Keresés

Részletes keresés

MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35895

Egyetértek!

 

A katona feladata az, hogy tudása legjavát adva elvégezze azokat a feladatokat, amiket  a mindenkori politikai vezetéstől kap, természetesen felettesein keresztül.

 

A politikusokon számon kérni bármit is pedig a civileknek van lehetősége akik többsége sajnos elég passzív, mint az élet más területein is.

 

 

De mindig van kivétel. 

Előzmény: Hamburger2 (35893)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35894

Félreértetted, feltehetően nem voltam elég egyértelmű.

 

Gyakorlatilag "lehülyézted" tacsk0t azért amit mondott, pedig lehet, hogy igaz, csak nem megfelelő stílusban adja elő magát.

 

A tehát stílust rá értettem nem rád.

Előzmény: Törölt nick (35891)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35893

Kedves Tacsk0!

 

A katonai topicban már próbáltam rávenni kedves olvtársainkat, hogy szokjanak le az alpári és politikai tartalmú hozzászólásokról. "Spicli" lettem. Se baj, vállalom. Kedves Tacsk0! Utálok fenyegetőzni, de szeretnélek figyelmeztetni, hogy ezért akár kizárás is járhat! Leszel szíves megmaradni a szakma alapú hozzászólásoknál!? Kérlek. olvasd el a moderálási alapelveket.

 

Üdvözlettel: Lippai Péter, alias Hamburger

Előzmény: Törölt nick (35887)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35892
Támogatom! Szerintem egyetlen katona - sőt rendőr - sem az aktuális politikára esküdött fel. Legalábbis erősen merem remélni.
Előzmény: 1stLT (35890)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35891
Ugyan nem értem, hogy mi kifogásolnivaló volt a stílussal, amit képviseltem, de mindegy... :S
Előzmény: MagyarországKatonái (35889)
1stLT Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35890

Én nem Gyurcsány Ferencre vagy Orbán Viktorra esküdtem fel hanem a Magyar Köztársaságra és az Alkotmányra. Soha semmilyen szinten nem foglalkoztam politikaával és ezt a hozzászólásodat kikérem magamnak! Nem biztos, hogy ez a megfelelő fórum arra, hogy politikai nézetedet hangoztasd!

Előzmény: Törölt nick (35887)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35889

1. nem tisztem megvédeni tacsk0t

2. nem állítom, hogy amit (most és általában) mond, az mind igaz

 

de

 

ha azt mondom, hogy "Kérem szíveskedjen távozni" az ugyanazt jelenti (még ha a reakciók teljesen különbözőek is) mint a "Húzz az anyádba köcsög", persze azt az illetőt jellemzi mindkét formátum, aki mondja.

Előzmény: Törölt nick (35888)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35888
Azt már megszoktam, hogy kinevetteted magad.
De azért a politikai f@szságaiddal igazán eltünhetnél innen.
Jobb szeretek röhögni rajtad, mint anyázni. Remélem megérted...

(Nemtom, de mintha 1-2 évvel ezelőtt ilyen hsz-ekért, ebben a topikban írmagját is kiírtották az elkövetőnek. Most ennyire felkapott és elfogadott lett itt is a politika..? :(((( )
Előzmény: Törölt nick (35885)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35886
Ezzel csak egyetérteni tudok!
Előzmény: MagyarországKatonái (35880)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35884

Ellenzők azért arrafelé is akadnak bőven, de még ha reklám is, alapja biztosan van:

 

és, hogy itthon mikor lesz ilyen? Ha azt akarjuk, hogy mihamarabb, akkor katonák és civilek is közösen kellünk hozzá.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GgCug_mPb44&feature=related

 

 

 

Előzmény: 1stLT (35882)
1stLT Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35883
Ok igazad van sorry!
Előzmény: Éhesló (35881)
1stLT Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35882
Egy volét évfolyamtársam mesélte a következő esetet ami egy amerikai tanfolyamon esett meg vele. Két amerikai tengerészgyalogossal sétált a egy városban egyenruhában. Egyszer csak egy vad idegen ember kiment az utcára és behívta őket egy grillezésre. Nem igazán érdekelte az, hogy milyen egyenruhája van ő csak a katonát látta benne akit becsült annyira, hogy meghívja. Főlősleges összehasonlítani a két országot tudom, de azért szerintem ez egy elgondolkodtató eset. Kiváncsi vagyok itthon mikor lesz ilyen? Velem egyszer fordult elő hasonló eset amikor Pozsonyban voltam egy rendezvényen és az utcán odajött hozzánk egy idős bácsi és majdnem sírva mondta, hogy soha nem gondolta volna, hogy mégegyszer lát ott magyar katonákat és, hogy ez mekkora örömet okott nek. Ez megérintett!
Éhesló Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35881
OFF
A rendőrt te hoztad fel. A katona előtt.
Olvasok más topikokat is. Ott is írtál már valamit. Én is.
ON
Előzmény: 1stLT (35878)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35880

Az emberek mi vagyunk, mi katonák és mi civilek. Ugyanaz a mentalitás, hiszen az egyenruhás személyek is a társadalomból jönnek.

 

A honpolgároknak kéne megváltozni, és nem eltűrni mindent, persze amikor sok évtizeden "hülyegyerekként" kezeltek mindenkit, azután nem könnyű hirtelen öntudatra lelni. Pedig ideje lenne.

 

Azt akarom mondani, hogy majd ha a társadalom megváltozik, akkor majd lesz fejlődés és változás mindenhol. Mert most mit mondanak az emberek? "Á, úgysem tudok én abba beleszólni" "Ha én nem lopom el, ellopja más"

 

Most olvastam délután, hogy a zalaegerszegi(?) gólyabálon sztriptízelő tanárnő híre bejárta a világot, és az angolok ki vannak akadva, nem értik hogy hogy lehet az, hogy az igazgató megtartotta az állásában és nem rúgta ki.

 

Ugyanez demokratikusabb országokban is működik politikusok esetében, mert a társadalom nem enged bizonyos dolgokat megtenni a politikusainak! Mert ők tudják, hogy a politikusok vannak őértük, és nem fordítva!

 

Van még mit fejlődnünk. Tegyük a dolgunkat!

Előzmény: 1stLT (35878)
Mud Rider Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35879
A társadalmunk teljes erkölcsi züllésének újabb megnyilvánulásával találkoztál.
Sajnos.
Egy 'beszólás' kb. a '70es évek közepéig elég nagy pofozást vont volna maga után.
Sőt a törvény is védte az egyenruhát.
De azóta szabadság lett.
Előzmény: 1stLT (35875)
1stLT Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35878
Talán el kéne gondolkodni az "embereknek" a viselkedésükön és ennek a rendőrőkre gyakorolt hatásán..... Fordítva is igaz! De ez nem ebbe a fórumba való téma!
Előzmény: Éhesló (35877)
Éhesló Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35877
Talán el kéne gondolkodni a "rendőreink" viselkedésén és ennek az egyenruhásokra gyakorolt hatásán.....
Előzmény: 1stLT (35875)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35876

Nicknevedből ítélve pont abban a szituációban vagy, amikor  már láttál elég sok mindent, de azért még több a bizodalmad és az elhivatottságot sem sikerült kinevelni belőled.

 

Reméljük Gyöki továbbítja észrevételeidet a megfelelő helyre, és be tudják tenni abba a powerpointos bemutatóba, amit azért mutogatnak büszkén a kommunkációs főo. emberei, mert a honvédség 2. helyet ért el az állampolgárok "bizodalmi" listáján.

 

(A tűzoltókat nem könnyű beelőzni, talán érthető okokból)

 

 

Tegnap Pécsen azért kénytelen voltam elmondani a véleményem, miszerint azért vagyunk a 2. helyen, mert nem látnak bele a polgárok, hogy mi folyik (vagy mi nem folyik?) a seregben.

 

 

Én is úgy tudom, hogy egy férfi számára akkoriban 2féle dicsőség jöhetett szóba vagy az ügyvéd(jogász?) vagy a katonatiszti pálya.

 

Persze akkoriban az emberek is máshogy álltak a hazaszeretet kérdéséhez, hiszen nemrégiben veszítették el a nagy részét.

 

Egyébként teljesen komolyan öszeszedhetnénk végre, hogy mire lehet ma büszke egy magyar katona? (tudjátok, kreativitás-találékonyság nem ér!)

 

http://magyarorszagkatonai.hu/

 

 

Előzmény: 1stLT (35875)
1stLT Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35875

Hello!

A minap egy számomra elég bosszantó dolgot figyeltem meg. Egyik nap délután mentem haza Pestről Budára köznapi egyenruhában. És az utcán elég furcs megjegyzéseket hallottam a civilek részéről felém pl Csurcsány huszár stb. Kiváncsi lennék rá, hogy mi az oka annak, hogy ilyen megjegyzésekkel lehet találkozni az utcán. Gondolom aki katona az már találkzott ilyennel és nem csak velem történt ez meg. Emlékszem gyerekoromban a dédapám mesélte, hogy annak idején a 30-as 40-es években amikor ő tiszt volt akkor az státusszimbólumnak számított és felnéztek rá.  Most meg semmibe nézik a rendőrt, katonát. Elgondolkodtam azon, hogy nekem adott esetben ilyen emberekért kellene meghalnom! Hát elég gáz a helyzet! Ezek szerint a Honvédség már erkölcsileg is megsemmisült? 

J Dagain Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35874
Jó az attasénak! Ő viselheti a ranger felvarrót! Valszeg hatékonyabb az embléma bizottságuk. Meg lehet nekik hadseregük van nem imitátoraik....

3.14csába!
Előzmény: Törölt nick (35861)
Plieur Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35873

Jelentem : igen!

Bár az én ötletem azért jóval közelebb áll a valósághoz...:)

Még tán kivitelezhető is...:)

Előzmény: KatonaHumor (35872)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35872

Újabb jelentkező a KatonaHumor Dream Teambe? :)

 

http://www.katonahumor.hu/

 

Előzmény: Plieur (35871)
Plieur Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35871

Szia Sword!

Tacskó olvtárs ötlete valahogy a Saving private Ryan városi jelenetére hajaz, amikor az aknavető gránátokat használják kgr. helyett...

Mondjuk tényleg olvassa a HM tacskó olvtárs hsz-át, bevezetik. Csak egy gond van: a gyújtó?

Egye-fene, kap egy kémiai gyújtót, olyan 5 mp-es késleltetéssel...

De akkor már  másra használnám inkább a kémiai gyújtót:)))

A Kiss János által kezelt 60mm-es megszórja gyorstűzzel a Pogo Felszabaditási Front dzsungeltáborát, aztán lelép ...:)

Mire a pogók kapcsolnak hogy ez aknavető támadás és nem az majmok bombázzák őket dióval, éppen robbannak ....:)))

 

Előzmény: swordmanus (35866)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35870

Eltökélt szándékom, hogy beveszem a kreatív csapatba, mert valóban tehetséges!

 

tacsk0, ha most azt hiszed gúnyolódom, nagyon tévedsz!

 

Kérlek jelentkezz, én nem az MH vagyok, nem szeretném veszni hagyni a tehetségeket! A kilétedet sem kell felfedned, majd e-mailben kommunikálunk, habár kicsit nehezebb.

 

http://www.katonahumor.hu/

attila(a)katonahumor.hu

 

 

Előzmény: swordmanus (35866)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35869
REmélem találz is. Mondjuk egy PUMA-ra hasonlót !

:-)

Előzmény: Törölt nick (35868)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35868
Sajnos én már minden BTR-80-ban egy új változatot keresek.
Előzmény: Kuruc71 (35865)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35867
Belátom, igazad van.
Előzmény: Kuruc71 (35865)
swordmanus Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35866
Ezt az ötletet katonahumoros topiktársunk tudná szerintem behasznosítani...:-)
Előzmény: Törölt nick (35863)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35865
Lehet öregszel ? :-))) Emlékeim szerint minden 80 80 A ilyen peremes peremes.

Előzmény: Törölt nick (35864)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 35864
De itt perem a peremen van!
Előzmény: Kuruc71 (35862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!