Keresés

Részletes keresés

Texas Chris Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61
Kedves Marcsi.

Köszönöm a telefonos felvilágosítást és a leírást, a segítséget. Nagyon aranyos madárkák, szerintem bele fogok vágni.

Üdv, Chris
Előzmény: Feketemarcsi (60)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.10.16 0 0 60

Inkább ide írok le néhány dolgot, hátha mást is érdekel.

 

A kaliforniai copfos fürj egy nagyon szép madár, hazája nemzeti madara.

 

Jól repülnek, szeretnek felülni fákra, rudakra, tehát, ha tartani akarjuk őket, ezt figyelembe kell venni az elhelyezésüknél. Minimális helyigénye egy párnak fél négyzetméter alapterület és legalább 1 méter magasság, legalább 2-3 hosszanti rúd és néhány rövidebb egyéb irányokban.

 

Kaparászni, fürdeni nagyon szeret, mint minden tyúkalkatú madár, melyet biztosítanunk kell számukra.

 

Bent és kint is tartható, fűtetlen helyen is áttelel az egész évben ehhez szokott madár.

 

Fiait kikölti, legfeljebb két fészekaljat, alkalmanként maximum 10 csibét, ha keltetőgépben keltetünk és összegyűjtjük a tojást, akkor 60-70 tojik április és július között.

A csibék fokozottan hőigényesek, a japán fürjeknél hosszabb ideig kell a meleg nekik, fejlődésük sokkal lassúbb és csak a következő tavaszon vállnak ivaréretté és ezt a szép színes tollruhát is csak 5-6 hónaposan öltik fel.

 

A hangjuk az külön élmény: ugatnak, mint a kiskutya, bluttyognak, mint a buborék a vízben, bitty-buttyolnak, prittyegnek stb.

 

Nagyon kedves kis állatok, megszelidülnek, kézből is esznek, de a megfogást nem szeretik, ahogy a vad madarak általában. Sosem lesznek olyan "ölbe ülősek" mint a japán fürjek, de a maguk módján képesek bensőséges kapcsolatot kialakítani az emberrel. 

Előzmény: Texas Chris (58)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.10.16 0 0 59
Szerintem az idén már nem érdemes keltetni, inkább tavasszal, befagy a kis sejhajuk. A tavasziak hozzászoknak a klímához, egy kicsit téliesíted a helyüket és minden rendben velük.  A kakasoknak van egy jellegzetes artikulálatlan kiáltása, de azért halkabb, mint a kakas és szomszédod azt sem fogja tudni,hogy mit hall.
Előzmény: gergosrac (57)
Texas Chris Creative Commons License 2008.10.15 0 0 58
Sziasztok.

Nekem nagyon tetszik a Kaliforniai copfos fürj, szívesen tartanám. Azt szeretném kérdezni, hogy télen igényel-e fütést, mik az optimális tartási körülmények?
Esetleg aki tudna nekem erről valami leírást küldeni az e-mail címemre? E-mail: t.chris74@freemail.hu

Köszönettel, Chris
gergosrac Creative Commons License 2008.10.15 0 0 57
Üdvözlök mindenkit! Nagyon jó ez a fórum sokat tudtam meg a fürjekkel kapcsolatban. Én Japán fürjeket szeretnék tartani kb 3kakas és 10-12tojó. Az lenne a kérdésem hogy ezek menyire hangos állatok mert volt nekem egy félig bráhma kakasom aminek a kukorékolása zavarta a szomszédot, és sajnos városon lakom. Szóval mondjuk egy kakaskukorékoláshoz képest menyire hangosak? Aztán, mikor keltethetek leghamarabb? 2-3hétig meg tudnám oldani hogy meleg helyen legyenek utána kint lennének az udvaron. Jelenleg megoldható ez?
Előre is köszi!
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.10.13 0 0 56
A japán fürjek elkeltek, már csak kakasok maradtak.
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.10.13 0 0 55

Győrben eladó madaraim:

- egy csapat fiatal japán fürj (10 vadas tojó, 3 vadas és 1 búza kakas)

- kínai törpe fürja párok vadas színben

- 1 pár kaliforniai copfos fürj, fiatalok, zárt gyűrűsek

- 1 fiatatl kaliforniai copfos fürj tojót szintén fiatal, lehetőleg zárt gyűrűs kakasra cserélnék

 

30/6944-744

fapeter Creative Commons License 2008.10.10 0 0 54
sikerült táp-beszerzési forrást találni?
Előzmény: Timí (53)
Timí Creative Commons License 2008.09.30 0 0 53
köszi!!:)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 52
A másikon megírtam, hogyan tudsz rákeresni az interneten a márkakereskedésre, de ha írsz egy irányítószámot, megnézem neked.
Előzmény: Timí (51)
Timí Creative Commons License 2008.09.29 0 0 51
a madarak verandán lennének. (itt esetleg tudtok mondani konkrét címet, hol utdok venni bp-en vagy környékén tápot?)
heló
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 50
A macska ösztönből is meg akarná fogni, mert zsákmányállata.
Előzmény: Timí (48)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 49

Lakásban gondolod tartani?

 

Oda nem ajánlanám a gazdasági fürjet, mert szaga van és nem biztos, hogy lakásban előnyös, oda inkább a törpi való, de az is a kutyától, macskától távol tartva.

 

A fürj haljalmos a szívmegállásra, ha stressz éri és egy macska elég nagy stressz egy madárnak...

Előzmény: Timí (48)
Timí Creative Commons License 2008.09.28 0 0 48
Üdv, én is átjöttem ide, nagyobb az élet is ,meg többet tudtam meg :) meg az is kiderült h nem kínai törpém lesz hanem ilyen japán= gazdasági :D

van itt v.ki budapesti?

azt szeretném kérdezni, hogy az nagyon nagy baj ha kutyám is van meg macska is?
a ketrecem olyan 100x50x40es lenne számukra, de egy asztalkán van stabilan, így a kutya nem is éri fel. a macskák nem igazán foglalkoznának vele sztem(2 idősebb van), és van egy fiatal az érdeklődhet majd, de sztem meg fogja únni. véleményeket, tapasztalatokat várok! :) sziasztok!
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 47
Nekem nagytestű madaraim vannak, 7-est használok.
Előzmény: timpa (46)
timpa Creative Commons License 2008.09.24 0 0 46

Marcsi!

 

Hány milliméteres gyűrű kell a japán fürjekre?

Előzmény: Feketemarcsi (44)
fapeter Creative Commons License 2008.09.23 0 0 45

óóóó :-D
ebben (is) igazad van :-) egyszerű, olcsó, és nekem is vannak nagyobb tojásokat produkáló madarak, és ezek a tojások nem férnek a tartóba...

 

köszönöm, körülnézek!

Előzmény: Feketemarcsi (43)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.23 0 0 44
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.23 0 0 43

Szerintem ingyen is tudsz szerezni. Bemész egy boltba és elkéred azt a tartót, amibe a tubusos dolgokat tartják, van papírból és műanyagból is. A 6x4 db-os méret a fürjtojás mérete.

Az a műanyag, amit lehet venni, nálam nem jött be, ugyanis nem fértek bele a tojások, mert az enyémek nagyot tojnak. Ez van...

 

Én a tesco hiperben szoktam összeszedni a kiürült dobozokat (majonézes, mustáros, paprikás stb.). Nálam ez jött be a legjobban.

Előzmény: fapeter (42)
fapeter Creative Commons License 2008.09.22 0 0 42

Sziasztok!

 

Hol tudok venni fürjtojástálcát?

a 3x5 db-os műanyagra gondolok...

(egyáltalán van másfajta is?)

 

Köszi!

fapeter Creative Commons License 2008.09.10 0 0 41
Köszönöm az ötleteket, kísérletezni fogok! :-)
Előzmény: Feketemarcsi (40)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 40

Szerintem mindenhogy gusztusos!

 

Mi remek lecsós pörköltet is csináltunk belőle, megtöltöttük, de nem azzal a több a zsömi benne töltelékkel, hanem sok főtt tojás, egy kis zsömi, petrezselyemzöld, vöröshagyma, só, bors és egy nyerstojás töltelékkel...

 

Főztük levesben, sütöttük fokhagymás-köményesen, a zöldbab leves csuda finom, ha fürj is van benne, sütöttük simán félbe vágva olajban, csináltunk olyat is, hogy a tepsi közepére a hagymával megbolondított fürjecskéket, köré pedig szeletelt krumplit és együtt sütöttük szép pirosra, egy kis víz alá, csöpp olaj, vagy zsír és nagyon fincsi.

 

Igazából nincs jellegzetes vad íze, ezért hasonlóan készíthető, mint a csirke.

 

Mi olyan piskótát csináltunk a tojásából, hogy ihaj! 4-et számoltam egy tyúktojásra, de mivel sokkal könnyebb, kétszer akkora piskóta lett és olyan habkönnyű, amit tyúktojásból nem lehet csinálni.

 

De nagyon finom a többi tojással készült ételben is, én nagyon szeretem a csurgatott tojáslevest is, pedig a tyúktojásból sosem szerettem.

Előzmény: fapeter (39)
fapeter Creative Commons License 2008.09.09 0 0 39

Viszont egyben nagyon gusztusosan tud kinézni! :-)

recepteket gyűjtögetek mindenféle helyekről,

de mintha mindenki a másikat kopizná...

10-12féle recept van szinte mindenfelé.

van esetleg ötleedt(ötletetek) hol nézzek körül?

Előzmény: Feketemarcsi (38)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.08 0 0 38
Mivel kicsi a hely benne, ezért mi  úgy szoktuk tölteni, mintha egy kis csónak lenne. Bele max. 1 evőkalnál töltelék férne.
Előzmény: fapeter (37)
fapeter Creative Commons License 2008.09.05 0 0 37

Köszönöm, ez sokkal hatékonyabbnaktűnik, mint amit én alkalmaztam.

a csirkebontásos módszer nem igazán jött be, de szépen egybenmaradtak a madarak.

ha felvágom az "elejét", hogy lehet megtölteni?

(párom töltött fürjet szeretett volna, de elment az idő a konyhakész állapotra hozással)

 

legközelebb, megpróbálom így is!

Előzmény: Feketemarcsi (36)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.05 0 0 36

A fürjet úgy szoktuk bontani, hogy egy végony késsel a nyakától egészen a hasáig felhasítjuk, ugyanis belenyúlni lehetetlen a kis hely miatt. A galambot is így szokták bontani.

 

Először kívülről átvágod a mellhúsát egészen a mellcsontig, a begyét előzőleg eltávolítod és a nyakánál a kést becsúsztatod óvatosan egészen a mellcsont végéig és elhasítod, majd már jobban tudsz tájékozódni a hasban és azt is felvágod úgy, hogy a beleket ne sértsd meg, a fenekét kikanyarítod és a belső szervek egyben kivehetők. A deszkán már könnyebb őket elválasztani egymástól, mint a madárban egy újjal keresgélni...

A fejet általában eldobjuk, van aki a lábakat is.

Előzmény: fapeter (35)
fapeter Creative Commons License 2008.09.04 0 0 35

Szia!

 

nem számoltam el, 07.20.-án keltek. tehát hétvégén lesznek 7 hetesek.

3-4 hetesen már volt amelyik kukorékolt.

és kb 1 hete tojogatnak. napi 4-5 tojás már szokott lenni. pontosan nem tudom, mennyi tojó van, még meg kell számolnom.

 

Ma kellett levágnom fürjeket... háát... mennyit kínlódtam velük...

nehéznek bizonyult szépen egybentartva megszabadítani

a felesleges belső szerveitől! 6 fürj eltartott másfél oráig :-(

és nem is lett olyan szép.

 

Hogy csinálják ezt a profik??

Előzmény: Feketemarcsi (34)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.09.03 0 0 34

Az ideális arány 3 tojóra 1 kakas.

 

Ezek valami táltos madarak, ha egy hónaposan tojnak, nem lehet, hogy elszámoltad a korukat?

 

Fél négyzetméterre max. 8-12 madarat tegyél, hogy ne balhézzonak. Nálam holnap kelnek az idei utolsók, már csak a törpik tojásait teszem be, azok bent is elvannak, körömnyi kis játékmadarak.

Előzmény: fapeter (33)
fapeter Creative Commons License 2008.08.31 0 0 33

Szia!

 

ketreces téma részemről lezárva, maradnak ládában a madárkák.

 

Képzeld, már tojnak!! 20.-án voltak 1 hónaposak, és akkora tojásokat produkálnak,amekkorából ők lettek. azt hittem, az elején apró kis tojáskák lesznek.

Hihetetlen! - tényleg nagyon szapora állat ez a japánfürj!!

 

Azt hiszem, kakasokat kell szelektálnom, mert sokan vannak,

a pontos ivararányt nem is ismerem.

Tenyészállományt szeretnék tartani.

Előzmény: Feketemarcsi (32)
Feketemarcsi Creative Commons License 2008.08.27 0 0 32

Hát szerintem nem is vitatéma az a ketrec. Van egy rég elavult könyv, ami évtizedekkel ezelőtt íródótt, amikor még nem is hallottak állatvédelemről és minden csak a tervek túlteljesítésrő szólt.

Tény, hogy nincs szakirodalom a fürjekről és sok ostoba ember úgy vág bele a tenyésztésükbe, hogy azt a könyvet úgy kezeli, mint a bibliát és kétejek és gondolkodás nélkül mindent átvesz.

 

Tudomásul kéne venni, hogy már más világban élünk, már a ketreces tyúktelepek tojásait meg sem veszi az emberek többsége, mert ma már a természetes módon tartott tyúkok tojásai a kelendőek.

 

Egy háztáji 50-200 fős fürjtenyészetnek nem szabadna úgy kinézni, mint egy tyúktelepnek. Ezeknek eredetileg az volt a célja, hogy minél nagyobb állományt, minél kisebb élőmunka ráfordítással, akár teljes gépesítéssel el lehessen látni.

 

Otthon viszont egy kis létszámú állománynál teljesen felesleges nagyüzemi módszereket alkalmazni, hiszen csak annyi a különbség, hogy a heti takarítás 10 perc helyett fél óra.

 

Aki meg nem szereti az állatokat, nagy ívben lesz@rja az igényeiket, az ne tartson állatot!

 

A taposórács állatkínzás, amikor kitalálták, még nem létezett állatvédelmi törvény, senki nem foglalkozott az állatok jólétével, ma azonban ennél már intelligensebbek és civilizáltabbak vagy mégsem?

Előzmény: fapeter (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!