Síugrók VK-ban elért helyezés javításai, rekordjai (Sapporo)
Thomas Morgenstern
A 14. győzelmét szerezte az első versenynapon!
Simon Ammann
A 12. győzelmét szerezte a 2. versenynap, ráadásul a szezon eddigi legnagyobb pontkülönbségével (37,4) nyert, ő és a 4. helyezett között több, mint 62 pontos fórral!
Andreas Wank
Az első napon 2. lett, így ez eddigi legjobb VK helyezése!
Korábban 9. volt (2009 - Lillehammer)!
Stefan Thurnbichler
Az első napon 4. volt, ez eddigi legjobb VK helyezése!
Korábban 10. volt (2010 - Garmisch-P.)!
Roberto Dellasega
29. lett a második napon, korábban nem volt VK helyezése!
Severin Freund
12. lett a második napon, ez eddigi legjobb VK helyezése!
Korábban 18. volt (2009 - Zakopane)!
Kento Sakuyama
21. volt az első napon, korábban nem volt VK helyezése!
David Zauner
Mindkét napon 9. helyen végzett, korábban nem volt VK helyezése!
Andreas Stjernen
17. lett az első napon, ez eddigi legjobb VK helyezése!
Korábban 19. volt (2009 - Lillehammer)!
Vitaliy Shumbarets
21. lett a második napon, ez eddigi legjobb VK helyezése!
Korábban 25. volt (2009 - Planica)!
Ráadásul ez az ukránok eddigi legjobb helyezése is a VK-ban!
Olli Muotka
14. lett az első napon, korábban nem volt VK helyezése!
2010 jan. 10.-én, vasárnap hosszan tartó súlyos betegség következtében, prosztatarákban hunyt el hazájában, Norvégiában az egykori sikeres síugró, a FIS tiszteletbeli tagja! Az 1934-ben született Yggeseth 1982 és 2004 között volt a FIS Síugró Bizottság tagja, hazájában őt tekintették a VK feltalálójának!
1979-ben az akkori FIS elnök, Marc Hodler engedélyével hozhatta létre a máig sikeres, több versenyből álló Világkupát! 2004-ben az egykori finn síugró, Jouko Törmänen váltotta őt a FIS-ben, máig ő tölti be e posztot!
Korábbi eredményei:
- 1960-as Olimpia (Squaw Valley) 5. hely a K90-esen.
- Négysáncverseny szakaszgyőzelmek (1963 Bischofshofen és Oberstdorf
Legutóbbi szezonbeli 5. győzelmével Schlierenzauer feljött az 5. helyre a VK verseny győztesek örökranglistáján, Martin Schmitt a 6. helyre csúszott vissza ezzel.
A szezonbeli győztesek közül Morgenstern a 18.-ról a 16. helyre jött fel (13-18-12), Ammann pedig a 27.-ről a 20. helyre (11-21-12).
Romören maradt a 31. helyen (8-6-8), Kofler a 75.-ről feljött az 57. helyre Heinz Kuttin mellé (2-6-5), Kranjec pedig a 107.-ről a 71. helyre (2-1-5).
Tavaly, 7 évi szünet után rendezték meg ismét a sírepülő VK-t, most idén is lesz szerencsére, bár csak 3 versenyből fog állni (Kulm 2, Oberstdorf), a planicai versenyek most nem számítanak bele, mivel sírepülő VB helyszínei lesznek márciusban! Kranjec vezet, de rajta kívül még 4-en esélyesek a végső győzelemre (közülük Hajek csak matematikailag)! A jelenlegi állás: http://www.fis-ski.com/pdf/2010/JP/3023/2010JP3023STSF.pdf
Ezen a táblázaton azok a nemzetek szerepelnek, melyek egyéni versenyeken ugrói által érmeket szereztek. A két kulmi győztes (Schlier, Kranjec), valamint a további érmesek (Olli, Kranjec, Ammann, Koch) érmei természetesen már a táblázatban frissítve vannak. Csak azok az érmek vannak itt feltüntetve, melyeket az ugrók VK versenyeken szereztek, tehát VB-ken szerzett érmek nem!
Megjegyzés: A jugoszláv érmek Szlovénia, az NDK+NSZK érmek Németország, míg a csehszlovák érmek Csehország néven szerepelnek!
Sajnos a táblázatra már nem fért rá további 3 nemzet, akik érmeket szereztek, ezek: 13. helyen: Franciaország és Kanada 1-1 ezüsttel, míg 15. Oroszország 2 bronzzal!
Ebben a táblázatban a sírepülő versenyeken érmeket szerző ugrók rangsora szerepel! Mai győzelmével Schlierenzauer a 3. helyről ugrott az élre, a legtöbb sírepülő érmet Goldberger szerezte (13-at).
Mint tudjuk a világon 6 sírepülősánc található, ebből 5 Európában, egy pedig az USA-ban, egészen pontosan Ironwoodban. Itt 1981-ben rendeztek VK versenyt (összesen kettőt), utoljára nemzetközi versenyt pedig 1994-ben, két COC-versenyt (melyeken W. Schuster és M. Wallner osztrák ugrók szerezték a sánc máig is fennálló sáncrekordját, 158,0 m.-t). A FIS a következő évben nem hosszabbította meg a sánc certifikációját, jelenleg használaton kívül van!
A legtöbb sírepülő versenyt Planicán rendezték, összesen 36-ot (hogy milyen elosztásban az a táblázatból kiderül)
A VK+VB oszlop egy kis magyarázatra szorul, ugyanis 4 alkalommal volt olyan sírepülő VB (az 1992-estől a '96-osig), amikor azok eredményei beleszámítottak a VK összetettbe is, így azokat külön oszlopban helyeztem el. A 2000-es vikersundi VB-től már külön versenyeknek (kupáknak) számítanak a sírepülő VB-k, tehát nem az összetett VK részei!
Ez a táblázat azokat a sírepülő verseny győzteseket tartalmazza, akik akár VK-ban, akár VB-n egyéni győzelmeket szereztek (helyszín, dátum szerint).
Természetesen ennél jóval több győztes van, csak azok szerepelnek a táblázatban, akik legalább 3-szor diadalmaskodni tudtak!
És végezetül a legtöbb sírepülő pontszámot szerző ugrók rangsora.
Összesen 39-en vannak, akik 400 pont fölé tudtak kerülni, legtöbben a 2005-ös "őrületes" planicai versenyen, mikor is sorra dőltek a sánc- és pontszámrekordok!
A tegnapi és mai versenyen csak Schlierenzauer tudott 400 pont fölé kerülni (401,7).
A. Pauli 4. helyről zuhant vissza a 2. körben a 29.-re (ugrásai: 126,5 és 73,5 m./, ezzel ellentétben pedig T. Thurnbichler a 23. helyről jött fel a dobogóra!
Szerintem ez a topik nagyon jó így. Az ember(lánya) olvasgat, mazsolázgat, ámuldozik, és rém hálás Zbigniewnek, hogy mindezeket előkotorta és közkinccsé tette.
de azt azért nem mondanám, hogy mostanság pörögne a főtopik. talán még sosem volt ilyen passzív, mint ebben a szezonban.
szerintem praktikusabb volna, ha minden egy helyen lenne de ez csak az én véleményem. talán több beszélgetést is indukálhatnának és a read-only felhasználók is könnyebben infokhoz juthatnának...
további sok sikert és hasonló jó írásokat a jövőben is ;)
Nemrég akadtam rá egy német honlapon ezekre az adatokra, mely az összes eddig síugrásban (sírepülésben) részt vett nemzetek egyéni legjobbjait tartalmazza dátum, távolság és helyszín szerint!
Olyan nemzetek is szerepelnek köztük, melyekről eddig nem gondoltam volna, hogy valaha is índítottak ugrókat nemzetközi versenyeken, egyáltalán hogy lenne olyan sportolójuk, akik a síugrást választanák sportágul!
Ilyen pl. a török, kirgiz, ausztrál, sőt ugandai (!!!) ugrók, mind igazi kuriózumok!
Ezen adatok közt azonban felfedeztem kettőt, melyek már elavultak, ki tudja mikor frissithették utoljára... :)
Stefan Read(CAN) egyéni rekordja 191,5 m. (a 190,0 m. helyett), 2007 márc. 23.-án a planicai kvalin ugrotta meg.
A másik pedig az ukránok nemzeti rekordja 189,5 m. (178,5 m. helyett), melyet Vitaliy Shumbarets állított fel a planicai sáncon 2009 márc. 19.-én a kvalin!