Keresés

Részletes keresés

lazaridi Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81479

folpackba kell tekerni

Előzmény: turulka1920 (81442)
Hepci Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81478

Gondolom, abból vonta le a következtetést, hogy a véleményed aránylag gyakran esik egybe az egykori SZDSZ által képviselt meglátásokkal.

OV, aki fél életét edzőtáborokban töltötte, simán elvinne a hátán, maximum beszarna. :)

Előzmény: BZoltan (81470)
loading Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81477

Khm, szerintem nem teljesen így volt, főként mert több olyan borász is volt, akik borait nem tartották a helyszínen.

Előzmény: BZoltan (81469)
turulka1920 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81476

Köszönöm. Most megnèzem a többieket is ès foliàzom

Előzmény: BZoltan (81475)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81475

Szerintem így jópár évig nem lesz probléma. De azért évente egyszer nézzél rájuk, hogy azért rák a vetésbe ne másszon :)

Előzmény: turulka1920 (81474)
turulka1920 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81474

Köszönöm. Szerinted így jó lesz. Mennek a dobozba majd a borpincèbe a polcra. Alaposan lefoliàztam.

Előzmény: BZoltan (81446)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81473

Soha nem fikáztam le senkit. Sem itt, sem máshol, semi boros sem más témában. Soha.  Nagy tisztelettel kérlek, hogy bármennyire is zavar téged, hogy én nem támogatom az általad kedvelt politikai formációt lehetőleg maradjál az igazság amúgy nem szűk keretein belül és ha egy mód van rá akkor az ilyen inszinuációtól tartózkodjál.

Köszönöm. Tényleg...

 

Amúgy dehogy vagyok én véleményvezér. A szakmai tudásom pedig nem olyan mértékű, hogy azzal vissza lehetne élni.

Előzmény: menut (81463)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81472

Kikérem magamnak a többes szám második személyt. Én soha nem aposztrofálnék buzinak semmilyen zenét. Na, jó esetleg a Village People-t, de azt ők is annak aposztrofálják :)

 

Amúgy leírtam, hogy én 2008-2011 között voltam a budavári borfesztiválon. Akkor szar volt a zene. Hogy kinek mi a szar az had legyen már egyéni ízlés kérdése. Sokaknak biztosan nagyon jó volt. Bulizenének biztosan elment. De nem a minőséggel volt a legnagyobb baj, hanem az, hogy ha 100 méteres távolságon belül van a standod akkor egy szót sem lehetett váltani, mert nagyon hangos volt a zene. Ha jó lett volna akkor is hangos lett volna.

Előzmény: Globor (81459)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81471

Milyen politikát favorizálok én sajnálatosan? Mesélj kérlek :) mert bár én magam nem tudom, de úgy látom, hogy te viszont igen. Amúgy ha te  a Gazda maffiapártjára húzod be az ikszet akkor te NER rajongó vagy. Ez van. Ez egy ilyen bringa... én legközelebb amúgy kutyapártra tervezek szavazni.

 

Az pedig egy mókás kamu, hogy az úgynevezett ellenzéknek (te is tudod, hogy a jelentős része a NER fizetési listáján van) van jövőképe... a te elftársaid akarják úgy beállítani mintha nem lenne. Van... mindegyiknek van. Akkor is van ha te úgy csinálsz mintha nem lenne. Az állampárt az akinek nincsen már tíz éve értelmezhető programja... minden más pártnak van. Nem kell velük egyetérteni, lehet, hogy szar, ócska jövőképet vázolnak fel, de az egy komolytalan hazugság, hogy ne lenne. Van. Ha nem találod akkor kérdezz és valaki biztosan segíteni fog. Én az elmúlt 6-8 évben vagy tucat kérdésben írtam email-t vagy FB üzenetet pártoknak és kérdeztem meg, hogy ebben vagy abban a kérdésben mi az álláspontjuk és mik a terveik. Nem fogod elhinni... minden alkalommal kaptam egy linket a programjukra és abban egy referenciát az adott kérdésre vagy egy részletes választ. Te mit tettél azért, hogy megtudd a pártok  jövőképét? Mármint a prositsrácok, magyarnemzet, origo meg közmédia egyre arcpirítóm propagandafospermetének arcra vételén túl?

 

Amúgy én mindig csak egy dolgon csodálkozom. Értelmes embereknek hogyan elégíti ki az intellektuális igényeit az a propaganda amit fogyasztanak?

Előzmény: menut (81462)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81470

Én miért vagyok libernyák? Értékkonzervatív politikai hontalan vagyok. Okés van egy szociális érzékenységem, de amikor az ősfidesszavazó faterommal beszélgetünk akkor mindig ez a közös nevező. A szociális érzékenységtől már nem lesz baloldali manapság senki. Annyira pedig szerintem te is liberális vagy mint én. Legalábbis gyanítom, hogy elsírnád magad, ha a szabadságjogaidat korlátozná bárki.

Előzmény: menut (81461)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81469

Maistro, ne viccoljunk már :) A Budapesti Borbár Túra nem egy boros rendezvény.  Ez egy olyan buli ahol nincsen belépő, nincsen  zárt helyszín, nincsenek standok, nincsen extra személyzet... a pár tucatnyi borbárnak van 1-1 kitelepült borásza ahol a borbár normális árain lehet bort venni és inni.

Értelem szerűen ezeknek a borászatoknak a borait az adott borbár ki is fizeti.

Előzmény: loading (81460)
Hepci Creative Commons License 2020.10.17 0 0 81468

Köszi hogy kigyűjtötted és így megvilágosítottad az elménket.

Az utolsó alkalommal, amikor a Várban voltam, akkor is viszonylag igényes zene volt, bőven túlzott hangerővel.

Nem tudom, kinek mi az ízlése - én Drescht és Borbélyt sokat hallgattam, de szívesebben hallgatom őket a Fonóban vagy Szentendrén, mint egy borfesztiválon.

Az ilyesmi nem való egy borfesztiválra.

Aki őket akarja hallgatni, menjen koncertre alkalmas helyeken.

Nem, nem szeretném Fischer Ivánt és a zenekarát se hallgatni a Várban borkóstolás közben, és nem szeretném a Budapest Klezmer Bandet sem, meg a 100 tagú cigányzenekart sem.

Akik zenét akarnak hallgatni egy borfesztiválon, igazi buzik. :)

Előzmény: Globor (81459)
menut Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81466

Ludányi Balázs Centurio - Összetett: nem szintelen, de szagtalan, nem átlátszó, alkoholos folyadék. Nincs hibája, de erénye se. Felejtős.

altimus Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81465

> Azt sosem tudta nekem még megmagyarázni, hogy miért Soros a világ libernyák főgonosz.

 

igy hozta a veletlen. a 18-as valasztas a migransozas tematizalasa menten zajlott, amihez kellett egy kis hatterhatalmazas, gyikemberezes. soros pont alkalmas volt erre a szerepre.

 

> Soros szerintem nem egy jelentős figura.

 

az open society jelentos munkat vegez vilagszerte. persze az ebbe pumpalt par tizmilliard dollar hosszu evekre leosztva nyilvan nem olyan jelentos osszeg, mint amekkoranak elso blikkre latszik.

Előzmény: BZoltan (81454)
loading Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81464

És ez a rendezvény volt, ahol közvetlenül Bajnártól is vettünk bort, aki meglepődve szabadkozott, hogy inkább kóstolómennyiséget hozott (de lehet már akkor Hepcinek szállított). A Pannonborbolt utána segítség volt, a borvidéki kitekintéshez (további kartonok) is.

Előzmény: loading (81460)
menut Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81463

Csuklóból fikáz le bárkit, a tények ismeretének hiányában is, ha az éppen illik valami hülye prekoncepciójába. Ami azért baj, mert itt véleményvezérnek számit, és igy visszaél a szakmai tudásával megalapozott tekintélyével. 

Előzmény: Globor (81459)
menut Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81462

Neked pedig: az, hogy engem ner rajongónak látsz, jól mutatja a te valójában előitéletes, panelekből álló, a valóságot tévesen értelmező gondolkodásodat. Egyébként, pont az effajta korlátoltság akadályozza leginkább az általad sajnálatosan favorizált politikát, hogy érdemi jövőképet tudjon felmutatni az országnak, és ehhez elégséges hazai támogatót is szerezzen. De mindegy is.

Előzmény: BZoltan (81450)
menut Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81461

Ha már megszólitottál az off témában: szerintem meglepődnél, ha egy közös borozás során kiderülne, mennyivel közelebb van egymáshoz a mi világnézetünk, mint a tiéd és a somlói libernyáké. De persze semmi buzulás!

Előzmény: Hepci (81448)
loading Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81460

Budapesti borbár túra. Összesen 10 karton felett volt, több részletben. 

Előzmény: BZoltan (81444)
Globor Creative Commons License 2020.10.16 0 1 81459

Egyikőtök vehetné a fáradságot, hogy utánanézzen kik is léptek fel a tavalyi fesztiválon a várban, akiket buzizenének aposztrofáltok. Semmi gond (de, egyébként nagyon az) majd én segítek pár névvel, de nem fogok mindenkit felsorolni és csak kiragadok a leírásból részleteket és innen is köszönöm a képzett zenészek nevében, hogy ennyire semmibe veszitek őket és úgy csináltok mintha valami diszkósramli menne a színpadokon.

 

 

"Gáspár Károly zongorista a hazai jazz élet egyik meghatározó szereplője. Triójával saját kompozíciókat és standardeket egyaránt megszólaltat. Zenéjükre jellemző, hogy friss és előremutató, romantikus és esztétizáló, ugyanakkor tiszteletben tartja a jazz mainstream gyökereit is."

 

"Borbély Mihály, Dresch Mihály. A magyar jazz szcéna két meghatározó szereplője. Zenei és emberi kvalitásukat, minőségüket tekintve, példaképek mindannyiunk számára. Nem lehet és nem is szabad őket egy irányzat polcára helyezni, azonban kétségtelenül az etno-jazz területén mozognak legtöbbet, és készítenek világszínvonalú anyagokat."

 

"Branka duó

Básits Branka, a Junior Prima díjas énekesnő 2018-ban alapította meg saját Trio formációját legújabb zenei ötletei megvalósításához. A fiatal énekesnő a Zeneakadémián végzett népi énekesként, ám zeneiségét nem csak az autentikus népzene határozza meg, mivel szereti átlépni a műfaji határokat, zenei szabadságát és határtalanságát a világzenében tudja leginkább kibontakoztatni."

 

"A Zoord moldvai csángó dallamvilágból merítkező zenéje elementáris erővel szólal meg. A zenekar mozgatórugója a világ egyik legismertebb és legvirtuózabb dorombjátékosa, Szilágyi Áron."

 

A többinek majd utánanéz, aki nem csak csuklóból ítélkezik.

Na, ennyit szerettem volna.

 

Előzmény: BZoltan (81447)
joskabacsi Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81456

a lófarkasokat ki ne felejtsd! ;) 

 

Előzmény: Hepci (81445)
joskabacsi Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81455

ez engem is érdekelne ...

 

Előzmény: BZoltan (81444)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81454

Pálinkás József most alapított neked pártot. Pont az ilyen politikai hontalanoknak indított egy konzervatív jobbközép mozgalmat.

Soros szerintem nem egy jelentős figura. Bár a filantróp projektjeit értékelem. Bár minden milliárdos egyetemeket meg hasonlókat alapítana. Azt sosem tudta nekem még megmagyarázni, hogy miért Soros a világ libernyák főgonosz. Még csak a töredékét sem költi el Gyuribá politikai ügyre annak mint amit a nagyobbak: https://www.opensecrets.org/elections-overview/biggest-donors

Előzmény: Hepci (81451)
Hepci Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81451

Nana, arra nem hajlok - én egy konzervatív szellemi hazátlan vagyok.

Gyurcsótánytól öklendezem, Soros pedig egy idős amerikás magyar zsidó. Nincs vele semmi közös dolgom, viszont nem is haragszom rá, ellentétben azokkal, akik az ösztöndíjait élvezve tanultak szerte Ejrópában. :)

Előzmény: BZoltan (81450)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81450

Ne bántsuk menut olvtársat. Respektáljuk, hogy ner rajongóként mégiscsak elviseli itt a sorosista gyurcsányista balos elhajlásodat!

Előzmény: Hepci (81448)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81449

Joós Elek - Tramini 2015 - Somló

 

Konkrétan tramini rajongó vagyok. Akkor is ha ez sokak számára olyan mintha a prájd élén vonulnék szivárványos polóban. Akkor is. Ráadásul hisztis vagyok a fajta haza megoldásaira. Igazándiból a nagy kedvencem Bussay doki ha jól emlékszem 2006-os megoldása volt. De az biztos, hogy azokból az évekből a Bussay traminik voltak nekem a magyar igazodási pontjai a fajtának. Meg persze Németh Attillának ittam nagyon jó traminijét. A Somlóról Györgykovács Imre volt a referencia. De mostanában traminiből Joós Eleket szeretem a Somlóról. Az illata obligát fajtajelleges, palackérettséggel, hordós jegyekkel. Semmi világraszóló, de kellemes illat. Az íze csontszáraz, ami a saját megoldásunkhoz képest érdekes változatosság. Ízben a somlói sósság, a hordó és némi cseresség viszi a fajtajelleget. Korrekt cucc, kétezernyolcért megéri.

 

Előzmény: Hepci (81448)
Hepci Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81448

Hát istenkém, most éppen ellenük harcol ártunk és ormányunk a lánglelkű felcsúti minihős vezérletével - most végre kivételesen írtam valami olyat, ami tetszik Menut bortársnak. :DDD

Előzmény: BZoltan (81447)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81447

Ez most nagyon sértő az igazi buzikra nézve :)

Előzmény: Hepci (81445)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81446

Első körben érdemes a pince szellőztetését megoldani. Az nem jó jel ha túl nedves egy alapvetően palackos borok tárolására szánt pince.
A második körben érdemes a borokat becsomagolva tárolni. Erre a célra, selyempapír vagy újságpapír is jó. De hallottam már olyanról aki műanyag fóliába csavarva tárolja az értékesebb borait. Én kartondobozban, szellőző polcokon tárolom a gyűjteményemet.

Előzmény: turulka1920 (81442)
Hepci Creative Commons License 2020.10.16 0 0 81445

És olyan füst van, mint mikor ostromolták Budát.

Ja, meg az úgynevezett zene, ami legfeljebb

igazi buziknak tetszik.

Előzmény: barkócza (81439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!