Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36816
Mindenesetre anno Kohl és Mitterrand egymást kezét megfogva emlékeztek mindkét háború áldozataira. Egyesek szerint innen lehet számítani az EU létrehozásának esélyét. Csak mi Kelet-Európában vagyunk képtelenek a megbocsájtásra. Persze elismerem: ehhez két fél kell.
Előzmény: Éhesló (36815)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36815
Igazad van, a honvédelem napján is együtt koszorúzunk az osztrákokkal, októberi és novemberi gyásznapjainkról nem is beszélve, ahol kéz a kézben emlékezik gyilkos és áldozat.
Vagy mégsem?
Előzmény: Törölt nick (36813)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36814
Ha már jobbra elszállt a virtuális maflás, nem lehetne egyenlően mérni és oda is szólni, ahol a nagy háborúban elesettekre emlékező és ezért kirúgott tisztkollégát fikázta ellenoldalon elfogult olvtársunk.
Nem komolyan, mert ez itt az index, csak formailag...:)))
Előzmény: Törölt nick (36764)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36810
Jó ezt hallani. :)
Előzmény: J Dagain (36806)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36809
Az az érzésem hogy az előbb sikerült félreolvasnom valamit , elnézést ezért ZI-től !
sztorno:)
Előzmény: Nr.121212 (36796)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36808
"Nekem reggel dolgozni kell mennem, hogy be tudjam fizetni az adót! KUSS LEGYEN!!!!!"
;)))
Előzmény: J Dagain (36803)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36807
"Fejétől..."

Jaja. Fejétől bűzlik a hal....persze. De a farkátol kezdik pucolni!
Előzmény: Törölt nick (36804)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36806
Tudod jogomban áll azt csinálni amit sok szarházi csinál ha ki kell menni a gyaktérre:

-Jaj de rosszul vagyok! Hasmenésem van!Ha akarok végrehajtok, ha akarok hadbíróság elé kerülök! Ez az én döntésem!De az elveim szerint élek!
Előzmény: Törölt nick (36804)
Plieur Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36805

Szia Stylist!

Hogy az úriembert mi vezette tettére, magánügye.

De egy dolog piszokul zavart: a herkentyűt egy járókelő lelte meg a hirek szerint. És ha a megtaláló babrál vele ? Vagy hazaviszi? Esetleg egy fiatal, aki kiváncsi...

Ha tényleg éles volt akkor a pasas megérdemli a sorsát.

Van nekem egy történetem. A 80-as évek elején  volt Sepsziszentgyörgyön egy szoborrobbantásos eset, csakhogy volt 'collateral damage': egy a közelben játszó gyerek. Nem érte meg az egész kib... szobor az emberéletet.

Lehet hogy az úriembernek egy nap szobra lesz, ki tudja. De akkor is felelőtlennek fogom tartani.

Inga lendülést láttam, nem az lett belőle ami kellett volna legyen...

Előzmény: Stylist (36784)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36804
Parancsokat hajtasz végre. Ha nem, akkor pedig hadbíróság elé kerülsz. Fejétől...
Előzmény: J Dagain (36802)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36803
Tudod ha azon az utcán laktam volna akkor civilként ahol zajlanak az események kiüvöltöttem volna az ablakon:

- Húzzon innen mindenki a picsába! (oszlatók és oszlatottak) Nekem reggel dolgozni kell mennem, hogy be tudjam fizetni az adót! KUSS LEGYEN!!!!!
Előzmény: Törölt nick (36800)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36802
"Ha egy polgári kormány idejében történik hasonló, a hadsereg a rendőrséggel karöltve beavatkozott volna a kormánydöntők oldalán, mert a vezetői erre adtak volna utasítást. Sajnos ilyen felemás országban élünk."

Nyugodj meg!

A hazát védem nem JOBB VAGY BALT!
Előzmény: Törölt nick (36800)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36801
"hanem a rendőrségnek nevezett politikai verőlegények hordája. Ártatlan embereket tömegét támadta meg politikai utasításra"
Persze persze... :S

"a hadsereg a rendőrséggel karöltve beavatkozott volna a kormánydöntők oldalán, mert a vezetői erre adtak volna utasítást"
És még Micimackó is akcióba lendül... hogyne, persze. :((
Előzmény: Törölt nick (36800)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36800
OFF:

"Elég szomorú lenne, ha egy katonákból álló csoport nekilendülne harcjárművekkel, harckocsikkal, és "leváltanák" az aktuális kormányt, csak mert szerintük az nem a nép érdekét szolgálja."

Szomorú lenne, igaz. Pedig elárulom, hogy két éve valami nagyon hasonló megtörtént. Csak nem a katonaság csinálta, hanem a rendőrségnek nevezett politikai verőlegények hordája. Ártatlan embereket tömegét támadta meg politikai utasításra, többüket örökre megnyomorította, alaptalanul megalázta aztán gyorsított koncepciós perekben elítélték őket. A köztörvényes rendőröknek meg semmi de semmi baja nem lett. Valahogy senki nem volt ott, aki el akarta volna taposni a rendőrállatokat, akik erősen túlzásba vitték rendfenntartást.

"Sőt, meglátásom szerint épp ez az erő az, ami sok szerencsétlensége ellenére, egy biztos, stabil pontot jelent ilyen esetekre."

Csak addig jelent, amíg a mostani érdekszférát kell védenie. Ha egy polgári kormány idejében történik hasonló, a hadsereg a rendőrséggel karöltve beavatkozott volna a kormánydöntők oldalán, mert a vezetői erre adtak volna utasítást. Sajnos ilyen felemás országban élünk.

OFF vége, többet nem írok ide a témában.

ON
Előzmény: Törölt nick (36795)
tuzer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36799
Nem fognak, sajnos. Úgy kell nekik a hordó, amire felállhatnak - legyen az bárhol - mint a levegő.
Előzmény: J Dagain (36791)
tenue1 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36798

              Kedves Zicherman István!

 

 

             Ne haragudjon, hogy levelemmel zavarom,de egy nagyon fontos ügyben keresik az anekdotás topicon.Szinte azt mondhatnám, hogy közkívánatra kéretik a megjelenése!:)Vastaps mondjuk nincs,de megoldható!:)

 

Köszönettel:VK

tuzer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36797

Mélységesen egyetértek.

 

Mellesleg mérhetetlenül utálok mindenkit, aki a fegyverben csak a hatalom megszerzésének eszközét látja, nagy valószínűséggel harcos alakulatnál katona soha nem volt, a féldecije mögül osztja a megfellebbezhetetlen igazságot, valamint a színesfilmet sem ismeri, annyira vagy fekete, vagy fehérben lát, és mindenki más áldozatát kötelezőnek tekinti a haza (általa vélt) üdvének oltárán.

Azt meg irigylem, akinek a hite mindenre feloldozást ad, és állandóan látja az egy igaz igazságot.

Előzmény: Zicherman Istvan (36787)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36796
ha szabad annyit reflektálnom :
pici magyar szeptember 11 (?) - ez nem FAIR :DD
ha esetleg felrobbanna véletlen mégis vmi, na akkor már azért volna értelme a biliborogatásnak
Előzmény: Zicherman Istvan (36787)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36795
Ezzel is egyetértek.
Egy katona semmilyen körülmények között ne politizáljon!
Elég szomorú lenne, ha egy katonákból álló csoport nekilendülne harcjárművekkel, harckocsikkal, és "leváltanák" az aktuális kormányt, csak mert szerintük az nem a nép érdekét szolgálja. (Mégha sok eszement barom ezt is szeretné látni tőlük.)
Mert mihez vezetne ez? Ahhoz, hogy pár év múlva a dolog megismétlődne - mondjuk az ellenkező irányban.
És az mihez vezetne? Polgárháborúhoz. Ami értelmes, magyar embernek nem érdeke.
Persze vannak jópáran, akik szerint a politikai nézet jelenti a magyarságot, de azokból a csököttagyú zombikból remélhetően nincs sok.
Ha meg mégis megpróbálnának egyesek ilyenre vetemedni, akkor az elsők között lennék, aki eltapossa az ilyen szélkakas-jellegű csőcseléket. (De szerintem a hadseregünket ilyen veszély nem fenyegeti. Sőt, meglátásom szerint épp ez az erő az, ami sok szerencsétlensége ellenére, egy biztos, stabil pontot jelent ilyen esetekre.)

(Bocsi az OFF-ért.)
Előzmény: J Dagain (36788)
uselessjunk Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36794
Nem politikai jelleggel írtam, csak annak szemléltetésére, hogy nem biztos, hogy úgy igaz, ahogy a nyilatkozatban van. Részemről egyetértek a katonák politikai semlegességével
Előzmény: J Dagain (36791)
Gyöki II Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36793
igen, nekem is megakadt a szemem rajta, most egy nagy multinál területi vezető
Előzmény: Hamburger2 (36781)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36792

mellesleg, ha igazán radikálisat akart volna tenni, akkor javaslom a destrukció helyett az építést. Pl könyvet olvasni, táncházba járni, kultúrát hallgatni, majd a megfelelő időben elmenni szavazni. Ha ettől többet akart volna, akkor esetleg egy jól irányzott nyílt levéllel (a'la Roland) kilépni a dologból.

Most így is kilépett a dologból (és be a börtönbe), és számomra semmi felhívást nem jelentett a tette, pedig értelmes dolgokra mindig vevő vagyok...

J Dagain Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36791
Kurvára rühellem a politika minden megnyilvánulásait! Jobb ,közép és bal. Mi lenne ha inkább máshol okádnátok egymást ,ki a buzi,zsidó,komcsi,fasiszta. Mert én leszarom! Húzzatok innen a POLIDILIBE!
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36790
Teljes mértékben egyetértek.
Előzmény: Zicherman Istvan (36787)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36789
Sokat változtál az elmúl 1-2 év alatt ... nem előnyödre. :((
Előzmény: Stylist (36784)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36788
"egy MAGYAR KATONATISZTET, azért, mert megpróbált tenni valamit! "

Egy Magyar katona soha de soha semmilyen ürüggyel vagy indokkal ne veszélyeztesse azokat akik védelmére felesküdött. A hadsereg nem Jobbos nem Balos hanem mindenkié!!!!!!!!!

Nyelvében él a magyar nem hovatartozásában.
Előzmény: Stylist (36784)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36787
Engem két okból kifolyólag tölt el rosszallásal a hír:

1. Egy KATONATISZT vetemedett arra, hogy ilyen módon demonstráljon. Nem Latin-Amerikában élünk, hogy a hadsereg politizáljon. Ráadásul tette ezt úgy - HA A HÍR IGAZ, - hogy a munkahelyéről kilopott anyagokkal dolgozott. Magyarán szolgálati bűncselekményt követett el.
Ezenkvül a módszerek is több, mint kétségesek, mivel egészségtelen példát szolgáltatnak.

2. Tettével egy olyan lavinát fog beindítani, ami rengeteg, ügyben nem érintett bajtársának életét fogja megkeseríteni, akiket most a KBH-tól és NBH-tól kezdve, a katonai ügyészségig és HM ellenőrző bizottságokkal bezárólag MINDENKI elő fogja venni. Az életük elviselhetetlenné fog válni, ráadásul a teremtett ideges légkörben nem lesz életbiztosítás rendes szolgálatuk elvégzése. Rajtuk keresztül pedig nem csak az adott alakulat katonái fognak szívni, hanem azok családtagjai, rokonsága, baráti köre, mivel mindazzal, amit most tette beindított, az ő életüket is komolyabban meg fogja zavarni.

Ha annyira ,,fasza gyerek" lett volna, akkor leszerel, és utána csinálja a fesztivált.
Semilyen szinten sem tudok együttérezni ezzel az önző és ostoba emberrel.

Sajnálom. Ez meg az én teljesen szubjektív, magánvéleményem.
Előzmény: Stylist (36784)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36786

én meg azért izgulok, hogy egy hülye miatt a családomból senki ne sérüljön. Nem szeretném, ha ők lennének a "dicső egyszemélyes forradalom" áldozatai.

a politikai részre nem reagálnék, mert (szerintem) hülyeség, de ez meg az én véleményem :)

Előzmény: Stylist (36784)
uselessjunk Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36785
Akkor is ez lenne a véleményed, ha az illető erősen balos lenne és így a helyszín csak segítene róla a figyelmet elterelni?
Előzmény: Stylist (36784)
Stylist Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36784
Én nem tudom, miért támadtok annyira egy MAGYAR KATONATISZTET, azért, mert megpróbált tenni valamit! Én ugyan nem sajnáltam volna egyik komcsit sem, ha tényleg felrobbantotta volna azt a pártirodát. A jelleméről sokat elmond az, hogy a megszerzett fegyvert, robbanóanyagot nem bankrabláshoz, vagy váltságdíjért fenyegetős robbantáshoz használta, hanem csak a szegény hazája kétségbeejtő állapotára akarta felhívni az igaz magyar emberek figyelmét! Nem anyagi haszonszerzés vezette, hanem a politikai kiállás. Ezen nem gondolkodtatok el, igaz? A Nemzeti Radikálisok már sokszor figyelmeztettek rá, hogy ez a világ nem marad mindig így, az inga visszaleng, és akit ma bebörtönöznek, annak holnap talán szobra lesz. Ráadásul anélkül ítélkeztek felette, hogy meghallgattátok volna az ő verzióját is, a többség simán beszopta azt, amit az MTI leközölt hírként. ( Tomcat szerint a rövidítés: Magyar Talmudista Iroda :-)) Szóval értem én, hogy nem könnyű ebben a világban magyarként élni, de legalább meg kellene becsülni azt, aki nemcsak pofázik, hanem végre tenni is akar valamit! :-(( Ez az én magánvéleményem az ügyről...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!