Keresés

Részletes keresés

Stylist Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36784
Én nem tudom, miért támadtok annyira egy MAGYAR KATONATISZTET, azért, mert megpróbált tenni valamit! Én ugyan nem sajnáltam volna egyik komcsit sem, ha tényleg felrobbantotta volna azt a pártirodát. A jelleméről sokat elmond az, hogy a megszerzett fegyvert, robbanóanyagot nem bankrabláshoz, vagy váltságdíjért fenyegetős robbantáshoz használta, hanem csak a szegény hazája kétségbeejtő állapotára akarta felhívni az igaz magyar emberek figyelmét! Nem anyagi haszonszerzés vezette, hanem a politikai kiállás. Ezen nem gondolkodtatok el, igaz? A Nemzeti Radikálisok már sokszor figyelmeztettek rá, hogy ez a világ nem marad mindig így, az inga visszaleng, és akit ma bebörtönöznek, annak holnap talán szobra lesz. Ráadásul anélkül ítélkeztek felette, hogy meghallgattátok volna az ő verzióját is, a többség simán beszopta azt, amit az MTI leközölt hírként. ( Tomcat szerint a rövidítés: Magyar Talmudista Iroda :-)) Szóval értem én, hogy nem könnyű ebben a világban magyarként élni, de legalább meg kellene becsülni azt, aki nemcsak pofázik, hanem végre tenni is akar valamit! :-(( Ez az én magánvéleményem az ügyről...
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36783
Bocsánat, óvatosan az "egy szó sem igaz belőle" kifejezéssel!
Előzmény: Hamburger2 (36782)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36782

Szia Python!

 

Csak óvatosan a fele sem igazzal! A jelek szerint a gyanusított valóban a zászlóajnál szolgált!

 

A többit majd szóban!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Python24 (36739)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36781

A félkezű hadnagy FB?

Előzmény: Zicherman Istvan (36747)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36780

Szervusz István!

 

Ez nem leértékelése az alakulatnak, csupán megjegyzés, hogy a hír szerencsétlenül időszerű.

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Zicherman Istvan (36734)
Plieur Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36779

Tiszteletem!

Tényleg az volt, reptéri biztonság.

Voltak csúnya :) poénok amelyeket a sajtó művelt: behajtás fényes nappal az Otopeni-i reptérre és egy fiktív töltet elhelyezése, aztán kihajtás.

A kirobbant cirkusz kész láncreakciót okozott...

A másik jópofa esetet két kirugott dolgozó robbantotta ki: kiderült hogy a TAROM légitársaság annak idején kötött egy alkut a szakszervezettel: a leépítendő szerelők egy részét ( 15 fő) átmentik mint reptéri vagy fedélzeti biztonsági embereket.

Ameddig az "átképzett" :) ex-szerelők csak arra vigyáztak hogy ne lopják a a csomagokat a reptéren, addig OK, csakhogy ugyanők adtak kíséretet gépen is, amikor kiutasítottakat zsuppoltak haza Afrikába. Fegyveres kíséret...:)))

És 2001 után is...

Összehasonlítás: 92-ig a híres -hirhedt USLA belügyi antiteró egység kísért gépeket, a fegyveres kísérőket "sólyomnak" nevezték.

Tehát ha a mi pasasunk tiltakozni akart, mi a fenének nem választott más módszert?

A hírek szerint -nincs illúzióm milyen a média hitelessége-a szerkezetet a helyszinen hatástalanították.

Tehát éles volt???

Mert ez már felelőtlenség...:(((

 

Előzmény: Törölt nick (36758)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36777
Szia!

Szerintem nem lehet párhuzamot húzni Roland és e között a bűnöző között. Roland nem árulta el katonai esküjét! Egy katona aki veszélybe sodorja azokat akik védelmére felesküdött (minden magyar ember) az nem hivatkozhat semmire!
Előzmény: Törölt nick (36758)
uselessjunk Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36776
Milyen korrektségről beszélsz?

Az az ürge -kihasználva bizalmi helyzetét (mert máshogy nem lehet)- robbanóanyagot lopott, evvel ingatva meg olyan emberek becsületét, akik naponta az életüket kockáztatják.

Azért van egy kis különbség a között, ha valaki vállalva a nevét kiáll a nyilvánosság elé és elmondja a valós problémákat és a között, hogy súlyos köztörvényes bűncselekményeket követ el, és amikor lebukik arra fogja, hogy ő jót akart.

Az indíték marha jól hangzik, de valószínűleg a személyes sérelmek miatti bosszúállás nagyobb szerepet játszik ez esetben. Majd az ügy végén meglátjuk...
Előzmény: Törölt nick (36758)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36775
Ez az, hogy én sem. :S
Előzmény: Zicherman Istvan (36771)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36774
Nem ismerem a részleteket. Ezért is a kérdőjel.
Mindenesetre furcsa ez nagyon nekem. Jelenleg két volt ismerősöm is szolgál ott. Majd rájukkérdezek erre, ha lecsitultak a hullámok...
Előzmény: HG4I (36766)
arpapa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36773
Tisztelni kell a halott katonák emlékét, sőt magam írtam egy helyen: - A halott katona nem ellenség!
Temetőben és sírhelyen.
Amiről ti halottként akartok emlékezni, az esemény volt!
árpapa
Előzmény: degenerator (36760)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36772
"öreg és kemény mint a mamutszar"
:DDDD Ezt most jól elmentem! ;)))

Igen, sajnos a régi "öregek" közül már alig-alig akad mutatóba egy-kettő. Pedig tőlük volt mit tanulni... :((
Előzmény: Zicherman Istvan (36747)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36771
,,Elmagyarázni én is el tdom, DE NEM ÉRTEM" (C) régi vicc.:/
Előzmény: Törölt nick (36765)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36770
Annál is inkább nem látok inkriminálhatót a kitörés emlékére történő koszorúzásban, hogy évek óta a románok és oroszok is ott koszorúznak, az említett napon, megemlékezve a vár körüli harcok magyar, német, szovjet és román áldozataira.
Ha még nemzetközi politikai szinten is képesek a volt kombatánsok egymásnak megadni a tiszteletet (ami minden életet áldozó katonát megillet, nemzetiségi hovatartozástól függetlenül), nem tudom, hogy kit a fenébe zavarhat az adott emlékezés a jelenlegi lokálpolitikai körökben?
Előzmény: Törölt nick (36753)
arpapa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36769
Oké, vegyük úgy, hogy szmájlis volt!
Borzasztó lenne tényleg a hasonló megnyilvánulás, elnézést!
árpapa
Előzmény: Törölt nick (36762)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36768
"Profik gödör fölött nyomják a fekvőtámaszt"
Baker, tényleg! Micsoda ötlet! ;DDDD
Előzmény: Törölt nick (36746)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36767
Akkor megnyugodtam.
Előzmény: Python24 (36739)
HG4I Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36766

"csak azt akarta demonstrálni, hogy "mekkora kupleráj van az alakulatánál""
Nemes cél, nemtelen eszközökkel...? Hmmm. Érdekes.

 

 

 

Tévedsz.
Ez esetben a cél is nemtelen.

 

Előzmény: Törölt nick (36765)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36765
"csak azt akarta demonstrálni, hogy "mekkora kupleráj van az alakulatánál""
Nemes cél, nemtelen eszközökkel...? Hmmm. Érdekes.
Előzmény: Zicherman Istvan (36732)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36764
Tudom, hogy borzasztóan viszket a tenyered, és elvonási tüneteid lennének, ha tennéd, de én azért megkérlek (immár sokadszorra...): kerüld már az ilyen, nem szakmai jellegű aktuálpolitikát itt a topikban.
Előzmény: Törölt nick (36753)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36763
"Mert én ilyen kis küldetéstudatos vagyok!"
:DDD Ez tetszett! ;))
Előzmény: J Dagain (36725)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36762
Kötekszel, provokálsz. Ez nem szép dolog.
Előzmény: arpapa (36757)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36761
És teljesen jogos...!

(Amúgy a képen az ürge csak hasra gyúrt ám, azért ilyen. ;) )
Előzmény: J Dagain (36724)
degenerator Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36760
én sem értem, hogy miért kell gyűlölni a halott katonák emlékét. ha nekik nem jár a tisztelet, hát ne kelljen sajnálnom az előző rendszerbelieket se.
Előzmény: Törölt nick (36753)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36759
Nemá:)
Csak nyugodtan, úgyis rég jártál errefelé:)
Előzmény: Törölt nick (36755)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36758

Legyünk korrektek!

Nyilván elítélendő, hogy egy honvéd a saját hazájában helyez el bombákat/robbanószereket, amik esetleg ártatlan civilek életét értelmetlenül kioltják. Ugyanakkor:

 

1. teljesen megértem a felháborodását, ha politikai indíttatású, akkor is, ha meg nem politikai indíttatású (a kuplerájt akarta felfedni) akkor is.

 

2. Én Romániából hallottam hasonló esetet (talán pont Plieur olvtárstól) amikor is hasonló módszerekkel oknyomozó újságírók borították ki a bilit egy kényesebb ügyben (reptéri biztonság volt a téma, ha jól emlékszem). És ott magán a kényes ügyön rágódott a közvélemény és a reptéri biztonságáért felelők kerültek szorult helyzetbe, és nem a két újságíró, aki leleplezte a hiányossáokat.

 

De mi megont azt cincáljuk szét, aki vérmérsékletének megfelelően (talán nem a legjobb módszert hasznáva) ki meri nyitni a pofáját, nem pedig azt, aki/ami miatt. Erről szól minden 2006 óta. Ezért nézzük már alulról a béka seggét. Az egész ügy hasonlít Farkas Roland történetére...

Előzmény: uselessjunk (36748)
arpapa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36757
Kár lenne! Ez a módszerük, más vélemény nem lehet, csak övék!
Szokták még egészpályás letámadásnak is nevezni.
tacsk0 egy igen érzékeny, igen nagy Magyar, szinte árja!
na most figyusz!
árpapa
Előzmény: Törölt nick (36755)
arpapa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36756
Isten veled!
Miattam? :-))))))))))
árpapa
Előzmény: Fele sem igaz (36750)
Fele sem igaz Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36750
Üdv!Árpapa 36472 hozzászólásához csak annyit szeretnék hozzá tenni,hogy 90-es évek elején/talán 92-ig/a díszzászlóalj még koszorúzott a Várba, a kitörésre emlékezvén!!!Ma már ez" megengedhetettlen"!!!Árpapa ne haragudj de nagyon nem vagy korrekt!!Szakmailag biztos ott vagy /voltál/a toppon de különben...........Biztos nem lesz nagy veszteség de én itt hagyom ezt a fórumot.ÁRPAPA MIATT!!!!!Zárójelben megemlítem,hogy kb.két éve olyan dolgokat írt rólam ami fölöttébb sértő volt,úgy kommentált egy szítuációt,hogy engem meg sem kérdezet.Anno ezt a dolgot megbeszéltem Hamburgerrel aki előtt megemelem a már "letett"/csak 50%-ba volt önként/bocskaimat.Hamburger emberileg is korrekt,nem csak szakmailag!!!!
Plieur Creative Commons License 2008.11.19 0 0 36749

Szia István!

Dehogy ...

A szurony veszélyes lehet, de egy jóindulatú másodéves egy lapáttal amelyen van egy adag xar, amelyet odatart ha problémák vannak a kinyomással...:))) vagy föléd...:)))

Ne mondd hogy nem ismered a módszert, állítólag szovjet örökség:)))

Előzmény: Zicherman Istvan (36747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!