Keresés

Részletes keresés

ladygagaga Creative Commons License 2010.11.08 0 0 616

Lenne egy kérdésem a nagy fügetermesztöktöl.

Nekünk van egy fügebokrunk, már 10 év körül jár. Kb 5 m magas és széles is. Idén úgy nézett ki mintha nem tett volna neki jót a hosszú fagy. Valahogy nem akart kihajtani, már azt hittük tönkre ment. Jóval késöbb mint a korábbi években  egyszer csak kihajtott. Aztán ahogy beindult, annyi kis füge lett rajta, hogy hihetetlen. Most, hogy lehullott a levélzet, még mindig tele van apró kis fügékkel, amik most már nem fognak beérni.  Olyan az egész mintha "gyöngysorok" lennének. Sajnos most nem tudom lefényképezni, mert nem otthon vagyok.

Most nem tudjuk, hogy ezt a rengeteg kicsi fügét (1-2cm) lekelljük szedegetni, vagy hagyjuk nyugodtan rajta és majd ahogy megszárad lepotyog, vagy lerohad, vagy lassan majd lefagy a bokorról. Majd hozok róla képet. Nagyon jól néz ki.

Matyi-Rex Creative Commons License 2010.10.25 0 0 615
Közben már megjöttek a fagyok is ... Lassan gondoskodni kell a takarásról is, én az idén raklapokkal veszem körbe a régebbi fügémet (most 2 éves). 3 raklappal körbekerítem, azt kitöltöm száraz levéllel és a tetejére valami fóliát fogok rakni... remélhetőleg megvédi. A Gellért-hegyieket pedig beültettem citromok mellé azok meglesznek ott télen.Ki hogy takarja a fügéjét, ha takarjátok egyáltalán ?
Matyi-Rex Creative Commons License 2010.10.20 0 0 614
Kössz a bíztatást:D!Én is hallottam a mondáról, és azért is hoztam hogy legyen itt a kertünkbe a történelem egy kis darabja:D
Vica milyen vírusuk volt azoknak a fáknak?
Előzmény: Altamir (612)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 613

Helló!

Dettó!A tél barátságtalan volt hozzá,későn eredt,és csak július végén kezdte nyomni az első gyümölcsöket,melyek még csak most kezdenek érni.Pár szemet ettünk,de csak fele olyan édesek,mint a hőségekben érlelődők.A bokor levelei meg már sárgulnak.Hiába van tele a fa fügével,nem fog mind beérni sajnos.:(

Előzmény: janijani (611)
Altamir Creative Commons License 2010.10.11 0 0 612
A monda szerint a törökök hozták be Magyarországra, és telepítették a Gellért-hegy déli lejtőjére. Sok sikert hozzá.
Előzmény: Matyi-Rex (609)
janijani Creative Commons License 2010.10.11 0 0 611
Kezd érni a fügénk, már megettünk kb 6-8 szemet. Nem olyan édes mint ami nyáron érik, kellene még néhány jó napsütéses nap.
vica46 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 610
Nagyon nézd meg a Gellérthegyi fügét, mert évekig virusosak voltak.
Előzmény: Matyi-Rex (609)
Matyi-Rex Creative Commons License 2010.10.10 0 1 609
Én most voltam a Gellért-hegyen, és hallottam hogy vannak ott fügebokrok, úgyhogy én onnan is hoztam haza magamnak fügét, amik ott vannak azok biztos jobban tűrik a fagyokat. A bokrok tövéből kis gyökeres hajtásokat szedtem ki.
Floo2 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 608
Nem, ezek zölden érett, zölden édes fajták!
Ez például Zalaegerszegről való, ma szedtük!
Előzmény: Altamir (607)
Altamir Creative Commons License 2010.10.08 0 0 607
Grat a szürethez.:-) A rekeszben vannak zöldes színűek is, gondolom az más fajta. Ezek később sem barnulnának meg ?
Előzmény: ninovarga (602)
Altamir Creative Commons License 2010.10.08 0 0 606
Szeretnek ők annyira téged, hogy ilyen fügés apróságokon már nem fognak vitatkozni veled.:-))
Előzmény: éjjelvolt (601)
Altamir Creative Commons License 2010.10.08 0 0 605
Na persze, ha egyszer beindul az üzlet...:-))
Előzmény: éjjelvolt (600)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.07 0 0 604
Hát igen,erről írtam éppen.....gyönyörű!Én is gratulálnék hozzájuk.Látszik a szakértelem és persze a szeretet:-)
Előzmény: ninovarga (602)
ninovarga Creative Commons License 2010.10.07 0 0 603
Előzmény: ninovarga (602)
ninovarga Creative Commons License 2010.10.07 0 0 602
Előzmény: Altamir (597)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.06 0 0 601
Nem akartam cserépben hagyni.Mivel elég rosszul néz ki.Elég sárgák,pöttyesek a levelek,picik is,így ment földbe.De extrán takarom,még elég kicsi.Meg már helyem sincs,kinőttek a "gazok":-)

"Látom, te vagy az "Úr" a háznál,"

én csak a fügének akarok jót,így a többieknek is,hiszen dézsmálhatnák.A másikat meg lehet sosem.Egyébként meg van másik lejárata is a terasznak,használják azt,nem?:)))
Előzmény: Altamir (599)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.06 0 0 600
Úgy úgy ahogy írod:-) de ilyen lilát már akkor is szerettem volna mikor az első hsz-eim írtam le ide.Ill.érdeklődtem milyen lehet a lila füge?De igazad van,ez mánia.Több viszont nem kellene,kicsi az udvar,ez is elég.Azért dombost részt meg csak ne vegyek már!Bár....nem is olyan rossz ötlet:-))))
Előzmény: Altamir (597)
Altamir Creative Commons License 2010.10.06 0 0 599
Egy évet te is megpróbálhattál volna vele egy nagyobb virágládában, de, ha biztosra mész, akkor tényleg jobb egyből a helyére ültetni. Látom, te vagy az "Úr" a háznál, a többiek meg majd csak néznek nagyokat, amikor szembesülnek a fügedzsungellel a terasz közelében.:-))
Előzmény: éjjelvolt (595)
Altamir Creative Commons License 2010.10.06 0 0 598
Hmmm, így aztán nem nehéz biztosra menni.:-)) A küldésre csak azért kérdeztem rá, mert azt hittem, hogy futárszolgálattal bonyolítottad le.
Előzmény: szthomas79 (593)
Altamir Creative Commons License 2010.10.06 0 0 597
Látom Te is teljesen megfertőződtél fügeimádattal.:-)) Látjuk a mások eredményeit, a csábító képeket és nekünk is "fügére fáj a fogunk", és lehetőleg saját termésűre.
Ez már kezd kóros lenni.:-))
Előzmény: éjjelvolt (596)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.06 0 0 596
Aztán majd jól kinő bennünket,mert pont ablak előtt is van,azt a részt teraszról lejárni tuti nem fogjuk használni,de nem bánom.
Előzmény: éjjelvolt (595)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.06 0 0 595
már ha a Vateráról kérdezel,arra értettem.De nem fügét más növényeket.Amúgy ma ültettem el egy fügét.Azt amit kérdeztem,lilát.Passz milyen lila,a Góliát nevezetűt amit leírtam.Déli oldalra közvetlenül háztőhöz,ráadásul terasz mellé.Így szélvédett helyen lesz,legalább ez jó és melegebb részen.No hátha....persze takarom,nem kockáztatok semmit:-)
Előzmény: éjjelvolt (594)
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.06 0 0 594
Az 582-es linkednél lévő Úrtól rendeltem.Postán jött dobozban,gondosan csomagolva,műanyag flakonban.Olyan mint amit a csomagküldők is használnak.Persze nem egyedül utazott,több mindent rendeltem különben a pk.nem érte volna meg.Merthogy egyáltalán nem olcsó csak így ha más is tetszik.
Előzmény: Altamir (591)
szthomas79 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 593
A garázsban fogom teleltetni, miután beérett az az 1 db füge tavasszal pedig kiültetem szabadba a házfal elé. Így garantált a jövő évi termés.
(591) Postán küldik a rendelt növényeket szakszerűen dobozba becsomagolva. Teljesen sértetlenül érkezett meg.
Előzmény: Altamir (592)
Altamir Creative Commons License 2010.10.05 0 0 592
Nem ültetted ki a szabad földbe ? Mert ha nem, akkor biztosan be fog érni és a teleltetéssel sem lesznek gondjaid.
Előzmény: szthomas79 (589)
Altamir Creative Commons License 2010.10.05 0 0 591
A szállítást hogyan oldottátok meg? Gondolom, hogy nem személyesen kerested fel.
Előzmény: éjjelvolt (587)
Altamir Creative Commons License 2010.10.05 0 0 590
Miért haragudnék ? Ne butáskodj már.:-)) A domb ideális a füge számára, hiszen a fagylefolyás miatt ott télen "melegebb" van, mint a domb alján. Vélhetően nem fagyhatott el a fügéd, vagy csak részlegesen, hiszen érett termései vannak. Az elfagyást nem a késői megindulásból láttad volna, hanem elsősorban abból, hogy száraz, elhalt ágai vannak. A lekvárhoz gratulálok, fogyasszátok egészséggel.:-))
Előzmény: anna-75 (588)
szthomas79 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 589
Én is meg tudom erősíteni az itt leírtakat. Érdemes rendelni lila fügét, én is gondolkodom rajta. Júli. végén rendeltem innen egy Babits fügét, egy kb 30 cm-es kis fát küldtek és már van rajta 1 db diónyi nagyságú, ami hamarosan beérik. Továbbá már látszódnak a kis füge kezdemények kb 10 db amiből jövőre az első termések lesznek.
Előzmény: éjjelvolt (587)
anna-75 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 588
Altamir! először is ne haragudj a késői válaszért, de csak nagy ritkán keveredek számítógép elé.
Anyumék szőlőse dombon van, igen, jó sokáig is tart míg fölballagunk, de nem esik nehezünkre. Hétvégén kicsiben megpróbáltunk lekvárt készíteni a fügékből. Igen finom4, mindenkinek ízlett.
Ninovarga! annyira nem figyeltem meg tavasszal, nem tudom mikor indult meg, csak azt tudom, hogy később, mint a korábbi években.
éjjelvolt Creative Commons License 2010.10.04 0 0 587
jaaaa,ismerem az illetőt,tavaly vásároltam tőle.Szép,erős növényeik vannak.
Látom,azért van választék.
Előzmény: Altamir (583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!