Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.04 -1 1 188815

Most reggel itt fölebredes közben azon morfondiroztam, hogy egyes ujsagiroktol -de nyugati politikusoktol is, pl Rötgentöl (akit en egy nem nagy szamnak tartok, hogy Merkel anno felrenyomta annak oka van, a pali kompromissumra keptelen, csak egy latoszögü, fokuszal valamire a környezetet meg nem latja, nem akarja, szoval jo helyen van Rötgen ott ahol van) is a theoria van Nawalny megmergezesenek celjara, hogy a Kreml üzenni akar az oroszoknak, hogy aki allitolag arulo az igy jar, ezert vannak ezek a latvanyos esetek, es a tatvanyoson van a hangsuly.

 

No most reggel itt -es eppen most is- morfondirozok azon, hogy ennek a latvanynak van-e  lehet-e valami alapja.

 

nem egeszen erett meg a morfondirozasom eredmenye, de leirom hogy momentan mire jutottam itt a kave ivas közben, es a reggeli 2.-3.- cigaretta szivas mellett :-), amit kimondottan kenyelmesen szeretek csinalni.

 

No, vicc felre: mar többször gondoltam arra, hogy talan az oroszok (több ethnie, itt a lakossagra gondolok inkabb) valoban a bizonyos külsö megjelenesnel hajlamosak a diszesen es tuldiszesen, a megfelelö magyar szot nem tudom, de Üppigkeit, meg pompa, meg nem tudom mire, tuldiszites az en szemszögemböl, talan ha Putin felmeztelenül ül a lovon, meg sportol latvanyosan, akkor az valoban üzenet, es az oroszok fogekonyak ilyen dolgokra, mert eröt, talan biztonsagot es nem utolso sorban bizalmat jelkepeznek ilyen dolgok nekik.

 

Szoval momentan nem tudom meg megfogni a dolgot, de ha latvany akkor talan valoban van oka annak hogy latvanyosan, latvannyal van valami közvetitve, mert talan az oroszok a latvanyra fogekonyak, es mint közvetitö eszköz ezt veszik.

 

Nekem mindig furcsa volt az a sok oligarchanak a lakasa, van a YouTuben fönnt szamtalan video, amikor valaki mutatja hogy milye van stb, a nejek zuloperalt melle, szaja, arca, a sok raaggatott arany, izles az en szemem szerint nulla, de talan pont ez a pont, hogy az en szemem szerint nulla, az Ö szemük szerint meg super.

 

Vagy egy masik pelda: Lukasenka most ugye volt a fekete egyenruhajaban, nyugaton a kommentarok -de meg Magyarorszagon is- nevetsegesnek titulaltak a megjeleneset, de mi van ha valojaban ezzel a megjelenessel, a megjelenese hordoz egy üzenetet, amit mi nem ertünk meg, de a belarusoknak es az oroszoknak ez mond valamit? Espedig azt közvetiti azon a ..hm... nyelven amit Luki akar es amit a belarusok es oroszok ... megertenek?

 

Mas: a Nord Stream2: ahogy en latom sokan elfelejtik hogy Europa nyugati reszen es az OF-ban is a digitalizacio mar nagyon elöre haladt, es nagy a valoszinüsege annak, hogy talan az oroszok maguk döntik be a masodik vezeteket, hiszen mar tavaly oktober-november vegen mar csak vagy 170-180 km hianyzott a vezetekböl, es 8-9 honap mulva, ma, meg allitolag mindig hianyzik ez a vezetekhossz resz. Ennek a hianynak nem az az oka hogy szankciok stb, hiszen sajat csöfektetö hajoik is vannak az oroszoknak melyek atiranyitasarol mar tavaly ev vegen szo volt, es egy ev alatt vagy 1000 km-t fektettek le elözö evben az oroszok, most akkor 8-9 honap alatt miert nem ment a vagy 170-180 km? Akkor amikor nemet reszen a fogado resz mar tavaly kesz volt?

 

Szoval ha a Nord Stream2 lesz a szankcio, akkor nekem az az erzesem, hogy a vezetek meg lesz de mas -nem gaz- lesz azon szallitva, hogy mi arrol talan a hatterben mar targyalasok vannak. Nekem ugy tünik hogy az energia igeny is vissza ment momentan a gazbol, a lengyelek nyomjak a szenet, atomenergia nincs visszanyomva valojaban,  es nekem egy vilagszerte levö recessio latszik momentan, tehat annyi energia szükseglet ma nincs  es talan nem is lesz mint ami par eve volt latva a 2020-as eveket követö 10-15 evre.

 

Szoval itt reggel ebredezek, tehat ezek csak gondolatok a kave mellett, nem erett dondolatok.

 

 

szaruespata Creative Commons License 2020.09.04 -1 5 188814

A város, ahova hívlak, nincs a térképeken,

ne kérdezd, hol van, ha akarsz, jöjj velem
Eltévedt utcák, rejtett udvarok,
színes tűzfalak közt érzem, otthon vagyok

Rövidlátó lámpák magányos tereken
Vén mogorva ajtók kitárulnak nekem
Zárkózott pincék, kopasz háztetők
titokban őrzik az elveszett időt.

 

Előzmény: m54-b (188808)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.04 -1 3 188813

vendégszövegnek hívják.

 

Na ja en olvaso vagyok nem irodalomtörtenesz, de egy egesz fejezetnel ugy hogy arra nincs a müben valahol utalas, es akkor allitolag a magyar irodalom megujjitoja, na ja ... (es amig az illetekes akitöl eredetben a szöveg szarmazik nem jelentkezik reklamacioval, addig el van adva a szöveg mint a sajat. Azert ez nem ugyanaz, mint ...  de mint irtam valoszinü legalis.)

Előzmény: berkut14 (188794)
Dr.Ugol Creative Commons License 2020.09.04 -1 7 188812

Ugye milyen mázlista mind az összes szerencsétlen, akit Putyin az utóbbi években komoly, hivatásos mérgekkel próbál eltenni láb alól.

Magad nem nevetsz a béna süketségeiteken? Szánalmas©glaviszleng vagy az összes csíkoddal.

Ennyi.

Előzmény: Nagy Vezír (188810)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.04 0 2 188811

megpróbálok az Echo-val kompatibilis angol nyelvű anyagokat betenni.

 

Jo nekem az echo, majd gugliforditozok (ezert erdekelnek az echo anyagok, mert kivancsi vagyok arra hogy egy un  ellenzeki lap egy dolgot hogy kommental.

 

PS.: habar az echo azt mondja magarol hogy mindket allaspontnak hangot ad, eddig meg en nem olvastam olyant az echotol, ami ezt a masik oldalnaknak az allaspontjait es az ahhoz szallitott erveit  -vagyis az allitolagos Putin-Putin parti rendszerhez-  bemutatta volna valaki alltal, aki ezt a rendszert tamogatja.)

Előzmény: berkut14 (188796)
Nagy Vezír Creative Commons License 2020.09.03 -9 1 188810

Majdnem, az angol orvosok szerencséjére jó munkát végeztek. Mázlija volt. 

Előzmény: m54-b (188809)
m54-b Creative Commons License 2020.09.03 -1 6 188809

Már Szkripál is meghalt?

Előzmény: Nagy Vezír (188807)
m54-b Creative Commons License 2020.09.03 0 4 188808

Ogyesszázunk, Ogyesszázunk?

 

Sci-fiben Asimov, Bradbury, Stanisław Lem, A. + B. Sztrugackij és a többi klasszikus jobbat alkotott, mint ezek a béna mesék. Zömük viszont "külföldi" a topik szempontjából, így Ogyessza egy jó választás volt :-))

Előzmény: szaruespata (188747)
Nagy Vezír Creative Commons License 2020.09.03 -9 0 188807

Egészen biztos vagyok abban, hogy lelkes putlerhuszárkáink rá fogják kenni a Nyugatra ezt is. 😁 pedig Szkripált és Litvinyenkót is az orosz titkosszolgálatok végezték ki méreggel.

Előzmény: ManoSanga (188806)
ManoSanga Creative Commons License 2020.09.03 -13 0 188806

Bizonyára nem a helyi drogériában vásárolták.

Előzmény: Nagy Vezír (188802)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.03 -11 0 188805

Na, itt sem változott semmi az elmúlt 75 év alatt...

Mint nálunk...

Modernebb a technika....  :-(

Előzmény: martinaxe7 (188804)
martinaxe7 Creative Commons License 2020.09.03 -10 1 188804

Nagy Vezír Creative Commons License 2020.09.03 -10 1 188803

Romániából írsz?

Előzmény: herwest (188795)
Nagy Vezír Creative Commons License 2020.09.03 -9 0 188802

Merkel said tests showed “unequivocally” that Navalny was poisoned by a military-grade novichok nerve agent and called on the Russian government to provide answers

Előzmény: Kód 001 (188800)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.03 -7 0 188801

Ne bántsd!

Ő még a régi vonal tagja....

Előzmény: Glavius (188799)
Kód 001 Creative Commons License 2020.09.03 -2 5 188800

Méregkeverőnek csak igen gügyék, vagy tudatos hazudozók nevezik. 

 

Másrészt: Oroszország Európa számára megkerülhetetlen tényező.

Előzmény: Glavius (188799)
Glavius Creative Commons License 2020.09.03 -14 2 188799

Miért kellene a méregkeverő Putyin rezsimjével együttműködni?

Előzmény: herwest (188795)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.03 -12 0 188798

Jól van elvtárs...jól csinálod...!

Előzmény: herwest (188795)
berkut14 Creative Commons License 2020.09.03 -10 1 188797

igen.

 

a pali öngyílkossági kisérlete.

 

p.s. Te szedsz valamit ? ...)))))))))))))

Előzmény: herwest (188795)
berkut14 Creative Commons License 2020.09.03 -10 0 188796

off

 

kedves Mara !

 

megpróbálok az Echo-val kompatibilis angol nyelvű anyagokat betenni.

 

Navalnijt tényleg megmérgezték . ahogy Litvinyenkot és Szkripálékat . de nem az albánok.

Előzmény: Törölt nick (188786)
herwest Creative Commons License 2020.09.03 -3 6 188795

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200903/a-nemetek-az-eszaki-aramlat-2-leallitasan-gondolkodnak-navalnij-megmergezese-miatt-447270

 

Egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a Navalnij ügy egy provokáció. 15 éves távlatban nézve nagyon tendenciózus ez az egész ahogy kialakult. Sok év és pár európai rezsimváltás után a folyamatok alapján valaki a háttérben nem akarja az EU és Oroszország együttműködését. Ez a valaki az USA lehet, mesteri csendestárs. Most állítólag haverok az oroszokkal (mivelhogy nekik Kína nagyobb probléma és velük kell foglalkozni) de azért nem álltak le. Az erdélyi repteret is építik szorgalmasan, és egyre inkább itt tartózkodnak.

berkut14 Creative Commons License 2020.09.03 -10 0 188794

off

 

kedves Mara !

 

vendégszövegnek hívják. a posztmoderben nagyon elterjedt megoldás. rengeteg nyugati író is ezt csinálja.

Előzmény: Törölt nick (188791)
herwest Creative Commons License 2020.09.03 -3 5 188793

K.D. értékelésével szemben nagyon is lehetséges hogy Ukrajna libsi rezsimje a szomszédban próbálkozik valami erőszakos provokációval, ("forradalom" exportálása) a kellő aljasság megvan, fegyveres is nácik akadnak arrafelé szépszámmal, külföldi think-tankok is besegíthetnek destruktív tippekkel. Lavrov kijelentése arra utalhat, hogy figyelmezteti, hogy tudnak róluk, ne próbálkozzanak, mert megszívják.

Előzmény: Törölt nick (188774)
martinaxe7 Creative Commons License 2020.09.03 -7 0 188792

Leváltotta a fehérorosz Állambiztonsági Bizottság (KGB) és a nemzetbiztonsági tanács vezetőjét Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök - számolt csütörtökön a BelTA állami hírügynökség.

 

Ivan Tertyelj, aki korábban az állami ellenőrzési bizottság élén állt, ezentúl a KGB-t irányítja majd. Az államfő Valerij Vakulcsikot, a KGB leváltott vezetőjét nevezte ki a nemzetbiztonsági tanács titkárának a menesztett Andrej Ravkov helyett. Vaszil Geraszimov lett az állami ellenőrzési bizottság ügyvezetője.

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.03 -1 1 188791

Ezt beirtam a keresobe -a kutya nehez ugy hazudni  stb-t,  es egy Eszterhazy Peter nev jött ki, ahogy latom az Eszterhazy Peter Ur mar meghalt, igy ha nem jot akkor semmit sem, de belinkelek egy cikket, amiben arrol van szo hogy vette mastol ami neki tetszett, neha egy egesz fejezetet mastol, es meg titkot sem csinalt belöle, hanem mondta hogy ami kell  neki azt veszi, stb , de ez nem tiltott allitolag >

 

https://web.archive.org/web/20100911213755/http://www.sigfrid-gauch.de/pagestuff/Ester.htm

 

PS.: na ja, es meg ezt talatam >

 

 

Az also sor forditasa: Peter Esterhazy a magyar irodalom nagy megujjitoja.

 

PPS.: most akkor en milyen kommentart irjak ugy, hogy egy Eszterhazy müvet sem olvastam, csak a fönnti linktartalmat?

Előzmény: Hiryu27 (188787)
szaruespata Creative Commons License 2020.09.03 -1 3 188790

Calóban ezt mondta, persze ezt az Echo előtt már az összes orosz médium közzétette. Vannak ennél sokkal érdekesebb dolgok is, például a valutaunió - és ez még csak nem is Lukinak szól, hanem bármely belorusz elnöknek, akár Luki lesz az, akár más.

Előzmény: Törölt nick (188786)
szaruespata Creative Commons License 2020.09.03 -4 5 188789

Mara, az olaszok is keverik a pacsirtát lóhússal, a keverési arány: egy ló/egy pcsirta. A politika és a bulvársajtó a kettőt folyamatosan keveri és ezt tudatosan teszi: a közönség ugyanis részben nem képes, részben nem is akarja a kettőt elkülöníteni egymástól. Alább néhány példa a szövegből - ezek nagy részét már sokszor és sokan megcáfolták jelen topicban is és azon kívül maguk a létező legeurópaibb és legliberálisabb politikusok a tetteikkel is szerte a világban. Akik keményebben verik szét a tüntetőket, lehallgatjék egymást, a létező legnyersebb gazdasági érdekekkel zsarolják és kényszrítik legszorosabb politikai barátaikat, habozás nélkül támogatnak de facro diktatórikus rezsimeket Latin-Amerikától a Közel-Keleten át Ázsiáig, akiknek szemük sem rebben sem a pogromoktól, sem a puccsoktól, sem az alapvető emberi jogok megsértésétől.

 

Engem nem érdekel a politika, maximum csak annyiban, mint a gazdasági érdekérvényesítés eszköze. A gazdaságban is van manipuláció, százszor, ezerszer kifinomultabb, mint ami a politikában és főleg a politika eszöztárával folyik, éppen ezért feltűnő, milyen végtelenül primitívek az utóbbi eszközei. Amelynek oka, hogy nincs is szükség szofisztikáltabb eszközökre: a választók többsége bulvárt olvas és háromszavas tőmondatokat, nem Dosztojevszkijt. De attól, hogy a lovacskához nem egy pacsirtát kevernek, hanem jettőt, ötöt vagy akár százat, az még biza' lóhús marad. Még akkor is, ha a fogyasztója azt hiszi, hogy ez alapjában véve pacsirta.

 

Amikor pedig Te úgy gondolod, hogy a nyugati vagy a keleti döntéshozók nem látják ezt át nagyjából úgy, ahogy feljebb leírtam, mélységesen tévedsz. Az információ érték, ára van, amit meg kell fizetni, aminek nincs ára, az annyit is ér. Minden külföldi befektető részben hozzájut bizalmas információkhoz hazai forrásokból, részben saját maga is gyűjti az információkat és bárki hozzáférhet általános forrásokhoz, természetesen fizetősökhöz. Gazdaságiakhoz - a politikai következményeiket utána már nem nehéz kikövetkeztetni belőlük. És ezekből az információkból pontosan látható, hogy nincsenek jó fiúk és rossz fiúk, angyalok és ördögök - azok a mesében vannak meg a videojátékokban. Egy brancs itt mindenki és még csak el sem lehet őket ítélni ezért, hiszen ugyanazok az érdekek, törvényszerűségek, kényszerek, adottságok, lehetőségek szabályozzák a mozgáspályájukat. Hogy milyen eszközöket használnak ehhez - a politikus is csak eszköz -, és maguk a politikusok milyen eszközöket, az csak nüansz. De a döntéshozók egyformán értelmezik ennek a játéknak a törvényeit. Ott van minden leírva, sokkal egyértelműbben, emiatt cinikusabban, mint ahogy én leírom itt, hol humorosan, hol irodalmian. Ez a világ őszinte, ezért kibaszottul kegyetlen, magyarán mondva. Végül is sokkal jobb Tündér Ilonát meg bulvárt olvasni és elhinni, hogy sárkányok nincsenek, mint benézni a barlangjukba.

 

Visszatérve a cikkhez, csak pár példamondat, ahol fotelből ülve keverik a pacsirtát lóhússal:

 

százával börtönözték be és kínozták meg a tüntetőket

 

a belaruszok negyedik hete tüntetnek kisebb-nagyobb akciók keretében

 

A tiltakozások botrányos kezelésével azonban Lukasenka elvesztette legitimitását

 

A Litvániába menekült Szvjatlana Cihanouszkaja

 

Pedig ha valamely országról el lehet képzelni, hogy fegyveres erővel avatkozzon be a válság kezelésének céljával, az pont Oroszország, amely ezt a lehetőséget nem is rejtette igazán véka alá

 

A fehérorosz hatóságoknak nem kell elmagyarázni, miként kell szétverni egy tüntetést

 

Haraszti Miklós szerint - aki az ENSZ belarusz emberi jogi megfigyelőjének tisztségét töltötte be 2012 és 2018 között -  a Lukasenka-rezsim titkosszolgálata, melyet a régi szép időket idézve KGB-nak hívnak, valójában Putyin hálózata

 

Csak akkor mi ez a nagy összeborulás az orosz testvérekkel?

 

Ha a KGB Putyin hálózata, miért ne gyilkolhatnák meg és állítanak a helyére egy új, megbízható vezetőt?  Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus ügye óta sejthető, hogy az orosz titkosszolgálatnak van erre is módszere.

 

Az erőszakba torkolló majdani tüntetések kicsúsztak az Viktor Janukovics  bukott ukrán elnök irányítása alól

 

A Kreml ezután pánikszerűen elfoglalta a Krímet, és félve attól, hogy érdekeinek keresztbe tevő ukrán kormányok jönnek, felhergelte a kelet-ukrajnai oroszajkú lakosságot, hogy egy fegyveres felkelés keretében foglaljanak el minél több területet Ukrajnában

 

Ettől függetlenül az orosz érdekszférába tartozó Ukrajna a Nyugat felé fordult, a kétoldalú kapcsolatok pedig tönkre vágódtak

Előzmény: Törölt nick (188784)
kinetikus Creative Commons License 2020.09.03 -2 4 188788

AAz Európai Uniónak (EU) az Északi Áramlat-2 gázvezeték építésének leállításával kell válaszolnia Moszkvának Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus megmérgezésére - mondta Norbert Röttgen, a német szövetségi parlament (Bundestag) külügyi bizottságának elnöke egy csütörtöki interjúban. A kormányzó Kereszténydemokrata Unió (CDU) elnöki tisztségére pályázó politikus a Deutschlandfunk országos közszolgálati rádióban sugárzott interjúban kiemelte, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök "csak az erő nyelvét érti", a szankciók formái közül pedig csak a legfőbb orosz exportcikkek közé tartozó földgáz kivitelét korlátozó gazdasági büntetőintézkedések hatnak rá. Ezért le kell állítani az orosz földgázt a Balti-tenger alatt Németországba szállító Északi Áramlat vezetékhálózat második vezetékpárjának lefektetését - mondta a tekintélyes CDU-s politikus, kiemelve, hogy legfőbb ideje megteremteni az "igaz európai külpolitikát, különben Putyin nem veszi komolyan Európát". A mérgezéses tünetekkel Berlinben ápolt orosz ellenzéki vezér, Alekszej Navalnij esetével kapcsolatban arról is szólt, hogy az orosz vezetés igyekszik az ellenzékiek agyába vésni, hogy veszélyben van az életük. Mint mondta, az orosz nemzetbiztonsági szervek egyetlen pillanatra sem tévesztették szem elől Alekszej Navalnijt, állandó megfigyelés alatt tartották az ellenzéki politikust. Ugyancsak az Északi Áramlat-2 építésének leállítását tartja lehetséges szankciónak Wolfgang Ischinger, a müncheni nemzetközi biztonságpolitikai konferencia (MSC) igazgatója. Ugyanakkor az is világos, hogy a szankciók politikája csak akkor kerül napirendre, amikor a kormányok kifogynak a hatékony eszközökből, és "nemigen van más ötletük", a gázvezeték-projekt leállítása pedig együtt jár azzal a kérdéssel is, hogy "mennyire ártunk saját magunknak és a német cégeknek" - mondta Wolfgang Ischinger a Der Spiegel című hírmagazinnak. A biztonságpolitika első számú nemzetközi fórumának vezetője kiemelte: a Navalnij-ügy "sajnos a stratégiai partnerség gondolatának vége". Mint mondta, Moszkva az EU-val folytatandó stratégiai együttműködés helyett "reaktív és védekező" külpolitikát folytat, amelynek az a kiindulópontja, hogy a "nyugati modell" fenyegetést jelent. Oroszország távolról ugyan hatalmasnak tűnik, de közelebbről szemlélve egyre kisebb. Hazai összterméke (GDP) kisebb, mint Olaszországé, és szüntelenül zajlik a társadalmának elitrétegét szűkítő agyelszívás - fejtette ki az MSC igazgatója, hozzátéve: egy kézen meg lehet számolni, hogy Oroszország mennyi barátot szerzett a rövid távon sikeresnek tűnő, hosszú távon viszont "védekező és elesett" külpolitikájával. (MTI)

 

 

Jó volt a sejtés

 

Hiryu27 Creative Commons License 2020.09.03 -5 0 188787

nos klasszikus kifacsarva idézve nehéz dolga lesz az indexnek: mert ugye: https://www.goodreads.com/quotes/7137171-kutya-neh-z-gy-hazudni-ha-az-ember-nem-smeri-az

Előzmény: Törölt nick (188785)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.03 0 0 188786

 

 

 

Mivel Berkut mostanaban nem tesz be anyagot az echo-bol :-) kenytelen voltam magam keresgelni: a gugli fordito szerint ma talalkozott Luki az orosz kormanyfövel, es az echo szerint Luki azt mondta hogy amit Nemetorszag mondott Nawalny megmergezesevel kapcsolatban az egy fake dolog, Luki szerint neki erre bizonyiteka van ...

 

(Linket nem tögzitettem, de a szöveg alapjan biztosan meg lehet talalni az echo oldalan.) >

 

 

Александр Лукашенко назвал фальсификацией информацию об отравлении российского политика Алексея Навального 

Президент Белоруссии Александр Лукашенко назвал фальсификацией информацию об отравлении российского политика Алексея Навального, которую накануне предоставила немецкая сторона. Сегодня на встрече с российским премьером Михаилом Мишустиным он отметил, что у Минска есть документальные свидетельства.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!