Keresés

Részletes keresés

medveh Creative Commons License 2006.03.30 0 0 70
Érdekes, sejtelmem sincs mi lehet ez, de valami csalást akarhatnak megelőzni, úgy néz ki, valaki visszaélhetett mások személyi jogaivall, tőlem még nem kértek ilyet eddig.
Előzmény: d12 (68)
toilet Creative Commons License 2006.03.30 0 0 69
...Igazad van,a jégbarlang az enyém és valóban a fórum ösztönzött arra,hogy belevágjak ebbe a kis kalandba.Talán több is lesz belőle később.Kösz mindenkinek!:)
Előzmény: medveh (48)
d12 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 68
Igen ott és iStockphot-nál is de mi az a regelés?
Előzmény: Lamerka (67)
Lamerka Creative Commons License 2006.03.30 0 0 67
köszi !

Hát akkor nem értem mert ezt az egyik képügynökség kéri a regelés után !
Pontosabban a shutterstock.com...
mit kérhet ?
d12 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 66
Valamilyen igazolványodnak(jogosítvány,útlevél stb)bescennelt változatát kell elküldeni,azert ,hogy "a csalásokat elkerüljék".Egyébbként tudom ajánlani:http://www.metamorpho.hu/ -oldalt,sokat segíthet.
Előzmény: Lamerka (65)
Lamerka Creative Commons License 2006.03.30 0 0 65
valaki segtene mit akarna ez jelenteni ?
In order to prevent fraud, we need to receive a copy of a government issued ID (passport, drivers license, ID). Please scan it in and upload it now as a JPEG, TIF, or PDF image:
köszönöm !
medveh Creative Commons License 2006.03.30 0 0 64
Hát gratulálok, szép arzenál, nekem 350D vázam van és hozzá két másod osztályú Sigma obi, ebbe csak az a jó hogy viszonylag olcsó volt :-)
Előzmény: paller (63)
paller Creative Commons License 2006.03.29 0 0 63
Köszi a segítséget.

Canon EOS10D, 400/5.6 L USM, 70-200/4 L USM, 18-50/2.8 EX, Metz 54MZ3

Nagyjából ez az alapja a felszerelésnek, meg egy nagycsomó apró szirszar! :o)

ZS
Előzmény: medveh (58)
medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 62
Igazad lehet, de ha jobbat tudsz alkotni az átlagnál akkor fogsz tudni eladni, nemrég olvastam egy öreg fotós véleményét aki szerint már minden téma ki van merítve a stock fotózásban, de biztos vagyok benne hogy minőségi képekből még mindíg lehet sikereket elérni.
Előzmény: posthero (61)
posthero Creative Commons License 2006.03.29 0 0 61

keress rá az oldalon és rögtön kiderül. egyébként rengeteg vonatos van. mindenféle megközelítésből.

Előzmény: vöri_ae (59)
medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 60
Nagyon érdekes kérdés, szerintem abszolút van én is tervezgettem már egy vonatos szériát, viszont nem vagyok benne biztos hogy ebbe a környezetbe megfelelő, én a természetben elkapott vonatos fotókra gondoltam, de megpróbálhatod ezt is, ha átmegy az elbíráláson akkor nem lesz gond, biztosan eladsz belőle egy párat, az állomásosban álló vonatot tartom e legpiacképesebbnek ezek közül.
Előzmény: vöri_ae (59)
vöri_ae Creative Commons License 2006.03.29 0 0 59
Szerintetek van kereslet vonatos fotókra? :))

medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 58
Amúgy érdekelne milyen szerkóval fotózol? (gép meg a többi...)
Előzmény: paller (53)
medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 57
Tényleg nagyon jók a képeid, látszik hogy sokat tudsz a fotózásról és szereted a természetet, de ez sajnos nem éppen az a piac ahol ezt veszik, mint már mondtam üzleti és kommunikációs témában érdemes gondolkozni, vagy az éppen aktuális közelgő ünnep témájú képekben és ezt a kulcsszavazásnál is figyelembe kell venni. Ajánlom a kulcsszó top 100-at, sokat tud lendíteni az eladásokon egy egy jó kulcsszó, és érdemes a lehetőségekhez mérten a megengedett 50 kulcsszavat használni. Szóval a lehető legtöbbet, nehogy már ezen múljanak az eladások...
Előzmény: paller (53)
Lamerka Creative Commons License 2006.03.29 0 0 56
köszönöm !
Előzmény: medveh (55)
medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 55
Az elbirálásra 10 képet kell feltölteni tudtommal és ez elég hosszú folyamat olyan 2-3 hét, ha itt sikeresen szerepeltél akkor azután már gyorsabban megy az elbírálás, ha nem szerepeltél sikeresen és a képeid 50%-nál többet visszautasítottak akkor 3 hónapig kell várnod míg újra próbálkozhatsz...

A másik kérdésedet a check-el kapcsolatban pedig már megtárgyaltuk, olvass vissza kicsit.
Előzmény: Lamerka (54)
Lamerka Creative Commons License 2006.03.29 0 0 54
sziasztok !
Valaki segítene nekem abban hogy hogyna is kell regsztrálni a ShuterShock-ra mert sajna nagyon keveset tok angolul azt is rosszúl :(
pl mit jelent ez "Make Checks Payable To " és ha már beírtam oda valamit akkor hogyna lehet módosítani . Illetve ha elvileg kész a reg kér egy képet én azt feltöltöm és utánna jön meg a mail , bejelentkezek és utánna nem tok feltölteni képeket . Meddig kell várni míg elbírálják az első képet , mert gondolom csak az után tölthetek fel újat .

Segítségeteket előre is köszönöm !
paller Creative Commons License 2006.03.29 0 0 53
:o) Köszi, örülök, hogy tetszik! Csak $-t nem hoz! :o)

Zs
Előzmény: medveh (48)
medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 52
Hát igen, én se erőlködöm a művészi képekkel, olyasmi kell ami illusztrál valami egyszerűt, része lehet egy cikknek, bemutatónak, leírásnak vagy hasonlónak.
Előzmény: madgie (51)
madgie Creative Commons License 2006.03.29 0 0 51

Nekem megjött a kedvem, vissza is lökdöste a képeimet a SS :)

Rejected ezért, rejected azért. Lehet tényleg túl bonyolultak voltak a képek, de kíváncsíságból beletettem a tavalyi bűnmegelőzés-pályázat harmadik helyezéses képemet is. Na, ott is rejected lett. Kompozíció meg ilyenek. Mókás...

 

Majd még egyszer nekiugrok könyebben emészthető fotókkal...

Előzmény: medveh (46)
medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 50
Sajnos nem, csak a saját képeidnél tudod, ezt valamilyen oknál fogva nem támogatja ez az oldal. Ki tudja miért...
Előzmény: Majdnem (49)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.29 0 0 49

aha, köszi!

 

azt valahogy ki lehet listázni, hogy egy kép hányszor lett "megvéve"?

Előzmény: medveh (48)
medveh Creative Commons License 2006.03.29 0 0 48
Nekem gyakorlatilag órákon belül meglesz a 100 dollárom, mindez úgy hogy nem fektettem bele különösebb energiát, csak azt csináltam amit szerettem és sokat fejlődtek az ismereteim a helyes világitásról közben, szóval mindenképpen megérte. Jelenleg arra a következtetésre jutottam, hogy az itt keresgélő designerek és grafikusok egyszerű koncepciókat keresnek, vagyis szimpla dolgokat, a koncepciót majd az általuk előállított végterméknek kell hordoznia. A képeim megtekinthetők itt.
Kicsit félve mutatom meg azok után amit az innen felkerülők produkáltak, hozzájuk képest én csak nagyon kishal vagyok. Éppen ezért remélem senki sem fog megsértődni ha mutogatok pár képet ami igazán tetszik és tudtommal feltöltőik erről a fórumról értesültek erről a lehetőségről.

http://www.shutterstock.com/pic-1112261.html
Kedves fotós társam minden elismerésem, ez a kép remek és az egész galériád az, ez annyira tetszik hogy lenne kedvem megvenni és falra tenni, remélem másoknak is lesz :)


http://www.shutterstock.com/pic-1128277.html
Nagyon érdekes kép, tetszik ahogy vezeti a szemet.


http://www.shutterstock.com/pic-1118958.html
Ez ugye Balatinfüred, sajnos az SS rendszere nem igazán támogatja az ékezeteket, ezért tanácsos az angol betüket használni, amőgy a kép nagyszerű.

A fenti képek mindegyike más más szerzőtöl vannak, akik mint mondtam tudtommal ezen fórum láttán csatlakoztak. Nos ha valaki kedvet kapott a letöltésükre, akkor nincs más dolga csak regisztráljon és megveheti őket szép nagy méretben. ;-)
Előzmény: Majdnem (47)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.28 0 0 47

hehe, kicsi a világ! melyik a te profilod, vagy mid?

 

... már régebben is gondoltam egy-egy ilyen olcsó stockra, de lusta voltam ... ide tulképp a te "ajánlásod" alapján töltöttem pár képet, hátha termelnek egy kis pénzt ... de azért a 40 forint/kép  mellbevágó összeg :( 

Előzmény: medveh (46)
medveh Creative Commons License 2006.03.28 0 0 46

Kedves Majdnem örülök hogy itt látlak a fórumon. Nagyon tetszik a legutóbbi SS-ra feltöltött képed, ha nem gond reklámozom itt is egy kicsit, hátha a többieknek is megjön a kedvük a képeik feltöltögetéséhez.

http://www.shutterstock.com/pic-1133309.html
Előzmény: Majdnem (44)
medveh Creative Commons License 2006.03.28 0 0 45
Majdnemnek igaza van, az ujsagok ezek utan szerintem nem hibaztak, a baratokat pedig meg kell valogatni, sajnos nem erdemes mindenkiben megbizni...
Előzmény: G-DNS (43)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.27 0 0 44

akkor nem az újsággal lesz vitád, hanem a "haveroddal"

 

kell neked egy elveszett "barátság" és egy kilátástalan polgári per?

Előzmény: G-DNS (43)
G-DNS Creative Commons License 2006.03.27 0 0 43

Szia Medveh!

 

A képeket nem internetről töltötték le, hanem a haverom töltötte le a gépemről /ami nagy hiba volt/ és ő élt vissza a bizalmammal. Sajnos amikor elküldte az anyagot az újságoknak  elfelejtette megemliteni a nevem és nekem is elfelejtett szólni. A márciusi újságban jelentek meg a képek, amiket külföldön való tartózkodásom miatt eredeti példányához nem jutottam és véletlenül fedeztem fel a netten pár nappal ezelőtt, ami teljesen felháboritott. Ha arra kerülne a sor, be tudnám bizonyitani a képek eredetiségét.

medveh Creative Commons License 2006.03.27 0 0 42
Sajnos nem tudok tanácsot adni, nagyon kellemetlen a dolog. Nem lehet hogy az újságok tudtukon kivűl tették közzé a te képeidet mert valaki azt állította hogy az övéi? Nem biztos hogy az ujságok a hibásak, talan valaki hirnevet akart magának es nem volt elég ügyes ahhoz hogy a saját fotóival tegye ezt. Probálj meg kapcsolatot teremteni a lappok szerkesztőivel, ajánld fel hogy elküldöd nekik az eredeti képet az igazad bizonyitására és kérj helyreigazítást a következő számban. Amúgy hogy jutott el máshoz a képed? Feltetted valahova internetre nagy méretben?
Előzmény: G-DNS (41)
G-DNS Creative Commons License 2006.03.27 0 0 41

Sziasztok!

 

Azt szeretném töletek megkérdezni, hogy elöfordult e már veletek hogy jogtalanul felhasználták fotóitokat. Ugyebár a hétvégén felfedeztem 2 nivós újságot is akik tudtom nélkül használták anyagomat, persze nevem sehol nem emlitették, söt valaki mást neve került a képeim mellé. Nagyon kellemetlenül érzem magam, nem tudom kihez fordulhatnék segitségért.

Ha valaki tud tanácsot adni azt nagyon megköszönném!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!