Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ZolikA Creative Commons License 2001.10.20 0 0 406
Én rajta vagyok az Alfás listán ! Szóval én reggel 9-re megyek a kongresszusi központhoz és onnan megyünk !

Csakváron találkoznk !

Metálkék Lanciaval leszek ! :-))))

Stasis Creative Commons License 2001.10.20 0 0 405
Bocs a szóismétlésért, kicsit fáradt vagyok :)
Előzmény: Stasis (404)
Stasis Creative Commons License 2001.10.20 0 0 404
Még annyit, hogy aki jön, az lécci vasárnap este 10-ig jelezze lécci.

Használjuk már ki a lehetőséget, hogyha volna itt egy jó ki lehetőség.

Még kettő : ha valaki kocsi hiányában nem tud jönni, az is irjon levelet, mert akkor őt is kiviszzük. Hallod Runcájsz, hallod Biturbozoli ? :)

Stasis

Stasis Creative Commons License 2001.10.20 0 0 403
Emberek !

Ott van az email címem (feri123@freemail.hu) Csináljuk azt, hogy aki jönne, az dobjon már rá egy levelet a mobilszámával. Én is megadom az enyimét, és akkor Csákváron nem lesz gond egymással összefutni.

Ha ezen múlik, még én a hülye bmw-s is kijövök :)

Stasis

Stasis Creative Commons License 2001.10.20 0 0 402
Zolika :

Ők jelezték, hogy van/lesz/érdekli a maseratiuk.

Maserati nem lesz, ha csak Shamal nem tudja az otthonit kicsempészni.

Aki nem ismeri a helyszínt :

Budapesttől az 1-es úton Bicskéig kell menni. Bicskénél balra kell menni Csákvár fele. Ki lesz táblázva. Át kell menni a falun. Kb. 1 km múlva lesz 1 töltés az út bal oldalán. A töltésben lesz egy bejárat, ott van 1 út befelé. Az úton végig kell menni, és onnan meg lehet találni a csákvári repteret.

Előzmény: ZolikA (401)
ZolikA Creative Commons License 2001.10.20 0 0 401
Satsis !

Mi ez a lista ? :-)))

Én megyek a talilra ! Igaz fastcar ? :-)))))

Hozzon már valaki egy Maseratit ! :-)))

Cgo 146 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 400
400
Stasis Creative Commons License 2001.10.20 0 0 399
BiturboZoli : és valaki nem tudna felhozni Budapestre ? Aztán onnan majd meglátjuk :)

Többiek ?

Tudjátok, hogyan kell odajutni ?

Runcájsz - próbál jönni
Shamal - ?
BiturboZoli - remélem jön :)
-andris- - meglátjuk
Ghibli - ?
gulla - ?
Zolika - ?
Tomthumb - ?
GRoman - ?
XJ6 - ?

Előzmény: BiturboZoli (398)
BiturboZoli Creative Commons License 2001.10.20 0 0 398
Nézd Ghibli. Láttam már fura képeket. A japánok tudnak leginkább meglepni, ami (pld. a 3200GT) belsőket illeti.
Izlések és ...
A lényeg, hogy nekem nem tetszik, de ha valakinek más a véleménye: OK. ÍRJA MEG!

Ha vannak ilyen képeid Ghibli, szívesen megnézném.

Előzmény: Ghibli (396)
fastcar Creative Commons License 2001.10.20 0 0 397
Persze, nyugodtan! :)))

Csak küldd, és már rakom is!

Előzmény: BiturboZoli (395)
Ghibli Creative Commons License 2001.10.20 0 0 396
:))
"Izlésficam = csilivili kék belső"
Ha figyeled a Mazo-kat, ilyesmivel sürűn találkozhatsz. Szokni kell! Egy igazi fan meg ezt is kibírja.
:)))
Előzmény: BiturboZoli (395)
BiturboZoli Creative Commons License 2001.10.20 0 0 395
Kommentáljátok a fotókat `légyszi ha már Fastcar barátunk segített feltenni őket!
Pld.:Izlésficam = csilivili kék belső

Köszi a segítséget Fastcar!

P.S.:Fordulhatok hozzád hasonlókkal később is?

Előzmény: fastcar (394)
fastcar Creative Commons License 2001.10.20 0 0 394
BiturboZoli képei:

Ügyeljünk a részletekre:

Ezt a parkolót azért megnézném:








BiturboZoli Creative Commons License 2001.10.19 0 0 393
Fastcar! Nálad az anyag!
Előzmény: fastcar (391)
kilo Creative Commons License 2001.10.19 0 0 392
Szeretettel várunk minden kedves Maserati tulajt, illetve rajongót a nagy csákvári Alfa találkozón, október 22-én!
Előzmény: Stasis (386)
fastcar Creative Commons License 2001.10.19 0 0 391
Lökd át mailben, és felrakom az oldalamra, aztán belinkelem!
Előzmény: BiturboZoli (390)
BiturboZoli Creative Commons License 2001.10.19 0 0 390
Statis az ötltet díjazom! Kössz a meghívást!
Megis néztem a neten hogy buliztatok juli. 30.-án.
Király lehetett!
Én személy szerint veszprémi vagyok, úgyhogy nekem nem jelentene gondot, hogy ott legyek. A bibi csak a verdámmal van.
Az autót még a nyár közepén vettem Miskolcon, totál működésképtelen volt.( Innen szép nyerni! Nem? ) A gyönyörűség ott állt már a kereskedésben
tavasz óta. Ennek a jelei erősen mutatkoztak is rajta, ennek ellenére első látásra beleszerettem.
Nem az autót láttam hanem hogy mi az amit ki tudok hozni belőle.Ismerem magam, és ez már a hetedik autóm. Tapasztalatom van, mivel eddigi kocsiaimat is "magam" javítottam. Persze hozzáteszem mindehhez kellett egy autószerelő- fater. Nos a Maserati a hátsó futómű kivételével
totálisan darabokban van. Nemrégiben beszereztem hozzá a szerelési könyvet CD-ROM változatban, amit egy holland srác készített, és mellesleg Alfa GTV bolond. Szóval amint megkaptam a CD-t a motort is szétkaptam. (Fő az alaposság! Ami jelen esetben nem is ártott mert a dugattyúk rosszul vannak beletéve.)

Hát...Hogy összefoglaljam: mennék, de se kocsim se könyvem, csak egy CD-m amiben ott Csákváron nem igázán lelné örömét senki sem.
...És igazad van abban hogy a Maseratis találka
valahogy nem akaródzik összejönni.

Jaj! Még valami! Mostanában azon kínlódom, hogy tegyek fel képeket és egyéb fájlokat, hogy Ti is
gyönyörködhessetek azokban. (hangfelvételek,stb.)
Tud valaki segíteni?

Előzmény: Stasis (386)
Stasis Creative Commons License 2001.10.19 0 0 389
fastcar :

Khmm... Én csak össze szeretném csákvárra csöditeni az embereket, ha runcájsz nem teszi :(

Meg igazság az, hogy mit csinálna egy leendő bmw tulajdonos a maserati találkozón ? :)))

Csak tényleg jó lenne, hogyha itt van a lehetőség, akkor össze kéne futnotok. -andris-t most füzzük, hogy ő is jöjjön.

Előzmény: fastcar (388)
fastcar Creative Commons License 2001.10.19 0 0 388
SZVSZ egyáltalán nem lenne gond, ha jönnétek! :))) Mindenki örülne neki. Végülis ezt a topicot is eleinte néhány Alfás üzemeltette! :)))
Előzmény: Stasis (387)
Stasis Creative Commons License 2001.10.19 0 0 387
Groman :

Jó kérdés. Meg kéne kérdezni a maserati.com/maserati.it címeken lévő email címnél. Esetleg valamelyik mazer klub is tudhajtja a választ.

Előzmény: GRoman (384)
Stasis Creative Commons License 2001.10.19 0 0 386
Emberek !

Ha már itt a lehetőség, akkor nem kéne a maseratisokat (shamal, runcájsz, biturbozoli) és az érdeklődőket is összehozni erre az alfást találkozóra ? Csákvárt amugy se nehéz megtalálni, és meg lehetne beszélni, hogy valakinél lenne egy maseratis könyv vagy valami, és ott lehetne gyülekezni.

Szóval, ötlet, vélemény ? Tényleg jó lenne most hétvégen, mert mindig csak halogatjátok, aztán semmi sem lesz belőle.

Aztán ha jó, akkor megkérdezhetnénk az alfásokat, hogy nem volna-e gond, hogy néhány mazos is arra jár :)

ZolikA Creative Commons License 2001.10.19 0 0 385
Üdvözletem ! :-)))

GRoman !

Meg kell venni ! :-)))) Lenne egy jó kocsid ! Ezzel lehet tépni ! :-)))

Szerintem a Fiat magyarosrszágtól kéne papírt kérni hogy megfelele a kocsi !

Előzmény: GRoman (384)
GRoman Creative Commons License 2001.10.19 0 0 384
Tisztelt uraim!

Tudja valaki, hogy mi a velemenye a kff-nek a Maseratikrol? Az ominozus honlapon nem szerepel ez a tipus. Pedig latok most itt ket peldanyt megveheto aron, egy '91-eset es es egy '90-es Biturbot.

RUNcájsz Creative Commons License 2001.10.19 0 0 383
Köszönettel veszem a meghívást, és mindenképpen igyekszem jelen lenni, de nem ígérhetek semmit. Mostanság igen sűrű a programom úgy Maser tekintetben (lévén, hogy a talpra állítás kicsit többet vesz ki belőlem, mint gondoltam), mind pedig egyébként (munka :-((( ).
A 425 most már mindenképpen dűlőre jut hétfőn, úgyhogy akkor mindenképpen referálok a topicnak.
Ps.: Egy kicsit több pörgést kollégák! :-))))
Előzmény: Cgo 146 (382)
Cgo 146 Creative Commons License 2001.10.15 0 0 382
RUNcajsz,
mivel a Maserati klub egyelore csak fejben, eljohetnel egy Alfa talalkozora. A kovetkezo 22-en lesz a csakvari regi repteren. Hmmm?
Előzmény: RUNcájsz (380)
ZolikA Creative Commons License 2001.10.13 0 0 381
Szevasztok !

Én is olvasok ám ! :-))

RUNcájsz !

Örülnék ha végre duruzsolna a kicsike ! :-) Te honnan ismered ezeket a kutyaütőket , mármint a szerelőket ?

Hála égnek nem vagyunk ilyenekre szorulva ! Azért a turbonyomást tekerd meg egy kicsit !!! Mennyi most gyárilag ?

RUNcájsz Creative Commons License 2001.10.12 0 0 380
Helló mindenki!
Újra itt vagyok, de sajnos nem azért, hogy ecseteljem a 425-ös gumicsíkrajzolási képességét, melyet nem kis mértékben saját kezem munkájának tudhatnék be, hanem mert sajnos Murphy bácsi bizony belekaristolt a levesembe, mégpedig igen csúnyán.
Először is a hengerfejestől visszakapott hengerfejeket felraktam, megjárattam (erre utalt a korábbi szívdobogásos hozzászólás), majd mértem egy szelephézagot, és dobtam egy hátast. A szelephézag állításáért kifizetett mintegy 18000.- Ft nem hozta meg a méltán elvárható eredményt, miszerint a tizenkét szelepemelő n(hengerenként kettő) hordóból hat darab bizony tűréshatáron túli hézageltérést mutatott (mindegyik kisebb volt az előírtnál). Hát bizony egy kissé felborzolódott a kedélyállapotom, mondhatni gyilkos hangulatba kerültem, de erőt vettem magamon és felkértem a műhelyt, hogy ugyan már ezért a pár fillérért milenneha mégiscsak megtennék amit vállaltak? Fullajtár jön és mondja: jöttem megnézni a Maseratit. Mondom: Íme! Mondja: Ahá! Mondom: Bizony! Mondja: Hát akkor elvinné a bütyköstengely házát, és leszedne az emelőhordókból annyit, amennyit a saját méréseim szerint ők tévedtek. Mondom: Nem is ellenőrzi, hogy miket méricskéltem itt össze. Mondja: Nem, én hiszek az ön adatainak. Gondolom: Én is hittem az ön főnökének, de lám hová jutottam ezzel a hozzáállással. Mondom: Mégis pontosan milyen megoldásra gondoltak? Mondja: A mért értékeknek megfelelően leszedünk a szelepemelő hordók aljából, és akkor jó lesz a hézag. Mondom: Nem inkább a szelephézagoló sapkákat kéne némileg egrecíroztatni? Mégis nem lenne jobb ott „állítani” ahol a gyár is engedi, nem pedig ott, ahol ezzel irreverzibilis módon avatkozunk be az alkatrészek méretébe? Mondja: Őnekije eztet mondták, de ha én másként akarom, akkor hívjuk fel a főnökét és akkor majd ő megmondja, hogy mi a pálya. Felhívom a főnökét és ecseteltem neki, hogy az anyukája autóján azt köszörülget össze-vissza amit csak akar, de nálam csak a hézagoló sapkák vastagságán változtathat. Mindezen közben vasárnapi ruhában szereltem lefelé a bütyköstengelyházat, a fullajtár pedig visszafogottan szurkolt nekem melósruhában. Frankón kezdtem volna motorosfűrész-forgató idegállapotba kerülni, amikor is belenéztem a fullajtár szemébe és egy bárgyú borjú tekintetét láttam magam előtt, úgyhogy lehiggadtam, és nem ontottam ki a beleit ott rögvest. Szelephézagoló sapkák el. Előbb említett sapkák vissza. Alkatelemek vissza (némi menet és csavarszakadás, kifúrás, szakszerű perselyezés. Ma délutánra azonban visszakerültek a bütyköstengelyházak a helyükre és hétfőn már ténylegesen kész lesz a hengerfejezés. (A hézagok jelenleg már rendben lévőnek tűnnek.)
Úgyhogy hétfő este, vagy kedden már referálhatok a harapós motorról a topiclátogatóknak. (Legalábbis remélem.)

Ennyit a bejárt kálváriáról!

Ps: A Hold utcában egy éve nyáron még volt egy 2.24v (sötétkék színben), de azóta én sem láttam ott egy Masert sem. Akkor gondolkodtam a 2.24v megvételén, de mégiscsak a korábban bemutatott kétajtóst vállaltam be nem kis mértékben az anyagi vonzat miatt.

Cgo 146 Creative Commons License 2001.10.11 0 0 379
Tegnap ismet osszefutottam az aranyszinu 3200GT-vel. Egyszeruen nem ertem, hogyan lehet valami ennyire fenomenalis. A kepeken kevesbe jon elo az az ero, amit meg ilyen szelid szin mellett is magabol sugaroz. 34 km-t mentem utana (minden szabalyt betartott), hogy megnezhessem kozelebbrol - ujra es ujra. Ahhhh
fargo Creative Commons License 2001.10.10 0 0 378
Az a Ghibli akkor is ott állt, amikor a mostani kocsimat kerestem. Abban a kereskedésben is volt egy Volvo, csak elég kétes származással, khm...

Ez 26 hónapja volt. Talán azért nem tudják eladni, mert simlisek az autóik? Mikor beszéltem az eladó manussal a Hűvösvölgyi úton, már tudtam, hogy tôle nem fogok autót venni.

Bár rémlik, hogy ott kissé drágább volt a Maser, mint 8M. Nyolc milkáért még be is vállalnám, az nem is olyan sok. (A kocsihoz képest.)

Lehet, hogy ez a Ghibli AZ a Ghibli, nem tudom. Ugyanolyan bordó.

Előzmény: fastcar (376)
RocsiAlfaracing Creative Commons License 2001.10.10 0 0 377
Ami a Hüvösvölgyin van az egy eléggé lefárasztott darab:(( pedig az a forma egy csoda:O
Előzmény: fastcar (376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!