2002. május 31-június 2. közt a Pán-Amerikai Játékok észak-amerikai selejtezőjén vett részt az Egyesült Államokban a Kékes Csaba-Kékes Pál magyar játékvezetői kettős. Lake Placidban (New York Állam) megrendezett selejtezőn Egyesült Államok, Grönland és Kanada csapatai játszottak egymással. Kékes Csaba elmondása szerint a résztvevő csapatok küzdelmes, de európai szemmel nézve gyenge színvonalú mérkőzéseket játszottak. A találkozók nagyon sportszerű keretek közt zajlottak, a csapatvezetők maximálisan partnerként kezelték a magyar kettőst. A selejtezőt az Egyesült Államok csapata nyerte, Grönland a második, Kanada a harmadik helyen végzett. A brazíliai döntőbe az első két helyezett jutott tovább. A mérkőzéseket a Kékes testvérpáros, a szervezők legnagyobb megelégedésére, kitűnően vezette le.
Június 13-16. között Salzburgban rendezte meg 6. kongresszusát az Európai Kézilabda Szövetség. Steffan Holmqvist EHF elnök üdvözölte a megjelenteket, többek közt Hassan Mustafa IHF elnököt, illetőleg az afrikai és ázsiai kontinens képviselőit. A 46 európai tagországból 43 képviseltette magát, Magyarországot Benedek András MKSZ elnök, Rudas Eszter nemzetközi titkár és Andorka Sándor elnökségi tag képviselte. A kongresszussal egy időpontban rendezték meg a sportolók fórumát, ahol Sinka László főtitkár mellett Kökény Beatrix is jelen volt .A kongresszuson az EB-k helyszíneiről és személyi kérdésekről is döntöttek a küldöttek. A döntés értelmében Magyarország a 2004-es női Európa Bajnokság rendezési jogát kapta meg. A másik magyar vonatkozású sikert Andorka Sándor könyvelhette el. Andorka urat az EHF Versenybizottságába választották be, feladatául az európai játékvezetők koordinálását kapta. A fenti posztra öt jelölt közül a magyar küldött kapta a legtöbb voksot, aki a két fordulós szavazás alapján fölényes győzelmet aratott vetélytársaival szemben. A választás után a győztesnek gratulált Manfred Prause (német), aki az EHF megalakulása óta töltötte be ezt a pozíciót. Andorka Sándor feladatai közé tartozik a játékvezetők vizsgáztatása, a különböző kupamérkőzések játékvezetői küldése, az ellenőrök képzése és minősítése. Meglehetősen sokrétű munka, amihez Andorka Sándornak sok sikert kívánunk. Meg kell jegyeznünk, hogy a szavazás a magyar kézilabdázás számára óriási siker és elismerés, és egyben kitűnő sportdiplomáciai munka eredménye.
Forrás:www.handballnet.hu
Utóbbi hírhez annyit fűznék hozzá, hogy véleményem szerint Andorka Sándor sikere az utóbbi évek, évtizedek legnagyobb sportdiplomáciai sikere, nem csak a kézilabdát, hanem az egész magyar sportot tekintve is!
Azt persze különösebben nem kell ecsetelni, ezzel milyen lehetőséghez juthatnak majd egyrészt a magyar játékvezetők, másrészt a nemzetközi porondon szereplő magyar csapatok...
Még egyszer gratulálok Andorka úrnak és sok sikert a kívánok a munkájához!
Jehovi: N
Már döntés született az MKSZ-ben. A jövő évi versenykiirásban a nőknél a csapatok viszik magukkal az alapszakaszban megszerzett pontokat, igy döntött a női liga. A férfiaknál marad a bónuszpontrendszer, mert a férfiak viszont igy döntöttek.
Még mindíg nem nyert. Asszem dobsz majd egy hátast, ha meghallod.
(A trefivel egyébként nem is próbálkozok, mert van egy kis gond a gépemmel. Helyenként a jelszós dolgok nem működnek, pl még a saját postafiókomba sem enged be :-(((( )
De ha nagyon nem találod el, írok majd egy mail-t. Az adatoknál szereplő címed jó? mert a postafiókomba, ahol el vagy mentve, nem tudom megnézni! :-)))))
A kézilabdarajongók számára kicsit bulvárosan hangzik a Népszabadság egyik cikkének címe:
"Dunaferr: csődöt ajánl a Graboplast-vezér
NSZ • 2002. június 18. • Szerző: Peredi Ágnes
Azonnali, erőteljes, a közvéleményt valószínűleg sokkoló intézkedések, vagy valóságos változást nem hozó, központi forrásokat emésztő működtetés – ezt a két lehetőséget vázolja Jancsó Péter prezentációja, amelyet az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke számára készített a Dunaferr válságkezelésére. A leendő miniszteri biztosként emlegetett Graboplast-vezér javaslatai között szerepel a csőd még ebben a hónapban való bejelentése is.
A Dunaferr Rt. tegnap közleményben tudatta, hogy a Boston Consulting Group (BCG) nemzetközi tanácsadó cég fő megállapításait közölte a Dunaferr vezetőivel, a végleges szakértői anyagot a héten adják át. A közleményben egyáltalán nincs szó azokról a múlt héten a sajtóba kiszivárgott adatokról, amelyek szerint százmilliárd forint állami segítségnyújtásra lenne szükség (vagy csak 50 milliárdra, ha 3500 embert elbocsátanának). A közleményben az áll, hogy a BCG elemzése szerint a Dunaferr válsághelyzetét több tényező okozza: „részben a nemzetközi acéliparban kialakult trendek, a felesleges kapacitások, a stagnáló kereslet mellett is csökkenő ártendencia, részben pedig a kelet-közép-európai térségben is felgyorsult struktúraváltás, piaci koncentráció és privatizáció. A cég objektív adottságai miatt e körülmények szűkre szabják a vállalat mozgásterét. A cégcsoport az elmúlt évtizedben igyekezett megfelelő stratégiai választ adni a kihívásokra, de többek között a szervezeten belüli okok, a vállalt regionális feladatok, illetve a következetes iparpolitikai koncepció hiánya miatt nem lehetett kellőképpen hatékony.” A BCG javaslata szerint – az elkerülhetetlen hatékonyságjavításon túl – a fő irányok: önálló fejlesztések az alaptevékenység mennyiségi és minőségi kiterjesztése irányában, valamint stratégiai partnerekkel való fokozott együttműködés új termékek és tevékenységek bevezetése céljából.
A napokban Jancsó Péter – akit a Dunaferr esetleges miniszteri biztosaként emleget a sajtó – prezentációt készített az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke számára. A lapunk birtokában lévő dokumentum szerint „a cég súlyos gazdasági helyzetben van, várható egy felgyorsuló veszteségspirál és az állandósuló felszámolási veszély”.
„A döntéshozóknak dönteniük kell: azonnali, erőteljes, a közvéleményt valószínűleg sokkoló intézkedést támogatnak, vagy valóságos változást nem hozó, központi forrásokat emésztő működtetéssel indulnak el az őszi választásokig. Összegezve: megítélésem szerint a célokhoz kell a megfelelő vezetőt kiválasztani! Az első alternatívát tekintem olyannak, amelyhez hozzáadott értéket tudok tenni.”
A prezentáció két változatot említ: az egy-két éven belüli privatizációt vagy nem meghatározott időtávon belüli privatizációt. Javaslatokat az első esetre tartalmaz: válságkezelést, amely költség- és létszámcsökkentéssel járna. A tulajdonos terheit lényegesen csökkenthetőnek tartja, ha még 2002. júniusban csődöt jelentene a társaság. Ennek következtében „a kötelezettségek, szállítók 15-30 százalékkal csökkenthetők, végrehajthatóvá válik a szükséges létszám és átszervezés, a szakszervezettel és a várossal kapcsolatos intézkedések”. Ezután szükséges a tulajdonosi feltőkésítés mintegy 50 százalékos eladósodottsági szintre. Jancsó Péter feltételként jelöli meg, hogy az ÁPV Rt. deklarálja a célt, legyen elkötelezettség a feltőkésítésre és egyéb, a térséget támogató programra.
A prezentációban egyéb garanciákról is szó van: „Pomázi Cs. csoport Horváth I./dr. K. A. csoport nem védettek, bizalmi embereik eltávolíthatók. Nincs az elnök által nem ismert, de védett személy ill. érdekcsoport.” (A tervezet készítője egybemossa Pomázi Csabát, a tavaly kinevezett, erősen Fidesz-kötődésű, több szolnoki cégben érdekelt vezérigazgató-helyettest és Horváth Istvánt, az előző kormány által menesztett elnök-vezérigazgatót, valamint dr. K. A.-t, azaz a Dunaferrben tulajdonos Dunaújváros polgármesterét, Kálmán Andrást, aki mellékesen az Országgyűlés gazdasági bizottságának MSZP-s tagja.)
Jancsó Péter, aki pillanatnyilag külföldön tartózkodik, a Wallis érdekcsoportba tartozó, lakásbelső-termékeket gyártó Graboplast Rt. elnök-vezérigazgatója. A Wallis a közelmúltban szerzett többségi részesedést a Graboplastban, amelyben Jancsó Péter is tulajdonos. Lapunk értesülése szerint a Wallis Rt. hosszú távon számít Jancsó Péterre a Graboplastnál.
Miközben tanulmányok készülnek, a Dunaferrnél, és körülötte is egyre nő a bizonytalanság, aminél rosszabb aligha történhet egy amúgy is nehéz helyzetben lévő céggel. A még hivatalban lévő vezetők abban a tudatban élnek, hogy menesztik őket. A korábbi vezetők, akiket kabátlopásszerűen kevert gyanúba az előző kormányzat, és nemcsak menesztették, de hónapokon át meg is hurcolták őket, most mintha nem lennének részesei a hivatalos terveknek. Bár korábban arról szóltak a hírek, hogy Horváth István lenne az új elnöke a cégnek. Ő egyébként korábban már többször kifejtette, hogy a Dunaferr számára ebben a helyzetben az a legfontosabb, hogy viszszaszerezze a bizalmat a piacokon és a bankoknál. Ki kellene dolgozni a cég középtávú stratégiáját, és az egész térségét is, amelyben többek között fontos szerepet kapnának az infrastrukturális fejlesztések. Ez más koncepció, mint a csőd bejelentése."
Ez megint az idétlen lebonyolítási rend eredménye, hogy ki hogy értelmezi az eredményét.
Györi szempontból : 2x is legyözte az aranyérmest.
Fradi szempontból : 2x is odaajándékozott meccset a bronzérmesnek, így is bajnokságot nyert.
Szerintem jobban kellene díjazni az alapszakaszban elért eredményt. ha valaki pl. 8 ponttal nyeri, akkor ne 1 pont fórt kapjon. Persze így lesz izgalmas, csak így semmi értelme az alapszakasznak ( relatíve )
Pl a svájci focibajnokságban megfelezik a pontokat. Sokkal korrektebbnek tartom, mert a rájátszás indulása összefügg az alapszakaszi teljesítménnyel.
A bronz után aranyra hajtanak a győri kézisek 2002.06.17. 18:42:36
A nőikézilabda-bajnokságban úgy végzett harmadik helyen a győri Graboplast-ETO, hogy az első helyezett FTC-t kétszer is legyőzte, s emellett a nemzetközi és a hazai kupasorozat végén is ezüstérmet vehettek át a csapat tagjai. Az EHF-kupában a dán Ikast Bording, a Magyar Kupában - igaz, csak hétméteresekkel - a Dunaferr bizonyult jobbnak a győrieknél.
Érdekesség, hogy a korosztályos eredményeket is figyelembe véve az orosz Volgográd után a Graboplast-ETO a világ második legeredményesebb egyesülete. Az idei eredményekkel alighanem mindenki elégedett, ám a klubvezetés azon dolgozik, hogy a jövőben még fényesebb érmek kerülhessenek a lányok nyakába, ennek érdekében meg kívánják erősíteni a csapatot.
Az már korábban eldőlt, hogy a lejáró szerződésű játékosok közül Kulcsár Gyöngyivel és Szvetlana Moszkovajával nem hosszabbítanak, tőlük a szombati ünnepségen búcsúzott a klub. A két beállóst egy jugoszláv válogatott, a Krusevac 23 éves játékosa, Ana Djokic pótolhatja. Változás még a keretben, hogy felkerült az első csapathoz a 18 esztendős Mörtel Renáta, míg Jenőfi Katalint és Kári Horváth Renátát egy évre kölcsönadják az első osztályba most felkerült Pécsi EAC-nak.
Várhatóan lesz még távozója az egyesületnek, Kindl Gabriella szerződése december 31-én lejár, az Európa-bajnok átlövő és a Graboplast-ETO nem tudott megegyezni egymással, a hírek szerint a Dunaferr ajánlata jóval kedvezőbb, így nagy esély van arra, hogy Kindl 2003-tól a Magyar Kupa-győztes, bajnoki második dunaújvárosiaknál folytatja pályafutását.
Most hogy elolvastam az NS cikkét a hiányposztjaitokról rá kellett jönnöm, hogy Krisztát csábítgatjátok... Róla csak annyit, hogy a vezetőség kissé sokallta amit kért, szóval lehet hogy tényleg nálatok köt ki, bár elég sok mindent kéne itthagynia, nagy űrt okozna a távozása!:(
Én meg ezekután kivel vadászoznék hazafelé?:(
A kupadöntőt még nem tudtam megnézni, mindenesetre gratulálok a csajoknak, alaposan bebizonyították, hogy nem az elődöntő volt az igazi finálé.
Itt egy cikk a Kisalföldből, a közepe felé van egy igencsak figyelemre méltó adat...
Graboplast-ETO: gazdag éremtermést ünnepeltek
Sz. G.
2002-06-16
Éremátadással egybekötött évzárón búcsúzott a Graboplast-ETO a hosszú és sikeres bajnoki esztendőtől. Volt mit ünnepelnie a győri női kézilabdásoknak: a különböző bajnokságokban indult nyolc csapatuk mindegyike dobogón végzett, az ifjúsági és a serdülőcsapat pedig aranyérmes lett a bajnokság végén.
A bajnokoknak és a bronzérmes felnőttgárdának Vass Károly, az MKSZ alelnöke és Kovács Péter szakmai igazgató adta át a medáliákat.
A felnőttek tavaly nyáron alapos vérfrissítésen estek át, de az amúgy sem koros gárda további fiatalítása ellenére a klub történetének egyik legsikeresebb szezonját zárta. A bajnokságban harmadik helyen végzett úgy, hogy az első helyezett Herz-FTC-t kétszer is legyőzte. Emellett a nemzetközi és a hazai kupasorozat végén is ezüstérmet vehettek át a csapat tagjai. Az EHF-kupában a dán Ikast Bording, a Magyar Kupában – igaz, csak hétméteresekkel – a Dunaferr bizonyult jobbnak a győrieknél.
Érdekesség, hogy a korosztályos eredményeket is figyelembe véve, az orosz Volgográd után a Graboplast-ETO a világ második legeredményesebb egyesülete.
Az idei eredményekkel alighanem mindenki elégedett lehet, de a klubvezetés azon dolgozik, hogy a jövőben még fényesebb érmek kerülhessenek a lányok nyakába. Ennek érdekében történik a csapat megerősítése.
Az már korábban eldőlt, hogy a lejáró szerződésű játékosok közül Kulcsár Gyöngyivel és Szvetlana Moszkovajával nem hosszabbítanak, tőlük a szombati ünnepségen búcsúzott a klub. A két beállóst egy jugoszláv válogatott, a Krusevac 23 éves játékosa, Ana Djokic pótolhatja.
Változás még a keretben, hogy felkerül az első csapathoz a 18 esztendős Mörtel Renáta, míg Jenőfi Katalint és Kári Horváth Renátát egy évre kölcsönadják az első osztályba most felkerült Pécsi EAC-nak.
Várhatóan lesz még távozója az egyesületnek, Kindl Gabriella szerződése december 31-én lejár, az Európa-bajnok átlövő és a Graboplast-ETO nem tudott megegyezni egymással, a hírek szerint a Dunaferr ajánlata jóval kedvezőbb, így nagy esély van arra, hogy Kindl 2003-tól a Magyar Kupa-győztes, bajnoki második dunaújvárosiaknál folytatja pályafutását.
Végignéztem én is a döntőt. Természetesen az ETO-nak szurkoltam, de ha nem az ETO lett volna az ellenfél, akkor is a Dunaferr ellen. Ezzel a kint lévő fradisták láthatóan mind így voltak, és ez helyes is. Ettől még nem üvöltöztem, hogy hajrá Győr, de csalódott voltam, hogy nem ők nyertek.
Az megdöbbentő volt, milyen kevés újvárosi jött el, erre a hat óra se magyarázat. A jegy se, hiszen százával maradt a pénztárban is. Valóban voltak páran a bérletes helyeken is, de alapjában véve ez így nem jó. Ha a házigazda nem jut be a négyesdöntő döntőjébe, akkor minden csapat bukik rajta: a rendező, hiszen a döntőn üres lesz a pálya, illetve a két döntős is, hiszen pár száz néző lesz összesen. Valami szerencsésebb formát kéne kitalálni.
A szurkoló meccs jó volt, mázlija volt a győrieknek, hiszen mentünk 5 góllal is, majd a sorozatos bírói tevékenység megölt minket :-) Azért a színvonal láthatóan, érezhetően emelkedett, még két év és nézők is lesznek. Hogy igazából mennyi szabálytalanságot lehet elengedni, ezt nem tudom megítélni, én igyekszem szabályosan játszani és nem vonalat lépni meg kevés hetest csinálni.
Hogy rosszat teszel-e nem tudom, kérdezd meg a testvéredet, akinek megeszed évek óta a fagyiját, és neki nem jut. Ebben csak részben vagy te a hibás, leginkább anyuci, aki érdekelt a te jókallásodban, meg apuci, aki nem lázad fel ez ellen az öcséddel karöltve. A fagylaltot meg nyugodtan lehet zsoldos vaniliának nevezni, akinek tök mindegy, hogy ki nyalja, csak sokat adjon érte.
Mi voltunk idén Fredrikshavnban 1600 km utána jött Patrasz: 1300 km, aztán Gjövik 2000 km, majd Osló 1800 km, végül Herning ismét 1600 km. Gyakorlatilag többet utaztunk, mint a vikingek. Ráadásul nem hiszem, hogy össze lehet hasonlítani, azt, hogy a semmit el nem döntő alapszakaszban vagy éppen a rájátszás hajrájában utazgatsz. De mondom tény: szurkoló vagyok és elfogult. Ezt már bocsásd meg nekem légyszíves. Nem olyan nagy a különbség a két csapat között, mint azt gondolod, asszem ezt az MK-döntő alaposan bebizonyította, ahol sanszotok sem volt arra, hogy megnyerjétek a rendes játékidőben, aztán besegítettek. Mondom ezt azután, hogy a Vásárhely ellen pedig mi kaptunk segítséget, ezt ott a meccs után fafával beszélgetve egyből el is ismertem, bár tény: könnyű, úgy reálisnak lenni, hogy te vagy a kedvezményezett.
Hmm. Kire is gondoljak...:) Van egy tippem amúgy, úgy hallottam, hogy valaki Pécsre költözik, bár arról nem volt szó hogy játszik is majd inkább hozzánk jönne vissza, de lehetséges hogy változtak a dolgok. Esetleg ketten vannak testvérek?:)))
"másik gond meg az hogy a macedón szidalmakat valószínüleg fele annyira se érted, mint a mi kis szépen cizellálható anyanyelvünkön elhangzókat..."
Szkopjéban nem attól kellett félni, hogy miket mondanak ránk, hanem attól, hogy kijutunk-e élve a csarnokból... Erröl ennyit. Részemröl lezárva a téma.