Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36850

Udv.

 

Latom oriasi az igeny arra, hogy egy valoban a kepviseltjeit kepviselo part jelenjen meg a szinpadon. En ilyet alapitanek. Hmmm. Szavaznal ram? :)))))))))

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (36831)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36849
Részemről a katonapolitika mehet. Vidám csütörtöknek nézünk akkor elébe:)
Előzmény: Némedi László __ (36846)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36848
szerintem sem idevaló (főleg azért, mert nem tudjuk, hogy ki miért csinálta)
Előzmény: Törölt nick (36844)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36847

http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=124849

 

(itt elméletileg ott a bomba...  ...persze nem egy hiteles forrás :))

Előzmény: M.Zoli (36845)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36846

a katonapolitikáját megvitathatjuk itt (már egyszer végig mentünk a Fideszén és az MSZP-én, ez is belefér).

Ott csak annyit olvastam, hogy katonákat hozzuk haza (és kereskedjünk Szíriával :))

Előzmény: Törölt nick (36842)
M.Zoli Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36845

Udv.

 

Egy kerdes van. Tenyleg elhelyezett eles robbano eszkozt az emlitett helyszinen? Ha nem, akkor ragalom, ha igen, akkor egy koztorvenyes, aki raadasul katonai eskujet szegte meg. Megbecsules nem jar erte. Semmilyen kifogas nem menti fel erte.

 

Amugy vigyazz a gondolatmeneteiddel. Azt irod, hogy nem vagyonszerzes volt a celja, hanem politikai velemenynyilvanitas. Tehat becsulendo a tette szerinted. Akkor ezen logika szerint pl. Nagy Imre kivegzese is becsulendo tett, mert nem vagyonszerzes, hanem politikai velemeny nyilvanitas volt a celja.

 

A politikai velemeny nyilvanitasnak vannak vertelen formai is, szerintem inkabb azokkal kellenne operalni.

 

Udv.

Előzmény: Stylist (36784)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36844
Két ember meghalt robbantás miatt, valszeg elkezdődik érni a gyümölcs!

Ezt ne itt, pls.
Előzmény: arpapa (36833)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36843
Megteszem, ami tőlem telik, uram:)
Előzmény: Éhesló (36814)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36842
No politikai reklám kérlek:) Ennek a "színvonalas" pártnak van önálló topikja a Polidilin, ott kellene folytatni.
Előzmény: artillery (36838)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36841

azt viszont sejtem miért ajánlottad ZInek:

"Az általános iskolai és középiskolai testnevelési tananyag részévé kell tenni az önvédelmi sportokat, mert azok nyilvánvaló hasznukon kívül komoly jellemformáló és közösségerősítő szereppel bírnak."

 

enyém a pirospont? :)

Előzmény: Némedi László __ (36840)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36840
hát nem tudom miért raktad be őket, de elolvasva (nagyrészét), amit itt írtak, segített a röhögő izmaimat edzeni :)
Előzmény: artillery (36838)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36839
Ma 20:10-kor az m1-en lesz a szempont című műsor, és a beharangozóban azt mondták azzal foglalkoznak, hogy katonai objektumok őrzését miért civilek végzik, jó-e ez... (ha valakinek lesz ideje és nem a barátok közt roppant izgalmas sorozatot nézi az lszi írja már meg mi volt. Persze lehet, hogy ez is rajta lesz az interneten az mtv médiatárban...)
artillery Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36838
Na, milyen szépen tudok linkelni.....
Szóval pontosabban ők lennének:
http://www.zoldek.hu/user_folder.php?id=9
Előzmény: artillery (36837)
artillery Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36837
Üdv!

Az <a href="http://www.zoldek.hu/user_folder.php?id=9" target="_blank">itt</a> leírtak talán jobban megfelelnek az általad említett elvárásoknak.
Előzmény: Zicherman Istvan (36831)
degenerator Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36836
"Szeretnék egy konzervatív, valóban nemzeti* érdekeket képviselő pártot, amelynek érdeke a nemzetpolitika (belpolitika és külpolitika egyaránt), érdeke egy erős hadsereg, gazdaság, jogállamiság, közoktatás, stb. stb. stb"

ez a politikamentes antipárt már létezik, de még nem nagyon reklámozza magát, mert akkor a nagyok fel tudnának készülni, hogy mindenféle lejárató kampánnyal ellehetetlenítsék.
Előzmény: Zicherman Istvan (36831)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36835
Ki halt meg? Hol?
Előzmény: arpapa (36833)
Plieur Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36834

Tiszteletem!

Ami zavar, de rettenetesen: " a helyszinen hatástalanították".

1. a szokásos rendőrségi szóhasználat, amelyet a sajtó átvett, nem volt éles a szerkezet.

2. egyszer a sajtó is talált szeget, tényleg éles volt. És az már veszett nagy baj.

Várjuk ki a végét, többet nem is kommentálom az esetet.

 

 

Előzmény: Éhesló (36819)
arpapa Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36833
Mindenre van magyarázat.
Valaki nemrég azt írta egy helyen, hogy azért loptak a Kádár rendszerben, hogy mielőbb vége legyen. / erre majd írjátok, hogy ma is lopnak, és ugyanazok, lásd alább, én robbantóm, te robbantód /
Ha esetleg valakinek éppen az autóját kötöm el, az végül is csak tesztelése a riasztó berendezésnek, ilyesmiket olvastam ki a hozzászólásokból.
Röviden: - az én robbantóm jó robbantó, a te robbantód geci!
Nemrég a repülőtéren "csekkolt" be a leányom, az utána következővel levetették a csizmát, az ott lévő anyuka felháborodására, hogy kurvannyukat, mit tesznek.
Erre mondtam neki: - asszonyom, az ott az én gyermekem, elvárom ezektől az emberektől, hogy kiválóan végezzék a munkájukat, mert ha tévednek abból baj lesz.
Anyuka ott azt mondta: köszönöm elnézést.
Tessék oda állítani a gyerekeitek az ilyen robbantást "tesztelő" eszközei mellé.
Két ember meghalt robbantás miatt, valszeg elkezdődik érni a gyümölcs!
árpapa

ps:
Nem kell sieteni a válaszokkal, megyek "vásározni", egyesek szerint a vásározó árpapa csak egy pontenciális lámpaoszlopdísz!
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36832
Fél OFF
Kérdés.
Vannak még valahol magyar egyensalátazöld gyakorlóból még készletek?
K.b. milyen árban lehetnek ezek? A csont újak, és a már használtak?

ON
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36831
Dettó.
Ha majd valóban lesz megfelelő politikai erő/párt/mozgalom, amely megfelel az én elveimnek, akkor majd arra fogok szavazni. A ,,valaki ellen, csak azért, mert..." játéknak nincs értelme. 1991 óta ez folyik ebben az országban. Minden ennek az ostoba ,,megoldásnak" a következménye. Eljárok szavazni, és bedobom az üres szavazószelvényt, mivel nincs olyan rubrika, amely úgy szólna, hogy ,,3. Mindenki ellen". Ha lenne - rendkívül meglepő eredménnyel zárulnának a választások 2010-ben...
Szeretnék egy konzervatív, valóban nemzeti* érdekeket képviselő pártot, amelynek érdeke a nemzetpolitika (belpolitika és külpolitika egyaránt), érdeke egy erős hadsereg, gazdaság, jogállamiság, közoktatás, stb. stb. stb.
De a jelenlegi hazai politika a klasszikus viccformának felel meg - ,,A cirkusz leégett, de a bohócok itt maradtak".

De ez itt OFF.

................
* Nemzetpolitika latt nem egy etnikai kiváltságosságot értek, mivel a Nemzet - az adott ország területén élő nemzetiségek, amik történelmi, gazdasági, jogi és kultúrális sorközösséget és kölcsönös felelősséget vállalnak egymással. Egy etnikai csoport nem képes nemzetet alkotni, és előbb vagy utóbb hanyatlásra van ítélve (jobbik esetben).
Előzmény: Hamburger2 (36830)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36830

Szervusz MK!

 

Az emberek közül sokan éppen ezért nem valakire, vagy valamire szavaznak, hanem valaki, vagy valami ellen. Félmegoldás. Lehet, hogy jobb, mint a semmi, de én a politikusokba vetett hitemet már rég elvesztettem és nem szavazok nekik bizalmat. Nem érdemlik meg! ;)

 

Hamburger

Előzmény: MagyarországKatonái (36829)
MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36829

Tudtam, hogy meg fogsz szólalni ezügyben, szándékosan fogalmaztam ilyen sarkosan :)

 

Természetesen értem, hogy mit akartok mondani, a lényeg az, hogy ne a politikai széljárástól tegye függővé a katona, hogy végrehajtsa-e a parancsot, vagy sem, ugye?

 

Én is hasonló problémával küzdök, és szerintem még pár millióan rajtunk kívül (mármint, hogy nem nagyon van olyan párt).

A példa rossz, de szemléletes, szóval ha már választanom lehetne, hogy a gyerekem heroinozon vagy füves cigit szívjon, hát akkor inkább a kisebb rossz, az utóbbi. Persze a legjobb az lenne, ha egyik sem. Szóval valakire azért én is szavazok, mert állampolgári kötelességemnek érzem.

 

Igen, ráférne már erre az országra pár normális, nem csak a maga érdekeit néző politikus, de sajnos az ilyen nem nagyon adja a fejét erre. Amint a rádióban is elhangzott, "zushlagok" termelődnek.

 

Azért bizakodjunk.

 

Politikamentességről meg nehéz beszélni, mert aki pl. a HM-ben dolgozik, az gyakorlatilag a kormányt "szolgálja". (Most ezt nem elítélésként mondom, csak ténymegállapításként)

Előzmény: Hamburger2 (36828)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 36828

Szervusz MK!

 

OFF/ON: Nem tudom, hogy ki ellenzi a katonák szavazati jogát!? Én biztosan nem. Csupán azt képviselem, hogy ez legyen minden katonának az egyéni joga, mint ahogy az is, hogy él-e vele, vagy sem! Engem leginkább az tart vissza tőle, hogy egyetlen jelenlegi politikai erőben sem látok olyan valós és tiszta szándékot, amelyet a szavazatommal szívesen támogatnék. Ami pedig kampány címszóval nálunk folyik, az a gyakorlatban a társadalom erős megosztásához szokott vezetni. No ebből nem kérek! De ez legyen az én egyéni szoc. problémám! :) ON!

 

Hamburger

Előzmény: MagyarországKatonái (36817)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36827

Szia Gyöki!

 

Tudsz valami elérhetőségét? Miután leszerelték, elvesztettem "szem elől"! A "butaságai" ellenére nagyon kedveltem. A mai napig nem felejtem azt a szombat estét, amikor a baleset történt vele. Örülök, hogy ha jól megy sora, mert az utolsó talákozásunkkor elég rossz paszban volt.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Gyöki II (36793)
uselessjunk Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36826
pl. a honvedelm.hu-n:
"A katona lakásán tartott házkutatás során lőszert és robbanóanyagot találtak,"

gyakorló robbanóanyag nem nagyon létezik :)
Előzmény: Éhesló (36825)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36825
Hol olvastál "éles robbanóanyagról"?
Valami ilyesmit írtak:
"A nyomozók azt is kiderítették, hogy a bomba készítője hozzáférhetett olyan eszközökhöz és anyagokhoz, amelyeket eredetileg is robbanóanyagok készítésére szántak."
Feltételes módban: "hozzáférhetett".
Ezen az alapon engem és még pár ezer embert le lehet tartóztatni. Most.

(Azt a hülyeséget már nem is ragoznám, hogy milyen eszközből, vagy anyagból lehet "robbanóanyagok készítésére használni" /fazék, rezsó, fakanál, trisó, ammóniumnitrát, gázolaj, feketeszén, kén, salétrom......./, amit a tűzszerészek használhatnak, mert Mariana árok mélységekbe visz...)
Előzmény: Kuruc71 (36824)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36824
Latom nagy a becsvagy benned es minden eroddel azon vagy hogy Tacsk0 olvtars politikai rohamait utolerjed.



Hogy a turoba lehet vedeni egy embert aki eles robbanoanyaggal akart embereket megolni. Gondolod hogy azok akik ott dolgoznak a takaritotol a partvezetoig azt erdemlik hogy egy bomba szettepje okat, vagy megnyomoritsa ???


Ezt komolyan gondoltad ?


:-(((



Előzmény: Stylist (36784)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36822
Bocsi!

Még valami fontos dolgot írnék.
Szakmai és emberi oldaláról is tisztelt tisztkollégáim, kiváló tűzszerészek ellen folyt már koncepciós (nem koncentrációs!!) eljárás (lehet pont ugyanezen szügyészek és szimatok vezényletével) mely egyikük gyors, másikuk elhúzódó nyugdíjazásához, és ellentétbe a mostani esettel - közvetve - tslán pár kolléga halálához vezetett.
Az eljárásnak és az azt kísérő jelenségeknek semmi, de semmi köze nem volt sem a tisztességhez, sem a joghoz.
Nem régen történt.
Még ezred volt.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36820
Már megtörtént. Nem egyszer koszorúztak a várban az oroszok, románok, magyarok és németek, megemlékezve az ostrom áldozataira.
Előzmény: Törölt nick (36813)
Éhesló Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36819
Hali!

A kolléga beteg lehet, vagy kifejezetten orvosi értelemben, vagy csak magunk között szólva. Az biztos hogy sem szakmailag sem emberileg nem járt el megfelelően.

Mielőtt még virtuálisan meglincselnénk, felhívnám a kedves olvtársak figyelmét, hogy a szerkezet nem működött (el) és nem sérült meg senki. Az okát nem ismerjük, de aki ezt a rendfokozatot eléri arrafelé, a bántóan intenzív lezüllés ellenére is képes megszerelni "esztétikus" (copyright by Z.I.) szerkezeteket, még ha maga nem is főállású "esztéta". Nem beszélve arról, hogy ha a célja a hatékony és sunyi pusztítás, nincs szüksége katonai anyagokra, mert képzettségével képes hétköznaéi anyagokból is előállítani.
Nem gondolom, hogy Stylist kissé karcos véleménye helytálló lenne, mert erre maga a lekapcsolt matuska imitátor sem utalt, ha lehet hinni az MTI-nek.

Úgyhogy kis türelem, és talán kiderülhet pár olyan infó is, ami pontosíthatja a képet. Vagy nem: és lehet azon agyalni, mennyi volt a dezinformáció és a művelet nem egy szerencsétlen ember kompromittálásról szólt-é, mellyel őt, vagy az alakulat állományának tagjait próbálják meg valamire rábírni.....

Béke veletek!

Éhesló

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!