Keresés

Részletes keresés

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.02 -3 2 391

Akkor joggal magasztaljuk fel a leggagyibb tojáshéj Akai ap100-at highend magasságokba, mert az 0.05%-ot tud...

Előzmény: naiv_ (389)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.02 -2 0 390

Levonható a tanulság: ennyi pénzért újonnan nem kapni technikailag kiemelkedő minőségű lemezjátszót. Sajnos hangminőségre kiemelkedőt sem.

 

A másik tanulság az URL-ben rejlik: www.chip.de/...

A számítástechnika legújabb produktumait pedig majd a hifisajtó fogja "szakmailag" értékelni, osztályozni...ĐĐ

Előzmény: naiv_ (389)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.02 -2 0 389

Ha a Thorens TD 402-nek (DD) jó a 0,15%... akkor ennek is megfelellehet a 0,1%.

Előzmény: tibtiborkaba_new (387)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.02 -2 0 388

A néphifi (tekintsünk most el a kabarétréfától, hogy némelyik forgalmazó csúcskategóriásként reklámozza) technikai fejlődését boncolgatva felvetődik a kérdés, hogy vajon az új DD-motor vagy a csoda-PLL sikerült ennyire jól? :ĐĐ

Előzmény: tibtiborkaba_new (387)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.01.02 -3 2 387

Hosszan értekezel a mért paraméterek fontosságáról, majd belinkelsz egy ilyen szépséget, wow&flutter 0.1%? Mi ez, kandikamera?

Előzmény: naiv_ (385)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.02 -2 0 386

Pedig jobb tanúbizonyságot keresve sem lehetne találni, hogy lemezjátszó-fronton évtizedek óta nincs fejlődés. Rugós antiskating az egyébként valóban nagymúltú SAEC "csodahangkarján", hogy mást ne mondjak;)

 

Technikai jellemzőkön lehet csámcsogni, csak nem érdemes. Ha be szeretnéd pozicionálni, egyszerűen nézd meg, hogy alapesetben milyen hangszedőt ajánlanak a 600 dolláros masinához... 100 dolláros Sumiko Oyster-t. Lapozzunk...

 

 

Előzmény: naiv_ (385)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.02 -4 0 385

Az élet s a technikai fejlődés sem áll meg, a mérnökök - és a designerek is - szorgalmasan dolgoznak, fülünk, szemünk és kényelmünk kényeztetésére:

https://www.teac-audio.eu/downloads/3/4/7/7/4/TEAC_TN-4D_Produktinformation_DE.pdf.pdf (DD) https://www.hifix.co.uk/teac-tn-4d-turntable

Horizont szélesítésre - rágcsálásra:

https://www.chip.de/artikel/Plattenspieler-Test-Das-sind-die-besten-digitalen-und-analogen-Plattenspieler_182616139.html

Nézegetésre:

http://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/2539-test-teac-tn-4d-en 

 

XNC Creative Commons License 2021.01.02 -5 0 384

Na igen. Így néz ki a kulturált fórumozás. Na itt aztán EZEN KÍVŰL minden megy....

Előzmény: naiv_ (368)
gabocza1 Creative Commons License 2021.01.01 -3 2 383

Á, ez olyan mint a vetésforgó, a már régen kitárgyalt dolgok semmivé lesznek, és újra kezdődik minden elölről! Én szépen ki is vonulok már minden vitából, mert értelmetlennek látom a meccsek újbóli lejátszását, gittrágás az egész! Lásd, pl a Shure hangszedők újbóli tündöklését egyes körökben...

 

Előzmény: btamas70 (382)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.01 -2 2 382

A szíjhajtás és a direkthajtás két különböző állatfaj, rendszerint a hajtásmódra jellemző auditív előnyökkel  hátrányokkal, melyekről lényegében semmit sem árulnak el az elsődleges paraméterek, és a "nehezen mérhető" másodlagosak sem.

 

A naív pedig én vagyok, aki azt hitte, h ezen legalább 20 éve túlléptünk... vagy legalább azok túlléptek rajta, akik állítólag ismerik az egykori Magazint, és jórészt korrektnek tartják.

Előzmény: quad (381)
quad Creative Commons License 2021.01.01 -3 2 381

Én inkább abban látom az audioland fórumainak fő problémáját, hogy sokszor megjelennek itt olyan új tagok, akik elvben tanácsot kérnek, pedig már rég sziklaszilárdan eldöntötték mit is akarnak, és csak ennek megerősítését várják a fórumtól. Amikor pedig az elképzeléseikkel szembe menő, de megalapozott tanácsot kapnak, akkor elkezdenek szelídebb vagy durvább formában "prüszkölni".

 

Pl nem tudom hova tenni érvként, hogy az általam ajánlott Thorens ma már csúnyácska. Nézd meg, az új Thorensek is ugyanúgy néznek ki.

Másik gond, hogy ha jól értem már régen elkötelezted magad a DD mellett, de erről nem szóltál. Ha tudom, ajánlottam volna pl. az új DD-s Thorenset, 250 ezerért beépített korrektorral és egy jobb hangszedővel. (Nem vagyok a Thorens képviselője, csak ezt a márkát ismerem a legjobban).

 

Egyébként én nem mondom azt sem, hogy a DD-s "nem rúghat labdába", de -SzVSz - az egyforma hangkvalitású szíjhajtású és DD-s lemezjátszók közül a DD-s jóval drágább.

 

 

 

 

 

Előzmény: naiv_ (374)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.01 -2 0 380

Lehet, csak nekem ez így rendkívül furcsa. Ha olvastad, akkor miért nem olyan időkben szóltál hozzá, amikor még érdemes volt? Nem mellesleg, nekem úgy tűnik, a HFM-et se nagyon olvasgattad, mert akkor szerintem sejtenéd, hogy mi lett volna a szerkesztőség véleménye a 374-ben előadott csabaidánielista pamfletről. Rendesen "kioktattak" volna a Hangszervizben..)))

Előzmény: PP_Stereo (377)
quad Creative Commons License 2021.01.01 -2 0 379

Nem is tudom, ki volt az, aki a másik lemezjátszós topikban már második hozzászólásában eléggé durván visszaszólt a neki ellentmondónak.

Előzmény: PP_Stereo (375)
Diszkizsoké Creative Commons License 2021.01.01 -2 1 378

Csodálkozol rajta?

Elmentél a mm-ba-be aztán egyből az ipari hulladékok utcájába fordultál be sasolódni.

Előzmény: PP_Stereo (377)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.01.01 -2 0 377

Nem tapasztaltam olyant, hogy regisztráció nélkül nem lehetne olvasni az index fórumokat. Regisztrációra csak hozzászólásnál van szükség, de már meg is bántam, rögtön ki is oktattak "baszki" tempóban.  

Előzmény: btamas70 (376)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.01 -2 0 376

"Régebben még olvasható fórum volt"

 

Ergo nem egy hónapja regisztráltál. Az igényesség érdekében meg szabad kérdezni, hogy mi a valódi nikked? Mi lenne, ha azon folytatnád?

Előzmény: PP_Stereo (375)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.01.01 -3 0 375

Az itteni "civilizált hangot" ne keresd, ez a "baszki" tempó uralkodik hónapok óta, bárhova kattintok. Régebben még olvasható fórum volt, most már mindenhol ez az igénytelenség kezd dominálni. :-(

Előzmény: naiv_ (374)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.01 -5 0 374

Továbbra is jelzem, egymás minősítése, s a nem korrekt, civilizált hang is ("baszki") felesleges, értelmetlen, nem tartozik a tárgyhoz, csak fékez.

xxx

Minden audio (HIFI) eszköz műszaki(mérnöki) tárgy. Valaki(k) megtervezte, s legyártotta, műszaki tudás, tapasztalat alapján. A "mérnöki" tárgyakat műszaki elképzelések, paraméterek, tapasztalatok mentén tervezték, s gyártásukat , minőségüket műszaki eljárásokkal lehet kézbentartani. Így egy HIFI eszközt(is) keményen jellemeznek a műszaki paraméterei(is), s az is ki gyártotta (mert egy technológiai fegyelem, megbízhatóság van mögötte). Aki mást állít, tévedésben van. Ezért ezeknek az eszközöknek a minőségét részben - mivel elektro-akusztikai eszközökről van szó - ilyen fizikai paraméterekkel lehet jellemezni. Ezek a paraméterek több-kevesebb nehzséggel mérhetőek, mérésük szabványosított. 
Sok esetben viszont a gyártóknak, kereskedőknek nem áll érdekében még bizonyos alap paraméterek közlése sem - mivel ez sok esetben akadályozza kereskedelmi céljaik elérését. Mivel bizonyos szempontból jól összehasonlíthatóvá teszi az eszközöket, ez pedig elgondolkodtathatja a vevőket az ár-teljesítmény kérdésekben. Természetesen vannak finom jellemzők, különbségek melyek mérése nem, vagy csak igen nehezen lehetséges - ez esetben "ragyogó" lehetsőséget teremt a szubjektum, a szövegkörítés ezeknek a "nehezen mérhető" dolgoknak a maszatolására, mozgatására. Vannak emellett az A-B tesztek, ami megfelelő körülmények mellett adhat többlet információt, s lehetnek objektív elemei.

Ezekben a dolgokban igen nehéz rendet rakni - mert mindezt körbelengi a pénz is... Ezen infók intepretálásából él egy egész kommunikációs hálózat(nevezzük médiának) amely "tesztelésekre", véleményezésekre szakosodott, s hol korrektebben, hol kevésbé hozza le a cikkeket a különböző eszközökről, bevált, varázsszavakból álló terminológiából... visszaélve azzal, hogy  nyájas olvasók nem mérnökök, hozzáértők, csak szeretnének valami jót, használhatót kapni a pénzükért... Ezért e szaklapok hasábjain sok tesztben sem alapvető műszaki paraméterek, sem tesztkörülmények nem is szerepelnek - a "szakértő" néha már arra sem veszi a fáradtságot, hogy ehgy kicsivel több műszaki adatot, indfót, megszerezzen annál, mint amit a forgalmazótól első kézben megkap...
Egy ilyen fórumnak az lehetne az értelme, hogy ezen információkhoz való hozzájutást felgyorsítja, egyszerűbbé tegye, ne kelljen mindig miindenkinek 28 "szaklapot", tesztet, gyári weboldalt stb. végig olvasni.

Emellett tévhitek is kavarják a képet, az "audofilek" között... pl. a csöves erősítők "imádata" - egy modern, félvezetős erősítő meg sem közelíthet egy csöves erősítőt, bár annak műszaki paraméterei nagyságrendekkel jobbak...(erős tévedés). Vagy a lemezjátszónál - egy ddrive-os lemezjátszó nem rúghat labdába... dehogynem, össze kell hasonlítani bizonyos alap paramétereket s kiderül, hogy mennyire...
Anno a HIFI magazin viszonylag korrekten működött, szakemberk mérések és meghallgatások alapján jellemeztek eszközöket.
Nonszensz, hogy a lemezjátszók igen lényeges adataihoz nem nagyon lehet hozzáférni - nyávogás, zaj, rumpli - milyen a hangszedő, mely szabvány szerint mértek stb....     

btamas70 Creative Commons License 2021.01.01 -2 1 373

Te meg miről beszélsz? Látsz ott akár csak 1db érvet? Ennyit erről, és további sok sikert az "eszmecseréhez"...

Előzmény: naiv_ (368)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.01 -2 1 372

baszki, ez troll itt él(ősködik)!

10  perc telt el , és már ugatja is a holdat.:O

Előzmény: teisfiamblutusz (370)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.01 -3 0 371

mint a mellékelt ábra mutatja, így aztán merednak a még éppen nem kitiltott fikanikkek... sok sikert!;)

Előzmény: Mono SE (369)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.01 -1 1 370

nem érdemes foglalkozni vele, ez csak troll, + a másik az egycsatornás faxkalap, az is. :O

 

Előzmény: naiv_ (368)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.01 -4 1 369

blabla...bla... A lemezjátszók valódi hangját általában nem az ára, vagy a kereskedő által csurgatott technikai adat minősíti. Az se, hogy hol gyártották. Az meg fóleg nem, ha nulla zenei ismerettel és intelligenciával rendelkező, botfülű fikanikkek, vagy semmilyen audiotechnikai ismerettel nem rendelkező biztonsági őrök fontoskodnak, okoskodnak az érdeklődő körül. Ne csodálkozz, ha értelmesebb olvtárs nem szól már hozzá ilyen környezetben a kérdéseidhez.

Előzmény: naiv_ (368)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.01 -3 0 368

Nem igazán értem, hogy egy technikai topicban miért kell egymást macerálni, azonnal megjegyzést tenni.

Sose feledjétek, nem a személyekkel kell vitatkoznihanem adatokkal, érvekkel, véleményekkel - tévedés esetén a tévedést kell kiigazítani, tárgyszerüen, elfogadható stílusban. 

Úgy túnik, ha valaki olyat olvas, ami nem teszik neki, nem ért egyet vele, azonnal minősít valakit, vagy minősíthetetlen, vagy durcás óvodás stílusban.

Felesleges és káros. Egy ilyen topic célja egymás informálása, vélemény csere, az arrogancia gátolja az információ áramlást. 

Előzmény: btamas70 (367)
btamas70 Creative Commons License 2020.12.31 -2 0 367

Fikanikkel társalogsz jól mondja h naív vagy. És ez még a jobbik eset :pppp

Előzmény: naiv_ (365)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.12.31 0 1 366

ne legyél naiv!:O

ez még nem az az árkategória.

viszont, mindenképpen személyes átvétel lesz, próba, egyáltalán működik- e, megvan minden tartozék? stb.

nem mintha a web áruház cigánykodott volna, rendeltem már tőlük , rendben megjött a cuccos és bolti árnál jóval kedvezményesebben.

Előzmény: naiv_ (365)
naiv_ Creative Commons License 2020.12.31 -1 0 365

A 343-ban speckóval ellátott AT-k valamelyikét ajánlom, a LENCO-nál sajnálatos, hogy érdemi műszaki specifikációt nem lehetett róla találni.

Van megfelelő hallgatási lehetőség a vásárlás helyszínén (csendes, erősítős, dobozos szoba, referencia lemezek)?

Előzmény: teisfiamblutusz (364)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2020.12.31 0 1 364

egyiket sem ismerem, de mivel az áruk szinte "fillérre" megegyezik olyan hű de nagy eltérés nincs közöttük.

a döntés mindenképpen a vásárlás helyszínén fog megtörténni, annyi biztos, hogy ebben az irányban.

volt már direct drive-os , stroboszkópos lemezjátszóm , ezek árának a töredékéért.

ha már azt a minőséget elérik, elégedett leszek.

 

Előzmény: naiv_ (363)
naiv_ Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 363

Ott két eszközt látok, a Lenco sötét ló, az AT-t ismerjük, melyik? 

Előzmény: teisfiamblutusz (361)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.30 -2 1 362

na, aszem ezt a topikot is be lehet szántani és sóval behinteni, süt a sötét ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!