Keresés

Részletes keresés

Plieur Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35505

Vagy esetleg ezt is énekelhetik neki:)

http://www.youtube.com/watch?v=5bztwkJdJZ0

Előzmény: Zicherman Istvan (35491)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35504
Én is... (dörzsölgeti tenyereit és karikarisztikusan gonosz fizimiskát vág).:)
Előzmény: Plieur (35502)
FOMA Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35503
Április végén egy volt vezérkari főnök nagyjából felvázolta, hogy mi következik Dél-Oszétiában, az orosz védelempolitika boncolgatása közben. Kb. 100 %-ban az jött be, amit elmondott. Egy dolgot kizárt, az amerikai-orosz közvetlen összecsapást. Szerinte képtelenség, hogy a két fél hagyományos eszközökkel úgy vívjon háborút, hogy ott be is fejezze, és mivel ezt mindketten tudják, ezért bele sem kezdenek. És ez addig van jól, amíg ezt tényleg így tudják.
Előzmény: Törölt nick (35499)
Plieur Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35502

Szia Zoli!

Köszi az infót!

Tehát eléggé vegyes beszerzés, nem az a fajta amely egy védekező stratégiára utalna. Mielőtt négylábú barátunk  begurulna, van egy alapigazság: hegyi terepen a csapatlégvédelem életfontosságú. A nehéztechnika nem tud kitérni, manőverezési lehetőségek korlátozottak, az utánpótlási vonalakat védeni kell.

Az a gyanum hogy az 1 mld USD-t kissé másképp költöttem volna el..:)

 

Előzmény: M.Zoli (35497)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35501
Udv.

Hat hogyne. Valahogy elkerulte a figyelmedet, hogy akkor 56 oszen Magyarorszagon eppen 300 Spartait jatszottak a valtozast akarok, es az USA sietve kuldte az uzenetet Hruscsovnak, hogy csak nyugodtan rakjon rendet Magyarorszagon, toluk bizony az all a legtavolabb, hogy beavatkozzanak Magyarorszagert. Nagyjabol ugyanezt jatszottak el e nyaron is, amikor a moszkvai USA nagykovet sietett nyilvanosan ertetlenkedni Szaakasvili amokfutasan, amirol a leghatarozotabban igyekeztek ot ugyebar lebeszelni.

Azt meg felejtsd el, hogy az USA nyiltan katonailag fllepjen Oroszorszag ellen, ugyanis semmi kedvuk sugarzo hamukent varni a feltamadast.

Gratulalok egyebbkent a hsz.-edhez.

Udv.
Előzmény: Törölt nick (35499)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35500
Egy kicsit valóságtól elrugaszkodott vélemény!
Előzmény: Törölt nick (35499)
Python24 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35498
Talán jobb is a grúzoknak,hogy szétfutottak.Ha elkezdenek gerilláskodni,akkor az oroszok nem csak odacsapnak majd kivonulnak,hanem odacsapnak,majd pacifikálnak,és maradnak..
Előzmény: M.Zoli (35497)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35497

Plieur!

 

Amit igertem. Kis osszefoglalo egy cikkbol.

 

Udv.

 

Ugy irom meg hogy egy masik topicba is be tudjam kopizni, mert kertek tolem.

 

Egy mertekado cseh military havilap a gruz konfliktus kirobbanasa ota terjedelmes cikksorozatot kozol a konfliktusrol, illetve a cseh - gruz kapcsolatokrol. Ugyanis Csehorszag az USA mellett vastagon benne volt - van a Gruz buliban. A gazdasagi hatteret mar feszegettem mashol, ami hianyzik az egy olyan cikkrol szol, ahol azt elemezgettek, hogy a Gruzia altal " beszerzett " fegyverzet mire enged kovetkeztetni.

 

Szoval Mi az amit Gruzia " vett ", pontosabban amit Gruziaba szallitottak, de az USA fizette a szamlat. Elsosorban neheztechnika ( T 72, BTR 80 ( magyar ), Cobra pancelkocsik ( Torokorszag ), tuzerseg ( Dana, sorozatvetok ), L 39, es allitolag L 159-ek is- ez utobbi szamomra furcsa - Csehorszag, kezifegyverek pl. M4, Izraeli geppuskak, pilota nelkuli felderito repulogepek. Erdekes modon az ukran Buk (?)-okat leszamitva legvedelmi fegyvereket nem igazan vasaroltak.

 

Tehat a legtobbet nehezfegyverzetre koltottek. Evente korulbelul 1 milliard dollart forditva  a seregukre. Ez oriasi osszeg az orszag gazdasagi helyzetehez viszonyitva.

 

Kikepzes: Kikepzes a beszerzett nehezfegyverekre, illetve rendfenntarto feladatokra, irregularisok elleni harcra kepzes.

 

Itt jott egy pelda a kozelmultbol. Libanon Hezbollah. Mit " vasarolt " a Hezbollah? Kezifegyverek, robbano anyagok, aknak, panceltoro fegyverek garmadaval, rengeteg energiat fektettek eroditesbe, stb.

 

Mire kellett ez a Hezbollahnak? Izraelt cseszegetni, meg kivedeni egy izraeli osszfegyvernemi invaziot. Vegulis sikerult.

 

Itt jon a Gruzokkal kapcsolatos kerdes. Nekik mire kellett az amit beszereztek, es kepeztek magukat? Deklaraltak, hogy az orosz agresszio elleni vedelemre kell. Mi tortent? 2 nap alatt totalis vereseg, a sereg szetfutott. Hianyzott a legvedelem, a neheztechnika innentol bena celpont, hianyzott az ilyen erokulonbseg mellett egyedul eredmenyre vezeto gerilla jellegu hadviselesben valo jartassag, illetve az ahhoz szukseges eszkozok. Akkor mire gyurhatott Gruzia? Csak nem a szakadar teruletek elfoglalasara? Elvegre amig az oroszok nem avatkoztak be, addig a gruz haditechnika, felkeszultseg boven eleg volt az oszetok ellen. Viszont az esemenyek ismereteben nem szamoltak az orosz beavatkozassal.

 

Tehat?

 

Udv.

FOMA Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35496
Nehéz is követni, hogy ki, mikor, milyen szakra jelentkezhet. Ha majd mégis csak összevonják a Zrinyivel, akkor lesz csak fejetlenség.:-)
Előzmény: flashbang (35464)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35495

Hát akkor hajrá! :)

Előzmény: 4csíkos (35492)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35494

Szia JD!

 

A defetizmus nem illik egy rohamlövészhez! Főleg nem tanfolyam után! Neked a "sakálokon" csak magadban kéne mosolyognod. Tényleg nem értelek!

 

OK! Befejeztem a cukkolásodat, mert szerintem már tele van velem a hócipőd!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: J Dagain (35484)
belic Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35493
Hello!

Ha minden összejön akkor január végén Canberrában a Royal Military College-on kezdek 1,5 éves képzés keretében. Majd 40 éves leszek mikor főhadnagyként végzek, de ez itt teljesen általános.

Ott hogy lesz valaki hadnagy?
(marmint ha a gyengitett kikepzest kapo egybol fohadnagy)

Bel
Előzmény: Kuruc71 (35400)
4csíkos Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35492

Értem. Köszönöm.

 

Elvileg hozzáférek, csak a gyakorlatban ez kicsit bonyolultabb.

Nem sokkal az indulása elött regisztráltam a lapra, néhányszor hozzá is szóltam, de meguntam. Egyrészt a fórumozók alacsony száma, a kevés kérdésre, felvetésre adott lassú és olykor semmitmondó válaszok, másrészt a biztonsági procedúrák miatt (ha 3 - 4 hétig nem tudtam fellépni az oldalra, letiltott a rendszer és írhattam a levelem, küldhettem az adataim, hogy újra beléphessek. (Ehhez segítőkészen hozzá is járultak.)) abbahagytam a látogatását.

 

Esetleg fellendült az utóbbi időben?

Ha történt valami pozitív változás, talán megnézném.

Előzmény: Hamburger2 (35473)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35491
Bezony-bezony... És úgy elintézik az embert, ha nagy a szája, hogy majd valahol Kanadában csirippelik majd neked a verebek:


Ich hatt' einen Kameraden,
Einen bessern findst du nit.
Die Trommel schlug zum Streite,
Er ging an meiner Seite
|: In gleichem Schritt und Tritt. :|

Eine Kugel kam geflogen:
Gilt's mir oder gilt es dir?
Ihn hat es weggerissen,
Er liegt vor meinen Füßen
|: Als wär's ein Stück von mir :|

Will mir die Hand noch reichen,
Derweil ich eben lad'.
"Kann dir die Hand nicht geben,
Bleib du im ew'gen Leben
|: Mein guter Kamerad!" :|

(Ludwig Uhland, 1809).
Előzmény: M.Zoli (35488)
swordmanus Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35490
Szia!
Ha mégis meggondolod, nálam is publikálható. Engem nem fokoz le senki alcivillé...
Nincs kinek...: nem dicsekvésként, de több, mint havi 6000 olvasóm van...
Előzmény: J Dagain (35471)
swordmanus Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35489
Szia!
Bele lehet nyúlni, de nem érdemes! Amit esetleg érdemes: a részek polírozása, a finomabb sütés végett. AMD csőszájfék: egy jól bevált, nagy tömegben elérhető késztermék. Nagyobb hatásfokú, de úribb huncutság egy Kotroczó-féle műalkotás... Usákiában, ahol a sok civil kedvére kísérletezhet, mert ott van erre lehetősége, napról napra egyre több tapasztalat és ötlet gyűlik fel! Érdemes nézelődni ottnai fórumokon, ha ilyesmire adod a fejed.
Előzmény: Kuruc71 (35487)
M.Zoli Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35488

Udv.

 

Olvasd el Josic Julien ket konyvet a Horvatorszagi haborurol. Ir benne egypar dolgot a haboru sakaljairol. Aztan gondold tovabb azt amit leirt, pedig igyekezett minnel kevesebbet es csak altalanosan irni errol, ugyanis ezek a sakalok manapsag magas poziciokban vannak eleg sokan.

 

Udv.

Előzmény: J Dagain (35393)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35487
"elsűtőrendszer"

üdv


???? Hogy a túróba lehet belenyúlni a szerkezetbe ?


Előzmény: ven.dég (35485)
ven.dég Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35486
"kompenzátornak" akarta mondani
Előzmény: ven.dég (35485)
ven.dég Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35485
Üdv,

 

Ez is olyan, mint a pap(p)né... ki erre, ki arra eszküszik.

 

Ha elkezded felötöztetni az AK – dat, akkor egy új válltámasz, elsűtőrendszer, holosight, stb mellé nem árt a kiáramló gázok okozta hatást is csillapítani. Ma Magyarországon nem csak az AMD csőszájfék az egyetlen lehetőség. 25 ezer forintért már tunningot is kapsz, amely jellemzését egy műértő a következőképpen foglalta (röviden) össze:

 

„Ennek a kompenzátor a lényege hogy a kiáramló gázokat egyenletesen hátravezeti de a csőhöz közelebb lévő körbenfutó furatok a gázok irányát pont merőlegesen áramoltatja a csővel! Ezáltal a hátrajövő gázok beleütköznek a merőleges gázokba és szinte kioltják egymást. Így sokkal kezesebb a készülék, lehet ontani az áldást...”

Előzmény: Kuruc71 (35474)
J Dagain Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35484
Kishitű a rohamlövész tanfolyam után lettem. Nem tőle és nem alatta.Én vagyok az ország legképzettebb kályhapakolója.. :-)))
Előzmény: Hamburger2 (35476)
J Dagain Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35483
"Az is előfordul, hogy meg kell várnia, amíg "kihalnak" előle az akadályozó személyek! Ha az emberben valóban van némi tehetség, akkor legtöbbször elég egy - egy jól sikerült áthelyezés."

- A kihalás nem működik mert nem kevesebben lettek hanem még többen!
- Az én kereseti kategóriámmal 91 000 (-30 000 gyerektartás) plusz lakáshitel 35 év futamidő (- 30 000) nem lehet csak úgy költözködni..... nem panasz, mert jól elvagyok. Csak a lehetőségek kisebbek.Nekem nem jár szolgálati lakás.Sem szolgálati nyugdíj. Egyedül a pofám jár! :-)
Előzmény: Hamburger2 (35477)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35482
Ha sikerül létrehoznunk ezt a nemzetközi, kis háborúkkal foglakozó kis kutatócsoportot (ami úgy néz ki már elkezdődött, bár kérdés, mennyi időre lesz elegendő a kezdeti lelkesedés), akkor talán valami alapítványi meg egyéb támogatásra is tudnánkszámítani. Ami nem lenne egy minusz, mivel akkor nem a napi betevő falaton és egyéb gondokon kéne agyalnom, meg panflet irodalmat körmölni, hanem minden időmet ezekre tudnám fordítani. (Tudod, Krisztus sírját sem őrizték ingyen.:(((
Így viszont félig-meddig hobbi szinten működik nálam a dolog, ráadásul ilyen munkára rohadtul kevés vagyok egyedül. Kell egy kis alkotómag, ahol megoszlanának a feladatok, ráadásul akkor nem kéne egy seggel húsz piacot körberohangálni.
Előzmény: Zicherman Istvan (35481)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35481
Nem nagy titok.
Projektek:
1. Honvédelmi ismeretek tankönyv és oktatási program, egybekötve testnevelési és képzési normatívákkal. Illetve hazafias, honvédség munkáját támogató ifjúsági zervezet felállítása elsősorban a MATASZ, vagy hasonló szervezet bázisán (állami ellenőrzés alatt, napi politizálástól mentesen).

2. Kis háborús (aszimmetrikus hadviselési) tanfolyam és oktatási program, különböző szintű, fegyveres testületeken szolgáló hivatásosok és szerződésesek számára. Oktatási anyaggal, normatívákkal, előválasztással, minősítési rendszerrel, stb.

3. Partizánvadász és gerillaellenes (ANTI-TERROR) kurzus és tanfolyam.

Utóbbi kettő a HM, NBH (és hasonló szakik), BM ellenőrzése és égisze alatt.

Ennyi.
Előzmény: KatonaHumor (35480)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35480

Remélem nem érted félre amit mondok, szóval az még a kisebb baj, hogy Neked elmegy az életkedved, a nagyobb baj az, ha az MH-ban szolgáló katonák is megunják a "játékot" véglegesen.

 

(Én pedig majd megkereslek, mert tényleg érdekelnek a projektjeid. (és ez nem vicc))

 

De addig is:

 

 

...8...

 

http://www.katonahumor.hu/

 

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (35479)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35479
Olvasom itt,olvasom a dolgokat...
Hej-hej-hej... Elegy az életkedvem bármit is csinálni...
Pedig van egy két, a kidolgozás különböző stádiumában lévő projektem... (Valszeg úgysem lesz belőlük semmi.:/)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35478
Jaaaa! Hogy túl sok helyen szolgáltam!?   :)
Előzmény: Hamburger2 (35477)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35477

Bocsáss meg, de nem vagyok hajlandó Rád hagyni ezt a fajta letargiát! Ezen az alapon nem mentél volna át a tötám-hoz sem! Tatán talán nagyobb eséllyel kamatoztathattad volna a megszerzett tudásodat annak az ügynek az érdekében, amelyben akkor még Te is hittél. Természetesen garanciát senki sem tudott volna adni erre sem.

 

Már mondtam korábban, ahhoz hogy az ember elérje, amit szeretne, ahhoz a seregben nem egyszer nagyon türelmesnek kell lennie. Az is előfordul, hogy meg kell várnia, amíg "kihallnak" előle az akadályozó személyek! Ha az emberben valóban van némi tehetség, akkor legtöbbször elég egy - egy jól sikerült áthelyezés. Nekem ezt még rögtön a katonai pályám elején elmondták és igyekszem is észben tartani!

 

Hamburger

Előzmény: J Dagain (35472)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35476

Mondom én, hogy rossz volt az a RLT! Ilyen kishitű hozzáállással hogy lehetett elvégezni? :))  (Érsd az iróniát!)

 

Hamburger 

Előzmény: J Dagain (35471)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 35475
A már említett Einzelkaempfer-Lehrgang -ról van szó. A németek részben éppen azért tették kétrészessé az egyébkét nagyon kemény tanfolyamukat, hogy az első fázisát kötelező tegyék bizonyos beosztásokhoz. Eredetileg az is 6 hetes volt, amit szétbontottak két háromhetes kurzusra. Ez kb. 10 éve történt. Azt nem tudom, hogy azóta hová "fejlődött" a dolog.
Előzmény: J Dagain (35470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!