Keresés

Részletes keresés

ácsilaci Creative Commons License 2018.04.24 0 0 4952

Igazad van,nem volt szerencsés a mondat.

Előzmény: BLAtti (4948)
dez1 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 4951

Tegnap római parton láttam szép és mély dúsulást, de csak egy helyen és nem is volt hosszú.

dez1 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 4950

Király:)

Előzmény: BLAtti (4949)
BLAtti Creative Commons License 2018.04.05 0 1 4949

Új szezon, újabb eszközök.

Egy dunai szérke jellegű ABS alapanyagból.

Sajnos pénz szűkében a nagy, lapos aranynézőből szabtam ki, amit korábban gyártottam. 

Kíváncsi leszek hogy szuperál.

BLAtti Creative Commons License 2018.02.08 0 0 4948

:) Jó véleménnyel van a hobbi aranyászokról. :) 

Aki nem Ácson mos aranyat, az nem is létezik...ezek szerint. :P

Előzmény: grofgalgoczi. (4944)
BLAtti Creative Commons License 2018.02.08 0 0 4947

Egy e-mail-t, ha küldesz nekem az attila.blade(kukac)gmail(pont)com címre, akkor válaszlevélben meg tudom írni a címet.

Köszönöm szépen! :)

 

 

Előzmény: AU 9999 (4945)
AU 9999 Creative Commons License 2018.02.08 0 2 4946

ha más nincs, elég egy jó gumicsónak is.

Előzmény: BLAtti (4942)
AU 9999 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 4945

en is tavaly ,,igy dobtam el a kalapom Mohacsnal augusztus masik heten"/Komarom -mohacs),P.S-varom Blatti-tol a cimet hogy kuldjem a posztokat,nemfelejtettem el.

Előzmény: BLAtti (4942)
grofgalgoczi. Creative Commons License 2018.02.07 0 1 4944
dez1 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 4943

Bízzunk benne:)

Előzmény: BLAtti (4942)
BLAtti Creative Commons License 2018.02.01 0 0 4942

Szerintem már egy horgászcsónak is menő! :)

 

Jobb időkben szoktam csónakozni egy barátommal, és meg kell mondjam sokkal több és érdekesebb helyet lehet megvizslatni vele, mint gyalog!

Előzmény: dez1 (4941)
dez1 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 4941

Csak afféle nagyobb horgászcsónak lesz, nem olyan menő:)

 

Előzmény: vadi58 (4940)
vadi58 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 4940

Dez 1, ha lessz motorcsónakod, akkor nem lessz időd meringetni ;-)

Előzmény: dez1 (4939)
dez1 Creative Commons License 2018.01.24 0 1 4939

Én egyenlőre nem vizsgáltam az ár kérdést, csak mint lehetőséget a munka gyors könnyítésére...

 

Reméljük a flexi panelek ára is gyorsan fog csökkenni, most még tényleg 100 USD-tól kezdődik, és kell persze elektronika is, bár ahogy nézem az nem nagy tétel.

 

Amúgy teljesen egyetértek, nekem a kézi vízmeregetős munka is nagyon tetszik, idén tavasztól többet fogok menni úgy néz ki:)

 

Azon is gondolkodom, hogy veszek 1 motorcsónakot - nemsokára esz egy nagy garázs ahol el fog férni utánfutóstól:)

BLAtti Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4938

Ja, és azon az áron nem is hajlékonyt lehet beszerezni, így az alu keret is beleszámítódik egy komoly üvegborítással, ami nem gyenge súlyú. 

 

Előzmény: BLAtti (4937)
BLAtti Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4937

Nem nagyon látom értelmét panelekkel felvértezve kitelepülni. A teljesítmény hatalmas ugrásokat szenvedhet felfelé és lefelé is egy-egy felhőátvonulásos napon, de akár fátyolfelhő esetén is. Szabályzóáramkör nélkül semmit nem ér, ráadásul nagyok és  egyáltalán nem olcsóak.

Nem tudom hol tudsz hozzájutni áron alul, de alsó hangon 100$/100W jelenleg az alsó régióban az ára, ebből négy az egy combos 100 ezres tétel, míg egy 82 Ah-s munkaakku, ami kimondottan hosszú távú munkára van kifejlesztve 26350Ft volt legutóbb és eléggé sokáig üzemeltethető.

 

Amit Vadi említett, az járható út 12V-os akkunál egy panel képes rátáplálni segédáramkör nélkül is a rendszerre és így segíteni azt, azonban érdemes itt is feszültségszabályzót, illetve motorvezérlőt használni a pontos és állandó vízmennyiség biztosításához.

 

A véleményem pedig úgy átfogóan az - ettől a nappaneles gondolattól eltekintve-, hogy ki kell menni és nekiveselkedni a melónak bármilyen szerkezettel, akár egy fadeszkával is, mert annál, hogy az ember csak agyal a dolgon minden más jobb, és értékesebb. Nem mellesleg tapasztalatot gyűjthet saját bőrén és élvezheti a természetet. Természetesen mindig lesznek jobb metódusok, meg ügyesebb aranyászok rajtunk kívül, de amit saját magunk elérünk, azt senki el nem bitorolhatja tőlünk.

Az optimalizálás, meg energiahatékonyságon elég később rágódni. :)

Előzmény: dez1 (4936)
dez1 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 4936

100Wos panelből 3-4 db...  És akkor már szórt fényben is van elég kraft...

Előzmény: vadi58 (4935)
vadi58 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 4935

Az igaz hogy vannak már hajlékony napelem panelok, nem is olyan drágák, de ezek nem minden esetben használhatóak - csehek használják, de csak mint egy kis besegíto lehetoség foleg nyitott terepen, mert a hegyi patakoknál általába kevés a napfény mennyiség. A lényeg ott van BLAtti fejében - a energia zabáló szivattyú hatékonyságanak optimalizálása ;-)

Előzmény: dez1 (4934)
dez1 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4934

Tök jó hajlékony napelem paneleket árulnak a neten:)

 

Ilyen cucc kell:)

Előzmény: BLAtti (4933)
BLAtti Creative Commons License 2018.01.08 0 1 4933

Azért ez a szent picit erős volt! :)

Azért köszi! Az őrült az valószínűleg helytálló(bb).

Nincs vége a tervezésnek és az átalakításoknak. Még legalább két kísérlet hátravan.

A röhej az, hogy egészen addig nem gondoltam, hogy sikerülni fog, míg meg nem mértem élőben, hogy mit tud a kicsike.

Semmi nehézséget nem okozott neki a víztől való távolság, se a magasságkülönbség. Simán bírta az akku is, szóval tud rentábilis lenni, nem mellesleg szinte zajtalan munkát tesz lehetővé,

ami valljuk be, sokat dob a természetközeliség elérésén. És ha esetleg horgászok vannak a környéken, azokat sem zavarjuk túlságosan.

Nekem nagyon tetszik, de még nem véglegesítettem az új szerkezetet, elég sok dolgom akad.

 

Előzmény: dez1 (4932)
dez1 Creative Commons License 2018.01.06 0 1 4932

Blatti: elolvastam amit műveltél a szivattyúval. Őrült vagy, persze szent őrült:)

 

Előzmény: BLAtti (4927)
dez1 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 4931

Csongrádon néztem eddig csak, ott nincs semmi.

 

De a felső szakaszon - a haatártól nem messze az ukrán oldalon láttam aranymosókat nagy tállal.

 

Illetve lehet hogy a nyékládházi kavicsbányát is érdemes lenne megnézni:)

 

Előzmény: feripapa46 (4928)
feripapa46 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 4930

Köszönöm, meg próbálom.

Boldog új évet kivánok.

Előzmény: BLAtti (4929)
BLAtti Creative Commons License 2018.01.02 0 0 4929

Aranyszemcsékben gazdag, boldog új esztendőt mindenkinek, aki olvassa ezt a fórumot! :)

 

Deripapa46: szerintem megpróbálni mindenképpen érdemes, de várakozások nélkül kell tekinteni a helyre. Mintázni kell több sávban, kitartóan, és ki fog derülni, hogy van-e valami ott.

Sajnos a Tiszát nem ismerem, de a leírások szerint, ha kevesebb is, de valaminek kell lennie, mégha az újkori megjelenése erre nem sok esélyt ad megmutatkozni.

 

 

feripapa46 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 4928

Lelkes olvasója vagyok az oldalnak, de felénk nincs patak, a Duna is messze van. Viszont a Tiszán -Tiszafüred közelében - van egy homok pad. Ez azért furcsa mert a Tisza ezen szakasza duzzasztva van

és víz mélység part közelben 5 - 6 méter, egyes helyeken pedig 13 - 15 métert is eléri.

Lehet, hogy ezt a homokpadot vallatni kellene? Itt olyan sekély a víz, hogy 15 méterre a parttól még leér a lábam. A parton egy szép föveny van, nyáron sokan járnak ide fürödni. A víz folyása lassú de áradáskor jelentősen felgyorsul. Szerintetek érdemes lenne megpróbálni? A helyet csak csónakkal lehet megközelíteni, ez bonyolítja a helyzetet.

BLAtti Creative Commons License 2017.11.29 0 1 4927

Mindkettő használódik az életciklusa során, de a munkaakku kimondottan hosszú üzemre van kitalálva és feltöltve mindig működik, közel azonos hatékonysággal évekig, függetlenül a fényviszonyoktól, mindig azonos tápfeszültséget biztosítva.

 

Előzmény: vadi58 (4926)
vadi58 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 4926

De viszont meddig bír ki a akku és meddig a napelem?

Előzmény: BLAtti (4924)
HZS91 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 4925

Sziasztok! hát elég régen jártam itt :D de azért figyelek :)
egy olyan kérdésem lenne kinyeréssel kapcsolatban, hogy régi processzorok és áramköri alkatrészekből való arany kinyerés a bórax + nagy hő elve alapján működik ennél a dolognál is? probálgattam savval de salétromsavat nem sikerült szereznem... pár hónapja probálkoztam aztán félben is maradt, viszont bórax könnyen szerezhető és elég egyszerűen hangzik.
(ritkaföldfémek esetén is így nyerik ki az anyagot az ércből) 
igazából az érdekelne, hogy a többi anyag miként reagál erre a jelenségre? (chipek más tartalma)
elméletileg annyi chip és procceszorom van hogy 7-8 gramm aranynak kéne meglapulnia ott, és ugyebár az aranyhoz ragaszkodunk :D

nem szeretnék off témát csinálni, de gondoltam hátha valaki probálkozott már így?!



amúgy én pozitív véleménnyel vagyok pl a sailflo 1100gph 12v szivattyúval kapcsolatban, egy 90Ah akkumulátorral több órán keresztül elvoltam és utánna sem merült le. Én úgy alakítottam ki, hogy a keletkező vákuum szívja fel a hordalékot (dreadge), de mivel ausztriában voltam, műhely hiányában műanyag elemeket használtam és nem találtam olyan ragasztót ami sikeresebb lett volna hosszú távon, és még a kedvenc mosótálam is elveszett (ha egy folyóba turkáltok ne veszítsétek szem elöl! :D) azóta még nem volt alkalmam újra megprobálni, de lehet hogy neki kéne esnem.

BLAtti Creative Commons License 2017.11.28 0 1 4924

Igen, ennyiért érdemesebb inkább munkaakkut venni és egy picit nagyobb kapacitásút. Hosszú távon a társunk lesz és megbízhatóan, hosszan szolgáltat megfelelő energiát a szivattyúhoz.

A járókerék optimalizálása pedig azért egy fontos dolog, mert a járókerék sem méretét, sem elhelyezkedését tekintve nem ideális egy centrifugál szivattyúhoz képest.

Megrajzoltam a méretpontos 3D modelljét ennek az általam vásárolt 2000 GPH-t igérő szivattyúnak.

Látszik, ahogy anno a képeken is mutattam, hogy a járókerék nem a kijárathoz tolj a a vizet közvetlenül, hanem a szivattyúház felső palástjára, amin így irányt vált a folyadék és sokkal kisebb energiaszinten jut ki.

Rengeteg a felesleges turbulecia. A járókerék alatt egy hatalmas terület van, ahol csak keveri a vizet, de érdemi munkát nem végez.

Két út van az optimalizáláshoz.

1. Járókerék csere.

2. Ház csere

 

Ebből a járókerék cseréje tűnt könnyebbnek, de azért az sem egy pillanatok alatt megoldható dolog.

A keréknek ki kellene használni a lenti térfogatot is és a beáramló víznek le kell jutni a lapátok alsó részéhez, ahonnan a kijárat felé kell terelődjön.

A jelenlegi járókerék modellek ezt meg is teszik, de a felső részen még mindig vannak turbulenciák, melyek károsak, ezért úgy döntttem, hogy a következő járókerék egy részben zárt verzió lesz, így a felső, káros turbulenciák megszűnnek, s nem fogják vissza a kereket. A víz sokkal nagyobb energiára tesz szert és kizárólag a kijárat magasságában lép ki a kerékből. Ehhez egy betétet kell majd a ház felső részébe is tenni, hogy csökkentsem a holt teret és minimális hézag lehessen a ház és a kerék, valamint az alsó zárókupola és a kerék között.

Ez a terv. Néhány hét, amíg minden elkészül.

Vannak más terveim is, de egyelőre egy témát vesézek ki teljesen.

 

Ezúton is köszönöm a támogatást Vadi58!!!

A segítségeddel, és saját tőke bevonásával beruháztam egy saját filamentes 3D nyomtatóra, mellyel könnyebb lesz a tervek megvalósítása minden szinten.

Előzmény: vadi58 (4923)
vadi58 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 4923

Hát a napelem biztos besegíto plussz  cca 110 € -ért- és ha van elég napfény (most nem a Duna partra gondolok, hanem inkább a kis hegyi patakokra :-) ) -  de az is biztos, hogy a kéznél való felhasznált energia efektivitása az elsodleges. Ami azon a kis vízturbínán fugg.

Úgyhogy sok sikert a tesztjeidben !

Előzmény: BLAtti (4922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!