Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

chip foose Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6727
Bocs, hogy közbe pofázok, de nem azt írta, a mykeman72 hogy "kivitelezhetetlen" hanem azt,hogy "nehezen kivitelezhető"!! Meglehet próbálni, de vagy sikerül
vagy nem. Én spec, újrafújnám! Az a baj, hogy sokan csak könyveket olvasnak, hogy
ezt így kell csiszolni, meg így kell fújni, de a tapasztalat, az a nagy ÚR!
Előzmény: balibrmbo (6723)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6726
Ha lenne autóm én azon lenne akkor természetesen máshogy állnék hozzá, de mivel most egy motorról van szó amit lehet nélkülözni ezért vagyok hajlandó várni vele.
Előzmény: do-xa (6724)
Sanyi-ka Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6725
Na meg ugye a megfolyás sokkal vastagabb,vajon mikorra köt az át,hogy xsiszolni lehessen.....
Előzmény: mykeman72 (6720)
do-xa Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6724
...és majd akkor viszed amikor már ráérnél?
Hogyan állnál hozzá, mondjuk ha az autód sárvédőjén vagy gépháztetején lenne? Hogyan oldja meg? Az ő problémája.
Előzmény: balibrmbo (6722)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6723
Ha már így leírtad hogy miért kivitelezhetetlen így a javítás akkor lennél olyan szíves és leírnád nekem azt hogy te az ilyen jellegű hibát hogyan javítanád ha pl. hozzád fordulnának ilyen hibával (feltételezem Te jártas vagy a festésben, ha így leírtad nekem hogy miért is nem lehet így javítani ezt a hibát).
A választ előre is köszi!
Előzmény: mykeman72 (6720)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6722
Hát az biztos hogy én nem javítanám ki, mert azt csak elbasznám!
Én csak egy szerintem járható utat írtam és erről kértem ki a véleményeteket, és köszönöm a felvilágosítást. Sajnos azon kételkedem már azóta amióta elhoztam, hogy úgy javítaná ki ahogyan én szeretném. Mert amikor ott voltam azt mondta nem biztos hogy ki tudja úgy javítani hogy ne látszódjon, max úgy hogy csak egy picit fog látszódni, én akkor erre nem mondtam semmit mert tiszta ideg voltam a hiba miatt. Majd úgy fogom csinálni ahogy mondtad, ha nem tetszik neki hogy én ezt teljesen ki akarom javíttatni, akkor majd bebizonyítom neki, hogy márpedig ha elkérte a fényezésért azt a 40e ft-ot amiben benne volt a festék is akkor azért a pénzért normális munkát kellene végeznie.
De sebaj még 2 hétig nézhetem a festést amit elrontott, mert most van más elfoglaltságom is ami fontosabb, készülnöm kéne a vizsgára.
Előzmény: do-xa (6721)
do-xa Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6721
Helyesem írtad: "...Tegyük fel hogy én ezt úgy javítanám ki...+
De miért is javítanád Te? Vigyed már vissza! Ha okoskodik, ültesd le a monitor elé és olvassa el a többség véleményét.
Előzmény: balibrmbo (6719)
mykeman72 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6720
Ez 2 ok miatt nehezen kivitelezhető!
Mire odajutnál,hogy már nem látszik a folyás, addigra kifog kopni a folyás széle,vagy maga a folyás vékonyodik annyira el,hogy a csak lakk nem viszi el.
Második ok: Ahhoz,hogy ezt véghez vidd több lépcsős vizes csiszolás szükséges fokozatosan finomodó papírokkal,és stekli használata mellett. Mivel elég szűkös a hely ezért ezt tökéletesen véghez vinni nem lehet,vagy legalábbis hosszú évek gyakorlata szükséges.
Legjobb lenne visszavinni a fényezőhöz és kulturáltan közölni a "mesterrel",hogy javítsa ki a fenti hibákat.
Előzmény: balibrmbo (6719)
balibrmbo Creative Commons License 2010.06.01 0 0 6719
Na akkor felteszek még egy kérdést!
Tegyük fel hogy én ezt úgy javítanám ki, hogy elcsiszolnám a megfolyást, utána átmennék rajta valami finomabb vízpapírral és a legvégén kapna egy újabb lakréteget.
Úgy gondolom ez jó lenne mert ugye ahogy írtam a festő azt mondta hogy 2 réteg lakkot fújt rá, szóval ha megcsiszolná akkor még nem érne bele a festékbe és így nem kéne csak lakkozni. ha ez megfelelő lenne akkor javasolnám a festőnek, de javítsatok ki ha ez nem ilyen egyszerű, mert én csak egy mezei ember vagyok és nem tanultam soha a fényezést de valamit talán konyítok hozzá mert olvastam a technikákról sokat!
Előzmény: Elvis74 (6717)
do-xa Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6718
Na ja! Egy magát fényezőnek valló ember meg sem mutatja a megrendelőnek, hanem mielőbb korrigálja a bakit. Tévedni csak az téved, aki tévedhet, azaz valamit tesz. Ez belefér. De hogy hülyének nézi a kuncsaftot, az már kicsit morbid.
Előzmény: Elvis74 (6717)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 6717
Szia. ilyet én szó nélkül szoktam javítani, de szerintem sem lehet polírral megoldani.
Előzmény: balibrmbo (6714)
balibrmbo Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6716
Hát gondoltam hogy ez lesz, de ha nem javítja ki maximum anyagáron a festő akkor nagy bajok lesznek!
Majd holnap csinálok egy képet a buborékosodásról több szögben is, és természetes fényben készítem mert amit feltöltöttem az vakus kép!
Előzmény: mykeman72 (6715)
mykeman72 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6715
Üdv!
Nem akarlak elkeseríteni,de ezeket a hibákat-kép alapján- nem igazán lehet újrafényezés nélkül eltüntetni.
A polírozás az ilyen durva megfolyásokat nem képes teljesen eltüntetni,ezáltal mindíg látszódni fog a folyás kontúrja.
A buborékosodást így kép alapján nem lehet megítélni,hogy mi okozza. Talán ha más szögből lenne fotózva akkor a ráeső fény nem tompítaná el a hibás helyet.
Előzmény: balibrmbo (6714)
balibrmbo Creative Commons License 2010.05.30 0 0 6714
Helló mindenkinek!
Van egy Simson Schwalbem és elvittem egy festőhöz, mondván hogy ő biztosan jobban fest mint én, de úgy látom hogy tévedtem mert így én is tudok festeni. A burkolatok nagy részével elégedett vagyok de két elem nem lett valami fényesen jó.
Kérdezném az ittlevő hozzáértő embereket hogy erről mi a véleményük!
Itt van két kép a festésről:





A festő azt mondta, hogy amikor felfújta a lakkot akkor lett ilyen, és nem tudja hogy a festéket is magával húzta-e vagy csak a lakk folyt meg, de azt viszont nem mondta hogy a festék száraz volt-e már teljesen Meg azt is mondta hogy csak akkor tudja meg ha teljesen megszáradt mert csak akkor tudja csiszolni, így most várhatok vagy 1-2 hetet :S
A festék Mobihell márkájú és ha jól tudom 2K-s, a lakkról viszont nem tudok semmit. A festő azt mondta hogy egy réteg festék és 2 réteg lakk van a kasznin.

És van még egy kép egy másik elemről, ez lenne az:



Megtudja mondani nekem valaki, hogy ezt mi okozhatta ezeket a hólyagszerű hibákat ugyanis van belőle még két kisebb is!
Szerintetek javíthatóak ezek a hibák a teljes teljes elem újrafényezése nélkül? És ha igen milyen módszerrel?
A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!
mykeman72 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 6713
A G1-10-ig a Farecla család tagjai ,ami különböző finomságú polírpasztát takar. Létezik a Farecla családon belül egy termék aminek a neve Farecla Total. 1,5 kg-os kiszerelésben kapható és a minősége vetekszik a 3M 9374-es durva pasztáéval.
Lehet vizesen és " száraz" technológiával dolgozni vele.
Előzmény: 77Norbi (6712)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.29 0 0 6712
A márkáját én sem ismerem, ez a G1...-10-ig a finomságát jelzi. Na mindegy, majd improvizálok. A fényezés tényleg nem szakbarbároknak való (mint én), nemcsak jó felszerelés kell hozzá, hanem nem árt a tehetség sem. Azt hittem gyönyörűen megtudom csinálni, de nem vagyok teljesen elvarázsolva az eredménnyel. Persze a hányástól messze van, de a tökéletestől is.. :)  Ha kész lesz, rakok fel pár képet. Azért köszi a tanácsokat!
Előzmény: chip foose (6711)
chip foose Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6711
Hát??? A kicsi megfolyás nem éppen sorolható a "minimális hibák"
kategóriájába! Őszinte leszek, a g10 nemtom mi? Talán farecla paszta?
Én spec a 3m-et használom, azt ismerem! Viszont, ha már van benne szemcse vagy megfolyt, akkor azt felkell csiszolni, azután durva paszta, majd finom paszta és
esetleg vax, de minden a színtől függ! Ja és a polírkorong sem mindegy, hogy milyen!!
Előzmény: 77Norbi (6710)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.28 0 0 6710

Rendben köszi, megszívlelem. Még egy utolsó kérdés: ha a lelakkozott felület nem gázos, hanem csak minimális hibái vannak, (porszem, kicsi megfolyás) akkor elég az egylépcsős polírozás, gondolom a legfinomabb polírpasztával ugye? pl.:G10.

Egyébként egy 1949-es Csepelről van szó, szépnek kell lennie...

Előzmény: chip foose (6709)
chip foose Creative Commons License 2010.05.27 0 0 6709
Hali! Persze, lehet, de a vízbázisnak teljesen megkell száradnia,
csak utána lehet lakkozni!!!
Az 1200-as az durva a lakk alá, min 2000-es vagy mattító paszta kell!
Előzmény: 77Norbi (6708)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 6708
Heló, köszi a választ! Legközelebb kipróbálom. Egyébként pl. a vizes alapú festékre lehet 2K lakkot fújni? Most felvan csiszolva 1200-as vízpapírral a felület, hát jócskán vesztett a fényéből, remélem a lakk és a polír megteszi a hatását...?
Előzmény: chip foose (6707)
chip foose Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6707
Hali! Így is jó, de vastagítod a réteget! A 2k helyett használhattad volna a
sima bázis feketét, akkor nem lett volna buborékos, meg nem kellett volna
annyit csiszolni! A lakkozás után a végső fázis a polírozás, ez megadja a kívánt felületet! Sok sikert!
Előzmény: 77Norbi (6705)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 6706
Szia. Bárhol elkezdhet rozsdásodni, de ami jó azt ne piszkáld. A rozsdákra a lakatos tud mondani valami tippet, én nem szeretem ha nekem kell a karfiolokat eltüntetni.
Előzmény: Tubigatya (6703)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.23 0 0 6705
Hy! 2K festékkel csináltam (fekete). Vízpapírral felcsiszoltam, és így már jó lett, és most le akarom lakkozni, aztán políroznám.
Előzmény: chip foose (6704)
chip foose Creative Commons License 2010.05.22 0 0 6704
Hali!
A buborékot nem mindíg lehet maradéktalanul eltüntetni, viszont az
apróbb szemcséket, igen. Ehhez viszont kell a polírgép és a megfelelő anyagok,
ha még nem csináltál ilyet, akkor fordulj szakemberhez, mert tönkre is teheted a
festés! Ja, és jó lenne tudni milyen anyaggal készült a fényezés!
Előzmény: 77Norbi (6700)
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6703
Még egy kérdés. Ahol 3 éves festéken nincs ragya, meg rozsda, ott kb már nem is lesz? Azt a részt ne bolygassam?
Előzmény: Elvis74 (6701)
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.18 0 0 6702
A lakatos mit csinál a ragyás résszel? Kivágja a környékével, hogy lehessen hegeszteni, és másik ép lemez a helyére? Vagy értelmesebb lenne először megcsiszolni, hátha rozsdamentesre lehet csiszolni, és alapozni, festeni?
Előzmény: Elvis74 (6701)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 6701
Szia. nem konkrét képre mondtam, de szerintem a nedvesség lehet a baj, az én autómon is volt ilyen , lakatos orvosolta a bajt. pedig kezelgettem üregvédővel, mindenfélével akkor is kiverte a ragya:) Rücsizhetsz festésre csak legyen megcsiszolva rendesen.
Előzmény: Tubigatya (6699)
77Norbi Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6700
Sziasztok, örülök hogy rátaláltam erre a fórumra. Segítséget szeretnék kérni: Nem vagyok egy nagy fényező, és polírozási gondjaim vannak. Lefestettem a motoromet egyszerű feketére. Szerintem egész szép lett, nincs megfolyás, szépen terült az anyag, de hiába a 77 soron portalanításnak, mivel egy egyszerű műhelyről van szó, a felületbe alig láthatóan előfordulnak porszemcsék, néhol apró buborékok. Nem értek a polírozáshoz, gépem sincs és nem akarom elrontani a fényezést sem, mit tehetnék én házilag?? Mondom, a baj tényleg nem nagy, de azért mégis... Köszi
Tubigatya Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6699
Szia! Köszi a választ!
Ezt melyik képre mondod? Az első képen rozsdás lemezre kentem a festéket. Az miatt olyan nem? A gitt mitől pattogzik fel?
A rücsit a festékre kell fújni, vagy a fémtiszta lemezre?
Előzmény: Elvis74 (6698)
Elvis74 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6698

Szia. Szerintem kezd átrohadni a lemez és a másik oldalról kapja a nedvességet.

a rücsis részt, ha rücsizni akarod akkor veszel rücsit, ráfujod és fested, ha csak festeni akkor meg csak azt javítod.

Előzmény: Tubigatya (6696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!