Keresés

Részletes keresés

Hersza Creative Commons License 2016.09.21 0 0 658

Küldtem e-mailt.

Előzmény: Hehe164 (656)
Hersza Creative Commons License 2016.09.20 0 0 657

Nagyon szépen köszönöm előre is.

Emailben elküldöm a szükséges infókat a berendezésekről.

Előzmény: Hehe164 (656)
Hehe164 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 656

Szívesen segítek.

De emilben kellene intézni.

A címem nyilvános.

Előzmény: Hersza (655)
Hersza Creative Commons License 2016.09.19 0 0 655

Tiszteletem mindenkinek!

Egy kérdéssel, kéréssel fordulok hozzátok.
A házamat szeretném riasztó berendezéssel felszerelni. Már több éve akartam csak soha nem volt rá lehetőségem. Elvileg hívnék szakembert akár közületek is, de ez sajnos nem megvalósítható. Külföldön élek és nyaraláskor mikor hazamegyünk a családhoz a ház négy hétig védtelen. Idén nyáron megvásároltam a szükséges dolgokat a riasztóhoz. Általatok bizonyára ismert nagykereskedésben (Trioda) egy segítőkész fiatalember segítségével ahogy ő csinálná. Persze alaprajz alapján.
Most csinálom a védőcsövezést és a kábelek behúzását.
Szeretném kérdezni hogy tudtok és akartok segíteni a bekötésben és majd a programozásban?
A villanyszereléshez értek persze tudom ez közel sem az, de az alap az meg van.  Forrasztani is tudok. Keresgéltem bekötësi rajzokat máshol és itt is találtam párat, de kellene a megerősítés.

Előre is köszönöm,
Szabolcs

_istvan_ Creative Commons License 2016.09.14 0 0 654

Sziasztok!

 

Paradox EVO központon szeretnék egy olyan zónát, ami lehet nyitott az élesítéskor. (egy garázsajtó) Mire kell állítani ezt a zónát, hogy ne csak kényszer élesíteni lehessen?

Hehe164 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 653

Lehet.

Előzmény: Ragen (652)
Ragen Creative Commons License 2016.08.27 0 0 652

Tervezgetem az új házba a riasztó rendszert. Sajnos első körben csak részben építeném ki, aztán majd fejleszteném, de most bekábeleznék mindent, amit gondolok.

Egyenlőre valami Paradox központ lesz. Külső, belső mozgásérzékelők, nyitásérzékelők.

A kérdésem, hogy lehet-e a központokhoz épületautomatizálást kapcsolni?

Gondolok itt olyanra, hogy

- redőnymotor vezérlés

- világítás kapcsolás

és ezek időzítése/programozása

Hehe164 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 651

Az üvegtöréssel kombináltat nem ajánlom. :-)

 

Igazság szerint más más elhelyezést igényel a kétfajta érzékelő.

 

Előzmény: topikolos (650)
topikolos Creative Commons License 2016.08.19 0 0 650

Köszi.

Azt hiszem maradok a a sima mozgásérzékelőnél.

A kombináltat miért nem ajánlod?

Előzmény: Hehe164 (648)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 649

Pontosan ugyanaz a kábel kell hozzá mint egy nyitásérzékelőhöz.

A háló anyaga kb. 15-20 évet kibír. A macskát is ki szokta bírni. :-)

Semmire nem riaszt, csak leszerelési kísérletre, illetve hálóvágásra.

Előzmény: topikolos (647)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 648

A zattól függ, hova kerül a mozgásérzékelő.

Szerény véleményem szerint nem érdemes kombináltat venni.

Előzmény: topikolos (645)
topikolos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 647

Ehhez ugyanaz a 6 eres kábel megy és mindenféle központba beköthető, mint a többi érzékelő?

A szúnyogháló anyaga mennyire használódik el, vagyis milyen sűrűn kell cseréltetni?

Esőre nem riaszt?

Előzmény: Hehe164 (643)
topikolos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 646

Igen, annak is előkészítettem már a helyét.

Előzmény: Hehe164 (641)
topikolos Creative Commons License 2016.08.18 0 0 645

Köszi.

 

Ilyen szúnyoghálóra nem hiszem, hogy beruházok, de legalább tudok róla, hogy van...

 

Az üvegtörés érzékelőre én azt hittem, az üvegre kell ragasztani, de tegnap mondták, hogy lehet mozgásérzékelővel kombináltat kapni. Azok jók?

Előzmény: Hehe164 (640)
peti.olah Creative Commons License 2016.08.17 0 0 644

És a szirénát is!

Előzmény: Hehe164 (641)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 643

Ja, és a szúnyogháló a szobákban kivált minden egyéb érzékelőt. :-)

Előzmény: Hehe164 (640)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 642

na = nap

Előzmény: Hehe164 (640)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 641

A kezelőt is vezetékezd. :-)

Előzmény: topikolos (639)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 640

"Hogy jobb?"

Éjjel nappal véd/jelez, nem kell ki/be kapcsolgatni. Ilyen szúnyoghálóról lenne szó.

 

A kétfajta érzékelő lehetővé teszi a besurranók jelzését ha otthon vagy. A mozgásérzékelőket értelemszerűen nem nagyon kapcsolod be amikor otthon vagy.

 

Üvegtörés érzékelőt szerintem akkor érdemes rakni, ha nyitásérzékelő nincs, illetve fokozott biztonságú helyiségekben muszáj, de ez nálad nem játszik. :-)

 

A nyitásérzékelőt minimum a nyíló szárny közepe, és a "kilincs" közé kell rakni. Buktatható ablaknál fel lehet tenni úgy is, hogy bukóra nyitva lehessen az ablak.

 

Ha követlenül belesüt a na, az nem tesz jót neki, egyébként kompromisszumos megoldásnak elmegy. Bekapcsolt mozgásérzékelőkkel felejts el a "bukóra hagyott" ablakot, riasztani fog.

 

Ha a központtól minden érzékelőhöz viszel egy külön kábelt, az a csillagpontos kábelezés. Ha egyetlen kábelt viszel körbe, és arra akarod felfűzni az érzékelőket, akkor nem lesz használható riasztód.

A riasztóközpont minden megfelelően kábelezett és bekötött érzékelőt meg tud különböztetni. Általában egy zónahurkon kettőt.

Előzmény: topikolos (638)
topikolos Creative Commons License 2016.08.17 0 0 639

A központ helye már meg van, áram is van, meg onnan el tudok kábelezni mindenhová. A bejárati ajtóhoz oda is vittem a nyitásérzékelő vezetékét. 

Előzmény: Hehe164 (637)
topikolos Creative Commons License 2016.08.17 0 0 638

Bontsuk. :)

 

"Nyitásérzékelő helyett jobb a szúnyogháló"

 

Ezt mindjárt nem értem. Hogy jobb? Szúnyogháló van egyébként.

 

A két fajta érzékelő kiegészíti egymást? Vagyis külön-külön kijátszható, ezért ajánlod mindkettőt?

 

Üvegtörés érzékelőre nem is gondoltam. Azt érdemes rakni? Nem akarok egy fullosan beriasztózott házat, de azért nyilván minden behatolási pontot védeni kell. (?)

 

A nyitásérzékelőt egyébként a kilincs felőli oldalra érdemes tenni, vagy tehetem a zsanér felől is? Gondolom az utóbbi esetben nagyobb nyitás után riaszt csak.

 

Ajtó fölé, az jó, akkor nem kell annyit előre kábeleznem. Nem baj ezek szerint ha az ablakra néz? Gondolok itt a bukóra hagyott ablak esetén a függöny mozgására.

 

6 eres vezetéket kaptam, azt viszek mindehová.

 

Úgy gondoltam, hogy a központból megyek egy kábellel minden érzékelőhöz. Ezek szerint lehet olyat is csinálni, hogy csillagpontosan is lehet kötni. Ilyenkor az egyes érzékelőket meg tudja különböztetni a központ, vagy ezt csak olyankor lehet megcsinálni, ha mindegy, hogy hol van riasztási esemény?

 

Köszi.

Előzmény: Hehe164 (636)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 637

Ja, és ne feledkezz meg arról, hogy a hang/fényjelző is tartozék, valamint a riasztóközponthoz nem árt ha 230V is van kábelezve. :-)

Előzmény: Hehe164 (636)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 636

Bontsuk részekre. :-)

 

Szobákba érdemes mozgásérzékelőt, és nyitásérzékelőt is felszerelni. (Nyitásérzékelő helyett jobb a szúnyogháló, de az drága.)

Korlátozottan a nyitásérzékelőt kiválthatja üvegtörés érzékelő is.

 

A nyitásérzékelő kábelét valahol az ablakkereten kéne kivezetni. Szárnyas ablakra két érzékelő kell, de helyben lehet őket sorba kötni. Az üvegtörését ott, ahonnan "hallható" ha betörik az üveg. (Pl. ablakok felett a plafonra, ablakok mellett az oldalfalra, stb.)

 

A mozgásérzékelőt lehetőleg sarokba kell helyezni, ott ahol bútor nem takarja ki a látószöget, illetve nem nézi direktben a hűtőt/klímát/radiátort. Ha a bútorok helyében nem vagy biztos, akkor az ajtó fölé, ott biztosan nem lesz bútor.

 

Mozgásérzékelőnek üvegtörés érzékelőnek érdemes 6 eres, nyitásérzékelőnek minimum két eres vezetéket vinni , én 6 eressel szoktam egységesen vinni.

 

A vezetéket végülis úgy rakod be ahogy akarod, javallott a védőcső persze. Ha csillagpontosan kábelezel akkor nem kellenek kötődobozok, ha nem akkor erősen ajánlott a kötéseket ebbe tenni.

 

 

Előzmény: topikolos (634)
Hehe164 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 635

Pl. Alexor, és kb. lakáson belül bárhová.

Általában nyílt téri 150m van megadva.

Előzmény: sanyi27 (633)
topikolos Creative Commons License 2016.08.17 0 0 634

Sziasztok!

 

Sos kérdésem lenne. A későbbiekben szeretnék riasztót szerelni a házba (ez ügyben biztos jövök majd, meg vissza is olvasok), és most, hogy szét van borítva a ház esett le, hogy be kellene húzni a riasztóhoz is a kábeleket. Holnap már jönnek vakolni, így még "időben" vagyok...

Amit nem tudok eldönteni, hogy a belső szobákba milyen érzékelőt érdemesebb tenni. Nyitásérzékelőt az ablakra, vagy mozgásérzékelőt? Ez nyilván a kábel elhelyezés szempontjából sem mindegy, az ablakhoz nehezebb vezetni, ráadásul van duplaszárnyú ablak is, oda gondolom kettőt kell tenni.

Illetve ha a mozgásérzékelő a javasolt, azt hol érdemes elhelyezni az ajtóhoz/ablakhoz képest?

A vezetéket érdemes védőcsőben vinni, vagy berakhatom a falba közvetlenül? MM falkábelt húztam az áramnak, így nem bánnám, ha nem kellene csövezni...

 

Köszi!

sanyi27 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 633

Sziasztok!

Rádiós riasztóközpontot szeretnék telepíteni, kb. 5db, vezeték nélküli nyitás érzékelő és max. 3-4 mozgás érzékelő lenne telepítve. Nincs szükség netes kapcsolatra, ilyen-olyan extra funkciókra, egyszerű gsm kapcsolat elég lenne. Tudtok ajánlani valamilyen rendszert? Ezek a vezeték nélküli érzékelők milyen távolságra helyezhetők el a központjuktól?

honbalage Creative Commons License 2016.08.08 0 0 632

Ezt közben sikerült megoldanom :)

 

Tudja valaki esetleg, hogy a KP-612LCD panelen hogy tudom beallitani, hogy ne folyamatosan egjen a billentyuzet hattervilagitasa, hanem csak hasznalat eseten? :)

Előzmény: honbalage (631)
honbalage Creative Commons License 2016.08.06 0 0 631

Sziasztok!

 

Satalarm SA816-os rendszert szeretnek telepiteni...

 Az erzekloknel 2eol lezarast hasznalok (1k es 2k2 ellenallassal), viszont nincs eleg zonam es egy zonara tobb erzekelot szeretnek tenni, tudnatok segiteni, hogyan kene bekotni?

A fomenuben olyan zonaknal is megjelenik a szabotazshiba melyek mar nincsenek is csatlakoztatva, illetve toroltem is a zona a rendszerbol. Ez egyfajta esemenynaplozas? Hogyan tudnam torolni?

 

Koszonom,

Balazs

Alex Thyl Creative Commons License 2016.07.11 0 0 630

Köszönöm a tájékoztatást.

Nálam a teraszra (ablakok, ajtó elé) szerelték fel. Eddig rendben működik. 

Előzmény: bcslaci (629)
bcslaci Creative Commons License 2016.07.10 0 0 629

A héten raktam 3 darabot, hosszútávú tapasztalat még nincs vele. Rövidtávú szopás az volt, mert utólag derült ki, grafitos EPS van a házon ami faszán nem engedi át a rádiójeleket így kellett egy repeater is hozzá. De azóta működik.

Előzmény: Alex Thyl (628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!