Köszi a választ! Amúgy is darabokban fogom vinni: lökhárítók külön, új sárvédők, díszlécek körben le, bajuszléc külön, lámpák ki, de pl. az ajtók maradhatnak?
Milyen a "jól előkészített felület"? Jelenleg mindenhol 200...220 mikron körüli a rétegvastagság, tehát egy teli fényezést már kapott az autó. Nem rossz, ha már a harmadik réteget fogja kapni? Vagy lehetséges, érdemes kb. egy réteget lecsiszolni az előkészítés során?
Nem elsősorban a fedőfesték minősége a meghatározó,hanem a kellő alapossággal és körültekintéssel kiválasztott előkészítő anyagoknak a felhasználása a jól előkészített felületre. Mindenképp jó ötlet,hogy kivágott szélvédővel viszed a fényezőhöz,mert ez mind a két fél részére könnyebbség.
Sziasztok! Egy ideje olvasgatom a topicot, mert E36-os BMW-m telibefényeztetését tervezgetem. Jövőre akarom fényeztetni, addig szeretném begyűjteni az infókat, és találni egy lelkiismertetes fényezőt, akire rábízhatom szívem csücskét. Nagyon jó látni, hogy az ide írogató emberek komolyan veszik a munkájukat, és igyekeznek nem kibaszarintani a kedves vevővel, hanem a rendelkezésre álló eszközökkel a lehető legtöbbet hozzák ki a munkájukból.
Hadd legyen pár kérdésem, bocs ha nagyon láma: - első-hátsó szélvédőt is fogok cserélni, ugye a fényező kollégának az a jó, ha az nincs az autóban, amikor festésre viszem hozzá? - szeretném minőségi alapanyaggal fényeztetni az autóm Mipa vagy PPG javasolt? Gyöngyházmetál lesz, mint a gyári volt (BMW 299, Technoviolett-metallic) Vagy tudtok javasolni egyéb, jó minőségű festéket?
Elvis74, mivel én is székesfehérvári vagyok, téged valószínűleg megkereslek még. :)
Én nem általánosítok, csak volt egy tapasztalatom, és nincs se pénzem, se időm még egy hasonlóra. Meg pénzem olyanra sincs, aki tuti jóra elvégezné a munkát.
Szia! Én szépen mondtam, hogy a csomagtér tetejét fesse újra. Kérdés nélkül megcsinálta, utánna ugyanúgy pattog le a festék... Ha nem is lesz tartós a munkám, akkor tudom, hogy a festő se hibázott akkorát mint most gondolom. Meg...könnyű mást hibáztatni, amíg csak beszélni kell. És nem beszélni akarok. Majd kiderül mi lesz az én munkám után. Nem a szép külső a cél. Nem mondom, hogy egyszerű. Azért is kérdezek, nem pedig egy unatkozós pillanatomban határozom el, hogy most kimegyek, és újrafújom a kocsit...
én úgy érzem, hogy kicsit megharagudtál a festőre, nekem is volt olyan esetem ahol egy év után jöttek vissza nem éppen úriember modjára reklamálni. Hibás voltam én is de sikerült megoldani a problémát. Én megcsináltam a saját wartburgomat, nem sajnáltam tőle semmit tényleg, és egy év utén az ajtó sarkán nyomta le a rozsda a festést.
Kérdezze bátran, csak félő, hogy a válaszaink utánegyre több kérdésed lessz, de hajrá.
A képre tudunk szerintem egyszerűbben megoldást találni.
Érdekes dolgokat csínálsz! De ez már nem fényezés, kicsit ugye több annál... Azt hiszem senki nincs a fényezők ellen,:):), ez minden foglalkozásban megfigyelhető, az enyémben is: occsóér valamit ami jól néz ki.... Ez ellen én úgy védekezem hogy nem vállalom el, épp elég a munkával foglalkozni ( mert egy bizonyos szinten felül, ez már egész embert kíván) nemhogy azzal is, hogy mennyire nem jövök ki belőle. Ahogy figyelem a kézi munkát senki nem akarja megfizetni. Ez van, remélhetőleg az emberek rájönnek arra a tartós dogok sokat érnek. És végeredményben valljuk meg ez nem demokrácia csak annak lehet aki meg tudja fizetni. Néhány ezer éve így működik a világ. Sok kreativitást a jövőben is:)! Üdv: Masgas
Bár látom itt sokan a festők/fényezők ellen vannak...
Hozzászólni még nem nagyon tudok, majd vissza olvasok pár oldalt...
Én próbálok, csak egyedi festéssel foglalkozni, de van hogy betévedek, pár elem javításba, meg egyebek.
Csak azt tudom mondani, hogy én kb 3évet voltam egy fényező mellett, mire ugy éreztem neki tudnék állni egyedül 1 db elem lefújásának. Sokan azt gondoljátok, hogy az egész nagyon 1xű, pedig nem nagyon... Például aki már próbált szépen lakkozni, vagy lakkozni metált, az szerintem tudja miről beszélek.
Segítségre lenne szükségem, festéskor megfolyt az anyag a mocitető szélénél, a kérdés az lenne mi a megfelelő mozzanat az eltüntetésére? Legegyszerűbb, legjobb... Előre is köszi
Szia do-xa! Elfogadom, de akkor se viszem festőhöz a kocsimat. Ami olyan hiba, amely biztosnági okból igényli a megfelelő szaktudást, azt a munkát kérdés nélkül megkapja a szerelő. De, ha az ajtó alja lukas, akkor azt a lemezt kicserélem én, anyag árban. Nem fog leesni, és nem fog összecsuklani tőle a kocsi, ha mégse jól hegesztem. A tanulás miatt kérdezek itt. A munkát senki elől nem fogom elvenni, mert csak a saját kocsimat javítom. Ha meg nem javítom, akkor kidobom, akkor se lesz benne senkinek pénze. A mester meg ha nem tud megfelelő munkát azért a pénzért amit kér, vagy nem tudja előlre megmondani, hogy ennyi pénzért pár évig lesz a szemnek szép, mert olyan rossz a vas, akkor ne kezdjen bele. Mester ember...láthatta mit vállal. Vannak szerelők, akikhez évek óta visszajárok. Aki festette a kocsimat, nem lesz ilyen. A kocsim ha csak három évig lesz rozsdamentes, már megérte megspórolni a munkadíját egy mesternek. Akkor tudom, hogy olyan munkát én is tudok végezni, mint egy hümmögős mester. A lakatosok festők munkáját nem nézem le, tudom, hogy olyat nem lehet egy garázsban elvégezni!
Tudomásul kell venni, ezek olyan szakmák, amelyeket egy életen át folyamatosan szükséges tanulni, fejleszteni. Az autóipar és technológiák sorban változnak. A fizika és kémia gyakorlatilag nem mutat ferdülést. A korrózió, erózió folyamata ismert. Ezek a tünetek előbb- utóbb jelentkeznek bármely gyártósorról lekerülő darabon. Elhanyagolás és kóklergodás következtében az elhárítandó probléma sokkal súlyosabb, mint ahogyan hétköznapi halandó képes látni. Ezek az emberek nem meggyőzhetőek akár nyomós érvekkel sem arról, hogy a dédelgetett darab sajnos nagyon szar. Legalábbis a tekintetben, amit egy soron következő javítás során elvárnának. A hunyó a "mester", hiszen ezzel nem támadhatja le a tulajt. Hümmög, próbál megtenni a szemnek mindent, de titkon tudja, hogy csak a napi betevőért teszi. Amennyiben lelki ismeretes munkát végez, ... nos, úgy vagy hülye, vagy baromira sokat kell fizetni. Ami ugye senkinek nem éri meg. Egyszer s végre tudomásul kell venni, az autó fogyó eszköz. Régiből kurva nehéz jó állapotút kifogni (aminek gondos gazdája volt), az újra pedig ugyan annyit kell költeni, de legalább villanós. Egy szó, mint száz: A suszter maradjon a kaptafánál. Szerencsés esetben a gyerekét magának CSINÁLJA az ember, ugyebár. De nem építheti a házát, termelheti az élelmét, szőheti a ruháját, nem jut jövedelemhez akkor, ha az autóját is, dilettánsként, maga szeretné olyan mélységben szervizelni, amely ellátásához mások éveket tanulnak, további éveket tapasztalnak. A hitetlenség sajnálatos. Ennek ellenére el kell fogadni, hogy vannak még megbízható, hiteles szakemberek.
Gondolom a lakatos se tett meg mindent, ezt mutatja a pedálok alatti luk. De tuti, hogy sokat dolgozott. Ezt is hozzá kell tenni. Nem tudom a lakatos, és a festő milyen munkát végzett akkor. Nem is fontos már. Mint ahogy mondtad, hobbi szinten amit tudok megcsinálok a kocsin, és lesz amilyen lesz. Kevés pénzből, amit tudok jó anyagokat megveszek. De! nem kell munkadíjat, óradíjat, kamradíjat stb fizetnem. Ennyivel több mehet rendes anyagokra. Nem bántottál meg, érzékeny nem vagyok, csak nem látom értelmét olcsón megcsináló szakemberhez vinni a kocsit. Az pedig, hogy kicsit csúnya, kicsit hullámos, nem érdekel. Ahogy mondani szoktam, úgy legalább nem lopják el. Csak rozsdás ne legyen!!
Elvis74 a képeket ha megcsináltam felteszem ide, majd várom az ötleteket. A nem szakmai kifejezésekért elnézést mindenkitől!
Amit leírtál az igaz ,és rendben is van.Nem akartam senki érzékenységét megbántani, csak érzékeltetni szerettem volna,hogy a szakmánk/fényezés/ az autóipar leginkább szemrevételezhető és legkönnyebben kritizálható szakága. Én sem és szaktársaim sem tévedhetetlenek.Vannak lelkiismeretesek és kevésbé lelkiismeretesek.Sajnos manapság rengeteg anyagféleségből kell kiválasztani a legmegfelelőbb és leggazdaságosabb termékeket,ami lássuk be koránt sem egyszerű feladat. Minden szempontot figyelembe venni és a legjobbat nyújtani még a leginkább képzett szakember számára is nehéz. Mert ami jó az nem olcsó,ami olcsó az nem mindíg jó és középút pedig nemigen van. Ezért bátorkodtam megjegyezni,hogy bár nincs jogom kritizálni a hobbi szinten öntevékeny "szakembereket" csak a fentiek figyelembevételéhez az elméleti jártasság elengedhetetlenül szükséges. A konkrét esetedre reagálva megkérdezném,hogy a lakatos mindent megtett annak érdekében,hogy a kocsid hosszú életű legyen? Minden korróziót eltávolított,minden kritikus állapotú elemet lecserélt,kifoltozott? Sok kérdés felmerülhet ugyanígy a fényezőnél is. Hozzáteszem ,hogy mint tudvalévő azért a korosabb autók javítása sokkal nehezebb ,és lássuk be kevésbé állja ki az idő próbáját.
Hát igen, kicsit kajlák a kérdések, de ha pici alap ismereted sincs akkor nem annyira cinkes. Kicsit talán sok munkafázist érint az a pár karakter amiben kérdezel. ha gondolod küldj képet a kocsiról és kivesézzük ott.
Az én kocsimban a festő csak az ajtó szigetelő gumikat festette le itt-ott, ahol nem sikerült leragasztani. Ahol sikerült a ragasztás, ott a lemezre nem jutott elég festék. Az ajtók belsejét, és az oszlopokat, motorház tető alatt ecsettel festette le, nem kicsit csíkosra. A szürke lökhárítókat lefestette feketére (Nem kértem). Akkor még jól is nézett ki, ma már fele festék, fele festés előtti szín. A csomagtér ajtót 5 hónap után újrafestette, de most is gombostű fejnyi részekben pattogzik le a festék. Ha az első ajtó legalján belül, ahol a külső lemez a belsőhöz van hegesztve(?) rozsdás végig, azzal mit lehet kezdeni? Csere az egész ajtó alja? Ugyanez ajtó első és hátsó sarka már lukas...
Szia mykeman72! Te is megmondhatod a véleményed. Igazad van, marhára nem értek a festéshez. De! 3 éve volt a kocsim olyan festőnél, aki ért hozzá. Előtte olyan lakatosnál, aki ért hozzá. A padlólemezen tenyérnyi lyuk figyel a pedálok alatt, az akku alatt is több szerintem a rozsda mint a lemez, a festék pattogzik le, lassan, ha elég türelmes vagyok, akkor a 3 évvel ezelőtti színében fog pompázni a drágám. Itt-ott rozsda foltok, lyukas ajtó sarkok, meg ami kell. 86-os Jetta II. A lényeg az, hogy ha egy hozzáértő kérdés nélkül nem kevés pénzért ilyen eredményt adott ki a kezéből, akkor lehet én a hozzáértők segítségével jobbnak örülhetek néhány hónap múlva, az akár több évig jó, rozsdamentes kocsinak. Igaz, hogy a "legolcsóbb" az lenne, ha szakemberhez vinném, de köszi, próbáltam, nem sikerült. Munkából élek, nekem erre nem telik, hogy 3-4 évente szakembereknél legyen a kocsim, hónapokig. Építész se vagyok, mégis magam csináltam a kecó belsejét. Ránézni nem profi munka látványában van az embernek része, de ami egyenes az egyenes, a vízszintes vízszintes, és ha senki nem meresztgeti a szemét, akkor nem látszik a különbség. Azt is kérdeztem mielőtt nekiláttam. Tudom, az építészet más mint az autó lakatolás, festés, de kicsit szakmám a vas. Bocsi a hosszú gondolatért, és továbbra is várom egyszerű kérdéseimre a Ti válaszotokat!
Az se rossz, most már én is úgy vagyok vele, hogy a tizedéért összegányoltam volna én is hasonlóképpen csak nekem lett volna annyi agyam hogy a belsejét letakarjam illetve a műanyagelemeket kiragasszam... Amúgy most úgy tűnik jogi úton fogom rendezni a csávóval ha máshogy nem megy...
Tudom,hogy nem én vagyok a megszólított,csak a szakma védelmében szeretném ,ha -a legalapvetőbb ismeretek birtokában - lennének a kérdések megfogalmazva. Nem vagyok moderátor csak- már megbocsáss- de nagyon naívnak tűnő kérdések várnak feleletre.
Elvis74! Az alapozás előtt kell előkészíteni? Nem az alapozás az első a kopasz lemezen? Kitteléssel a lemezen kell a huplikat elsimítani, az éleket folytonossá tenni? Az előkészítés és az alapozás utáni csiszolásnak mi a lényege? Köszi a válaszod!
Hát, hasonlóan jártam. Tán kicsit jobban nálad, mert az enyémet legalább belülről ki tudtam takarítani 2 nap alatt, eltekintve pár festékpöttytől a műszerfalon. Most, 1 évvel a teljes külső festés a legkülönbözőbb helyeken púposodik a lakk ilyen kis pöttyökben, a kevésbé frekventált helyeken itt ott kikandikál a rozsda. Ajánlották az embert többen, de nem voltam elég körültekintő, ma már tudom. Jól benéztem, még használom két évet és kezdhetem elölről a 200 ezres projektet. Az biztos, hogy legközelebb magam fogom fújni, akkor legalább tizedéből lesz szar.
Mert úgy látszik én nem tudom megfizetni a normális minőségben dolgozó szakembert ebben az országban ...
A fanta lehet biztos megoldás. Igen, sajnos drága. Vagy talán mégsem? Fényszóró betétet is lehet felújítani, megoldás van, akár műanyagra is. Ma már alig van fémtükör, tehát a technológia megvan.
Sziasztok, elvittem a 124-es mercimet fényezni mivel lakatolás után volt, és a vizsgán nem ment volna át tarkán. Mivel a vizsgára való felkészítés sem 2 fillér volt gondoltam választok valami olcsó megoldást. Olcsó húsnak híg a leve, azt hiszem igaz. Mondjuk olcsó mihez képest. A fickó vállalta hogy minden elemet telibe fúj kivéve a tetőt és a géptetőt 100 ezerért. Említésre méltó, hogy még a tanksapkát se takarta le. Az összes műanyag, kilincsek nyitógombok króm stb. Plusz a legtöbb elemet csak javította és grátisz kaptam egy teljes belső fényezést is. Az összes ülés a kárpit az ajtókárpitok a műszerfal, a kormány is szépen össze lett fújva. Ezek után hígítóval összekentek mindent, hogy mentsék ami menthető de állítom csak rosszabb lett. Említvén neki a dolgot azt mondta kitalál valamit ez úgy egy hónapja volt azóta is találgat. Kérdés, hogy egyáltalán kijön e a szövet ülésből a festék? Ha igen, hogy? És a hígítótól kifakult műszerfal menthető valamilyen ápolóval? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, esetleg ötlete, hogy a kedves fényezővel ilyenkor mit lehet kezdeni, azt megköszönném ha kommentálná. Köszi
Hát általában mindenhol ugyanezt a fajta sprét találtam, mármint hogy nem időjárás és dörzsölésálló, meg nem átlakkozható... gondolom mind egyforma nagyjából ami csak ezt ígéri. Vagyis szar. Hihetetlen sérülékeny, vagy én nem tudom miért nem kötött meg rendesen. Le is alapoztam meg minden.
A fantachrom biztosan jó, de az ára horror (130 e. / kg) és nem is találtam sehol kis kiszerelésben.
Ha sík, vagy nem nagyon tagolt felületre akarod, akkor szerintem gondolkozz inkább króm fóliában, lehet többet ér.... Én is ki fogom próbálni.
A neve Duplicolor, 400 ml Tecskóba vettem kétezer valamennyiért. Tegnap lefújtam vele kettő rendszámkeretet, egész éjjel száradt, majd ma reggel feltettem.... Hát, nem csak hogy "nem dörzsölésálló", ahogy írják, hanem gyakorlatilag a felpattintás során az összes ujjlenyomatom belenyomódott.... :-(( Egy kalap kaki.
Ahogy elöregszik az anyag főleg a mai napsütés rongáló hatása miatt azért fog beázni ha jól van szigetelve még akkor is,azért érdemes a jó márkát venni,mert lesz hozzá javítási lehetőséged. Mindenképp rolósat vegyél,mert csunyán le tud égni a naptól a fej ha süti a nap!!!
Igaz. Csak igy nevezi mindenki felenk, napfenyteto.
Sanyika: hat feldobna az auto belsejet a besuto nap, a bearamlo szello, es gyarilag is volt opcionalisan, de nyilvan azt nem akarom, hogy beazzon. Eddig meg mindenki lebeszelt, de nem hinnem, hogy nem lehet ugy megcsinalni, hogy ne azzon be evek multan sem.
Kérdésem lenne hozzátok. Nemsokára fújok egy Skoda 120-ast. Tiszakorr alapozóval van fújva, de akarok rá még egy sor 1K-s szórógittet is. A hab a tortán a 2K-s festék. Szerintetek nem marják ezek fel egymást???
Tud valaki ajánlani kül és beltérben is használható krómfestéket emberi árban? Duplicolort vettem, de van egy olyan gyanúm hogy nem lesz igazán tartós...
Én nem tenném,csak a bajod lesz vele az évek folyamán. De ha már mindenképp vágysz ilyenre akkor mindenképpen márkásat vegyélé,hogy a késöbbiekben legyen alkatrészpótlási lehetőséged. A beázást meg rendes hozzávaló nem megkötő tömitőanyaggal lehet csak elvégezni.
Sziasztok, elvittem a 124-es mercimet fényezni mivel lakatolás után volt, és a vizsgán nem ment volna át tarkán. Mivel a vizsgára való felkészítés sem 2 fillér volt gondoltam választok valami olcsó megoldást. Olcsó húsnak híg a leve, azt hiszem igaz. Mondjuk olcsó mihez képest. A fickó vállalta hogy minden elemet telibe fúj kivéve a tetőt és a géptetőt 100 ezerért. Említésre méltó, hogy még a tanksapkát se takarta le. Az összes műanyag, kilincsek nyitógombok króm stb. Plusz a legtöbb elemet csak javította és grátisz kaptam egy teljes belső fényezést is. Az összes ülés a kárpit az ajtókárpitok a műszerfal, a kormány is szépen össze lett fújva. Ezek után hígítóval összekentek mindent, hogy mentsék ami menthető de állítom csak rosszabb lett. Említvén neki a dolgot azt mondta kitalál valamit ez úgy egy hónapja volt azóta is találgat. Kérdés, hogy egyáltalán kijön e a szövet ülésből a festék? Ha igen, hogy? És a hígítótól kifakult műszerfal menthető valamilyen ápolóval? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, esetleg ötlete, hogy a kedves fényezővel ilyenkor mit lehet kezdeni, azt megköszönném ha kommentálná. Köszi
Nem. Kivag-beilleszt folyamat, uveg toloteto, ami mas szoci tipusokon is elo szokott fordulni. Megoldhato ugy, hogy ne azzon e kesobb, nem? Vagy hogy szokas ezt csinalni? Nem hiszem, hogy ezert komplett kell a tetot cserelni.
Sanyika, Macom: Kosz szepen a valaszokat, nem most rogton azonnal akarom csinaltatni, csak hogy tudjam, mire szamitsak. Az auto amugy rozsdamentes, meg a csomagter hegesztesi varratai is, csak egy helyen rozsdal: a bal ajto alatt egy kis reszen a kuszob. Meg tolotetot akarok berakni, ennyi lesz majd a lakatosmunka.
Hali, persze ismerem, mi kamion festésnél használjuk, "imádom", nagyon el lehet vele rontani a festést. Mivel csiszolást nem igényel ezért nem is említettem.
Egy kis kiegészítés: Léteznek ún: nedves-nedves alapozók,füllerek amik nem csiszolandók. Ezek általában csak új gyári és sérülésmentes elemeknél alkalmazhatóak.
Elvis74: Mindkettőre gondolok. Minden folyamat után kell csiszolni, egyre finomabb papírral.
mykeman72: Végig olvastam a fórumot. Azt tudom, hogy csiszolni mindíg kell. Csak azt nem, hogy mi lesz, ha nem teszem, vagy ha nem jól csinálom.
Lenne még egy kérdésem: Ha teljesen fémig csiszolom az egész autót kívül-belül, lakatolás előtt-után Koranttal lefújom, száradás után csiszolom, zsírtalanítom, cinkkromátos alapozóval lefújom, belül tömítővel kikenem ahol kell. Eddig jó így? Kívülről kell a gitt meg a szóró gitt? Ha az alapozóra fújom a festéket, akkor igaz, hepehupás lesz a végeredmény, de nem fog rozsdásodni? A cél az, hogy 5-10 évig még jó legyen a lemez. Ne rozsdásodjon. A merevítőket, hogy tudom belülről kezelni, hogy ott se rozsdásodjon?
Bocsi,de ilyen alapvető dolgokat magától értetődőknek kellene tekinteni. Ezek a fényezés technológia egyik alapvető és kihagyhatatlan fázisa,és mindenekelőtt a felületi érdesség,és a megfelelő tapadás biztosításához kellenek.A többiről pedig szóljanak a többiek.
A kérdésem az lenne, hogy miért kell minden folyamat után átcsiszolni a kocsit? Amit ráfújok túl sima ahhoz, hogy megragadjanak rajta a következő rétegek?
Sziasztok Urak, Egy Skoda Rapid komplett fenyezese - kivul belul, alvazvedelemmel hozzavetolegesen milyen arban mozoghat? Jo minosegben, -tol -ig? Anyaggal, munkadijjal egyutt? Csak hogy mire szamitsak.
Sziasztok, sajnos egy ismerős beszerzése nem jött össze, ezért szeretném kérdezni, hogy Budapesten hol tudnék 221-es Sikát venni jó áron? 4 db 600-asra lenne szükségem.
szia. én is csináltam mókából itthonra metálbordó hűtőszekrényt meg konyhabútort, igazán csak a fújásban van hasonlóság, ritkán kell rücsizni a konyhabútor lábát. én sem szeretem ha néznek, de ha csinája a tanonc akkor megtanulja. én pl hetekig falcot csiszoltam 120-as papírrla, meg anyagot töltögettem a 4 fújó embernek. ma meg már nekem töltenek, közben eltelt 4 év.
butort mar 5 eve csinalom de most kezdem elvezni es szeretnem magam tovabb kepezni,vasplamert minden esetben kel,hasznalni ha csontra vissza csiszolom az anyagott?
Hali. Én mondhatni "öregen" csöppentem a fényező szakmába, nem is nagyon van talán nem nappali képzésen fényezés oktatás. ha bútort festessz nem lehet tök idegen, de valakitől muszály lessz tanulni, lesni.
Én nem nagyon várnék vele. Vagy ha később akarod fényezőhöz vinni, mindenképp kend le vmivel miután megcsiszoltad. Általában a normál 1K-s alapozók ami annyira nem drága fél évet kibírnak.
Kb. 1 éve fényező néhány apróságot megcsinált az autón, a hátsó kerékívnél egy kis rozsdafoltot is meg (kellett volna) csinálnia, de ott csak lecsiszolta, az egész ívet, és a látható részen fényezte, alulról nem.
Később használtam csak a verdát, nem vettem észre egy ideig, aztán télen nem volt időm ezzel szórakozni meg visszavinni, így használtam, a napokban a mosásnál megnéztem és ez lett belőle. ( lásd képek )
Az nyilvánvaló h meg kell csináltatnom, de szerintetek ráér a következő télig, vagy inkább sürgősen, mert a seggemen is csámcsogni fog a rozsda hamar, meg minden nap többe kerül a kijavítása?
Városi rohangálós autó, szóval ha "csak" ronda egy darabig annyira nem érdekel, de azért ártani nem akarok neki mert kedvelem. Nem értek hozzá, azt sem tudom, ilyenkor még elég egy kis csiszolás-fényezés, vagy már kell lakatolás stb, csak user vagyok.. :)
nos azért beirom, a cromofágos bömös sorsa a következő lett: -fémig csiszolás -wash primer -sima acril 2K füller 2réteg -bázis -lakk 2 réteg -polír, wax.
persze csiszolások és egyebek közte. minden ugyanattól a gyártótól, megfelelő program alapján.
Szia.Szerintem kezd 1000-1500-el, finoman, hogy csak az él kopjon, egy közepesen kemény gumi stekli jobb is talán mint a kéz, aztán a 2000-el lefinomítani.
1000-es csiszolópapírral lehet szép fényes felületet kapni mintha políroztam volna vagy 2000-rest használjak inkább? Lefújtam az íveket de az új és a régi festék közt ahol le volt ragasztva ott lett egy nagyon kicsi perem. Azt akarom lecsiszolni utánna meg polírozni.
Kedden bent maradok tovább, legjobb 3 után mert mégiscsak munkahely, nem szeretik ha fusit nézegetünk munkaidőben. Vagy nálam itthon sukorón valamelyik délután. Csörgess meg ha gondolod. 30/516-95-87. Szép napot.
Igen mert rosszak a képek. Pont ebből a szögből nem látszik a kontúr.
Sajnos mvel az autó pécsi így nemigazán tudom ki csinálta és ez a javítás kb. 2 éve történt tehát igen kevés rá az esély hogy megvan még a szín.......
Akkor azt mondod hogy nem kell lefújni a csomagtartót? Illetve az egész oldalelemet? Ha igen akkor véleményed szerint nemfog előjönni az általam leírt lakréteg pergés??? "létezik egy olyan módszer hogy csak helyben ahol a javítás van ott csiszolják meg a javított részt és újra fújják, DE ezzel az utolsó módszerrel a fedő lakréteg egy idő után el fog válni a régitől... "
Ez lehetséges hogy nem így van és mégis lehet helyileg kezelni?
hát ezen pasztázással semit nem fogsz elérni mert a lakkot polirozod és nem aszint,esetleg akkor lenn értelme ha nagyon vizköves lenne a festés -lakkozás- , vagy karcos de nem az!
ezt csak fényezéssel lehet megoldani!
nem muszály festenia a csomi ajtot,
az lenne az igazi ha az festené le aki elötte is festette,és ha tudnáhogy milyen szinkoddal festette akkor kellen rajta még állitani, világositani!
gondolom azért hagyták igy mert nem olyan vészes volt a számukra az eltérés !
Na szóval adott egy Ford focus II. Sötétszürke színben. Az autó bal hátulja sérült volt és hát elég kontár munkát csinált a fényező, ami azt jelenti hogy a javítás oly mértékben sikerült hogy látszik a festés kontúrvonala. Azt akartam eltüntetni egy polírozó szakemberrel akinek ez nem sikerült (sőt sztem rosszabb lett...).
Egy másik fórumon a színes waxot ajánlották hogy az majd megoldja a gondom csak úgy kb. 2-3 havonta meg kell ismételni.... Hát vettem ezt a simoniz nevezetű fekete waxot, nem oldotta meg a gondom. Most itt tartok.
A kérdésem az lenne hogy egyáltalán létezik-e olyan szer vagy szerek halmaza amelyeknek a helyes használatával el lehet tüntetni a javítás kontúrvonalát vagy csak fényezéssel oldható meg.
Több fényezőnél voltam és azt mondták hogy az egész elemet újra kellene fújni + a csomagtartó bal hátulját. Ezzel az a gondom hogyha egyszer el akarom majd adni, a kutya se fogja elhinni hogy ez az autó csak kicsit volt sérülve és nem az egész oldala és hátulja volt TK -ra zúzva.....
Olyan megoldást keresek ami mondjuk úgy hogy költséghatékony és netán még én is eltudom végezni illetve nem károsítja az autó fényezését gondolok itt pl. a sokat emlegetett gépi polírozás során fellépő festékrétegvastagság csökkenésére.
Vagy: az egyik fényező azt mondta hogy Ő nem akr lehúni de ezt nem lehet javítani szépen, a másik azt mondta hogy meg lehet oldani de az említett teljes elem és csomagtartó min. fele lefényezésével, a harmadik pedig azt hogy állítólag létezik egy olyan módszer hogy csak helyben ahol a javítás van ott csiszolják meg a javított részt és újra fújják, DE ezzel az utolsó módszerrel a fedő lakréteg egy idő után el fog válni a régitől... Nemtudom mi az igazság de valami megoldást keresnék.
Ja igen és ezt az eltérést (kontúr), az ismerőseim szerint csak én látom. Bár ez éppen elég.
Hát nemtudom hogy egyáltalán van-e megoldás de minden ötletet kézséggel fogadok.
Üdv Urak! Kérdéssel fordulnék hozzátok, adott egy vandál támadásos autó, cromofág fröccsös.
Azt tudom hogy fémig kell csiszolni mindenhol még ott is ahol csak a lakkot marta meg. Kérdezősködtem erre arra, hallottam cinkkromátos alapozórol stb stb.
Hát még ez sem ért ide! Kérdés- mivel lehet a RO 55- öt semlegesíteni?? A hétvégén megvettem a Heliosos alapzó "Primer"- t. Evvel tényleg igaz az, hogy ha nem a saját hígítójával van hígítva, akkor nem véd a rozsdától annyira?? Mert ilyen hülye szöveggel egyszer régen átvertek már, még a Hammerite kapcsán. most ki szeretném ezt a buktatót kerülni...
2K-s akrilt fogok fújni. Az elsőt :-) Kérdéseim ezzel kapcsolatban: - A két réteg között mennyi a min/max száradási idő? - Az első réteget milyen vastagon fújjam, ki kell egyáltalán fényesre fújni? - Ha az első rétegbe kerül valami szemét, van mód rá kiszedni még a második réteg előtt? - Nem kamrában fújom. A hét végére tervezem, 16-18fokot mondanak. Van valami amit figyelembe kellene venni a hőmérséklet miatt? (gondolok itt pl. más hígítási arányra, stb.)
Helló Fisi! Nem -vagyis igen én megkaptam az e-mailokat és válaszoltam is rá de ezek szerint nem ért célba. Este küldök pontos elérhetőséget. Údv Mykeman 72
Az előszűrő is kellene hozzá,amit külön lehet megrendelni. Vagy ovál alakú trapézszűrőt,vagy a kerek kialakításút.Ez azért szükséges ,hogy a drágább " főszűrőt" védjed a közvetlen festékrészecskéktől. És az sem elhanyagolható ,hogy az előszűrő jóval olcsóbb,mint a főszűrő,és több ciklust is kiszolgál. Persze lényeges ,hogy használat során levegőcsere legyen a munkatérben ,mert így jóval kevesebbet kell dolgoznia a szűrőknek. Jó munkát hozzá!
Nem a fedőfesték védelmével lehet a gond,hanem,hogy a csupasz fémfelületre került a tömítő és a festékrétegeken átszivárgó nedvesség,hőtágulás miatt a tömítő elválhat a felülettől,és az egész bevonat sérülhet. Arról nem beszélve,hogy a Sikaflex a levegő nedvességtartalmának következtében kezd térhálósodni,ami ugye azt jelenti,hogy a környezetében lévő levegőben található nedvességet használja fel a térhálósodás közben.
Igazad lehet viszont a fedő festékkel rendesen "lezártam" a felületet. A waresz padló amúgy sem alúlról rohad álltalában, hanem felűlről. Nekem is tócsa volt az utastérben:)
Itt elsősorban a sorrenddel lehetnek gondok. Ugyanis a csupasz fémfelületre nem tanácsos varrattömítőt kenni alapozás nélkül a korróziós folyamatok miatt. A cinktartalmú alapozók a javítóiparban csak átmeneti védettséget garantálnak. Ami az epoxi alapozót illeti az nagyon jó szigetelő képességgel rendelkezik és önmagában is nagyon sokáig képes megvédeni a nyers lemezt a korróziótól. Ami még alapozás tekintetében szóba jöhet az a Wash-Primer ami egy savas alapozó nagyon jó tapadóképességgel ,és jó védőhatással,de önmagában csak max 2 hónapig képes a védőhatását kifejteni,magyarul száradás után alapozni kell,de csak nem poliészter alapú alapozókkal.
Melyik részét nem találod megfelelőnek? Én estem abba a hibába, hogy sokfelé kérdezősködtem és a végén annyi ötlet volt, hogy magam sem tuduam mit akarok csinálni:)
Ezért döntöttem így.
Kétféle dolgot festünk munkahelyen.
Mindkettőt homokoljuk, a fémtiszta feleületre fújunk egyiknél cinkes alapozót majd a hozzá tartozó fedő festéket, másiknál epoxi alapozót és a hozzá tartozó fedőt. A gyártó adja az anyagokat, ezzel a rendszerrel adnak 15 év garanciát. Attól még lehet, hogy nem a legjobb módszer. Nem szeretnék senkit rossz irányba vinni.
Elvis74 "márkáira" én is kíváncsi lennék.:) Én is felújítás előtt állok, de majd csak nyáron kerül sorra, addig gyűjtöm az infókat. De ez, tekintve h fényező vagy és magadnak csináltad, megbízható kombónak tűnik.:)
bzolee601! "Mondjuk ha a cinkes alapozó meg van, akkor a többit már valszeg úgy is a fényező csinálja" Szerintem NE! Vagy nézd, h mit csinál, de kb minden percben.:) Én tuti nem fogom másra bízni, max segítségem lesz, de az a tuti, amit én csinálok magamnak. Sok olyan "mesterember" van manapság, aki nem szívből-lélekből csinálja azt, amiért pénzt kap. :(
Köszi az eddigieket! Akkor sima nitrohigítóval lemostad a felületet, utána csiszoltad? Majd 221-es sika és azt kented szét megint nitróval, ecsettel, ez szépen oldja a sikát?
A cinkes alapozó és az ellenálló alapozó milyen márkájú, hol kapni? Ha a neve meg van, akkor utánakeresek google-ban. Ja és ez utolsó két munkafolyamat között a rücsizés. Mondjuk ha a cinkes alapozó meg van, akkor a többit már valszeg úgy is a fényező csinálja, de azért örülnék ha elmondanád!
Én nem régiben cseréltettem a padlólemez egy darabját a 2T wareszomon.
A következő képpen csináltam:
- lakatolás után amit a nitró higító lehozott azt lemostam, ecset tunkolás stb
-varratok, sarkok, zegzugok drótkorongozás, csiszolás, tisztára mindent
-varratok lezárása tömítő anyaggal, én sikaflex 221-et használtam, tömít ragad, pisztollyal is lehet nyomni én kinyomtam és nitrós ecsettel szépen elkentem. ezt használjuk munkában is (fényező vagyok)
-ezután kapott egy cinkes vékony alapozót, én szintén azt használtam amit a munkában.
-alapozás után jó minőségű rücsizés következett
-majd én még lekentem ecsettel egy fényes fekete, olaj, benzin, hő, és még mindenfélének ellenálló festékkel.
szerintem ezen keresztül nem jut nedvesség a lemezhez. lehet,hogy túlzás de nem volt nagy munka és nagy költség sem.
Kicsi autómat építem újjá és lakatolás alatt szeretnék tanácsot kérni tőletek. Az autó teljesen új padlólemezt kapott, mely a csomagtartó teljes alsó részére valamint a tűzfaltól a hátsó ülésekig 2 felé lett vágva, így lesz beépítve. Új hátfal, két teljes első dob, teljes első front, hátsó dobok és egyéb plusz merevítések kerülnek az autóba.
A padlólemez tárolástól rozsdás felületű, a hátfal teljesen korróziómentes, a többi elem vadonatúj, kezeletlen felületű vagy fekete "alapozós" amit, haj ól hallottam teljesen le kell csiszolni.
A kérdésem az lenne, hogy milyen felületkezelést ajánlanátok, az autó teljes külső-belső fényezésen fog átesni a későbbiekben, valamint ekkora munkánál értékelném, ha legalább egy jó pár évig nem kezdené meg komolyabban a rozsda. Esőt, havat telet valószínűleg már nem nagyon fog látni ha sikerül megegyezni garázsügyben, de szeretném ésszerű és természetesen valamennyire pénztárcakímélő módon a legjobbat nyújtani az autónak hosszútávon. Régebben evipassal lekentem mindent, kézzel, csiszolópapírral lecsiszoltam, amit tudtam és jött az a tipikus piros színű alapozó. Rájöttem, hogy flexbe fogható nagyon kis ügyes csiszolókorongok vannak, (ezeket már elkezdtem beszerezni)különböző cink-sprayk, nagyon tuti alapozók, de sajnos lövésem sincs, milyet használjak.
Nem vagyok olyan elvetemült, mint Darti barátom, aki az egész autót fémtisztára csiszolta, sem anyagi, se időbeli hátterem nincs rá, de nem is szeretném összecsapni.
Tisztelettel várom tehát a javaslataitokat, hogy milyen anyagokat felhasználva és milyen módszerrel készíthetem tovább az autómat a majdani fényezésig-összeszerelésig. Ha lehetséges, akkor nagyon szívesen fogadnám a körülbelüli árait az anyagoknak és, hogy hol lehet megvenni őket. (Bp-i vagyok). Többezer Ft-os speciális, drága spray-kre valószínűleg nincs keret, próbálnám megtalálni valahogy az arany középutat.
Az autóm alján jó pár helyen akad rozsdásodás. Nincs kirohadva még vészesen de a régi alvázvédőt itt ott le lehet szedni és alatta rozsdás a lemez. Milyen anyagot, módszert ajánlanátok, házilagosan, egyszerűen, gyorsan megoldani hogy ne rohadjon ki azokon a helyeken még pár évig? Üregvédelemre is van házilagosan alkalmazható anyag? (küszöbökbe valami szórófejes spray vagy ilyesmi)
Lehet vagy ezer forint a szokásos méretben. Annyit megér. Azaz többet. Ennyiért nem szívesen fogom a pisztolyt elmosni, főleg egy-két tüsszentésnyi miatt.
Fényezőkhöz lenne egy kérdésem:
A 2k-s füller vizes csiszolása közben az éleknél néhol előbújt az alatta lévő réteg. Ez helyenként az eredeti szín, a javításoknál a korróziógátló alapozó. Ezeket a részeket újra kell-e fújnom füllerrel? (sima, 2k szín megy rá) Okozhat ez fényezéskor beszívódást, felmaródást, stb.?
Sziasztok! Szeretnék venni egy fényezőpisztolyt, teljesen hobbi célra, kisebb elemek, mint pl. lökhárító fényezéséhez. Amit a www.paplaszló.com oldalon lehet kapni, azt ajánljátok??? Van az airbrush menüpontban, a lap alján egy kék 15e-ért, alatta pedig a mini13e-ért. Az utobbit inkább csak mint említettem kis felületre való, míg a kék akár egész autó fényezéséhez. Melyiket érdemes megvenni, és hogy egyáltalán érdemes e!? Megköszönöm aki válaszol!
Sqajnos azt vettem észre hogy az egyik doblemez hátsó része el van rohadva... ki volt fujva az üreg purhabbal... jol sejtem hogy ez nem éppen gyári megoldás? valahol beázott, megszivta magát vizzel, itt is az eredmény :(
Kedves Tik . Segítséget szeretnénk kérni . Adott az itteni Totalcar-auto menüpont alatti R.I.L.A.K. szubmenü . Ki fogunk menteni egy Nysa 522M típusú lengyel mikróbuszt , ami eddig garázsban állt ( ez nagy szó , mivel nekem , aki a Ritka Lengyel Autók Klubja nevű vezetőségtelen , és elmeháborodottakból való lelki--baráti anticsapatot létrehoztam , van egy ilyen Tizenegyablakosom , és a garázskérdés egy 2m fölötti tárgyhoz egy pokol , mig eljutsz . . .). A kocsit ingyen odaadták JÓLELKŰSÉGBŐL a R.I.L.A.K.--ba heku néven író jámbornak , aki ezt magához is vette . Azóta is hull rá a hó . Szeretnénk rá egy garázst , ő pedig majd intézi ( moszkvicsrestaurálását addig is leállítva ) az átírást . TEhát . Szeretnénk , ha adnál egy kis pénzt garázsosításra . Van , aki már betonos területet is adna , van aki beindítja ( bő évtizede nem volt beindítva , motorikusan állítólag , mint egy Rolls--Royce, olyan volt ). TEstvér : amennyiben úgy gondolod , hogy hozzájárulsz , akkor kukkants bele a mi rovatkánkba , annak is a 3268. beírásától való részbe , hogy figyelemmel kísérd a dolgot . A Nysaról a hekutól van fotó is egy korábbi beírásban .ha beírsz , neki címezd , lécci .nagyon szépen köszönöm. . . .
Szeretéssel : sapirico , a 3 nemmentős megmaradt Nysa 522M tulaj egyike
A mai napom (is) arra ment el, hogy keressek egy olyan kasznit, ami nincs alul szétrohadva. Ahogy írod, adott típus mind uott rohad. Nos, nem akarom elkiabálni, de találtam egy szerkezetet, amelyik épp ott nincs elrohadva, ahol nekem fontos. Szerelővel mentem, ő is ezt mondta. Azt azért szeretném hozzátenni, hogy nem ismeri a fórumosokat és a fórumosok sem őt. Több fórumossal személyes kapcsolatban vagyok, de azon kívül, hogy lakatossal mindent meg lehet csináltatni, nem tudtak jót mondani. Tegnapelőtt tök véletlenül felhívtam valakit, aki adott egy mobilszámot, azzal, hogy az illetőnek van ilyen állapotú kasznija. És volt. És eladó. Ma megegyeztünk, a héten elhozom. És nagyon-nagyon örülök..:-)
Ezért az egy ügyért kb 1.000,-Km-t autóztam, 10 órát telefonáltam. És még el kell hozni, ami még 500 Km egy kisteherautónak...
Meló persze még marad így is a lakatosnak, de az már természetes költség, sztem.
De sajnos kemény kell, Honda nyúlványhoz, de szinte mindenhol ilyennel van kinyomva szinte a körmömet sem tudom belenyomni, a kereskedelemben kaphatók meg olyanok mint a gumi. Keresgélek még...
Kemény karosszéria tömítő? Azok alapból rugalmasak, úgy mint a váz, amire felviszik. Egyébként elválna és oda a funkció.. Pl a Dinitrolnak több fokozata is létezik. keress rá..
Igen sok ott a rendes ember,ismerek párat:) Minden azonos tipusú autót ugyanott esz meg a fene!:) Nem a víz a fő ellensége egy kasztninak hanem a fáradás,gondolj bele ha csak áll az utccán és fúj a szél máris tekeredik a karosszéria...:) Próbáld még a fiat850.hu-t ,ott van olyan akinek összehasonlítható járgánya is vvan:) Fotó sokat segítene.
Ismerem a csapatot, hisz cartársak. Fele kedves márkatárs, fele inkább üzleti alapon van jelen. Egyébként: minden 112-es ugyanott halott, tehát nagyon nehéz ügy a segítség, még jószándék vagy pénz mellett is. Ugyanez igaz az Mk1-es Escortra is: ott is hasonló helyeken nem létezik az autó..:-)
Tudna vki abban segíteni, hogy bianchi A 112 doblemeze kompatibilis-e valamelyik Fiat/Zasti/Yugo típussal? Az enyémek nagyon halottak, keresnék megoldást cserére.
Az említetteket én egészen máshogy gondolom. 2 féle ember van. Az egyik aki gyorsan akar meggazdagodni az átlag emberekből, a másik pedig aki türelmes és szenvedéllyel csinálja amit csinál és sok kicsi sokra megy alapon dolgozik, aki hosszú távra előre gondolkozik, mivelhogy a jó híre és az olcsó árai miatt sokkal többen fogják felkeresni, mint az előtte említett embert. Jó munkához idő kell, a szarhoz mégtöbb mondásnak is van valóság alapja. Az én Skodámhoz talán a legeslegjobb lakatost találtam meg, akit csak meglehetett találni. Hihetetlenül ügyes és kreatív a srác, minden nap 10-esével küldi a friss képeket hogy hogy áll az autó. Főállásban egy gyárban dolgozik és mégis van mellette ereje hogy lelkiismeretesen megcsináljon valamit. Szóval visszatérve az eddigiekre, a lakatos munka csúcsminőségű lett, szóval már csak hasonló "vidéki" fényezőt kéne találnom, aki nem városi áron és tempóban csinálja meg az autómat. Nembaj hogy ez a kasztnis is 100km-re van a lakhelyemtől, így is megérte elvinni. Szóval aki tud fényezőt szóljon:)
Azt is tudni kell, hogy a fényező lelkét is kiteheti, ha a lakatos nem volt alapos, akkor a baj úgyis előjön. És mivel a tulaj mindig nem lehet ott, a későbbi egymásra mutogatáskor nem hisz egyiknek sem. Hibás lehet mindkettő, de legalább az egyik. Az alkudozásnak az ára, hogy ugrik a garancia.
Csak azért mert ami olcsó, az általában gyors és felületes. Ami lelkiismeretes az hosszadalmas és ezért drága. Közbenső megoldás nemigen van. Amúgy mostanában egy telifény ráadásul ezüst metál nem az olcsó kategóriába tartozik a fent említett okok miatt.
Sziasztok! Érdeklődnék hogy tud-e valaki olcsó, de lelkiismeretes és ügyes fényezőt. Skoda Favorit kombi (Forman) om van, most lett kész a kasztnizás, ilyesmi és telibe kéne fújni, de olcsón, Amúgy ezüstmetál. Köszi előre is.
El akartam vinni az autót karosszériáshoz, de 50e Ft.ot kért volna a küszöbcsere, és hátsó ív javításért + festés. Nekem ez sok, így kevés tapasztalattal ( semennyi) nekiállok én. olvasgattam hogy mit hogy kell, de azért tőletek is megkérdem mégis tapasztaltabbak vagytok. Szóval vettem, rozsdagátló alapozót, gittet, szórógittet meg rücsit. Én azt olvastam hogy a sorrend az: fémig csiszolom, alapozó utánna a gitt -> csiszolás -> szórógitt -> csiszolás és utánna mehet a festés + lakkozás.
Csak annyi a kérdésem hogy a küszöbre a rücsit melyik folyamat után használjam?
Meg írtak a neten vmi füllert az ugyanaz mint a szórógitt vagy aazt is kell vennem?
Okés, köszi! De mégis...:) Adatlapomon publikus a mail címem...:) Légyszi!!!!:) Nem szeretnék zsákbamacskázni, nem fiatalkori hév vezérel a kocsi rendberakásánál, hanem tényleg meg akarom tartani.
Tudtál.:) Viszont márka ügyileg, valami tutik? Alapozó, alvázvédő; telifény. Többiek esetleg? - Nem azért mert kételkedek a szavaidban, hanem mert szeretek több véleményt meghallgatni. De nagyon szépen köszönöm az eddigi írásaid is!
Igazándiból csak az a lényeg,hogy minden esetben megfelelő tisztaságú és minőségű alapfelületre dolgozz. A termékpaletta szinte végtelen minden fajta felületre van megfelelő alapozó. Eddig a legtutibb a 2k-s epoxigyantával kombinált korroziógátló alapozó. Minőségtől függően lehet használni Wash-Primer alapozót is csak az önmagában max. 2 hónapig áll ellen a korróziónak,ezért a felhordás és száradás után másfajta/nem poliészter alapú/ alapozóval kell szigetelni a védendő felületet. Mivel a gyári minőséget nem tudjuk produkálni,ezért kell ezeket a lépéseket betartani a hosszútávú korrózióvédelem érdekében. Alapozás után bármely szigetelő és alvázvédelemre is alkalmas termék felhordható az alvázra. Remélem tudtam segíteni!
Na ezt így NEEE! Ha tuti megoldást akarsz akkor epoxi alapozót használj és arra lehet jobb -olcsóbb minőségű alvázvédőt,rücsit felhordani. Így biztos,hogy nem találkozol hosszú ideig a rozsdával. Hammerit-ot felejtsd el!!!
Egy '88as kombi dacia karosszériáztatása előtt állok és a véleményeteket kérném, milyen festékeket érdemes használni? Gyakorlatilag kb a fél kocsi újjá lesz építve, szeretném ha alváz és a teljes karosszéria is megkapná a rendes védelmét. Tudomásom szerint a lemezek illesztését valamiféle gumis anyaggal szokták kikenni szigetelésképpen, ennek mi a neve, illetve minőségileg mi az ami el is fogadható? Alapozóból fedőfestékből milyet ajánlotok? Illetve alváz-/üregvédelemre mit?
Futóművet terveztem festeni, nem tudom mennyire lenne jó ez pl: Hammerite 3rétegben; valami rücsis alvázvédő; és szín. (Így a kőverődések max csúnyítanák a szép felületet, de rozsda nem jelenhetne meg elvileg. De nem láttam még ezt így sehol sem, nem is tudom, működne-e ez így.)
Koszonom a reszletes valaszt. Meg egy kerdesem lenne, szerintetek ez az akcionak hozzavetoleg mennyi lehet a munkadija, mennyi a realis osszeg? Motor valto stb ki lenne szedve, tehat kb a szuz kasznin kell dolgoznia es osszerakni az autot a lakatosnak.
Persze,hozzáértéssel és szépérzékkel hibátlanul. A Fiat tipo tipusú autók váznyulványa alufóliaként gyürödik már egykis behatásra is,ennél nagybb sérülést is javítottam anyagából.Van hozzá utángyártott külső és belső nyulványrész is de az énigényeimnek nem felelnek meg.Ha csere mellett dntetek akor mindenképp utánanéznék bontókban egy segészséges nyúlványnak. A Tipo-Tempra vonalat se kihagyva. Fiatos fórumokon itt az indexen keress egy kaposvár melletti bontós srácot,sokmindene volt amikor javítottam még ilyeneket és jó áron korrekt hozzáállással.
Bár végül a G3 helyett a zöld kupakos 3M lett a befutó, aztán meg holorammeltüntető. Normális hogy ezt a zöldkupakos nagyon kell nyomni hogy csináljon valamit??
Köszönöm a rám szánt időt. Nyeretlen kétéves vagyok :).
A hiba a 8 mikronos bélyeg volt. Ez mélyebb karcokat csinál ,mint a 2000-es papír és csak szemetesség eltüntetésére ,vagy megfolyás ellen hatékony. A G3 paszta alapvetően vízbázisú és szereti ha közbe adagolják a vizet a szivacsra. Addig dolgozz vele amíg el nem tünnek a karcok ,és az összes paszta beledolgozódik a szivacsba ,és a felületbe.
Ja igen. Amit itthon találtam hegeszthető alapozót, arra kapásból azt írták, hogy megnehezíti, de nem teszi lehetetlenné a hegesztést.
A kinti termékről meg többen áradoztak fórumokon, hogy milyen jól lehet dolgozni vele, és nem találtam ellenvéleményt.
Mindegy, végülis nem olyan horrorisztikus befektetés, legrosszabb esetben is gazdagabbak lesztek egy "fú, ez nagyon xar, ne vegyetek ilyet" bejegyzéssel :)
Igen, ezt megfigyeltem én is. Ez az egyik oka, hogy szkeptikus vagyok a cinksprékkel. Önmagukban nem rétegzárók, át kell vonni őket, de a festékek nagy része nem akar megtapadni rajtuk.
Viszont ezt a sprayt kifejezetten az egymásra lapolva hegesztett lemezek közé, és a hegesztendő felületek üreg felőli részére szánom. Gyakorlatilag a viaszos üregvédőnek kell tudni megkapaszkodni rajta, bár lehet, hogy azelőtt kap egy kicsit a cink-foszfátos alapozóból is.
A hozzáférhető részek reményeim szerint nem okoznak majd gondot, megpróbálok ott is a lehető legnagyobb körültekintéssel dolgozni. Szerencsére több kiváló fényező ismerősöm van, egész biztosan kiakasztom párszor őket mielőtt hozzájuk kerül a kocsi :)
Van hegeszthető cinkspray is. Viszont ha magas cinktartalmú anyaggal alapozol, konzultáls a fényezővel előre, mert nem olyan egyszerű az ilyen felületet átvonni.
Na, az első lépéseket megtettem reggel, voltam egy helyi hegesztéstechnikai boltban, ahol a tulaj megígérte, hogy utánanéz ennek az anyagnak, hátha tud hozni. Nem ringattam abba az illúzióba, hogy sikerülnie fog, de ettől csak lelkesebb lett :)
Hét elejére kiderül, aztán ha máshogy nem megy, beszélek olyan ismerőssel aki angolhonban dolgozik, hogy hozzon nekem. Az meg azért lesz necces, mert többnyire repülővel jár haza, oda meg nem engednek fel ilyesmit (emiatt nem is próbálkozok rendeléssel, veszélyes anyagként horror költséggel szállítanák le).
Majd írok a fejleményekről, hátha érdekel valakit :)
Igen, pont ez érdekelt volna, mert akivel én eddig beszéltem, mindenki az anyag belsejéből induló korrózió miatt aggódott. Ezzel szemben én úgy gondolom, hogy oxigén nélkül nem korrodálhat az anyag önmagában. Ezért ha sikerül lezárni a felületét, akár még tartós is lehet. És akkor itt jön az alapozó kérdése, és, hogy megéri-e behozatnom két-három flakon Weld 2-t :)
Mindenképp köszönöm nektek a tanácsokat! Megpróbálok beszerezni ilyen spray-t. A befektetett összeget legrosszabb esetben betudom tanulópénznek, és ha más pozitív hatása nem is lesz, legalább megnyugszom, hogy megtettem minden tőlem telhetőt.
Csak mindenhova nem használható,és mint tudjuk a víz az úr,meg is találja az utat ha másként nem akkor páraként. Én festetlenül semmit nem hegesztek össze. Ha kész a kasztni még jól hígitott festékkel kifújok szondával minden üreget és jól átforgatóm a bódét amig nem látom,hogy folyik kifelé orrán-száján,majd jöhet az ecsetes beetetés. Ha ez megvan mehet fényezőhöz.
Ha alaposan állsz hozzá - márpedig úgy látom - akkor nem lesz gond a végeredménnyel ne aggódj.
A hegesztett részek valóban hajlamosabbak a korrózióra - egyfelől mert a varrat nem képez folytonos anyagot (legalábbis általában esetleg olyan varázslóknál mint a Doca vagy a Sanyika), másfelől a hőkezelés is rossz irányba viszi el az anyagszerkezetet.
De hát ez van. Ha gondosan van fényezve és kíméled, bőven túlélheti a "benzin korszakot" :D.
Ahol lehet a varrattömítő is jó ötlet. Ha hicsit meghigítod (nitro), akkor még könnyebb vele dolgozni. Lehet úgy is, hogy a végén nitrós ecsettelátsimítod a pasztát. Úgy szebb is lesz, meg jobban bele is nyomódik a varratba.
Vannak saját, és másoktól szerzett tapasztalataim is ilyen téren, de ez a rész pont hiányzik. És mivel neppertelepen nőttem fel, nem is tudok hirtelen olyan szakembereket felsorolni, akik ilyen téren tájékozottak lennének, hiszen a fő cél inkább az, hogy a kocsi jól nézzen ki, míg eladják. Már annak is örülök, hogy találtam egy olyan karosszériást, aki elpepecsel a munkával ha kell, és nem dobálja össze.
Mindenesetre elnézést kérek, nem akartam okoskodni, csak - divatos kifejezéssel élve - tudatos fogyasztó módjára keresem a legjobb alternatívát, hogy sokáig szép és jó maradhasson a kocsim.
De akkor még kérdezek:
Mik a tapasztalataitok, a hegesztett részek tényleg hajlamosabbak a rozsdásodásra, mint a lemez többi része? A hegesztéskor megégett anyag belsejéből indul a korrózió, vagy csak a hegesztés utáni felületkezelés hiányossága miatt mennek tönkre ezek a részek hamarabb? Ez megintcsak olyan dolog, amiről itt hiába kérdeznék bárkit. Eladás után általában nem ismert a kocsi további sorsa, de igazán nem is fordít senki gondot a nem látható részek védelmére. Szóval ha valami darabokból van összehegesztve, alapos felületkezeléssel lehet-e olyan tartós, mintha egy lemezből állna, vagy erről mindenképp le kell mondani?
Festékanyagokat áruló ember mondta nekem: tudod ki tud válaszolni arra hogy milyen festékrendszer működik jól? Az IDŐ és senki más.
Használj minőségi anyagokat, tartsd be a felshasználási útmutatót, tarts mindent ultratisztán, légy alapos és reménykedj.
Ha csak a festére bízod a korróziógátlást, akkor amúgy sem jutsz túl messzire. Mit gondolsz miér használnak a gyárak mindenféle varázsfürdőket?
Az élettartamot - ha betartod amit írtam fenn - az okos használat fogja meghatározni. Ha kiviszed a frissen felsózott latyakba csapatni, akkor úgyis mindegy :).
Ilyenem van, de nem vagyok vele kivilágítva, mint ahogy a többi, általam kipróbálttal sem - kivéve a Sikkenst, mert azzal még csak átfújkáltam a kocsi alján az elkészült részeket, más réteg nem került még rá, így nincs tapasztalat vele.
Természetes, hogy mind megpörkölődik hegesztésnél, csak az nem mindegy, mennyire. Egy lecserélt küszöböt kívül fel lehet tisztítani, de bent úgysem fogod tudni megpucolni és átvonni, meg ha levelekben hólyagzik fel, nem tudod rendesen üregvédőzni sem (hacsak nem fürdeted meg úgy, hogy egy hónap múlva is csurog belőle a trutyi).
Azért keresek jó anyagokat - akár kifejezetten drágákat is - mert nem szeretném, ha a felkent gyöngyház pár év múlva elkezdene rügyezni, vagy esetleg a gőzborotva mosná le egyszercsak, mert nem tapadt meg az alapozón valamelyik réteg. Játszós autó lesz, nem sajnálom tőle a törődést és az anyagiakat sem.
Egy fajta alapozó, amelynek, mint szinte kivétel nélkül egyiknek sem örül majd a fényező.
Az is én leszek, helyesebben én fogom előkészíteni :)
A sray-hez sem ragaszkodom (nem is szeretem), de kétségtelen, hogy amikor egy-egy prüsszentésre van szükség, sokkal praktikusabb, mint pisztollyal kiköpködni. Viszont 1K-s esetében még az is megoldható, hogy betöltsék flakonba a dobozból, ezzel sincs baj.
Cinkkromátos és kész. Még az árát is láthatod. Létezik szürkében is. Az igazán cinkest én nem szeretem. Nem tesz jót a varratnak sem. Részemről ennyi. Nem olyan nagy ügy ez a festék dolog. Ez is megpörkölődik, de nem hólyagzik és pereg. Maga a varratot mindenképpen újra kell óvni. Egy fajta alapozó, amelynek, mint szinte kivétel nélkül egyiknek sem örül majd a fényező. Jobb szeretik a rendszerükbe illő alapozót. Igen, de ahhoz nem hónapokig pihen a nyers felület. Itt viszont erről van szó, tehát védeni szükséges, vagyis még mindig ez a jobb. Ja hogy ez nem spray! De legalább 1L-t, azaz egy liternyit tudok belőle hígítani, kifújni.
Na akkor megpróbálom összeszedni magam jobban, mint este.
Guglival nem találtam olyan itthon kapható terméket, ami akár egy kicsit is hasonlítana arra a rézszínű cinkspray-re.
A saját tapasztalataim elég vegyesek azokkal kapcsolatban amiket nálunk be lehet szerezni - igaz, azok nem is hasonlítanak erre. Az a néhány spray, amit én használtam, nem hegeszthető fajta, hanem gyantaalapú. Egyrészt ez a bajom velük, mivel pont olyat keresnék, ami nem ég le (annyira), és alkalmazható lenne olyan helyekre is, amik hegesztés után nehezen megközelíthető, zárt helyet képeznek, így utólag nem tudom sem alapozni, sem rendesen kiüregvédőzni, vagy legalábbis nem tudom megnézni, hogy sikerült-e ezeket mindenhol alaposan megcsinálni. Az égett, pergő részek tisztításáról ezeken a helyeken persze szó sem lehet, ezért lenne jó olyan anyag, ami ha megég, akkor sem lesz porózus, nem dobja le magát. Arra gondoltam, hogy talán ez a spray jó választás lenne ilyen részekre. Vajon jól gondolom?
A másik problémám az általam ismert korróziógátló alapozókkal - és ez már egy következő kérdés - hogy nem tapad jól rajtuk a következő réteg. Volt már olyan, hogy Budaprimerről csiszolás közben leesett a gitt(!) annak ellenére, hogy megcsiszoltam felhúzás előtt a felületet. Ugyanígy rosszul tapad az általam eddig használt cinkspray-k felülete is.
Legutóbb Sikkens WashPrimert használtam, 2K-s, cink-foszfátos, de ezt még csak felvittem, nem csiszoltam-festettem, úgyhogy fogalmam sincs, milyen lesz (az adatlapja bíztató, de melyik adatlap nem az?). Azzal nem lenne bajom, ha nem olcsó, ez is valami 6eFt volt (1-1l alapozó és edző), csak tudnám, hogy ha végig lesz kenve/fújva vele minden, nem fogok szopni miatta előkészítés közben. Esetleg erről tapasztalat valakinek? Ha ez is ledobálja magáról a következő réteget, akkor megtartom olyan helyekre, ahol alváz-, üregvédő, vagy más olyan anyag lesz rajta, ami nem érzékeny erre.
Hihi,én egyikből iszom a reggeli kv-t a másikból a tízórai kakaót,jut egy az uzsonnai tejeskávénak,és,hogy jól aludjak az esti nyugtatóteát is T1-ből iszom:)))) Ja és mire nekiállok az egyik T1emnek addigra tányérjaim is lesznek mire a másiknak addigra már az evőeszköz is T1 lesz:)))))))))
És akkor most jön az, amivel kezdenem kellett volna: miért ér meg ez nekem több, mint 20 Dollárt?
És egy nagyon amatőr kérdés: a képeken rézszínű az alapozó. Van ugyanez réz változatban, de az ember cinkeset használ. Akkor most mi van? A cink alapú is rézszínű? Amit én használtam cinksprét, az szürke és libafoszöld volt. Mondjuk azok meg is égtek hegesztés közben, dehát erre való a weld-through.
Na mára tényleg befejezem, ha valakinek lenne javaslata, hogy kell-e ez nekem, ha igazán pepecselős, mindent beleadós felújítást csinálunk, netán ötlete, hogy nálunk be lehet-e szerezni hasonlót, és annak mi a neve, akkor írjon legyen szíves! Ha még tapasztalat is lenne vele kapcsolatban, akkor meg...
Na ja, elkövettem azt a hibát, hogy nem írtam oda, kifejezetten a lemez alján lévő anyagra gondolok. Lehet, hogy nem ez a legjobb kép, és tényleg rá lehet fogni, hogy csak a fény miatt van különbség, de ezen kívül is van még pár, amin látszik, hogy a cink-kromát, vagy BudaPrimer-szerű alapozón kívül használ egy másikat is az ember.
Sokat nézegettem a képeket, hasonlítgattam a színeket, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem csak a fényképen látszik másképp, hanem tényleg más anyag.
Van itt róla több kép is (de folyamatosan dolgozik vele az ember, sok képen szerepel), még a távolin is látszik az eltérés, a közeliken pedig az, hogy rá van ködölve a cink-kromátszerűre az, amiről kérdezek. Az meg csak mellékesen jut eszembe, hogy a rozsdabarnát keni, a rézszínű pedig sprayben van. Az egyik képen (ez is olyan, amit már sosem fogok megtalálni, pedig vagy fél órán keresztül kerestem) egy zöld, 400ml-es palackot láttam, ha jól emlékszem fehér feliratokkal, de pont úgy volt fordítva, hogy nem lehetett elolvasni. Nem biztos, hogy ez az, de hátha segít.
Kérdésem lenne, méghozzá az, hogy mi a neve a képen látható, rézszínű alapozónak, miért jó, és lehet-e kapni kicsi hazánkban? Az úriember a topikjában csak hegeszthető alapozóként vagy áthegeszthető alapozóként emlegeti - a pontos kifejezést hiába próbáltam visszakeresni, már sosem fogom megtalálni - és rendszeresen használja. Szerintem egy-két flakon ilyen jól jönne a karosszériásomnak, mikor nekikezd a kocsimnak, de hiába néztem a képeket, nem láttam sehol sem olyat, amin látszott volna márkanév, vagy más, ami alapján el lehetett volna kezdeni guglizni...
Segítséget szeretnék, kérni! Milyen karosszéria tömítőt ajánlatok ami a gyárival közel megegyező keménységű, (lehetőleg bézsvagy fehér színű)motortérben nyúlvány körül szeretnék tömíteni. Würth K+D kipróbáltam, de túl lágy.
Hogy hogyan arról fogalmam sincs, de eleve 2K-ként adták no meg ez van ráírva: "Permacron Optiflex Klarlack" - 2K színtelen lakk spray - acryl system
Fagyni biztosan nem fagyott meg, mert amikor kézbevettem -15 volt, és a golyó szépen kotyogott bennük akkor is meg most is itt bent a meleg szobában. Megpróbálom valami semleges elemen. Igazából, ősszel egy törött kilincs miatt vettem őket, és most eszembe jutott, hogy igen karcos már a telefonom hátulja, a lakk meg jobban bírja az ilyesmit, és az a kis műanyag elem még a sütőbe is belefér. :) A szín már csak bonusz...
Az első, hogy a XXII kerületben van egy "Kövesdi Kft" autófestékbolt. Spray-ba is töltenek méghozzá Spies Hecker festékeket. Ez milyen minőségű?
A másik, hogy ha ez a spray ,meg a 2k lakk spray mondjuk ősz óta fűtetlen helyen volt, és előfordult már közben -20 és +20 fok között minden, akkor használható még?
Nagy melegre hőálló üveg kell. Arra pedig a ráégethető festék. De szerintem olyan meleg nincs a hagyományos tűzhelyek mellett hogy ne bírná. Hiszen akkor általánosan tűzveszélyes hely lenne. A napsütéstől sem törnek a közönséges üvegek(sem).
A zsír és pormentes üvegre egyébként a legtöbb festék jól tapad. Márka nevet pedig azért sem írunk, ugyanis azért akár kimoderálás, tiltás is járhat. Tudni illik: reklámnak minősülő Hsz.
Ha ilyen hideg műhelyben dolgozol akkor használni kellene a 2k füllerhez és majd a lakkhoz is gyorsítót ,vagy eleve a leggyorsabb edzőt kellene választani!
Tehát akkor: az oxidot kicsiszolom fémig, a lakkot mattulásig és jöhet az alapozó. Ezután az oxid helyére gitt, csiszolás, szórógitt, csiszolás (vizesen). Ha esetleg kilátszik az alu, akkor újra alapozó, aztán a szín. Jól gondoltam el?
A lakkot nem fogod tudni úgy elcsiszolni,hogy ne maradjon széle amit a bázis festék nagy valószínűséggel meg fog "csípni" ezért kellene valamilyen alapozó ami szigeteli a felületet. Ha meg a fémig lecsiszolod akkor mindenképp szükséges alapozni,mert az alu. úgy oxidálódik,hogy azt szabad szemmel nem látod és csak később jelent problémát amikor lemászik a felületről a festék.
Nem nagy, kb. 5x1,5 cm a peremtől 1 cm - re. Lakkot lecsiszoljam a festékig vagy csak annyira, hogy ne legyen fényes? Eléggé karcos, de nem annyira, hogy a lakk alá is benyúlna.
Helló! Ha nagy kiterjedésű az oxidáció akkor mindenképp célszerű az egész felniről eltávolítani a festéket lehetőleg homokszórással. Ezután csiszolás, zsírtalanítás korrózióvédő alapozás kimondottan alufelületre való alapozóval. Ha szükséges akkor vastagabb töltőalapozót lehet felvinni a felületre . Száradás után csiszolás ,és a fedőbevonet felvitele következik. Léteznek kombi alapozó és töltő füllerek is . A fent említett töltőalapozás akkor kihagyható!
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Alufelni oxidálódását, felpúposodását mivel érdemes kiszedni? Alapozáshoz milyen alapozót ajánlotok? Mekkora mélységet illik először felhegeszteni és utána gittelni?
Sajnos lassan fényező kellene a kocsimnak (Megane II) az apró szépséghibák javítására, de ma még inkább megfogalmazódott bennem a dolog, mivel ma egy benzinkút parkolójában szépen rányitottak a bal hátsó ajtómra egy másikat. Pont ott találták el, ahol az él van az ajtóban az ablak alatt 10 centivel. Egy nagyon picit behorpadt (ez annyira nem zavar, mert tényleg csak egy nagyon picit kisimult az él, csak ujjal érezni), viszont sajna a lakk és festék egy kb fél 1 forintos nagyságú területen alapozóig lejött. Így van ott most egy fehér folt. Ezenkívül még az első lökhárító jobb eleje lett meghúzva, műanyag nem horpadt le, de a festék lejött a fekete műanyagig. Ezeket szeretném most kijavíttatni.
Tehát információ gyűjtésbe kezdek most fényezőkkel, fényezéssel kapcsolatban.
Lehet az ilyen jellegű hibákat telibe fényezés nélkül szépen javítani? Mire kell odafigyelni, hogy szép legyen a javítás? (Persze nekem elég ha a fényező tudja, de ha majd esetleg tesztelni szeretném, akkor 1-2 keresztkérdés nem árt :) )
Hanyag munkára alapból nem adom oda az autót, akkor inkább maradjon így. Ezért lenne jó 1-2 referencia. Van valakinek jó/rossz tapasztalata egy-egy műhellyel kapcsolatban?
Nos a műanyagot nem csiszolnám sokat mert az csak szőrösödik egyre jobban, minél jobban csiszolod. Új dobozt nem veszek sorry az új 80- 90 ezer lenne. Az meg így volt 32 ezer.... Nem lehet csak lakkozni- kiszívta a nap- az már fekete nem lesz. Tetőt nem lehet külön kapni. Nem vok kezdő annyira- csak a zsírtalanítás érdekelne..
Az a kérdésem, hogy valaki vizsgáztatott már gyári Xenonos autót? Vannak tapasztalatok az automata magasságállító vizsgálatával kapcsolatosan? Hogyan vizsgálják, mit néznek, ha néznek?!?
Az jutott még eszembe, ha kezdő vagy és sima egyszerű feketére szeretnéd festeni, akkor inkább akril festéket használj.
Elvileg az akrilnak nem is kell lakk, magában tükörfényesre polirozható.
De a tükörre én tennék lakkot, mert a lakk sokkal keményebb, ellenállóbb, és a tükör borításon sok bogár tud fennakadni.
Ha a felület előkészítését elsietted, azaz a filler után nem tükörsimává csiszoltad a felületet, az egy hagyományos festék esetén látszani fog, még a lakk alatt is. Ellenben akril esetén egyszerűen újracsiszolod (800-as és/vagy 2000 papírral) és mégegyszer átfújjod. Egészen addig, míg tökéletes nem lesz az eredmény.
Ha véletlenül por menne a festésbe, akkor is kicsiszolhatod 800/2000-es papírral, majd polirozhatod. Kezdőknek ez könnyebb...
Én csak egy dilettáns vagyok, de én felcsiszolnám simára, és erre fényes festéket fújnék - hadd csillogjon.
Nem tudom mennyire rücskös a felület, de ha nem nagyon akkor ...
csiszolod vízes 200-es papírral
csiszolod vízes 400-as papírral
műanyagra való fillert fújsz rá
csiszolod vízes 800-as papírral
festék
lakk
csiszolod vízes 2000-as lakkpapírral
polírozod pasztával
Ha 200-asnál durvább papírral mész (pl. 100-as), akkor kicsit tovább kell csiszolnod 200-assal, hogy eltűnjenek a karcok.
A csiszolás miatt nem érdekes milyen szennyeződések vannak most a dobozon, úgyis lecsiszolod. Ha mélyebb karcok vannak, akkor 2K kittel töltsd ki előbb, ne csiszold ki, mert fényes felületen látszani fog, hogy megtörik az ív.
Dobozoknak általában nincs sík felülete, szóval marad a kézi csiszolás.
Kérdés, hogy nem olcsóbb-e új dobozt venned? Vagy a dobozra új fedőt.
Kérdésem lenne- adott két 36 literes GIVI oldalkoffer- természetesen műanyagból motorra. Egy kissé használt stb- egyik kicsit napszítta- ezért úgy döntöttem, hogy lefújom őket feketére - már- csak a fedeleket. Ugyanígy szeretném majd a Skoda visszapillantóimat is lefújni nyáron.
Kérdés- a visszapillantókat rendszeresen kezelem a Turtle Wax lökös ápolójával- ilyen fekete színű lötty- gondolom van abban minden jó- ami ápolja a műanyagot. A kérdés- mivel gondolom a dobozok is lehet ápolva voltak előző tulajnál, mint a tükröm, mivel lehet lezsírtalanítani ezeket a cuccokat hogy műanyag alapózhassam őket??
Egyáltalán lehet?? Sima szilikon eltávolítóval?? Vagy ???
A műanyag felülete eredetileg rücsis gondoltam zsírtalanítás- alapozó- rá a 2K töltőalapozó- kis rugalmasító hozzáadásával.
Utána metál fekete-azt csá Skoda tükör kék:) de ez mindegy is. Így remélhetőleg kellő vastagságú füller réteggel elérem a sima felületet- eltűnik a rücsi belőle?!
Én is tüzépről vettem végül Knauf térkőfugázó kvarchomokot próbálni. Ha jól rémlik 0-1,2mm a szemcsemérete és 800Ft körül volt a 40kg, de nekem valahogy nem működött rendesen a szóróhatás. Persze egyáltalán nem biztos, hogy pont a homok az oka. Majd megnézetem azzal, aki adta nekem a (régi használt) pisztolyt, mert ő egy aluöntödében naponta használja profi kamrás körülmények között a homokot és fémszemcsét is. Ígérte, hogy hoz rendes szóróhomokot is, de még nem ért ide..
Az én knauf homokom nem igazán kellett szárítani amúgy - egy gramm víz nincs benne..
Nem, sima tüzépről. 0-1 mm-es. Habár nekem csak egy 4kW os kompresszorom van, meg egy kis homokszóró pisztolyom, de kicsi elérhetelen helyekre műxik. Inkább a gond a homok szárítása...
Ma égnek is állt a hajam emiatt a műanyag huzalú csapos körkefe miatt. Visszamentem a festékboltba és ma más eladó volt aki az életére esküdött, hogy ilyent márpedig náluk nem vehettem :-). Egy kicsit elbizonytalanodtam és elmentem az obiba, mert ott is jártam aznap, de ott nem 1100 Ft volt, hanem 2600 Ft. Ebből kifolyólag mégis csak a festékboltban kellett vennem, mert 1100-ért vettem és rá is volt irva. Felhívtam a Kucsa-ker Kft-t - Veresegyházán van nekik raktáron sokféle durvasággal és 880Ft+ÁFA az ára. Holnap megyek Pestre és hozok tőlük.
Akkor érthető - 3ezerért eszembe sem jutna venni. 30ezer egy autóra nagyon sok lenne nekem is. Úgy tűnik, hogy azóta lejjebb mehetett az ára, mert én még egy viszonylag drágának ismert helyi festéküzletben vettem 1100-ért.
A hőlégfúvó nélkülözve van már. Egy helyen vettem hasznát - az autó alján a festék alatt rücsiréteg van, amit a kefe inkább éget és ken. Azt előbb felmelegítettem és lekapartam a nagyját és csak utána keféltem.
Amikormutatják,meg mondják,hogy ezt meg ezt horpadásjavítással javítják. Ami a lehetetlen kategória. Volt esetem már,hogy meg akartak győzni,hogy azzal meg lehet. Kértem hozza vissza ha kész. Át lett fényezve. Akkor lehetett?
Én így gondolkodtam: Ez 1100 Ft volt. Lehet, hogy a kromofág literje 1000 Forintból is kijön, de minimum 2x kell kenni, hogy a 4 réteg lejöjjön és azért abban sem úgy csúszik a spakli, mint a kés a vajban. Szóróhomok 3kg 2-3e ft (amit találtam), de annyi biztosan nem elég az autóhoz. Hőlégfúvó csak áramot fogyaszt, de egyszerre csak kis területet tud melegíteni, így lassú a haladás. Normál csiszolókorong - olcsó, de hamar telítődik a festékkel és az apró résekhez/kanyarulatokhoz külön csiszoló kell.
Ezzel szemben a képen látható 1db körkefe a 10 centi átmérőről lefogyott a lenti mutatvány után (minusz egy 5x120 centis csík ami már kész volt hátul) 7 centire és bár már a kisebb kerületi sebesség miatt lassú, de félre rakom a kis körívekre, gócpontokra stb.. A restaurálás tervezett költségvetésében egy ilyen max 10e forintos tétel -nálam legalább is- szinte semmi. Pláne egy ilyen időigényes munkafolyamatnál.
Persze lehet, hogy a piacon kapható ilyen kefék között van minőségbéli különbség és csak én fogtam ki. Emellett a festék is elég gagyi (bár több helyen is fél centi kittet szedtem le a körkefével)
Lehet, ott még nem nézelődtem ilyesmit, mert sokszor egy -egy szerszámboltban egyszerre sokmindent meg tudok vásárolni -és megfelelő tanácsot is adnak néhol. Anno pár riválisnál is jártam.. Egyre kevesebb az idős szaki, és sok fiatal "kezdő" vagy akár alig hozzáértő kerül a boltokba.. pl obi eladók. Nem akarom őket bántani, mert én is ilyen vagyok, nagyon sokmindent tanultam a főnökömtől és kollégáimtól, épp ezért lényeg, hogy komolyabb szakembertől vásárolhassak. Na persze ha ugyanabból a tételből kell állandóan vásárolni, akkor nyílván OBI.
Nem, mert az tompította volna a fényességét. Ez így jó. Most hogy tél van, majd átmegyek rajta P400assal meg a polírpasztával és tavasszal olyan lesz, mint újkorában.
Pár napja vettem meg a felpolírozandó felnit az előbbi kisautóra is :-)
Én a régi melohelyem(szerszámbolt kőbányán) miatt voltam kapcsolatban velük, ezért nem tudtam, hogy kik vásárolhatnak pontosan, én mindig cégesre vettem.. :)
Ezt akartam én is pont belinkelni - bár én máshol vettem, de nekem is jól jönne még a két kicsi kefe is.. Így kedden lehet, hogy elugrok hozzájuk. Idáig csak Győrben jártam a Kucsa-kernél, de ott kiszolgálják az utca emberét is - sőt nagyon készségesek voltak és mindent elmondtak, amire kíváncsi voltam..
Ez lehet festékfüggő szerintem, de amúgy is megtanultam már az alufelnim felpolírozásánál, hogy először csináljam meg a könnyebb részeket, és a necceseket a legvégén, mert egy pillanat alatt szétszedhetik a korongot- pl az élek.
Tudok egy ilyen Bianchit a XX. kerületben... SZTK-nál állt múltkor vele a papa, épp valakivel matattak a motortérnél. Messziről hallottam, hogy a papa szeretne szabadulni tőle, elvinné bontóba. Sajnos akkor nem értem rá beszélgetni vele, de a rendszáma azért megvan. Megpróbálom megkeresni.
Én meg közben találtam egy még gyorsabb megoldást a festék leszedésére. Amikor kromofágért voltam múlt héten az egyik helyi festékboltban, megpillantottam ezt a körkefét a polcon és hoztam egyet, hogy hátha jó lesz valamire.
Azóta utána néztem a neten, hogy a rendes neve műanyag huzalú csapos körkefe - nekem ez új :-) . A hőlégfúvás után finiselgettem vele a felületet (pl.kittmaradványokat), aztán észre vettem, hogy brutálisan viszi a festék 4 rétegét is amellett, hogy valahol P100 és P200 közöttire tippelem a szemcseméretét. A fémen csak mikrokarcokat hagy. Szerintem sebességben még talán gyorsabb is vele a munka mint a homokkal (és minden mással, amit idáig próbáltam) Lemezenként összesen fél centit kopott a felülete, így szerintem 10 darab alatt elég a komplett autóhoz, ami szerintem nem rossz a költséghatékonyság szempontjából.
Az alapozáshoz már megvan a szer. Van egy barátom, aki sokáig Nexa-Autocolort terített és ő ajánlotta+jóárusította számomra ezt a kétkomponensű epoxi alapú cinkes alapozót, amit főleg veteránokhoz hordtak tőle. Lengyel cég szereli ki állítólag, de német cég gyártja valójában az anyagot. Hogy milyen lesz - az majd kiderül, de mivel megvettem, ezért nyilván nem fogok váltani.
Tegnap elkezdtem leszedni a festéket és akkor jöttem rá, hogy jobb lesz ha szerzek rozsdaátalakítót is három okból:
- Egyrészt a festék alól előkerülő rozsda csiszolása után többször találkoztam olyannal, hogy az 1-2cm2-es folt helyén csiszolás után még maradt egy vagy kettő apró kis rozsdagödör, ami miatt így laikusként sajnálnám kidarálni az egész anyagot.
- Pl a csomagtér ajtó alatt egy kb centis átmérőjű lefelé hajló U profilban végződik a lemez. Természetesen az U belseje elég rozsdás. Ezt a lehetőségekhez képest tisztogatom, de tökéletes úgysem lesz. Itt elvileg nem is kéne tökéletesnek lenni a felületnek, ha a kicsit gödrös felületet a rozsda nagyjának eltávolítása után meg tudnám kötni, mert nem látszik. Persze ebben nincs tapasztalatom, csak egy elgondolás.
-Mivel csak esténként érek rá 2-3 órákat a festéket leszedni, ezért szerintem több, mint egy hónapig el fog tartani ez a procedúra. Úgy gondoltam, hogy ha időnként lekenném ilyen würth-el vagy az olasszal azt ami kész van, akkor biztosan kibírna a rozsda újracsírázásának megindulása nélkül ennyi időt és egy vagy két részletben tudnám lefújni alapozóval, nem elemenként stb. Emellett talán még atom-biztosabb lenne az újrarozsdásodás elkerülése ha ennyire túlbiztosítanám a kasznit,mert ennek az autónak ez az egyetlen gyenge pontja.
Persze ezt csak laikusként gondolom, szóval jól viselem a kritikáitokat :-)
kappa: ha simán evipasszal bekened, majd vízzel lemosod, tökéletesen megszárítod, budaprimerrel 2x alapozod majd valami fedőfestéket is raksz rá jó lesz.
Ha sóslében dunsztolod akkor meg tökmindegy mivel kened be el fog rohadni.
Én bruttó 8ezres árat találtam az olaszra - igaz, hogy az ár másik forgalmazótól való, de olyan nagy eltérés nem lehet. A Würthöt hol lehet kapni Bp-n? Arról még árat sem találtam sehol.. Ha sokkal drágább akkor maradnék az olasznál, de ha csak kicsit, akkor lehet, hogy a Würth mellett döntenék.
Ha jól értelmeztem a leírásokat, akkor ezeknek a szereknek az a legnagyobb előnyük a gagyibb rozsdaoldó/passziváló szerekkel szemben a minőségen kívül, hogy ezeket nem kell piszkálni a kenés/fújás után, hanem közvetlenül festhetők is az alapozóval.
Olvastam a Würthről is rossz véleményt a neten (kettőt is), de mindkét ember azért volt kiakadva, mert egy-másfél év után a bekent felület elkezdett újra rozsdásodni. Természetesen nem vonták be semmivel, szóval erről ennyit :-)
A felében biztos vagy? Ha jól emlékszem 8 körül vettem a nyáron 1 litert az impát már vagy 3 éve,de ha a kis flakon emlékeimben élő árát felszorzom nem olyan nagy a külömbség.
Pár kg só az autó alá egy tálcán sokat segít a páratartalom állapotán!:)
A mindenféle rozsdaátalakító felejtős,ha már használsz csak a whürt,kicsit drága de kiadós és az egyetlen ami ér is valamit! Ja és nem kell vacakolni a felülettel ha már megszáradt.....
Szerencsére nem garázsban áll az autó, hanem egy éppen használaton kívüli csarnokban - ami viszont nem fűtött.
Mutatott a fényező múltkor egy épp bent álló régi -talán- Jaguár cabrio kasznit,amin csiszoltak egyet és az alapozó alatt tiszta rozsda volt. Mondta, hogy visszaküldi a megrendelőnek, mert így semmi értelme lefújni - jobb még most újrakezdeni, amíg nincs összerakva. Emiatt parázok ennyire, mert a saját szememmel láttam :-) Persze nem ismerem annak az autónak az előző körülményeit..
A fényződnek van igazsága, de azért nem eszik olyan forrón.
A szemcseszórás megnöveli a felületet, így az érzékenyebb a korrózióra. De hacsak nem ótvar nagy a páratartalom, azért úgy is kibír nem kevés időt barnulás nékül.
A hőpisztolyos/csiszolós módi után/közben meg pláne nem kell kapkodni. Szépen nekiállsz, végigcsinálod, szemcseszóratod ajol még kell, és aztán lefújod. Persze sok függ attól is hogy hol áll a kocsi, hogy tárolod. Mekkora a páratartalom a garázsodban, milyen minőségű volt agyári lemez stb.
Köszi - én is ezen gondolkodtam, hogy vajon a hirtelen hőhatás nem-e torzít esetleg.
Viszont felmerült még egy dolog: Ha egy lemezt levakarok az egyik felén, akkor addig nem tudom lefújni a 2komponensű epoxi alapozómmal, amíg a másik oldalát le nem vakarom, mert így újramelegszik és sérülhet az alapozó. A festőműhely tulaja - ahova viszem majd fújatni - azt mondta, hogy a festék leszedése/homoszórás stb után pár órán belül kell lekezelni, mert különben könnyen megindulhat az új rozsda a festék alól egyszer.
Vajon az jó, ha ideiglenesen bekenem rozsdaátalakítóval és amikor végeztem, akkor egyben fújom le az elemet??
Persze itt is újabb probléma merül fel - nem tudom, hogy a régi autóknál hogyan van a karosszéria külső lemeze rögzítve, de talán célszerű lenne kivenni és úgy lefújni/letisztítani, mert a karosszéria váza mögött nyúlkálva nem elég alapos a mutatvány szerintem.
Hagyad hülni a nagy felületeket,többször ess neki,hogy ne melegedjen nagyon át. még egy ajtót is inkább több oldalról kezdj el és egyszer itt majd ott alkalmazd! Nem röhög ki senki ott senkit hisz mindenki tanulja valahol,sőt laikustól is sokat lehet,sőt jó pap holtig tanul....
Köszi. Felnyitom. Ha nagyon csak felületi akkor alapos drótkorongozás ,kapirgálás,stb után jó cucc a whürt rozsdaátalakitója de ha már beette a fene akkor szanálás. A fémtiszta és homokolt felületet is átkenem ezzel a whürtel utána alapozom. Minden festve van hegeszthető alapozóval, beépítés elött,fémtiszta felületet sose hegesztek. Ha kész az autó akkor minden üreget kifújok jó híg alapozóval és forgatom az autót a tengelye körül mig nem folyik orrán-száján. Fényezés után üregvédelem.
A képtáramról meg eltüntek a képek:( És a z egyik emailjük visszadobja a másik meg nem válaszol:((( Most rakhatom fel azt a pár ezer fotót máshova azthiszem:(
Saját tapasztalat, hogy az Autórestaurálós és a Veterán autós topicokban is van néhány nagy tudású szakember, aki meg is osztja a tapasztalatait az amatőrökkel. Ha hülyeséget kérdezel, akkor persze előbb kiröhögnek, de elmagyarázzák, hogy mit és hogy kell csinálni:)
Közben leteszteltem a különböző festékeltávolító módszereket és úgy tűnik, hogy a hőlégfúvás jön be legjobban. Szinte úgy viszi a láthatóan 4 réteg festéket egy huzamban, mint kés a vajat. A kromofággal annyi volt a gond, hogy legalább 2x kell ecsetelni, mert nem viszi át egyszerre.
Na erről a topicról még nem is hallottam :-) Amikor rákerestem a fórumkeresővel, akkor csak a "veterán autók,motorok"-at dobta ki, de ott nem láttam valami túl nagy pörgést. Ezentúl szem előtt tartom ezt is - köszi! Igazándiból lenne még pár kérdésem restaurálás témában, de lehet, hogy kiröhögnek, mert még csak egy lelkes amatőr vagyok ...
Úgy gondoltam amúgy, hogy ma beugrok a city-be és veszek pár dolgot, hogy kipróbálhassam a legmegfelelőbb eljárást a leszedésre este. Kíváncsi leszek, hogy melyik jön be..
Kösz:) Akkor jól van,Te is másképp ütötted be a fejed!:)))) Ide nézz be: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9107028, mi is másként ütöttük be...:DDD
Na én is valami ilyesmit szeretnék elérni, de nekem ennyire nem sürgős. Akár több hónapig is tarthat, mert amolyan hobbiként foglalatoskodom egy '81-es Autobianchi A112 restaurálásával - a feleségem használná majd egyszer városban ha elkészül. Szeretném a legalaposabban restaurálni - a lehetőségekhez képest - de ez amolyan próbaautó is lesz számomra, mert ilyen szinten még nem nyúltam bele soha ebbe a témába, hogy egy autót teljesen atomjaira szedjek.
Nem a homok a gond,lisztel is lehet szórni:) A készülékben keresendő a hiba. A kromofág még akkor volt jó cucc mig ártalmas volt a környezetre.Ma már hírbe se lehet hozni a régivel,csak az üveg egyezik. Négertárcsa se rossz de azt is eszi az autó. Milyen autóról van szó tulajdonképpen? Az ilyesmihez a sokféle anyagon és szerszámon kívül jóadag kitartás is elkél!:) Ezt így lepucolnom az első kapavágástól az alvázvédőzés befejezéséig 10napomba került:)))
Köszi mindenkinek - akkor most megvilágosodtam :-)
-Hőlégfúvóm van is kéznél, mert használtam már régebben is festékeltávolításra, de idáig csak fa cuccokon.
-Szerintem a homokom elég finom és inkább a hatástalanság jellemző rá, mint, hogy túl agressziv lenne. A nyomáson mag amúgy is lehet hangolni :-).
-Mi van ha nem kromofágot használok, hanem más profibb festékmaró szert? Ha jól látom, akkor elég széles a választék a piacon - bár kérdés, hogy mennyire rentábilis alkalmazni a drágább szereket.
Ahogy kutakodtam az előbb a neten találkoztam ilyennel, hogy négertárcsa/négerkorong. Azt írják rá, hogy festék és rozsdaeltávolításra használatos és fényező műhely is említette, mint használt eszköz. Ezt nem érdemes esetleg bevetni? - A sima csiszoló koronggal az a bajom, hogy szerintem túl hamar telítődik a festékpoirral, azaz nem éri meg anyagilag használni. Legalább is nekem ilyesmi tapasztalatom volt vele korábban.
- elektromos hőlégfúvó (kis teljesítményű tapasztalatom szerint nem ártalmas) + spakli
- Flex tépőzáras csiszolókorong (finom szemcsével (100+) és nagyon óvatosan. Annyira nyomni rá csak, amig nem dob szikrát.
- kromofág is mehet, de csak a nagy felületekre. 20 fok alatt nagyon gyér a hatásfoka. Ha rongyot itatsz át vele és azt rakod a lemezre, akkor takarékosabb. A végén közömbösíteni kell. A falcokba lehetőleg ne menjen, mert később az új alapozó alól is "kijöhet".
- homok csak oda, ahova mással nem férsz, lehetőleg profi helyen, frofi kéz fogja a pisztolyt, mert Sanyikának igaza van: meg lehet ölni az autót vele.
Vigyázz a homokolással ,mert sírni fogsz mikor ki kell dobni az autót!!!! A homokolás olyan mintha milliónyi kalapácsütést vernél rá! Szuper kromofág,és kapar-kapar -kapar! Hőlégfújóval is csak ovatosan! Majd ha ez megvan mehet a homok de csak szakavatott hozzáértő kézzel és finom homokkal!
Lehet, hogy nagyon lúzer kérdésem lesz :-), de megint elakadtam egy kicsit. Az autóm teljesen szétszedve áll és naívan azt gondoltam, hogy leszórom homokkal, majd alapozom az időközben megszerzett alapozóval. Igen ám, de ma el kezdtem próbaszórás végezni és - bár illúzióim nem voltak korábban sem - iszonyúnál is lassabban megy, mert a gyári festék rétegen még két utólagosan átfújt réteg is van, így nagyon küzd vele a homok.
Tudnátok valami módszert ajánlani amivel legalább a festék nagyját el tudom távolítani és csak a maradék hárul a homokra? Autófényezők vajon mit használnak? Festékmaró? Csiszolás? Hőlégfúvó?
vékony,pár mm széles szallag amit tudsz ívelni körberagasztod vele és arra már tudsz maszkolni,nem kel szikézned. Nem jut eszembe a szakneve, autófesték boltban lehet kapni,párszáz ft-ért.
Pisztolydugulás ügyében arra jutottam, hogy nekem csak az a jó megoldás ha munka után leveszek tartályt, fúvókát és mindet átmosom bő hígítóval, és úgy szétszedve fújom ki levegővel... másképp mindig marad benne valahol egy kis dzsuva....
Szereztem 4 felnit és gondoltam lefújom szépre... Bonyolítottam az ügyön annyit, hogy két színűre gondoltam ki. Na hát az első ma meglett, de nem vagyok elégedett vele. Először telibe fújtam ezüsttel, majd kimaszkolgattam a lukak körüli részt és a lukakat megfújtam feketével.
Marha munkás volt, de legalább a maszkolás nem is lett valami jó...Telibe ragasztottam, majd egy kis sniccerrel körbevágtam a lukak belsejét. Csakhogy a lukak széle legömbölyített, ahol a kés dőlésszöge olyanra sikeredett, ott egy csomó helyen a rádiusz is fekete lett, utólag kapartam le egy fa spaklival amikor meghúzott kicsit. Meg is karcoltam közbe egy helyen :-( Így persze olyan lett mint a mocsár: este szép és messziről...
Van valami tanácsotok, ötletetek, hogy hogyan és mivel kellene csinálni (maszkolást) ahhoz, hogy könnyebben menjen és szebb legyen? Mert ha a következő se sikerül jól, akkor lehet hogy inkább egy színű lesz... :-(
Az egyik legjobb korrózió elleni szer a Wash-Primer. Ez egy átlátszó színtelen 2k-s tapadásközvetítő és korróziógátló anyag ami önmagában kb 2-3 hónapig áll ellen a rozsdásodásnak ezért tanácsos epoxi alapú alapozóval átvonni a tökéletes szigetelés és korrózióvédelmi hatás érdekében. . Ezek általában nem hegeszthető bevonatok.
Köszi a tanácsot!! Ma összefutottam véletlenül egy fényező ismerőssel is - ő is ugyanezt mondta, hogy nagyon el lehet cseszni az egész autót ,ha nem megfelelő szerrel és módon kezelem le. Állítólag létezett valami nagyon jó Standox márkájú szer, de betiltották az EU miatt, így csak a kétkomponensű epoxi alapú szert javasol.
Csak azt nem tudom, hogy az epoxi alapú hegeszthető vajon? Vagy ez termékfüggő lehet inkább?
Hello. Ez a művelet nagyon fontos. ez segíti a korrózió védelmét és a következő réteg tapadását. nagyon alapos művelet. Erre a célra a washprimer és az epoxigyanta alapozót ajánlom, persze van több fajta, de mindenképpen 2K anyagot használj. Az egész autóra legcélszerűbb szórópisztollyal, általában 2 rétegben, de vannak helyek ahol ecsetelned kell.
Vettem nemrég egy majdnem múzeális korú ritka kisautót, amit le szeretnék homokszórni a restaurálás részeként. Fényező műhelybe csak a színezésre fog kerülni - az előkészítés az én feladatom némi segítséggel. A fényező műhelyben is azt mondták és a neten is azt olvastam, hogy a szórás után azonnal korróziógátlóval kell kezelni az oxidáció elkerülése végett. Tudnátok ajánlani erre valami jól bevált szert?
sziasztok.a kocsim motorháztetején lehegesztettem az emblémát. még soha sem fújtam bele motorháztetőbe, de tudom hogy elég nehéz, ráadásul ezüst az autó. mi a véleményetek,tapasztalatok ez ügyben?
Próbáld úgy ,hogy a pisztolyt szárazra kifújatod,hogy higító maradvány se maradjon vissza ,mert az szokta okozni a problémát! Ugyanis,ha a pisztolyba visszamarad a lakk,vagy festékmaradék ,és erre rátöltöd a higítót és úgy rakod el a pisztolyt akkor visszaoldja a benne lévő maradványokat amit utána a legváratlanabb időben fog a felületre "köpni" a pisztoly.
Lelkes amatőrként játszom a fényezőpisztollyal az utóbbi időben.
Úgy szoktam tisztítani a pisztolyt, hogy kiöblítem ,ronggyal kitörlöm, majd pár köbcenti tiszta hígítót kifújok vele a festés után.
A jelek szerint ez nem elég, mert egy vékony hártya ennek ellenére beleszárad és a következő fújásnál leoldódva folyton eltömi nekem a fúvókát. Rosszabb esetben ráköpi a felületre maszatnak ha nem figyelek eléggé.
Hogyan kellene tisztítanom, hogy ne járjak így? Még alaposabban, vagy valami más módszerrel?
egyenlőre a hvlp-vel fújnám bázist és a lakkot is. később gyűjtenék rp-re a lakkhoz. amúgy a füllert és a poliésztert is egy pisztollyal fúlyok csak düznit cserélek. Te a rp-vel nem fújsz bázist?
Én másfél hete vettem Sata 3000 RP digit.-et. Nagyon szépet lehet vele fújni. Előtte Jet 90-nel fújtam, de nem hittem volna, hogy ekkora a különbség. Tervezem a HVLP vásárlását is a bázis fújáshoz. Te külön pisztollyal fújsz mindent?
Csak a kimondottan a nedves-nedves füllerek alkalmasak ilyen célra! Általában 20-40%-os higítást kívánnak. Minden festékgyártó más-és más viszkozitást jelöl meg a termékeinél,ezért nem lehet általánosítani a higítás mértékét,hanem az adott termék felhasználói utasítását célszerű követni! Ezen termékek 3:1-5:1 arányú keverésűek.Saját higítóját célszerű használni,mert akkor lesz tökéletes a száradása ,terülése a füllernek.
Hali. lényegében ha hvlp-t veszek (sata 3000) egyenlőre tudok bázist és lakkot is fújni.? Vagy, az rp mennyire jó a bázisra? ugy tudom ezekkel már lehet vizest és oldószerest is fújni.
Az én tapasztalatom szerint a a hvlp sokkal takarékosab (festék és levegö)téren !! az rp jobban porlaszt és nagy ködöt csinál ezért ha nincs megfelelö elszivásod soka a visszaszállo! de a hvlpnél is megvan csak az keveseb ködöt csinál!én az rpt akkor szeretem amikor egy két elemt festek mert akkor még nincs nagy köd!
végeredményben hogyha csiszolod és ploirizod alakkot szinte mindegy! szerintem!
Angliábol behozott autóbol kivett első két űlést bele lehet applikálni az európai kocsikba? A angliai ugye jobb kormányos emiatt a vezető oldali ülés nálam az anyós ülés és azt lehet jobban állítani. Amúgy ha a vezető felé teszem (bal oldalra) akkor az ülés minden foganytyúja álíthatósága a másik oldalon van ami nem fér el. Csinált már valaki ilyesmit? A bontóba 25-ot kérnének el 1 ülésért de ugyee emiatt nem lehet megcsinálni hogy a régit kiveszem a másikat meg beteszem...
Hali mindenkinek, Az egyediség kedvéért mi lenne, ha az egész kasznit rücsivel fújatnám meg? Lehet, szabad, tartós lesz, ha esztétikailag nem vesszük figyelembe, mennyivel 'rondább' egy rendes fényezésnél. Nekem tetszene, telibe rücsi, a lökösök is, feketére. Vélemény? Bármilyen észrevételt szívesen veszek, és megköszönöm! Üdv
Aha, Satajet 3000 RP digital 1.3 /teljes nevén :) /. Egy srác hozza a bolti ár alatt egy "kicsivel". Max. 100e azt mondta. Szerintem annyiért simán jó. /140-150+áfa körül van egyébként/ Neked is köszi az infót, amit az elején írtál még.
Előre is gratula hozzá!Meglátod,hogy zongorázni lehet a különbséget a két pisztoly között! Ennek ellenére nem rossz pisztoly a SATA JET90. Nekem akrilra ilyen van és nagyon hálás szerszám!
Sata Rp lakkozó 1.3-és Sata HVLP-1.3 oldószeres bázishoz.Ezen kívül vizes fejjel és fúvókával szerelt Sata HVLP. A többi munkához is muszáj volt megfelelő minőségű pisztolyt vásárolni./Akril és más jellegű festékek./
Igen, tudom, hogy a bázist is és a lakkot is külön pisztollyal kell fújni. Hát csak most a kényszer az úr, ahogy írtad :) Így már tudok dönteni azok alapján, amiket írtál. Akkor előbb jön az RP. Utána gyűjtök a HVLP-re is. Köszi szépen a segítséget.
Alapigazság,hogy minden fújási művelethez külön pisztoly szükséges.A kényszer viszont nagy úr. Ha oldószeres bázis festékkel dolgozol akkor inkább az RP pisztolyt vedd meg előbb.
Köszi az infot. A Sata 3000 RP (1.3) jó bázist fújni is szerinted? (Egy ideig) Vagy inkább vegyek előbb HVLP-t ebből a típusból (és ezzel fújjak bázis és lakkot egy ideig) ,majd utána vegyek RP-t ? A HVLP-ből most csak 1.4-es van. Az is jó lenne? Vagy inkább 1.3 abból is? Köszi.
Kétségtelenül jó márka mindegyik,de mivel,hogy eltérő rendszerű pisztolyokról lévén szó nehéz az összehasonlítás. Az RP inkább lakkozási célra megfelelőbb,míg a HVLP pisztolyok anyagtakarékosabbak és inkább bázis szín fújására alkalmasabb,vizes,vagy oldószeres festékeknél. A HVLP jobban hozza a gyári struktúrált fújásképet csökkentett porlasztólevegő kialakításánál fogva , az RP pedig 1.2-1.3-as fúvókával /HS-UHS- anyagoknál/ nagyon finom porlasztást tesz lehetővé ami nagyon szép fújási képet eredmányez!
Sziasztok! Én is pisztoly vásárlásra adtam a fejem, két pisztoly van amiken gondolkodok, nem sata vagy iwata de csak erre telik! nem tudom melyik lenne a jobb választás!
ha egyet veszel az rp-t vegyed!! sokkal jobb mint a hvlp!fényévekre veri a hvlpt!! mondjuk szeretia a hasát nagyon!! de hvlp az takarékosabb!!!
de van most az anest iwata nak is egy uj pisztolya ilyen pininfarina designos meg specko a kialakitása, nincs benne fémenkivül semmi!! azt is érdemes lenn megnézned, de az 180e!
Sziasztok! Pisztolyt szeretnék vásárolni, de nem tudok dönteni a kettő között. Az egyik a SATAjet 3000 HVLP(1.4), a másik a SATAjet 3000 RP(1.3). Azt tudom, hogy a HVLP-vel jobb a bázist fújni és az RP-vel a lakkot, de én egy pisztollyal fújnám a bázist és a lakkot is (egy jó ideig). Erre a célra melyik lenne a jobb választás? Miben tér el az 1.3-as és 1.4-es fúvóka? Miben lehet érzékelni ezt a különbséget a használatnál? A HVLP-vel 2bar-on kell fújni, de az RP-vel 2.5bar-on. Az RP jó lenne a bázishoz is? A fesékgyártók melyiket mihez ajánlják? Nagyjából ennyi lenne :) Köszi.
Szia,nem akarlak elkeseríteni,de garancia akkor van ilyenre ha magadnak megcsinálod!!!!!!!!!!!Normális anyagokkal kell megcsinálni és az sokáig időtálló lesz! Homokszórást lemezeknél felejtsd el,rendesen meg kell csiszolni.
Tudtok ajánlani Budapesten vagy a környékén egy olyan lelkiismeretes fényezőt, aki egy fém kasztnis veterán robogót lefényez úgy, hogy garanciát vállal arra, hogy néhány éven belül nem kezd el alulról rozsdásodni?
A másik kérdés, hogy mennyire érdemes homokszóratni? Itt-ott rozsdás, de az eljárásról azt hallottam, hgy az így nyert "tiszta" fémfelületet elég nehéz rendesen alapozni...
"ezáltal a debeer higitos bázismetál festéket " Lehet ,hogy nem figyeltem eléggé,de nekem az jött le,hogy csak a higító volt Dee-beer. Amúgy a Dee-Beer oldószeres festékek elég "vékonyak" valószínű,hogy ez lehetett a probléma. Nálam sokáig volt Bee-Beer vizes festékrendszer ,úgyhogy van mémi rálátásom a termékeire. Ezzel nem azt akarom mondani,hogy rosszak,csak más jellegűek mint hasonszőrű "testvérei"
száradás után nem is látszott! eben nincs hiba , csak azt irtam, hogy többet állt a bázis lakkozásnélkül mint 24 óra ezért finoman át mentem rajta 1500vizpapirral! és után lakkoztam és igy már meg látszik az a drágajo csiszolás azt hittem elviszi de nem vitte el!
Bár azt nem írtad,hogy milyen színt fújtál,mert a világosabb színek hajlamosak a hibákat jobban kihangsúlyozni.. Lehet,hogy nem áztattad megfelelő ideig a papírt a vízben ezért jobban "harapott",vagy szennyeződés került a csiszolópapír alá,vagy a vízbe. Sok hibalehetőség felmerül de azt csak te tudhatod,hogy melyik lépésnél lehet hiba.
Akkor te valamit nem jól csinálsz,mert a száradás után nem szabad látszania a csiszolási nyomoknak!! A festék saját higítóját használtad? ,vagy észter higítót? Vastagon fújtad a bázis színt? Nem egyszer javítottam ilyen módszerrel és nem volt probléma belőle,hozzáteszem hogy fényezőfülkében követtem el .
muszály egysorral végig mennem rajta mert ugyebár az alapszin rajta van csak egy kis takarás köll neki! telibe nyomom és legalább a gazdája boldog lesz nem ugy mint én!!!
Szia Elég nagy az esély hogy megmardossa,mivel a közhiedelemmel ellentétben egy műgyanta továbbra is 72 óra minimális idővel "köt"/az hogy megszáradtnak látszik nem jelenti azt hogy már minden alkotó eleme kipolimerizálódott!!!!!!!/ .Szerintem egybe fújd az egészet,akkor legalább a szín jó lesz.
A gecsi bázis visszaoldja a lakkot,belemar ? ! de várni akarok, majd szerintem csak vasárnap kezdem csiszolni!!és kedden lesz fujva leghamarabb!! de ,most nagyon elegem van belöle!! a szin is szar lett a tetöt is hozzá kéne fujni azon gondolokodom! de már ennyicumi után ugyan mindegy! csak legyen a végeredmény jó!!
nos kegyetlenül benyeltem,hogy 1500-s vizpapirral ovatosan át csiszoltam! meg látszik benne a csiszolás!nem vitte el a lakk! ujra kell festenem :( ez most nagyon drága tanulo pénz volt (lesz)a részemre!! esteleg ugy van értelme a csiszolásnak ha legalább egy réteg szint rátudunk fujni!! de abban is lehet értelem ahogy irtátok, hogy finoman étködölnivalami higitoval.
Szia A hámlás mástól van,és akár egy év után is le tudod mosni a síma metált egy kis higítóval.ha nagyon szőrös akkor max egy leheletnyi higítóval átt kell ködölni lakkozás előtt.
Ez sajna nem igaz!!!! Látszólag működik de mivel egy teljesen átszáradt rétegre kerülne a lakkozás ezért a tapadóképessége már nem megfelelő és ezért lehet látni olyan sok "hámló" lakkozású javítást. Mindenképpen érdesíteni kell a felületet,hogy az optimális tapadás létrejöjjön. Tévedés azt hinni,hogy a lakk visszaoldja a bázis festéket!!!
Elég 1000-es papírral átcsiszolni óvatosan. Vagy egy másik lehetőség: Lehet kapni tapadásközvetítőt amit csiszolás nélkül a felületre kell fújni és utána lehet a szokásos módon folytatni a lakkozást.
ÜDV csináltam egy kis malört ezáltal a debeer higitos bázismetál festéket felfujtam de többmint 24óra azaz kb 35óra mulva tudom a felfujás után lakkozni!! a lakk mehet rá egyböl vagy meg kellene csiszolni mert nem fog rá tapadni! ha meg kell csiszolni 1200 vizpapirral elég?és nemfog meg látszania csiszolás nyom ha ovatosan át van csiszolva?!
Üdv! Csakis fölé lehet fújni a szórót mert másképp mi értelme az alapozásnak? Csak várd meg amíg teljesen kiszárad ,mert másképp összeveszik a két anyag. Vagy a másik variáció,hogy 2K-s szóróval dolgozol.
Sziasztok! lenne egy kérdésem, a nitro szórógittet az alapozó-ra kell fújni vagy alá? az alapozó HB BODY 992 a szórógitt pedig Győrlakk nitro szórótapasz. Köszönöm!
Igen benzinállóak ,de érdemes próbát csinálni,mert minden festékrendszer más és más alapanyagot-edzőt használ ezért eltérések lehetnek a vegyszer-benzinállóságot illetően. Általában mattulni szokott a felület ,ill. minimálisan visszalágyulhat ami megszűnik,mihelyt a felületről eltűnik a benzin,vagy a vegyszer.Mindenképp javasolt a 2K-s termékek használata az összeférhetetlenség problémája miatt!!!
mykeman72 köszönöm a válaszod! ha 2k festéket és lakkot használok akkor gondolom hogy az alapozónak is 2k nak kell lennie? még egy kérdés! a 2k-s festékek és lakkok benzin állóak?
hat 4 kg(allitolag ennyi eleg) belole 48 azaz 12-13eFt. 4kg bitumenes alvazvedo is megvan 5(-6)eFt. 7 eFt kulonbseg meg nem a vilag egy kocsi esetben (fuggetlenul attol, hogy szarrarohadt F astra vagy egy oldtimer. Ha 2-3 evvel kesobb rohad szarra F astra akkor mar megerte.)
Sziasztok Az ilyen korróziót hogyan lehet megszüntetni? Nehezen hozzáférhető helyeken van. Orsó olajjal ha befújom az segít? Régen ismertem egy bácsit aki a záporjóskáját minden ősszel lefujatta gázolajjal. Igaz az 4x ilyen vastag anyagból volt. Gondolom mivel az orsóolaj jól kúszik, terül és nem mar talán bejut minden hova.
A Sanders féle zsírt istenítik,más kérdés,hogy az ára miatt mire-mibe fújják. Én ipari gőzborotva,szárítás,korant,szárítás majd üregvédő viasz kombót használtam. Majd az idő megmondja,mennyire jó.Mindenesetre a korant évek óta bizonyít nálam :)
Nem értek hozzá, csak hallomásból, de még véletlen sem próbálkoznék a króm-hatású festékekkel. Arról a müanyag felületről amúgy is könnyen lepereg sokminden, de a króm hatástól csak rondább lesz. Sajnos a festékek nem igazán tudják elérni a fémes/króm csillogást. Bár van egy új technologia, ami már (szerintem) 80%körül teljesít, de még azt se vinném fel az autóra.
Öntapadós króm matrica :D (viccen kívül, ilyen verziótmár láttam, ha igényesen van ragasztva és vágva, csak nagyon közelről tűnik fel).
Megoldható egy olyan díszléc-szerűség krómfestékkel való fújása, ami a lökhárítóval képez egy anyagot? Ha lehetséges, mennyire lehet tartós ez egy alapos lakkozással?
Mike Sanders féle korroziogatlo zsirt ismeri vki? illetve hasonlo de olcsobb alternativat?
elore is koszonom
(F astrank rohad. Terv: pucolas vizzel, szaradas utan Korant, majd cink alapu alapozo, majd erre Mike Sanders. Pandanom sincs tul sok alvaz es uregvedelem...)
Nem tré, de a telek megviselik azt is. Jobb félni (védeni) mint.. lakatolni. Ha nagyon sok a sózós időszak (sok hó esik) mi anno 3-4hetente mostuk le. Tavaly meg tavaly előtt pedig csak tavasszal, mert nem igazán mentem sokat télen, és nem is igazán volt hó, meg sózás.
Értem- ellenben nem tudok a kcsi alá mászni és alvázvédőt fujogatni. Kell keresnem vkit.. A gyári rücsianyag ennyire tré?? Jobbnak tünik... Télen millen sűrűn szoktad a kocsi alját házi módszerrel lecsapatni??
Most foltozgatok egy subaru justy-t, az alapján mindenképp! De én a bmwnél és mercinél is megcsináltam, sokba nem kerül, ellenben nyugodtabban alszom, főkétn télen, amikor a só rögtön kikezdené a gyári rücsit. Így eggyel több réteget kéne átmarjon, azt még is csak nehezebb neki. Nameg tavasszal, vagy enyhébb időben alvázmosás, nem túl vészes, és az útra kiszórt extra mennyiségű sót ajánlott eltávolítani. (mert ugye kishazánkban kevés a hó, extrasok a só...)
Szín felvitele nélkül aligha sikerül a fényezés,ugyanis a lakk szélét csiszolással nem tudod úgy eltüntetni,hogy az csak lakkozással eltünjön. Ha teljesen tuti megoldást akarsz akkor a tetőablakot célszerű kiszerelni,hogy alatta is meglehessen csiszolni a jó tapadás érdekében. Amúgy utastetőt ködölve bejavítani nem biztos ,hogy célszerű.
Az alábbi képen látható dologgal kapcsolatban lenne kérdésem. Tisztán látszik, hogy a pereg lefelé a lakk, az A-oszlopról. A kérdésem az, hogy ezt vajon el lehet tüntetni újralakkozással? Mittomén, megcsiszolni ezt a részt vagy lecsiszolni az egész elemről a lakkot, anélkül, hogy újrafényeznék színnel teljes egészében az elemet. Az oszloptól végigfut és a fél seggét borítja a kocsinak ez az elem, tehát valami kis árnyalat is lenne benne, szétmarnám magam.
Ezt leszámítva különben teljesen egészében egészséges a lakk mindenhol, még csak nem is karcos, szóval nagyon örülnék, ha nem kéne színnel újrafényeztetni az egészet. :(
Ha valaki tud valami okosságot, köszönöm előre is! :)
Mégegyszer köszönöm a választ!Holnap lesz a nagy nap,hogy milyen lesz!A festő azt mondta elöször csak az egyik lökhárítón probálja meg,ha jó mehet az egész autó!Köszönöm!
Semleges kémhatású lakkot nem ismerek,viszont az összes autóipar számára használatos lakkok alkalmasak ilyen célra.Elsősorban a HS lakkok jók higítás nélkül. De mindenképp úgy kell használni,hogy az utolsó réteg sima szemcse nélküli lakk legyen.
Semleges kémhatású lakkot nem ismerek,viszont az összes autóipar számára használatos lakkok alkalmasak ilyen célra.Elsősorban a HS lakkok jók higítás nélkül. De mindenképp úgy kell használni,hogy az utolsó réteg sima szemcse nélküli lakk legyen.
Szoktak sokfelé vállalni alvázvédelmet, jó drágán, pisztollyal fújva, meg egy nap száradással (minimum 1 ejszaka). Azt viszont nem szeded le... legalább is nem ajánlott. Miért is akarnád leszedni tavasszal ? Amúgy alvázmosás után szokták, és nem kell a koszra tapadjon akkor.
Köszönöm a választ!Sajnos utólag gondolkodtam!Kérdésem még az lenne,hogy akkor lehet ezt az ezüstport keverni lakkal,és milyennel?A hígító milyen legyen?A dobozra az van írva,hogy semleges kémhatású lakkal lehet keverni.A metál lakk jó?Elöre is köszönöm!
Miért nem gyöngyház fehéret kevertettél?? Az utólagosan lakkba kevert cuccokkal csak a baj szokott lenne. Az utolsó réteget mindenképp csillám/szemcse/mentes lakkal kell fújni ,hogy polírozásnál ne szedjed ki a szemcséket stb,stb...!!
Lassan befordulunk a télbe- ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, használ e valaki vmiféle alvázvédő szert a kocsijára? Értem ez alatt hogy egy utólagosan felvihető eccerű anyag, ami tavasszal könnyen eltávolítható! Amolyan viaszféle. Érdemes- e egyáltalán ezzel foglalkozni?? Mivel naponta használom az otót munkába járásra- engem érdekelne ilyesmi. Anno az Mz- khez ajánlottak vmi hasonlót a gyárban- ilyesmire gondolok. Bár nyilvánvaló hogy a kocsi koszos aljára nem sok minden tapadna- nem??
Segítségeteket kérném!Ma fényezték az autóm,bázis fehérrel és utána metál lakkal lakozták.Én szeretem volna,ha ezüstösen csillog a lakkozás ezért vettem ezüstport és kértem a festőt ezt keverje hozzá!A festés elkészült,de nem került bele az ezüstpor,a festő azt mondta,hogy nem lehet összekeverni.Az ezüstpor dobozára rá van írva,hogy jó fém felületre és lakkal kell keverni úgy hordható fel.Most akkor lehet így ezzel lakkozni?Vagy kell valami speciális lakk?A festő azt mondta,ha megtudom melyik lakkal(szintetikus 1k,2k vagy kemény lakk) és hogy hogyan kell keverni,át fújra újra!Elöre is köszi,ha valaki tud segíteni!
A nitróval és a benzinnel az a probléma,hogy magas párolgási számmal rendelkeznek és párolgás közben hőt vonnak el a felületről, ami ugye párásodással társul, és egyben a korrózió melegágya is. Ezért célszerű szilikonmentesítő folyadékot használni.
Sziasztok, abban kérnék segítséget, hogy tudtok e javasolni olyan fényezőt, aki egy három hetes vadi új kocsinak eltudja tüntetni ködöléssel, vagy tököm tudja hogy
egy kb 10 cm es részen keletkezett szöggel történt karcolását... rongálását...
Az elreped meg nem igazán olyan ,van egy amit elszoktam kérni most is úgy lesz csak gondoltam hátha van valakinek ocsóé egy ,vetem hozzá kartusos tömítőt sárgás színűt mint a gyári .
Erről a kerékpárról van szó egész pontosan. Nitrohígítót egyszerű szerezni, de ha van a zsírtalanításra jobb szer is, akkor szívesen veszem a tanácsod.
Ez b"b inkább dekor festék mint alapozó. Bár igaz, a sarki placcos picsáknak is van alapozójuk. A fémtiszta jó dolog. Az RO és egyéb kegyszerek csodásak a vaskerítésre stb. A lemezen pöttyben mély korróziót nem tudja eltüntetni, legfeljebb rátapad egy kis hólyag, ami kiszárad, vagy nem. Nem is folytatom. Kicsiszolással, füller-rel ....
Köszi! Az az érdekes, hogy olyan felületen is megjelentek a rozsda miatti felhólyagosodások, ami korróziógátlóval volt lealapozva. Lehet, hogy maradt rajta tényleg minimális rozsda és nem tulajdonítottam neki elég jelentőséget. Ezen kívül a pincében tároltam pár hónapig ... Alapozás előtt mivel célszerű áttörölni a felületet ami zsírtalanít és kiszárítja. Nem tudom, de ez a párás környezet a vesszőparipám :-S
van olyan, h korrózió gátló alapozó, mely egy korróziógátló adalékot tartalmaz.ez elvileg véd a korrózió ellen, szemben a sima alapozóval ami csak arra van h megfelelően tapadó felületet biztosítson a fedőfesték számára. az h a pincében fényeztél nem feltétlenül baj, mert a pára csak a végeredményt (felület szépségét, simaságát) befolyásolja. az már nagyobb baj, h rozsdás volt a felület, szerintem ez a valódi hiba oka. a flakonos festékeket nem igazán ismerem, de sztem azoknál is a korroziógátlót kellene keresni, de azt se a rozsdára szórd rá. nekem ro 55-el az a tapasztalat, h ha nem szeded le, akkor az alapozó lesz egyenletlen (konkrétan látszik ahogy a rozsdamaró folyott/ kenődött a felületen), alapozás után mindenképp átcsiszolni, és újra kell alapozni. ezért inkább csiszold át szerintem és 1 alapozó réteggel kevesebbet kell felvinni. remélem segítettem
Remek, én alapozót kértem a Standox márkaboltban. Végülis csak két évi munkámat szarta el :-(. Az alapozó értelmezésem szerint azt jelenti, hogy meggátolja a korróziót is. Valószínűleg ott is lehetett némi hiba, hogy pincében fényeztem és párát zárt be a festék ... Meg talán maradt némi rozsda is, mert mikor lekapartam egy ilyen hólyagot, brutális rozsda volt alatta :-S. Ezek a flakonos alapozók jók, vagy nem érdemes velük próbálkozni? Kompresszorom ugyanis nincs.
Az RO55-tel kezelt felületről érdemes vajon lecsiszolni a foszfátréteget? Hallottam olyat, hogy nem, de olyat is, hogy ha nem szedi le az ember, akkor átüthet a felületen, mint a salétrom.
Az alábbi problémában kérném a segítségeteket: 1 K Füllerprimer flakonos szórógittet ajánlottak alapozó gyanánt acélfelületre. 3 rétegben szórtam fel, majd erre 3 réteg Neolux-ot fújtam. Az egyes rétegek közt 24 óra száradási időt hagytam. Elég jó lett a fényezés, majd 2-3 hónapnyi állás után észrevettem, hogy a felület elkezdett hólyagosodni. Kissé párás környezetben (pincében) volt ugyan, de szerintem az alapozónak meg kellene védeni a felületet. Mi lehet ennek az oka? Már mást is fényeztem ilyen technológiával és ott nem tapasztaltam hólyagosodást.
hmmmmmmmmm.......... most ahogy olvasgatok a gúgliban megértettem mi is az a alapszín:)Azért még érdekel,hogy kb,de tényleg kábééé mennyit lehet lefújni ezzel a fél literrel higítva:)
Szóval ha jól értem ez az alap piros és ebből lehet kikutyulni azokat a színeket amiknek piros az alapjuk vagy miszösz:) Ez fél lityi,gondolom még hígítani kell,szerinted mekkora felületre elég egy autó?Vagy pár elem?
Ha jól tévedek akkor ez a PPG vizes bázisú festékrendszerének egy keverőszíne. Önmagában is felhasználható ,de ez kimondottan alapszín/-tehát más színek alapanyaga-/
Valami nagyon olcsó festékkel szeretném lefújatni, mert nagyon nem szeretnék rá sokat költeni/öreg is a gép, meg munka autó/. Nincs valakinek valami ötlete, vagy forrása, ahonnan lehetne olcsó festéket szerezni?
Van egy ilyen kis tök bontatlan tégelyem Envirobase T440 trace red oxide,mi ez pontosan(azt már kiderítettem,hogy valami minőségi festék:)?Ez már szinre kevert motyó,vagy nem,és ha igen akkor honnan lehet kisilabizálni melyik autóhoz van?
Elméletben elég lenne rá,csak ez sok mindenen múlik. Pl: Higítás ,hőmérséklet,szórópisztoly fajtája,a felület előkészítettsége,stb,stb... Azt is érdemes figyelembe venni,hogy a későbbi javításhoz is maradjon festék,ill,ha hibázol legyen tartalék ,hogy javíthass!
Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől! Egy Suzuki swift sedant szeretnék fényezni /csak külső/. Mennyi festék kell egy ekkora autóra? Most jó áron tudnék szerezni, de csak 1,5 litert. Az eladó szerint ez edzővel elég. Hihetek neki?
"ha most otthon lennek megis tudnam neked csinalni " ->
Mikor lennél "otthon"? Ha nem vagy mostanában otthon, akkor merre lennél kereshető, illetve akkor igy is vállalnád? Ha esetleg mégsem, akkor tudnál tippeket adni, miképpen kezdjek hozzá?
Nem lesz látványos a végeredmény és félő,hogy teljes száradás közben "gázosodni" fog a vastag rétegszám miatt! A felület teltségét"húsosságát" csak akkor lehet elérni, ha köztes csiszolással építed fel a rétegeket. Ez a módszer azért is célszerűbb,mert a hibákat/szemetesség,szilikon stb.../ jobban eltünteti és a polírozással is kevesebbet kell bajlódni.
Ez szerintem balgaság de ha ez az igény akkor így kell megcsinálni. Véleményem szerint ezt rétegenként célszerű megcsinálni.Úgy értve,hogy alapszín ,lakk/2 réteg/. Megvárni a száradást-vagy,ha kamrában készül- a szárítást, és utána 800-1000-es vizes papírral becsiszolni ,utána mehet rá a következő 2 réteg lakk.Utána olyan lesz a felület mint az üveg. A mostani lakkok HS rendszerűek ,és ezek már nem igénylik a vastag felhordást.
Ha 3 rétegű a fényezés a motoron akkor a javítás nem igen jöhet szóba csak a teljes elem újrafényezése./Valószínűsíthető a nagyfokú színeltérés/ Festéktípustól függően min.40.000 Ft a javítás várható költsége.
Hát ja:D:( Van ismerösnek egy mercedese dácia hátsó lámpával:DDDD Nekem meg tegnap ota egy vw busom utánfutó indexel elől meg nemistom milyen hátsó lámpával,ez volt a hiánygazdálkodás.
Nálunk "nagy múltra " tekint vissza az -OLDJUK MEG ÓCSSÓBÓL- típusú autójavítás ,amivel feltétlen nincs is nagy baj,mert spóroljunk ahol ésszerűen lehet,csak ólcsón kifogástalan minőséget pőreség elvárni egy javítótól.Természetesen ennek reciproka is igaz -lásd Márkaszervízek- De hát itt élünk ,ez a mi országunk és a folyton változó körülményekhez alkalmazkodni kell!
Egy cserével,áfával,ütyür-mütyür patental akár annyi is lehet és nincs benne átverés,egy gyári lökhárító akár 70-80E is van hozzá. Lássuk be,hogy ez a műanyagjavítás van de nem egy szakszerű munka. Tőlünk nyugatabbra a jóléti társadalomban nem is nagyon ismerik.
na ez rossz hir, mert egy magnessel leteszteltem es a lokharitok tenyleg muanyagbol vannak. Hihetetlen atveres :)
ennek kapcsan felmerul bennem a kerdes, hogy muanyag lokharitot is lakatolnak? azert kerdem, mert muanyagra gondolom nem lehet ponthegesztessel rogziteni semmit, szoval elvileg csak kalapalni lehet.
Amugy talaltam utangyartott lokharitot, feketet kb 12 ezerert. Ti inkabb vennetek egyet, es azt fujatnatok, vagy az eredetit kalapaltatnatok ki?
Ez mindíg szubjektív ,ill. ajánlás alapján történik a "mester" kiválasztása. Általában a lakatosoknak vannak fényezőik akikkel szívesen dolgoztatnak. A szín kiválasztására vannak különböző színkatalógusok ,színkártyák és színazonosító kódok ami alapján megtörténik a szín beazonosítása. Azt tudni kell, hogy a színkártya a jármű színe és a lekevert festék színe nem minden esetben ugyanaz. A színkártya csak tájékoztató ,útbaigazító segítség. Műanyag elemek esetében -még gyárinál is- más tónusú /árnyalatú/ színek lehetnek,ugyanis a műanyagon másképpen viselkedik ugyanaz a szín!
esetleg arra tudtok tippet mondani, hogy a mester kivalasztasanal mire kell figyelni? arajanlatokat 30 es 200ezer kozott kaptam, utobbiban arra hivatkozva, hogy ki tudja meg mi serult meg..
A honlapokon sokszor irjak h van huzatogepuk meg szinkevero rendszeruk etcetc. De hogy allapitjak meg, h milyen az eredeti szin? Mert ugye a katalogusszinhez kepest 6 ev alatt azert gondolom valtozott a szin az uv hatasara. Semmikepp sem szeretnem ha elterne a ket szin. Szokas erre garanciat adni?