Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.29 0 0 299
Elképzelheőnek tartom, hogy álomban esetleg, hozzánk lelkileg vagy másként közelálló vagy egyszerűen csak valamiért ezesetben kitüntetett személy élményéhez vagy álmához kapcsolódó események történnek álmunkban. Tehát végül is lehetnek telepátiára alapuló álmok.

Én pl tegnap láttam az új Bruce Willis filmet, ami pont ilyesmiről szólt...

;)

Előzmény: rinpoce (297)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.29 0 0 297
A mai rémálmom:

Megyek az utcán a piacra, ami az utca végén van, egy bevásárloközpont mellett. Az utca végén látom, hogy a parkoloban egy középkori vásár van. A ruhák, frizurák cipök, a termékek, minden középkori. Elég rémes, a szélén megcsonkitott akasztott emberek. Belevegyülök a tömegbe, el akarok tünni, mert ugy látom, hogy bandák hatalmas késekkel olyan embereket üldöznek, akik különböznek a többitöl. elmegyek egy szekér mellett, a kerekénél egy ember gugol, de hiába, mert meglátták, és már a hátam mögött, a nyakamba lihegnek és beleszurtak a gugolo ember kezébe, mikor észreveszem, hogy farmerben és poloban állok ott....

Ekkor felébredtem. De kezdeni nem tudok vele semmit...

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 296
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.19 0 0 295
Végül is igaz. Nevezheted bizonyítási kényszernek, ha jól esik.
Pusztán annyit szeretnék, hogy ez a nyomorult emberiség előrébb lépjen, (hivatalosan, tudományosan elfogadjon) integráljon néhány új dolgot (már ha egyáltalán valóban léteznek e dolgok...)
Előzmény: Törölt nick (293)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.18 0 0 294
Abszolut igazad van, drift!

Előzmény: Drift (290)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 291
Nem tudom miért.
Nem tudom miért van az, hogy te azt gondolod rólam, hogy folyton bizonyítási kényszerem van.
Úgy tapasztaltam, hogy aki másokról, gyakran kényszerességet és egyéb negatívumokat feltételez, annak a hiba a saját készülékében van. Az ilyen embernek ajánlott legelőbb önmagába nézni...
:)
Előzmény: Törölt nick (288)
Drift Creative Commons License 2003.04.18 0 0 290
Kedves rinpoce,
Az ösztöneink sem nem rosszak, sem nem jók. Egyszerüen amorálisak. Ahogy mondod, mint a kinai mitológiában is tartják, az "erő" az "energia" képi megjelenítői. Ha jól tudom, az elektromosság kinai írásjele, pont egy sárkányt ábrázol.

Nem tudunk tartósan és homlokegyenest szemben menni az ösztöneinkkel, mert az lelki/testi bajokat, esetleg halált is okozhat. A "feszültség" abból adódik, hogy a moderálatlan ösztönök szétzilálják az emberi kapcsolatokat, végső soron a társadalmat, ezért elég gyakran kerül konfliktusba az ember ösztön-lénye és a tudatos énje. A tudatos én sokszor "butább", mint az ösztön lény. A tudat korlátos, megtéveszthető, befolyásolható, sokszor távol áll az ember "lényegétől", mint egy vele szerves egységet nem alkotó, rá nem illő ruhát/jelmezt viseli a társadalmi szerepet az ember.

Az ösztön, azonban ha megtagadjuk és nem akarunk tudomást venni róla, "belerobban" a tudatba, elborít és feje tetejére állít mindent, és ekkor mint ellenségünk jelenik meg. Ebben a fordított világban minden jóakarónkat ellenségnek, az ellenségeinket barátoknak látjuk.

Ezért kell "tisztelnünk" és hallgatni a sugallataira, addig amig moderálhatóak, tehát megteremthető valamiféle összhang a társadalmi és biológiai lényünk között.

Tehát amikor az ösztönlény üzen álomban, akkor még barátságos, csak ha elhallgattatjuk, fordul ellenünk. Ha barátságban élünk vele, végtelen energiák forrásává válhat számunkra. Végső soron ő az "időtlen" bölcs öregember is, aki belülről ismer bennünket...

Üdv, Drift

Előzmény: rinpoce (269)
fenris Creative Commons License 2003.04.18 0 0 289
nem szokott, bár valamennyire érdekli a fantasy
Előzmény: Deimoss (284)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 287
Mindent átéltem már amiről írtál. De számomra ezek nem félelmetes, hanem eufórikus, gyönyört és boldogságot okozó élmények, főleg a Tudatos álom...
;)
Előzmény: Deimoss (286)
Deimoss Creative Commons License 2003.04.18 0 0 286
Szevasztok!

„Álmon belül ébredhettél föl.”

Álmon belül felébredni? Nagyon ismerős. Nekem is voltak már húzós álmaim. Egyszer volt olyan, hogy teljesen jól meg tudtam figyelni, hogy egy álmon belül mennyire megváltozhat a tudatállapot.

Abban az álomban tapasztaltam meg, milyen az, amikor olyan helyzetbe kerülsz, hogy álmodban félálomban vagy. Tehát rendesen alszol, de álmodban csak félig. Álmomban kissé elvesztettem a fonalat és az álmom többi része arról szólt, hogy hogyan kerüljek vissza a valóságba (hogyan ébredjek fel). Amikor annyit sikerült elérnem, hogy álmon belül felébredtem, elkezdtem nagyon parázni.

Ugyanebben az álomban volt egy nagyon furcsa, idegen érzésem, ugyanis rövid időre átéltem egy amolyan „kilépés a testből” szituációt.

Paralízises élménye volt itt valakinek? Az sem kellemes...
Másik: ki milyen gyakran szokott rájönni álmában, hogy álmodik?

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 285
Akkor szervezzük meg ügyvéd és közjegyző előtt, eskü alatt, mindketten elmondjátok a tapasztalatot, amit átéltetek és benyújtjuk az MTA-nak, mint bizonyítékot arra, hogy álomból képes az emberi agy materializálni tárgyakat.
Na mit szólsz?
Előzmény: Törölt nick (283)
Deimoss Creative Commons License 2003.04.17 0 0 284
Hello!
"Egy nem netező barátom mostanában gyakran szokott sárkányokkal álmodni, mindig a segítségére vannak valami módon, még akkor is, ha az álom elején olybá tűnik, ellene dolgozik a sárkány. Színük és méretük különbözik, de mindig az ő oldalán állnak. Mit jelenthet ez a segítő sárkány motívum?"

Hmmm... nem lehet, hogy kicsit sokat AD&D-zik?

Előzmény: fenris (258)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 282
Véletlenek szerintem vannak és nincsenek. Vannak, hiszen szubjektíve egy ember számára, amikor valami jól (szerencse) vagy rosszúl (pech), de váratlanul, kiszámíthatatlanul "összejön", azt véletlennek hívja és ilyen van, tehát van véletlen.

Ám fatálisan pedig, mivel vélhetőleg semmi sem történik csak úgy, ok nélkül, ezért mégsincsenek.
Tömören ennyi.
:)

Előzmény: rinpoce (275)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 281
Álmon belül ébredhettél föl.
Ki volt a másik, aki még megtapasztalta? Eskü alatt vállalja a tanúvallomást?
Előzmény: Törölt nick (276)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.17 0 0 279
Én meg ma hülye vagyok.... :-))))
Előzmény: Törölt nick (278)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.17 0 0 277
Hát csak fogdossátok nyugodtan, kedves hoc! Alf is ott van? Mert jelenleg egyházban (hi) laktok... :-)))
Előzmény: Törölt nick (276)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.17 0 0 275
Részleteznéd ezt a véletlenesdit?
Előzmény: Törölt nick (273)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.17 0 0 274
Bámulatos!

Az álom egy része tényleg josálomnak bizonyult!!! Innen is látszik, hogy maga az álmodo igazodik el a legjobban az álmán. Elolvastam, amit irtam akkor, baromi nagy hülyeség volt....

Kösz hogy leirtad, mert tettenértük egy kicsit a folyamatot.
Hajlok rá, hogy sokkal több josálmot álmodunk, mint gondolnánk, csak elfelejtjük, és igy nem tudjuk igazolni a valosághoz valo kapcsolodását. Ezért is külön jo, hogy leirtad...

Előzmény: akroz (270)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 273
Nem, sajnos nem értünk egyet!
Szerintem véletlenek nincsenek és vannak...
Ez van.
;)
Előzmény: akroz (272)
akroz Creative Commons License 2003.04.17 0 0 272
Kedves Big4!

Abban ugye egyetértünk, hogy véletlenek nincsenek.

Akkor milyen más "értelmes" válasz lehetséges a felkínált 2. jelentéshez képest?

Szvsz semmilyen.

akroz

Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 271
Noshát ha rámhalgacc: a szobor bármit jelenthet, de leginkább: semmit.

Viszont ez az álom két dolog lehet:
1. Ostoba, mafla véletlen (már ha van ilyen) és semmi több
2. Bizonyság számodra arról, hogy van a dolgok között valami mélyebb összefüggés

(rajtad áll, melyiket választod, vagy éppen kitalalász ezek helyett más "értelmet")

;)

Előzmény: akroz (270)
akroz Creative Commons License 2003.04.17 0 0 270
Kedves Rinpoce!

Hogy ne kelljen visszaolvasnod, bemásolom ide a 135-ös beírásomat.

"Próbáltam valami vadidegen helyen megsütni két grillcsirkét, de az istennek sem sikerült, több óra után is ugyanolyan hideg és nyers maradt a tűzforró sütőben, mintha be se raktam volna.
Majd elkeseredésemben kocsiba ültem és haza akartam menni, de egy kihalt faluban találtam magam, ahol minden kapuban volt egy életnagyságú "madonna jézuskával" szobor. A faluból kiérve megláttam a saját gyerekecskémet egyedül botorkálni az út szélén. Lassítottam, kinyitottam a kocsiajtót és berántottam "Mackót".
Nagyon gyorsan elhajtottam, borzalmasan rossz érzéssel ébredtem."

Lehet, hogy hülyének nézel, de azt hiszem megkaptam a választ.

Az elmúlt hónapokban a fiam sehogy nem tudott kikeveredni egy vírusfertőzésből (influ, ami ráhűzódott a pocakjára), vittem orvoshoz, kapott gyógyszereket, de az "istennek sem sikerült" rendbehoznia. Szóval tegnap - protekcióval - elkerültünk az I.sz. Gyermekklinikára. Bementünk a főbejáraton és az első lépcsőfordulónál ( azonnal belémhasított a felismerés, a szőr felállt a hátamon) a falon egy kb. 1 méteres szobor: madonna kisjézussal.
A gyerekem tátott szájjal állt előtte és mondta, hogy mama nézzük még, mert olyan szép.
A fiam leletei pénteken lesznek készen.

Ugye a szobor csak jót jelenthet?
Szerinted ez jósló álom?
Hülye vagyok?

Üdvözlettel: akroz

rinpoce Creative Commons License 2003.04.16 0 0 269
:-) Drift, régen láttalak!

Szerintem a sárkány nem feltétlen csak ösztön lényünk megtestesitöi, egyrészt vannak joságos sárkányok is, másrészt a keleti kulturákban az ész és erö szimbolumai... (Ugy emlékszem, a sárkány évében születettek az egyik legszerencsésebbek, (vagy tévedek) Szerintem nem kell feltétlenül kordában tartani, jo lenne tudni az álom környezetét is..

Előzmény: Drift (266)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.16 0 0 268
:-)

Hát igen! Megint nagyobb a topikom, mint az eszem. Viszont igyexem szerény lenni...

Előzmény: Amida (265)
fenris Creative Commons License 2003.04.16 0 0 267
köszönöm szépen a válaszolat, ha valakinek még van valami ötlete, akkor csak rajta!
Drift Creative Commons License 2003.04.16 0 0 266
Kedves fenris,
A sárkányok, hüllők az ember ösztön-lényének a megtestesitői. Általában, ha "szabadjára engedik őket", pusztulást hoznak. (tönkreteszik a társadalmi szerepet). Ismert népmesei motívum, hogy a királylány megtiltja ujdonsült férjének, hogy lemenjen a pincébe. Az nem képes legyőzni a kiváncsiságát, lemegy és ott egy falhoz szögezett sárkányt talál. A sárkány élet-vizért könyörög, a legény teljesíti a kivánságát, amitől a sárkány megerősödik és elszabadul, és gyászba borítja az országot. Az ifjúnak sok próbát kell kiállni később, hogy helyreállítsa azt, amit tudatlanságból és naivitásból elkövetett.

Az barátod esetében, nem biztos, hogy rossz dologról van szó. A konkrét élethelyzet ismerete nélkül, nem lehet semmit sem mondani, mert az álombeli üzenet neki személyesen szól.

Csak tippelek: A barátod racionálisan mást akar, mint amire a természetéből fakadó késztetések indítanák. Talán a szülei, barátainak az elvárásai vezetnék olyan pályára, amit tudattalanul nem akar. Innét vannak a "barátságos" sárkányok, akik bölcsebbek mint ő maga. Hiszen a tudattalan ismeri, hogy milyen vágyai lesznek 10 év múlva, jóllehet neki erről fogalma sincs még.

Előzmény: fenris (258)
Amida Creative Commons License 2003.04.16 0 0 265
Szia Rimpo-Repa!
Mibe nem fogtál?
OM:Amida
Előzmény: rinpoce (264)
rinpoce Creative Commons License 2003.04.14 0 0 264
A sárkány gyönyörü archaikus jelkép, bárcsak Jung lennék, hogy ki tudnám hozni belölük azt, amit ezek az álmok érdemelnek. Szerintem valamilyen számomra sajnos jelenleg nem ismert ösi erö áll a barátod mellett esetleg a kapu örzöjének nevezett szimbolum, akit ha legyözünk, (magunk mellé állitunk) sokmindenre rálátásunk lesz...

Meg az is lehet, hogy nem tudom, mit jelent...

Hát csak figyelje álmait, érdemes...

Előzmény: fenris (258)
Seol Creative Commons License 2003.04.14 0 0 263
ez meg egy
Előzmény: fenris (262)
fenris Creative Commons License 2003.04.14 0 0 262
phhh
Előzmény: Seol (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!