Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

opelaci Creative Commons License 2016.05.25 0 0 624

Köszönöm. Én is a c-max fele hajlok, de sajna nagyon nehezen lehet kifogni a mai piacon Mo.-it megkímélt, jó állapotút kevés kilométerrel úgy, hogy sajna én kicsit idősebbet kell, hogy nézzek.

Előzmény: ACsabi79 (622)
arnoldj Creative Commons License 2016.05.25 0 0 623

Sziasztok!
Valahogy a napi km számláló nullázásakor jött elő ez a menü, vagy 30-35 féle adattal.
Egyet kettőt értettem belőle, de a többi mit jelent? Van erről valami elérhető magyarázat?

ACsabi79 Creative Commons License 2016.05.24 0 0 622

Szia,

3 hete vettem egy 2012 novemberi 1,6 Tdci Fordot. Titánium kivitelben.

Igaz még csak 1000 km-t mentem vele, de valami szuper a gép! Az 1,6-os a legtakarékosabb (manuális váltóval). Én szerencsés helyzetben vagyok, mert leginkább az országúti fogyasztás jellemző a lakhelyemre. Átlagfogyasztásom most 4,8 liter! (És még csökken.)

Nagyon csendes! 116 lóerővel elég dinamikus is. Minden kényelmi extra benne van, ami kelhet. Bár ez felszereltségtől függ.

Este akár egy űrhajó! Minden világít benne, pláne ha a háttérfényt is bekapcsolom.

Sokáig Oktáviát nézegettem. Egyszer beleültem egy ilyen C max-ba. Azonnal éreztem , hogy az okti egy fapados f.s ehez képest. 2 hónapnyi keresgélés után találtam rá a megfelelőre. Lent leírtam a tapasztalataimat.

Szerintem nagyon eltalálta a Ford ezt a szériát. Most új ára közel 8 millió. 3 és fél évesen ezt megkaptam 3,2-ért!

Megérte! Szerintem.

Szép napot!

 

Előzmény: opelaci (621)
opelaci Creative Commons License 2016.05.22 0 0 621

Sziasztok. Tudnátok pár véleményt írni csak saját tapasztalatokból egy C-Max 1.6TDCI gépről?

Akár konkrét,akár általánost szívesen fogadok. Eladtam a Meriva A 1.7DT típusú gépemet és nem tudom mit érdemes venni. Segítsetek benne légyszíves. Köszönöm.

0mimikri0 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 620

Sziasztok! Nekem van egy szép állapotú, frissen szervizelt, 2006-os 1.6 VCT C-Max-om ami eladó!

Akit érdekel itt megnézheti:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus_c-max/ford_focus_c-max_1.6_vct_trend-10181829

wongkok Creative Commons License 2016.05.16 0 0 619

Magyarosítás elkészült már. De még tesztelés alatt... 2-3 hét múlva érdeklődj email-en. (katt a nevemre..)

Előzmény: zozllzeértjéwlkrn (618)
zozllzeértjéwlkrn Creative Commons License 2016.05.16 0 0 618

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék hogy az új 2016 -os c- max hoz is van navigáció magyarosítás?

tothgyor Creative Commons License 2016.05.13 0 0 617

Szia!

 

Szuper, gratula a kocsihoz. :) Majd egy képet küldj, ritka ez a szín. Sikerült akkor egy fiatal változatot is találnod, szuper. Melyik kereskedésbe sikerült aztán találnod fehérváron?

Eddig én csak itt a fórumban néztem utána a magyarításnak és wongkok topiktárs jelezte, hogy megoldható, és ő vállalni is tudja. Egyenlőre mi elvagyunk az angol nyelvűvel is. :)

Mi is imádjuk az autót, szépen mászik le a fogyasztás, mióta melegedik az idő, már hosszú távon, full terhelésnél 6,1-es fogyasztás lett (még mászik lefele), és tényleg jól meg volt pakolva az autó és dimbes-dombos, város-városon kívüli és vegyes szakaszok voltak. Nagyon jól teljesít, imádjuk. :)

Előzmény: ACsabi79 (614)
wongkok Creative Commons License 2016.05.12 0 0 616

Navigáció magyarosítás, frissítés: wongkokwah2000@gmail.com

wongkok Creative Commons License 2016.05.12 0 0 615

Szia a GPS magyarosítása lehetséges, keress meg emailben!

Katt a nevemre és látni fogod az email címem.

Előzmény: ACsabi79 (614)
ACsabi79 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 614

Üdvözlet!

 

Jelentem sikerült! 2 hete bevásároltunk Fehérváron egy 1,6 literes 116 lóerős, 2012 novemberi titánium Ford C Max, világosbarna színű autót.

Valami fantasztikus élmény vezetni.

Jelenleg76000 km-er van benne, amit kételkedve akartam elhinni, de az autószerelőnk átnézte és állítása szerint ebbe tényleg annyi van. Szerencsére időbe mentünk, mert aznap délután beérkezett egy másik "sötétkék" és az még azon a délután elkelt. 

Szervízkönyves. Tényleg tuti!

Kérdésem: az angol menüt és GPS-t át lehet benne programoztatni?

Neked vannak újabb tapasztalataid?

 

Szép napot!

 

 

 

Előzmény: tothgyor (598)
Bubba70 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 613

Sziasztok!

 

2011 c-max titánium gazdája vagyok. Két napja a bal első ablakemelő hibásan működik. Tehát nem megy fel, illetve le végállásig, gondol egyet megáll, ha működtetem nem mindig reagál. Ugyanezt műveli az elektromos tükör.  Távirányítóra sem mindig reagál. Tud valaki segíteni? Ötlet?

 

Köszi!

Henrik686 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 612

Üdv. Valaki tudna segíteni abban hogy a gyári Ford 6000 cd-n a pontos időt és a dátumot úgy betudjam állítani hogy ne nulláza le magát az autó beindításánál? Köszönöm.

brata1986 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 611

Szép estét! Érdeklődnék, hogy milyen tipusú hiba jelentkezett a gáz miatt? mennyi a fogyasztása gázból?város, városon kívül?

Előzmény: negros5 (605)
Henrik686 Creative Commons License 2016.04.07 0 1 610

Amíg nem ültem bele és nem láttam a saját szemeimmel addig én sem hittem el. Belül olyan mintha még nem ült volna benne senki, a kormány a pedálok mintha érintetlenek lennének, a motorterében minden vonalkódos matrica és cetli, cimke ami gyárilag rákerült mind elkoszolódás nélkül rajta van. Egy garázsban állt évekig.

Féktárcsák is mint az újak a felnik karcmentesek az összes lámpa karc.mentes. Szervíz könyve 28000 vezetve. Ha nem 32000 van benne akkor mindent kicseréltek benne illetve rajta :)

Előzmény: ACsabi79 (609)
ACsabi79 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 609

Szia,

 

32000 kilóméter egy 10 éves autóban????

Ne már.

Ezt te se hiszed el remélem.

 

 

Előzmény: Henrik686 (607)
fortuna71 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 608

Nagy gratula magánszemélytöl vagy kereskedésben vetted? Esetleg nincs még egy? 😊😊😊

Előzmény: Henrik686 (607)
Henrik686 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 607

Ma az történt hogy megtaláltam és meg is vettem az autót amit szerettem volna. Egy 2006-os VCT 1.6-os C-Maxot 32000 !!! km-rel. Tegnap került ki a hirdetése és ma meg is vásároltam. Olyan az autó mintha teljesen új lenne csak 10 éves :) Remélem hogy nem lesz vele gondom egy ideig.

Előzmény: fortuna71 (601)
fortuna71 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 606

Köszönöm ez jó hir

Előzmény: negros5 (605)
negros5 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 605

nekem 2005 os 1.6 vct m van, már vagy 5 éve, gázos. én rakattam bele 150 e km nél, most 400e km van benne. csak a gáz miatt volt vele bajom, de az is csak mostanában(hengerfej, injektor). nem egy versenyautó, de azért ballag rendesen, ha akarod. mivel sokat megyek, ezért gyorsan is, a fogyasztása ennek megfelelően városban 9-10l (szeged), kint országút 7-8. nekem csak az első ülések háttámlájára szerelt tálca zörgött, az kuka, mindkettő ( vagy felhajtva nem zörög). nem bántam meg, megint megvenném az autót.

fortuna71 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 604

A vct verzió a ford saját változó szelepvezérlésü motorja annyi a különbség a száz lovashoz képest hogy alacsony fordulaton nyomatékosabb és elvileg kevesebbet fogyaszt. A dízelek közül az 1.6 90lovas verzió a legjobb választás nincs benne részecske szürő és talán kettöstömegű sem de ez utóbbinak nem néztem utána. A diesel nálam sem játszik mert egy ilyen korú autóban már van kilométer jellemzöen a dizeleket magasabb futásra vásárolják a magyar gázolajnál sincs túl jó híre stb stb. Amit én még tanácsként kaptam figyelni kell a korrozios nyomokat föleg a német származásúaknál. De itt a fórumon a tulajdonosok többet tudnak segíteni. Ami biztos hogy nem lesz egyszerű ennyi pénzböl jó autót találnom de így az elején még bizakodó vagyok.

 

Előzmény: Henrik686 (603)
Henrik686 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 603

Legyen szerencséd neked is ;)

Előzmény: Henrik686 (602)
Henrik686 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 602

Köszönöm a segítséget. Akkor válasszam inkább az 1.6 VCT verziót? Dízel esetleges hibáktól tartok és kifizetni sem szeretnék egy komolyabb generált ha beüt a baj..

Előzmény: fortuna71 (601)
fortuna71 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 601

Szia

Én is hasonló cipöben járok nekem a szegedi "fordulat" ford alkatrész boltban azt tanácsolták csak az 1.6 vagy diesel (diesel 1.6 vagy2.0)motorral szabad megvenni. Az 1.6 benzines ford saját fejlesztés nagy darabszámban gyártott motor ( mindkét verziója) a nagyobb motorok nem. Azokba már van kettöstömegü is hiába benzines. Én 2005 évjáratú tudok megfizetni de egyenlöre nem találtam megfelelöt,vagyis olyan kereskedöt aki nem akar átvágni de kutatók tovább sok sikert neked is a vásárláshoz.

Előzmény: Henrik686 (600)
Henrik686 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 600

Sziasztok.

C-Max vásárlás előtt állok. Melyiket érdemesebb a benzinesek közül választani: 1.6 VCT vagy 1.8 (2006-07-es évjáratok) Pozitívumok-negatívumok? Tényleg zörögnek belül? Előre is köszönöm!

ACsabi79 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 599

Szia,

 

Így van. Feketét nem szeretnék, ám figyelem az oldalukat, hátha raknak fel egyet,ami számomra is megfelelő lesz.

Jobb lenne ott vásárolni, ahol előzőleg is már korrektek voltak.

 

Most két hétig biztosan nem jutok el sehova a munkám miatt.

 

Majd írok a további fejleményekről.

 

Szép napot!

 

 

Előzmény: tothgyor (598)
tothgyor Creative Commons License 2016.03.30 0 0 598

Szia!

 

Szerencsére nálam teljesen rendben vannak az illesztések is, ezt is tüzetesen átnéztük, illetve a szín is passzol mindenhol. Egy helyen volt a küszöb alatt egy karc, amit már az elején említett az eladó, szóval ebben is korrekt volt (azonnal nem is vettük észre, ő szólt)

 

Mi itt vettük az autót (csak egy fekete C-max van most náluk, amit azt mondtad nem akarsz):

http://www.hasznaltauto.hu/partner/fehercar-12062

 

Nálunk teljesen korrektek voltak.

Gábor

Előzmény: ACsabi79 (596)
expa Creative Commons License 2016.03.29 0 0 597

Helló!

 

Igen, nagyon fontos, hogy alaposan megnézzük az autókat.

Most megnéztem az enyémen és nincs semmi eltérés-elcsúszás a fém és a műanyag találkozásánál.

Jó támpont mindenkinek :) Köszi az írásod, tanulságos...

Előzmény: ACsabi79 (596)
ACsabi79 Creative Commons License 2016.03.28 0 1 596

Szia,


Üdvözlök mindenkit!


Egy újabb jó kis történet!

 

Március 26. szombat. Ismét kinéztem egy autót. Az aktuális kereskedőnél volt az adott fajtából 3 darab (más más típus).Szintén leinformálható előélet és kilométer. Alvázszámukat pénteken elkérve és leinformálva,  (bár már nem lepődtem meg) szintén nem tudtak mondani a gépekről semmit. Nepperünket ismét visszahívtam, hogy ugyan miért nem lehet leinformálni az autókat hamár a hirdetésüket így adták fel, de hosszas hebegés-habogás után bizonygatta, hogy szerinte valamit elhibáztam és talán nem minden szakszerviz látja az adatokat. -Na persze! Sejtettem, hogy csak ez lehet a gond!

 

Mivel az adott területen volt dolgom, gondoltam beugrok megnézni őket.

Megérkeztem az Észak Pesti Autópark kereskedőhöz és a festék rétegvastagság mérőmet az autómban felejtve, rögtön rárepültem a három C Maxra. 


Pár perces nézelődés után, már nem is volt nagy szükségem a műszerre. A "sérülés mentes járművek" karosszériáján elképesztő illesztési hibákat láttam. Mindhárom lökhárítója lógott. A sárvédő ív és a lökhárító illesztése nyitott. Ugyanezen a ponton az illesztések kiáltak.
A három közül az egyik narancsszínü volt. Ennek a hátsó lökhárítója csupán csak egy árnyalattal volt sötétebb az autó többi elemétől.
Segítőkészségük egyenlő a nullával. Látták ,hogy ott forgolódok az autók körül, mégsem kérdezte volna meg egyik se, hogy segíthet-e. Pedig vagy jó 20 percig ott voltam. 
Csatoltam néhány képet, Ezeken jobban lehet látni az adott hibákat.


Én is 100-ezer körül gondoltam a vezérlés cserét.

A te autódon jók az illesztések?

Melyik kereskedőnél vetted?

Lehet, legközelebb elnézek Székesfehérvárra. Talán ott több sikerrel járok!

 

Szép napot mindenkinek!

 

Előzmény: tothgyor (595)
tothgyor Creative Commons License 2016.03.25 0 0 595

Szia!

 

M is voltunk a nagy és nagynál és az akkor még meglévő régi kocsinkat ott akarták legrosszabb áron beszámítani, meg nem tetszett nekünk sem az autó, ami náluk volt, meg csomagtartó kárpit egy autóban sem volt valamiért.

Nekünk 100 körül állt meg a vezérlés csere, olajcsere, vízpumpa, feszítőgörgő, stb. Viszont nekünk baráti áron számolt a szerelő, szóval több lett volna az biztos, főleg hogy jó minőségű alkatrészeket épített be.

Láttál valami ígéreteset, amit meg akarsz nézni? Majd írd meg a tapasztalatodat.

Előzmény: ACsabi79 (593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!