Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szkotti1 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38179

Hát, egyet kell,hogy értsek a tulajdonossal.

Gazdaságilag nem éri meg helyreállítani, az tuti.

Én hasonlóan jártam 2 éve az Astrámmal, én voltam a hunyó, saját zsebből ment a felújítás. Csakis azért vágtam bele, mert tudtam, hogy milyen állapotban volt a törés előtt, és azt is, hogy ha megcsinálom minden problémáját, akkor még nagyon sokáig jó autó lesz.

De tisztán a matek nem ezt adta volna ki. A helyreállítás költségén simán vettem volna egy másik ugyanolyat, csak ugye, ki tudja, hogy mibe nyúltam volna...

 

Ebben az esetben ugye gyakorlaitag egy fél autónyi karosszériaelem cserés (ráadásul a küszöb és a hátsó sárvédő nem csavaros, tehát lakatos kell hozzá), a hátsó futómű csatolt lengőkaros, és ha széttart, akkor bizony ott valami görbült - csere.

A kormány nem tud "átugrani pár fogat" az szintén a geometria torzulása miatt nincs középen - tornyok, lengőkarok (esetleg csonkállvány) beteg.

A nyílászárók szorulása, és a szélvédő kipattanás egyértelműen váz/tető deformációra utal. Ez megint húzatópad+lakatos kombináció.

A sérült elemek pótlása+a helyreállítás biztos, hogy nem állna meg 2kiló alatt. Sajnos GTK, ez van.

Sürgősen kell egy fehér osztrák kocsi, és két évig még szalad. Utána meg...

Előzmény: ms1964 (38168)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38178
Üdv mindenkinek!
az összes 1.3 as motorhoz ugyan az a hűtő való?
Köszi a válaszokat!
NYISZI2 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38177
Köszi a választ!
Előzmény: david1.3mpi (38163)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38176

Aláírom, hivatalosan biztos költséges elbontani, hiszen tele van "veszélyes hulladékkal", amiket megsemmisíteni igen költséges, ott az üzemanyag, hogy elszállítsák, meg a papírozás, meg még ki tudja mi még.

És ez az autó talpon, indulásra készen mondjuk ér 2, de nagyon max 300000-et. Ezeket figyelembe véve én sem adnék érte többet, pláne ha keresni is akarok rajta.

Nem tudom mi lesz...

Előzmény: ms1964 (38175)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38175

Kollám a Fabiát borította meg egy vicces kedvű autós miatt aki a kanyarban átsodródott a sávlába, és leszorította az útról a Fabiát. Az meg belehajtott az árokba, fordult egyet, de a kerekén állt meg. ( Gumik durr.) Az egész család karcolás nélkül megúszta, pedig légzsák sem volt benne.

Na, elég az hozzá, hogy a szerkezetileg ép motorral, váltóval, akkuval, katalizátorral rendelkező autóért 100 ezret adtak. Szerintem kipofozták, és lett belőle egy "első gazdás, megkímélt 6 éves auto".

Vagy eladták belőle a motort, és máris pénzükhöz jutottak.

Lehet, hogy ezzel kellene foglakoznom?

Megjegyzem, az utcában van egy üres porta, legalább 20-30 autó parkol rajta, időnként jön egy ember, zajong egy kicsit, majd elmegy. Meggyőződésem, hogy egy illegális bontót működtet.  

Előzmény: Stickmaster (38174)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38174

Ma írtam ezeknek csak kíváncsiságból, mit kínálnak a Skodriért: http://www.promocar.hu/

Az imént hívtak, ha ők jönnek érte autómentővel (Budapestről Hevesre), akkor 15-35000 Ft-ot tudnak adni érte attól függően, hogy a helyszínen átszemlézve a csóka milyennek ítéli meg...

A katalizátora érdekelte, hogy gyári vagy utángyártott-e, azonkívül más nem nagyon.

Hát azért ezt mégsem érdemli :)

arda06 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38173

Sziasztok. Valaki régebben írta hogy a felicia alá csinált neki haspáncélt ami védi a motort illetve a váltót. Azt szeretném kérdezni hogy el tudná-e küldeni a rajzot ill. a méreteket hogy pontosan hogy is nézne ki

Üdv Dani

skodris Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38172

Üdv!

Ismerős ugyanígy járt, csak Opellel és síkos úton. Őz ment eléje, kormány "elkap" úton megfordul a kocsi és a jobb árokban a jobb oldalán állt meg. Sérülések nélkül megúszta ismerős, de az Opel "anyagi totálkáros" lett. Hátsó híd elgörbült, a kaszni elejében lett 4cm elhúzódás. Le lett "átlózva" a gyári mérési helyek szerint.

A képek alapján láttam a kerék nem megfelelő állását, de ezen leírásod meg is erősített ebben, és némi elhúzódást is látok az elején. Én nem biztos,hogy költenék erre a kocsira. ( mondom ezt a látott képek alapján)De mint itt írták itt előttem a tiszteletet minden képen megérdemli mert megmentett. Szakemberrel nézessed meg az megmondja tutit.

Előzmény: Stickmaster (38171)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38171

A képek csalósak, nagyobb a baj, és túl sok a rizikó...

 

A teljes vezető oldal karosszériaelemei cserések, a két lökhárító is, meg ha már benne lennék a küszöb is.

gyvelholm kolléga jól látja, a váltó nyúlványa eltörött, rajta ül a féltengelyen (gyanítom emiatt imbolyog menet közben...), ezt meg sem merem tippelni milyen melóval és anyagi ráfordítással orvosolható.

A hátsó kereke sem úgy áll, ahogy kellene, szerintem nem össze, hanem széttartása van a vezető oldalon, ez megint csak ki tudja mitől.

A kormány egyenes futás mellett 90 fokkal elfordított állapotban van, ugrott pár fogat.

Az első szélvédő kéderestől kiugrott a helyéről az anyósülés előtt végig. Ez gyanítom az oldalra boruláskor történt, gyanús, hogy a tető kicsit arra nyomódott.

Motorháztetőt nem lehet lecsukni. Vagy az, vagy a karosszéria deformálódott (nem kicsit...).

Csomagtér ajtó nem nyílik, na ez is lehet akármitől...

 

És ezek csak azok a bajok, amiket szemrevételezéssel én amatőrként kiszúrtam.

Megérdemli a tiszteletet természetesen, de csak az ésszerűség határain belül.

Előzmény: ms1964 (38168)
gyvelholm Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38170

Én azért úgy láttam a sebváltó felfüggesztésénél törve van. A váltó rendesen lóg lefelé a bal első keréknél.

Előzmény: ms1964 (38168)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38169

Esetleg lehet a sortrafón hajszálrepedés, ami hidegen beengedi a nedvességet. Javaslom, hogy MELEG állapotban fújd be szilikon spray-vel, az kizárja a nedvességet.

Mielőtt költesz rá, ezt tedd meg, aztán jelentkezz!

Előzmény: moo82 (38154)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38168

Nem vagyok szerelő, de szerintem ez a Feli még nem halott. Szerintem a geometria nem torzulhatott sokat, a képek alapján mondom. Kell pár idom a bontóból fehér színben, meg pár óra munka. Biztosan helyreállítható kb. annyiból, amennyibe ennek a kivonása meg az új hatósági díja kerülne. Nézesd meg egy szerelővel!

Nem mondanék le róla.

Ja, és megérdemli a tiszteletet, mivel feláldozta magát, hogy megvédjen.

Előzmény: Stickmaster (38153)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38167

Nem szeretném szétbontani, hivatalosan nem is tehetem. 

Előzmény: mazsolmaany (38165)
mazsolmaany Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38166

Üdv!Kis segítség kellene!Nem megy a páralefúvó vagy fűtőmotor(ki hogy nevezi)egyik fokozatban sem!A motor jó,akksiról működik!Ha előtét ellenállás lenne akkor 4.fokozatban működne.(szerintem :-) )Van ennek külön biztosítéka?Ha van,melyik sorban hányadik?

mazsolmaany Creative Commons License 2014.12.10 0 0 38165

Üdv!A csomagtérajtó érdekelne!Hogy egyszerűbb legyen,kompletten! :-)

 

 

Előzmény: Stickmaster (38153)
gyurika080 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38164
Ára gondoltam fals levegőt szív az nemlehet esetleg?
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38163

Ac pumpa megàllt. Esőben èjjel az arcomba fújta a vizet, nem lehetett a szèlvèdőn kilàtni a pàràtòl. Beragadt a fèk befogott àllapotban majd felhevült.

Előzmény: NYISZI2 (38158)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38162

Pontosan. Hibakódokat törölni (VCDS Lite-tal pl.) aztán alapbeállíás (Simos Manager pl.).

Előzmény: kisnovi79 (38161)
kisnovi79 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38161

Számítógéppel alapra állítani?

 

Előzmény: Stickmaster (38160)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38160

Tutira alapbeállítás hiányzik neki (szerintem)

Előzmény: kisnovi79 (38156)
gyurika080 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38159

Sziasztok segitseg kene,van egy 1.6-os felicim de 1800 as fordulatig rangat 2000 -es fordulattol megy mint  repulo. valaki tudna e tanacsot adni milehet a baj .

NYISZI2 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38158
Szia! Leírnád mi volt a problèma az autóddal,amikor három alkalommal az úton hagyott?
Köszi előre is!
Előzmény: david1.3mpi (38145)
moo82 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38157

Szétnézek hogy honnan lehet szerezni.

És majd megírom hogy mi a helyzet.

Köszi.

Előzmény: hubo44 (38155)
kisnovi79 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38156

Sziasztok! Segítséget kérnék. Folytószelepet kitakarítottam,minden csatlakozót  széthúztam ott,átnéztem. Összerakás után az alapjárat ingadozó lett illetve menet közben nem esik le. Ez elmúlik mint teljes "agy nullázáskor"?(egyszer volt törölve az agya,akkor hasonló probléma volt,de helyre jött)

hubo44 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38155

Ne proba ACet hanem manometer a injektor šor ele eš meňit mutat.

Előzmény: moo82 (38154)
moo82 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38154

Szia!

Köszönöm erre nem is gondoltam.

Sajnos nem tudom megnézni, mert nincs errefelé akitől el kérhetem, vagy hogy meg nézhetné.

Sajnos csak jövő héten tudom megnézni egy próba ácval hogy mit mutat.

Gondoltam még a sortrafóra is.

De ha a sortrafónak ha baja volna, az benne lenne az ECU ban hiba ként.

Mintha picit tompább lenne gázadáskor és nem nagyon húz.

Előzmény: hubo44 (38150)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38153

Előzmény: Stickmaster (38152)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38152

Az ígért képek a kocsiról... Ezek aznap reggel készültek, most annyival jobban fest, hogy az ajtó mellől kikapartam a sarat-füvet, illetve az eső lemosta kicsit az oldalát.

rajmipapa Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38151

Sziasztok! Megint elektromos gondom van. 1.3 MPI 50 kw alapjáraton és magas fordulaton kigyullad a töltésellenőrző lámpa. Pl. 100 km/h fölött folyamatosan ég. Ennek megfelelően nincs is töltés. Mi lehet a gond? Új a generátor ékszíj, de egy kis nyüszögő hangot hallat a generátor. Nem szeretnék megint súlyos 10 ezreket költeni. Olcsó gyors megoldást tud-e valaki javasolni.

hubo44 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38150

Eš a benzin ňomašt merted.

Előzmény: moo82 (38149)
moo82 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38149

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. A Felim rosszalkodik és már nem igazán tudom hogy mi lehet vele a gond.

1.3 Mpi 50kw 2000 év.

Hiba: Minden hideg indításnál úgy 5-10" ig mintha nem menne valamelyik hengere, ha elindulok fullad s aztán meglódul.

Volt Vag-on, de nem irt semmit. Ami eddig cserélve lett gyertya, hőfokjeladó (sárga helyett kék lett). Meg lett tisztítva a MAP szenzor is. De ugyan az.

Lambdát is lehúztam mikor próbáltam hidegen ugyan az.

Mi lehet vele?????

 

 

Stickmaster Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38148
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38147

Én bontani nem fogom (nem is bonthatom ugye hivatalosan...), maximum az elszállítmányozásban segítek (tudok trailert "szerezni" kölcsön elvileg).

Emlékeim szerint a vezető oldali sarka kiugrott a helyéről, hogy tört volna, azt nem tudom, nem néztem alaposabban.

Előzmény: csoki46 (38146)
csoki46 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38146

Ha esetleg bontásra kerül a sor, és egyben megúszta a hátsó lökhárító akkor az érdekelne.

Előzmény: Stickmaster (38144)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38145

Igen, az 1.6 élhetőbb. Csak nehéz olcsón jó állapotút találni. Ezt is azért választottam amit most hajtok, mert az előző 97- es lerohadt mindenhol. Több lett volna a javítása, mint az autó átíratással.

 

Ha sikerül beépíteni a fényszóró magasság állítást, légyszi megosztani, mert hiányzik rendesen.

 

Az tuti, hogy akit ismerek, mindenkinek válság autó, nekem is. Hitel, albérlet, gyerek, sajna erre futotta, én is Octaviára pályáznék, vagy Civic sedanra ültetve, felhúzott motorral....de csak a hátuljukat nézem a volán mögül :)

 

Én is elszórakozom az autóval, csak 3- szor már az úton kellett vesztegelnem a hirtelen felbukkanó problémája miatt. Ez más autómmal nem volt!

 

Ha rendesen rakták volna össze őket, és rendes festéket használnak, felület védelemnek sokkal jobban lehetne szeretni.

Előzmény: mzts (38143)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38144

Én is imádom szerelgetni, és ki is kapcsol. Kivéve persze amikor megszopat, mert bizony néha megszopat :) Viszont sokkal hasznosabb kikapcsolódást is el tudok képzelni :)

Az enyém full fapad LX kivitel, az égvilágon semmi extra nincs benne. Vásárlásakor (2008-ban) az volt a lényeg, hogy minimál önrésszel egy nem Suzukit vigyek haza, ez lett. Azóta kiderült róla, hogy már volt törve korábban kicsit, de ebbe bele tudok törődni. Csak ugye most ott áll az udvaron és többe kerül talpra állítani, mint amennyit ér...

A család másik, jelenleg első számú autója egy F Astra kombi. Na az majd minden szempontól veri a Felit (kényelem, erő, úttartás, zaj, alkatrészárak), azon van vonóhorog is, emiatt az asszonnyal jelenleg arra felé tartunk, hogy az Astra lesz a második számú autó, és családinak veszünk egy fiatalabbat.

Döntés még nem született, de ez a Felicia megy a háztól, az tuti, nem ölök bele több munkát, pénzt. Ha összejön beszámíttatom valami más autóba.

 

Vagy ha valakit itt érdekel donornak, akkor elpasszolom ide is :) 2001-es fehér 1.3 MPI, másfél hét telt el műszaki óta.

Ígértem képeket az állapotáról, azt majd pótolom is :)

Előzmény: david1.3mpi (38142)
mzts Creative Commons License 2014.12.09 0 0 38143

Én pl szeretek foglalkozni az autómmal. Anyáméknál otthon az udvarban, a garázsban, és itt a panel előtti parkolóban is. Most pl éppen fényszóróállítót (elektromos, Octaviából), meg csomagtérvilágítást tervezgetek bele. Megnyugtat, levezeti a a stresszt, szeretek ezzel szöszmöszölni. 

 

A beázással részben értek egyet. Én is rühellem mikor beázik a tetőablakom, áll a víz az ülésen, fékezéskor meg folyik a nyakamba a víz. De az én töketlenségemről (miért nem csináltam még meg) nem az autó tehet, szóval legfeljebb magamat hibáztathatom.

 

A gyenge motorral viszont abszolúte egyetértek. Sőt, ha már itt tartunk még a csomagtartója is kicsi. Ezek miatt adtam el a Favoritom a nyáron és vettem Feliciát. Kombit. 1.6-ost. Ez már az utánfutót is bírja, és van bent minden ami nekem jelenleg fontos és élhetővé tesz egy autót. (nagy csomagtér, nyomatékos motor, akkori szinten fullos felszereltség (2 légzsák, ABS, gyári ülésfűtés, plüss kárpit, tetőablak, fényszórómosó). Tudtam, hogy nekem ezek a fontosak az autóban, ilyet kerestem, és nem vettem 1.3 fapadot. Ami még hiányzott, azt meg beleraktam (szervókormány, nappali fény, gyári szőnyegszett, stb).

 

És marhára szeretem ezt az autót, az eddigiekhez képest messze-messze a legjobb (sorban:Polski 126, Skoda 120, Swift, WagonR, F Astra, Favorit). Persze azért egy pdtdi Octavia kombit nem kergetnék el itthonról, de mikor nyakunkon a lakáshitel, meg útban van a gyerek, akkor nem költünk többet autóra. :)

Előzmény: david1.3mpi (38142)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38142

Én aztán nyomhatnám a gázt. Ennyi lóerőt körberöhögne, majd egy óra múlva lereagálná hogy ráléptem a gázpedálra. Kb amikor megjönne a trailer érte. Vagy betapad, vagy ezt az erőt lőheted. A 101 lovas astrám, az igen, az kimászott az ilyen helyzetből, de itt a fele van! Ez nem hogy nem húz, de inkább visszatol :). Szóval megértem Stickmastert, ha egy autóbb autó mellett dönt, ha tehetném én se ezzel a szutyokkal járnék, hanem AUTÓVAL. Ami nem ázik be, és nem az vigasztal, hogy olcsó az alkatrész. Kinek hiányzik a parkolóba, meg az út szélén bütykölés? Én rühellem. De ez van. 

Egyébként az ilyen megcsúszásnál automatikusan reagál a sofőr. Nincs arra idő, hogy azon gondolkozzon, hogy most ellent kormányozzak, vagy " gázt" adjak! Addigra meghal. Azt tette ami akkor reflexből jön. (Pl én szétcsapom az adott állatkát mint a pesti gyors, nekem ez automatikus. Nem rángat elgázol). Van elég problémája, ne kezdjük már szegényt hülyézni. Nem voltunk ott, lehet, hogy mi meghaltunk volna...örüljünk, hogy túlélte. 

Előzmény: gdzsozy (38141)
gdzsozy Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38141

Csakhogy ez nem farmotoros hanem orrmotoros elsőkerék meghajtású autó. ezt nem ellenkormányozni kell hanem gázt adni és irányba gázadással kivenni a csúszásból, de legalábbis motorfékkel.

 

ez olyan mint a wartburg behuzza magát oda ahova az orra megy, de ellenkormányzás az vesztébe viszi.

Előzmény: Stickmaster (38103)
hubo44 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38140

Aba a ešetbe ki soktam veni a uveget le kezelni a koroziot eš uj gumit. De est job lene ňaron činalni.

Előzmény: deniro76 (38139)
deniro76 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38139

Köszi, de ahogy körbe tapogattam/nyomogattam a hátsó szélvédő gumikeretét, akkor elkezdett alóla kiszivárogni a víz. Nekem ez a leggyanúsabb. Lehet h körberohadt a hátsószélvédő a gumi alatt? A szélvédő tetejénél lévő gumiszakasz alól szivárog sztem.

hubo44 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38138

Ha nem a 5dik ajtonal van a sivargaš akor a lampak alat a tômiteš sok dakran rosul tômiteni. Silikont oda.

Előzmény: deniro76 (38137)
deniro76 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38137

Sziasztok!

 

Nekem most ebben a hosszab esős időben jött elő ue. a gebasz, azaz elég sok víz beszivárgott a csomtér tálcámba. Kb. egy órája teljesen átnéztem a csomagteret és környékét, de sajnos nem találtam meg a hibát. Tudna vki segíteni?

 

Gépem: 1997-es Felicia 1.3 LXi, nem kombi.

 

Előre is köszi!

 

david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38136

Már nekem is befolyik avíz hátul. Becsordogál a hátsó szélvédő klédere alatt, végig a lemezen a műanyag burkolatra, a zárnál pedig le a csomagtartóba.

svgyula Creative Commons License 2014.12.08 0 0 38135

Szia! Ezek nem normálisak!! Ezt vicc nélkül mondom! Kitalálták már a levegővel működő hőlégpisztolyt! Az legalább nem nyílt lángot használ! A hatása meg ugyanolyan! Én két éve így javítottam a lökhárítót! Mivel bele kellet rakni egy darabot amit anno' a trafipax miatt simán kivágtak! Na akkor használtam az összeolvasztáshoz utána pedig azt az enyhén érdes felületet úgy csináltam meg hogy megolvasztottam finoman a felületet és rányomtam egy 100-as csiszolópapírt amikor lehűlt és levettem (mert simán lejön!) olyan lett a felület mint máshol csak egészen közelről lehetett meglátni a javítást. De eszembe sem jutott volna nyílt lánggal égetni a felületet! Ez egy elmebetegség! De a szomorú az ha ezt megnézi egy Mekk Elek

és felgyújtja a kocsiját akkor kit is lehet okolni? Időnként azért az index is megnézhetné azt, hogy milyen riportokat enged felrakni!

Előzmény: Skodabuher (38125)
Svatopluk Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38134

Köszi

Előzmény: apatata (38133)
apatata Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38133

Csak úgy , hogy az ajtóborítást leszeded és kihúzod a lemezt ami a zárat fogja

Előzmény: Svatopluk (38132)
Svatopluk Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38132

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni? A hátsó csomagér ajtó csak belülről nyílik, kulccsal és kívülről nem. Hogyan lehet hozzáférni a zárhoz az ajtó lebontása nélkül?

 

Köszi előre is!

bubedli Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38131

Nem távirányítós. :)
Kértem kölcsön másik vezérlőegységet, kicserélem, ha azzal sem működik hibamentesen, akkor jön a vezetétek, stb ellenőrzése.

Előzmény: Skodabuher (38130)
Skodabuher Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38130

Ha távirányítóról nem megy akkor előbb mérd meg az elemet benne! Ha az ajtó gombról is akadozik akkor nem szóltam.

Előzmény: bubedli (38127)
apatata Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38129

Találtam alufelnit csak nem vagyok vele tisztában , hogy jó-e a felire

méretei:5.5Jx13H2 ET 36 4x100

apatata Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38128

Szia!

Nekem az óraegység mögött a kormány oszlopot tartó szerkezeten van oldalról felfogatva

Előzmény: bubedli (38127)
bubedli Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38127

Sziasztok!

Újdonsült Feliciatulajdonos vagyok. :)
Eddig minden szép és jó, egy dolgot kivéve. A központi zár hol működik, hol nem.

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy "hellyel-közzel" pontosan, hol/merre találom a kp. zár vezérlődobozkát (annyit már tudok, hogy valahol a műszerfalborítás mögött)?

nagydajab Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38126

Szia! Rég hallottam felőled. Már azt hittem eltűntél :)

Előzmény: hubo44 (38123)
Skodabuher Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38125

Ezt valaki próbálta már?

 

A tűz csodákra képes

Ne bohóckodjon szilikonsprével, varázskencékkel. Pörzsölje meg a műanyagot, olyan lesz, mint az új! Tovább »

forrás: totalcar.hu

 

Nafy bátorság kell hozzá, de szerintem működhet a dolog.

kenny0719 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38124

Megnéztem honnan jön a víz. Ez az egész egy hatalmas konstrukciós baklövés!Gyakorlatilag a vízelvezető csatornát el sem éri a víz mert ott csont száraz volt.A víz hamarabb talál magának utat a motortér felé.Vettem egy mester paszta nevezetű cuccot megpróbálom a vizet ezzel a helyes irányba terelni. Ja és köszönöm a válaszokat.

 Még visszatérek!! :)

Előzmény: ms1964 (38119)
hubo44 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 38123

A poňva nem šegit mert a uleš alat les a viz eš magaba sivja.  A čomagterbôl sokot at sivarogni.

Előzmény: NYISZI2 (38122)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 38122
Ma reggelre tiszta víz volt a feli hátsó ülése. Ez egy újabb hely ahol beázik. Vettem egy takaróponyvát 4600 ft ért, remélem ez orvosolja majd a problémát.
arthur877 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 38121

Igen! Ez való bele, ezt nem hamisítja senki(mivel elég olcsó) és a gyári előírás is ez.

Csak ilyet teszek a Felijeimbe(és másokéba is) és még sosem volt gond egy darabbal sem...

Előzmény: Wapetya (38120)
Wapetya Creative Commons License 2014.12.06 0 0 38120

Akkor szerintetek gyertya???

http://skodapatika.hu/spd/DR15TC/Skoda-Felicia-gyujtogyertya-DR15TC

Ilyet rendeljek???

Jó lenne már,ha jó lenne a feli!

Ha nem jön be,keresni foglak bgombas!

ms1964 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 38119

Azt a hangszigetelő vattát szerintem ki kéne vennünk. Vízszintes, megáll rajta a víz, megszívja magát és korrodál a fém alatta. Nem hinném, hogy annyira kell az oda, mint amennyire káros lehet.

Előzmény: mzts (38117)
mzts Creative Commons License 2014.12.06 0 0 38118

Mivel a kasztni ugyanaz, gondolom berakható.

De a váltó is más az 1.6-oson, szóval lehet az is cserés. Cserés még a hűtő is, meg jó pár apró?ság.

De nem megoldhatatlan a dolog szerintem. Papírozást már nem tudom. (Én 1.6-ost cseréltem 1.6-osra, arra simán ránéztek külső vizsgahelyen műszakin, származási papírom volt róla,  beírták az számot, és bódottág :)  LEhet  neked NKH-nál lesz egy köröd.                                                         

Előzmény: apatata (38113)
mzts Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38117

+1: a lemez átrohad motortérből az utastér felé. Ez az akku, illetve ablaktörlőmotor alatt lévő vízszintes részen tud problémát okozni. Főleg az akku oldalon tudnak érdekes dolgok lenni a zajcsökkentő anyag alatt...

Előzmény: bgombas (38116)
bgombas Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38116

Ahol be szokott folyni:

- szélvédő körül a gumikéder alatt, én körbenyomtam a lapos gumi alatt sziloplaszttal

- tűzfalon a kábelek bevezetésénél,

- oldalajtók hiányzó fóliája miatt,

- nekem beázott már azért is, mert az ajtó zár ellendarab kijebb mozdult, és nem zárt rá az ajtó a kéderre,

 

Nálad a legvalószínűbb a szélvédő körüli kéder, aláfolyik a víz, és becsöpög.

Előzmény: kenny0719 (38115)
kenny0719 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38115

Hello Mindenki!

 

1 hónapja vettem egy Felicia 1.6 kombit.

Imádom az autót megy ahogyan kell kényelmes és ami számomra fontos a nagy csomagtér. Ma reggel teljesen el szomorított a látvány az autóba ülve.A pedáloknál állt a víz. Sajnos nem volt időm meg nézni hol ázhat be,de amit észre vettem,hogy a kormány alatt van valami szivacs és az totál el volt ázva.Tudnátok esetleg segítséget adni kb merre keressem a beázás forrását?

 

Előre is köszönöm!!

Kenny0719

 

 

skodris Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38114

Szia!

Azt nem tudom,hogy az 1,6 és az 1,3 motor, csere szabatos-e. Fúrni nem lehet, mert ún. nedves perselyes a motorja. Tehát a hüvelyeket kell cserélni. Anno fater csinálta a 105-ös Skoda motorjával, hogy 120-as hüvelyeket vett bele, és azt hiszem minimális esztergálással ( a hüvelynek azt a részét kellett esztergálni ami a blokkba ment és ahova a hézagoló réz alátétek kellenek) megoldotta,hogy a 120-as hüvelye bele menjen a 105-ös blokkjába. Máris lett egy nagyobb cm3-is motor a kocsiban. Azt a kocsit úgy is adta el.

Előzmény: apatata (38113)
apatata Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38113

Szia!

Én nem tudom milyen gyertya  van a felimbe de a tünetek igen hasonlóak 110-120 km/h felett néha megtorpan az autó egy pillanatra mintha elfogyna a benzin vagy kihagyna a gyújtás 1.3 mpi

benzinpumpát és benzinszűrőt cseréltem de a hiba megmaradt

1.6 motor belemegy az 1.3-as helyére?

Nem igazán szeretném eladni mert most már hitelmentes csak kijárok vele Németbe és kellene egy kicsit több kraft!

Valaki meg tudná mondani hogy mennyire lehetne felfúrni az 1.3-ast?

Előzmény: skodris (38099)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38112

Csak tanács, ha nem nagytestű állat, ne rángasd, csapd szét. Róka, macska, kutya, kisebb őz, repdeső teremtmény- szép képlékenyek. Inkább az vesszen mint mi. Após jobb oldallal vert telibe őzet, csak lámpát kellett helyretenni, meg a sárvédőt kihajlítani, aztán ennyi. Tényleg kerülni kell a kormányba rántást.

 

Azért gondold meg. Egy kinti autót 80-100- ból megúszol, marad egy autónyi alkatrész amit eladsz, elhasználsz.

 

Az újraépítés drága, és már nem olyan. Más autónak az átíratása kerül ennyibe. Ja és van 2 év műszakid!

Előzmény: Stickmaster (38111)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38111

Természetesen sok összetevős a dolog, és biztos az is, hogy vezetéstehnikai malőr is van a dologban, nem is tagadom, de még csak szépíteni sem szeretném. Sajnos (vagy nem sajnos) nem történik mindennap az emberrel ilyen esemény, és nem is biztos, hogy az autóvezetők 100%-a tud helyesen viselkedni hasonló esetben.

És nem is lett volna nagy baj, ha nem akad fel az alja a tuskóban, mert amúgy simán végigszántottam volna kilinccsel előre ez útszéli árkot, és megyek tovább.

Ami fontos: az öv legyen mindig bekapcsolva!!! Szerintem elszálltam volna mint egy rongybaba, ha nem vagyok bekötve...

Előzmény: Dreamer (38110)
Dreamer Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38110

Hm... azért te is tudod, hogy az autó viselkedése egy adott szituációban sok mindenen múlik. Pl. egy nem öreg gumiabroncson...

 

Dreamer

Előzmény: Stickmaster (38103)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38109

2008 óta van nálam, mondjuk ebből 1,5 évet állt, a többit majd napi használatban, ismerem milyen. 

Előzmény: skodris (38107)
skodris Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38108

Ez a lényeg az egészben. A Feli jól vizsgázott.

Előzmény: ms1964 (38105)
skodris Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38107

Én Opel Kadettről váltottam a Skoda Feliciára. Hidd el jó autó tud a Feli lenni, ha figyelve van rá. Nekem a 40kw-os van, meg vagyok vele elégedve. Mindennap használva van és teszi a dolgát. Mondjuk a tavasszal volt egy komplett kuplung csere, tavaly nyáron egy termosztát (lengyel utángyártott és a Fábiáé is jó bele), és egy hőfokjeladó csere, meg a középső kipufogódob lett cserélve rajt.Mióta meg van (1,5 éve) költöttem alkatrészekre összesen kb 50e ft-ot. Az olajcserét nem számoltam ebbe bele.

Előzmény: Stickmaster (38103)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38106

Igen, emiatt mondjuk hálás vagyok neki. 

Előzmény: ms1964 (38105)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38105

Grat!

Megvédte az életedet!

 

Előzmény: Stickmaster (38098)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38104

Hallottam én is ilyesmi irreális dolgokról, persze csak szájhagyomány útján. Meg ideiglenesen forgalomból kivont autóról, ami egyszer csak ellopódott az udvarról... 

Egyenlőre nem tudom mit csináljak, de megrendült a bizalmam a Feliciában.

Előzmény: david1.3mpi (38101)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38103

Igen, csak bosszant, hogy most állítottam talpra, múlt héten műszakizott, és tulajdonképen azóta 50 km-t mentem vele... Most meg itt vagyunk...

Nem gondolkodok egyébként Feliciában, ha cserélem sem, ez ahogy kivágta a seggét ellenkormányzásnál nagyon nem tetszett. Csúsztam már meg autóval (nem ezzel), és ennek nem így kellett volna történnie...

Bár nagyon tetszik külsőre, meg igazán olcsó is hozzá minden az égvilágon, tehát igazán racionális választás ha nincs túl bő keret az autóvásárlásra, márpedig nincs...

Még megmutatom egy-két szakinak, mit gondol róla, aztán ha az összeg túl magas, akkor valamilyen úton-módon megválok tőle, a lehető legkisebb bukással.

Előzmény: skodris (38100)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38102

Jaj, ez illegális. Akkor hagyd a két autót az udvaron egy éjszakára, és lám reggelre minden át diffundálódik. A paranormális jelenseg elvégre nem tilos!

Előzmény: david1.3mpi (38101)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38101

Ha olcsóbban akarsz kijönni, lősz a neten egy ugyan olyan szinű, orrú külföldit óccsóé. Azonosítók átheggeszt, ami látszik bontás nélkül, esetleg motor átdob. Ez a rendszám fel, csak ne akard eladni. De lessz egy donorod, amit ha kibelezel visszajön a kinti vas ára. Ha sokáig megtartod, ez a legegyszerűbb, sokszor sokaknak bevált módszer, es 2 nap alatt megvan. ( hétfőn mehetsz vele dolgozni) persze még csak nem is hallottam olyanról aki látott már valakit aki csinált már ilyet, abszurd ebben a gazdag becsületes országban, nem? :)

Előzmény: Stickmaster (38098)
skodris Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38100

Hello!

Ez nem jó hír. De a lényeg,hogy mondhatni sérülés mentesen jöttél ki a balesetből.

Nem tudom érdemes lehet-e javítani. szerintem jobban jársz ha veszel másikat ha van rá módod és lehetőséged.

De ha javítani akarod, akkor először is kell keresni olyan rajzot a kocsiról ahol ábrázolva vannak a mérési pontok. Ez azért kell,hogy a mérési pontok alapján tudjad a kocsi gyári méreteit leellenőrizni, és az esetleges elhúzódást ebből megtudod állapítani. A mérési pontoknál átlóban kell mérni. Ha nem szimmetrikus a kocsi, akkor jöhet a húzató pad meg a többi karosszéria meló.

Előzmény: Stickmaster (38098)
skodris Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38099

Hello!

BRISK DR15TC ez a gyertya a Felibe való. Az NGK-t sajnos hamisítják. A fater Fábiájába is NGK gyertyát vett és hamisított volt. Ezeket a hibákat okozta a hamis NGK : rángatás, gyújtás kimaradás, torpanás.

 

Előzmény: Wapetya (38094)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38098

Jó reggelt!

Hát ma reggel lerendeztem a Skodrit...

Balos kanyar, őzike elindul jobbról, elkapom a kormányt balra, ellenkormány jobbra, kilinccsel előre irány az árok, ott az aljával felakadok egy tuskón, autó bal oldalra borul és kipereg az útra, majd megáll az oldalán...

Én egy határozott "B*zdmeeeeeeeeeg" kíséretében leállítom a motort, lekapcsolom a zenét, kikászálódok az utas oldalán. Kanyar elé futás, sűrű integetés, hogy lassítsanak, majd megállt két jó szándékú melós autó, melósok ki, talpára borít, út szélére letol, megköszön, elbúcsúzik.

Én beülök, mi legyen? Motor megy, kormányt ki tudom tekerni jobbra, és balra is, akkor ballagjunk haza. 30-cal hazagurultam (nagyobb sebességgel össze vissza kóválygott az eleje) és megvártam felkeljen a nap.

A vezető oldal trapa, minden elem horpadt, első lökhárító letört, első szélvédő berepedt, bal hátsó lámpa összetört, tükröt elhagytam. Motorháztető nem csukódik, felnyitva fogadott a nagyobb baj: a motor lejt jobbra, valami tartó elem eltörött és lefittyent. Nem csöpög semmi, ez legalább jó.

Délután csinálok képeket, nem szép.

Nekem annyi bajom lett, hogy ahogy betámasztottam magam, érezvén hogy baj lesz, és a bal könyökömet megütöttem annyira, hogy egy kisujjkörömnyi helyen ledörzsöltem a bőrt.

Nem tudom érdemes-e kínlódni vele...

Wapetya Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38097

Az injektorok nem tudom megállapítani,hogy jók-e, a sortrafóra menő vezeték csatlakozója abszolút nem oxidos, ettől függetlenül lehet kábelhiba mondjuk? 

Autovillamosságot nem vágom annyira :(

Előzmény: skodris (38087)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38096

Cserélgethettek nyugodtan. Minden ami cserélgethető egyezik. A család két felije 40-illetve 50 kW os, és minden ugyan az.

Előzmény: Wapetya (38095)
Wapetya Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38095

Az nem baj,ha az enyém 68 lovas? Minden alkatrész kompatibilis?

Előzmény: bgombas (38093)
Wapetya Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38094

Ngk

Előzmény: skodris (38088)
bgombas Creative Commons License 2014.12.05 0 0 38093

Szia!

 

Én veszprémi vagyok, ha ráérsz szombaton, akkor találkozhatunk, és cserélgetheted az alkatrészeket,

az enyém 40kW MPI. A számom: hetven öt nulla kilenc 67 12

 

Bálint

Előzmény: Wapetya (38084)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38092

Ne is mondd! Hagytam már el bal első kereket, pont ugyanilyen tünetekkel, azért volt ismerős.

Kerékpróbálgatás után nem húztam le rendesen a csavarokat. A kopogást én is letudtam: megálltam,megrugdostam a kereket,megrángattam, persze talpon nem vettem észre semmit. 500m múlva elgurult...Ijesztő volt, hálistennek senki nem sérült meg, bár bőven benne volt a pakliban.

Azóta komolyan veszem a jeleket (bár inkább 3x is ránézek a meghúzásra, mielőtt elindulok).

Előzmény: Stickmaster (38078)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38091

Hali, 

Nemrég após felije csinálta ugyan ezt. Neki map szenzor okozta a hibát. 3000 volt bontottan, azóta megy minden henger. Egy próbát megér. Nem egetverő összeg. Ha van feliciás ismerős 1-2 perc ha átcseréled az övével, és rápróbálsz. Előtte nála is csrélve lett minden más, csak ez nem jutott észbe :) remélem neked is segít.

Előzmény: Wapetya (38076)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38090

A sortrafóra menő kábelt vizsgálnám meg. Asszem 4 ér van benne. Elég, ha egyik oxidos, máris nem gyújt rendesen.

Előzmény: skodris (38086)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38089

Akkor a kimeneti csapágy kopott meg, ami a féltengelyek belső felénél van, a váltóban. Szerintem.

Előzmény: Stickmaster (38072)
skodris Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38088

Azt lehet tudni,hogy milyen gyertyákat tettél a motorba?

Előzmény: Wapetya (38084)
skodris Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38087

Előfordulhat a gyertya hiba. Egy "hosszabb" út után ki kellene szedni őket és megnézni. Ha jók akkor a gyertyáknak "őz barnának" kell lenni. Ha esetleg valamelyik más színű,( kormos), itt biztos,hogy nem tökéletes az égés. (ezért lehet kormos a gyertya). Vagy esetleg szürkés-fehér színű ott szegényebb lehet a keverék . Az injektorok (befecskendezők) jók?

Előzmény: Wapetya (38084)
skodris Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38086

Hello!

 MPI motorról van szó. Ott nincs gyújtókábel. Max az ami a sortrafóra megy.

Előzmény: Stickmaster (38085)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38085

Gyújtókábelt próbáltad? 

Előzmény: Wapetya (38084)
Wapetya Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38084

Akkor gyertya?

Hát nem tudom. 

Kétszer már kicseréltem őket,persze lehet,hogy most is szar.

De mi van,ha nem az a gond?

Igazából ezért gondoltam arra,hogy ha van Veszprém megyén belül (én ajkai vagyok) olyan fórumtárs,akinek ugyanilyen autója van,sokkal egyszerűbb lenne próbálgatni az alkatrészeket,mint ki tudja mennyit költeni még rá feleslegesen.

Előzmény: mzts (38083)
mzts Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38083

Hát az, hogy cserélve lett valami, semmire sem biztosíték.

Engem az 1.6-os szívatott ősszel, konkrétan cseréltem elosztófedelet, gyertyakábeleket, rotort, gyertyákat, a stekkereket 365x megmozgattam, wd-vel befújtam, kicseréltem a trafót, hőfokadót, lambdaszondát. De üzemmelegen ki-kihagyott alapjáraton, volt hogy 10 percig semmi hiba, aztán fél percig 3hengerezett.

A hiba lambda-szonda csere után jelentkezett először.

Ne törd a fejed, két hét szo*ás után kiderült, hogy a 200km-rel korábban berakott új brisk gyertyák közül volt gyári hibás az egyik.

Előzmény: Wapetya (38076)
Wapetya Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38082

Volt. Nincs hibakód.

Előzmény: Stickmaster (38081)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38081

És azóta volt újra olvasva hibakód? Lehet megmondja mi a baj... :)

Előzmény: Wapetya (38080)
Wapetya Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38080

Megvolt.

10,6

10,6

9,1

9,6

Hibakódok törölve voltak alapbeállítás előtt,de mégsem tudták megcsinálni. Elegem van.

Előzmény: skodris (38077)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38079

Alapbeállítást csak akkor lehet elvégezni, ha előtte a hibakódok ki vannak törölve. Azt nézték, törölték?

Előzmény: Wapetya (38076)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38078

Nyertél, laza volt a bal első kerekem... Nem nagyon, de épp elég volt, hogy kopogjon. Olyan bamabalószarnak érzem ilyenkor magam, hogy szavakkal ki sem tudom mondani :)

Pedig hazajöttem vele, megrángattam a kereket, és a csavarokat is néztem, de csak kézzel, úgy nem érződött lazának. Na legközelebb okosabb leszek és nem nagyvonalúskodok el semmilyen ötletet.

A lényeg, hogy 0 Ft-ból meg lett javítva :)

Előzmény: Szkotti1 (38069)
skodris Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38077

Hello!

 

Egy kompresszió mérést megejtenék a motoron, csak a biztonság kedvéért.

 

Előzmény: Wapetya (38076)
Wapetya Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38076

Sziasztok!

 

 

Már nem tudom mit csináljak. Az autó 1999-es, 1.3 MPI, 68 lovas. Millió dolog lett kicserélve a felicián,de még mindig gyenge, 3 hengerezik,van olyan,hogy 1-esben egyáltalán nem megy. Mindez véletlenszerűen.

Fojtószelep múlt héten lett tisztítva,a pápai skoda szervízben!! mondták azt ,hogy nem lehet rajta alapbeállítást csinálni, majd visszaáll,lehet,hogy majd 40 km múlva is akár. Kb 300 km-t mentem azóta,természetesen nem állt vissza,mondjuk számítottam is rá,hogy nem fog. 

Cserélve volt az utóbbi 1 évben:

akku

gyertyák

sortrafó (bontott)

üzemanyag szivattyú (bontott) 

termosztát

hőfok jeladó

felső holtpont jeladó (bontott)

olaj

olajszűrő

benzinszűrő

 

Keresék egy olyan veszprém megyei lelkes fórumtársat,akinek ugyanilyen feliciája van,és van kedve nyomozást folytatni,lehetőleg ért az alapbeállításhoz is,természetesen az ellenszolgáltatás nem maradna el.

Jobban bízom már bennetek,mint az autoszerelőkben, kb 5 szerelőnél voltam már, rengeteg pénz költöttem a semmire.

Tudtok segíteni?

Peti

hbd Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38075

Sziasztok!

 

Ez a kopogás dolog engem is érdekelne. Nemrégen szétszakadt a a balos külső féltengelycsuklóm. Kicseréltettem, ha már, akkor a jobb oldalit is. Nemrégen toronycsapágy+szilent cserélve.
Most meg csak jobbos, nagyon alászedett 90 fokos kanyarban, elölről piszokul kopog valami. Elvittem futóműveshez, felemelték, megrángatták, alulról feszegették, nem találtak semmit. 

Hazafele jobb kanyarba kopog nagyon..... :) Ezt a belső csuklót, hogy lehetne tesztelni?

Mi a bánat lehet?

 

Zs.

 

 

Előzmény: Stickmaster (38072)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38074

Szerencsés esetben nem, de inkább valószínű, hogy igen (szerintem)

Előzmény: THE BROKEN (38073)
THE BROKEN Creative Commons License 2014.12.04 0 0 38073

Fojtószelep cserélén kell a gépet resetelni?

Stickmaster Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38072

Nekem épp ellenkezőleg, gázadásra megy el a kopogás, és motorféknél vagy üresben kezd rá...

Előzmény: ms1964 (38071)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38071

Én jártam úgy eg yAlmerával, hogy a váltóban a csapágyakat cserélni kellett. Tényleg olyan volt, hogy gázadásra felerősödött a hang, és a kerékfordulattal volt arányos. Jó sokba került. ( 4 db SKF csapágy, plusz munkadíj,olaj, stb. = 112 ezer.) Az Almeránál ez típushiba, de a Felinél még nem panaszkodott erre senki.

Előzmény: Stickmaster (38070)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38070

Szégyenszemre elvittem szerelőhöz, mert gyorsan kell a kocsi és nem ér rá "majd megcsinálom, ha lesz időm" esetet kivárni. Ő, bár csak tipp egyenlőre, a váltóra gyanakszik. Holnap nézi meg az autót, ma mással volt elfoglalva. Azt mondta a kevés olaj pl. simán csinálhat ilyet. Én mondtam, nem tartom valószínűnek, hisz épp én jártam úgy, hogy kuplungtárcsa csere alkalmával az okos szerelő túlöntötte és a fölösleg a kilométeróra spirálon keresztül a lábamra csepegett. Azt mondta holnap megnézi, az olajszint gyorsan ellenőrizhető, ha nem az akkor tovább keres. Óvatosan megjegyezte, hogy ha "csak" féltengely csere, akkor örüljek. Holnap okosabb leszek. Beszélgettünk azért a fórumon elhangzott lehetőségekről (féltengely, csapágy, ...), de belegondolva én is a váltóban látok most több realitást.

Szkotti1 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38069

Gyorsan nézd meg, hogy megvannak-e rendesen húzva a kerékcsavarok!

(viccen kívül)

 

Ha ez nem, akkor én féltengelyre tippelek, abból is a belső csuklóra (nálunk terhelésváltásra koppant mindig egyet, nem kopogott ütemesen, hátha...)

Előzmény: Stickmaster (38058)
ms1964 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38068

Véletlenül ne kapott be egy nagyobb kavicsot a gumi? Az tud ütemesen kopogni....

Előzmény: Stickmaster (38061)
apas. Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38067

hali, ha szerencséd van akkor kerékcsapágy. nekem is hasonló tünetekkel jelentkezett nemrég. 

Előzmény: Stickmaster (38058)
O.Zsé. Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38066

hopp... ott a /100 akkor annyira nem jó fogyasztás. 

 

O.Zsé. Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38065

Ez pontosan 3,2-es fogyasztás... :) az mondjuk jó

 

Ha 100kmre ennyi akkor kevésbé... nekem a 147 lovas G Astra eszik ennyit 

Előzmény: Skodabuher (38046)
mzts Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38064

A GL-4 és GL-5 között nem csak minőségi különbség van. A legfontosabb különbség köztük, hogy a GL-5-ös olaj jobb EP azaz Extreme Pressure (extrém nyomás) tűrő tulajdonságokkal rendelkezik, tehát jobb kenést biztosít pl. hipoid hajtások esetén. Van viszont egy mellékhatása: a legtöbb GL-5 minőségű olaj olyan agresszív adalékokat tartalmaz, amelyek korrodálhatják a GL-5-re nem felkészített hajtóművek színesfém alkatrészeit. Ezért ilyen olajok nem használhatók ott, ahol GL-4 minőségű olaj az előírás.

Link: http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/2010/12/22/keverhetok-e_a_valtoolajak/

De ha ráguglizol, többet is találsz. Lényege, hogy a gl5-ösben olyan kéntartalmú adalékok vannak, amik a színesfémekkel reagálnak, erős kopást okozva rajtuk. Magyarul megeszi a réz és bronz szinkrongyűrűket, és siklócsapágy-perselyeket.

 

Mindegy, egyelőre marad, januárban vagy februárban lecserélem belevalóra, addig kibírja.

Előzmény: Dreamer (38063)
Dreamer Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38063

Mi alapján vélekedsz arról, hogy a GL-5 tönkre tenné a váltód?

 

Dreamer

Előzmény: mzts (38062)
mzts Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38062

Sziasztok!

Váltóolajat cseréltem egy hete a Feliciában, kértem hozzá az autósboltban 75W-90-es váltóolajat, gond nélkül cseréltem, minden oké.

Most raktam fel a maradékot fel a garázsban a polcra, akkor nézem a címkét: Eneos 75W-90 API GL-5

Ejnye, mit adtak nekem? Feliciába GL-4 kellene, a GL-5 megeszi a szinkrongyűrűket és egyéb réztartalmú alkatrészeket. 

Rontott már el más is így olajcserét?

Tavaszig nem szívesen cserélném le újra, egyrészt hideg van, másrészt drága ez a fránya olaj, és karácsony előtt másra is el tudnám költeni...

Stickmaster Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38061

Gondoltam én is féltengelyre (is), de az általában (persze ez nem mérvadó) fokozatosan jelentkezik, és először kitekert kormánynál, nem? Ez meg 2 kilométeren erősödött fel és egyenes úton... A lengéscsillapítót az kizárnám a múltheti műszaki miatt. Volt is már törött lengéscsillapítóm, az nem ilyen hangot adott ki, ráadásul erre a mostani kopogásra az úthibák nincsenek hatással.

Előzmény: david1.3mpi (38059)
felicia 55555 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38060

Szia a műszerfal beázás két helyen lehetséges az egyik az autó két oldalán található ,motorteret kinyitva látható egyik az akkumulátor mögött lévő kábel vezető gumi ami a riasztó mögött is van a másik oldalon a másik egyértelműen a fűtő radiátor  gumik öregedése ,elérik a gumi és még szokott a szélvédő gumi alatt lévő fém perem elrohadni az is be szokta engedni a vizet de azt látnád a szürke műanyagon .hátul  a kábel összekötő szokott elérni cserélni nagyon nehéz türelmet és és egy flakon bort  igényel ,és fejsze ne legyen a közelbe:)tehát ott telik meg a pótkerék tároló  vizel ,javítása egyszerűen mosógép kivezető cső remekül passzol -rá .hosszába  el vágni és sziló- passztal össze ragasztani vagy pillanat  ragasztóval .

Előzmény: pocok_gyor (38039)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38059

Féltengelyek, lengéscsillapító...mindent ellenőrizni ami a futóműhöz tartozik.

Előzmény: Stickmaster (38058)
Stickmaster Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38058

Sziasztok!

Baj van a Feliciával...

Mint korábban írtam állt a kicsike 1,5 évet, hol garázsban, hol udvaron. Múlt héten leműszakizott, városban csalingáztam vele, jónak ítéltem meg, így hát ma ezzel jöttem dolgozni (~20km).

Először csak halkabban, aztán egyre erősödve fura ütemes, kopogó hang jön a vezető oldali első kerék felől. A hiba akkor jelentkezik, ha gázt elveszem, vagy üresbe rakom, ha gázt adok megszűnik teljesen. Kanyar, vagy egyenes mindegy neki, ugyanúgy csinálja. Ha nem mozog az autó nem produkálja, így a futómű valamely elemére vetek, ami forgó mozgást végez, mert hallás alapján a kerék forgásával van összefüggésben. :) Valakinek van hasonló a praxisában?

suraki1 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38057

Érdekes, de nekem a nemrég elszállt generátor mellékterméke volt a megmaradó gyújtás. Na jó, konkrétan magát a gyújtást nem ellenőriztem, de a töltés-olajnyomás lámpák folyton világítottak, kivett kulcsnál.

Előzmény: pocok_gyor (38034)
Skodabuher Creative Commons License 2014.12.03 0 0 38056

Nyári körülmények között nekem is 5.5 a fogyasztásom ugyanitt. Most a tél meg az eső miatt járó ablaktörlő, fűtés, stb. rátett. A motorvédő lemez is átmenetileg le van véve, így túlhűl a menetszéltől.

Azért ezek mellett is sok a 7,39 liter.

Előzmény: david1.3mpi (38054)
stemplis Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38055

Termosztát csere után, levegős lesz a rendszer. Ez azt jelenti, hogy az első termosztát nyitás után áll be normálisan a vízhőfok. Általában ez azzal jár, hogy jól femelegszik a víz , majd termosztát nyitás után lecsökken a kiegyenlítőtartájban, rá kell vagy 7decit.

Az autóban nincs fűtéscsap, vagy beengedi a meleg levegőt, vagy nem.

 

Amit a végén írtál az ilyenkor normális. Erről írtam  én is. Csak az nem értem, hogy minek volt levéve a sapka járatás közben?.

 

Úgy tudod megnézni, hogy jó e a termosztát, hogy hideg motornál beindítod és alapjár

aton járatod. És figyeled, hogy mikor kezd melegedni a termosztátról hűtőre menő cső. Ha rögtön melegszik, akkor rossz a termosztát, ha csak 90 foknál, akkor jó.

Előzmény: Dovi (38050)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38054

Budapest-Szerencs nekem 5.3 volt a csúcs. Sajna az előző felivel. Ez nekem is 7-8 között zabál. Nem is megy, és eszik is. Pedig ugyan az a motor mindkettőben. Csak a mostani fiatalabb, kevesebb mint 150 ezer km-el.

Megy a sakk, mivel vigyem le a fogyit. Valami nem kerek.

Előzmény: Skodabuher (38046)
svgyula Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38053

Szia! Azt a termosztátot hogyan ellenőrizted amit beleraktál? Az biztosan jó? Amit leírtál az alapján van egy dugulás valahol a rendszerben azért hideg a fűtés! A termosztát pedig simán átenged tehát egyből két hibád is van! A termosztátot kivesz-vízbe belerak-melegít- és figyel! Amikor a víz elkezd rendesen buborékosodni akkor  ~80-90c° a víz na ilyenkor látványosan elkezd kinyomódni a belseje ha(?) ilyen akkor jó! A "nagy buborék pedig a fűtés részről jött mivel ott megáll a levegő addig amíg a vízpumpa ki nem nyomja. De a helyedben én először sima vízzel kísérleteznék.

Előzmény: Dovi (38050)
Skodabajnok Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38052

Én sejtettem , hogy te miről beszélsz !

Régen KPM vizsgának nevezték ( Közlekedési és Postaügyi Minisztérium )
 de ezt az új nevet meg tőled hallottam először :-)

NKH ? Nemzeti Közlekedési Hatóság ?

Akkor mostmár NKH vizsga ? :-)

Előzmény: arthur877 (38032)
kicsinelly Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38051

Ma hivatalos bontóban lőttem 3 rugóért kardánboxot, vakgombot és egy zsuvaleeresztőt a fűtésbox aljába. Remélem, megszűnik a szmog a cockpitben :)

Dovi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38050

Segítségre lenne szükségem, mert teljesen tanácstalan vagyok:

Úgy kezdődött a dolog, hogy a hűtővíz hőmérséklete nem ment 70 fok fölé. Kicseréltem a termosztátot. (Házzal együtt, bontottra). Nem lett jó. Vettem újat. Most sem lett jó, de...

 

Most azt csinálja, hogy ha nyitva a fűtéscsap, akkor a hőmérséklet álló helyben felmegy üzemire, termosztát dolgozik, de a befújt levegő teljesen hideg marad. Elzárt fűtéscsapnál pedig azt vettem észre, hogy a vízhőfok felment ugyan üzemire, de amint elérte pár másodperc alatt visszahűlt ~70-re. (Közben a fűtéscsap elzárva és hideget is fúj.) Termosztát cserekor (mindkét esetben) fagyállóval töltöttem fel. Utóbbi alkalommal teljesen át is mostam a rendszert.

Ja, igen még egy dolog, ami árulkodó lehet: Amikor most legutóbb töltöttem fel, akkor a túlfolyó tartály nyitott állapotánál egyszer csak elkezdte kinyomni a folyadékot. Rátettem a sapkát, dolgozott, majd egyszer csak jött egy csomó levegő.

Mi lehet a baja?

Tobi86 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38049

Hello!

 

A fólia új , mondjuk nem egy gyári, hanem házilag raktam újakat, mert az elektromos ablakemelőt kidobtam a kocsiból és manuálisokra cseréltem.

Amúgy meg nem hiszem hogy onnan befolyna a fűtés mögé/alá.

Köszönöm az ötletet és várom őket, hátha van valakinek egy jó , amire én még nem gondoltam. 

Előzmény: kentag (38047)
nagydajab Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38048

Ugyan igy szívtam én is végig ezt a procedurát, és köpködtem amikor fél perc alatt orvosolták. Ráadásul akkoris ép tél volt szét fagytam mire a bizt. táblát átpucoltam (feleslegesen)

Előzmény: Skodabuher (38044)
kentag Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38047

Ajtókárpit mögött a vízelvezető fólia nem sérült?

Ha nem vezeti le az ajtó alján lévő lyukakhoz, befolyhat az utastérbe.

Előzmény: Tobi86 (38037)
Skodabuher Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38046

Pontosan 224 km 7.39L/100 km

Skodabuher Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38045

Szerencs - Budapest út kis kitérővel Miskolc - Mány Auchan felé esőben, fél úton sötétben, fűtéssel, ablaktörlővel 2. fokozatban 7.39 literre jött ki. Jónak látjátok a fogyasztást?

Skodabuher Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38044

Na, mire ezt írtad már találtam leírást korábbról pl. svgyulánál is. Valóban segített az önindító összes csatlakozójának a pucolása és kezelése! Természetesen mielőtt visszaraktam a blokkba a peremet is megtisztítottam a jó testelés céljából. Valamiért tiszta olajos kosz volt ott. A pozitív fül melletti alátétek annyira voltak koszosak és oxidosak, hogy inkább egyszerűen kicseréltem alátétre őket. Később majd cinezem is, nehogy korrodáljon.

Szóval teszteltem Szerencsről hazafelé zuhogó esőben és Gödöllőnél ónos esőben. Semmi probléma nem volt már a tompítottal, ablaktörlővel és hátsó szélvédő fűtéssel sem. nem úgy mint az odaúton.

Nem gondoltam, hogy egy ilyen helyen lévő kontaktus probléma így kihat a többi cuccra. Kontakt tisztító után WD 40-et kapott.

A biztosíték tábla minden reléje és biztosítéka egyesével kiszedve és a csatlakozók átvizsgálása teljesen feleslegesnek bizonyult. Legalább most az is megvan és lekezelve vagy öt évre.

Előzmény: nagydajab (38014)
nagydajab Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38043

Köszi, ezek szerint nagy buktatója nincs. :)

Előzmény: svgyula (38042)
svgyula Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38042

Szia! Elméletileg nincs a csavarok passzolnak a tömítést cserélni kell aztán próba! Ha elkezd esetleg üvölteni a motor akkor sajna kell egy alapbeállítást csinálni. Gondolom nem akarsz pár ezer km-ig várni amíg újra lerakódik a kosz odáig, hogy megint jó lesz az alapjárat.:-))

Előzmény: nagydajab (38040)
bgombas Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38041

Szia,

 

Ha a bal oldalon kell megnézni a műszerfal mögött, akkor segíthet, ha kikapod a műszeregységet kompletten,

öt csavar fogja, és a kilométeróra spirál, kis nőgyógyász hajlammal könnyen kivehető, és többet lehet látni.

Korábban volt róla itt a fórumon képes leírás.

Előzmény: pocok_gyor (38039)
nagydajab Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38040

Mégegyszer, hátha valaki nem látta :) :

"Üdv mindenkinek! A folytószelep cseréjének van valami buktatója? simán csak kicserélem vagy van valami amire figyelnem kell?"

pocok_gyor Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38039

Kedves svgyula és Tobi86!

 

A biztosítéktábla csont száraz meg körülötte minden szigetelés. mondjuk ez betudható az eddigi szárításnak. De a szigetelés a vezetőoldali részen volt nedvesebb, illetve ott állt a víz a padlón a másik oldalon nem. Ezért gondolom, hogy inkább azon az oldalon lehet a probléma. És ugye az a rész ami "könnyen" hozzáférhető. Ha jutok valamire megírom, még próbálkozom. Köszi a segítséget.

svgyula Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38038

Szia! Két helyen nézd meg: A tűzfalon meg keresztül mind a két oldalon vezeték. A jobb oldalon a motorvezérlőhöz a bal oldalon a kesztyűtartó kivétele után látható a bejövő vezeték a biztosíték táblára lehet, hogy az van tele vízzel. és simán átvezet. Inkább ott kellene szárogatni:-))

Előzmény: pocok_gyor (38034)
Tobi86 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38037

Hello!

 

Elég durva , amikor beírtam a fórumba a beázásos történetemet nem is gondoltam azt hogy ilyen sokunknak van hasonló beázásos problémája.

Na mindegy én feladtam mert sokan írtátok hogy nem tudtatok rájönni hogy hol és miként ázik be a Felicia.

Tegnapi nap bejelentkeztem vele egy szakműhelybe , ahol teljesen kipakolják az utasteremet és remélhetőleg rájönnek a beázás okára. Elméletileg pénteken kapom vissza a kocsit és ha meg van a hiba azt egyből közlöm veletek hátha nektek is az a baja.

Kedves pocok_gyor , nekem a verda legelőször a bal oldali lábtérben ázott be pont a biztosíték tábla körül , nekem akkor az akksi folyamatosan lemerült. Ekkor behúztam a táblát egy vastagabb nylonba , hogy oda legalább ne kerüljön víz. Hála istennek azóta elektromos problémám nincs!

Előzmény: pocok_gyor (38036)
pocok_gyor Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38036

Akkusaru levétel megvolt sajnos semmi sem változott. De nekem is beázik valószínűleg ez okozta a problémát. kiszárítottam egy hősugárzóval az autót. de gyújtásom továbbra is megmarad kulcs nélkül.

nagydajab Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38035

Próbáld meg levenni az akkusarut és várj vele pár másodpercet mielőtt visszarakod. 

 

Előzmény: pocok_gyor (38034)
pocok_gyor Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38034

Sziasztok!

 

Egy kis segítségért fordulok hozzátok. leállítom az autót és kiveszem a kulcsot a gyújtáskapcsolóból a motor leáll, de a gyújtás megmarad. Ha lehúzom a kábeleket a gyújtáskapcsoló betétről akkor is megmarad a gyújtás. 

Mi lehet a gond? Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata. Köszönöm

Stickmaster Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38033

Én is tanulmányoztam a beázást korábban, sajnos annyira pici a pereme annak a résznek a motorháztető alatt, ami a vízelvezetésért felelne, hogy simán átbukik rajta a szélvédőről meg a motorháztetőről lefolyó víz. Én most ilyen lemezre húzható élvédőt szereztem, azt húzom a kritikus területre ma délután, aztán beszámolok az eredményről.

 

 

arthur877 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 38032

A "szigorított" vizsga azt jelenti, hogy csak az NKH-nál vizsgázhat(Mozaik utca, stb) zártrendszerű helyen nem.

Egyébként a műszaki feltételek papíron ugyanazok.

Előzmény: Skodabajnok (38031)
Skodabajnok Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38031

Milyen az a szigorított vizsga ? :-D

Én is egyszer megkérdeztem egy vizsgabiztostól , hogy valaminek mi a menete ?

 - Szigorított vizsga ?

Ő meg rám mosolygott és megkérdezte :

 - az milyen ?

Akkor rájöttem , hogy olyan nincs :-D

Előzmény: david1.3mpi (38021)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38030
Beazik az enyém is. Nálam a pedálok alatt, ill az anyósülés előtt nedves a kárpit állandóan. Eddig nem találtam meg a víz útját.
Előzmény: Schizoka (38029)
Schizoka Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38029

Nekem az akku mellett balról ha szembe állok tocsog a víz a fekete szivacsos anyagba de hogy mitől nem jövök rá!és nagyon lassan szárad ki.

máshol nem találtam vizet.

Tobi86 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38028

A szélvédő szilózáson már én is túl vagyok , nekem is jó lett utána egy darabig , majdnem egy évig és gondoltam "de király megcsináltam" erre megint elkezdte.

Neked hol ázott be azt nem tudod?

Előzmény: david1.3mpi (38027)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38027

Én feladtam. Eladzam. Vettem másikat, az is beázik. Nem láttam meg olyan példányt, ami nem ázik be. Legfeljebb nem veszik észre. 

Én körbe szilóztam a szélvédő és a gumi között, utána egy évig semmi. De az is érik. De nézd a jó oldalát. Nem folyik a computerre, mint a bratyó 147- es alfájában. Az gáz. Megbolondul minden tőle, mert lezárlatol az elektronika. De minket ez a veszély nem fenyeget. De kellemetlen.

Előzmény: Tobi86 (38026)
Tobi86 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38026

Sziasztok!

 

2 éve van nálam a kis Feliciám ( 1,3 mpi , glxi ) és ugyancsak 2 éve szopat avval hogy beázik.

Már többször voltam szélvédősnél , vettem új gumi kédert , a tűzfalon az összes létező Lyukat kipasztáztam ennek ellenére az autó ma is beázott. A lábtérben felfelé tapogatva a szivacs csupa víz. A nedvesség egyre erősebb amint a fűtés alá mögé tapogatózok.

Most arra gondoltam hogy a motortér felől ki szeretném szedni a fűtés boxot és meg nézni hogy mi van mögötte.

Valaki le tudná írni hogy hogy kell kiszedni , mire figyeljek illetve vannak-e rejtett nem látható csavarjai?

Még annyi ha már valaki küzdött ilyen beázásos hibával és sikerült megszüntetnie , akkor az hol volt és hogy javította meg.

Előre is köszönöm.

Üdv: Gábor

nagydajab Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38025

Üdv mindenkinek! A folytószelep cseréjének van valami buktatója? simán csak kicserélem vagy van valami amire figyelnem kell?

Viktorboy Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38024

Friss műszaki. Azt viszont nem ítra, hogy bele is van papírozva. Hatalmas tákolmánynak néz ki szerintem.

 

V.

Előzmény: arda06 (38020)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38023

Ha a gyári méretre vagy kíváncsi, akkor van egy hozzászólásom lentebb, Haynes javítási könyv részletével.

5.5x14 egyébként.

 

Ha arra vagy kíváncsi, hogy mit lehet rátenni, az próbálgatás kérdése, 6x15 még biztos felmegy 195/50-nel, de az ET miatt azt se árt felpróbálni.

Előzmény: djtrial (38016)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38022

"ez tényleg 1.9 PDTDI"

Marha gyorsan el lehet dönteni, ha kérsz egy képet a motortérről.

Előzmény: arda06 (38020)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38021

Szigorított műszakival. Engedélyezéssel, műszaki tervekkel itthon is meg lehet oldani. De egyszerűbb behozni átépítve az unióból, ha jól tudom. De csak ha jól tudom. De ennyiért lehet vennék egy fullosabb ( vannak extrái) autót. Ha átépített, sokkal körülményesebb szervizelni.

Előzmény: arda06 (38020)
arda06 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 38020

Üdvözletem mindenkinek.

http://olx.hu/hirdetes/skoda-felica-1-9d-ID2lAVw.html#caae18f982

Na ezt hogy lehetséges összehozni hogy még le is van papírozva és ez tényleg 1.9 PDTDI benne a passat km órákkal ?!

mazsolmaany Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38019

Jó"használt"volt ez is!:-) Már 13éve nálunk van...ismerjük!Nem kezdünk egy"idegennel"!

Előzmény: András52 (37858)
Bombyna Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38018

Ezt a hideg dolgot a.mostani termosztattal vettem eszre.nincs eldugulva mert mikor melegitettem alapjaraton akkor lattam hogy onnan folyt be a viz.

Előzmény: András52 (38013)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38017

Ha valaki Pickup fan-ra vadászna, most hirdetnek egy tényleg szépet. Sz olx-en van (reklám nélkül). Nagyon ott van. Sajna nem futi rá :-)

djtrial Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38016

sziasztok!
a következő kérdésem lenne, nyárra szeretnék alufelnit tenni a kocsira (2000. évjáratú Felicia 1.3)
mekkora felnit és gumit bír el az autó gyárilag? 

Krixti313 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38015

Sziasztok.

Úgy látszik megoldódott a probléma az indítással kapcsolatban. Kitakarítottam a fojtószelepet, befújtam az összes csatlakozót a motortérben kontaktspray-el, kivettem a gyertyákat, azok siralmasan néztek ki, most csak megtisztítottam őket, jövő héten veszek újakat, gyújtáselosztóban is megpucoltam a kontaktokat, és kicseréltem a benzinszűrőt, na azzal szoptam egy órát, le kellett vennem a benzintankot is hogy hozzáférjek, meg persze letörött a hővédő lemez egyik csavarja is. Szűrő után érezhetően könnyebben ment a kocsi, nem erőlködött annyira, belefújtam a szűrőbe, hát meg kellett szenvednem vele, eléggé eltömődött, az új olyan volt, mintha szívószálba fújnék. Hidegen egy kicsit köszörülni kell indításnál, persze nem annyira mint eddig, de melegen pöc röff. Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.

nagydajab Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38014

Nekem mikor ilyet csinált akkor az önindító kis kábele volt kontakt hibás. Ne kérdezd mi köze hozzá, valami keresztkötéses megoldással van gyártva a vill rendszer. Én is szétszedtem a bizt. táblát szivtam vele egy csomot. Feladtam elmentem a vill. műszerészhez, fél perc alatt rájött a hibára, kicserélte a sarut, jól kiröhögött hogy mit szenvedtem és nem kért egy fillért sem.  

Előzmény: Skodabuher (38000)
András52 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38013

nem értem , az utolsó cserénél azt írtad,hogy sokáig hideg az alsó cső és a tartály. Alsó cső hideg időben hideg is marad ,míg a motorhő felmegy legalább 90 fokra .   Jut eszembe: a túlfolyó tartályon található 5-6 mm-es lyuk, vagy a rámenő gumicső nincs eldugulva?

Előzmény: Bombyna (38012)
Bombyna Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38012

Az  poen hogy ugyanennyire melegedett a csere elott meg utan is

Előzmény: András52 (38011)
András52 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38011

termosztát hiba: nem nyit-a víz felforr,  ha pedig túl korán-akkor a hűtő radiátor is hamarabb elkezd melegedni,mielőtt elérné a 80 fokot a motor......

Előzmény: Bombyna (38008)
Bombyna Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38010

Hát fene tudja most mi van.lehet a jeladot kene cserelnem  termosztat tetejen?

Előzmény: david1.3mpi (38009)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38009

Igen. A "lengyel" is épp olyan utángyartott, mint a többi. Az én Vikám vígan működött, míg após 2 lengyele elhunyt. Seat termosztát betétet tett a helyére. Kicsit faragni kellett a betét széleit, de ez működik legalább. 

Előzmény: Bombyna (38008)
Bombyna Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38008

Pár honapja csereltem es a lengyelre.ilyen hamar elromlott volna?

 

 

Előzmény: Yamada222 (37994)
simon120 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38007

Jellemzően a Golf II GTI hátsó féket szokták felrakni Feliciára.

Előzmény: apatata (37999)
arthur877 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38006

Vagy adalékkal benne, vagy ultrahangos tisztítással kiszerelve.

Előzmény: apatata (38005)
apatata Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38005

az injektorokat hogyan lehet tisztítani?

apatata Creative Commons License 2014.11.30 0 0 38004

Azt még tavaly de nem hiszem , hogy 1 év alatt  tele lenne

 

Előzmény: arthur877 (38003)
arthur877 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 38003

És üza. szűrőt is cseréltél? Mert az tud ilyet csinálni...

Előzmény: apatata (37998)
Skodabajnok Creative Commons License 2014.11.29 0 0 38002

Igazad van ! Kicsit elkalandoztam :-)

A MAP szenzor takarítást csak javasoltam !
A gyakori hidegindítás és a kevés-rövid utak alatt nem hiszem , hogy az " olyan hőfokon " megtisztulna az érzékelő ...

 

Előzmény: svgyula (37991)
apatata Creative Commons License 2014.11.29 0 0 38001

4 felnit vennék mindegy .hogy lemez vagy alu feliciára kell mert vennem kell 4 télit és nem akarom  márciusban leszedni a felniről

Szolnok és környéke előnyben

Skodabuher Creative Commons License 2014.11.29 0 0 38000

Segítsetek, mert agyf...t kapok a Felitől!

Ma lementem Szerencsre és az autóoályán végig sercegett valami a biztosíték/relé táblánál. Vele szinkronban pislákolt a tompított fénye is. Később az ablaktörlők is akadozva jártak, mnintha nem kapnának elég áramot. Alig láttam valamit.  Mi lehet az oka? A hátsó ablak fűtése is ki-kihagyott. Nézegettem a táblát, de nem jöttem rá mi az. Visszaolvastam és hasonló leírások után sem világosodtam meg. Van valakinek a niztosíték/relé táblán a kiosztásokról leírása? A szeptemberben Polskis Petya és Arthur által felrakottnál másabb van nálam.Eleve a közepén egymás felett 3 sorban is vannnak relék. Mi a jellegzetes hiba? Mit kell megcsinálni?

apatata Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37999

meg lehet oldani , hogy hátul is tácsafék legyen?

apatata Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37998

Sziasztok!

 

Van egy 99-es 1.3-as  MPI-s feliciám kombi változat.

Van egy olyan problémája hogy 120 felett kihagy, alatta semmi és gyorsításnál sincs semmi megy mint a golyó

Németbe járok vele és kicsit nagyon idegesítő .Cseréltem benzinpumpát +benzinszűrőt+levegőszűrőt!

Azt észrevettem akkor kezdi az egészet ha elérem a 120km/h  és lassítanom kellés lelépek a gázról

elsőnek azt hittem ,hogy nem kap elég üzemanyagot és ekkora sebességet nem bir a benzinpumpa de mivel kicseréltem és a hiba nem változott nem tudok mire gondolni!

A benzinpumpa nem vikás amit vettem bele hanem ecc?

volt valakinek ilyen hibája már?

svgyula Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37997

Szia! Az önindítót 2db csavar fogja 16-os kulcs kell hozzá(nálam) lekötöd az aksit és leveszed a csatlakozásokat az önindítóról utána felülről szerelhető két csavar fogja.

Értelemszerűen utána a szétszedés. minden alkatrészt fémtisztára le kell tisztítani és a blokk csatlakozó felületét is! Én egy favésőt használtam és 100-as csiszolópapírt:-)) A behúzótekercs 2db M6-os csavar alatti felületeket is! Arra figyelj mielőtt széthúzod a szénkeféket emeld ki egyszerűen egy kis drótot teszel a rugó elé és nem nyomja be a kefét így könnyebben ki-be szerelhető.

Előzmény: david1.3mpi (37995)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37996

A csatlakozásokat befújtam kontakt sprayvel.

Előzmény: david1.3mpi (37995)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37995

Feltöltöttem az aksit. Nem indít könnyebben. Nagyon macera leszedni az önindítót? Fel lehet itthon újítani? Pl csapágy leszedés. És mennyi idő? Ő hvisz dolgozni.

Yamada222 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37994

Termosztát csere!!

Előzmény: Bombyna (37993)
Bombyna Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37993

Az mitől lehet szerintetek hogy 80km után is hideg volt teljesen a kiegyenlitotartalyban a viz.meg a hutobol kijovo also cso is.a tobbi meleg.aztan hagytam alapjaraton ameg bekapcsolt a hutoventillator.akkor mar meleg lett mind.meg kicsit megy fel csak 70fok fole a mutató.

svgyula Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37992

Szia! Azért írtam azt, hogy 0mm összetartásnál instabil mert próbáltam. Érdekes dolgot művelt az autó! Elinduláskor az úttól függően megrántotta a kormányt jobbra vagy balra! Olyan érzésem volt mint amikor hülyegyerek módra nyikrogó gumikkal indulnék! Persze ez szinte alapjárati módban is érezhető volt. Az után állítással ezek megszűntek. Mint írtam B-A=1,5mm (nálam) így akkor sem húz semerre ha "hülyegyerek" módra indulok. Viszont még nem érzem a szervó hiányát sem menet közben sem parkoláskor.

Ha a kolléganőm opel corsa-t nézem (azonos koru és nincs benne szervó 1,4-es) akkor

az enyémben két szervó is üzemel a tudtom nékül!!:-))) Azt az autót menet közben is izomból kell kormányozni!

Előzmény: Szkotti1 (37986)
svgyula Creative Commons License 2014.11.29 0 0 37991

Szia! Láttál már központi befecskendezőt? ha igen nem írnál ilyet! A pillangószelepet folyamatosan mossa a benzin! Azt nem kell tisztítani! A "map" szenzornak semmi köze

az indításhoz! Ha esetleg elkoszolódik ami azért elég ritka olyan hőfokon akkor is a teljesítmény oldalon befolyásolja a motor működését! NEM MPI rendszerről van szó!

Előzmény: Skodabajnok (37987)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37990

svgyula:"Sőt még a 0 sem ad stabil futást!"

Előzmény: Skodabajnok (37988)
brumi_68 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37989

Nekem is hasonló volt a problém. 10 fok körül indult edesen és minél hidegebb volt annál nehezebben indult. Nekem kicserélték a nullponti jeladót ami a főtengej fordulatát is méri. Most pöccre indul

Előzmény: david1.3mpi (37976)
Skodabajnok Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37988

Miért volna instabil ?

1+/-1mm = 0-2 mm :-)

Előzmény: Szkotti1 (37986)
Skodabajnok Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37987

Én azt javasolnám , hogy töltsd fel az akksit akku töltővel .

Azután nézd meg , hogy hogy indít !

Ha jobb akkor a töltésre mérj rá , de a sok indítózás és a rövid járat szép lassan megmeríti az akksit ...

A kábelek kontaktusa is vacakolhat ...

A hőfok jeladó is lehet a hiba mint ahogyan azt más is írta , de a levegő hőmérséklet érzékelő ( MAP szenzor ) is lehet trutyis és amiatt nem tud valós értéket adni ...

Az meg hogy 2x ráadod a gyújtást az nem sokat segít :-)

A benzin szivattyú attól nem nyom többet ! :-) csak egy kicsit többet merül tőle az akksi :-)

Add rá a gyújtást és 2-4 mp. után már indítózzál is !

A gázpedál pumpálása is felesleges !

Sőt a gázpedált nem is szabad nyomni indítózás közben ...

A benzin sem tisztítja ki a fojtószelepet mint ahogyan azt egy hozzá szóló írta ... 

Ugyanis ahol a trutyi lecsapódik ott nem jár a benzin :-) csak a levegő és a kartergáz ...

( ha el van tömődve a benzinszűrő akkor nem erőlködik a motor  hanem erőtlen )

Előzmény: Krixti313 (37975)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37986

Megkerestem a Felicia értékeit (Haynes), lásd alább.

Ezek szerint a Skoda mérnökei egy instabil viselkedést megengedő beállítást írtak volna elő?

Kétlem....

Előzmény: svgyula (37981)
Krixti313 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37985

Helo.

Arra gondolsz, ami a termosztát házban van?Azt kb. 1hónapja cseréltem,mert hidegen nem tartotta az alapjáratot, csere után megoldódott a probléma.  Ma kitakarítottam a fojtószelepet,nem lett jobb az indítás, de mondjuk ráfért a pucolás. Holnap kontaktokat tisztítom meg,fújom le sprayel. Meg kicserélem a benzinszurot. Sztem még sosem volt cserélve, meg akkor szétszedem az indítómotort.Kosz az otletet.

Előzmény: svgyula (37981)
arthur877 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37984

Baráti áron keresek Budapest-Pest Megye(lehetőleg keleti oldalán) Feliciára való téli gumi szettet. Akár szerelten is felnivel, ha éppen valakinek feleslegesen hever otthon egy garnitúra.

arthur877kukacgmail.com -on szívesen veszem a megkereséseket

András52 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37983

sport légszűrő: drága.hangos , körülményes a tisztítása. A befecskendező tisztító adalékot viszont kipróbálnám-minden kúton kapható. Évek óta használom , 5e km-enként , 1 flakonnal. Jobban megy  és nem füstöl.Ami hibákat írt a f. társ,igencsak nehezen lehetne beindítani, ilyen hidegben.

Előzmény: dízelfelícia (37979)
svgyula Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37982

Szia!

Általában nem a szénkefe kopása okozza! Ha az elkopik akkor nincs indítás! Sokszor amit leírtam a "test" hiánya okozza a gyenge indítást. Ezenkívül még a szétszedéskor meg kell nézni a motor csapágyait is. Nálam amikor megvettem volt egy ilyen periódusa, hogy csak "mekegve" indított! Amikor szétszedtem kiderült, hogy a forgórész hozzáért az állórészhez annyira el volt kopva a siklócsapágy! Aztán régi ki új be és ment tovább! Én is megvettem "jó" pénzért a szénkeféket (amit azóta sem használtam) de nem az volt a hiba. Érdemes még az egészet esetleg féktisztítóval vagy egyszerűen benzinnel szépen ecsettel lemosni. Én a csapágyakat meg a mozgó részeket zsírspai-vel fújtam be mielőtt összeraktam. Most nagyon jól indít és könnyen indul az autó is egy hét állás után is!

Előzmény: david1.3mpi (37976)
svgyula Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37981

Szia! Kicsit visszaolvasol leírtam a gyenge tekerés okát! Nekem odáig ment a dolog, hogy egyáltalán nem indított! Sajna elöl van az önindító így az összes víz, sár oda verődik és ezt nem szeretik az "álámínium ill vas" alkatrészek. Nálam odáig fajult a dolog, hogy egyáltalán nem vitt át feszültséget sem nemhogy áramot! A folytószelep tisztításra ne pocsékold az időt azt a benzin megoldja!:-))) De szelephézag ellenőrzés, gyertya tisztítás hézag állítás, azt a pár csatlakozót kontakt tisztítóval esetleg csavarlazítóval kis ecsettel letakarítani! Ez csodát művelhet. Ha a benzinszűrő lenne eldugulva akkor inkább fordulaton erőlködne a motor. Azt nézd meg ha hidegen beülsz és ráadod a gyújtást a gázpedál megmozdul-e befele? Ha nem akkor a hőgomba nem jó rossz értéket ad a motorvezérlőnek és melegindítást csinál ezért nem akar indulni.

 

Szkotti1

Szia Nos nagyon nem csak a súly határozza meg a beállításokat hanem a felépítés de az nagyon. Sokszor még típuson belül is évjárat szerint módosítanak a futóművön. De mint említettem biztosan nem jó a széttartás ennél a futóműnél. Sőt még a 0 sem ad stabil futást! Ki lehet próbálni! Nálam imbolygott az úton mint a részeg ember!

Előzmény: Krixti313 (37975)
Dreamer Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37980

Diagnosztika, hőmérséklet jeladó!

 

Dreamer

Előzmény: Krixti313 (37975)
dízelfelícia Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37979

Köszi a választ. kb. egy fél éve csinálja. az üzemanyag az biztos h jó de akkor a többit megnézetem. lenne értelme sport légszűrőt belerakni?

Előzmény: skodris (37859)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 37978

Sziasztok ! 

Próbált már valaki közületek 1.3-as motor helyére 1.6-os beépíteni ? Mit kell cserélni ? Gondolom váltót féltengelyeket motorvezérlőt kipufogót alapból , de ezeken kívül ?

Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37977

Hello,

 

emitt egy gyári adat, bár nem felicia, de orrmotor-elsőkerékhajtás,hasonló súlycsoport.

Valóban, súlyban kell mérni, állítani (tehát az autó "talpon"), a ki-berugózás ideális esetben nem, gyakorlatilag azonban befolyásolja az értékeket.

A minimális széttartás azért megengedett, mert a futómű rugalmas elemeinek köszönhetően a hajtás "összehúzza" a kerekeket.

 

Előzmény: svgyula (37961)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37976

Helló. Nálam ugyan ez a szitu. Én még az önindítóra gondolok. Lehet elkoptak a szénkefék. A hideg miatt meg csak nő a hézag. Nem tekeri úgy az önindítót, ahogy kellene. Ha rájössz, mi volt a bibi, oszd meg légyszi.

Előzmény: Krixti313 (37975)
Krixti313 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37975

Sziasztok. 

Olyan problémám lenne, hogy hét elején most megjött a hideg(-1,-2 fok) reggel startolni szeretnék, az istenért se indul. Mondjuk melegben sem indult pöccre, mindig köszörülni kellett, de most, hogy hideg van még annyira se. Reggel aztán addig próbálkoztam míg lemerült az aksi, szóval bikázni kellett. Akkor beindult. Eljöttem vele koleszba, most csütörtökig nem mentem vele, mondom beindítom, térek vele a városban. 2szer raktam gyújtásra, hogy a benzinpumpa többet nyomjon, és egy ima után kicsit játszva a gázpedállal elindult. De azt már hétfőn is észrevettem, hogy lassabban teker az önindítő. Aksi tavaly novemberi, most egy éves. A motor 1.3 központi befecskendezős. Hétvégén akarom megbütykölni, minek érdemes nekiállni? Benzinszűrőt akarok mindenképpen cserélni, és fojtószelepet akarom kitakarítani. Van valami más ami okozhat ilyen problémát? Előre is köszönöm a segítséget

stemplis Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37974

Elnézésed kell kérnem, mert igazad van!

Tényleg széttartásnál imbolyog az autó. Egyszer jártam is úgy, hogy kormányösszekötő-gömbfejet cseréltem és az új becsavarásakor elszámoltam a menetszámot. Futkorászott is az autó ide-oda.

 

Nem tudom mivel tévesztettem össze... talán a Lada Nivával, bár most már azt sem mreném határozottan állítani..

Előzmény: svgyula (37972)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37973

Sziasztok!

Ma megvolt a hibakód törlés, alapbeállítás. Kicsit megszívatott, de aztán felülkerekedtem :)

Alapjáratom gyönyörűen beállt 8-900 körülre, boldogság.

Műszakim is megvan, 2 év boldogság :)

svgyula Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37972

Szia!Hát elolvastam a kapott leírást és jól állítottam be. Én 1,5mm összetartást állítottam. Személyautónál -1 +3mm a teherautóknál  1 -5mm. Extrém lenne ha a skodrinál széttartás lenne! Amikor cseréltem az első "gólyalábakat" utána a próbakörnél az autó olyan volt mintha részeg lennék nem akart az istenért sem az úton maradni! Nosza megnéztem a kerékösszetartás értékét és mínuszos volt! Akkor állítottam be "találomra" 1,5mm összetartást és megszűnt az "imbolygás". Tulajdonképpen a gyári adatokra lettem volna kíváncsi mert ezeket a beállítási részeket ismertem. A teherautóknál más a kerékdőlés, a csapszegdőlés, a súlyterhelés miatt és azért kell széttartás mert nem lehetne kormányozni és megviselne minden egyes elemet a a kormányművön.

Amúgy ha belegondolsz igen vicces amit írtál! Pontosan a széttartásnál imbolyog az autó mivel mindkét kerék másfele indulna! Amíg ha van kerékösszetartás akkor egy közös pont fele mennek, amit persze soha nem érnek el de ez ad stabilitás az autónak.

Előzmény: stemplis (37966)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37971

Van pár budapesti kollégám, velük tudnám átvetetni, de le kell szerveznem. Az egyik talán Szentendrén, a másik Óbudán lakik, de az M3-ason közlekednek, az elvileg nem rossz :) 

Előzmény: david1.3mpi (37970)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37970

Újpesten vagyok. Emil: david1.3mpi@gmail.com esetleg ha jobban megfelel, a közelben is össze tudunk futni.

Előzmény: Stickmaster (37969)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37969

Szia!

Engem érdekelne a két küszöb (az előző tulaj az emelési pontoknál behorpasztotta mindkét oldalt elől...). Budapesten merre lehetne átvenni?

Előzmény: david1.3mpi (37956)
THE BROKEN Creative Commons License 2014.11.27 0 0 37968

Ha szétkopik a váltó rudazat , annak lehet ilyen furcsa gurgulázó hangja ?Motorféknél pl.

david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37967

Igen csavarozva vannak. Újak, soha nem votak még autón. Az előző felihez vettem most arra vár, hogy egy autó része legyen. Nekem sajnos nincs rá helyem hogy beépítsem, pedig megtenném. Így viszot eladók. Csak meg kell fújni, és cserélni.

Előzmény: brumi_68 (37965)
stemplis Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37966

Pontos értéket nem tudok, de a lényegét jól mondta a szerelő.

Ha összetartásuk lenne, akkor szaladgálna ide-oda az úton. 

Előzmény: svgyula (37961)
brumi_68 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37965

Szia!

 

A sárvédők lehet hogy érdekelnének. Az a kérdésem hogy újak? Ha nem milyen szinüek és milyen állapotban vannak? Ha jól tudom akkor ezek csavarozva vannak és nem heggesztve?

Előzmény: david1.3mpi (37956)
bgombas Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37964

Vagy a termosztát vagy a műszer nem működik jól.

Elég egyszerű kideríteni, hidegen indítva és járatva meg kell tapogatni az alsó és a termosztáton átmenő felső vízcsöveket.

Ha folyamatosan egyszerre melegszenek, akkor átereszt a termosztát, valószínűleg letört a füle és szétesett.

Ha a termosztát jó, akkor lehet hőfokjeladó hiba vagy műszer hiba is. 

Előzmény: Dávid Lakatos (37962)
bgombas Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37963

Pontos értékeket nem tudok, gondolom autónként változik és a kerékdőléshez számítják, már ha jól olvasom itt:

http://www.doksi.hu/get.php?order=DisplayPreview&lid=2124&p=1

 

De itt is 0 vagy negatív értéket emlegetnek.

Előzmény: svgyula (37961)
Dávid Lakatos Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37962

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a mi feliciánk vízhőfoka max. 70 -80 fok körül van. A mutató nem igazán megy feljebb a 70 fokos vonalnál, csak egy picit. 

Ez nem probléma?

svgyula Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37961

Tisztelt Uraim!

Lenne egy kérdésem: van valakinek kerék összetartás vagy beállítási értéke? Pár napja voltam egy futómű állításon(nem a felicia) és a szerelő azt mondta, hogy a hátsó meghajtású autókban az első kerekeknek összetartásuk van, az első kerék meghajtásúaknak meg vagy 0, vagy széttartásuk van! Na ezen igencsak meglepődtem!

Nos nem a levegőből kapta a srác sem az adatokat amint beütötte a típust azonnal beadta az értékeket a gép! Mondjuk amikor mérte és állította akkor nem emelőn volt a kocsi! Ez biztosan valamennyire befolyásolja az értékeket. De nem tudom elképzelni azt ha a kerekeknek széttartásuk van mitől maradnak az úton?

Ezért kellene ha van valakinek "gyári adat". Előre is köszönöm!

   

arda06 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37960

Igen a gombot tudom forgatni a hideg meleg állás között de egyik bowden sem mozog a kettőből 1 állásban megáltak akkor hideg jött . mivel nem mozgatta átfordítottam hogy máshogy álljanak és most jön meleg de csak langyi. Termosztát jó a fűtőradiátorra menő csövek melegek a visszatérő ugye hidegebb 1 picit meg a radiátor is meleg tehát a hőt leadja csak épp nem az egész meleget tolja be az utastérbe. Ha valaki tudna felrakni képet hogy hogyan kell a két bowdennak állnija megköszönném. vagy valamit h mit csináljak vele

Előzmény: ms1964 (37959)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37959

A bowdeneket nem mozgatja az állító gomb, de a gomb forog?

 

Előzmény: arda06 (37958)
arda06 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 37958

Sziasztok.

Itt a tél a hidegek meg eső fűteni kéne a kocsiba és na ná hogy ilyenkor döglik meg a fűtés. A problémám az lenne hogy hiába tekerem a gombot hogy meleget vagy hideget fújjon nem történik semmi. Megnéztük és a 2db bowden ami a fűtés boxra megy rá meg-se mozdul. most jelen pillanatban kézzel be van állítva hogy meleget fújjon de ez sem az igazi. Szeretnék segítséget kérni hogy mit csináljak vele hogy rendesen működjön?

 

Üdv A.Dani

david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37957

Miért kell azt a szerencsétlen felit ìgy megalàzni? Megyek inkàbb vàltok 1-es switre.... gyalàzat.

Előzmény: wier (37948)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37956

Sziasztok.

 

Még mindig megvàlnék a fölös kasztni elemeimtôl, csak olcsòbbà tettem. Aki kapja marja. Màr útban vannak...

 

Eladó karosszéria elemeim, és javító elemeim vannak. Újak! Egy pár első sárvédő 10.000- a kettő.

Egy pár külső küszöb 7.000- a pár.

Egy pár kombi hátsó javító ív ( vágva sz.tem 5 ajtósra is jó) 4.500- a pár.

Együtt az egész 20.000-.

Budapesten vannak, postát nem szívesen vállalnék. Kérésre van kép is, de szerintem mindenki tudja miről van szó... akit érdekel jelezzze, vagy tegyen ajánlatot.

20.000- majd egy fél új kasztni!!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37955

Sziasztok!

 

Mint Felicia tulaj, erre figyeltem fel.....

 

A Vad Fruttik - Lehetek én is videoklippjében 2:22kor egy ezüst alufelnis Felicia halad el ...

Skodabajnok Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37954

De nem is ezért jöttem én ide ! :-)

Nincs valamelyikőtöknek eladó ( felesleges ) ajtó légterelő Feliciára ( használt )

A szatuna márkájú kellene , mert eltörött a vezető felőli ...

Egy darab érdekelne de ha valaki párban adja és meg tudunk egyezni az sem baj :-)

Ilyen füst színű érdekelne ! 

Az elérhetőségem : skodabajnok@freemail.hu

 

Köszönöm előre is !                   

Skodabajnok Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37953

Hi

 

A relét a motorvezérlő kapcsolja ki kb. 5 mp után ha nem jár a motor ... ( a relén keresztül )

Ha nem kapcsolja ki akkor lehet , hogy a relé valamelyik része megolvadt és nem tudja elengedni az érintkezőket ...

Rosszabb esetben a motorvezérlő a rossz de ez szerintem nem valószínű ...

Előzmény: potyi20 (37940)
Skodabajnok Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37952

Szeva !

Mivel ezt a motort egy számítógép vezéreli ezért nem lehet kívülről (belülről sem) a gyújtást állítani !!

Nekem is durrog az MPI motorféknél .

 de egy kis idő után a számítógép kikapcsolja a benzinbefecskendezést és abba marad a durrogás ! :-) majd alapjárati fordulatszám közelében ismét bekapcsol a befecskendezés ! ( és durrog még egy kicsit ...

(Szerintem) mindegyik ilyen csak a széria kipufogó rendszernél nem hallatszik a durrogás ...

 

Előzmény: Yamada222 (37939)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37951

2 évnyi állás (és 1,5 év lejárt műszaki után az autó ma elment műszaki előtti átvizsgálásra :)

A fojtószelep tisztítás miatti magas alapjárotot leszámítva azonnal átment, azt mondták azt még csináljam meg és kész.

 

Amiket végrehajtottam előtte szépen nyár óta, mikor volt egy kis időm:

- hátsó fékdobban a pofák cseréje

- hátsó kerékcsapágyak cseréje

- csomagtér szőnyeg alatti faros kihajítása, és műanyag lappal pótlása

- jobb hátsó lámpa hiányzó szigetelőanyagának pótlása

- kalaptartóba 2 darab ovál hangszóró befaragása, bevezetékelése

- csomagtartóba egy óvatos mélyláda behelyezése erősítővel + egy új fejegység (ennek teljes bekötése)

- a váltóolajtól tocsogó műszerfal mögötti szivacs kiszaggatása

- olaj, olajszűrő csere

- fagyálló csere

- önindító kipucolása

- fojtószelep tisztítás

- teljes kipufogó csere

- külső belső mosás (rendkívül alaposan)

- új üléshuzat és gumiszőnyeg

- ablaktörlő lapátok cseréje

 

Amit még tervezek:

- hibakód olvasás-törlés, alapbeállítás

- a műszerfal bal oldalán lévő izzó vagy kiégett, vagy valami kontaktus hiba van, azt ki kell vizsgálni

- a féltengelyeim külső gumiharmonikája el van érve, azokat cserélni kell

- az üzemanyag pumpám elég lustán dolgozik indításkor (várni kell vagy 3-4 másodpercet míg kattan a relé), azt is orvosolni kellene

- szereznem kell egy csomagtér szőnyeget, mert maradandó károsodást szenvedett

- a vezető oldali ajtó zárógombjába (nem tudom a pontos nevét, az amit fel kell húzni, hogy nyitható legyen az ajtó kilinccsel) cserélnem kell, mert beleakadtam, és kitörtem a helyéről (működik, de nem szép...)

- kezdenek kicsit rozsdásodni a hátsó kerékjárati íveim és a csomagtér ajtó, azokkal is kezdeni kellene valamit

- pótolni kell a kiszaggatott szivacsot a műszerfal mögött

- meg még az isten tudja :)

 

Én nagyon büszke vagyok magamra, és persze hálával is tartozom a kedves fórumtársaknak a sok sok segítségért, enélkül nem tartanék itt (vagy ha itt is tartanék, sok sok pénzzel kevesebb lenne a zsebben...) és a jövőben is számítanék rátok, mert még messze a vége :)

 

Mindentől függetlenül imádom a kocsit, és addig fogom hajtani, míg egyszer végleg meg nem áll (óra szerint 177000 van benne, azért még vagy 2x ennyit bele lehetne rakni nyugodtan szerintem :)

Wapetya Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37950

Szia!

 

Hátsó kipufogódob tiszta?

Nekem ma lett megnézve a felim, a hátsó dob tele volt rozsda és azbesztdarabokkal,kb félig volt.

Pedig kb a fél autót kicseréltük már.Fojtószelep tisztítás,alapbeállítás is volt.

Most megy,mint a golyó. Generátor picit szar már,de fesszabályzócsere,vagy generátorfelújítás hátravan még.

 

Üdv, Peti

Előzmény: mzts (37946)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37949

Jááj de csini (broááf)

 

A 3 éves lányom bringájára ezt csináltatom most éppen, kicsit polgárpukkasztásként is :o)

 

Előzmény: wier (37948)
wier Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37948

Ezt a csodálatos autót láttam ma!

Bírom az ilyen embereket, akik ennyire....

Stickmaster Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37947

Nézd meg a 12764. számú hozzászólást, ott le van írva egész jól. Ha van kérdés szólj, én már csináltam egyszer :)

Előzmény: luci50 (37945)
mzts Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37946

Már azelőtt volt a hiba, hogy hozzányúltam volna.

Először tisztítást csináltam, alapbeállítás.

Hiba maradt.

Csere bontottra, alapbeállítás.

Hiba maradt.

Az eredeti fojtószelep másik autóban egy hétig használva - nincs hiba abban a kocsiban.

Nekem eltárolt hibakód nincs, ezek után nem nagyon tudom mit tehetnék vele azon kívül, hogy indításkor ráteszem a lábam a gázra.

 

(Amúgy az augusztusban 240ezerért vett autóra már a vételár felett költöttem rá...)

Előzmény: THE BROKEN (37941)
luci50 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37945

Szép napot mindenkinek,egy kis segitség kellene nekem,hogy lehet kicserélni a feliciában a km spirált,a müszer falra gondolok hogy lehet hozzá férni.a segitséget előre is köszönöm.

Yamada222 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37944

Az volt az elso amit megneztem. Nem csinal semmi gyanusat csak mottorfeknel durrog. Tuti hogy utogyujtas. Csak nem tudom ezen hol lehet állitani

apas. Creative Commons License 2014.11.25 0 0 37943

hali! gondolom durrog, megtorpan ugye? először próbáld ellenőrizni a holtpontjeladót lehet csak meglazult. 

Előzmény: Yamada222 (37939)
THE BROKEN Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37942

Persze lehet , hogy ezeken a körökön már rég túl vagy . :D

Előzmény: THE BROKEN (37941)
THE BROKEN Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37941

Szia!


  1. Nincs hidegen alapjárat.
  2. Ingadozik az alapjárat
  3. Szervóra ha nagyon tekergetem lefullad.

Osztottam szoroztam , hőjeladó,koszos fojtószelep,fals levegő,map szenzor, és más nem maradt.
Vagy az alapjárati motor gyenge , vagy a mágnes pométerek mentek tönkre, de mindegy is mert csak egybe lehet az egészet cserélni.

Én is használtan nézelődök nem akarok rákölteni 50 ezret a 180 ezres kocsimra.

Neked inkább olyan mintha nem lett volna számítógéppel lenullázva az agyacskája.
Tisztítás után is azért szokták , mert a régi rossz  koszos adatokat megtanulja , aztán azt veszi alapértéknek.
De visszafelé ez már nem tudja. És mikor bele raksz egy vacsi újat vagy tisztát akkor meg a dzsuva nélkül kétszer annyi keverék megy át rajta.

Előzmény: mzts (37935)
potyi20 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37940

hi.gyujtas ratetelekor nemkattanik a rele,folyamatosan nyom a pumpa.Mi a gond ? rele baszokodik ?

Yamada222 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37939

Sziasztok. 
Skoda Felicia 2001 1.3 mpi gyújtással lenne kérdésem felétek.. 
Nagy az utógyújtása az autónak, hol tudnám ezt csökkenteni? 
Olvasgattam de nem találtam sehol se leírást ezt hol lehet állítani..

 

Schizoka Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37938

Sziasztok!

 

Már régebben is gyanúsan nyirkos volt a felim akku melletti szigetelése(balról az a fekete valami) vagy mi,de ma beraktam az aksit mert kivettem tölteni és szabályosan tocsogott a vízben pedig múlthét szerda éjjel esett az eső!

Gondolom még a reggeli pára meg egyek is oda folyhat ami nem gond csak el nem vezeti semmi a jelen helyzetben! :(

 

Hogy lehetne megoldani hogy ne álljon ott meg a víz?

 

 

nagydajab Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37937

Ma vizsgázott a felim. Mostanában néha mintha elhagyná az erő, gondoltam legalább ha gond van akkor most legalább kiderül. Hát annyira nem volt gond, hogy még a mögöttem vizsgázó matiznak is az én skodám teljesítette a zöldkártyáját. :) 

tiglinc Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37936

Én sem vágytam dieselre, de ha évi 40.000 km-t mész, megpakolva, tempósan, akkor nem sok más variáció van. Van ismerős, 1.2 Fabiával, 5 liter alatt jár, de úgy, mint egy reumás teknős, cuccolni esélytelen, kamiont előzni úgyszintén. Nekem Felicia 1.6 volt, az kb 7 litert evett (télen 7.5), cuccolva, vagy hajtva kb fél literrel ment fel. Állatkodva viszont elérte a 10-et is. Most a 100+ lóerős offtopic 2.0 dízel 5-5,2 literrel elvan, ha átlagosan megyek, ha cuccolós, tempózós, akkor felmegy 5,7-ig, ha állatkodok, akár 6,1-ig is :) Szóval persze, mindenkinek a sajátja a király, de bizonyos évi futásteljesítmény fölött csak dízel. Évi 25.000 km alatt mondjuk felesleges, hacsak valaki nem azért venné, hogy hegynek felfelé kamiont előzzön. Persze, a javítása sokkal drágább, kényesebb az egész technika. Ezért kell a sok kilométer, mert hiába lehet megtakarítani már évi 10.000 km-en is pénzt látszólag, de egy esetleges hibánál már több megy ki. Ilyen téren a Felicia szívódízele jó, mert keveset eszik (még kevesebbet, mint az 1.3), olcsón javítható. Csak hát annak kegyetlen hangja van, és gyorsulásban alulmúlja az egykoron volt enyhén tuningolt (tényleg enyhén!) 120-as Skodámat :) Tehát céltól függ az ideális autó, de ha neked ő a tökéletes, akkor az örömteli dolog.

Előzmény: kicsinelly (37934)
mzts Creative Commons License 2014.11.24 0 0 37935

Szintén 1.6.

Én nem rég cseréltem, a bontott 10.000 Ft volt.

Később kiderült, hogy mégsem a fojtószelepem volt rossz, mindenesetre a cseredarab maradt tartalékba. (Nekem hidegindításkor felpörgött 2500-3000re a motor, és addig pörgött úgy, míg nem nyomtam meg a gázt, akkor ejtette csak vissza a fordulatot, utána már normálisan szabályozva az alapjáratot. Ezt fojtószelep hibának gondoltam, de mégsem. Azóta is csinálja. Tárolt hiba nincs, nem tudom mi a baj. Megoldás: hidegindításkor rajt a lábam a gázon, a pedálon nyugvó lábam súlya elég ahhoz, hogy ne csinálja ezt)

Neked mi a bajod vele?

Előzmény: THE BROKEN (37929)
kicsinelly Creative Commons License 2014.11.23 0 0 37934

Üdv Skodrisok!

 

Nna, én is megmértem a fogyasztást...

Tankolás első katt-ig, utána 752 boldog kilométer, majd ismét tankolás ugyanazon oszlopon, szintén első kattanásig.

5,92 litert evett 100km-enként, ami tetszett, lévén hogy alsó hangon 300ezret saccolok futásteljesítménynek.

Eddig is utáltam a dieseleket, de ezután már tuti, hogy szóba sem jöhet.

Ja, Felicia Pickup 1.3 MPI 1999-ből.

Stickmaster Creative Commons License 2014.11.23 0 0 37933

Szia!

Kaptam a tippeket többektől :)

37842, 37802, 37844-es hozzászólásokat tanulmányozd át, aztán ha van kérdés igyekszem válaszolni :)

 

Előzmény: Skodabuher (37932)
Skodabuher Creative Commons License 2014.11.23 0 0 37932

Nagyvonalakban leírnád hogyan tisztítottad ki az önindítód?

 

Előzmény: Stickmaster (37920)
bgombas Creative Commons License 2014.11.22 0 0 37931

Tényleg nem olcsó, de az előbbinél azért lehet jobb áron találni:

http://racingbazar.hu/alkatresz/motor/030133064d_audi_vw_fojtoszelep_alapjarati_motor

http://wrcauto.hu/?1300,fojtoszelephazvwcaddygolfiiipolovento1416030133064d

 

Úgy látom, hogy egy csomó más típushoz is ezt tették,

szóval bontottban lehet hogy érdemes azokra is rákérdezni.

Előzmény: THE BROKEN (37929)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.22 0 0 37930
Előzmény: THE BROKEN (37929)
THE BROKEN Creative Commons License 2014.11.22 0 0 37929

valakinek nincs eladó fojtószelepe 1.6 feliciához?030133064D a kódja! Olyan kellene ami hibátlan.
Vagy valami tipp honnan vegyek?

bgombas Creative Commons License 2014.11.21 0 0 37928

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_6056.html?pg=19

 

Miután leírtad, hogy kinyírja a vcds a kábelt, beleolvastam ebbe a fórumba, és már rosszul vagyok, mert néha csak a kötőszavakat értem. :)

Mondjuk az én kábelem a múltkor még kommunikált a kocsival is és a VAG-COM 409.1-el és VCDS Lite-al is, ezekszerint nálam van a véletlen kivétel kábel.

Előzmény: Willy16 (37927)
Willy16 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 37927

Jó előre szólok, ha ráengeded a VCDS-t a VAG-COM 409.1 kábelra, akkor mehet a kukába. ;-)

Előzmény: Stickmaster (37926)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.21 0 0 37926

A Simos nem töröl kódot, ezt tudom, a kérdés, hogy alapbeállítást megcsinálja ha vannak hibakódok, vagy sem?

Tuti ami fix, ezt letöltöttem: http://www.ross-tech.com/vcds/download/current.html

A manualját kinyomtattam, áttanulmányozom.

Első körben úgyis megpróbálom a Simossal alapbeállítani, aztán ha nem megy akkor rámegyek erre a témára is.

Előzmény: bgombas (37925)
bgombas Creative Commons License 2014.11.21 0 0 37925

A kérdés jó, a választ nem tudom. Nálam úgy alakult, hogy először vettem egy kiolvasó "műszert" szintén a kínaiaktól, az csak hibakódot olvas és töröl, utána lett ez a kábelem. Így én a műszerrel szoktam hibakódot törölni, de talán a vcds-el is lehetne. Szerintem a simos program nem töröl hibakódokat.

Előzmény: Stickmaster (37924)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.21 0 0 37924

Még egy dolog!

Olyat is olvastam már itt a fórumon, hogy addig nem enged alapbeállítást csinálni, míg van hibakód a listában. Ennek van valóságalapja? Ha igen, azok törlését is meg lehet ezzel csinálni? Vagy azt a VAG COM csinálja?

Bocsánat a sok kérdésért, de szeretnék biztosra menni :)

Előzmény: bgombas (37921)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.21 0 0 37923

Most hirtelen 4000-ért tudok szerezni egyet, de ad hozzá drivert az eladó, meg garanciát :) Jövő héten műszakizna az autó, nem várnám meg a 30-60 napot, míg távol keletről ideér...

Akkor az XP-USB-Felicia párosítás működik, ennek örülök :) Megveszem és a hétvégén nekiállok.

Előzmény: bgombas (37921)
tysonkacs Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37922

Kezdem az elejéről. Ismerősöm szert tett egy AUTOCOM nevű diagnosztikai műszerre. Gondoltuk próbáljuk ki. Összedugtuk a Feliciával, felismerte kommunikált. Mivel hibakódként benne volt a fojtó szelep alapbeállítást, ezért gondoltuk hogy elvégezzük. Csakhogy a gép nem közölte a valós idejű adatokat, csak 1 másodpercre. Ennek ellenére az alapbeállítás sikerült (a program ezt nem jelezte). Mentem az autóval kb 30 km-ert, és az alapjáratom 2000 lett. Ekkor vettem egy KKL kábelt és az ajánlott simos managerrel megcsináltam az alapbeállítást. Újra jó volt. Másnap is lementem, beindítottam, minden ok. 3. nap gondoltam teszek egy próbakört. Indítok, minden ok. Aztán az első alkalommal, amikor 2000 fölé ment a fordulat, ott is maradt. Megálltam, kivettem a biztosítékot és újraindítottam. A fordulatszám már leesik 900-1100 közé ingadozva szép lassan. Tanácstalan vagyok. Remélem nem ment tönkre a vezérlő. Az eddigi 7,5-ös fogyasztás felment majdnem 9-re. Hétvégén megint csinálok egy alapbeállítást, remélem megjavul, mert más ötletem nincs. A hibakódtároló üres. VCDS programmal néztem az adatokat. A lambda érték és a hőmérséklet is jó. Egyébként igen, pesti vagyok.

Előzmény: ms1964 (37904)
bgombas Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37921

Létezik USB-soros átalakító: http://www.aten.com/products/productItem.php?model_no=UC232A#.VG5HyxNhlKY

de én a helyedben usb-s kábelt vennék, mert minek még egy plusz eszköz a sorba.

Nekem usb-s kábelem van, szintén xp-s laptoppal, a legolcsóbb kínai fajtából, kellett hozzá drivert vadászni a neten,

és úgy beállítani, hogy 1-4 közötti portszámot kapjon (nekem alapból talán 3-as lett),

és azt a portszámot kell beállítani a porgramokban (VAG-COM, SIMOS) is.

Az enyém a simossal működik, a vag-commal, mivel az csak próbaverzió csak korlátozottan,

kiolvasni és logolni tudok vele, de a törlések már nem mennek neki.

Valami ilyesmi:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=vag+kkl+409.1&_sop=15

kb. 1400 forint házhozszállítva, ennyit nekem akkor is megért, ha csak egyszer működött volna.

A soros azért már elég drága, legalábbis itt:

http://www.ebay.co.uk/itm/RS232-OBD-2-KKL-Diagnose-Interface-VAG-Fahrzeugdiagnose-Fehler-lesen-loschen-/151015451150?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item232938ea0e

 

Előzmény: Stickmaster (37920)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37920

Sziasztok!

A hétvégi fojtószelep  tisztítás után ma volt az első éles indítás. Nem ért nagy meglepetésként, hogy a fordulatszámmérőm olyan 2000 körül állt meg DE!!! Maga az indítás olyan volt, hogy ilyet még mióta megvan az autó sem tapasztaltam: a szó szoros értelmében pöcc-röff. Persze nyilván az önindító kipucolása is dob a dolgon. Sokkal finomabb is lett az alapjáratom, nincs már olyan "kopogós dízel hangja", mint eddig. Ergo a műtét sikeres volt, de még van egy kis lábadozás. :)

Szándékomban áll venni diagnosztika kábelt, aztán a sokat dicsért Simos progival elvégezni az alapbeállítást, DE!!! nem tudom, hogy milyen végződésű kábelt vegyek. Ugyanis választható, hogy USB vagy soros port. Olvastam régebbi hozzászólót, akinek USB-vel nem sikerült az alapbeállítás. XP van a laptopunkon, azzal nem lesz baj, de soros port nincs sajnos. Végső esetben kiviszem az asztali gépet, de jobb lenne ha menne USB-vel :) Szóval: valakinek tapasztalat ez ügyben?

potyi20 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37919

hi.   ma takaritottam itthon,es talaltam feleicia muszerfalt,egeszorcsoportot.minden muodik benne,csak a forudlatszammero nem. Nemakarom kidobni,ezert valainek odaadnak 10 euroert.ha lehet gyorbe tudnam atvinni. ha valakinek kell irjon mailt. koszi.

ms1964 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37918

Olvass vissza 1-2 évet. Volt igy felvidéki srác, aki nagyon nagy király ebben a témában (angyal szemek, spec. kárpit, stb.) Talán Taresz volt a nickneve.

Előzmény: Bogyó94 (37914)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37917

Hello!

Csak a képzelet és a pénztárca szab határokat: karosszérián a tuninglámpa, légterelők, sportosabb első-hátsó lökhárítók, esetleg küszöb és sárvédő szélesítés sokat dob :) Motorikusan nem tudom mennyire akarsz belemenni, sportlégszűrő, sportkipufogó, "motoroptimalizáló chiptuning", stb, stb...  

Előzmény: Bogyó94 (37914)
bgombas Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37916

Bocs, de ezt nem tudom, az enyém 2001-es.

De szerintem kérdezd meg őket, biztos tudják, mert szervizelnek is:

http://skodapatika.hu/spd/6U0837061AU/Skoda-Felicia-kulcsos-ajtozar-javito-gyuru-1998-to

Előzmény: daddy5 (37913)
2.5 tds Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37915

Üdv! keresek 50 kw-os feli váltó tartó bakot-/bal oldalt a nyúlványhoz csatlakozik a bak /Illetve a váltó zárófedelét/dekli vagy dekni/ amiben az 5.sebesség található! ha van vkinek jelezze! köszönet!

 

Bogyó94 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 37914

sziasztok! kéne egy kis segítség! első autóm egy 2001-es 1.3as felicia kombi. meg vagyok vele elégedve, de szeretném kicsit "tuningolni"... 20 vagyok, gondolom ezért. egyelőre ki szeretném pofozni.. rohad a sarkokon, és már megvannak az új elemek, illetve a nagyokat csiszoltatom. milyen tippet tudtok adni esetleg a feljavításra? (optika-motor) Köszönöm, egy lelkes felicia tulaj :)

daddy5 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 37913
bgombas 2014.10.28. 37687


Amit linkeltél zárjavítót, az jó lehet 96os Felihez is?
Gyula T Creative Commons License 2014.11.19 0 0 37912

Sziasztok, megköszönném ha segítségképpen leírnátok , ha valaki tudja , hogy Felícián hogyn lehet cserélni az önindító behúzómágnest

NYISZI2 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37911
Köszönöm! Ez lesz az újévi projekt!
Előzmény: stemplis (37908)
daddy5 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37910
Köszi, írtam is neki :)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37909
Előzmény: daddy5 (37907)
stemplis Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37908

Na, így már mindjárt más! :)

Az okozhatja a szelepszárszimmeringek elöregedése, "üvegesedése". Az alkatrész viszonylag olcsó, de a szerelők hajlamosak a cseréhez levenni a hengerfejet is, ami további "felesleges" kiadásokhoz vezet(het). Érdemes olyan szerelőt keresni, aki lebontás nélkül is "hajlandó" vagy inkább úgy írom, hogy ki tudja cserélni.

 

 Vagy rosszabb esetben a henger, ill. a dugattyúgyűrűk kopása okoz ilyet, de ez már zsebbenyulós munka. Ilyenkor érdemesebb más viszkozitású olajjal megpróbálni, hátha kevesebbet fog fogyasztani belőle.

 

Amit még esetleg javasolni tudok, hogy próbáld meg más márkájú olajjal is, mert tapasztalatom szerint van olyan olaj amit jobban "csipegetnek" az autók.

 

 

Előzmény: NYISZI2 (37902)
daddy5 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37907
Sziasztok,

Váltószoknyára lenne szükségem. Tudtok valami helyet ajánlani?
bgombas Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37906

Ez meg lemaradt: http://www.motordiag.cz/msm

Előzmény: bgombas (37905)
bgombas Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37905

Próbáld ezzel, angolul is van már. Kimondottan Felicia Siemens MPI vezérlőhöz van.

Előzmény: tysonkacs (37903)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37904

Mások a Simonis programra eküsznek.

 

A linket alább megtalálod több helyen is. Keress rá.

 

Véletlenül nem pesti vagy?

 

Előzmény: tysonkacs (37903)
tysonkacs Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37903

Sziasztok!
Vettem diagnosztikai kábelt a Feliciámhoz, de VCDS lite programmal nem tudok fojtószelep alapbeállítást csinálni, mert nem full verziós. Tudtok segíteni, hogy honnan lehet letölteni a teljes programot, vagy tudna valaki küldeni aktivált progit? Segítségetek előre is köszi!

NYISZI2 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37902
Szia! Selenia 10w40 olaj van benne. Csak 3 hónapja van meg a kocsi, nálam nem volt megfozve a motor. Meg cseréltem rajt szelepfedél tömítést, mert ott eresztette.
Előzmény: stemplis (37899)
felicia 55555 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 37901

Szia nagyon  egyetértek akkora marhaságot tudnak mondani hogy az ember rosszul van, Kiveri a víz egyből .szerintem a fele szerelő brigád átképezték valami más szakmából ,nem beszélve mikor a jó alkatrészek szervizből kihozod és megváltozik a fél autó a motortérbe nem ritka dolgok ,kicserélnek mindent ami kell nekik.Természetesen tisztelet a kivételnek de nem sok van.ez ma helyzet .

Előzmény: stemplis (37900)
stemplis Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37900

Az autó szép, vélhetően gondozták is. Kár lenne a vételt feljelentéssel beárnyékolni.

A vezérlést csak akkor kell cserélni, ha nagyon csörög. Nem km függő. De, ha csörög, akkor sem befolyásolja nagyon a vezérlést, leállni biztosan nem fog miatta.

A csere egy szerelőnek viszonylag egyszerű, ha ért hozzá. Általában akkor szokták bonyolultnak mondani, ha fogalmuk sincs róla..

A leállást szerintem csak apró hiba okozhatja, ami feltehetően tisztítással orvosolható.

Én átnézném, megtisztítanám a csatlakozókat, a légtömegmérőt, megnézném a gyertyákat, hogy milyenek. Sőt még a benne lévő benzint is kijárnám és tankolnék bele valami megbízható kúton.

 Nem írtál arról, hogy; milyen benne az olaj? Mennyire megy fel a vízhőfok?

Bocs, ha egy kicsit "száraz" a hozzászólásom, de amikor olyanokról olvasok, hogy félisten szerelők, a hozzá nem értő tulajdonosok előtt megjátszák a nagytudásút, miközben ökörségeket beszélnek... Az ilyenek, ha hozzányúlnak több kárt okozhatnak, mint hasznot...

Előzmény: Feliciaboy (37888)
stemplis Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37899

Hát ettől a nagyobb gáz csak az lenne, ha kétszer ennyit enne ;)

Milyen olajat használsz? Milyen gyakran cseréled? Milyen gyakran főzted meg a motort?

A tömítések milyenek, nem folyik valahol belőle? Mióta eszi az olajat (ennyire) ?

Szóval, lenne mit tisztázni előtte.. :)

Előzmény: NYISZI2 (37891)
stemplis Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37898

Már írtam neked, hogy vedd ki a csomagtérvilágítást és tegyél a helyére egy 120-as utastérvilágítást. Abban van beépített kapcsoló. A mérete megegyezik, csak be kell pattintani a helyére. Aztán, ha lesz időd, akkor megkeresed a hiba okát is, de addig nyugodtan használhatod a riasztót is,mert nem fog bekapcsolni. Ennyi.

Vagy még azt is lehet, amit a márkatárs írt, vedd ki az izzót..

Előzmény: rajmipapa (37895)
apas. Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37897

jaj, a zárba van beépítve

Előzmény: apas. (37896)
apas. Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37896

ideiglenesen miért nem veszed ki az izzót?

Előzmény: rajmipapa (37895)
rajmipapa Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37895

Üdv. Urak (és Hölgyek)! Megtudná mondani valaki, hol a fészkes fenébe van a csomagtér világítás mikrokapcsolója, ami segítségével felnyitáskor fel-, záráskor lekapcsolódik a csomagtérben a lámpa? Ugyanis nekem vélhetően ott lehet valami bibi, de még nem tudta egy villanyász sem bevállalni a javítást. Magam próbálom orvosolni a helyzetet így, mert közben használni is kéne a verdát. Most a garázsban csak úgy nem eszi az áramot, ha fel van nyitva csomagtér ajtó. Ha lecsukom elkezd a csomagtérben világítani. A hétvégén egy éjszaka alatt leszívta az aksit, amikor a gyerek merő jóindulatból lecsukta, mivel nem tudta, hogy direkt hagytam felnyítva, hogy ne világítson. Még a garázsban nyitva tudom hagyni, de az utcán nem ugye nem hagyhatom nyitva, tehát rövid időn belül meg kell oldanom a helyzetet. Üdv.

NYISZI2 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37894

füstöl is elegge. 178000 km van benne.

Előzmény: arthur877 (37893)
arthur877 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37893

Na azt meg kell nézni, hol folyik, mert nekem 400.000 km van az 1,3-as MPI-ben de ennyi olajat nem eszik meg 15.000 km alatt sem!

Ha ezt "megenné", akkor úgy kellene füstölnie, mint egy fasza régi Ikarus-nak, csak kékesen...

Előzmény: NYISZI2 (37891)
arthur877 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37892

Itt vagyok, de működik az email címem is, ha ráklikkelsz...

Előzmény: pami66 (37890)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37891

Sziasztok!

1.3 lxi feliciam 1500km en megevett kb 6-7 deci olajat. Mennyire gàz ez szerintetek ? Mi ilyenkor a teendő? Koszi a valaszokat!

pami66 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37890

helló. arthur 877 et keresném egy 2012 -eshozzászólás miatt!

nagydajab Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37889

Szia!  Bocs de én is csak most láttam meg a válaszod. Én Érdi vagyok esten nem igazán járok, csak alkalomszerűen. 2000-be jó? Mélem nyilvános tudsz oda válaszolni Szia 

Előzmény: Stickmaster (37841)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37888

ms1964 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37887

 A jó szerelő kincset ér. Mi meg egymást támogatjuk tapasztalatokkal, tudásunkkal. Ha van egy kis affinitásod a szerszámokhoz, sok mindent magad meg tudsz javítani a Felicián.

 

A fényképet nem látom az autódról, valami nem kerek.

 

Kezd már rozsdásodni?

Előzmény: Feliciaboy (37886)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37886

 

A srác több autót javított már életében, mint ahány kigurult borsod megyében a szalonból az elmúlt 10 év alatt. Én pedig erre reflektáltam. :) Ismerek pár szerelőt... Ő valós rutinnal rendelkezik.

Előzmény: Szkotti1 (37885)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37885

" Azt mondta a vezérlés is olyan ezeknél az MPI-nél, hogy nem szívesen kezd bele. Valamiért mindíg visszajön 20-30 ezer kilóméternél a csörgés."

Erre reflektálva írtam, hogy nem bonyolult a dolog, és nem, nem ettől áll le az autód.

 

" igazi vezérlés technikai főisten"

Megtisztelsz, de még az alisten szinttől is messze vagyok. A megoldást leírtám előttem ketten is, nem akartam szajkózni.

Előzmény: Feliciaboy (37882)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37884

A vezérlést azért akarom cseréltetni, mert 108 ezernél egy használt autónál joggal gondolhatom úgy hogy "nem árt". De az alapvető problémám nem a lánc. :) Erről az előzőkben esett szó.

arthur877 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37883

Egy lánccal 100.000 km feletti futást tudhatsz le a szakadás veszélye nélkül! (Olyan rövid a kétsoros lánc, hogy nem tud elszakadni.)

A lánc folyamatosan zörög egyre erősebben és kb. ennyi a baja. Persze egy rohadt hosszú etap után az újjal a csendet leszámítva jobban is ugrik a kicsike, mivel nincs a vezérlésnek az a töredék foknyi csúszása sem, de ennyi...

Előzmény: Feliciaboy (37882)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37882

Értem én..csak ebbe gyári a lánc, és nem utángyártott. Mint gyakorlatilag minden más is. leszámítva az olaj és levegőszűrőket. De megnyugtat hogy igazi vezérlés technikai főisten is próbál segíteni. Bár a véleményen kívül mást nem olvastam ki a sorok közül.

Előzmény: Szkotti1 (37881)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37881

Hello, az 1.3.-as motor vezérlése kb. olyan bonyolult, mint egy fából készült háromszög alapú hasáb. A csörgés azért jön vissza, mert gagyi-f.s alapanyagból készítik a láncot és a lánckereket az utángyártók.

De az alapjáratleesés nem ettől van. Ha a vezérlés zörög, akkor alapjáraton is zörög, azt' cső, kb. ennyi a hibajelenség.

 

Előzmény: Feliciaboy (37880)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37880

Nagyon jó autószerelő barátom van. Opelban verhetetlen. Az a "szagról felismer minden hibát" típus :) Azt mondta a vezérlés is olyan ezeknél az MPI-nél, hogy nem szívesen kezd bele. Valamiért mindíg visszajön 20-30 ezer kilóméternél a csörgés. A szervízben garanciát is adnak.

De inkább ez a bajom most és ezt akarom orvosolni, mert amíg minden lámpánál és kereszteződésnél leáll, addig használhatatlan és balesetveszélyes. :(

Remélem megszeretem. Az F astrám a mindenem volt :)

 

Jelezni fogom az eredményt. :)

Előzmény: gyvelholm (37879)
gyvelholm Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37879

99 évi járgány az már MPI befecskendezős. Egy hozzáértő szervízben kell a fojtószelep tisztítást megcsináltatni és utána egy hibajel törlést, alapjárat beállítást kell kérned. Csak hozzáértőhöz vidd, mert sok szerelő csak hülyíti az embert. Én Opelos is vagyok, de 5 éve van egy 99 szeptemberi Felicsitám is, amit nagyon szeretek. Ez egyébként egy nagyon jó fórum (öt éve figyelem), segítőkész márkatársakkal. Járj szerencsével, aztán írd meg az eredményt!

Előzmény: Feliciaboy (37866)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37878

Mármint  ő :)

CharlieNK Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37877

Szép autó! Képet is teszel majd fel róla?

Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37876

Ha megoldja a problémát akkor mindenki jogosult! Én pedig nem tudok majd elég hálás lenni. :)

És ha már ennyi segítséget kaptam ideje megmutatnom. Ő volna az :D

ms1964 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37875

Szerintem is folytószelep tisztítás kell.

Akkor most jogosult lettem a sörre? Mikor és hol?

Előzmény: Feliciaboy (37873)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37874

Megcsinálhatod éppen magad is :) Egy 5-ös imbuszkulcs, egy lapos csavarhúzó, egy kombináltfogó, és valami jó kis koromoldó (pl féktisztító, WD40, ...) kell hozzá, meg egy negyed óra. Épp most csináltam meg a hétvégén, szóval hitelesek az adatok :)

Előzmény: Feliciaboy (37873)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37873

Köszi mindenkinek az eddigi tippeket. Amint megcsináltuk a javasolt javításokat (1-2 nap) ígérem küldöm a visszajelzést. Ha jó lesz és végre elkezdem szeretni is az autót, akkor mindenki vendégem egy sörre. :)

arthur877 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37872

Fojtószelep takarítás a megoldás, ez tuti!

Akkut lekötni! Minden hirtelen mozdulat a tengelyen, végzetesen károsíthatja, óvatosan a mozgatását!

Elvileg utána ki kellene törölni és alapbeállítást végeztetni rajta, de ha nem csináltatod meg rajta, akkor 1-2 ezer km-en át az alapjárat nem akar leesni azonnal ahogy elveszed a gázt...

Előzmény: Feliciaboy (37870)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37871

Cseréld le ezeket a "hozzáértőket", szerintem ezzel kezdd :) Én csak laikus hobbiszerelő vagyok (gépészként azért némi rálátással néhány dologra), alapvetően erről a fórumról tájékozódom, ezidáig mindig bejöttek az itt kapott tippek. Neked is ezt javaslom ha tényleg hozzáértőkkel akarsz megoldást találni a hibákra.

 

Viszont egy fontos dolog: ha tényleg csak a mocskolódott-oxidált dolgok lesznek a bibik, azoknak elő kellett volna jönni szerintem a próba- vagy a hazaúton, hiszen ez nem néhány 10-20-100 km alatt rakódik tele, okozva ezzel hibajelenséget (olvastam olyat, hogy 15000 kilométerenként érdemes pl fojtószelepet tisztítani)

 

Ismétlem, szerintem...

Előzmény: Feliciaboy (37866)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37870

Ezeket megcsináltatom...és köszönöm a tippet. Bízom benne segít, bár én azt vettem észre hogy nem csak kuplung kinyomásnál esik le. Egy piros lámpához közelítve mondjuk 50-es tempóval kiteszem üresbe és mire odaérek leáll és csak begurul. :( Azt mondod gyakorlatilag ugyan az a hiba és megoldás lesz rá? :)

 

Ha igen jövök egy sörrel :)

Előzmény: O.Zsé. (37868)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37869

Vezérléscsere még nem volt és most van benne 108 ezer km. Szóval egyébként sem árt. Én is teljesen laikus vagyok és lassan a feljelentésen gondolkozok az eladó felé, mert gyakorlatilag így használhatatlan az autó. Amikor kipróbáltuk semmi baja nem volt. Most meg 6-an 6 féle hibára gyanakodnak. :(

Én pedig sajnos egyáltalán nem értek hozzá.

 

Előzmény: CharlieNK (37867)
O.Zsé. Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37868

Én EBBEN A HOZZÁSZÓLÁSBAN írtam róla.

Előzmény: Feliciaboy (37866)
CharlieNK Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37867

Én nem értek a Feliciához, de biztosan kizárom:

-az önindító gondot,

-az akku gondot,

- a vezérlés gondot

 

Én a fojtószelep ház takarítást venném előre, de majd jönnek a hozzáértők és megmondják. Én eddig mindig kaptam segítséget.

Előzmény: Feliciaboy (37866)
Feliciaboy Creative Commons License 2014.11.17 0 0 37866

 

Szép napot mindenkinek!

 

Opel után egy 99-es Skoda Felicia tulajdonosa lettem.

Sajnos a legelső rossz tapasztalatom beárnyékol mindent egyelőre. Hazahoztam annak rendje módja szerint. Kb addig bírta..másnap kezdődött a gond. Gyakorlatilag alig van alapjárat. Minden egyes piros lámpánál, de még néha egy szimpla kanyarnál is vissza 2-be úly leesik az alapjárat hogy töltöttség visszajelző kigyullad+olj jelző kigyullad...és off.

 

Hallottam már akksi cserét..bár van aki azt mondja hogy ha akksi gond lenne, akkor reggel nem indulna pöccre.

 

Önindító és trafó cserét.

 

A legjobban hozzáértő ismerősöm azt mondja egy vezérléscsere meg fogja oldani.

 

Valakinek ötlet, tapasztalat, bármi? Én teljesen laikus vagyok.....és gyakorlatilag így szinte használhatatlan az egyébként makulátlan első gazdás, csilli-villi autóm. :(

gyvelholm Creative Commons License 2014.11.16 0 0 37865

Jól mondja svgyula. Az MPI típusok központi vezérlője nem felejt! Csak a központi befecskendezősnél a "Monotronic" ECU a felejtős.

Előzmény: Stickmaster (37862)
svgyula Creative Commons License 2014.11.16 0 0 37864

Szia! Előtte indított? Ha igen a behúzótekercset jól raktad a helyére? fel lehet rakni fordítva is mármint 180°-al elforgatva úgy nem indít. Ha minden jó akkor nézd meg, hogy a sárga vezeték ami rámegy a behúzótekercsre indításkor ad-e át feszültséget. Ha nem akkor a zárbetétet kell cserélni. Nincs relézve ez sehol. Kulcs elfordít-feszültség megy-relé behúz-motor forog. 

Előzmény: pami66 (37863)
pami66 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 37863

helló. k.b egy hete irtam az inditási problémákról .A tanácsaitok után szétszereltem megtisztitottam az indito motort és a behuzó tekertcset is amennyire szét lehetett szerelni.Ezután még a helyére szerelés előtt kipróbáltam az inditó motort egy inditó kábel és egy vezetékkel. A motor be is huzott és forgott is.Ezután a helyére szereltem az öninditót és bekötöttem a két vezetéket,inditottam de nem történt semmi.  Egy vezetékkel az akksiról külön áramot adtam a behuzó tekercsre a gyujtás kapcsoló gyujtás állásban,és a motor beindult. A kérdésem az hogy a gyújtás kapcsolóval van gond vagy vallamelyik rellével. Ha halaki tudja hogy a biztositék dobozban melyik rellé mire dolgozik az irja már meg .

Stickmaster Creative Commons License 2014.11.16 0 0 37862

2001. májusi 1.3 MPI, úgyhogy azt hiszem igazad lehet. Mindegy, még nem néztem, majd rájutok még ma remélem :)

Előzmény: svgyula (37861)
svgyula Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37861

Szia! Ha jól(?) tudom neked MPI Bosch vezérlővel van és az sajna nem felejt. A központis monotronik vezérlője az igen!

Előzmény: Stickmaster (37860)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37860

Fojtószelep tisztítás meg volt. Igazán nem nagy dolog, csak jó vékony ujjak segítettek volna kicsit :) De azért megoldottam. A leírásom szerint ha a "számítógépe" jó pár órát áram nélkül marad, akkor alapbeállításra áll, úgyhogy akksi nélkül hagytam, holnap kiderül :)

Előzmény: svgyula (37850)
skodris Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37859

Hello!

Mióta csinálja ezt a kormolást?

Leírok pár dolgot ami miatt füstölhet feketén.

- a motor rossz üzemanyaggal dolgozik ( üzemanyag csere segíthet)

- eltömődött a légszűrő (légszűrőt tisztítani vagy cserélni)

- rosszul van beállítva az üzemanyag befecskendezési szög ( befecskendezési szöget beállítani)

- rosszak a porlasztók (porlasztókat kiszerelni és próbapadon bemérni, ill. javítani)

- adagoló szivattyú hibás (adagolót leszerelni és szakműhelyben bemérni, javítani)

Előzmény: dízelfelícia (37855)
András52 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37858

üdv.      Nem lett volna gazdaságosabb egy jó használt :-)

Előzmény: mazsolmaany (37854)
András52 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37857

spurit neki,első alkalommal duplát neki. /az előírt adag/. Megnézném a kipufogó gáz  visszavezetőt is -nem szorult meg nyitott állásban?

Előzmény: dízelfelícia (37855)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37856

Ettől tartottam, hogy engem is utolér... Valamikor rég töltöttem le egy fotókkal illusztrált folyamatleírást, azt előbányászom és megcsinálom. Az alapbeállítás meg ha indokolt lesz szintén elvégzem, arról is van leírásom :)

Előzmény: svgyula (37850)
dízelfelícia Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37855

sziasztok. nekem egy 98-as felim van 1.9D motorral.  a kelleténél jobban kormol. mi lehet a baj? én porlasztócsúcs cserére gondoltam.

mazsolmaany Creative Commons License 2014.11.15 0 0 37854

Üdv!Rég jártam erre!Egy két ismerős név azért akad... :-)Újra használjuk az ötajtós Feliciát!3év állás után nem kis mutatvány volt vizsgaképes autót csinálni belőle.

 

svgyula Creative Commons License 2014.11.14 0 0 37853

Szia! Ha ráindítasz nézd meg van-e a sárga vezetéken feszültség DE csak akkor ha indítasz. Ha nincs akkor gyújtáskapcsoló betétet kell cserélni. Ha van akkor vagy kicseréled a behúzótekercset vagy szétszeded és tisztítod(pénztárca-idő függő) tulajdonképpen semmi más mint egy tekercs aminek elő szokott fordulni, hogy a testre forrasztott vége elengedi. Azt viszont rendes méretű páka nélkül reménytelen vállalkozás visszaforrasztani. Valamint ha szét van szedve akkor annak a két csavarnak amire a vastag kábel megy a belső felét is ill. az azt rövidre záró "T" alakú réz alkatrészt is le kell fémtisztára takarítani. annak az oxidációja is igen komoly gondot tud okozni indításkor.

Előzmény: pami66 (37845)
mzts Creative Commons License 2014.11.14 0 0 37852

Rozsdás? Az nem kifejezés... 

Kívül még csak volt némi lemez meg gitt, de alulról 3 centi szélesen, 30-40cm hosszan porrá volt rohadva. 

 

Az lett volna az igazi ha én csinálom (Favoritomat én szedtem rendbe) de most nem volt rá idő.

Ismerős karosszérialakatos csinálta, 50ezerbe fájt, ebben volt:

-hátsó ívek cseréje (kombi)

-4 db küszöb vég javítás

-doblemez korrózió javítás (ez a 30 centi rész hátul két oldalt, elől is egy kicsike)

-padlólemez javítás a hátsó kerékdobok mögött

-hátsó futómű bekötési pont rozsda javítás (jobb oldal)

-kipufogórendszer javítás (katalizátor beszerelés)

-alvázvédőzés

-hátsó ívek színre fújása két oldalt

-dobbetétek berakása

 

Ebből az 50ből 42 volt a munkadíj, 4 a bontott katalizátor, 2 szórógitt, 2 borravaló.

Én vittem anyagot: dobbetétek 7,5e, sárvédőívek 8e, alvázvédő 8e, 2k festék 6e.

 

Előzmény: Victor86 (37848)
nagyg80 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37851

ezek szerint az akku jonak tunik.lehet nem huz be a behuzotekercs.igaz nem felician ,de en jartam mar ugy,hugy berohadt es nem tudott behuzni.probald meg a behuzotekercset megkopogtatni kicsit es utanna raprobalni . a nincs megserulve egyik vezetek se?ha nincs meg a megfelelo keresztmetszet ,mert kicsit meg van szakadva a kanoc attol meg feszt tudsz rajta merni ,de nem fog mukodni ,mert eleg nagy aramot nem tud adni.

Előzmény: pami66 (37845)
svgyula Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37850

Fojtószelep tisztítás kellene. Valószínűleg nem találja az alapjárati állást azért megy le. De ha letakarítod akkor meg lehet, hogy kell egy alapbeállítás gépről.

Előzmény: Stickmaster (37847)
rajmipapa Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37849

Köszönöm a segítséget. A legjobb lesz, ha elviszem az autóvillanyászhoz.

Előzmény: stemplis (37846)
Victor86 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37848

Hello,

Rozsdás volt a kerékíved? Te csinaltad meg magadnak?

üdv

Előzmény: mzts (37843)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37847

Hello!

 

Befejeztem az önindító takarítást.

Kicsit későn láttam meg a kommentedet, így ez a lépés (mármint a szegmensek csiszolása)kimaradt... Majd legközelebb.:) Egyébként (bár szétbontva most láttam először testközelben) megítélésem szerint nem volt rossz állapotban a kicsike, oxidáció, oda nem illő dolog nem sok volt rajta, szénkefék nem kopottak túlzottan, bár lehet ez annak volt köszönhető, hogy bár 2001-es az autó, abból az utolsó két évet száraz garázsban töltötte :) A legjelentősebb javulás a csapágyakban volt tapasztalható, azok úgy siklanak a WD40-től, mint a villám :) Összepakolás után szépen indult, szóval a foglalkozás elérte célját.

 

Más!

 

A múltkoriban kicseréltem a hőfok jeladót, utána kicsit emelkedett az alapjáratom (1000 körülre), de mostanra magától beállt (nem mentem vele csak pár métert előre hátra, és néhányszor le volt véve az akksi). Indítsákor szépen stabilan áll 800 körül. Újratanulta vagy nem tudom, mi, de most már mást produkál: hideg motorral hirtelen gázt nyomva fullad a kocsi, ha óvatosan nyomom, akkor szépen emelkedik. Gázelvételkor meg lemegy olyan 500 körülre, ingadozik kicsit (gondolkodik, lefulladjon vagy se), aztán beáll stabilan 800-ra. A hirtelen gázadásra fulladás üzemmelegen megszűnik, de ez a visszaesés megmarad.

 

Ötlet? :)

Előzmény: Szkotti1 (37844)
stemplis Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37846

Igen összefüggésben van.

Valahol letestel a vezeték. Az ajtóknál vannak azok a kis nyomókapcsolók, amik jelzik a nyitott ajtókat. Azokat érdemes átnézni, vagy azoknak a vezetékeit. Lehet, hogy valamelyik le van csúszva a kapcsolóról és letestel. Ez egyenes oka annak, hogy világít a lámpa az utastérben.

Továbbá van még egy kapcsoló a motortérben is és ha jól emlékszem, akkor a csomagtérajtónak is van.

Nekem is volt ilyen problémám, amikor megvettem az autót, a bal hátsó lámpa környékén volt valami vezeték, ami letestelt, de pontosan a hiba megoldására nem emlékszem már.

 

De azt biztosan tudom, hogyha világít az utastérben a lámpa, akkor beriaszt a riasztó, próbált meg úgy is, hogy kikapcsolt állapotban is beriaszt-e.

Még annyi eszembe jutott, hogy amikor megvettem, az volt az első, hogy kicseréltem a csomagtérvilágítás rég 120-as utastérvilágításra, azon van kapcsoló. A mérete megegyezik, csak kisebb izzó kell bele.

Az is lehet, hogy ez oldotta meg a riasztó bekapcsolás problémát, de nem mondom biztosra.

Előzmény: rajmipapa (37840)
pami66 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37845

helló.leszereltem és szétszereltem az inditómotort,igaz csak a motor részét megcsiszoltam a kommutátort ellenöriztem a szénkeféket majd összeszereltem és felszereltem.felcsavaroztam a vastag vezetéket és a vékony sarus vezetéket is a helyére tettem . ezután következett az inditás de még egy kattanás sem hallatszott.inditáskor az akksi feszültsége minimálisan csökkent. a vatag vezetéken inditás nélkül is tudok mérni kb 12-12.5voltot,a vékony vezetéken csak inditáskor lehet feszültséget mérni. szerintetek mi lehet a baj hogy nem indit az inditó motor?

Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37844

Szerintem nem korom volt az, amit láttál, hanem kuplungpor. Ha kormos, az nem annyira normális :o)))

Ha folytatod tovább, lényeges lépés a kommutátor szegmensek csiszolása. Én ilyen esetben a szegmensek közötti szigetelőanyagot is kikaparom 1-2mm mélyen (vasfűrészlap segít), a bronzkefék csatalkozófelületét is meg lehet simogatni finom csiszolóvászonnal, és a végén adni neki egy korty kontakt-tisztítót.

Előzmény: Stickmaster (37842)
mzts Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37843

Én is most (1,5 hónapja) tettem dobbetétet a kicsikébe, kasztni rendbetétel után.

 

Kuzbinál vettem, ott volt legolcsóbban(7500 a szett ha jól emlékszem).

 

Előzmény: boti19871125 (37838)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37842

Tegnap hozzáfogtam az önindító kipucolásához. A leírtak szerint akku saruk le, önindítót megkeres, minden csatlakozó cuccot leköt. A 10 perces leszerelés valóban annyi, de abból 8 perc megfelelő hosszúságú 17-es kulcs keresgéléssel telt (egy normál 17-19-es túl hosszú, felütközik a hűtőben, meg a ventilátor házában...), de addig legalább hatott a csavarlazító :)

A mellékelt rajz szerinti két területet sikerült megpucolnom, plusz a képen nem látható két rezezett menetes csapot, a hozzá tartozó összes anyával, alátéttel, saruval.

A középsővel kezdtem, 4 darab belső kulcsnyílású (imbusz) csavar fogja a fedelet, azokat kitekerve szépen szétjött. A burkolat külső része (ami belóg a blokkba) az kormos volt, nem tudom az normális?

Van rajta 2 csapágy, azok kaptak egy kis WD40-et, csodát művelt velük :)

Utána összeraktam, tovább léptem a felső területre.

2 ugyanolyan belső kulcsnyílású (imbusz) csavar oldása után a rugó szétlökte, de hálistennek nem potyogott szét, így rajz nélkül is egyértelmű volt az összeszerelés tisztítás után.

 

Ezután sötét lett, meg az asszony is hupákolt, tehát ebből az állapotból folytatom ma délután :)

Előzmény: svgyula (37802)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.13 0 0 37841

Szia!

Csak most láttam a kiírásod :) Mennyiért válnál meg tőle, és hogy tudnánk megoldani az adásvételt? Én Heves környékén mozgok aktívabban, de a környék nagyvárosai, vagy Budapest is megoldható lenne :)

Előzmény: nagydajab (37814)
rajmipapa Creative Commons License 2014.11.12 0 0 37840

Sziasztok!

 

Valaki tud tanácsot adni, hogy miért lehet az, hogy Feliciám csomagtér világítása a csomagtér nyitott állapotában nem ég, zárt állapotban pedig sajnos ég. További probléma, hogy középső helyzetben a beltéri lámpa nem alszik ki ajtózáráskor. Szerintem ezekkel az elektromos problémákkal függhet össze, hogy a központi záras riasztó a lezárást követően kb. 30 másodperc múlva el kezd riasztani, mintha nyitott ajtót érzékelne. Azért gondolom, hogy ezek összefüggésben lehetnek, mert eddig egyik jelenséget sem produkálta, s most mindhármat. Előre is köszönöm a segítségeteket.

ms1964 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 37839

Ott van, hogy 1994 decembertől 2001. júniusig gyártott Felikbe jó. Vagyis az összesbe.

 

Nekem van dobbetétem, már 2 éves korában betettem. Tök boldog voltam egy évtizedig, hogy milyen gondos gazda vagyok én! Aztán megjelent az első rozsdafolt, majd a második, pont ott, ahol mindenkinek: a sárvédő ívekn, hátul.

 

Most azt gondolom, annak éri meg a betét, aki sokat megy kavicsos, sáros úton, ez megvédi a kerékjáratot belülről. A rozsda viszont attól van, hogy ott egy üreg van, amiben belül lecsapódik a pára, és emiatt mindig vizes. Leginkább az lenne a hasznos, ha ezt az üreget kinyitnánk, hogy szellőzzön, száradjon. ( A Samara ajtaja volt ilyen kopoltyús.) Sajnos elképzelésem sincs, hol kellene kifúrni, hogy jó legyen.

 

Talán van itt tájékozottabb márkatárs, aki tud segíteni. Addig meg 10 évente veszünk két javító ívet, megy sprayt.

Előzmény: boti19871125 (37838)
boti19871125 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 37838

Sziasztok!

 

Régi hűtőrácsos 1.3-as 1995-ös feliciába beszerelhető lenne az alábbi műanyag dobbetét? Gyárilag nincs benne semmi.

 

http://www.fekmester.hu/muanyag_felszerelesi_cikkek/muanyag_felszerelesi_cikkek/skoda/felicia/benzin/1.60/1995/klokkerholm/

 

Még az lenne a kérdésem, hogy használ e valamit érdemes e berakni.

 

Köszi, Ádám

 

 

tordaitibi Creative Commons License 2014.11.12 0 0 37837

Te az indítókulcsot tartsd start állásban,

valaki meg egy kalapácsnyéllel jól verje oldalba az önindítómotort.

Ha elindul, akkor szénkefe elkopott, csere. 

Előzmény: pami66 (37827)
svgyula Creative Commons License 2014.11.11 0 0 37836

Szia! Itt ezt a hozzászólást olvasd el 37783. Engem hónapokig szívatott.

Előzmény: pami66 (37827)
apas. Creative Commons License 2014.11.11 0 0 37835

üdv! nálam 1,5 évig, kb 35000 Km-t tudott.

Előzmény: kicsinelly (37832)
mzts Creative Commons License 2014.11.11 0 0 37834

Favoritnál (ami ugyanaz mint a felicia csak más az ékszíjtárcsa) meglepően jól szolgált a wika mindkét autóban. Míg a korábbi (2x annyiba kerülő) snr vízpumpa 13 hónapot bírt, a wika több mint 5, ill 3 évet (5 év után összetörött az egyik autó, a másik meg 3 év után el lett adva). 

 

Egyetlen gyengéje, hogy (favoritnál, gondolom a feliciásnál is)  a benne lévő motortartó szilentblokk lágyabb gumiból van mint a gyári, így egyesben nagy gázzal indulva koppig elmozdulhat, és a két összeérő fém morgó kerregő hangot adhat. Ezt mi mindkét autónál a két fém közé tett gumilappal oldottuk meg, hibátlan volt.

Előzmény: kicsinelly (37832)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.11 0 0 37833

Nem mondom, kell hozzá szerencse, már ahhoz is, hogy legyen 4 egyforma jó méretű gumi :) Én egy egri gumis műhelyben vettem ezt, akik árulnak használt gumikat is. Egyik kollégám ajánlotta, ő a felesége Corsa-jára 6000/db-ért vett tőlük 4 igazán szőröset, ezen felbuzdulva látogattam el hozzájuk és nekem is szerencsém volt.

Egyébként legjobb egy osztrák vagy német ismerős-kolléga.

Előzmény: ms1964 (37830)
kicsinelly Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37832

Üdv,

 

Wika vízpumpával milyen tapasztalatok vannak?

 

Köszönöm!

david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37831

Szemben àllva a blokk jobb oldalàn van be gravìrozva amotorkòd. Az tuti a valòdi. Ha b-s akkor 40kw.

Előzmény: rencsike1985 (37826)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37830

Hol lehet ilyan állapotú gumira szert tenni? Én csak 4-5mm-es, 5-10 éves gumikat találok a neten.

Előzmény: Stickmaster (37823)
nagyg80 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37829

Akksi vagy önindtó.mértél feszt az akkun?

Előzmény: pami66 (37827)
Victor86 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37828

Üdv

lengőkarcsere mennyibe fáj?

pami66 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37827

Üdv mindenkinek.Segitséget kérek az alábbi problémához.K.b egy hete jelentkezett először hogy inditáskor nem kezdett pörgetni az inditómotor csak egy kattanást lehetett hallani irányábol.ezután még kb 3x4x5xvagy10 inditásra pörgette be a motort.A helyzet azota rosszabb mert már csak kattog vagy nem de nem indit.Ha volt  ilyen hibátok irjatok rola mi a lehetöség a meg szüntetésre.

rencsike1985 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37826

Szia!

 

Sajnos nem találtam meg ennek az okát és az a baj hogy a törzskönyvébe is 50kw van írva.

Előzmény: rencsike1985 (36879)
rencsike1985 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37825

Szia!

 

nekem is ugyan ez a probléma amit most leírtál!sajnos a törzskönyvébe is 50 kw van írva!

Előzmény: rencsike1985 (36881)
skodriwagen Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37824

Jut eszembe a múlt heti fogyasztási témához annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a hétvégén kifogyott a telitankom. A napi számláló pedig 934km-nél állt ebben a pillanatban. Tovább nem mertem húzni, tankolás nélkül. Az egész jó kis fogyasztást jelent...

Stickmaster Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37823

Szintén használtat, osztrák import tökéletes (főleg a téli, mert ott 2 évesnél idősebb gumi nem lehet autón), 7000 volt darabja, Bridgestone Blizzak LM20 , itt-ott még szőrös :)

Előzmény: ms1964 (37803)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37822

Hello!

 

Emlékeim szerint 2 csavar, ahogy írták is a lámpák mellett, 2 pedig a ködlámpák fészkében van. Nekem a ködlámpás furatok szabályszerűen kiszakadtak a lökhárítóból, emiatt lógott az eleje. Tudományosan "megvasaltam", azóta úgy áll, mint a parancsolat :)

Előzmény: CharlieNK (37818)
skodriwagen Creative Commons License 2014.11.10 0 0 37821

Szia! Ezt most annyira nem értem. Ha az autó kisteherautóként volt forgalomban egy EU-s országban, és maximum 3 személyes ZÁRT kivitelű, akkor itthon regisztrációs adó mentes.

Ha pedig a kinti műszaki vizsga már lejárt, akkor egyedi forgalomba helyezést + műszaki vizsgálatot kell kérni a területileg illetékes NKH-nál. Ha nincs műszaki, akkor nincs honosítás sem. 

Előzmény: MG Petimester (37816)
tordaitibi Creative Commons License 2014.11.09 0 0 37820

Csúszógyűrűt lehet esztergálni is, 

ha cserélte, akkor nagyon tojás volt már.

Örülök, hogy jó lett.

Előzmény: kisnovi79 (37811)
bgombas Creative Commons License 2014.11.08 0 0 37819

A nyakamat nem teszem rá, de nekem úgy rémlik, mintha a lámpa alatti takarót kellene hozzá levenni.

Azt egy csavar tartja, ha felnyitod a motorháztetőt, akkor a hűtő felőli oldalon van felfogatva.

Ha azokat levetted, többet fogsz látni.

Előzmény: CharlieNK (37818)
CharlieNK Creative Commons License 2014.11.08 0 0 37818

Üdv Kollégák!

Megakadtam: a 2001-es Feliciának az első lökhárítója laza, az első lámpák alatt közel 1 cm-es rés lett és kézzel mozgatható. Kerestem valami rögzítő csavarokat, de nem találom és ötletem sincs, hogy merre lehetnek. Szóval hol keressem a lököst tartó csavarokat, hol tudom meghúzni?

MG Petimester Creative Commons License 2014.11.08 0 0 37817

Megtudnád mondani, hogy ha a kinti műszaki éppen lejárt akkor is lehet honosítani a kis thg. gépet? Vagy csak kinti érvényes műszakival ? Bocsi, hogy ilyenekkel faggatlak, ez az utolsó kérdésem. üdv.

Előzmény: skodriwagen (37810)
MG Petimester Creative Commons License 2014.11.08 0 0 37816

Szia, nagyon szépen köszi az infót. Nem volt világos számomra,hogy a kis thg.-nek beírt vasak évjárata menyíre befolyásolhatja a" regi" dolgokat anyagi vonatkozásban ugye ?  üdv.

Előzmény: skodriwagen (37810)
svgyula Creative Commons License 2014.11.08 0 0 37815

Szia! Még valami. Én simán popszegeccsel rögzítettem nem bolhával azon a részem amúgy sem látszik és leszedni sem nagy cucc egyszerűen lefúrom a szegecs fejét. De az tart rendesen ott nincs mozgás, zörgés.

Előzmény: davidabig (37806)
nagydajab Creative Commons License 2014.11.07 0 0 37814

Nekem van egy ilyen burkolat pluszba, igaz használt de jó állapotban van, még a bolhák is rajta vannak.

Előzmény: Stickmaster (37787)
svgyula Creative Commons License 2014.11.07 0 0 37813

Melyik antennára gondolsz? A gyári ami hátul a tetőn van azt csavar fogja.(a talpat is) Ehhez úgy férsz hozzá, hogy lebontod a hátsó kárpitot rögzítő műanyag borítást és előveszel egy gyerek kezet:-) Ott kiemeled a csatlakozót széthúzod anya leteker, talp felfele kiemel és csak ilyenre cserél mert a sima antennával csak a szelet lehet fogni. Ezt úgy hívják távtáplált erősítővel egybeépített tetőantenna. Létezik két verzió belőle. Az egyik ahol a 12v külön vezetéken megy fel, a másik ahol a koax kábelen megy fel a jel. Értelemszerűen az első két vezetékes a második csak egy. De a rádió oldalon ennek megfelelően kell bekötni. Az első rendszerhez a rádióból az "antenna 12V" vezetékkel kell megtáplálni. A másodiknál vagy külön ehhez készült betáp csatlakozó kell vagy a rádiónak tudnia kell ezt a táplálási módot. Ez azonnal kiderül mert ha nem tudja akkor csak susogni fog a rádió a füledbe:-)))

Előzmény: davidabig (37807)
svgyula Creative Commons License 2014.11.07 0 0 37812
Előzmény: davidabig (37806)
kisnovi79 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 37811

Szia! Megvan a generátor problémája! Csúszógyűrű,csapágy majd szénkefe csere után alapjáraton fényszóróval 14,2V a tőltés! Szénkefét a szerelő csak "felgányolta" 2 hónapja. Köszi a segítséget!!

Előzmény: tordaitibi (37671)
skodriwagen Creative Commons License 2014.11.07 0 0 37810

A pickup mivel teherautó, ezért nem volt rá regisztrációs adó... Ha jól emlékszem, akkor 60.175Ft+KGFB, míg a GLX-nek 189.325Ft+KGFB körül alakult.

Előzmény: MG Petimester (37809)
MG Petimester Creative Commons License 2014.11.07 0 0 37809

Szia, megmondanád ,hogy mekora külömbség volt a honosítása a GLX és a Pick Up között. Előre is köszi. üdv.

Előzmény: skodriwagen (37796)
József Losonczi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37808

Sziasztok !

Felicia kardán boxot nem tud valaki eladót ?

 

davidabig Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37807

Sziasztok! :)

Nem tudjátok hogy a Feliciákon, hogy lehet rögzíteni az antennát?
Gondolok itt menetre való rögzítésre illetve hasonlóakra.


Dávid

davidabig Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37806

Szia! :)

Ugyan azt keresem, és boltban sehol! :D
Nekünk konkrétan a bolha szétszedte a műanyagot, és olyan egyenes, mint az ökörhugyozás.
Ha esetleg találsz, írj már légy szíves. Én keresgéltem, de egyenlőre kudarc.

Dávid

Előzmény: Stickmaster (37787)
2156 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37805

Motorfék 0 fogyi, 300m, és 1.3 Km gázon, vagy alapjárat 1.6 km. Szerintem utóbbi olcsóbb. És nem tötymörgök, kanyargós a szakasz, ha nem vétem el, még bele sem kell fékeznem, pont ideális tempóra lassulok. Igaz a 200m-es egyenesekben is lassulás van, de aki ennyiért még gázt ad, az hülye, és csodálkozik a 9-10 literen. 

Előzmény: kicsinelly (37782)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37804

KÉztől. Használtat. A múlt télen vettem, felicia felnin a garnitúrát 32000- ért. 2 vredestein 1 éves, full új, 2 fulda 3 éves, max 1 telet futott. Érdemes körbenézni.

Előzmény: ms1964 (37803)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37803

Téli gumit hol vesztek kollégák?

svgyula Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37802

Szia! Felnyitod a motorháztetőt (benzines 1,3??? a tied??) ha igen akkor a jobb oldalon a váltó és a motor találkozásánál! egy csavar felül egy alul DE nem kell befeküdni az autó alá felülről simán ki lehet venni csak el ne felejtsd először az akkumulátorról a sarut levenni!! Utána kiszerelés 10 perc max. kényelmesen sörözés közben:-)

Előzmény: Stickmaster (37794)
mzts Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37801

A vicc az egészben, hogy ugyanazt mondjuk. Egy öreg dízel fenntartása (műszakilag) egy szinten van a benzinessel, és a kisebb fogyasztás vissza tud hozni valamennyit idővel.

 

Emiatt nézegettem először én is dízel feliciákat, de dinamikában azt sajnos nem tudta nyújtani amire szükségem van, emiatt lett végül 1.6B.

Előzmény: Szkotti1 (37799)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37800

Csak személyes tapasztalatból egy szösszenet: 22 éve van jogsim, az első 14évet végig (faros)Skodáztam, azóta is van, de már csak hobbinak. Amikor felmerült, hogy veszek egy "rendes" autót, benzines BMW-t akartam. Az élet úgy hozta, hogy nagy távot kellett ingáznom évekig, így a vágyálmokat az észérvekre cserélve vettem dízelautót.

Az első tankolásnál megdöbbentem, a továbbiaknál meg örültem, hogy ez tényleg ennyit fogyaszt, nem csak véletlen elszámolás volt.

Most a család másodjárművét (1.3B, 83LE) tervezem lecserélni...hogy mire? 2.5D, 76LE... bár nem a fogyasztás miatt, de kifejezetten gyenge, öreg dízelt keresek...

Előzmény: Szkotti1 (37799)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37799

Külön kiemeltem, hogy a Felicia árkategóriájában szemezgessünk, az SDi motort is nevén neveztem, a modern bonyolult motorokat ne keverjük ide, azoknál elfogadom, hogy rizikós és drága a fenntartásuk, azoknál jóval magasabb futásteljesítmény kell a gazdaságossághoz.

 

De az elsőre említett feltételeknek tipikusan a 15 évnél idősebb dízelek felelnek meg. Az ezeknél fennálló árkülönbséget, és karbantartást véleményem szerint 1-2 éven belül visszahozza az említett évi 25000km-es futás mellett.

Előzmény: mzts (37797)
skodriwagen Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37798

Tökéletesen egyet értek veled, az én véleményem is az, hogy az újabb közös-nyomócsöves DPF szűrős és nyakatekert dízel autók világa legyen csak azoké, akik bevállalnak egy-egy változó geós turbó, kettős tömegű lendkerék, DPF szűrő, magasnyomású üzemanyag pumpa cserét...

 

 

Egyszer, ha "nagy" leszek, akkor talán majd megvalósítom az álmomat egy gyári CNG-s svédacéllal, de addig is nagyon jól megvagyok az előkamrás dízelekkel.

Előzmény: mzts (37797)
mzts Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37797

Részben egyetértek veled. 

 

- amiket írtál, erre az öreg adagolós VW motorra igaz. (Ahogy minden más, hasonló korabeli motorra is.) Egy common railre már nem. Csak a sima adagolós tartható fenn annyiból mint a benzines. CR már nagyon zsebbenyúlós móka.

 

- a dízel motor előnyei megvannak, elsősorban a nyomatéka. (Feliciát idén vettem - osztrák 1.6 kombi, előtte Favoritom volt, meg egy Hyundai H-1 furgonom. Utóbbi a 400Nm nyomatékkal maga volt a csoda. Aztán jött egy üzemanyagrendszer probléma, árajánlat: 450000 anyag + munkadíj. Inkább gyorsan eladtam, és megfogadtam, comman rail soha többet! (előtte tök ugyanez az autó volt, csak adagolós, fele annyi lóval, azzal soha semmi motorgondom nem volt. Más kérdés, hogy nem is ment, ment két literrel többet evett mint a közös nyomócsöves...

 

-az, hogy kevesebb dízel gondról olvasol, szerintem köszönhető annak is, hogy itthon alig van dízel felicia, másrészt meg egyszerű technika, nincs annyira elektronizálva mint a benzinesek.

 

 

Előzmény: skodriwagen (37792)
skodriwagen Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37796

Ja az árak lemaradtak... A pickupot 300€+honosítás-ért vettük, a GLX-et, meg 140.000Ft-ért+honosítás

Előzmény: skodriwagen (37795)
skodriwagen Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37795

Nekünk az első (céges) SDI- magyarán a pickup egy osztrák földművestől származik (31.000km-ert használta) és telibe kellett fényezni, mert annyira kopott volt a festése. 

A második meg egy véletlen folytán került hozzánk- holott szánt szándékkal SDI-t akartunk másodautónak. Osztrák autó volt, 120.000km-er volt benne, fogalmam sincs, hogy ki használta, de nincs vele bajunk. Oké, egy hűtőt rögtön az elején vettem hozzá. Na bumm.

Előzmény: Szkotti1 (37793)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37794

Szia!

Köszi a leírást. Még annyi segítséget kérnék, hogy merre keressem? :)  Az alkatrészekről van robbantott ábrám is, meg kis utánaolvasással nem lesz gond a kipucolása sem :)

Előzmény: svgyula (37791)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37793

Köszönöm.

Más szavakkal, de kb. ugyanezt írtam meg egy hsz-ben, csak huss- eltűnt.

 

Csak röviden: ha a spritmonitor adatait reálisnak vesszük (az általam ismert típusoknál reális értéket mutat), akkor a fogyasztáskülönbség min. 1liter, ami 100km/nap * 21nap * 12 hó esetén 250 liter/év, nagyátlagban 100e Ft....

 

Én sem értem, hogy ha ennyire problémás a dízel, akkor itt miért a termosztátcsere, fojtószeleptisztítgatás, trafósor cserélgetés a fő topikok? Mitől nincs bekönyvjelzőzve a tuti adagolójavító és hengerfejhegesztő műhely elérhetősége?

 

És igen, a 3-400e Ft-os dízelautó nem a svájci orvosházaspár negyedik autója, de ha nem fogalmatlanul veszed és használod, akkor a dízel jó.

Én szeretem, de megtéríteni nem fogok senkit. 

Előzmény: skodriwagen (37792)
skodriwagen Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37792

Nehogy félreértés essék, de a leányzónak pont a céges Pickup dízel miatt lett szívódízel Feliciája... Miért? Mert a röpke három év intenzív céges használat mellett, amely idő alatt 157.000km-ert tekertünk az autóba egyszer sem volt problémánk hengerfejjel, vagy adagolóval. A szokásos olaj-szűrő-féktárcsa-fékbetét-fékpofa-vezérlés cserén kívül kellett egyszer egy féltengelyt cserélnünk, illetve kétszer a váltótartó bakot. Ez idő alatt sikerült megszeretnem mind a márkát, mind ezt a motort. Nem erős, pláne nem egy pick-up felépítménnyel, de a 110km/h-t lehet vele tartani, ahol még nem is fogyaszt olyan vészesen (6liter). 

 

De csak hogy tovább meséljem a saját tapasztalataimat... A hétvégét mi is a Feliciával töltöttük. Telitankolás óta mentünk 700km-ert, jelenleg az üzemanyag szint mutatója a fél alatt valamivel táncol, ami még számomra is meglepő, mivel az eddig megtett távból 500km-ert autópályán 110-140km/h tempóval, fullra pakolt csomagtartóval és 4 személlyel tettünk meg. A maradék megtett táv a tegnap egész napos dugóban és város környéki főutakon telt. 

 

Mellesleg napi szinten olvasva a fórumot ritkán találkozok dízel problémával - persze ez nem jelenti azt, hogy ritkábban is romlanának el, de azért érdemes belátni, hogy nekünk sem kell például lambda szondát, gyújtótrafót, hengerenkénti befecskendezőt, elosztót stb-stb cserélgetni, ami persze szintén legalább olyan szép költségnövelő tényező lehet, mint egy adagoló. A hengerfej kérdést pedig ezúton sem értem, hiszen azt mondod, 300.000km felett jön elő. Ez nem törvényszerű, ráadásul egy benzines motornál is lehet ilyen költséggel számolni.

 

Egyszerűen az a két dolog, hogy ki milyen üzemanyagot tankol szerintem saját szuverén dolga. Te tankolod ezt, én azt, kinek mi esik jobban. 

Előzmény: kicsinelly (37782)
svgyula Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37791

Szia! Le kell szedni az önindítót és minden alkatrészt a csatlakozásoknál fémig letisztítani! Azaz behúzótekercs 2xM6csavar, a bendix 2xM6x~120-as csavar a hátulja le 1db M6 csavar aztán kell 4db ~40-e szeg! kiemelni a kefenyomó rugókat és kitámasztani hogy a ki-be pakolásnál ne törjön. a keféknél értelem szerűen a csavarkötés után lejön a hátsó rész is. Ha mindez megvan akkor csiszoló vászonnal az összes érintkező felületet le kell tisztítani ezután összerakni. A blokkon egy lapos vésővel az egész felületről le kell kaparni az oxidot és le kell csiszolni. Ha megvan csodákat fogsz tapasztalni! Ja azt azért nézd meg mennyire "lötyög" a tengely a perselyekben. Ha nagyon akkor ~1000Ft a két persely kiütöd be a másikat és kész.

Előzmény: Stickmaster (37789)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37790

Már bocs, de nem az a "majom" aki levillog mert szuttyogsz az úton. Az esetek többségében pont az effajta szuttyogók okozzák a baleseteket, mivel akadályozzák a forgalmat. Majd amikor szeretnének a többiek haladni, akik nem érnek rá szuttyogni, előzni kezdik a mögöttük torlódó sort megtörténik a baj. És nem a haladni kívánók hibája, hanem az ilyen tötymörgőké. Ráadásul nekünk ciki, mikor egy márkatárs miatt anyázzák a Feliciásokat. Köszi, tényleg, nagyon szeretünk ezért...

Előzmény: gdzsozy (37786)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37789

Üdv!

Nekem is ha nem hajtom hosszabb távon hajlamos leszívni az akksit, én is megnézem ezt az önindító dolgot :) Merre keressem? :)

Előzmény: svgyula (37783)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37788

Kép lemradat :)

 

Előzmény: Stickmaster (37787)
Stickmaster Creative Commons License 2014.11.06 0 0 37787

Hello!

Nincs valakinek véletlenül csapott hátú 2001-es Feliciához az a műanyag eleme, amihez hozzázár a csomagtér ajtó? Mellékelek egy képet, mondjuk ez épp egy Fabia, de az alkatrész hasonló :)

Sajnos a "bolhái" feladták a harcot, kipattant a helyéről, és vagy 2x rá lett zárva a csomagtér ajtó, így sajnos eldeformálódott kissé :)

gdzsozy Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37786

Az enyém is teli van szerszámmal és gépekkel. de ha nem sietek nekem tökéletesen elég a 60-70.

 

és baromira nem izgat ha egy majom hátulról villog vagy dudál.

 

ha sietek az viszont más. ott és akkor a szabályokat betartva a lehetséges maximumon megyek és én is levillogom, ledudálom a tötymörgőket.

 

 

:)

 

de igyekszem inkább lassan menni. 2100ft-ból nekem 2 napig ki kell jönnöm. :)

Előzmény: apas. (37784)
DEM992 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37785

Hát azért egy 1.8 turbós benzines vs. 1.9 tdi ugyanabban a kasztniban már nem fél liter deficitet fog mutatni. :-)

Attól függ, ki mennyit megy az autóval, megéri-e az adott futásteljesítménynél bevállalni az extra sz.pást költségeket.

 

Én csak azokat nem értem, akik mindig 3000-ért tankolnak, és 4,5 liter benzinnel eljárnak. :-)

Előzmény: kicsinelly (37782)
apas. Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37784

én sem értem a "tatás" vezetési stílust. ha 100-110Km-es tempót tartják megvan az autó lendülete, nem okoz gondot az emelkedő sem. ráadásul nekem a kombim tele van szerszámmal kb 100 Kg. így is lestartolok szinte mindenkit a lámpánál. mondjuk agresszív stílusban vezetek midíg túrok valakit magam előtt. "szélárnyékot fogok" :)

Előzmény: kicsinelly (37782)
svgyula Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37783

Tisztelt Uraim!

Megint szívatott az önindító! Lemerült akkumulátort produkált, ha teljesen feltöltöttem az akksit akkor is szinte leállt mire beindult! Nem volt hutyutyu csak húúútyu..........húúútyu. Na megint szétburítottam! És láss csodát megint csupa oxid volt minden része de a drótkorongozás után le is csiszoltam! Összeraktam és úgy indított mint állat! Szinte a második fordulatnál elindul az autó mert olyan tempóban kezdi el forgatni! Az előtte produkált indítási sebességet nem lehet összehasonlítani vele!!Nem akarom elhinni, hogy az önindító elemei közötti oxidációtól ekkora teljesítmény veszteség csinál, pedig igen! Már azon gondolkodom, hogy simán egy indítókábellel csinálok a külső részére egy második test vezetéket!

kicsinelly Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37782

Van pár dolog, amit én sem értek.

Miért jó a diesel? Mert 1/2 literrel kevesebbel eszik a 30Ft-tal drágább anyagból? (Lehetőleg kíméljük meg egymást a meséktől, hogy ki honnan és mennyiért tud gázolajat "okosba")

Aztán ebben a kategóriában nem egyszerű normális futásteljesítményű dieselt találni. 300ezer (persze-persze Magyarországon minden autóban 119ezer van, nagyszervíz után, nemdohányzóidősorvospapper/mammerhajtottacsaka templombavasárnap) km után meg már jönnek a hengerfej meg adagoló problémák, ezt meg egyiket sem kell megúszni 60-70ezer Ft alatt. Akkor hol is az árelőny?

Ez a hatvannal megyek, ez egy f@szság. Vagy aludj tovább és menj normális tempóval, vagy ha nem tudsz aludni, akkor kezdj el dolgozni és keress pénzt benzinre a tötymörgés helyett. Én ledudálom a faszba a tátogató fogyasztásbajnokokat.

Meg ha valakinek sok a 6-6,5 liter egy 1.3as autótól, az már úgyis annyit spórolt, hogy simán elmehet B125 jogsit csinálni, vegyen egy robogót és fogyasszon 3 litert. Vagy bringa.

Gurulás közben alapjáraton jár a motor és issza a benyát, mint állat! Motorfék: nulla fogyasztás.

Ja, világít a kulcsom, a bontóban kaptam izzót.

Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37781

Ez az egész hitvita, de szerintem napi 100km-es ingázáshoz már bőven megéri a dízel.

A Felicia árkategóriájában egy év alatt megspórolod a különbözetet a két motorvariáns között üzemanyagban.

 

Arról nem beszélve, hogy az SDi-nél annyira azért nem kell grammolni a gázt, meg előre látni másfél km-t, hogy hol vegyem ki üresbe ahhoz, hogy 5literből kijöjjön, lehet vele tartani a normál (90km/h) tempót kis fogyasztás mellett is.

Előzmény: arthur877 (37773)
Victor86 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37780

Akkor te dízelből simán kihoznál 3-4 litert!

Előzmény: arthur877 (37778)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37779

Köszi a tippet. A webáruházukban nincs, de felhívom őket. Még egyszer kösz.

Előzmény: Kolja987 (37772)
arthur877 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37778

A napi 100 km-ből 80-at tükörsima vidéki országúton teszek meg a forgalommal szembe kocsikázva(éjjel melózok) a maradékot Pest külterületén.

Volt már 5,3 l/100 km a fogyasztásom!  1,3 MPI 50 KW Kombi!

És mindig fullra tankolok ugyanannál a kútnál ugyanazon a kútfejen!

Ki lehet gurulni Mogyoródnál 4,5 km-t(!!!) az EGIS-től a központig és egyéb apró vezetés technikai gyakorlattal simán megvan!

Én hoztam ki 1500-as Alekóból 5 litert is országúton!

Előzmény: Victor86 (37775)
Gaboca967 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37777

Köszi,meg nézem.

Előzmény: bgombas (37765)
apas. Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37776

hali! nagyon szomorú lennék, ha ennyit enne az autóm 1,3 MPI. nyáron 6,1-6,3L télen 6,5-6,8L és nem is szoktam "tojásokkal a talpam alatt" vezetni.

Előzmény: Victor86 (37775)
Victor86 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37775

Az egyes motorok átlagfogyasztása

benzinesek:
1,3 (54 LE): 7,18 l/100 km
1,3 (68 LE): 6,93 l/100 km
1,6 (75 LE): 7,4 l/100 km

dízel
1,9 (64 LE): 5,87 l/100 km
forrás: spritmonitor.de

 

 

Aki a dízelt leszámítva leviszi 6 alá meg 5,5-ig az átlagfogyit, úgy gondolom csodát hajt végre, mert ellent mond a gyári adatoknak, nem is kicsit!

2156 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37774

Azért ez a fogyis dolog nem ilyen egyszerű szerintem. Én intenzívebb gyorsításokkal, magasabb átlag és max. sebességgel közlekedve 0.5-1 (!) litert verek az öcsémre. A fogyasztást befolyásolja a fék használat is, az, hogy adott esetben többszáz métert gurigázok, ha látom, hogy patt helyzet van, stb. Én 2 fékezéssel megjárom azt az utat, ahol az öcskös legalább 10x tapos bele. A motorfékkel történő rágurulás sem mindig célravezető, saját példa: a motorfékkel kb 300m-t tudnék rágurulni, üresben meg 1,6 Km után finom fékkel bekanyarodok. Ráadásul, ez a forgalmat sem zavarja, mert 90%ban a körülményeknek megfelelően lassulok. 1.6-os felivel 6,3 a legjobb 600 km-es etapom.

 

arthur877 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37773

Ne engem bassztassatok, én csak a kérdést felvető márkatárs adatait jelenítettem meg havi szintem!!!

Egyébként én napi 100 km-t megyek "tatásan" 75 km/ó-val, mert ott maradok a 6 liternél. 65 km/ó-nál 5,5 literre jön ki. Legalábbis nekem... :D

Előzmény: mzts (37770)
Kolja987 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37772

www.skodabolt.hu én itt vettem.

Előzmény: ms1964 (37771)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37771

Tudja valaki, hogy honnan szerezhetnék PATENTET a motortér zajcsillapítójának rögzítéséhez?

mzts Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37770

Egy ponton hibázik a számításod szerintem.

 

Nekem a tatás (60-70) és a normál (90-100) közlekedés között fél liter különbség a feliciánál, de ám legyen, nagy jóindulattal legyen egy liter, biztos van akinek ennyi.

 

Az említett napi 800Ft különbség az kb napi 250km úton jelentkezik.

 

Na ennyit naponta az említett átlag melós nem autózik. (esetleg hetente)

 

Másik része a dolognak: ha mégis autózna, a napi 250km (nem autópályán, hanem sima közúton, ahol falvak, lakott területek vannak) haladva 60-70 max sebességgel tatásan mondjuk 5 óra autózás. Normálisan haladva meg 3 óra. tehát 2 óra alatt keres a spórolással jó esetben 800Ft-ot, ami 400Ft-os órabér. Aki ezért képes saját magát és másokat veszélyes közlekedési szituációk tömegébe sodorni (mögötte agyfaszt kap mindenki és előzik ha lehet ha nem), az szerintem kicsit elgondolkodhatna, vajon megéri?!

Előzmény: arthur877 (37768)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37769

Aki napi szinten ingázik, az nem megy 60-65-tel.

Szerintem.

Előzmény: arthur877 (37768)
arthur877 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37768

Bár nem 60-65-el megyek én, de számolj csak utána, a napi 4-800-Ft szorozva 20-22 munkanappal 100 km-ként, az 3-6 napi benzinköltség megtakarítás/túlfizetés!

8-16.000-Ft-ot nem dobál ki az egyszerű keresetű melós az ablakon!

Előzmény: uncle sam 2 (37767)
uncle sam 2 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 37767

A hétvégén az ünnepek miatt elég sokat voltam úton, és két alkalommal is sikerült találkoznom fogyasztási bajnokokkal.

60-65 km/h-val a 6.számú főúton kilométereken át "kísértem" miközben esélyem sem volt az előrébb jutáshoz.

Értem én, hogy drága a benzin és az autófenntartás sőt azt is tudom hogy veszélyes a közlekedés, de szerintem a spórolásnak is vannak ésszerű határai.Az ilyen defenzív vezetés ugyanolyan veszélyes tud lenni mint a gyorshajtás.Azt is megkockáztatom, hogy ez az autónak sem tesz igazán jót.Sajnos nagyon szomorú ez, hogy 100 kilométerre kivetített 4-800 forint remélt megtakarításért képesek az emberek így közlekednek.

bgombas Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37766

Annyiban, hogy a hazai benzinnel nekem 7 litert is megeszik, az osztrákkal meg 6 is elég volt neki.

A hazai 95 és 98 között nem igazán vettem észre különbséget.

De legjobban a gázpedál állás befolyásolja szerintem, 70-el nagypapásan 5,5l volt a csúcs,

normál menetben (90-110) 6-6,5 l, 130 felett meg 7-8 liter. legalábbis az enyémnek

Előzmény: zericchh (37764)
bgombas Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37765

Valószínűleg a termosztátház egyik füle törött le, és az egész szerkezet szétesett.

Legalábbis nekem ez volt a baja, amikor ugyanezt játszotta.

Én vettem lengyel seegergyűrűs utángyártott termosztátot, és utána szedtem szét.

Ilyet: http://skodapatika.hu/spd/047121111A-/Skoda-Felicia-termosztat-13-MPI-utangyartott

Előzmény: Gaboca967 (37759)
zericchh Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37764

mennyire befolyásolja a fogyasztást az hogy mien benzinnel hajtom a felit ??

NYISZI2 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37763
Sziasztok! Az 1.3 lxi felicia hűtője megegyezik a favoritéval?
mzts Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37762

Nem, hanem hengerenkénti. 

Előzmény: 2156 (37761)
2156 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37761

A 75 lovas AEE nem központi befecskendezős?

Előzmény: Adm (37747)
vismajor1 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37760

szia nekem gso  vagy glo márkáju,mindkét belsot felujitottam:) de a  csillag nem volt jo az uj igy azok  megmaradtak asszem 22 fogas... ha kéred,,

de a kulso csuklo ált 5 ezertol belso nekem 10,,,

de pl wika amit nem ajanlok, 5ezer.

Előzmény: tordaitibi (37758)
Gaboca967 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 37759

Sziasztok Feliciások!Azt szeretném kérdezni mi lehet a baj? 1,3 mpi felicia,menetközben nem éri el a 70 fokot a víz,de ha megállok lámpánál vagy állok be a gárázsba akkor felmegy 90-95 fokra is.Lehet hogy a termosztát?Régebben úgy működöt,hogy ment fel folyamatosan és mikor kinyitott a termosztát akkor vissza esett a hőmérséklet,most csak 70 fokig .Előre is köszi a válaszokat.

tordaitibi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37758

Nincs mit,

de nem értek néhány dolgot. talán valaki segít.

Találtam ezt:

 

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200112-elso-feltengely-alkatreszei/360338-elso-feltengely-csuklo-belso-bal-skoda-felicia

 

Itt van 50ezerért is a belső csukló, és még a csillag nincs is benne.

Máshol találtam KOMPLETT féltengelyt, 20ezerért. 

Hogyan van az árképzés, ad-hoc hasraüt, vagy ennyire szar az egyik, ennyire jó a másik, ezt nem hiszem!

Előzmény: Andras 777 (37757)
Andras 777 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37757

tordaitibi!

Köszönöm a választ!

Üdv.

Előzmény: tordaitibi (37741)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37756
Köszi a választ! Az akksim új, a többi cucc meg megvan:).
Előzmény: Dreamer (37743)
Kolja987 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37755

Sziasztok!

 

Feliciához való MasterSport (MS) márkájú vízpumpával van valakinek tapasztalata? Meg úgy általában a Master Sport termékekkel?

svgyula Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37754

Szia! Ilyen 9,6 nekem is volt de nem utánfutóval:-((( Hanem a "jó" minőségű benzin miatt. Amikor hazajöttem egy német országi útról ahol 130-140-es tempónál volt 7,5l/100km itthon pár nap múlva tankoltam 5eft-ért ~12l és érdekes módon nem hajtva 110km után ugyanott volt a szegénység mérő! Na gondoltam szarrá hajtottam hazafele! Elkezdtem végignézni, elosztó-jó, olaj-van, szelephézag-jó, gyertya-!fekete!. Megjegyzem amikor hazajöttem megnéztem őket és fehér volt az összes! Na kipucoltam és máshol tankoltam és láss csodát lement a fogyasztásom és azóta sem nyúltam semmihez! Azóta egy olajcsere volt, meg a szokásos ellenőrzés. Megy nem kímélem (törne a tojás a talpam alatt:-)) ) és mégis megáll 6,5l/100km.

Előzmény: tordaitibi (37753)
tordaitibi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37753

Fogyasztasra reagalva

1.3 Felicia 15 eves 40 kw.

A rekordom 1 szemely 80-90 tempo orszaguton 380 kilometerre 19 liter . Ez pont 5 liter. 

Negativ rekordom 9.6 liter futoval megpakolva. Ehhez mar gyenge a motor.

Előzmény: svgyula (37752)
svgyula Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37752

Szia! Az ismerősöd omegája azért eszik kevesebbet mert azt mondja. Félreértés ne essen nem bántásnak szántam! Igen lehet fogyasztást csökkenteni! Arra a kérdésre "miért nem használják a gyártók?" egyszerű a válasz mert drága! Itt értem a 30Kv helyett a 45Kv-os gyújtás rendszert. A szar sortarafós gyújtást is a tömeggyártás miatt rakták az autókba. Ezeknél még egyszerre két henger kap gyújtást azaz két szikra van egy időben mert a rendszeren csak egy jeladó van és az két holdpontot érzékel de azt, hogy melyik henger van ott azt nem.

Viszont egy erőteljes gyújtórendszer, megfelelő minőségű gyertyákkal egy sokkal nagyobb energia átadásra képes a keveréknek ezzel egy tökéletesebb égést kapunk. Ilyen belső körülmények között még a vízpára is elég. (nem viccnek szántam még mielőtt jön valaki a víz 850C°-on szétbomlik elemeire. A víz halmazállapot változása X1400 amire a benzin égésekor esély sincs. Ezeket már a 70-es években is használták a versenyautóknál, és a rally autókban is használják igaz inkább hűtés és teljesítmény növelés a cél:-))

A másik dolog már léteznek olyan motorok amik a 4L/100km simán tudják! Hiszen az UNIÓ előírta ezt 2020-ra. Ez ellen csak a "luxus" autógyártók lázadoznak hisz ott még mindig az a cél, hogy a kispöcsű emberek alá nagy autót adjanak:-))) Mert attól lesz valaki nagy ember ha nagy autóval jár.

Előzmény: zericchh (37733)
skodris Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37751

Jó reggelt!

 

Köszönöm az infókat. Kehet,hogy a Felimet elcserélem egy Octira, amiben  az AEE 1,6-os motor van. Azért kértem az véleményeket, mert ezt a motort tették állítólag a Feliciákba is.

mzts Creative Commons License 2014.11.03 0 0 37750

1.6 KOMBI tulajként véleményem:

- 1996-os 1.6 kombi GLX-em van, elég jó felszereltséggel (szervó, ABS, 2 légzsák, ülésfűtés, elektromos állítású fűtött tükrök, fényszórómosó, plüss kárpit)

- az 1.6 megbízható, kellemesen erős motor, ehhez a kasztnihoz szerintem legalább kell ekkora motor a mai viszonyok mellett (80000km-t futott Favoritot cseréltem le, elegem volt az 1.3 gyengeségéből)

- fogyasztás 6,02-7,2 között (előbbi tisztán országút és autópálya, utóbbi tisztán város, 2,5km-es utakkal) átlag 6,6l. Ez egy 120000-t futott motor. családban másik 1.6-os 250000km-rel van, az kb átlag fél literrel kér többet, sportosabban használva

-városban az 1.3 50kw lehet jobb fogyasztású piciivel, de kiérve a városból meg kell az 1.6 ereje

-amire figyelj: az 1.6-osok jobban csipegetik az olajat mint az 1.3 (ami gyakorlatilag nem fogyaszt olajat. gyári megengedett 1.3-nál 0,3l/1000km, 1.6-nál 1l/1000km, valóságban nekem 0,3-0,5l/1000km), így a szintre figyelni kell. Ezt elmulasztva könnyen ki lehet nyírni a motort, az autómban emiatt lett motorcsere az előző tulajnál, addig ment míg ki nem fogyott az olaj, és olajnyomás híján beállt a motor... 

-nekem eddig a motonál nagy gond nem volt, csak lambdaszondát kellett cserélni, (olaj, gyertya, és szűrőcseréken kívül), meg termosztátfedelet cseréltem (szivárgott a hűtővíz, tömítéssel együtt 700ft volt az új fedél)

-összességében, én 1.3-at nem vennék. Nem leszólva az 1.3-at, Favoritot szerettem, de mai viszonyok mellett egyszerűen gyenge mint a harmat. Mondjuk én meg szoktam rakni az autót és utánfutót is húzok, de a Favorit ezt a terhet üveghangon, folyamatos padlógáz és 3-4 között váltogatva bírta 80-al, az 1.6 kombi meg röhögve, ötödikben, negyed gázzal, nyomatékból viszi 90-el (ennél gyorsabban agyig pakolt autóval nem megyek). Autópályán előzés két hetes nyaralás után hazajövet, nyaralós cuccokkal plafonig pakolt autóval: utolérem a lakókocsis németet a külsőben, visszalassulok hozzá 110-120 közé. Figyelem a tükröt, van egy kis lyuk a belsőben, favorithoz szokott nagy gázt nyomok, és behúzom a hátulról jövő h astra elé. Nyomom neki, lesem a tükröt, hű, nagoyn jön az astra, aztán visszahúzom a külsőbe, a német lakókocsis már bőven lemaradt. Lenézek az órára, 150 fölött. Hoppá. 115->150 egy előzésnél, pár másodperc alatt. Ez tényleg más mint a Favorit volt....

 

1.6 hibának a gyújtótrafót mondták, hogy hajlamos megadni magát, vettem egy tartalékot ami bent van a kocsiban, 3000Ft volt, nem tétel.

Előzmény: skodris (37745)
Adm Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37749

Csak O1-ben volt ez a motor, és ott se volt jellemző ez az AEE blokk, többféle 1.6 is volt a konszernen belül.

 

Nem fogyaszt többet mint az 1.3, mivel nyomni sme kell neki hogy menjen.

Előzmény: ms1964 (37748)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37748

Tudtommal ez egy ősrégi8 szelepes VW motor. Kiforrott, megbízható technika, Golfban vezettem ilyet, semmi baj nem volt vele. Viszont a Feliciában még a gyújtáselosztós kivitel van. Később rengeteget korszerűsítették a motort, egészen a közelmúltig szerelték pld. Octáviába is, de már 102 LE kivitelben. Ma már nem szerelik semmibe, a 1.2, 1.4 turbokat erőltetik rá a népre.

Fogyasztást nem tudom, de félek, városban több lesz, mint az 1,3.

Előzmény: skodris (37745)
Adm Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37747

Vedd meg nyugodtan, jó darabok. Hengerenkénti befecskendetős. Ami hiba lehet, az a folytószelep, de nem jellemző, illetve a trafó, de ennél szerencsére csak egy van belőle..

Jól bevált motor, rakták VW-be és Seatba is.

Előzmény: skodris (37745)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37746

Ma megbosszulta magát a féktisztítás halogatása. Még jó hogy a tesóm bpest és a szülők között laknak. Felforrósodott a fékem. Nagyobb fékezés után fogva maradt. Kalapálni kellett a fékbetéteket. Egy órába telt mire a beragadt fékmunkahengert bejárattam. A héten teljesen szétszedem újra, hogy kitakarítsam a munkahengert. Jó játék volt. Nem akarom mégegyszer. A párom köpködte az autót rendesen. Megértem. Gyerekkel a semmi közepén, még nem kellett dekkolni.

skodris Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37745

Szép estét kívánok!

 

Uraim!  Kérdésem lenne az 1,6-os 55kw-os motorral szerelt Felivel rendelkező tulajokhoz. Mi a vélemény ezekről a motorokról? Hengerenkénti befecskendezős? Fojtószeleppel szokott probléma lenni? Valami konstrukciós hiba van ezeknél a motoroknál? Olajfogyasztás mennyire jellemző rá? Ha jól olvastam, akkor ezt a fajta motort betették az Octáviába is. Esetleg van valami különbség az Octáviába szerelt és a Feliciába szerelt motorok közt?

kicsinelly Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37744

Üdv,

az indítókulcsba való izzó száma érdekelne.

Köszönöm!

Dreamer Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37743

Egy pár darab gumiszőnyeg, homok, lapát :). Fagyálló ablaktörlő, bikakábel, pokrócok, egy flakon motorolaj, hólánc. Megnézném mikori az akku mert ha idősebb akkor hidegben ripszropsz megadhatja magát. Betennék még jégoldót legalább két flakonnal :).

 

Előzetesen denszesszel, vagy emelt spurival tisztítsd át az üzemanyag rendszer, hogy legkevesebb víz maradjon benne.

 

Ha az ablaktörlőid régiek akkor szintén érdemes lecserélni. Aztán az ajtók gédereit vastagon lekezelni valami szilikon alapú szerrel, hogy ne tudjanak befagyni!

 

Dreamer

Előzmény: NYISZI2 (37742)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37742
Sziasztok!
Decemberben tervezek egy erdélyi kirándulást a feliciaval. Tőlünk ez oda vissza. Kb 2500 kmre van. Voltam már ott többször is, még a mínusz 30 fok is előfordulhat. Kérdésem az lenne, hogy mit tanácsoltok, miket nézzek át az autón, illetve milyen autóval kapcsolatos dolgokat vigyek magammal? A fagyálló, téli gumi természetesen rendben van. Előre is köszi a válaszokat!
tordaitibi Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37741

Amikor gázt adsz, akkor jelentkezik? 

Tehát amikor erőt ad át a kerekekre, nyomatékot fejt ki?

És 70 felett.

Nekem ugyanez van, 2 hónapja cseréltem mndegyik motortartó bakot, és a toronygumikat, gólyalábat, toronycsapágyat. 

A hiba sokkal enyhébben,  de megmaradt, az oka a belső féltengely csukló kopása.

Csak az a bibi, hogy a csillag+ház nagyon drága. 

A féltengelyen lévő súly alá vegyél új gumit, vagy tekerj alá kis szigetelőszalagot, és úgy rakd vissza.

Nekem így ment 1 évet, most azt is cseréltem, de az új gumival sem sokkal feszesebb.

Előzmény: Andras 777 (37720)
tordaitibi Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37740

Ez a gyertya jó a Felicia 1,3 mpi 40Kw motorhoz is?

Előzmény: kentag (37730)
davidabig Creative Commons License 2014.11.02 0 0 37739

Én is elolvastam, ami az oldalon le volt írva, ezért is feltételeztem, hogy hasonlít egy hasonló baromságra!
Aki nem ért a villamossághoz, az nyilván bedőlne nekik, hisz szépen megfogalmazott mondatokat alkalmaznak, szakszavakkal tarkítva.
DE! Mint mondtam, a TV által emlegetett "fogyasztás csökkentő" kütyü kísértetiesen hasonlít erre, a fa**ságra! Mert az!
A kettő között szimplán a különbség annyi, hogy az egyik az aksira köthető, míg a másik a konektorba csatlakoztatható! Faviccnek még tűrhető!

Villamosmérnökként végzett srác mondta, hogy annyi értelme van, mintha szó szerint a sz*rt pofoznád...a hatásos teljesítményt csökkenteni, nehogy tudjon az adott cucc megfelelően működni..."fcking logic"

Ennyi pénzért meg vegye meg akinek annyi esze van, hétköznapi ember is kis utánaolvasással vagy utánajárással rájönne mi a szitu...
csak ez már energiabefektetés, amit annyira csökkentene fű-fa-bokor

Használni az agyvelőt, még nem jár adózással...egyenlőre!

A feszültséggel kapcsolatban meg annyit: adj a LED-re magasabb feszt, addig, hogy már ne az optimális tartományban legyen, így nagyobb áram fog folyni, de az élettartam csökken! Lehet nagyobb a fénye, az élete viszont rövidebb is lesz.

És ahogy mondtad: nem véletlen van fesz. szab., azért hogy működjön a kocsi rendeltetés szerűen, úgy, ahogy kell, és nem HOME-MADE tákolásokkal.


Dávid

Előzmény: david1.3mpi (37737)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37738

Bontott hibátlan légtömegmérő 2-3000 huf. Semmit nem kell kötögetni.

Előzmény: zericchh (37733)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37737

Ekkora kretén baromságot, már elnézést. Ennyi valótlan hülyeséget még nem láttam egy helyen leírva. Villamos szakon tanultam :) ha ez ilyen egyszerű lenne nem költenének miliárdos összegeket az euro minősítési határ elérésére az autó gyártók. Csak nagyobb feszt a gyertyának, és már csökken is a fogyasztás, csökken a károsanyag kibocsájtás. Az a 1,5 volt plussz pedig szép lassan vágná haza az akkumulátort. Nem véletlen a fesz szabályzó a generátorban. Akkor csak ki kellene venni,és hadd szóljon. Mindenki maga dönti persze el mire dob ki fölöslegesen pénzt. De senki ne higgyen a csodákban. Inkább üzemanyag adalékot a tankba ( vagy 3 deci kerozint) és máris boldogabb az auto.

Előzmény: davidabig (37736)
davidabig Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37736

Szia! :)

Hogy működik ez a "varázskütyü"?
Reméljük nem olyan, mint a villamos hálózatra csatlakoztatható energia csökkentő baromság! :D
Mert kis déjá vu-t érzek.


Dávid

Előzmény: zericchh (37733)
zericchh Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37735

:)

zericchh Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37734

meiket ajanlod ? meiktől eszik többet mert olyat nm akarok :)

Előzmény: kentag (37731)
zericchh Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37733

http://www.powertuning.hu/233-benzines-fogyasztascsokkento/315-f16-pulse-king-benzines-fogyasztascsokkento.html

egyik ismerős vett az 2literes omegába 1,5l-el kevesebbet kajázik ill jobban is megyen :) a légtömegmérőt kicseréltem de a dugajon majsak a szinek akár mien villamosági szerelőhöz viszem nm tuggyak összekötni mert nm eggyeznek a szinek ugyhogy ugy jarok vele h nincs bekötve de nagyon pisszet ingadozik az alapjárat es neha megfullad nm pörög ki torpan telibe padloig kinyomom a gazpádált hogy mar majd nem kiszakad a lemez :D es 3-4 sec meg fölveszi a fordulatot 8-9litert kajolgat valaki nm tud v mi sémat rajzot h hogy kell bekötni azt a szart mert szerelöbácsik szinre mennek sajna ez nm megeggyező szinű mar a masodik dugajt vettem ma es asse hany feliböl kell meg h megvegyem :D hatha egyszer olyan szinüre bukkanok

david1.3mpi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37732

A légtömegmérő nem poénból került az autóba. Hiányában jelentkezik néhány rendellenesség. Plaz alapjárat egyenetlensége, vagy rázkódó motor, kihagyó henher. De nyugodtan kösse le aki akarja. De lekötheti a lambdaszondát, a hőfok jeladót... csak nem lessz jó az autó.

Előzmény: zericchh (37728)
kentag Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37731
Előzmény: zericchh (37728)
kentag Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37730

- Azt a "frankót" miért nem építik be az autógyárak gyárilag?

- Milyen motorhoz a gyertyát?

1.3 MPI 50kW 68LE: 

http://skodapatika.hu/spd/DR15TC/Skoda-Felicia-gyujtogyertya-DR15TC

Előzmény: zericchh (37728)
nagydajab Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37729

Egy linket tudsz dobni a "frankó" szerkezetről ?

Előzmény: zericchh (37728)
zericchh Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37728

ma találtam egy frankó fogyasztás csökkentő berendezést elég eggyszerü beszerelni csk nm tom h a felinel lejebb vinne  e fogyaszttast :/ lehet h kikellenne cserelnem a gyertyákat mijen gyertyákat vegyek bele? a légtömeg mérő ill/szabályzó ha nincs beszerelve az is csinálhassa az alapjarati ingadozást? 

kentag Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37727

Menetteljesítmények a kezelési utasításból

 

Előzmény: zericchh (37725)
ms1964 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37726

Enyém is ilyen. (55 LE, nem kombi.)

Előzmény: zericchh (37725)
zericchh Creative Commons License 2014.11.01 0 0 37725

140et bir mennia  felim nekem gyengének tünik hamar gyorsúl ahhoz kepest de ez nm keves ez a vegsebesség?

 

Andras 777 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37724

Köszi!

Kerekek biztos jók,lettek cserélve.

Egyébként 2 éve csinálja,egyik napról a másikra kezdte.Azóta nem lett rosszabb.

Előzmény: david1.3mpi (37723)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37723

Nézd meg nincs-e eléredve a toronyban a gumikúp. Ha elérik nagyobb sebességnél okozhat remegést. Okozhatja centírozásra szoruló kerék is. Nem hinném, hogy a motortartó bak. Annak jelentkezni kellene kisebb sebességnél is, es leginkább váltásnál, es kanyarban. Ha nem jó a bak, az szemmel látható.

Előzmény: Andras 777 (37720)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37722

Az előző felivel röhögve 6 alatt jártam. Egyszer 5.3-ra sikerült levinni. A mostaniban már nem megy. Ma néztem a katalizátort, hibátlan. Nekem lambdaszonda csere lessz. Elvileg az halt be. A jó katalizátor sem bír a túl sok benzin okozta korommal...csak nagyon kellene egy akna. Nem férni hozzá a leömlő csavarjaihoz. A lambdát meg így képtelenség kitekerni.

Előzmény: ms1964 (37718)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37721

Az elejébe favorit gátlót szoktak rakni.1-2 centivel magasabb lessz. A kolléga hátra pickup rugót rakott.

Előzmény: ms1964 (37719)
Andras 777 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37720

Sziasztok!

Azt szereteném kérdezni,hogy motor,ill.váltótartó bak hibától lehet e olyan gond,hogy gyorsításkor beremeg a kocsi,olyan remegős-rezonálós.morgós hangja van.3-4-5-ben lehet érezni,még talán egy kicsit szitál is az eleje ilyenkor,ha nagyon figyelem,vagy sima az út,akkor lehet érezni ezt a kis szitálást is. 

Tegnap fel volt emelve,nézegettük.Féltengely a szerelő szerint még nem rossz,bár kicsi kottya van,kerekeknél semmi gond.

A jobb féltengelyen van valami gumiba foglalt akármi,talán azon lehet állítani?

De én gondoltam a bakokra is...

Tudnátok valamit segíteni?

Köszönöm

ms1964 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37719

Új fehérem van, felváltva hajtjuk a nejemmel.

Hajszolok egy piros Feliciát, aki reggelenként a Gubacsi-hídon szokott átkelni Erzsébetre.  Gyönyörű állapotban van, és mindig tiszta. Azt akarnám tőle megtudni, hogy miért áll olyan peckesen az aszfalton a gép. Valami magasítás van alatta, sokkal konfortosabb lehet a beszállás / kiszállás, és a kátyúkon is jobban átmegy egy ilyen.

VAG COM kábeles kollégát is keresek dél-Pesten, dél.budán, aki pár sörért rám szán pár percet, amíg kiolvassuk a Felimet. 10 éve nem volt ilyenben része.  

Előzmény: Victor86 (37717)
ms1964 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37718

Vanak itt olyanok akik kijönnek 6 lit / 100 km-ből. ( Vidéken, nagyobb etapokban használt gépek.)

 

Előzmény: zericchh (37716)
Victor86 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37717

Láthattál Csepelen, de régi fehérem van. Kábel sajna nincs. Te is Csepelen gurulsz?

Előzmény: ms1964 (37708)
zericchh Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37716

mennyit fogyaszt egy ijen skoda ha minden faszan bevan löve rajta 6 bol kijön?

Előzmény: zericchh (37715)
zericchh Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37715

Az alapjárat ingadozást a légtömegmérő/szabályzó is csinálhassa ?

Előzmény: zericchh (37706)
vismajor1 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37714

AZ UJ wika  NEVE bugiad  MADE IN GERMANY...JAJJ APAM:))

 

ms1964 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37713

Nem kell mindjárt a költségekre gondolni. Bontottat kapni pár ezerért.

Előzmény: zericchh (37711)
bgombas Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37712

A melegen nem indul, és sokat eszik, az lehet a hőfokjeladó hibája is, mert ha folyamatosan hideget jelez a motorvezérlőnek, akkor folyamatosan "szivatóval" jár. Ráadásul nem is mindíg derül ki a műszerről, mert külön adja a jelet a műszerfalra és a vezérlőre. Egy hibakód kiolvasást mindenképp érdemes csinálni a kocsin mielőtt nekiállsz mindent kicserélni.

Előzmény: zericchh (37711)
zericchh Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37711

Ha a kitisztítás után sem javúl illetve ingadozik ugyan ugy torpan az aútó akk lamdaszondát kell h cseréjek? ezt érdemes bontottan vagy ujjat es mennyibe kerülnek sacc/kb? :/

Előzmény: zericchh (37706)
Attifi Creative Commons License 2014.10.31 0 0 37710

PILLANGÓ SZELEP, LMBDASZONDA.

Előzmény: zericchh (37706)
ms1964 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 37709

Folószelep tisztítással kezdjed. Alább soxor leírták már. Keress rá.

Előzmény: zericchh (37706)
ms1964 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 37708

Csepelen láthattalak? Piros LX?

Nincs véletlenül VAG COM kábeled, programod?

Előzmény: Victor86 (37701)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.30 0 0 37707

Mintha én írtam volna...

Előzmény: zericchh (37706)
zericchh Creative Commons License 2014.10.30 0 0 37706

HElp Help!! :/ 4hónapja vásároltam egy Skoda Felicia 1.3Mpi-motoros 1996-os évjáratú ferdehátú verdát szep állapotban karbonozva spordobbal mar a vételkor ingadozó volt az alapjárata de csak kis mértékben ingadozik akkor még nm tűnt fell h néha nm pörög ki a motor 20-30km/h nál mintha betorpanna fulladna a fogyasztásom nagyom magas 9-10liter es meg csak 3ezres fordulatig se huzatom hidegen pöc-röff melegen neha be se akar indulni december 17.én lejár a vizsgája kérem segitsetek nekem segitsen valaki :/ mit nezeseek meg mijön összegre számitsak köszi nektek fanok :)

brumi_68 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 37705

Még annyit hozzá ami lényeges hogy általában hideg indításnál nem kapcsolja be az emelt alapjáratot. Sztem ezzel eggyütt a dúsítást sem. 

Előzmény: svgyula (37703)
brumi_68 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 37704

Köszi a választ. A Gyertyákat még megnézem a szelepekig nem mennék el, Annyira nem vagyok benne. Nem lett erőtlen és a fogyasztása is annyi amennyi szokott 6,5 örül, de mindig is ennyi volt. (1,3 MPI autópálya és város). OIvastam  5 körüli fogyasztásról de ez sztem magyar benzinnel a SCI-FI kategória. Gondoltam még a léptetőmotorra, de az egy nagyobb falat. 

Még egyszer köszi

Előzmény: svgyula (37703)
svgyula Creative Commons License 2014.10.30 0 0 37703

Szia! Nézd végig a gyújtás rendszert. Nem árt a gyertyákat tisztítani hézagot ellenőrizni vagy ha kell cserélni. Ha régen volt(?) akkor a szelephézagokat is ellenőrizheted, bár ez nem szokott hidegindításnál gondot jelenteni. Nem lett erőtlen, és zabálós az utóbbi időben? Ha nem akkor jó az üzemanyag ellátás vagyis szegényes és ezen egy erős gyújtószikra segít!

 

Előzmény: brumi_68 (37698)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37702
Hali! Te is ki tudod cserélni magad, egy óra alatt sikerült nekem. Itt a fórumon találsz róla leírást. Vagy írd be Googlebe, hogy skoda felicia műszerfal izzó cseréje.
Előzmény: Victor86 (37701)
Victor86 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37701

Van itt Csepelhez közeli mágus, aki ki tudja cserélni nekem a műszerfal izzóimat nemdrágán? :)

vismajor1 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37700

estét urak,ma beraktam az osramunlimetedet,hááát tényleg baromi jo csak ajanlani tudom,én 4200er vettem, de  a tungsramnak van 2500korul 120%os izzoja legkozelebb olyat veszek,hatha az is  ilyen jo,, vettem felso holtpont jeladot,,kulon jeleztem nehogy wika legyen erre egy német  gyarto dobozát kaptam oromom addig tartott amig kibontottam,és látom WIKA:(((

ennyit errol

más alapbeallitáshoz hibakod olvasáshoz programot és kabelt ajanlana valaki?

ms1964 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37699

A feszszabályozóról ne feledkezz meg. Típushiba, de olcsón és akár az út szélén is cserélhető.

Tanult kollégán jelezte, hogy vezérműszíj nincs ugyan, de vezérmű lánc van. Ezzel azonban csak akkor kell foglalkozni, ha már hallani a csörgését.

 

Itt mi mind nagyon önzetlenül segítjük egymást - a kispénzű, becsületes, szorgos emberek fóruma ez.

Bármilyen gondod akad, itt valaki megoldja.

Előzmény: DarthRoni (37683)
brumi_68 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37698

Sziasztok!

 

A következő a gondom a skodrival. Amint egyre hidegebb lesz ugy indul egyre nehezebben. Amikor 10 fok körül van még semmi gond de nulla közelében már nehéz az első indulás utána semmi gond. A vizhőfok jeladót kicseréltem de az jó is volt ugyhogy nem az a hiba.

Ha van valakinek valami ötlete ...

Köszi 

david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37697

Valami zörög. De nem tudom mi. A hétvégén leveszem a kipuffot. Meglátjuk. Ha az, kinyitom, kiürítem, átmenetileg üresen összerakom. Aztán katalizátor vadász leszek én is :)

Előzmény: Szkotti1 (37694)
mzts Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37696

Én vettem vag kábelt (csak hogy legyen..), az mondta, hogy lambda szonda rossz, egyébként ment az autó, semmi bajom nem volt vele.

Előzmény: david1.3mpi (37677)
arthur877 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37695

Először cseréld ki a hőgombát(jeladót) akár egy kölcsön cuccra de megvenni sem drága(2 rugótól) és ha akkor is a pirosba ugrik, még lehet ez kis zárlat, vagy tényleg a műszer szart be...

Előzmény: pocok_gyor (37691)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37694

Katalizátor nem zörög?

Ha szétesik, elzárja a kipufogógáz útját, vagyis fojtja a motort.

Előzmény: david1.3mpi (37693)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37693

A vezérlés is gyári. Most van egy kis hangja.

Előzmény: Szkotti1 (37692)
Szkotti1 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37692

Hello,

az, hogy mennyi km van a kuplungban, irreleváns: tulajdonosfüggő, hogy mennyi idő alatt fogy el.

Van egy barátom, a jogosítvány megszerzése után kb. egy hónapon belül lepörgette a kuplungot az autójáról. A saját offtopic autómban 296e km van, gyári szettel...

 

Hogy ettől lenne erőtlen és túlfogyasztó az autód, nem állja meg a helyét, ahogy előttem is írták, a tönkremenetele exponenciális, ha egyszer megcsúszik, és tovább használod, rohamosan gyengül tovább.

Ezt úgy veszed észre legelőször, hogy magasabb fokozatban (4-5.) gyorsításkor csak "nyúlik": a fordulatszám emelkedik, de nem gyorsul az autó.

De elég könnyen le lehet tesztelni: álló helyzetben kézifék behúz, 2. sebességi fokozatban próbálsz elindulni. Ha azonnal lefullad, akkor jó a kuplung.

 

Egyébként én is a vezérlésre gyanakszom: volt egy (után)gyártási széria a lánckeréknél, ahol nem jó helyen van a jelölés. Itt is emlékszem az egyik fórumtárs tett be képet a jó és a hibás szettről.

Előzmény: david1.3mpi (37689)
pocok_gyor Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37691

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. A hűtőfolyadék hőmérséklet kijelző folyamatosan pirosban van a mutatója. Ha megyek az autóval, ha nem, reggeli induláskor, tehát mindig, ha gyújtást adok rá. , Viszont emelet a hűtőventilátor nem megy. Szerintetek mi lehet a hiba. Termosztát? vagy a hőmérséklet jeladó? Vagy a kijelző? 

Azt tudni kell, hogy volt egy kis generátor problémám, kevés feszültséget adott le, diodasor cserével orvosoltam, de közben az gyújtáskapcsoló betét is meghalt. Gyújtást  adott indító kulcs nélkül pislákoltak a visszajelző lámpák. Egy ideig eltartott mire rájöttem hogy ez szívja le az aksit állandóan. Ezt is cseréltem.

Ha valakinek van tapasztalata és megosztja velem azt nagyon megköszönném. 

bgombas Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37690

Ha a kuplung elkopott, akkor jó eséllyel folyamatosan csúszik, és hiába nyomod a pedált, nem emel ki a csapágy.

Ilyenkor nehezen és recsegve veszi a sebességeket. Menet közben pedig gyakran megcsúszik, vagyis felpörög a motor, de nem mész gyorsabban. Olyankor azért rendesen szaga is szokott lenni.

A lambdát ha berakod, utána töröld ki a hibajelzéseket is, mert különben nem foglalkozik vele.

Ráadásul anélkül nem fogod látni, hogy visszajön-e a hibajelzés.

Úgy tűnik az enyémben a benzinpumpa produkálta a lambda hibákat,

mert mióta azt is kicserélték, megszűntek a lambda jelzések és a fulladás.

Mondjuk az enyém nem evett (6,5-7,5l) , csak ha rájött a bolondóra, akkor nem ment.

Előzmény: david1.3mpi (37689)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 37689

Még eszembe jutott v.mi. A kuplung csere szükségét miről venni észre? 146000- van a mociban, és még a gyári szett. Az előző tulaj az elmúlt 9- évben nem cseréltette :)de én már tuti fogom. Lehet az probléma, hogy a kuplung halódik, és csak erőlködik, mert nincs 100%- os hajtás a váltóban. A kinyomócsapágynak márvan hangja, de ennyi km nél megértem. Mindenesetre van egy plussz lambdám, aztbelerakom. Csak holnap után 3 nap alatt beledobok 600 km-ert, nem mindegy mennyit eszik.

De köszi mindenkinek.

Polskis Petya Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37688

Vezérműszíj tényleg nincs benne, viszont vezérműlánc igen...

Előzmény: ms1964 (37672)
bgombas Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37687

Miért nem szeded ki a beletört kulcsot? Ha másik zárat teszel bele, akkor külön kulccsal fog nyílni jobbról és balról.

Nem tudod beledugni a kulcsot, vagy belemegy és nem nyit? Mert ha az utóbbi, akkor lehet, hogy csak a spiáter egyik füle tört le. Azt lehet rendelni újat, ha jól emlékszem, 2500,- volt.

http://www.jofogas.hu/budapest/Skoda_felicia_zar_zarjavito_gyuru_zarhenger_javito_15502218.htm

Előzmény: DarthRoni (37670)
arthur877 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37686

Én még nem találkoztam motorikonnal a műszeregységben...

Előzmény: O.Zsé. (37679)
svgyula Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37685

Szia! Van sárga. Az az első, de a skodánál az az abs visszajelző! Sajna ezeknél nincs ill. nem tudom van-e olyan típus aminél már jelezve van. Ezt nem írtam úgyhogy jogos a pont!:-))

Előzmény: O.Zsé. (37679)
skodriwagen Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37684

Az idei látni és látszani elvet belül is rendbe raktam. Végre kiválóan olvasható a teljes armatúra. Öröm é bódottág :-)

 

DarthRoni Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37683

A szerszámok nekem is megvannak, olajcsere vásárláskor megvolt, aksi fél éves, téli gumi jövőhéten lesz, akkor ezek szerint nagyjából megvagyok :) Köszi a tanácsot! 

Előzmény: ms1964 (37672)
NYISZI2 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37682
Köszi a választ! Már meg is rendeltem itt helyben,9200 ft az ára.
Előzmény: Stickmaster (37663)
david1.3mpi Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37681

Erőtlennek erőtlennek érezni az előzőhöz képest. A fogyi 9-10 liter városban. Az előző 7 literrel elment. Ugyan olyan motor, csak fele km van ebben. Ledadogni bemelegedés előtt volt hajlamos. Meleg motornál nem dadog le, csak erőtlen. És zabál. Valamiért hangosabb is mint a másik volt, pedig nem lukas a kipuff. Zúg zúg, de nem megy...

Előzmény: kisnovi79 (37680)
kisnovi79 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 37680

Szia! Nálam mikor a lambda szonda meghalt,akkor emelkedőn eltünt a motorból az erő,és gázadásra majdnem lefulladással válaszolt. Fogyasztás 10-11 liter volt(csere után 7,5-9 liter városban) 68 lovas motorral.

Előzmény: david1.3mpi (37677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!