyaralási lehetőség számomra egy Kastel Stari nevű helyen, de semmi konkrétat nem találok róla.

Zsuzsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!