Keresés

Részletes keresés

vbalazs81 Creative Commons License 2021.05.27 0 0 37857

Tegnap a horvátok felemelték a korhatárt 12 évre. Remélem a montenegrói kormányzat is leköveti szépen júliusra.

Előzmény: reszelozsir (37856)
reszelozsir Creative Commons License 2021.05.27 -2 0 37856

Jelen állás szerint sajna jól...

Előzmény: vbalazs81 (37855)
vbalazs81 Creative Commons License 2021.05.26 -2 0 37855

Sziasztok!

 

A montenegrói beutazás kapcsán jól értelmezem, hogy felnőttek mehetnek védettségi igazolvánnyal, de az 5. évnél idősebb kiskorú (10 és 11 évesek) csak PCR teszttel?

 

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?montenegro

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2021.05.19 -3 0 37854
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.17 -2 0 37853

A teljes igazság: Tárt karokkal várják a magyar turistákat, de az oltás idejének minimum hét nappal meg kell előzni a határátlépést. Akinek nincs ilyen, mehet tesztelni vagy 72 óránál nem régebbi negatív PCR vagy 30 napnál nem régebbi laboratóriumi antigén gyorstesztet kell bemutatnia. Aki átesett a betegségen 14 napnál régebbi, de 90 napot meg nem haladó igazolást kell bemutatni a felépülésről. Csütörtöktől ingyenes a PCR teszt azoknak, akiknek a hazatérésükhöz szükséges.

szervezkedő Creative Commons License 2021.05.16 -2 0 37852

Szerencsétlen a megfogalmazás és ha figyelmesen olvasod, "az oltás tényét igazoló...".

 

Oltáson van a hangsúly, nem a védettségi igazolványon. Az oltás után érdeklődnek a határon ha magyar papírokkal utazol. Legalábbis hétfőn még így volt.

 

 

Egy álmosan indult vasárnap, ami végül napsütéssel zárult.

 

 

Előzmény: portugéza (37851)
portugéza Creative Commons License 2021.05.16 -1 0 37851

Átugrottam én is az elejét.

 

Jó utazást mindenkinek, gyönyörű ország, várjuk a beszámolókat.

Előzmény: Törölt nick (37848)
MonteCarlo2 Creative Commons License 2021.05.16 -2 0 37850

Igazad van, benéztem, átugrottam 2 bekezdést.

 

Reméljük azon még gyúrnak, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkezők gyermekei is bemehessenek teszt nélkül, ha már más nációk állampolgáraitól nem követelnek meg semmit, gazdasági/politikai érdekből. 

Előzmény: Törölt nick (37848)
quad Creative Commons License 2021.05.16 -2 0 37849

Akkor te nem ismered a szovjet területeken népszerű Cseburéki (afféle húsos lángos) reklámját:

 

"Vegyél 7 cseburékit és rakj össze egy macskát" 

 

(Ettől függetlenül én szeretem)

Előzmény: BHJ-962 (37847)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.16 -3 1 37848

Montenegróba védettségi igazolvánnyal simán lehet utazni. Nem jól olvastad a konzuli jelentést. Amit te idézel azokra vonatkozik, akiknek nincs védettségi igazolványuk. Egyébként a magyar védettségi annyival jobb az unióstól, hogy az még a fasorban sincs!

Előzmény: MonteCarlo2 (37845)
BHJ-962 Creative Commons License 2021.05.16 -1 0 37847

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210515/ujranyit-a-turistak-elott-a-magyarok-egyik-felkapott-nyaralohelye-483312

Ez a jövő hétre szól,tehát még ne keresd a konzuli szolgálat lapján.

Más: a csevaptól egy darabig elment az étvágyam, ki lehet guuglizni,hogy miért.

Előzmény: MonteCarlo2 (37845)
portugéza Creative Commons License 2021.05.16 -2 0 37846

Épp most néztem, korrektnek tűnik. Annyi hiba van benne, hogy a pozitív gyorstesztnél antitest helyett antigént írtak, összekeverték a két fogalmat. (Az IgG már stimmel.) Ha pozitív antigénteszted van, tuti sehová sem engednek be. :)

 

A magyar védettségi igazolvány nem alkalmas "előírásoknak megfelelő dózisban fölvett oltást igazoló dokumentum"-nak, nem tartalmazza a megfelelő adatokat. Az első adag oltás után megküldik, sokan nem adatják be a 2. oltást, csak az igazolvány kell nekik, pl. nyaraláshoz. Más országok hatóságai is nyilván tisztában vannak ezzel, eszerint fognak hozzáállni a magyar kártyához.

 

Az országos regisztrációban kaptam oltást. Amikor egy másik szombaton elvileg ugyanazokkal, ugyanott, ugyanakkor kellett volna megkapnom a 2. adagot, max. feleannyian voltunk az oltóhelyen.

 

Idén valószínűleg nem utazom külföldre, valahogy nem tud az ember úgy kikapcsolódni, ha ilyen körülmények vannak a világban. Az adrenalinból meg elég volt az elmúlt egy évben.

 

 

Szervezkedő naplementés képét pluszoltam...

Előzmény: MonteCarlo2 (37845)
MonteCarlo2 Creative Commons License 2021.05.16 -2 0 37845

Honnan van az info?

 

A konzuli szolgálat honlapján jelenleg ezt írják:

 

"Montenegróba csak 72 óránál nem régebbi negatív PCR vagy 30 napnál nem régebbi, laboratóriumban készített pozitív antigén gyorsteszt (IgG) birtokában, vagy a határátkelést megelőző minimum 7 nappal korábbra datálható, az előírásoknak megfelelő dózisban fölvett oltást igazoló dokumentum, illetve a határtákelés időpontjában 14 napnál régebbi, de 90 napot nem meghaladó, regisztrált laboratóriumból származó, a COVID-19-ből való felépülést igazoló, SARS-COV-2-re szóló  pozitív PCR teszt bemutatásával,  birtokában lehet belépni, vagy a beutazást megelőzően legalább 15 napot töltöttek megszakítás nélkül Szerbia, Koszovó, Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Albánia, Oroszország, Fehéroroszország, Ukrajna vagy Észak-Makedónia területén.  A tesztkötelezettség az 5 évesnél fiatalabb gyermekekre nem vonatkozik."

 

Utazás előtt mindenképpen érdemes tájékozódni, mert a hangzatos bejelentésekből sok fontos részlet kimarad. 

Előzmény: BHJ-962 (37843)
szervezkedő Creative Commons License 2021.05.16 0 1 37844

Szerintem megy a propaganda. Egy szezon kimaradt. Ez nagyon fáj sokaknak. Új kormánya van az országnak lassan egy éve. Az biztos a szerb állampolgárok szabadon mozoghatnak majd. Pár napja olvashattuk a magyar sajtóban, az elsők között állapodott meg Szijártó Montenegróval. Arra nagyon felhívom mindenki figyelmét a bizonyos védettségi kártya magyar találmány!!!!!!!! Nem sokra jó másutt. Vagy legalábbis a tapasztalatom, a montenegrói határon önmagában kevés!!!!! A magyar politikai kommunikáció összemossa az oltasi igazolást és a védettségi kártyát. A hírekben szerepelt, aki az országban lesz koronás, annak vállalják a kezelését,.illetve akinek a honos országába történő visszatéréshez szükséges, pcr tesztet biztosit a montenegrói állam.

 

Múlt heten megvettem a télre és 2022 tavaszra tervezett kirándulásaim repjegyeit. Jelenleg most úgy gondolom, talán majd azokat le tudom repülni. Az idei nyár még ki tudja milyen csűrcsavart, zűrzavart hoz az életbe. Szerintem csak az tervezzen idén utazást (bárhová) aki van annyira rugalmas, mobilis hogy egyik napról a másikra képes elindulni, vagy hazajönni.

Előzmény: BHJ-962 (37843)
BHJ-962 Creative Commons License 2021.05.15 -2 0 37843

Bejelentették, jövő héten nyitják a Montenegró határait a turizmus előtt!!🙂

BHJ-962 Creative Commons License 2021.05.11 -2 0 37842

Köszönöm, végső soron ráérek kivárni. Buszos út az nincs,nem is lesz egy darabig,majd szeptember elején lesz egy Bosznia- Montenegró-Szerbia magánút betervezve.

Előzmény: The_Rible (37841)
The_Rible Creative Commons License 2021.05.10 -2 0 37841

Kettő. A horvát készen van egy vagy két éve, a bosnyákok most építik. Tulajdonképpen erre kell várni, mert az autópálya készen van szintén két éve, a híd meg tavaly elkészült, csak a bosnyákok akkor kezdték megtendereztetni a határállomás építését, amikor a híd is és minden más készen volt már. Gyakorlatilag csak egy 200 m hosszú aszfalt, meg a kiszolgáló létesítmények hiányoztak. Egyébként július második felében várható a határátkelő megnyitása (nem júniusban). Legkorábban. De persze itt is, ki tudja mi jöhet még?

Előzmény: BHJ-962 (37838)
Béci 72 Creative Commons License 2021.05.10 -2 2 37840

Gyönyörű!

Előzmény: szervezkedő (37839)
szervezkedő Creative Commons License 2021.05.10 0 6 37839

 

A tegnapi montenegrói naplemente.

 

Sutomore 2021. május 9. 20:10.

BHJ-962 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 37838

Na ez jó hír,egy határ lesz vagy kettő?

Előzmény: Bosanac (37837)
Bosanac Creative Commons License 2021.05.07 -2 0 37837

Crna Gora jövet-menet - a svilaji hídon immár (majdnem) átmehet :-)

Júniusban nyílik a svilaji bosnyák-horvát autópálya határátkelő.

Így közvetlenül autópályán lehet eljutni Eszéktől Odžakig.

https://youtu.be/5lgzjiL__VI

 


sarli Creative Commons License 2021.04.30 0 0 37836

Plusz meg még ez is fontos. :)


A Magyar Közlöny április 29-én kiadott közleményéből kiderült, hogy nem vonatkoznak az utazási korlátozások azon személyekre, akik rendelkeznek magyar védettségi igazolvánnyal. Tehát, ha valaki adott esetben védettségi igazolvánnyal a tulajdonában utazna külföldre, akkor mentesül a karanténkötelezettség alól  hazaérkezésekor.

Előzmény: szervezkedő (37835)
szervezkedő Creative Commons License 2021.04.29 0 1 37835
Előzmény: Bujazliz (37833)
Béci 72 Creative Commons License 2021.04.25 0 1 37834

Szép gesztus!

Előzmény: Bujazliz (37833)
Bujazliz Creative Commons License 2021.04.25 0 5 37833

Sokan nem ismerik, de pl. Ulcinból a Montenegró-Albán határszeglethez vezet jól járható autóút, amely a Szkadari tavat délről ölelő hegy oldalában megy végig.

Hihetetlen panoráma tárul az arra haladók felé.

Ugyancsak fantasztikus hajós kirándulás a Szkadar tó északi része mögötti lápos terület, amely kicsit az Amazonashoz hasonló érzetet áraszt.

Ott van kicsit eldugott gyöngyszem a Plav-i tó és környéke (a hatalmas farönk étterem és szállodával a partján). Amerikai vendégek járnak oda pihenni.

Kis ország, hihetetlenül változatos látnivalókkal.

 

Nekem még vissza kell térnem Montenegróba. 2017-ben meghalt a kutyusunk, akivel sok nyáron át nyaraltunk és fürödtünk együtt az Adrián és Görögországban.

Akkor ígéretet tettem magamnak. hogy a hamvai tartalmazó rozsdamentes kis urnakapszuláit, Biográdban, Tisnóban, Ulcinjban, Vourvourou-ban a tengerbe eresztem.

Már csak a montenegrói kapszula várja a szekrényünkben, hogy az Adria mélyére kerüljön, a többi ígéretemet már teljesítettem.

Előzmény: szervezkedő (37832)
szervezkedő Creative Commons License 2021.04.25 0 0 37832

Egy idő után, amikor rájöttem hogy ez nem egy klasszikus blog, hanem valószínűleg üzleti célú oldal, már csak görgettem és nem olvastam el részletesen, de van pár rész ami picit pontatlan is. Figyelemfelkeltésnek azonnan teljesen jó!

Előzmény: Bujazliz (37831)
Bujazliz Creative Commons License 2021.04.24 -1 0 37831

Bizony sok minden még kimaradt.

Ott van pl. a Tara rafting. Montenegróiak is szervezik, Boszniából (Foca) indul, ha jól emlékszem úgy 30 km (!) hosszan lehet raftingozni.

Ulcinj környéke sem sivár:

Vár, Óváros, Ulcinj-Velika plaza közötti tengerparti sétány (legalább 3 km hosszú) eldugott strandolási lehetőségekkel, mini barlangokkal.

Ada-Bojana torkolata, az érintetlen hatalmas homokpadokkal, hangulatos valódi halász étermekkel (a halász amit hajnalban kifog, azt tálalja a cölöpházaikban a vendégeknek)

Előzmény: Petykooo7 (37829)
kismolotov Creative Commons License 2021.04.24 0 2 37830

Nagyon szépen össze van foglalva, minden teljesen objektíven. Összegezve még hozzá tenném: Amit a Jóisten ott megadott és az emberek még nem rontottak el az nagyon szép.

Sajnos felrémlik annak a képe, hogy idő kérdése, és ez az ország is utoléri Horvátot, és akkor ebből is csak egy betonszegélyes lavór lesz. Kár lenne megszüntetni azt, hogy a zöld összeér a kékkel.

Előzmény: Petykooo7 (37829)
Petykooo7 Creative Commons License 2021.04.24 -3 0 37829

A látnivalók Montenegróban sokkal izgalmasabbak, mint Horvátországban. Igaz sok ember nem fog ezzel a mondattal egyetérteni, de számomra ez teljesen egyértelmű. Amikor elhagytuk Dubrovnikot és a határon elkérték az útleveleinket, már akkor az az érzésem támadt, hogy végre egy kicsit elhagyom a kitaposott ösvényt. Félre ne értsetek, szeretem Horvátországot, imádom az Adriai-tenger partjait, de a kor fejlődésével kicsit veszített a varázsából már. Montenegrónak még a mai napig meg van az a varázsa, amitől valóban a Balkánon érezhetjük magunkat. Kicsit olyan érzés ide érkezni, mint amikor az ember kilép egy időgépből. Igen, a házak közül sok roskadozik. Igen, az autók fele úgy néz ki, mint amelyiket épp a bontóba viszik. És az is igaz, hogy soha az életben nem szeretnék ott élni. Az emberek viszont hihetetlenül kedvesek. A tengerpartok olyan tiszták és gyönyörűek akár a Karib-szigeteken. Az ország fjordjai pedig már önmagukban megérdemelnek egy látogatást. A legrészletesebb Montenegróról szóló magyar posztban bemutatom, hogy milyen látnivalók várnak ránk eme csodás országban, melyik részén érdemes megszállni és melyik részeit jobb elkerülni.

 

Bővebben a posztban: https://travelhacker.eu/latnivalok-montenegroban-felejtsd-el-horvatorszagot/

kismolotov Creative Commons License 2021.04.21 0 1 37828

Még véletlenül sem akarom politikai fórummá alakítani ezt a oldalt. Viszont a benyomásom az, hogy Szerbiában a "köznépnek" sem érdeke az Unióhoz való csatlakozás, vagy mielőbbi csatlakozás. Nagyjából az a benyomásom, hogy jelenleg ugyanaz zajlik náluk, mint nálunk a 90-es évek elején. Megy a szabad rablás, mindenki azt csinál amit akar, nincs ellenőrzés, szankció stb..........Gazdaságilag ez még a pórnépnek is jobb. Végül is mi már kies hazánkban eljutottunk oda, hogy a nagy testvér mindent lát, amerre lépsz ott büntetnek, úgy körbe vett bennünket a rendszer. (kivéve persze a védett köröket)

A szabadkai piacon a fene se foglalkozik vele, hogy mit mennyiért árulsz, honnan van az eredete....stb. Az étteremben a pincér ott húz le ahol csak tud, de ugyanez van a benzinkúton, meg mindenhol. Valahol Cacak környékén egy útszéli csehóban ki volt írva, hogy a kávé 1 euró, mire számlázásra került a sor, már duplázódott, a pincér meg nem értette az orosz nyelvet, csak a rendeléskor. Nyilván nem vitatkoztam, hanem fizettem. Soha nem fizettem még 4 kávéért annyit, mint ott. Korrektségben még a bolgárok is jobbak.

 

Előzmény: The_Rible (37827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!