Keresés

Részletes keresés

_Marcell_ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 4161
Egy kemping (Camp-Galeb : Omis) arlistat is talaltam, az
2,8 euro - auto
3,1 euro - sator
4,1 euro - ember

= 14,1 euro (2 embernek) 1 napra

Es mivel ez ket fore van, igy feleannyi, mint a szalloda. Igy (peldail itt Omisban) ketten egyutt 25-30e forintbol tudnank le a szallast.

Ehhez hozzajon kb. 1500km ut (oda-vissza), ami mondjuk 2,5 - 3 tank benzin = 20-30e forint.

Ha mondjuk napi 75 kunanal (kb. 3000Ft-nal) nem koltunk tobbet, akkor a koltopenz = 20e forint.

Igy, ha durvan szamolom (es pontosak az informacioim az arakat, a tavolsagot es a valtopenztt tekintve) cakkum pakk 80e forintbol jovunk ki ketten 1 hetre szallassal, (kisebb) kajaval es utikoltseggel.

Na nem terhelem tovabb a topicot, inkabb varom az otleteket! :)

_Marcell_ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 4160
Ja amugy nezegettem arakat es ahogy alttam altalaban a ket csillagos szallodai szobak napi 3500-4000Ft-nak (14-20eur) megfelelo penzbe kerulnek egy fore.
Ez ugyebar 25-30e Ft/fo egy hetre. Ez meg nem tunik olyan veszesnek.
Jol ertesultem az arakrol? Mik a tapasztaltalatok?

Erdemes felkeresni magyar utazasi irodat vagy kozvetlenul a horvat hotelnek/kempingnek telefonalgassak?

Varom az otleteket! :)

_Marcell_ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 4159
Julius vegen a horvat tengerpartra szeretnek lekocsikazni az Asszonnyal. A szallast kempingben gondoltam, (vagy mas nagyon olcso dolog is szoba johet :)
A tura fontos kriteriuma, hogy minel kevesebb penzbol jojjunk ki. Persze azert ugy naponta (ketnaponta) 1 fott kaja azert kene :)

Legyszi ajanljatok varosokat, kozsegeket, hova erdemes menni. Esetleg tudtok ajanlani jo kempinget (homokos tengerparthoz kozel)? Erdemes satorban nyomorogni vagy nem sokkal tobbert lehet keriteni jobb szallast is? Ajanlhattok bevalt varosokat, szallodakat is.
Szerintetek lesz hely juliban (kempingben), ha csak ugy lemegyunk es nem foglalunk szallast? (Mondjuk nem szivesen zsakbamacskazom :)

Altalaban szabad strandok vannak a parton, vagy vannak fizetosek is?

Klassz latnivalokat is irhattok, amit ertemes megnezni.

Elore is koszi.

vasquez_147 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 4158
Egyebkent az Ožujsko Pivo szo szerinti forditasban azt jelenti, hogy Márciusi Sör. A kroatok az illir mozgalomban francia mintara atneveztek a honapneveket, es ezt a hulye szokasukat azota is megtartjak.

Egy kis gyorsatalpalo horvat:
Januar > Siječanj
Februar > Veljača
Marcius > Ožujak
Aprilis > Travanj
Majus > Svibanj
Junius > Lipanj
Julius > Srpanj
Augusztus > Kolovoz
Szeptember > Rujan
Oktober > Listopad
November > Studeni
December > Prosinac

A honapok az adott evszakra/evadra is probalnak utalni (Listopad = Levelhullato).

Előzmény: lborli (4152)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4157
18 éven felülieknek elég az uj kártya formatumu személyi igazolvány.
Előzmény: izomanyu (4156)
izomanyu Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4156
Az igaz, hogy Horvátországba nem kell útlevél??
franjo Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4155
Hááááááát...
Véletlenül már ott is voltam. Nekem nagyon tetszett, bár úgy rémlik jóval drágább volt mint a szárazföld.(Isztia) Hasonló hely mint Rab, de jóval nagyobb óvárossal. A belvárosnál karéjszerűen nyúlik be a tenger, körbe lehet sétálni,este nagyon hangulatos.Rengeteg kávézó, utcai árusok, tipikus olaszos beütés.- Persze ez nem csoda, mert 1945-ig olasz kézen volt.Akkor (1999) tele volt olasz turistával. Jó fürdőhelyek is vannak.
A legszebb azonban Veli Losinj. A nevétől eltérően jóval kisebb mint Mali Losinj. Egy kis tündérváros, fel lehet sétálni a városka felé és visszanézve varázsos a panoráma. Egy másik kis földnyelv végén pedig egy ódon templom helyezkedik el.
Ha szerencséd van, látod azt a delfinrajt amiről a leginkább nevezetes Losinj szigete.
Nekem sajnos nem jött össze.
Előzmény: vasquez_147 (4154)
vasquez_147 Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4154
Losinj szigeten, illetve Mali Losinjban volt-e valaki? Ha igen, mik a tapasztalatai?
lborli Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4153
A vrbniki öblöt mi csak macskás öbölnek hívjuk, mert a gyakorlati vizsgánk ott történt, egy döglött macska viszonylagos közelségében. A macskától eltekintve tényleg szép volt. :-)
Előzmény: KAti (4151)
lborli Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4152
Én az Ozsujszkót jobban szeretem. Lehetne az? :-)
Előzmény: JKruz (4149)
KAti Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4151
Tegnap este jöttünk meg Krk-ről, csütörtökön mentünk. Az idő pazar, 30 fok felett, a víz a felszínen 20 fok felett, forgalom még kicsi, és a pápalátogató tömeget is megúsztuk.
Szóval jó volt.
500 Kunát vettem ki ottan OTP-s Visa kártyával, tankoltam is, majd megírom, mennyibe jött ez így. Most nem tudok a dög OTP internetes szolgáltatásba belelépni.

Krk-ről visszafelé, már a szárazföldi szakaszon szívás volt az autópályáig, időnként meg is állt a kocsisor, olyan lassan jöttünk. Utána normális volt a forgalom, még a hegyeket is megoldottuk teherató nélkül, de az autópályán Zágrábig a belső sáv is tele volt, de a 130-160 közötti tempót azért lehetett jönni. Zágrábnál megszívtam megint egy kicsit, a pályák kereszteződésében festették a burkolati jeleket, és addig tököltem, hogy hol vágjak át két bólya között, hogy túlmentem a megfelelő elágazáson. Ez okozott kb 10 perc késedelmet, de így is megvolt az út este 5:25 Krk kikötő - 11:15 Pécs, otthon között úgy, hogy nem nagyon siettünk.
Egyik nap erősen jöttek a felhők a hegyek felől, dörgött is, majd a part egy része a felhőbe veszett, de Krk déli részén még árnyék sem esett ránk, nemhogy eső.

Megnéztük Krk-ön Vrbnik városkát, elég aranyos, érdemes arra elkerülni, s elmentünk Baska-ba, no oda még egyszer nem megyünk. Hatalmas part, tele napernyős típusú turistával, bazársor,... nem a mi világunk.
Viszont Vrbnik mellett egy csodás öbölben voltunk, gyönyörű dombok elég meredek falai közé szorult be egy kis partszakasz, tán 200 méter hosszú kavicsos stranddal, kétoldalt pedig gyönyörű sziklás résszel. Itt az volt kicsinykét zavaró, hogy - gondolom - források jöttek a sziklák között, s foltokban igen hűvös volt a víz, s ugyanott opálossá zavarodott.

wdriver Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4150
Dobro, dobro!
Konobar, molim jedno Karlovacko!
Hvala. :-)
W.
Előzmény: JKruz (4149)
JKruz Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4149
Kedves franjo, Iborli!

Igazatok van, Non-stop! Fizetek egy Karlovacko pivo-t, ha összefutunk.:-)

Előzmény: franjo (4144)
alibenkuka Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4148
Hogy nézi-e valaki?
MINDEN reggel ez az első, számítógép bekapcs., izor.hu/webcameng és máris jól kezdődik a nap. :-))))))))))
Előzmény: franjo (4146)
vasquez_147 Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4147
Mislim da jeste.
Előzmény: franjo (4146)
franjo Creative Commons License 2003.06.09 0 0 4146
Bár csak "konyhahorvátot" beszélek, de:
Da, mislinda. (Lehet, hogy rosszul írtam.)
Egyébként a 2-3 sorban - az INA kútak nyítvatartásánál - ott van, hogy az N/S jelölés a Non-Stop nyitvatartást jelöli.
Más: megnézte már valaki a spliti ill. a dubrovniki élő webcamera képeit.
Nagyon érdekes mindkettő, mintha TV előtt ülnék.
Persze modemes hozzáférésnél et nem biztos, hogy ennyire élvezetes.

Split: http://www.izor.hr/webcameng.htm

Dubrovnik: http://www.labdu.izor.hr/webcameng.htm

lborli Creative Commons License 2003.06.08 0 0 4145
Imateli gospodin "Tudjman", N/S means Non-Stop?
Előzmény: franjo (4144)
franjo Creative Commons License 2003.06.08 0 0 4144
Szerintem: Non-stop.
lborli Creative Commons License 2003.06.08 0 0 4143
Recite molim, sta mislis nazad N/S?
Előzmény: JKruz (4142)
JKruz Creative Commons License 2003.06.08 0 0 4142
INA benzinkutak nyitvatartásáról és fizetési lehetőségről infó: www.ina.hr
Ime egy kis kivonat:
INA kutak:
Hely nyitva EC/MC,VISA
Zágráb Nonstop(N/S) igen(i)
Karlovac N/S i
Slunj N/S i
Rakovica 6-22 i
Korenica N/S i
Udbina 6-22 i
Gracac N/S i
Knin-Grad N/S i
Vrlika 6-21 i
Sinj N/S i
zotyo Creative Commons License 2003.06.08 0 0 4141
Tegnap 37-ért vette a Kunát a budaörsi Auchanban. Nem vettem túl sokat mert van még időm az utazásig csak, hogy ha valami van ne bukjak túl sokat.
wdriver Creative Commons License 2003.06.08 0 0 4140
Sziasztok!
"Nem adom fel, míg egy darabban látsz, nem adom fel..." :-)
Körülnézek "api" ügyben, de nem sok reményt fűzök a dologhoz, mindenképpen két hétre akarunk menni és az elég sok zseton lenne aug.20-tól. Az első hét bizti főszezon. Kinéztem már két kempinget is Gradac előtt, Brist-től egy várossal arrébb, meg hárommal is. 20km-en belül vannak. Kettőnknek 25-30-ból van meg egy hét, az a céges apartman is ennyiből jött volna ki ha összejön.
Triumph, kedves beszámolós barátom :-) azért mesélj csak, hely van, igény van, billentyűzetet meg majd veszel másikat ha elkopik, nem drága.
.
Nna beindítottam a szűrőt a kerti medencében... :-D
.
A kunát valóban elkapkodtam kicsit, de most éppen arra jártam. Még jó, hogy nem vettem sokat.
Most találtunk tavalyról 420 kunát a fiókban, micsoda megtakarítás! :-)
Üdv W.
Előzmény: LittleMermaid (4127)
lborli Creative Commons License 2003.06.07 0 0 4139
Isztrián nyáron is mindig esik, de szerencsére jobbára csak éjjel.
Előzmény: franjo (4137)
JKruz Creative Commons License 2003.06.07 0 0 4138
Sziasztok!
Pénteken délelőtt megyek Dunaföldvár felöl, a 61-es úton Nagykanizsára, majd éjszaka irány tovább Letenye-Sibenik-Primosten. Eddig mindig a déli parton, a hetes úton mentem.
Kérdésem, milyen az út/forgalom a hatvanegyesen, Dombóvár-Kaposvár felé?
A térképen nem látszik sokkal hosszabbnak.

franjo Creative Commons License 2003.06.06 0 0 4137
Ja,ja. Én már évek óta járok Horvátországba szeptember első hetében (is).
Tapasztalatom: Az Isztria ilyenkor már elég szeszélyes, volt úgy, hogy majd 1 hétig non-stop esett. Ellenben Krk, és főleg annak déli része (Krk városa, Baska...) már akkor is más képet mutatott. Előfordult, hogy Baskán voltunk napközben ragyogó időben és amikor visszamentünk Opatijába akkor mesélték, hogy ott egész nap szakadt az eső.
Tavaly pedig Rab szigetén voltunk szeptember első hetében. Az éjszakák és a reggelek kicsit hűvősek (17-20 fok)voltak,de napközben teljesen nyárias volt az idő.
Szerintem nagyjából Krk déli része, Rab sziget, Losinj szigete lehet a zónahatár, ettől lejjebb már inkább mediterrán az éghajlat.
Dalmácia pedig teljesen jó, ott biztonsággal számíthatsz a jó időre.
Makarska a kedvenc városom, nézd meg mindenképpen.
Előzmény: tsrt (4129)
kami680215 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 4136
Szeptember a legjobb időpont Dalmáciába. Nincs tömeg, olcsóbb, a tenger meleg, lehet várostnézni, nem éget a nap annyira.
Előzmény: tsrt (4129)
lborli Creative Commons License 2003.06.06 0 0 4135
De jó neked, Peti!
Csákó.

lborli.irigykutya.hu :-)

Előzmény: tankap (4109)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 4134
Heló,

Letenye non-stop pénzváltó!

Előzmény: Pic7 (4133)
Pic7 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 4133

Sziasztok!
Úgy hallottam, hogy a határnál (Letenye vagy Rédics)is olcsóbban lehet váltani forintot, de mi kb. hajnali 4 körül fogunk odaérni. 2 éve jártam arra, nem emlékszem, hogy éjjel nyitva van-e. Tud valaki infót?
Triumphator Creative Commons License 2003.06.06 0 0 4132
igazad van, 1értelműen jobb odakint váltani, de csakis bankban és nem utcai pénzváltodában. no comission-felirat rulez.
Előzmény: Trotter66 (4130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!