Keresés

Részletes keresés

Guillaume- Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24761

Szia Kard! Gondolkozom rajta, most nevetségesen alacsony a kamat, sőt, nem kell felvenni 10 vagy 50 évre, hanem akár 2 évre is felvehetsz és még mindig lehetőséget adnak a végtörlesztésre. De nagyon max 5 milliót szeretnék. 

Mellesleg 20 millióból mennyire lehet eljutni az építkezéssel, ha 120nm-es a ház? Ablakok, belső válaszfalak beleférnek?

Előzmény: Kard (24756)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24760

A ház most szerkezetkész  ~10 milliónál járunk

 

 

Hát ezt meg hogy csináltad???

 

A miénk 140 m2, de nem fog megállni 15 millió alatt szerkezetkészen.

 

De ehhez is:

 

 

- kellett olcsó(?) kivitelező   /kivéve talán az ács/

 

- kellett találni olcsó betongyártó céget stb., mert nálunk a C8 beton kb. 27.000 Ft, a C16 31.000 Ft + szállítás, pumpálás

 

(ehhez képest találtam egy távolabbi betontelepet, ahol a betonárak szállítás, pumpálás nékül 10.000-rel olcsóbbak)

 

- szinte semmi saját munka

 

- az anyagok meg vannak versenyeztetve

 

- és sajnos a ház kicsit hosszúkás, ami megdobja az árakat

 

....

Előzmény: zsigusz83 (24739)
Strator Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24759

Sziasztok! 

Nemrég említettem itt ,hogy szeretnénk egy kis,egyszerű házat egyenlőre csak befektetés késöbb a gyereknek lesz.

Annyi változás lenne,hogy a bal felső sarokban lévő szoba lenne a konyha azt az ajtót kicsit elvinnénk balra ott lenne valahol a kandalló. Gáz nem lesz bent inkább légfütés meg minden helységben elektromos fűtés .

A gáz kihagyása mennyi lehet a költségvetésben? Sőt esetleg valaki tud mondani munkadíjjakat?

Kard Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24758

Nyilván úgy adja ahogy jól esik neki, de csak arra akartam rávilágítani, hogy a generálos egyből sok milliós előnnyel indul. Én jelenleg 250-255e-nél vagyok bruttó per m2 generál kivitelezővel (igaz tavaly ilyenkor kötöttem a szerződést) 75 pince+156 lakótér. Sima radiátoros fűtés, 30-as klíma tégla+10cm grafit, bramac tectura cserép, elektromos alu redőnyök, kívül színezett háromrétegű ablakok, 15e-es burkolat a lakótér felében a többi 8-9e (pince 1200ft :) ).

Ma már nem tudnám ennyiért megépíteni, kb. 40-50e-el több lenne per m2.

Előzmény: Zimi14 (24757)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24757

300e alatt simán meg lehet állni egy jó műszaki tartalommal rendelkező háznál, csak mindennek utána kell járni. Volt, hogy csak a szigetelőanyagon spóroltam 0.7M-t a kivitelező által adott árhoz képest, igaz nem a legolcsóbb anyag volt és nem 2 m2. Eddigi tapasztalataim alapján sose jössz ki jobban, ha a kivitelezőre hagyod az anyagok beszerzését. Már csak azért sem, mivel általában szeretik fölé lőni az mennyiségeket, ellenben veled, aki m2-re pontosan kiszámolod és igyekszel minél kevesebb hulladékkal/többlettel kalkulálni, ő viszont mindent telibe vesz stb-stb. Így lett nálam az ablakok nélkül 220 m2-es falból az árajánlaton 260, simán bele lett számolva a teli fal, amit megértek még úgy ahogy a munkadíjnál, de az anyagnál nem nagyon. Szóval ezen ne is gondolkozz, hogy olcsóbb-e, ha te veszed.

Kard: Tudtommal nem kell hitelt felvenni az 5%-hoz, viszont bank az kell hozzá, mivel ő fogja utalni a pénzt a különböző szakaszok után. Hitelhez hasonló a folyamat, de nem kell hitel. Amúgy ez a generálos áfa nem ilyen szép, mint ahogy leírod. A kivitelező lehet 5%-os áfát ad, de senki se kötelezi rá, hogy a tényleges beszerzési nettó árnak az 5%-os árán adja, vagy pedig rátesz még arra is, és annak az 5%-kával. De ezt úgyis látja majd aki építtetni akar, hogy mennyivel jár jobban (feltéve, ha alaposan utánanéz mindennek).

Előzmény: Guillaume- (24755)
Kard Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24756

Veszel fel hitelt? Ha igen akkor vissza tudod igényelni a bankon a keresztül az 5 millió áfát. Ha nem, akkor viszont lehet megéri a generálkivitelező. Ő 5%-al dolgozik míg ha magadnak építed akkor 27% áfa játszik és max 5 millás visszatérítés. Egy nagyobb költségvetésű háznál (nettó 55-60M) már csak az áfa különbözet kitermeli generálkivitelező hasznát. Nettó 60 milliónál 13.2 a különbség, ha ebből leszeded az 5M-et akkor is 8.2M. Egy 30 milliós háznál ez leolvad 1.6-ra de akkor úgy tudom kell hozzá egy bank mert azon keresztül megy az áfa visszatérítés.

A másik (bár ha nincs lóvé nincs mit tenni), hogy 1 hónapja egy új munkahelyen dolgoztam amikor szóba került az építkezés és mondtam, hogy én is építkezek. Erre a kollégák és hogy hogy nem rohangálsz idegesen telefonnal? Mi az, hogy ilyen nyugodt vagy?

Előzmény: Guillaume- (24751)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24755

Igen, de ahhoz képest, amit Zsigusz mondd több, mint jó, mint amivel riogattak, hogy 350-400eft egy négyzetméter ház ára. És ez még csak egy alap.... 

Egy másik "fórumon" is olyanokat mondtak, hogy a hajam égnek állt. Egy generálkivitelezővel sokkal kényelmesebben épülhet a ház, de elképzelhetetlennek tartom, ha magam szerzem be az anyagot, akkor sokkal többre fogok kijönni. 

Minden esetre ráérnék építeni, ha el is kezdjük van hol lakni, de telket nem találtunk még, amire érdemes költeni.

Előzmény: Zimi14 (24750)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 24754

Valószínű azért mondták, mivel tudják mivel jár, ha neked kell szervezni a dolgokat. Azt kell eldönteni, meg tudod-e fizetni ennek a "felárát". Ahogy olvastam nem igazán fér bele, úgyhogy sok lehetőség nincs.

Előzmény: Guillaume- (24751)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24753

Mi 3-ért vettünk telket. A tervezés ~600 volt kb mindennel, kiviteli nélkül. Villany, víz telken belül, gáz nem volt nem is lesz. A szennyvizet 200-ból vittük be. Így durván 4 alatt megvolt az összközműves telek ház tervvel. Erre jön az építés költsége ami 25-30 között lesz valahol. Nem generálban, én keresek egyesével szakikat. Az elején be voltam tojva alig találtam villanyost, vizest, fűtésszerelőt, de kialakult és szerintem szerencsém is volt velük, de ez majd kiderül. Nem feltétlen a legolcsóbb a jobb, sőt :( Valamiért meg kell fizetni az árat vagy most vagy később fogod. Meló mellett próbálok sokat ott lenni, ha dolgoznak a szakik ott kell lenni, ha generál akkor is. Eddig nem sokat tudtam érdemben hozzátenni (nem vagyok se kőműves se ács), de most következnek az olyan munkák, amik pepecselősek pl az aljzat szigetelés víz és EPS, rá a padlófűtés csövezése, födém szigetelés. Ezeket mind meg tudom csinálni, nem komoly meló. A mennyezetfűtést szakira bízom, mert még nem gipszkartonoztam, de szerintem én leszek a egyik segéd :)

 

Az építkezés mellett szól, hogy azt most szívesebben elvállalják, mivel megy az ipar sok a munka nem szívesen foglalkoznak felújítással, vagy annyit mond, hogy leülsz...

Azt mondod 20 van a házra, az lehet necces, mert eléggé felmentek az árak pl csak a tetőnk faszerkezete 12%-al drágult fél év alatt ez 1,5m-nál már húzós. Egy jó tervvel iszonyat sokat meg lehet fogni pláne, ha a telek is "tökéletes" (jó fekvés, széles utcafront...) Ha minimál gépészettel tervezel pl kondis kazán a mosókonyhában, pici szobák (10m2 alatt) max 100-120 m2 nettó, egyszerű tető és fal + a mai követelménynek még megfelelő szigetelés és befejezitek 2021-ig szerintem elég lehet. Ha nem generál és még sokat is tudsz beletenni kézzel pláne bele lehet vágni. A generálnál a kényelmet kell megfizetni keményen, a mi házunknál kb 10 milla+ és megnézném azokat a részleteket amikkel én most is görcsölök, hogy hogyan oldják meg... soha... De erős család is kell hozzá, úgy mindent ki lehet bírni.

Előzmény: Guillaume- (24748)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24752

Ez nem "érzés" kérdése...

Csak nem csinálja/szervez ingyen neked...hacsak nem karitatív szervezetként dolgozik..

Előzmény: Guillaume- (24751)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24751

Nekem meg pont azt mondták, hogy generálkivitelezőt keressek:) De valamiért nekem is az az érzésem, hogy pont azzal kerülne többe.

Előzmény: Zimi14 (24750)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24750

Generálkivitelező nélkül ezek nem lehetetlen árak. Bár most mindenki próbálja megszedni magát és irreálisan nyomják fel az árakat, elég megnézni, hogy '16 előtt mennyit emelkedtek az árak, és azóta, főleg az elmúlt 1 évben... De nagyon sok múlik a műszaki tartalmon is. 120 és 120 m2-es ház között nagy különbségek lehetnek.

Előzmény: Guillaume- (24748)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24749

Ja nem is 16 centi a lábazatid, hanem 18cm xps:) Atya ég:) Azt hittem xps-be 12 centi talán a legvastagabb:) A nagyszülők utcájába 120m2-es házat 31 millióból húztak fel, de nagyon okos vásárlásokkal. Ha jól emlékszem, 15 centis volt csak a homlokzati szigetelés, és 10 centis a lábazati, és azt mondta, bár nem is volt hideg tél, hogy a T-Cap-al kifűtötték 7000ft ból a leghidegebb téli hónapban. Akkor a tied mit fog tudni?:) 

Guillaume- Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24748

Ne érts félre, hogy blamálok bármit is, első hallásra soknak tűnt az ilyen mértékű lábazati szigetelés. Ha volna pénzem én is ezt csinálnám. Az áron viszont csodálkozom, 120nm-es ház, ha 30 millióból kijön akkor Ti nagyon tudtok valamit.

Nekünk csak 25 milliónk van, nincs még telek, de 5 millió körül találnák. Szerinted ne is kezdjünk bele az építkezésbe? 

zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24747

Igen tudom, harmatpont érzékelő is kell csak akkor is legyen eszembe amikor odaérünk :)

Előzmény: Zimi14 (24746)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24746

Ah értem. Érzékelőket se felejtsétek ki, ha esetleg nem lenne tervben, nehogy kellemetlen meglepetés legyen, ha túl alacsony vízzel megy a hűtés.

Előzmény: zsigusz83 (24745)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24745

Igen most csak a fűtés lesz kivitelezve. A hűtésről egy vízhűtő vagy levegő-víz hőszivattyú gondoskodna majd aminek csak a lehetőségét építjük most ki.

Előzmény: Zimi14 (24743)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24744

15 cm EPS a padlófűtés alá az ajánlott minimum, tehát a 16 cm grafittal nem nagyon túlzom el. De miért durva? Én nem a vakondokat szeretném teleltetni a ház alatt :) Padlófűtés esetén a dT nem 18 oC hanem 28 oC tehát sokkal nagyobb a hőveszteség, ha nincs rendes szigetelés alatta, arról nem is beszélve hogyha magas hőmérsékletű a padló az mennyi betegséget okoz...

 

25-30 milla közé lőttük be az elején, de ahogy számolgatok most úgy néz ki tudjuk tartani.

Előzmény: Guillaume- (24742)
Zimi14 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24743

"Kazán" = hőszivattyú, vagy hogy fogsz hűteni? :)

Előzmény: zsigusz83 (24739)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24742

Köszi! 16 centis lábazati szigetelés több, mint durva:) És mekkora árra számítotok a végén? 

Előzmény: zsigusz83 (24739)
Rihi11 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24741

Ahogy olvasom nálad majd a gépészet dobja meg az árat!

Előzmény: zsigusz83 (24739)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24740

Szamold ki te is. :) 

Előzmény: joevagyok68 (24725)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24739

Egy egyszerű egyszintes nettó ~120 m2 fafödémes (nyeregtetős) családi ház lesz. 1+3 fél szobával nagy nappalival. A falazat 30 cm hagyományos tégla (nem NF) a tömeg és a hanggátlás miatt ill. olcsóbb is volt :) Padló fűtés és mennyezet fűtés/hűtés lesz. A kazán puffer cekásszal (kb 6 kWh-s) lesz egy vegyes kazán is, de csak tartaléknak. Az áram számlát egy kb 7 kWp-s napelem mező fogja csökkenteni :) + egy ~ 5 m2 -es napkollektor a HMV-nek. A szigetelés 20 cm grafitos EPS a homlokzaton, a lábazaton 18 cm XPS, 16 cm grafitos EPS100 a padlóban és 35 cm olcsó gyapot a födémben.

A ház most szerkezetkész  ~10 milliónál járunk a telek, a tervezés és közművezés nélkül. Ez papíron kb 40%

Előzmény: Guillaume- (24737)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 24738

Igen ez a komfort is érdekes dolog. Ablakoknál nagy a különbség egy 2 és 3 rétegű és néhány század W/m2k között. Falaknál és a padlónál kicsit máshogy van. Minél komolyabb a szigetelés annál alacsonyabb hőmérséklet kell az épület kifűtéséhez, ez inkább rontja a komfortot, ezért kell a felület fűtés, fal- és mennyezetfűtés, mert ez nagy felületen sugározza a meleget (kb mint a cserépkályha) és alacsonyabb hőmérsékleten is melegérzetet ad. 

 

Hőtömegben és hanggátlásban elég jó a 38-as fal, ha az vázkerámia, de kellene rá egy kis szigetelés (kb 10 cm), mert akkor ki tudnák fűteni a falat és tartaná a meleget, nyáron meg fordítva, ha nem engedik be nappal a meleget tarja a hűvöst is. Meg kell tanulni szellőztetni, ha nincs szellőztető :(

Előzmény: Kard (24736)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.15 0 0 24737

Kedves Zsigusz! Megkérdezhetem, hogy milyen házat építettek, illetve hány forintnál jártok eddig?

Előzmény: zsigusz83 (24734)
Kard Creative Commons License 2018.04.15 0 0 24736

18-al még rosszabbak a megtérülési mutatók. Ez a komfort jó kérdés. Szerinted érezni egy 0,18-as vagy 0,11-es (W/m2K) falat ha közel ülsz hozzá? A 0,5-öt biztos érzed, havert meggyőzték 15 éve az okosok, hogy elég lesz a 38-as fal magában. Na náluk egyszer aludtunk ősszel és azóta se mert olyan kurva hideg volt minden :)

Előzmény: zsigusz83 (24735)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 24735

Felújításra én sem raknék 20 cm szigetelést, mert máshol úgy is marad hőhíd, így elviszi a hasznot, de min. 12 cm grafitost érdemes. Én a nyílászárón spórolnék és inkább vastagítanám a szigetelést mindenhol. Főleg a födémen, oda kell legalább 20-25 cm olcsó gyapot és ez pár éven belül megtérül.

Ne mindenki számol megtérülési időben, vannak helyzetek ahol a komfort fontosabb szempont.

 

Az átlag magyar tél 4-5 oC és bent pedig 21-23 oC Ez alapján 18 dT-vel szokás számolni. De itt levezette egy tőlem sokkal jobban hozzáértő: fűtésigény számítás.

Előzmény: Kard (24729)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 24734

A miénk új építés a falazat hagyományos 30-as vázkerámia és erre fogunk 20 cm grafitost tenni. Nekem nem fontos a megtérülés 20 éven belül. Itt tervezek megöregedni, és majd valamelyik gyereknek hátha jó lesz...

 

Amit írtam az itteni és ismerősi tapasztalatok alapján írtam. Kádárkockára 15 cm EPS-t javasolnak, ha B30-ból van, ha szilikát gyapot kell.

 

Apáméknál a nyílászáró csere 4000 m3-ről 3200 m3-re vitte le a fűtésszámlát (140 m2 és B30-as fallal) Egy középkategóriás 3 rétegűre lett cserélve a régi geréb tokos. Kíváncsi leszek mennyi lesz, ha felkerül a 15 cm grafitos, szerintem 1500 m3 környéke.

 

Ha arra gondolsz, hogy inkább venni egy lepukkantat és felújítani nem lesz olcsóbb mint az új építés :( erről pont írtam itt régen, az árak kicsit emelkedtek azóta.

Előzmény: Guillaume- (24731)
tanca1 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 24733

Sziasztok! Szeretnék ötleteket az alábbi munkafolyamatra. Van egy bazalt házikóm (most már csak a falak). Koszorú zsaluzását csinálom, de óriási a hézag a fal teteje és a zsalu között. Sajnos a kő falat nem úgy lehet bontani ahogy szeretném. Mielőt érkezik a mixer beton, a réseket be kell javítanom, különben az összes beton a padlón lesz. Egyik opció, hogy földnedves betonnal és kövekkel bejavítom a lyukakat. Jó, nagyon lassú. Az idő pedig nagyon sürget! A másik ötletem (drága és lehet baromság) hogy kitömöm a nagyját hungarocellel a többit meg telefújom purhabbal. Sokal gyorsabb lenne. Működhet? Igazából használható ötleteket szeretnék kérni! Hogy csinálnátok?

hatton Creative Commons License 2018.04.15 0 0 24732

Aki már végzett az építkezéssel,tudna írni pár sort hogyan zajlott a használatbavételi engedélyeztetés?

Nekünk a budakeszi járási hivatal fogja ezt megtenni.

Hegyoldalban épült a ház,de a kertben nem lehet végigvezetni a támfalakat,3métert hagyni kell eredeti állapotában.Azt tudom hogy az engedély után már szabadabban mozoghatok a kertemben,de a földmunkagép most tudná kiszedni a maradékot a szomszéd kerítésig.A kert végében ugyan ez a helyzet.Ott 6 métert kéne hagyni,de megöli így a hátsó kertet.Később a bobcat nem fog tudni viszont felmenni.

Mennyire elnézőek ha ezt már most megcsináltatom?

 

köszi a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!