Keresés

Részletes keresés

Nr.121212 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37072
UFF
Plieur Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37071

Szia!

Nem kellett volna a poroltó után felkiáltójelet tenni, használták azt a szomszédban diszkóbunyó esetére-úgy jó 15 éve..:)))

Szép dolog a hagyomány, de a célszerűség ....:)))

Előzmény: Python24 (37067)
Dobri Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37070

"Egységesen megtiltanám,az 5cm-nél hosszabb hajjal együtt"

 

Az 5 cm remélem csak felül értendő!Oldalra elég a 3 is.

Előzmény: Python24 (37067)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37069
"Elég hülyén néz ki,ha egy adott alegységben 2-3 katona mellig érő szakállt visel,a többi pedig nem"


El tudom képzelni ahogy a vezérkarban a tábornokaink tervezik a csatát :

" A Bocskai dandár halogató harcokkal fékezi az ellenség előrenyomulását miközben a Zizitop hagyománörző dandár a balszárnyat megkerülve az ellenség mélységébe kibontakozó támadással megroppantja annak gerincét"


Előzmény: Python24 (37067)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37068
Ez az asztaltársaság nem a személyeskedés hiánya miatt maradt egyben (mert arra nem egy példa van és volt eddig), hanem amiatt, mert ezelőtt nem túlzottan volt jellemző, hogy "egyesek" minduntalan a politikát (aktuálpolitikát) citáltak elő ebben a topikban. Ez a topik arról volt híres, hogy nem volt rá jellemző az orbánozás, gyurcsányozás, meg a hasonlók. Viszont a te és tacskO (meg néhányak) offolása ezen a helyzeten nagyon sokat rontott (főleg az utóbbi időben). Ha visszanézel az elmúlt egy-két hétre, a hsz-eid negyedében, harmadában szerepel az OFF.
Talán el kellene döntened, hogy valóban a Magyar Honvédség megsemmisüléséről akarsz-e írogatni, vagy inkább a politikáról... mert arra kitaláltak már pár topikot, ahol nyomhatod a sületlenségeket. Ha meg nem megy, mert nem találod, akár be is linkelhetek neked orbánozós, gyurcsányozós, meg hasonló agymenésű topikokat. Utána akár át is fáradhatsz majd oda, ha megint fizikai vagy lelki kényszerét érzed a politizálásnak.

Nem utolsósorban a témához kapcsolódó hozzászólásoknak, és a néhány, az enyémhez hasonló kirohanásnak (mégha nem is ilyen durva hangvételben) köszönhető, hogy ez a topik nem került még át a polidilibe.
Ezen talán elgondolkodhatnál. Persze nem kötelező, mint sok minden más sem.
Én speciel nem örülnék neki, ha ez a topik átkerülne a dilibe. Meg szerintem sokan mások sem. Talán illene figyelembe venni ezt neked is. Ugyan nem kötelező ez sem, csak lehet. És persze sz@rhatsz is rá (mint ahogy teszed is). Meg azokra is, akiknek számít ez a topik. És nyomhatod tovább az offolásodat és hangoztathatod a kicsinyes politikai szemléletedet. Tökéletesen fog jellemezni téged, meg a hozzád hasonlókat... :S

Mint említettem: sokat változtál az elmúlt pár évben. ... Nem előnyödre. :S

"Igore on"
Ha egy olyan tenné, akinek számít a szava, akkor még talán érdekelne is. De így...?
Kicsit megmosolyogtat. :)
Előzmény: Éhesló (37066)
Python24 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37067
Szia!!
"A magyar katonai hagyományokhoz egyébként is illene a szakáll."
Melyik hagyományhoz???

Persze Dobó katonái viseltek szakállt ,és a honfoglalók is,meg sok száz évvel ezelőtt a magyar katonák jelentős része is.
De akkor hozzuk vissza a párducbőr kacagányt,a vezéri buzogányt,a kardbojtot karddal,esetleg a visszacsapó íjat,mert az olyan roppant hagyományos,és igazán magyar..

Csak pár dolog-(szintén épülésedre,hogy szoktam:)

Minden hadseregben nagyon fontos az EGYSÉGESSÉG!!
Elég hülyén néz ki,ha egy adott alegységben 2-3 katona mellig érő szakállt visel,a többi pedig nem
-a szakáll komoly ápolást igényel,és erre nem nagyon van idő,és lehetőség
-a szakállviselés divathullámot indíthat el,és ez szintén hülyén mutat egy katonai alakulatnál.Nem harci feladatra alkalmas alegységnek,hanem buzik gyülekezetének látszik az alakulat
-a harci gázokat nem vetették be,de attól függetlenül ki kell képezni a vv-ruha,gázálarc használatára a katonákat!!
/Egyébként Irakban nem egyszer klórral töltött kannákat helyeztek az IED-re,vagyis ezt nyugodtan lehet vegyi támadásnak venni./
-a katonák békeműveletekben kerülhetnek olyan helyzetbe,hogy tömegkezelési,tömegoszlatási feladatot kell végrehajtaniuk.Ennek a műveletnek fontos eszközei a könnygáz,és a porral oltó készülék(!),szóval itt sem árt a gázálarcot viselni
-emellett a szakáll a hadseregben egyre inkább eluralkodó liberalizmust testesíti meg,gyakorlatilag lassan mindenki azt csinál,azt visel,amit akar,és ez a szemlélet MINDEN hadsereg halála!!

Én kb leszarnám,hogy xy akar-e szakállt viselni,vagy nem.Egységesen megtiltanám,az 5cm-nél hosszabb hajjal együtt..Akinek nem tetszik,az lépjen be az ilyen-olyan gárdákba,és felejtse el a sereget..

/Afganisztánban elég sok időt eltöltöttem,és soha nem kellett szakállt viselnem ahhoz,hogy elfogadjanak,vagy tiszteljenek.
Pedig nem kevés, tartományi szinten befolyásos emberrel beszéltem.Amikor pár szakállas katona találkozott ezekkel az elöljárókkal,akkor mindig megkérdezték tőlük,hogy "azért viseltek szakállt,mert féltek a táliboktól??"
Előzmény: Törölt nick (37045)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37066
OFF
Persze, én, mi és olvtársaink ezen a fórumon vadulunk....
Errefelé még ha fel is indult időnként némelyik olvtársunk, akár magam is, ennek a kezelési módja és a stílusa sokkal inkább Hamburger2 -éhez állt közel, mint a tiédhez.
Nem kell mindenkivel egyetértened, mint ahogyan a vitapartnereidnek sincs ilyen kötelezettsége, de ez az asztaltársaság attól maradt egyben, mert a véleménykülönbségek ellenére sem személyeskedett olyan módon, ahogyan a polidilin van szokásban.
Ezért felesleges hülyézned és széljobboznod itt bárkit.
ON


Igore on.
Előzmény: Törölt nick (37063)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37065
Nem szeretnék konkrétan a vitába beleszólni, de például:) ha jól tudom az osztrákoknak is nagy szerepük volt a szabadságharc leverésében, majd a kiegyezés kikényszerítésében és a titkosszolgálatok felállításában. /megj.: ugyanakkor Buda visszavívásában is, a töröktől/. Szóval nem feltétlen érdemes párhuzamokat keresni a múltban.
Előzmény: Törölt nick (37062)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37064
Értem. ;)

Akkor beneveznék én is egy mellnagyobbításra... ;DDD
Előzmény: Kuruc71 (37058)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37063
Nem vadultam, csak figyelemfelkeltőleg írtam, hogy elmehet innen a búsba az orbánozásával. (Mellesleg az orbán-szféra alatt is kiválóan ment a haderő-leépítés. De ez OFF.)
Miért nem vagytok képesek felfogni, hogy ez nem a polidili?
A mélymagyar jobbant agyatok akadályoz ebben, vagy csak a gyengeelméjűségetek? :S
Előzmény: Éhesló (37056)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37062
Kedves Zicherman István!

A cseh légiósokkal kapcsolatban figyelmébe ajánlom a következő cikket, ami arról tanúskodik, hogy cseh légiósoknak nagy szerepe volt a Felvidék elszakításában.
Tehát cseh légiósok már akkor voltak!
http://www.hhrf.org/ujszo/2001/165/regio.htm

Üdv,
Előzmény: Zicherman Istvan (37006)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37061
"Az a sereg már nem volt hajlandó harcolni. Tele volt a töke a háborúval."


Hogy tele volt a töke az I VH val az idegen földön való háborúval az tény, de az is hogy ha a hazáját támadják akkor megrázta volna magát. Ahogy pl a Határőrség Ady ligeti laktanyájában történt 1990 decemberében. Bent volt HKSZ mert minden Románia forradalom évfordulója környékén ez ment. Az ezred ( sajna nem a Hereford-i ) leküldött "Halasra" egy századot megerősítésül és mi fent unatkoztunk ezerrel és tele volt a tökünk a sereggel. Harci morál nulla, unalom és kínlódás. Ekkor jött a hír hogy a Románok rálőttek az egyik járőrre a határon. A hír futótűzként terjedt és az egész laktanya zsongani kezdett. A hangulat azonnal megváltozott és mindenki menni akart le. A tiszteket berendelte a HDM-es ( este jött a hír ) és három napig ott voltak 24 ben velünk hogy kordába tartsák az indulatokat.

A motiváció a cél sok mindent megváltoztat.

Előzmény: Zicherman Istvan (37049)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37060
Egyetértek.


Ha a politikát nem visszük bele hogy "de bezzeg Gyurtsány Viktor debezzeg" stb akkor igen is lehet beszélni szerintem itt a szomszédaink vélt vagy valós fenyegetettségi érzésének gyökeréről illetve a tényleges helyzetről.
Előzmény: papirkuthy (37044)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37059
:-)
Előzmény: papirkuthy (37046)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37058
Szia


Azért írtam le ezeket hogy igenis a tisztelt fejesek akik olvassák ezt a topicot kapják fel a fejüket hogy milyen a normális hozzáállás megbecsülés ha valaki az életét szánja oda egy ország társadalom védelmére. Az összeg nagyságán lehet a körülmények alapján kicsit ( nem nagyon ) vitatkozni, de azon nem hogy a katonák nem munkavállalók.

A férfiak is kérhetnek spec műtéteket úgy hogy kezdhetsz csomagolni. Hogy konkrétan mit azt a képzeletedre bízom.

:-)))



ui : A kengurúk nem szorulnak védelemre. Vannak annyian mint a kínaiak.


Előzmény: Törölt nick (37026)
Hassel606 Creative Commons License 2008.11.23 0 0 37057
ŐŐŐ...bocsi, de most nem táborfalván vagy?
Előzmény: papirkuthy (37050)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37056
Mielőtt bevadulnál, talán cáfold Tacsk0 számait, vagy kérj bocsánatot!
Esetleg írd le neki, hogy a pufajkás alatt az MH még nagyobb volt, az öreg csermanekről nem is szólva......:)))
Előzmény: Törölt nick (37054)
Dobri Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37055

István,ha vártál volna 4 évet!:)

Mikor 2002-ben vonultam Savariába,már nem  kellett.

Előzmény: Törölt nick (37053)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37054
Na húzzál innen a véreres rákba az orbánozásoddal, te majom!!!
Előzmény: Törölt nick (37048)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37053
"Megnyugtatlak. Engem (és a velem együtt vonulókat) 1998-ban a Savariában nullással nyírtak.:)))))"
Sőt, még 2000-ben Kalocsán is ez volt az aktuális "divat". ;)
Előzmény: Zicherman Istvan (37047)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37052
"A besorozottak számára elég nagy megaláztatás volt, így könnyebben megtörhették őket"
Ugyanez megy az amcsiknál, és még sok helyen. De nem a megalázás a célja. Persze ezt nem kell elismerned. Azt hiszel, amit akarsz. Igazából itt nem sokakat érdekel.

"Az MN/VSZ --> MH átalakulás fontos mozzanata volt, amikor elkezdték ollóval nyírni az újoncokat nullásgép helyett."
Ad 1: Mikor is volt ez, aranyom? :)))
Ad 2: Biztos, rohadt fontos mozzanat volt. Sőt, enél fontosabb már nem is lehetett. :)))
(Ismét jót mulattam rajtad. Köszi. :)) )

"hiszen már a II. világháborúban sem vetették be"
Akkor vajon minek a gázálarc? Ugyan, vonjuk már ki. Hiszen tacsO olvtárs azt mondta rá, hogy nevetséges. És az ő szava mindenek felett áll. Ugyan talán még katona sem volt soha a büdös életben, nemhogy gázálarc lett volna a pof... izé, arcán, de azért megmondja a tutifrankót.
Na, EZ a nevetséges! :DDDD

"A szimatszatyor emberemlékezet óta kenyér, mahorka és lőszer tárolására szolgál a harctéren."
Érdekes, de én kifejezetten szerencsésnek tartottam, hogy nem kenyér meg mahorka, hanem gázálarc volt benne. De te biztos jobban tudod... :)))

"A magyar katonai hagyományokhoz egyébként is illene a szakáll."
Bízom benne, hogy egyszer lesz egy szép, nagy szakállad, meg egy gázálarcod.
Ugyan rohadt kicsi rá az esély, de mérget vehetsz rá, hogy ezesetben óriási röhögés fog rámtörni, ha véletlenül emiatt fulladsz majd meg. Meg azokon is, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak. :)))
Persze fontosak a hagyományok, elismerem. De egy halott, hagyományőrző hősnek, vagy egy (esetleg győztes) élő katonának örülnétek jobban? ... Én az élőre voksolok. ;)
Előzmény: Törölt nick (37045)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37051
Nagy baj.:(((
Előzmény: papirkuthy (37050)
papirkuthy Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37050
Most is tele van...

Már háromszor zártak be...

Utolsó:Szabadszállás Alföldi Kiképző Központ!
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37049
Az őszirózsás bolondok szétzavarták az I. világháborús frontról hazatérő harcedzett sereget
.................
Az a sereg már nem volt hajlandó harcolni. Tele volt a töke a háborúval.
Előzmény: Törölt nick (37048)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37047
Az oroszoknál nem rövidre nyírás (tüskehaj) volt, hanem tökkopaszra borotválták az újoncokat.
.....................
Kurvára sokat tudsz ám te az orosz hadseregről.:)))))))))))))))
Megnyugtatlak - ott is olyan rövidre vágtág az ember haját bevonuláskor, amilyenre a körülmények indokolták (mint MINDENHOL).

........................
Az MN/VSZ --> MH átalakulás fontos mozzanata volt, amikor elkezdték ollóval nyírni az újoncokat nullásgép helyett.
.........................
Megnyugtatlak. Engem (és a velem együtt vonulókat) 1998-ban a Savariában nullással nyírtak.:)))))

...........................
hiszen már a II. világháborúban sem vetették be, pedig a festőnek igen hatásos mérgesgázai voltak.
...........................
Két probléma is van a hozzászólalással:
1. Azért nem vetették be tömegesen, mivel az ellenségnek is volt harcászati mérgezőanyag, dögivel.
2. A közhiedelemmel ellentétben a II.VH alatt a harcoló felek lokálisan, igen korlátozott mennyiségben VETETTEK BE harcigázokat, és egyéb harcászati mérgező anyagokat.

.........................
A szimatszatyor emberemlékezet óta kenyér, mahorka és lőszer tárolására szolgál a harctéren.
.........................
Hát hogyne. Picsán is rúgták volna a katonát, jobbik esetben (rosszabbikban hadbíróság vagy büntetőszátzad), akinek a szimatszatyrában (vagy dobozában) nem lett volna benne a gázállarca. Az is cáfolja ezt az elképzelést, hogy a harctéri ásatásokon/feltáérásokon ott figyel a gázállarc szinte minden szatyorban és dobozban (már ami megmaradt belőlük).

..........................
A magyar katonai hagyományokhoz egyébként is illene a szakáll.
...........................
Semmi bajom a szakállal (magam is szakállas vagyok). Mndössze mindennek van mértéke. Tőlem aztán hordja a jónép. Attól még nem lesz valaki jó, vagy rossz katona, hogy van szőr a pofáján. (Mellesleg a finn és norvég vadászegységekben a bevonulók gyakran szakállasan szolgálnak. Volt is valahol jópár képem róluk.)
Előzmény: Törölt nick (37045)
papirkuthy Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37046

Ajánlom neked a fodrász topikot!!
Előzmény: Törölt nick (37045)
papirkuthy Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37044

Ha a lehetséges Szlovák-Magyar fegyveres konfliktus ON.
Akkor miről beszélünk?
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37043
OFF

Szabadon választható topik is akad ott bőven, ahová belefér a téma, például:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9134385&la=84523734
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9123343&la=79946704

ON
Előzmény: Zicherman Istvan (37042)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37042
Nem adta itt ki senki senkinek az útját, de Trianon témája EGYÁLTALÁN NEM TARTOZIK a Magyar Honvédség jelenlegi állapotának megtárgyalásához.
Mondom, hogy ott van a Történelem-fórumcsoport - ott kéne folytatni a párbeszédet és eszmecserét a témában. Sőt, biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan csatlakoznának a vitához.
Nem magával a vitatémával van gond (miért is lenne?), hanem azzal, hogy HOL folyik.;)
Daniken elméleteit sem a ,,Tudomány" fórumcsoportban szokás megbeszélni, mint ahogyan a gépkocsikról sem a vasutasfórumon tárgyalunk.;)))

Gyere át a Történelmibe, ott folytathatjuk.

Üdv.
Előzmény: papirkuthy (37040)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.22 0 0 37041
Kimaradt:
,,...és mivel SEMILYEN országgal sem volt diplomáciai kapcsolata - nem is igen írhatott alá vagy szólhatott bele bármilyen nemzetközi szerződésbe vagy tárgyalásba".
Így teljes.

Én sajár részről befejeztem itt az OFF-ot.
Előzmény: Zicherman Istvan (37039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!