Keresés

Részletes keresés

Carlos2001 Creative Commons License 2001.08.02 0 0 31
"A lövedék pedig visszapattant a golyófogóról. "
Hány mm-es volt? És hány méterről lőttél a golyófogóra?
Előzmény: unguided (29)
unguided Creative Commons License 2001.08.01 0 0 30
gvass1:
"Az alacsonyabb foku vedelem sokkal tobbet er, mint a SEMMILYEN vedelem."

Egyetértek.

Carlos2001 :

Az engedélyezett játékszerek elriasztásra jók, ha használni kell, csak felbőszítik a támadót. Vagy fejlett humorérzékkel rendelkező egyének halálra-röhöghetik magukat. :) De erre ne építs!
Ha tényleg úgy érzed, hogy nem akarod kiszolgáltatni magadat, van két választásod:
1. Illegális fegyverviselés. Ezt hasonló című BTK paragrafusok követik.
2. Olyan eszközt választassz magadnak, ami nem ütközik törvénybe, és a várható fenyegetttség kezelhető vele. Egy széles bőröv ácskarabínerekkel plusz egy kisfejsze nem is olyan feltűnő. (feltéve, nem öltönyhöz viseled :)) ) Ha rákérdez a rendőr, mondhatod, hogy művész vagy, fafaragásokat készítesz, most viszed köszörűshöz, blablabla, .... :))
Aztán vagy elhiszi, vagy nem. :))

Sorry. A jelenlegi helyzet az, hogy törvénytisztelő módon nem áll módodban hatékonyan védelmezni családod és magad életét, javaid. :-(

Más:
Az EU-ban állítólag a tagok elismerik az egymás által kiadott fegyverviselési engedélyeket. Ami azt jelenti, hogy valahol az EU-ban megszerezve az engedélyt, az itthon érvényes lesz.
Kérdés: Hogyan és melyik országban lenne esélyünk ezt megtenni, ha nem vagyunk ottani állampolgárok?
Vagy erre elég lesz az EU állampolgárság is ?

unguided

Előzmény: gvass1 (28)
unguided Creative Commons License 2001.08.01 0 0 29
"...mért röhögtél olyan jót"

Egy igazi - úgy értem: önvédelemre alkalmas teljesítményű - fegyvernél érzed a kezeden az erejét. A .357-es magnumtól akár meg is fájdulhat a csuklód, ha rosszul tartod, vagy nem vagy hozzászokva. Ha ezzel belelősz egy felfüggesztett golyófogóba (50-100 kg), az meglendül rendesen. Egy rád támadónál - mivel a súlypontja, és támasza eltérő, gyengébb - olyan stophatással jár, hogy megállítja, hanyattlöki. Innen a stophatás elnevezés. Amelyik fegyver 2-3 gyors lövésből nem képes ezt produkálni, az alkalmatlan önvédelemre. A gyengébb fegyver csak sebez, fáj. Lehet, hogy halálos(ak) a lövés(ek), de ha marad annyi ideje,ereje, hogy megöljön, megteszi. Az MCM .22 (~5.5mm) lőszert használ, kis lövedéktömeggel és kicsi kezdősebességgel. A hátralökése elhanyagolható, gyerekek is lőhetnek vele fél kézzel. De még ez is belehatol a keménygumi golyófogóba. Pontosan célozva érzékeny pontokra (fej, szív) lehet vele ölni, de a stop(megállító)hatása minimális. A flóbertpisztolyt kézbefogva az első benyomásom az volt, hogy műanyag-bazári-patronos-játékpisztoly. Visszalökése !nem! volt. A hangja, mintha tapsolnál. (Az MCM mellett már nem árt a fülvédő) A lövedék pedig visszapattant a golyófogóról. A fülünk mellett cürrögött el hátrafelé. Veszélyesebb volt ránk nézve, mint a golyófogóra. :))

Na ezért röhögtünk olyan jót. Kinevettük.
A flóbert gyerekeknek való oktatóeszköz, játék, 7-13 éves korig.
14 évesen már lehet igazi fegyvert is tanulni.

unguided

Előzmény: Carlos2001 (27)
gvass1 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 28
hi,
gondolom azert nevetett a sporttars, mert az MCM torkolati energiaja, atutese stb. kb 10-szerese a flobertekenek, es az eles maroklofegyverek kozt meg ez is harmatosnak szamit.

Onvedelem hazankban: szomoru, de ez van.

Azert a gumilovedekes vagy a gazpisztoly nem lebecsulendo dolog. Gondold vegig: _most_ teljesen vedtelen vagy, eleg, ha a tamadod egy kicsit erosebb nalad, vagy ketten vannak, es aldozatta valsz.

Az esetek tobbsege pedig ilyen, ezek ellen jo vedelmet nyujtanak nem-halalos eszkozok, es ami a legfontosabb, utana nem kell sittre menned automatikusan.

Az alacsonyabb foku vedelem sokkal tobbet er, mint a SEMMILYEN vedelem.

Előzmény: Carlos2001 (27)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 27
Ja, de azért meséld el, mért röhögtél olyan jót... érdekelne egy másik szakértő véleménye is.
Előzmény: unguided (24)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 26
"Az önvédelemre alkalmas lőfegyvert - mint legális megoldást - felejtsd el."
Látod, ez a baj. Szakértők itten elmondják, hogy a legális megoldás egy squash-labdát lő ki :-), vagy állítólag szart sem ér (flóbert), vagy szívjak és fizessek az engedélyért, hogy legyen egy gázpisztolyom (amivel magamat szopatom meg zárt térbe, ld. otthon), vagy menjek le a pincébe, és vágjak le egy métert az ott rohadó vascsőből. Nem túl szívderítő. Lehet, hogy az illegális út az igazi? SZVSZ addig nincs baj, amíg nem használom, és ha használom (indokoltan, jogos önvédelemből), akkor is - tudtommal - "csak" az illegális tartásért kaphatnak el. Ez még mindig jobb, mintha lemészároltatnám magamat és a családomat adott esetben.

"Hacsak nem vagy az "elit" tagja. :( "
Persze, akkor szerinted itt vitatkoznék? Felfogadnék három szekrényhátút azt' kész.

Előzmény: unguided (24)
gvass1 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 25
hi,
azert ez a csuzli-dolog vicces:-))

Ha a szomszed ablakat akarod kiloni, akkor remek:-)) Onvedelemre viszont eroteljesen alkalmatlan, stresszhelyzetben kepzeld el hasznalatat, meg mondjuk a gyors raduplazast...

Es ugye csapagygolyo ide-vagy-oda, a kis lovedeksebesseg miatt csak fejre elert talaltnak van hatasa. Abbol viszont konnyen komoly serules lehet->> karos jogkovetkezmenyek:-((

Előzmény: unguided (24)
unguided Creative Commons License 2001.08.01 0 0 24
"...valami lövedékesre gondoltam"
Jó. Akkor a csúzlit javasom.
Nagyobb a "torkolati" energiája, mint a flóbertnek. (csapágygolyó)
(Volt már a kezemben flóbert, történetesen közvetlenül egy MCM után. Nos, jót röhögtem. :)
Annak aki nem ismeri, az MCM egy kisteljesítményű sportpisztoly. Önvédelemre alkalmatlan.)
A parittyát azért nem javaslom, mert nehéz szűk helyen (home deffence) használni. :)
A balliszta és a katapult szintén túl testes. :)
Más: fúvócső.

Az önvédelemre alkalmas lőfegyvert - mint legális megoldást - felejtsd el. Hacsak nem vagy az "elit" tagja. :(

unguided

Előzmény: Carlos2001 (21)
gvass1 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 23
hi,
"Flóbertet (4mm) már tizen-ezer forintért lehet kapni, talán az a legolcsóbb verzió."

Latom nem hiszel a tapasztaltabbaknak. Hiaba ismeteljuk: a 4 mm-es flobert nem jo onvedelemre . raadasul a tizenezer forintos kategoria meg altalaban megbizhatatlan is.

Előzmény: Carlos2001 (19)
gvass1 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 22
hi,
a gumilovedekes megtoltve viselese kozteruleten szabalysertesnek minosul, mely maximum penzbirsagot vonhat maga utan. Maganteruleten viszont telejsen legalisan tarthato, hasznalhato, es ugye itt a topicnyito home defence eszkozt keresett, engedely nelkul tarthatot.

Igen, a gaz jo idoben szerintem is jobb, mint a 7,5 J alatti gumilovedekes, de az mar engedelykoteles ugye.

Az ara 24 ezertol indul a jelenleg kaphato 6-lovetu modellnek, a dragabbak sem hatekonysagban, hanem kulsejukben (csohossz, nikkelezes, famarkolat, iranyzek) ternek csak el.

Lesz egy 15 ezerbe kerulo 5-lovetu modell, de az egyreszt nagyon ronda, masreszt kevsebe megbizhato.

Előzmény: Gróf Úr (18)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.08.01 0 0 21
Köszi, tök jó tippek. Én mondjuk valami lövedékesre gondoltam.
Előzmény: unguided (20)
unguided Creative Commons License 2001.07.31 0 0 20
"hacsak nem tudtok valami olcsóbbat"
Pl. házilag készíthető, otthon tartható, nem engedélykötelesekre gondolsz?
Mert akkor van egy pár ötletem:
Láncos buzogány, csatacsillag, cséphadaró, sarló, kasza(rövid nyéllel), vasvilla(szintén rövid nyéllel), kutylánc(az utolsó 4-6 szembe belehajtott csavarpár), aprítófejsze(bujtatókötéllel csuklóhoz rögzíthető), baseball-ütő(divatos), vascső(tetszőleges kiszerelésben. nagyon olcsó!), Bárd(övbe tűzve, piros masnival nagyon előnyös), ....
És még sorolhatnám.
Ha meg akarod magad védeni az otthonodban, teljesen mindegy mivel teszed.
Úgyis téged ítélnek el, nem a támadót.

unguided

Előzmény: Carlos2001 (19)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 19
"hat,
vegulis te tudod, mennyit er meg a sajat biztonsagod. Az biztos, hogy nem olcso."
Flóbertet (4mm) már tizen-ezer forintért lehet kapni, talán az a legolcsóbb verzió.

"Az illegalitasba vonulasrol ugye itten lebeszelnenk"
Na jó, maradok a felszínen... elvégre a Benelli 300 ezer Ft körül van :-)))))))... hacsak nem tudtok valami olcsóbbat, kéz alatt ;-)

Előzmény: gvass1 (17)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.07.31 0 0 18
Egy jobb gumilövedékes is 30 körül tekereg és kizárólag szeles időben hatékonyabb, mint a gáz. Ráadásul tudtommal tarthatod otthon, de nem viselheted használatra készen az utcán, ellentétben a gázzal... Mintha szabálysértési kategória rémlene... De lehet, h tévedek. gvass1? tartható vagy hordható? :-)

Szóval nem rossz a gumis cucc sem, sőt, de szerintem a gáz jobb. Persze Te döntesz.

gvass1 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 17
hat,
vegulis te tudod, mennyit er meg a sajat biztonsagod. Az biztos, hogy nem olcso.

Akkor tehat, marad az engedely nelkul vehetok kozul leghatekonyabb cuccos: a gumilovedekes revolver?

Az illegalitasba vonulasrol ugye itten lebeszelnenk.

Előzmény: Carlos2001 (16)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 16
Hát ha 30 rugó és 3 hónap, akkor biztosan nem...
Előzmény: gvass1 (15)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 15
hi,
de igen, a gaz-riaszto fegyver engedelykoteles (europaban csak nalunk es a romanoknal). Viszont ez az egyetlen, amire egyszeru foldi halando onvedelemre engedelyt kaphat.

Felteve ha raszansz kb. 30 ezret es 3 honapot a megszerzes procedurajara.
IMHO erdemes, de te eleve abbol indultal ki, hogy semmi engedelykotelest nem akarsz venni.

Előzmény: Carlos2001 (12)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.07.31 0 0 14
Előzmény: Gróf Úr (13)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.07.31 0 0 13
De, de ha büntetlen előéletű vagy, akkor nem lehet gond.
Előzmény: Carlos2001 (12)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 12
Na várjál, a gázpisztoly nem engedélyköteles?
Előzmény: Gróf Úr (11)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.07.31 0 0 11
Ja! Másoknak mi a véleménye erről a témáról? Ki mit tart otthon védelmi célból (kisbalta, nuncsaku, BFG...)? Vagy csak én vagyok ilyen paranoid?

Részemről gázpisztoly. A megszerzése inkább időigényes, mint nehéz és anyagilag is elfogadható a megterhelés. Engedély nélkül semmit nem javaslok, legalább mi tartsuk be a törvényeket. További részletek a Gázpisztoly című topikban. Pontosan olyan kezdőként jöttem a témában, mint most Te de rövid idő alatt sokat tanultam a szakértő kollégáktól (elsősorban gvass1 -től :-D) ami nem azt jelenti, hogy profi lennék, de már többet tudok :-)

Előzmény: Carlos2001 (7)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 10
""Teged mi allit meg jobban: egy tuszuras, vagy ha 3x fejbecsapnak egy gumibottal?"
Hadd vitatkozzak egy kicsit: elég nehezen hihető egyfelől, hogy a flóbert csak tűszúrásnyira érezhető, míg a hasonló energiával kirepülő gumilövedék gumibotütésnyire... "

Csakhogy a gumilovedekes hatasossaga nemzetkozileg elismert, kulonfele allat- es emberkiserletek alapjan.
17 joule tork. energia mellett 7 meter feletti hatasos lotavolsagot ir a szakirodalom.

Es a hazai vizsgalatok is ezt mutatjak, a piacra dobas elott rengeteg tesztloveszet es kiserlet tortent a szerkezettel, hogy hatasos legyen, de serulest ne okozhasson. Az egyetlen lekuzdhetetlen problema, hogy a tork. energia korlatozasa miatt csak 2 meter a hatasos lotavja.
Bar.
5 meterrol onkent vallalkozo hatara ralove (melyet ing, bormelleny es farmerdzseki takart) kepzodott masfel centis kekeszold veralafutas elegge meggyozo volt, es az illeto is igen eros fajdalomrol szamolt be.

Előzmény: Carlos2001 (9)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 9
"nem kioktataskeppen mondtam, bocsi, ha ugy erezted."
Semmi baj, nincs harag. A fegyver.org-ot megnézem.

"Teged mi allit meg jobban: egy tuszuras, vagy ha 3x fejbecsapnak egy gumibottal?"
Hadd vitatkozzak egy kicsit: elég nehezen hihető egyfelől, hogy a flóbert csak tűszúrásnyira érezhető, míg a hasonló energiával kirepülő gumilövedék gumibotütésnyire...

Előzmény: gvass1 (8)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 8
hi,
nem kioktataskeppen mondtam, bocsi, ha ugy erezted.
Amugy az alapokat meg lehet tanulgatni itt: http://www.fegyver.org a FAQ alatt.

"Hát azért ha 1-3 cm-re valakibe belefúródik egy lövedék, az jobban fáj, mintha valami csak megütné, nem? "

NEM.
Teged mi allit meg jobban: egy tuszuras, vagy ha 3x fejbecsapnak egy gumibottal?

Pontosan ennyi a kulonbseg a 4 mm flobert es a gumilovedek kozt.

"A lakasvedelmi shotgun nalunk ismeretlen"
Tudom, hogy engedélyköteles, én nem is engedéllyel gondoltam... "

Errol erosen lebeszelnelek, mert a lofegyverrel-loszerrel valo visszaeles igen sulyos buncselekmeny, melyert 3-8 evet is kaphatsz.

Hacsak nem vagy valami miatt kiemelt celszemely sulyos tamadasnak kiteve imho ezzel nagyobb bajba kerulhetsz, mint amekkora vedelmet jelent szamodra.

Ha mar mindenkeppen illegalis dologba akarsz fogni, akkor vegyel egy gazpisztolyt, szelcsendes idoben hatasosabb lehet, mint egy gumilovedekes, es tartasa csak szabalysertes.

DE: csak azt javasolhatom, hogy maradj a legalis megoldasoknal.

Előzmény: Carlos2001 (7)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.07.31 0 0 7
"sajna az alapokkal sem vagy tisztaban, de sebaj, segitek."
Hát épp ezért vagyok itt!!! Ha értenék hozzá, nem nyitottam volna ezt a topikot. (BTW, biztos van olyan téma, amelyben én vagyok penge, Te meg nem...)

"A fizika torvenyeibol adodoan 4 mm-es lovedek, mivel mindossze toredeke a tomege a nagy 9 mm-esnek soxorta gyorsabban haladhat AZONOS maximalis energia mellett. "
Ez tök jó, tehát akkor (szinte) meg vagyok győzve a 4mm-es flóbert mellett!

"Az olomlovedekes flobertek lovedeke pedig a fajdalmat nem erzo izomzatba/zsirba hatol be, tehat se fajdalom, se megallito serules."
Hát azért ha 1-3 cm-re valakibe belefúródik egy lövedék, az jobban fáj, mintha valami csak megütné, nem?

"Revolverezes. (double action). Csak az elsutobillentyut huzod, es a kakas is felhuzodik, meg a dob is lep egyet. Tehat tenyleg nincs semmi mas dolgod, mint a billentyut huzogatni. "
ÁHÁ! És akkor a kakas csak a single action-lövésekhez szükséges...

"Ezen eroteljesen gondolkodhatsz, de engedelyt nem kaphatsz ra. A lakasvedelmi shotgun nalunk ismeretlen"
Tudom, hogy engedélyköteles, én nem is engedéllyel gondoltam...

-------------------------------------

Ja! Másoknak mi a véleménye erről a témáról? Ki mit tart otthon védelmi célból (kisbalta, nuncsaku, BFG...)? Vagy csak én vagyok ilyen paranoid?

Előzmény: gvass1 (6)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 6
hi,
sajna az alapokkal sem vagy tisztaban, de sebaj, segitek.

1. A torkolati energia van lekorlatozva (7,5J). A fizika torvenyeibol adodoan 4 mm-es lovedek, mivel mindossze toredeke a tomege a nagy 9 mm-esnek soxorta gyorsabban haladhat AZONOS maximalis energia mellett.
A 9 mm-es lovedeke olyan 50-60 m/s-mal repulhet ki, ami azt jelenti, hogy latod a lovedeket repules kozben, olyan lassu. Sot. Gyakran az ki sem repul, hanem bennragad a csoben...

Erdekes, hogy a 10 mm-es gumilovedek csaknem olyan gyorsan repul ki, mint a 4 mm-es olomlovedek, emiatt faj annyira a talalata, mert a testfeluletnek adja at 100%-osan az energiat.

Az olomlovedekes flobertek lovedeke pedig a fajdalmat nem erzo izomzatba/zsirba hatol be, tehat se fajdalom, se megallito serules. Raadasul a flobertlovedek is teljesen hatastalan a vastag ruhazat ellen.

"2. Meggyőztél... (nem volt nehéz), de azért itt is van a kakas nevű bizgentyű, amit húzogatnom kell. "

jaaaaj!!!
Revolverezes. (double action). Csak az elsutobillentyut huzod, es a kakas is felhuzodik, meg a dob is lep egyet. Tehat tenyleg nincs semmi mas dolgod, mint a billentyut huzogatni.

"3. Hm. Hát ebben igazad van. De ettől függetlenül sem érzem elég hatékonynak. Gondolj csak bele, hogy pl. jön hozzánk egy betörő, végigjön az emeleti folyosón (nem túl hosszú), és nekem onnan, hogy 2m-re van tőlem, odáig, hogy fejbevág a kisbaltával, van kb. 2 másodpercem, hogy rálőjek. "

Naivitas. Irrealis szituacio.

Egyreszt, ha latod, hogy tamado kozeledik feled, akkor elsosorban menekulnod kell, kulonben nem fog megallni a jogos vedelem. Masreszt elegge valoszinutlen, hogy vegigjon a folyoson egy baltaval csak azert, hogy teged agyonusson, es te kozben mindezt latod...

Valoszinubb, hogy eppen betor, es azert teszi, mert nem vette eszre, hogy otthon vagy. Ez esetben tied az elony.

Aztan 2 masodperc alatt ha nem tudsz legalabb 4 gumigombot a fejebe ereszteni (es ettol sem hatral meg), akkor ugyis mindegy.

"4. A fentiek fényében (és a kaliber.hu egyik archivált cikke hatására) erőteljesen gondolkozni kezdtem egy shotgun beszerzésén..."

Ezen eroteljesen gondolkodhatsz, de engedelyt nem kaphatsz ra. A lakasvedelmi shotgun nalunk ismeretlen. Hidd el, ma a leghatekonyabb (plusz legkevesebb bajjal jaro) onvedelmi berendezes, amit beszerezhetsz, az a gumilovedekes.

Előzmény: Carlos2001 (5)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 5
Hmmmm...

1. Hát ez engem NAGYON meglep. Én tényleg nem értek hozzá, de ez a "9mm es lassúság", ez új. Attól nem hatékonyabb valami, hogy nagyobb a kaliber? Én azt gondolnám (laikus fejjel), hogy egy 9mm-es lövedék (még ha flóbert is), nagyobb kárt tesz az illetőben, mint egy 4 v. 6mm-es. Mindenesetre ez a 3cm-re a bőr alá hatolás azért nem tűnik ANNYIRA rossznak, SZVSZ hatékonyabb, mint a gumilövedék... (Olvastam a gumilövedékesről szóló cikket a kaliber.hu-n, engem nem igazán győzött meg... ld. vastagabb ruházat esetén nincs hatása...)

2. Meggyőztél... (nem volt nehéz), de azért itt is van a kakas nevű bizgentyű, amit húzogatnom kell. Na jó, nem lehet minden automata.

3. Hm. Hát ebben igazad van. De ettől függetlenül sem érzem elég hatékonynak. Gondolj csak bele, hogy pl. jön hozzánk egy betörő, végigjön az emeleti folyosón (nem túl hosszú), és nekem onnan, hogy 2m-re van tőlem, odáig, hogy fejbevág a kisbaltával, van kb. 2 másodpercem, hogy rálőjek. Mit mondjak, nem egy életbiztosítás. Akkor talán célravezetőbb letérdelni, és "Kedves betörő úr, itt van a pénzem, a kocsikulcsom és a feleségem, vigye mindet békével, ja, és az Ön arcát abszolút nem is láttam" kíséretében bízni a jóindulatában.

4. A fentiek fényében (és a kaliber.hu egyik archivált cikke hatására) erőteljesen gondolkozni kezdtem egy shotgun beszerzésén...

Előzmény: gvass1 (4)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 4
"1. "A normal olomlovedekes, 4,6,9 mm-es flobert es a legfegyverek teljesseggel alkalmatlanok onvedelemre, legfeljebb elrettento hatasuk valamekorra. "
Miért alkalmatlanok? A flóbert (szerény tudásom alapján) tkp. ugyanazt tudja, mint a normál fegyver, csak épp kisebb a csőtorkolati energiája."

_nagysagrendekkel_ kisebb.
A kisebb kaliberu flobertek (4, 6 mm) lovedeke kisse behatol (1-3 cm) a bor ala, es kb. olyan serulest/fajdalmat okoz, mint egy tuszuras (vastag es rovid tuvel:-)). Az okozott serules alkalmatlan arra, hogy letfontossagu szervet elerjen es igy megallitsa a tamadot. (extrem esetben - szem, nyaki utoer - talalata okozhat csak jelentosebb serulest, de ezekkel onvedelemnel nem erdemes szamolni).
A 9 mm-es flobert lovedek nagy tomege miatt olyan lassan repul ki a csobol, hogy gyakorlatilag semmi hatasa.

"2. Revolver a forgópisztoly, ugye? (tudom, hülye kérdés) És mennyiben könnyebb kezelni, mint a másikat?"

Igen, a revolver az forgopisztoly. Egyreszt nem kaphato ontolto flobert (csak szanos, ismetlo). Masreszt a forgo mindig megbizhatobb, biztonsagosan tarthato tuzkeszen, es kezelese is egyszerubb (csak elhuzod a billentyut, ha loni akarsz, nem kell mindenfele karokkal, nyomgombokkal, bizgentyukkel stb. torodni).

"3. Mennyire hatékony a gumilövedék? Ha 2m-ről eltalálom vele az illetőt, mit csinál vele"

Mint a nem halalos fegyverek mindegyike, ez sem lehet 100%-os hatasu (az csak az eles, nagyakliberu lofegyver).

Ha 2 meterrol eltalalod vele a delikvenst, akkor az illeto olyasmit erez, mintha paintballal kaptak volna telibe, vagy egy 2 meteres gumibottal behuznak egyet. Tehat nagyon gyors, igen intenziv fajdalom, es kellemes veralafutas varhato (human tesztek szerint is...).

Es persze nem azert hatlovetu, hogy egyszer lojjel csak:-)) Ha valakit ezzel ferfi nemi szerven, vagy fejen losz 2-3x akkor biztosan megallitja.

De persze 3 tele-amfetaminozott,ketmeteres, bezbolutos hustornyot ez valoszinuleg nem fog megallitani. De azok ellen mar ugyis csak a .357 Magnum hasznalna...

Előzmény: Carlos2001 (3)
Carlos2001 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 3
Hahó!

Köszi az infot. Feltétlenül megnézem a kaliber.hu-t is, de azért még kérdeznék:

1. "A normal olomlovedekes, 4,6,9 mm-es flobert es a legfegyverek teljesseggel alkalmatlanok onvedelemre, legfeljebb elrettento hatasuk valamekorra. "
Miért alkalmatlanok? A flóbert (szerény tudásom alapján) tkp. ugyanazt tudja, mint a normál fegyver, csak épp kisebb a csőtorkolati energiája.

2. Revolver a forgópisztoly, ugye? (tudom, hülye kérdés) És mennyiben könnyebb kezelni, mint a másikat?

3. Mennyire hatékony a gumilövedék? Ha 2m-ről eltalálom vele az illetőt, mit csinál vele? Lefekszik tőle, vagy inkább csak megvadul és nekem jön (esetleg az 1m-es hatótávolságú késével)? És mi van akkor, ha a 2m-es hatótávon kívül lövök rá? Ott már teljesen hatástalan?

Előre is köszi!

Előzmény: gvass1 (1)
gvass1 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 2
hi,
ja igen: a gumilovedekes revolver alapkivitele mar 24 ezer penztol kaphato, a tolteny darabja 80 ft (15 ft-ert ujratoltheto), beszerezni a legtobb pesti fegyverboltban lehet.
Előzmény: gvass1 (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!