Keresés

Részletes keresés

CHriS Creative Commons License 2003.09.02 0 0 102
Idézem telefongyulát, és szolgalmazom az indítványát:

"Csak hogy felrázzam kicsit a topicot:
Érdekelnének gyakorlati tapasztalatok, ha vannak ilyenek, azaz aki használt már gázspray-t éles helyzetben
- milyen típust használt
- kb. hány méterről?
- hány támadó ellen (ember/állat?)
- milyen hatást ért el? (Sikeres volt -e az önvédelem, vagy most lábadozik ;-))
- átlagpolgár-ként, vagy mint hivatásos (őrző-védő, rendőr stb., )?"

Szóval írjuk meg gyakorlati tapasztalatainkat, hogy éles (vagy éppen nem éles) helyzetben hogyan váltak be ezek az önvédelmi eszközök!

Köszi.

petike23 Creative Commons License 2003.09.01 0 0 101
Elég szar oldal, kéne nekik írni, hogy a "Vezeték név", és "kereszt név" szavak valahogy egybe irandók..

Boltok közül tényleg a GunBox-ban a legnagyobb a választék + a legnormálisabbak az árak.

Üdv: Petike

Előzmény: CHriS (100)
CHriS Creative Commons License 2003.09.01 0 0 100
Sziasztok!

Köszönet gvass-nak a sok infóért!
Néztétek már a http://www.mbsecurity.hu/ honlapot?
Szerintem felháborítóan irreális árakon kínálják az eszközöket. Egy 50ml-es MK-3 First Defense 6.800.- Ft. Hát igen...
Ja, múlt hét pénteken voltam egy kis "felderítő körúton". Kíváncsi voltam milyen most a spray felhozatal. Szomorúan vontam le a következtetést:

Az általam meglátogatott 11 fegyverbolt közül csak egyben! volt megfelelő választék gázspray-ből. Ez a fegyverbolt a GunBox. Máshol jött a "nem tartunk, és nem is tartottunk mást csak ezt a magyar ammóniásat. De ez is nagyon jó." szöveg. Meg a "figyelj, minden más spray illegális." Szóval aki fegyvert akar vásárolni az menjen a GunBox-ba. A kiszolgálás is nagyon jó.

gvass1 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 99
hi,
"Lenne három kérdésem:
1.) A vöröshagymában milyen könnyeztető anyag van, és hogyan lehet kivonni belőle? "

Ha emlekeim nem csalnak, akkor C2H5SH (etan-tiol), ami elsosorban budos, konnyeztetokent harmatgynege, ha a klasszikus konnygazokhoz viszonyitjuk

"2.) Foam-nál a hab nem szárad bele a szórófejbe? "

Jo minosegu termeknel ugy valasztjak meg az oldoszert, a koncentraciot, az adalekanyagokat, hogy ez kizarhato legyen.

"3.) Minden sprayn rajta van a szavatosság dátuma. Ha ez lejár, a hatóanyag használhatalan lesz? "

A szavatossag itt is, mint minden termeknel, azt jelenti, hogy utana a gyarto mar semmifele modon nem garantalja az eszkoz mukodokokepsseget. Lehet, hogy meg utana is jo, de lehet, hogy nyomasa mar kisebb, a hatoanyag egy resze elbomlott stb.
Egy gazspray oylan olcso, hogy kar ezen takarekoskodni, ha lejart, fujd ki gyakorlaskeppen, es vegyel egy ujat.
Felesleges kockaztatni, hogy eppen veszhelyzetben pusztul el.

Előzmény: CHriS (98)
CHriS Creative Commons License 2003.08.28 0 0 98
Sziasztok!
Lenne három kérdésem:
1.) A vöröshagymában milyen könnyeztető anyag van, és hogyan lehet kivonni belőle?

2.) Foam-nál a hab nem szárad bele a szórófejbe?

3.) Minden sprayn rajta van a szavatosság dátuma. Ha ez lejár, a hatóanyag használhatalan lesz? Nekem van egy INTERGAS-os CS-s spraym, és fél éve lejárt a szavatossági ideje. Akkor ezekszerint önvédelmi célra már nem alkalmas?

petike23 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 97
"A tudomány jelenlegi állása szerint" kutyák ellen az OC hatékonyabb..
Előzmény: CHriS (95)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 96
hi,
a "Defenol" fantazianevu Klever-termek a szokasos 80 mg CS-t tartalmazza, egyebkent igen jo spray.

A Pfeffer KO OC-hatoanyagu, lenyegesen jobb.

Foam-os spray eleg ritkan szerezheto be hazankban.

Előzmény: CHriS (94)
CHriS Creative Commons License 2003.08.27 0 0 95
A minap vettem meg egy vadászboltban a KLEVER féle Anti-Hund sprayt (kutyák ellen). Mi a véleményetek erről a spray-ről? A hatóanyaga CN és CS. ("CN und CS"). Eddig még nem került sor a használatára, és nem tudom milyen hatékony lehet éles helyzetben. A fórumot tanulmányozva, a CN egyrégebbi könnygáz lehet a CS ennél újabb és hatékonyabb (köszönet GVASS-nak a sok infóért!)
CHriS Creative Commons License 2003.08.27 0 0 94
Polgárőr vagyok, és mostanában akarok valamilyen OC hatóanyagú sprayt venni. De még nem tudtam választani a foam (hab) és a hagyományos (permet) között. Szívesen olvasnék ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatokat tőletek, már ha van. Egyébként gondolom a foam zárt térben, és nagyobb szélben jobb mint a premet. Egyébként a foam-os hamarabb kiürül, mint egy ugyanolyan (pl. 50ml-es) permetes?

Azt mondják, a Defenol a legjobb. Valaki meg a Pfeffer KO!-t dicséri.

Segítsetek már a döntésben.

Köszi.

petike23 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 93
Ja, szerintem is ugyanazt töltötték mindegyikbe.
Egyébként azt is megkockáztatom, hogy pl. a 40mL -es, és 50mL-es Defenolban is ugyanaz az oldat van: nem hiszem, hogy felhígították volna a 40mL-esbe való oldatot, hogy az 50mL-ben is csak 80mg CS legyen.
Előzmény: gvass1 (92)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 92
hi,
"Utána jöttek be a sokszám+1-esek. Az első ilyen ha jól tudom a 10001-es volt. Ennek már nem volt olyan nagy nyomása, de viszont erősebb és másabb volt a hatóanyaga. Ja és a szórófej is másabb kialakítású volt"

Nem volt az erosebb hatoanyagu semmivel. Mindegyikben 80 mg CS volt. Max. a palack nyomasa es a kiszorasi forma volt kulonbozo.

Ami hatekonyabb az a 90-es evek vegefele leterjedt OC-alapu (paprika) spray.

Előzmény: CHriS (91)
CHriS Creative Commons License 2003.08.26 0 0 91
Az első gázspraymet 1991 vettem és KO! 5001-es volt. Elég nagy nyomással jött ki a gáz belőle ezért szerintem elég közkedvelt volt.
Utána jöttek be a sokszám+1-esek. Az első ilyen ha jól tudom a 10001-es volt. Ennek már nem volt olyan nagy nyomása, de viszont erősebb és másabb volt a hatóanyaga. Ja és a szórófej is másabb kialakítású volt.
Gyakorlati tapasztalataim: Nálam eddig kétszer került sor a használatára. Egyik alkalommal egy nagy termetű fickó akart elverni, mert úgy tartotta kedve vagy mert nem voltam neki szimpatikus. Megfogta a kabátomat, mire én úgy 30cm-ről arcon fújtam a 10001-esemmel. A hatás várakozáson felüli volt. A fickó mint a rongybaba, úgy esett össze. Úgy rugdostam le magamról, ugyanis rám esett... Elmondások szerint vagy 1 órán kersztül fetrengett a porban, mire el tudott vánszorogni.

A második önvédelmi akcióm során egy 24 év körüli srácot fújtam le kb. 3 méterről szintén a 10001-essel. A srác, mintha ló rúgta volna mellkason úgy esett hátra. A permetből a mellette álló barátai is kaptak egy kicsit. A srác egyébként most már előre köszön nekem.

CHriS Creative Commons License 2003.08.26 0 0 90
Sziasztok!
gvass1 Creative Commons License 2003.07.07 0 0 89
"Baden-Würtemberg és Niedersaschen német szövetségi államok rendőrsége 1999 ill. 2002 óta alkalmaz paprika-sprayt (OC-hatóanyag). A kényszerítő eszköz bevetési tapasztalatai az alábbiak voltak:
- 40% azonnali hatás (harcképtelenné tétel)
- 28% némileg késleltetett hatás
- 18% látható hatás nélkül, de az ellenállást befejezte a célszemély
- 14% semmilyen hatás nem lépett fel
Természetesen az adatok a rendőrök saját, némileg szubjektív beszámolói szerint kerültek felvételre, így nem lehet kizárni, hogy például a gázsugár egyes esetekben el sem találta az eljárás alá vett személy arcát. A százalékokból leszűrhető mindenestre, hogy az OC-hatóanyagú sprayk felülmúlják CN és CS hatóanyagú társaikét.
(Visier)"
gvass1 Creative Commons License 2003.06.04 0 0 88
Kedves Zabkorparost,
miutan teleszemetelted nagyarcu es hozzanemerto megjegyzeseiddel itten az osszes topicot, Sipakihoz hasonloan neked is felajanlom a gyakorlati tesztet videofelvetellel egybekotve.

"A 7,5 joule-s az semmi, maximum egy ovodást állitasz meg vele a homokozóban."

Ki lehet probalni. Sima, szaros 7,5 J alattit fogsz kapni, aztan megnezzuk mennyire tetszik.

BTW: en is azt mondom, hogy 3-4x ekkora energia lenne az idealis...de hat a jogszabalyok adottak.

Mindenestre a 30 Joule-ossal megkuldest en nem hiszem el toled. De ha akarod megszervezhetjuk azt is. En lattam a doglott disznon vegzett kiserletek nyomait vele. Nagyon nem vallalnam meg 4-5 meterrol sem.

Előzmény: zabkorparost (82)
Thomaster Creative Commons License 2003.06.04 0 0 87
Hello zabkorparost,

beírhatnád a tapasztalataidat a GUMILÖVEDÉKES FEGYVER->keserü csoda topikba is! Ott már elmélkedtek az ilyen eszközökről, hogy vajon milyen hatásos lehet, de nem találtak olyan kamikázét aki kipróbálta volna. Pedig ha tényleg hatásos akár a nyóckerben edződött egyénekkel szemben is, akkor megérheti az illegális tartást is.

Előzmény: zabkorparost (82)
banjo82 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 86
Hogy kaptad a lövést? Volt rajtad nadrág? Egyébként állat vagy hogy eléálltál, de tetszik! :-)))
Előzmény: zabkorparost (82)
Biovadász Creative Commons License 2003.06.02 0 0 85
Egy olyan már hatásos lehet.
De ugyebár a magyar jogszabályok szerint...
Előzmény: zabkorparost (82)
telefongyula Creative Commons License 2003.06.02 0 0 84
Úgy kell neked, ha eléálltál ;-)))
Előzmény: zabkorparost (82)
Netuddki Creative Commons License 2003.06.02 0 0 83
Tapasztalataim gázspray-el!

Egy ismerősőm talált még anno rendőrségi flakont.
Kipróbálta, hát elég hatásos volt.
Az itthon anno kapaható KO spray-ből sikerült
valakit 2x lefújnom. Hát kb. 1 percre sem volt
elég. A végén taxiba kellet szállnom, erre a csávó
megrugta a kocsi oldalát. Senkinek sem ajánlom
hogy megvárja a rendőrséget, ha nem akar esetleg
a bíróságon összefutni az illetővel.
Én a francia 20%-osra (és ha jól emlékszem 30%-os
is volt vettem mérget. Igaz nem tudom mi volt
benne de a 20%-ost próbáltuk és szem nem maradt szárazon, ill. beszélni sem lehetett tőle.
Hát ennyi. Most 50 ml-esem van kizárólag biciklizéshez, kóbór kutyák ellen.

zabkorparost Creative Commons License 2003.06.02 0 0 82
A 7,5 joule-s az semmi, maximum egy ovodást állitasz meg vele a homokozóban. Legalább 30 joule-s spéci cuccos kell, az komoly, egyszer rámlöttek vele a haverok, combos volt.
Probálgattuk a többi fajtát is ez a legjobb az tuti. Izraelből hozta be egy in-kal-os srác.

Én attól lepadlóztam rendesen, kék zöld fekete nyomok maradtam hetekig. pedig 4-5 méterről kaptam a lövést.

Előzmény: Biovadász (74)
telefongyula Creative Commons License 2003.06.02 0 0 80
Ja, nagyon fontos:
A gázspray nem csodafegyver. Megadja a lehetőséget, hogy ha baj van, megléphess a támadód elől, amíg az a szer hatásával van elfoglalva.
Előzmény: telefongyula (79)
telefongyula Creative Commons License 2003.06.02 0 0 79
Mi lenne, ha inkább a zsekákkal beszélnél.
Csak ezt ne. Beviszik "elbeszélgetni" aztán szélnek eresztik, úgyhogy csak még agresszívebb lesz. Ez sajnost tapasztalat. A sógornőmet már majd' egy éve zaklatják. Többszöri levelezgetés után a télen (tudjátok, amikor egy megtagadott nyomozás után a zaklatója megölt egy lányt), lett tárgyalás.
Az ítélet 20 000 (húszezer) forint pénzbírság, pedig nem az első ilyen esete az ürgének. Nevetséges. Persze, hogy azóta is csinálja. :(
Szerintem is paprika töltetű gázspray a megoldás.
Magánterületen nyugodtan tartható, közterületen max. 20g töltetű lehet nálad.
Beszerzési hely: Csak ne a bolhapiacon. Egyébkén a Bethlen Gábor utcai (a Keletinél) Gunbox-ot javaslom. Elég nagy a választék és tanáccsal is ellátnak.

üdv
tgy

Előzmény: maniatis (78)
maniatis Creative Commons License 2003.05.31 0 0 78
Hello!
Szerintem szerezz magadnak egy pasit! Azt másra is használhatod nem csak a testőrködésre!
Mi lenne, ha inkább a zsekákkal beszélnél. Kérjél egy jeladót és ha gond van csak megnyomod és a fakabátok már viszik is. Aztán meg eltiltják tőletek.A lövöldözés nem old meg semmit! Legfeljebb Te is "megváltozol"!
No para (9 mm)!!
Sok sikert Maniatis
Queenie Creative Commons License 2003.05.31 0 0 77
Kösz a tanácsot, megnéztem a képet, és elolvastam a tapasztalatokat. Hát, jó, de azért tényleg nem elég meggyőző. Most már tényleg nem tudom, hogy mit csináljak.
Előzmény: Biovadász (76)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.31 0 0 76
Olvass bele a topicjába.
Az egyik vállalkozó kedvű olvtárs próbaképpen hátba lövette magát vele, van ott kép is és a tapasztalatok leírása is.
Előzmény: Queenie (75)
Queenie Creative Commons License 2003.05.31 0 0 75
Miért, szerinted nem lehet tőle elájulni?
Előzmény: Biovadász (74)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.31 0 0 74
Izé... No azt megnézném, hogy a keserű gumilövedékestől ki ájul el pár percre... :)
Előzmény: zabkorparost (72)
Queenie Creative Commons License 2003.05.30 0 0 73
Köszi Zabkorpa, elolvasgattam mindent, amit tudni kell a gumilövedékes lőfegyverekről. Most már csak egy ember kéne, akinek van ilyen, és meg akar válni tőle...
Előzmény: zabkorparost (72)
zabkorparost Creative Commons License 2003.05.30 0 0 72
Queenie : A gumilövedékes jó ötletnek tűnik, mert avval csak véletlenül ölheted meg. Avval ha meglövöd, jópár percgig elájul a fájdalomtól.

Nézd meg azt a két topicot, ami bell linkelve, ott van leirva sok hasznos dolog

Előzmény: Queenie (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!