Keresés

Részletes keresés

J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36669


"A'sszem a hatodik vagy hetedikig bírtam. Ezt úgy hívja a "tudomány", hogy a "megakadt lemez" technika. Mindig ugyanazt ismételgeted, ameddig sikerrel nem jársz. A gyerekek tudat alatt (vagy tudatosan?) kiválóan alkalmazzák."

Nem jó példa! A családban nincs átszervezés és a gyerekednek örökre a gyereked beosztása lesz. Nem kell félnie a mellőzéstől.
Nem eteted meg vele azt a kenyeret ami nálad már megszárad. Mert a legjobbat akarod neki.

Ha már jár a zsebpénz nem kell pereskednie meg türelemmel várni,hogy megkapja ami jár..

És még sorolhatnám!!!! Ne kelljen!

Sőt ha már ez a példa van.. Ez az apa pofán vág ha sokat ugatsz és kuss lesz!
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36668
"Aztán majd úgy járnak, mint amikor 2005-ben Juhász leba.zta őket, hogy miért nem válaszolnak."


Hogy is jártak??? Juhász elment, ők pedig folytatják a dagonyát a pocsolyában!
Előzmény: MagyarországKatonái (36664)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36667
Vagy csak egyszerűen kevesebb az időnk? :)
Előzmény: Törölt nick (36625)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36666
A baj az ,hogy meggyőződésem:

Annak panaszkodni ,hogy fáj a lábam aki rajta áll vigyorogva, OSTOBASÁG! Tudnak róla! Ők álltak rá!
A megoldás egy nagy testvér aki szájon csapja ,hogy a taknya a plafonon landolna.Na ez lenne a civil kontroll! AMI NINCS!
Előzmény: MagyarországKatonái (36663)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36665

MH Parancsnoki értékelő-feladatszabó, 2005, Juhász miniszter:

 

“Fel kellene ébredni, mert nagyot fordult a világ…Amit én ennek az ügynek kapcsán feltétlenül fontosnak tartok megemlíteni: az internetes Fórumot én hoztam létre éppen azért, hogy felszínre kerüljenek az egyébként sok esetben szőnyeg alá söpört vélemények, problémák. Ennek a felelőségét magamra vállalom, ugyanakkor nem tudok megbarátkozni azzal a parancsnoki magatartással, hogy késve, vagy egyátalán nem reagálunk a felmerülő problémákra….Természetesen nem akarom felmenteni a levélírót azért amit tett, hiszen nagy butaságot követett el. de nem tudom felmenteni önöket, magunkat (HM-et) azért, hogy képtelenek vagyunk lereagálni a különböző szituációkat, jelenségeket.
Tessék mondani, adtam én vagy kollégáim önöknek olyan utasítást, hogy karba tett kézzel nézzék, figyeljék, ahogyan egy internetes levél kapcsán felforrósodik a levegő? Miért nem akar egyetlen hivatalos személy sem regálni a hónapok óta zajló vitákra, miért nem védik a mundért? Az internetes Fórumon már legalább két éve folynak a viták, s leszámítva a név nélküli durva, útszéli beszólásokat, rendkívül komoly, értékes hozzászólások olvashatók, amelyek nekünk vezetőknek segítenek a munkánkban. Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány vezető tisztséget betöltő katona vagy köztisztviselő írt választ a felvetett problémákra. Talán Szenes tábornok két-három alkalommal…”

Előzmény: MagyarországKatonái (36664)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36664

Ja, és ennek eredményeként Ti kerültök lépéselőnybe, mert Ti "verhetitek" majd az asztalt, hogy semmi válasz!

 

Aztán majd úgy járnak, mint amikor 2005-ben Juhász leba.zta őket, hogy miért nem válaszolnak.

Előzmény: MagyarországKatonái (36663)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36663

Ma reggel arra ébredek, hogy "apa, kenjél lécci mogyorókrémes kenyeret!"..."Jó, mindjárt"...1 perc szünet..."apa, kenjél lécci..."Mindjárt"....1 perc szünet..."apa..."

 

A'sszem a hatodik vagy hetedikig bírtam. Ezt úgy hívja a "tudomány", hogy a "megakadt lemez" technika. Mindig ugyanazt ismételgeted, ameddig sikerrel nem jársz. A gyerekek tudat alatt (vagy tudatosan?) kiválóan alkalmazzák.

 

 

JD és aki még hozzászólásra jogosult a Párbeszéden FIGYELEM!

 

Pont azt teszed most, amire számítanak. Kellően meg van nehezítve, hogy elmondd a véleményed (körülményes regisztráció, belépés, ellenőrzés, pszichikai terror?).

 

Nem teszitek meg, illetve nem vagytok elég kitartóak. Mit értek el vele? A katonai vezetés malmára hajtjátok a vizet.

 

Ha a sajtó rákérdez véletlenül, akkor el lehet mondani, hogy "kérem szépen itt ez a csodaszép lehetőség, sok pénzt költöttünk rá, de nem használják a katonák, bizonyára nincs is semmi baj sehol"

 

Ha már egyszer beírtál, és semmi válasz, akkor egyrészt Neked már úgyis mindegy :), másrészt javaslom először csak 2-3 naponta, aztán naponta többször is megismételni ameddig ELFOGADHATÓ válasz nem érkezik. Sok-sok kérdést sok témában feltenni! Hidd el, reagálni fognak.

 

Egyébként kapásból akik itt ezen a fórumon írogattok, vagytok páran, 3-4-en akik már "felfedték" ott magukat, még csak az sincs, hogy egyedül kezded el. A többiek csatlakozni fognak. Mármint akik még sohasem írtak.

 

Csak egy javaslat volt.

 

Előzmény: J Dagain (36657)
Yoshi Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36662
OFF:

őzbak? a legbutább, leghülyébb állat az erdőben, ráadásul hajalmos az agresszióra



Előzmény: Plieur (36660)
unguided Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36661
Bujazliz

"""...elektronikus gyalogság elleni aknát...
...gyakorlati próbák igazolták a megállító képességét, súlyos sérülés okozása nélkül!"""

Errol lehetne valami konkretabbat tudni? Pontosan hogyan mukodott?
Előzmény: Bujazliz (36567)
Plieur Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36660

Tiszteletem!

OFF megint...

Az emberi élet túl értékes ahhoz hogy bármilyen téves infó miatt veszélybe kerüljön.

Kergetett meg koca tengeriben-azóta is azt hiszem tartom a magasugrási rekordot földről traktor utánfutóra...:)))

A szarvasbika is kergetett már.

Az olasz vadász amely azt hiszi hogy a román vaddisznó piros pulcsiban járkál az erdőben, vidáman kurjongatva és egy bottal az külön eset...:)))

OFF OFF

Ha már fegyverekről volt szó, lehet hogy a gépkarabély töltény ügyben inkább a vadászlőszerek között kellene körülnézni?

Mint például a 6x45mm vagy a 6,5x47 Lapua ?

Előzmény: Yoshi (36654)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36659
Szolnoki katonáktól hallottam akik már most nézegetik hol helyezkedhetnének el...
Előzmény: Törölt nick (36615)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36658
2005-ben Kabulban hallottam egy ostoba ,hihetetlen, logikátlan pletykát:- Eger megszűnik!
Előzmény: Python24 (36617)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36657
Azért mert félreérted! :-) Az nem párbeszéd hanem pár-beszéd! Pont azért nem írok már én se oda mert olyan mintha itthon a falra firkálnák a vécében! Szart se érdekli!
A lényeg ,hogy kifelé elmondhassák azért mert megszüntették a nyilvános fórumot van belső párbeszéd! Baromság!
Előzmény: Törölt nick (36625)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36656
"És ami még szomorúbb: egyre kevesebb bennük a tisztelet..."

És még valami ami szomorú: egyre kevesebb dolog van amit tisztelni lehet!
(főleg a seregben)

Részlet az etikai kódexből:

....érdemelje ki a tiszteletet!.... azaz nem jár!
Előzmény: Törölt nick (36627)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36655
Néha nem értelek Stylist! Néha tök normális vagy néha pedig még a "radikális" Tacskó fórumtársunkon is túlteszel.De egy biztos. Nem kellene az "öreget" így lenézni mert nosztalgiázik. Sőt továbbmegyek.92 -ben voltam sorkatona az 5. határőrezrednél.Siklóson kaptam az alapkiképzést. És merem mondani neked, az akkori századommal mennék inkább harcba mint a mostani professzionális, elhízott, vagy csúcsaprónép nagyképű ,nagypofájú senkikkel.Mind harcértékben mind motivációban,fizikai állapottal együtt elmaradnak a maiak. És ott mindenki akaratán kívül volt ott.
Előzmény: Stylist (36630)
Yoshi Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36654
bár a kép után talán nem ildomos, de van ugye a vicc, hogy két alak jön ki az erdőből: az egyik futva, a másik medve

itthon én így vagyok a vaddisznókkal, ha van cuki édibédi csíkoshátú vadmalac...
(mert tényleg aranyos kis állat a kismalac, csak hát ugye a koca... úgyhogy telepakolt gatyával nagy sebességgel másik irány)
Előzmény: Plieur (36653)
Plieur Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36653

Tiszteletem!

OFF ON

Az amcsi medve meg a miénk nem azonos területen él, tehát a saját többször van rászorulva kukázásra, dögevésre, esetleg háziállatok ellopására. Más a vadállomány is, fordultak már elő veszett páldányok is...

A brassói medve szokás hogy 'megyünk fiúk kukázni a külvárosba 'nem ujdonság...:)

Az az amcsi maci nagyon is békés volt, a legutóbbi halálos kimenetelű medvetámadás Brassó mellett augusztusban volt.

Régebbi statisztika: 1987 -1992 között 447 medvetámadás, ebből 193 súlyos sebesüléssel járt, 20 halott.

A medvetámadások kb. 60%-a juhász-medve meccs volt, többnyire a maci nyert...

Rossz szokása a macinak hogy lenyom, utána 2-3 meggyőző pofon, aztán harapás.

A srác akiről személyesen tudok egy  tehént  próbált megmenteni, amikor legutóbb hallottam felőle 87-ben Marosvásárhelyen operálták ki tudja hanyadjára.

Az apja kiment egy baltával, akkor azt megtámadta a medve, a fiú próbált segiteni neki, odajótt az apja is, a medve megfutott, de azért adott neki egy igazi maci pofont+harapást.

A vérmedve vagy sokáig fogságban tartott medve volt amely nem tudott kaját szerezni-veszélyes mert télen-nyáron támadhat, vagy egy sebesült maci volt...

És a nőstény bocsokkal meg kész Terminátor...:)))

Most nem a lokálpatrióta beszél belőlem, de EZ a mi medvénk amellyel nem lehet játszadozni!

És tényleg baj ha karmol-de akkor meg örülni kell hogy ennyi volt.

A kép csak illusztráció.Egy Bixád -i eset, 87-ből.

Az itteni TV-ben szereplő brassói maci eset: 2 halott, 5 sebesült , az egy süldő volt: méretből itélve olyan 2 éves. Mert egy fejlett maci olyan 3 mázsa, bruminé meg 2 mázsa ...

OFF OFF

Kérem a tisztelt fórumozó társakat hogy ne haragudjanak a medvesztoriért, de egy kis plusz infó talán életeket menthet!

 

 

Előzmény: Stylist (36631)
tuzer Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36652
a másik oldalról viszont ne állítsuk már a MN-et úgy be, mintha valami megrendítő erőt felmutatva tudott volna a 3. vh-ba belépni...

A románok, csehszlovákok, jugók már akkor is erősebbek voltak nálunk.

A megrendítő erőnél is felmerül a kérdés, hogy mihez képest. Mellesleg az első kettő szövetséges volt, a jugók semlegesek (tiszteletben is volt tartva, lásd: főcsapás iránya Graz - Klagenfurt).

És ehhez a sorállomány morálja is hozzá tartozott.

 

Próbálj tudakozódni, hogy hogyan viszonyult a sorállomány a ht-hez és a feladatokhoz '68-ban Csehszlovákiában. Ismereteim szerint nemigen volt probléma.

Előzmény: Törölt nick (36644)
tuzer Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36651

Azért ne keverjük a kettőt, valami 35 év van köztük! SCUD bácsi egy olyan V-2 másolat volt, ami lefogyott a rossz lágerkoszton. Anno a V-2 annak örült, ha egyáltalán a ködös Albiont eltalálta, nemhogy Londont!

Olvasd el újra. Nem kevertem semmit, én a kategóriáról írtam. Akkor a SCUD-B, most az Iszkander, ettől a kategória ugyan az.

 

SCUD bácsi egy olyan V-2 másolat volt, ami lefogyott a rossz lágerkoszton. Anno a V-2 annak örült, ha egyáltalán a ködös Albiont eltalálta, nemhogy Londont!
Azér néhány apró különbség adódott. Üzemanyag, súly, hatóerő, PONTOSSÁG és KATEGÓRIA. A V-2 -t hadászati célok megoldására szánták (sose sikerült volna), a másikat hadműveleti-harcászati feladatok megoldására (képes volt rá).

 

Arról nem is beszélve, hogy a ferde indítású rakéták irányítottá tételét az oroszok sokáig nem tudták megoldani, pl. FROG, így a tökéletes függőlegesbe állítás a SCUD esetén elég időrabló

 

Ismereteim szerint messze nem ez volt az ok, hanem a hajtómű teljesítménye. A függőleges indítás esetén jóval kisebb teljesítmény is elegendő ugyan ahhoz a távolsághoz (sokkal kevesebb időt tölt a rakéta aktív szakaszán légellenállásban, viszont nagyobb a röpidő, magasabb a röppálya, ksebb a védelem a rakétaelhárítás leküzdésére).

Előzmény: Törölt nick (36643)
Plieur Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36650

Tiszteletem harpet!

A románokkal kapcsolatban lenne azért egy megjegyzésem: a legenda szerint :))) a román hadsereg fő tevékenységi iránya dél felé lett volna -pontosabban dél és délkelet...

A román seregnek voltak nagyon is nagy hullámvölgyei, amelyek a Ceausescu-éra következményei voltak.

A 68-as VSZ bevonulás után egy nagyon  eröltetett hadseregfejlesztési program indult, amely anyagi okok miatt 80-ra kifújt.

A román sereg egységei között is nagy szinvonalbeli különbségek voltak, nagyon is észrevehető volt melyk egy ú.n. operativ egység és mélyk egy ágyútöltelék...

Az impozáns összlétszámban ugyanúgy benne voltak az épitő alakulatok mint a deszantosok. És ez az összlétszám is hullámzott: 180-350000 fő között.

A reális számitás a VSZ szintű , feltöltött egységek számát kb. igy hozta volna ki: 1 páncélos, 4 gépesitett hadosztály, 3 légideszant ezred, 3 vadászrep. ezred, 1 vadászbombázó ezred. Ezek 90 utáni adatok, amikor is kezdték kiadni a valós számokat. 

A sorállomány morálja is változó volt...

 

Előzmény: Törölt nick (36644)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36649
Nem megrendítő erőt állított be. Csak értelmesen, tényeket felvonultatva válaszolt egy értelmetlen, idióta hozzászólásra.
Előzmény: Törölt nick (36644)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36648
Szomorú... :(
Előzmény: kovacsgyula44 (36639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36647
Teljesen egyetértek. Sőt, még a végefelé is sokszor normális volt a katonai élet.
Nemrég találkoztam pár volt sorkatonámmal. Baráti hangnemben beszélgettünk, és megköszönték, hogy ott lehettek.
Előzmény: HG4I (36636)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36646
Azt gondoltam, hogy itt értelmes emberek írnak értelmes embereknek. Csalódnom kellett... :((
Már meg ne haragudj, de ez egyrészt nagyon szánalmas volt, másrészt pedig nevetséges is. ... Már ha lehet még nevetni az ilyenen. :((
Előzmény: Stylist (36630)
arpapa Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36645
Arról nem is beszélve, hogy a ferde indítású rakéták irányítottá tételét az oroszok sokáig nem tudták megoldani, pl. FROG, így a tökéletes függőlegesbe állítás a SCUD esetén elég időrabló.

A rakéta vizszintesből, függőlegesbe emelési normaideje, 3,5 - 4,4 perc volt, ezt valóban nem lehetett gyorsítani, viszont erre találták ki az úgyneveztt egyes készültségi fokozatot, mikor a rakéta célra volt irányozva, ( függőlegesen), kábelek tömlők indításhoz rögzítve, kezelő személyzet váltásban az indítóállvány mellett, mert ennek a készültségnek a fenntarthatósági ideje 7 ( hét ) nap!!!! Úgy is hívták, hogy ügyeletes üteg, de lehetett egy osztály, vagy az egész dandár ügyeletben, a váltást ilyen esetben a VSZ más dandárjaival oldották meg! / Az MN a Vsz tagja volt, faladait ott határozták meg, most sem mi határozzuk meg az alapvető dolgokat, a látszat ellenére /
Már 1986-ban tervbe volt véve az úgynevezett OKA rakéta rendszerbeállítása, aztán igen gyorsan bevonták a SALT tárgyalásokba, mert bizony az a ruszki / általad medvének titulált lenézett / technika megelőzte a korát, három kezelő személyzete volt, és ma úgy mondanánk, "beépitett GPS- e", és gyakorlatilag két percen belül indult.
Szerintem sincs szükség ilyen fegyverekre, nem szabad levinni a döntéshez szükséges időt atomfegyverek esetén másodpercekre, ha belegondolunk ilyen fegyverek percek alatt kirobbanthatnák a háborút, és ezért korlátozták nagyon helyesen!!

Itt látható a rakéta, az első negyven másodperc a scudot ismerteti.

OKA rakéta

árpapa
Előzmény: Törölt nick (36643)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36644

Egyik oldalról értem az indulatokat, a másik oldalról viszont ne állítsuk már a MN-et úgy be, mintha valami megrendítő erőt felmutatva tudott volna a 3. vh-ba belépni...

A románok, csehszlovákok, jugók már akkor is erősebbek voltak nálunk. És ehhez a sorállomány morálja is hozzá tartozott.

Előzmény: tuzer (36638)
arpapa Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36641
Nem idézem ide az illetőt, mert ha moderálni szokták, akkor a válaszok is mennek vele együtt.
Nem tudom mi a baja velem, akármikor írok, mindig ezt teszi! Akartam írni csúnyát az Ő stilusában, nem teszem, nem személyeskedem.
Fogalmam sincs ki vagy, van három gyereked, és mérnöknek mondtad magad. Ha akarod eléd állok, és gyerekeid előtt lőjél le! Ez a te rended, ez a Te stilusod!
árpapa
degenerator Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36640
én minden bizonnyal. (azért is vetettem fel, hátha....)
Előzmény: Törölt nick (36633)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36639

Próbáltam a linket berakni, biztos én vagyok a béna, nem vette be. Tehát Népszabadság online, vélemény rovat, visszalapozni szeptember 15-ig, "Szekeres Imre most tudta meg" címmel van egy cikk arról, hogy Pápára nem lehet az utcáról behívni 340 főt, Pápa csak más alakulatok rovására tölthető fel eredeti terv szerint 2008 novemberéig, most már bejelentették a csúszást 2009 márciusára. Összegezve érződik, hogy Pápa a zengői radarhoz hasonló Luca-széke lesz, vagy a szállító ezredet Szolnokról sürgősen át kell diszlokálni.

 gyula  

Előzmény: Törölt nick (36589)
tuzer Creative Commons License 2008.11.17 0 0 36638

Szánalmas vagy öreg, a Hazafias Népfront jellegű propaganda fotóiddal együtt. Mert ugye Lenin elvtárs is megmondta, hogy a legfőbb érték az ember, ezért az egyszerű sorkatona is odaülhet a "fehér asztal" mellé. Hát persze, amíg elkészül a fotó, aztán már megy is vissza a fehér abrosz a tiszti étkezdébe, a sorkatonát meg zavarják vissza a gyíkhús konzervét eszegetni, az előző napi kenyérrel.

 

Szánalmas az, aki képtelen elfogadni, hogy vannak olyan tények, melyek nem az ő saját (vélt vagy valós) igazát támogatják. Ha aztán ezért még némi személyeskedés útján próbál fölényeskedni, lekezelni másokat, az már már olyan jelzőt érdemel, amilyeneket te használysz érvek helyett.

 

 Én elhiszem, hogy hiányoznak a "régi szép idők", amikor nem kellett vásározni, és még "elitérzést" is kölcsönöztek az egyébként harcászatilag teljesen használhatatlan és pontatlan terrorfegyverek, amelyek mellesleg a "nagy háború" kb. ötödik percében el lettek volna pusztítva az amerikai légierő által

Talán nézzük:

a., Nem, sügérkém, nem az elitérzés hiányzik, hanem egy jól működő fegyvernem és a jól végzett munka öröme.

 

b., nem harcászati, hanem hadműveleti-harcászati, persze elismerem, hogy a nüansz megértéséhez némi ezirányú ismeret szükséges. Bár valóban volt harcászati is. És valószínűleg éppen e kategória "használhatatlansága" miatt kapnak frászt a lengyelek utódjától, az Iszkandertől.

 

c., a pontatlanságról már írtam, nyilván nem olvastad, vagy mint elméletecskéidbe nem illő tényt nem vetted figyelembe. De megismétlem, mert úgyse keresnéd vissza: az úgynevezett pontatlanság 90%-os megbízhatóságot jelentett, a normális eloszlás olyan feltételei mellett, amikoris a szóráskép féltengelyeit 5 (öt) közepes hibára osztjuk. Jó lenne, ha egy hasonlóan megbízható ballisztikus fegyvert megneveznél más fegyvernemtől. Persze lehet, hogy Karl Friedrich Gauss (1777 - 1855) szintén csak egy ostoba komcsi volt. Itt pontosíthatod ezirányú ismereteidet: http://hu.wikipedia.org/wiki/Carl_Friedrich_Gauss, meg itt: http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b163/ch04s02s03.html.

 

d., Néhány csapás tervezésében résztvettem, kivétel nélkül mindig katonai jellegű célok voltak beállítva, harckocsizászlóaljtól felfelé. Persze, gondolom, a Pershingek semmi szín alatt nem voltak terrorfegyverek...

 

e., Mielőtt az 5 perces megsemmisítést lefaragnád háromra vagy kettőre, illő lenne tájékozódnod, hogy mennyit és hogy gyakoroltuk az álcázást, hány gyakorlaton ellenőrizték azt légifényképezéssel, valamint elmondanám azt az apró tényt is, hogy az alakulat oltalmazását a keszthelyi KRUG ezred hajtotta végre, nem egy esetben települtek rá gyakorlatokon a rakétadandár harcrendjére. Már persze az igaz, nekik is elnyomott, kiképzetlen, megalázott sorkatonáik voltak a kezelőik között.

 

Ennyit az egy, rövid bekezdésed valóságtartalmáról.

Egyéb véleményemet megtartom magamnak.

 

 

 

Előzmény: Stylist (36630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!