Keresés

Részletes keresés

J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36729
Tacskó! Ha egy katona csak a coopert tudja lefutni elmehet a búsba!!! 3200 méter a p.füst!
Lehet ,hogy egy testőrnek nem gond a pocak. Aláírom! De a testőrnek nem kell 17 kg os repeszállóban tíz kiló fegyverrel (afganisztánban egy magyar géppuskásnak 38 kg ot kell magán cipelni.) harcolni, megtenni 50-70 km et.Majd futni, megint harcolni....

A másik probléma!

Felvételkor kell 3200 métert lefutni...utána ez csak felmérés lehet. Ha nem bír többet ALKALMATLAN!

Szolgálati szabályzat 7/b

...A katona folyamatosan fejlessze fizikai állóképességét....
Jó kifejlesztették a sok év alatt.... Ha neked civilként elég az ,hogy az adódból jól elvannak .... már értem miért van minden....
Előzmény: Törölt nick (36726)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36728
Jaj, ne értsétek félre! Ez a kép csak illusztráció!!! Színész! Hiszen a hivatalosan elfogadott fekvőtámasz elem, ami a felmérő része, anatómiailag képtelenség megcsinálni. Tudjátok meséltem...alsó helyzetben max. egy ököl a távolság a mellkas és a talaj között. Így ha egyenes a hát a hasnál ennél kevesebb a hely.Tehát a "beleseknek" nem lehet érvényes a fizikaija! De ilyen nincs!
Előzmény: J Dagain (36725)
tenue1 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36727

              Helló!

 

            Te nem látod, hogy véletlenül a zubbony alá vette fel az ejtőernyőjét?:)

Előzmény: J Dagain (36724)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36725
Vagy mondom másképp...hátha így megérted:

Ha holnap ezekért a hozzászólásokért szőnyeg széle van, akkor csak annyit mondok:

- Dezinformálom az ellenséges hírszerzőket,hogy azt higgyék baj van a védelemmel.
Mert én ilyen kis küldetéstudatos vagyok!Ejnye...

Mert ha ugyebár igazat mondok akkor mit érdemelnek azok akikről pofázok???
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36724
Bizonyíték???

Több száz! 16 00 kor állj egy laktanyakapuba és nézd meg mik jönnek ki!

uhh

Katonai szolgálat létesítésének feltételei:

egészségügyi és FIZIKAI ALKALMASSÁG!!!

Nincs ennek a törvénynek kivételei sem rendfokozatra sem beosztásra! Így aki nem alkalmas annak vissza kellene fizetnie a sok sok jogtalanul felvett fizetését és elmenni!
Ez hadsereg! Ide katonák valók! Nem azok vannak rossz helyen akik így gondolják hanem azok akik csak egy csöndes kényelmes helyre vágynak ahol pöffeszkedhetnek ,keresztbe tehetnek másoknak és a napi munkájuk a papírhazugság gyártása és kávézgatás.
Azért jár így a szám mert hányingerem van! Ilyen egyszerű....
Előzmény: Kuruc71 (36721)
tenue1 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36723

         Szervusz!:)

 

 

        Annyit olvasok itt tőled, hogy beleféjdul a szemem!:(

Előzmény: Hamburger2 (36717)
gencsydani Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36722

Akkoriban még biztosan másképp volt sokminden.

Amúgy tapasztalataim szerint ott nem (sem) a rendfokozati piramis alján elhelyezkedő népekkel volt a (fő) gond...

Előzmény: J Dagain (36718)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36721
Szia JD


Olvasva postjaidat az a gondolatom támadt hogy valami nagyon nagy dologról lehet bizonyítékod hogy ennyire nem "félsz" semmitől vagy pedig szimplán mazochista vagy :-)

Előzmény: J Dagain (36718)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36720
Szia Python24


Gratulálok neked és az egész csapatnak. Nagyon köszönjük a munkátokat, ahogy minden nap becsülettel helytálltok.


Yoshi Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36719
hát, ha most én elkezdeném beírogatni, hogy miket mondtak nekem pont az ügyészségről... :D
Előzmény: gencsydani (36716)
J Dagain Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36718
Egész pontosan a határőrség az idejü állapotára gondoltunk amikor tagjaik voltunk (kilencvenes évek eleje) amikor még nem cserélték le a katonákat MUNKAVÁLLALÓKRA !

( mindenre alkalmatlan erkölcsi hulladékokra akik csak a pénzért járnak be és szarnak a feladatra)
Előzmény: gencsydani (36716)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36717

Gratulálok Python1! :)

Előzmény: Python24 (36709)
gencsydani Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36716

"ja, igen, Határőrség rulezzzzz! az ország kevés jól működő fegyveres szerve volt"

 

 

Muhaha!

 

Van egy ismerősöm, ügyészségi nyomozó. Elmondása szerint az összes fegyveres szerv közül a legbegyepesedettebb gondolkodásmóddal, legbalf.szabb hozzáállással az egykori Határőrségnél találkozott...no comment...

Előzmény: Yoshi (36703)
gencsydani Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36715

"Óriási hiba volt felszámolni a Határőrséget!!"

 

Ebben eléggé eltér a véleményünk...

 

 

 

"A határvadász századok pedig jól képzett,jól felszerelt "könnyűgyalog"
erőt jelentettek,nagyon jó kiképzéssel,és állandó harckészültségben!"

 

Míg volt sorállomény, talán...utána már nemigen...

 

 

Előzmény: Python24 (36697)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36714
Szerintem találó volt. Olyan lényegre tapintó. Kicsit irónikus talán...?
Tudod mi az az irónia? ... Olyan, mint Dánia, csak ott az irónok laknak. ;))
Előzmény: Éhesló (36694)
Python24 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36713
Sajnos igazad van...:/
Előzmény: Yoshi (36712)
Yoshi Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36712
alapvetően stimmel is az érvelésed, de lépek kettőt hátra és csavarok kettőt a dolgokon és arra akarok utalni, hogy a viszonyítási pontok (jelen esetben a MH) gyatra teljesítménye értékeli föl a HÖR képességeit!

szóval sajnálom én is, de ha a valóság figyelmen kívül hagyása nélkül nézzük a dolgokat, szigorúan elméleti alapokon, akkor bizony logikus volt a megszűnése

a valóság meg a topic címében található, mert bizony osztrák mintára a HM is átvehette volna a HÖR konkrét határvédelmi feladatait, de hát a helyzetet mindanynian ismerjük...


a BTRek meg azt hiszem, Pesten voltak, míg át nem adták őket a HMnek, megyékre talán ki sem kerültek, csak délre, érthető okokból

Előzmény: Python24 (36705)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36711
Tegnap a Főváros napja alkalmából Demszky Gábor,Budapest főpolgármestere
Fővárosért Emlékzászló díjat adományozott az MH.1.Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Zászlóaljnak.
........................
Ne kevésbé lenne szép, ha egy hasonló zászlótkapott volna Magyarország legrégebbi alakulata, a 32. őrezred. Ha még létezne.:/
Előzmény: Python24 (36708)
Plieur Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36710

Bizony, bizony...

 

Előzmény: Yoshi (36704)
Python24 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36709
Jellemző,hogy a csodálatos www.honvedelem.hu meg sem említi ezt az eseményt..
Előzmény: Python24 (36708)
Python24 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36708
Sziasztok!!
Tegnap a Főváros napja alkalmából Demszky Gábor,Budapest főpolgármestere
Fővárosért Emlékzászló díjat adományozott az MH.1.Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Zászlóaljnak.


Vagyis ez azt jelenti,hogy lehet gratulálni a srácoknak...!!
Előzmény: Python24 (36698)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36707
Mennyibe kerülne?
Előzmény: Fóti Gyula (36691)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36706
Rosszul hitted.
Mivel azt a termet fizetni kell. Kell a terembe felszerelés, és ingyen senki sem fog oktatni.
Sajnálom, ,,hétvégi szabadidő-klubokkal" többé nem foglalkozom. Nem éri meg. Semmi sem kerül annyira sok pénzbe, mint a non-profit vállalkozás.
Előzmény: Törölt nick (36701)
Python24 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36705
Szia!!
Harcértékben az akkori századok simán verik a mai lövészszázadokat.
1 hvszd:4 szakasz,normál gyalogsági fegyverzet-gpu,rpg is-a 4.szakasz, ellátva páncéltörő eszközökkel is,Hidasban SZPG-9-esekkel.

Ugyanúgy BTR-ek voltak rendszeresítve,mint a seregben,igaz,én akkor voltam ott,amikor a PSZH-kat már kivonták,a BTR-ek pedig még nem érkeztek meg.De akkor kaptunk 4 vadonatúj Rába teherautót.


Azért a nagy Eu-fóriában megjegyezném,hogy az osztrák hadsereg mai napi ellenőrzi a határokat,szóval szvsz lett volna létjogosultsága egy katonai feladatokat ellátó Határőrségnek..
Előzmény: Yoshi (36703)
Yoshi Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36704
annyit nem jártam, meg főleg elég régen voltam erdőjáró, de igyekeztem figyelni és tanulni, amit lehet :)

viszont tudtommal a disznó nem lát túl jól... pontosabban fogalmazva a látása a leggyengébb érzékszerve

sebesült disznó után kukoricásba én be nem mennék viszont, az is tuti!

új vadászlőszerek és meglőtt vad viselkedésének szimulálása:

nos, nekem elég sommásan foglalták össze a dolgot, mondhatni kegyetlenül:
lődd megy úgy, hogy ne menjen el! ha elment, akkor vedd úgy, hogy valamit elbaltáztál és pont

a fegyver sokat segít, de leginkább kiterjeszti a lehetőségeidet - ha "hagyományőrző" a fegyvered (és űrmérete) ügyeskedj addig, amíg a találat biztos és halálos nem lesz

lőszeren meg ne spórolj, nem céltáblára lövöldözöl....
Előzmény: Plieur (36670)
Yoshi Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36703
nagyon kettős érzéseim vannak a Határőrséggel és a vadásszszázadokkal kapcsolatosan

egyrészt nem lennék meglepve, ha harcértékük úgy egyenérték alpján megegyezett volna a mai honvédségéével, bár páncéltörő eszközökkel/kiképzéssel nem igazán voltak elersztve túlságosan, de... no igen (ha jól emlékszem, volt Fagot is, szóval)

másrészt meg belügyi vonalon teljesen logikus és várható volt a fokozatos megszűnése a századoknak illetve az egyesülés a rendőrséggel: rendészeti feladatok előtérbe kerülése, gyakorlatilag rendőri munka végzése, schengen, ájrópaúnió stbstbstb

egy normális országban, normális honvédelem,BM mellett fel sem merülne, hogy "hiányoznak"... ez is jelez valamit :(
(ja, igen, Határőrség rulezzzzz! az ország kevés jól működő fegyveres szerve volt, kérdezzétek pölö az egyesítés utáni rendőröket pölö a felszerelésről... sírógörcs, vazz, sírógörcs)

ja, és Hidas? Moha vagy Páfrány? :)

Előzmény: Python24 (36697)
M.I. Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36702
Amikor a kutyám kihajtott a bokrok közül egy növendék disznót és az padlógázon pontosan felém kezdett el rohanni elég érdekes volt!
Reméltem, hogy csak nem lát jól ezért jön felém így amikor olyan 10 méterre volt félreálltam az útjából.
Érdekes volt látni a tökéletesen belőtt sérójával, hihetetlen agilitással alig egy méterre előttem eldübörgő top managert, de nem örültem neki! :-)
Előzmény: Dobri (36671)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36701

Én azt hittem, hogy a Sambohoz csak egy terem kell, szőnyeggel...

Ebben talán tudnék is segíteni, ha lenne aki oktatja.

Előzmény: Zicherman Istvan (36688)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36700

"92 -ben voltam sorkatona az 5. határőrezrednél.Siklóson kaptam az alapkiképzést. És merem mondani neked, az akkori századommal mennék inkább harcba mint a mostani professzionális, elhízott, vagy csúcsaprónép nagyképű ,nagypofájú senkikkel.Mind harcértékben mind motivációban,fizikai állapottal együtt elmaradnak a maiak."

 

Álmod teljesülni fog, ha borul a bili. Ugyanis akkor majd gyorsan elrendelik a sorozást és megint az utca embere áll majd melletted a harcban, nem a professzionális katonák, ők ugyanis egy óra alatt elfogynak majd.

 

 

Előzmény: J Dagain (36655)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 36699
Szia Éhesló


Valóban lemaradt ami az én hibám. Viccnek szántam nem gúnyolódásnak. Pláne azért mert én is kíváncsi vagyok a hatásmechanizmusára.


szóval bocsi és így utólag is :-)))) + késedelmi kamat + ÁFA
Előzmény: Éhesló (36694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!