Keresés

Részletes keresés

menut Creative Commons License 2020.12.06 0 0 82526

Köszi. Tisztességes, polgári szint: 3 gyerek, 4 kerék, 3 szoba, 1 kutya. Iskola, nyaralás, sielés, koncert. Jó bor :) vagy valami ilyesmi :)

Előzmény: joskabacsi (82522)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.06 0 0 82525

Ne haragudj Hepci, de valamiért szerintem figyelmetlen vagy. Azt abszurd képtelenségnek tartom, hogy UP bármilyen nyomást gyakorolt volna bárkire. Ennek még a felvetése is komolytalan. A téma nem ez hanem az volt, hogy mi lehet az oka a művalkesz szerzőinek shiraz iránti ellenszenvének. Én csak azt mondtam, hogy shiraz borkereskedő és tudtommal három egykori szerzőnek is volt vagy lett valamilyen kötődése és/vagy kapcsolata borkereskedésekhez. Vagyis több szerző is volt (én háromról tudok) akinek valamiféle affinitása, érdeklődése volt a borkereskedéshez és volt személyes kapcsolatuk borkereskedőkkel. Én így utólag elsősorban ezt látom a shiraz iránti ellenszenvük mögött.  Vagyis nem a művalkesz függetlenségére, hanem pusztán egy kereskedő (sőt akár bortermelők) iránti ellenszenvre tartom ezt magyarázatnak így utólag. 

Hogy ki seggarc az nem olyan jelentős kérdés. Nyilván én is irgalmatlanul nagy seggarc vagyok sokak szerint. Kétségem nincsen afelől, hogy a borbloggerek körében én a magyar boros közélet egyik (ha nem a) legnagyobb seggfeje vagyok.

"Jónás Csaba szemszögéből ez nem egy hatalmas sikertörténet, de kérdés, hogy egyáltalán ki akart-e hozni ebből valamit"

Hát ugye megvan a bája annak, hogy a magyar gasztro közélet ugyancsak egyik legnagyobb ígéretének és később kudarcának gazdája csinál egy interjút a Csabával és hogy, hogy nem :) pont erre nem kérdez rá... hogy mondd Csaba, te tizenöt éve tényleg azt gondoltad, hogy ma egy párszáz olvasottságú kis blogocskát fogsz vezetni egy írni nem tudó arccal kettesben? Gyanítom nem ok nélkül nem feszegetett a szerző ilyen témákat :D 

De több szót pazaroltunk a magyar bor modern történetének egy amúgy fontos jelenségére mint amennyit az érdemei alapján megérdemelne. Én a Művelt Alkoholista blogot két szóval tudom jellemezni:  kihagyott lehetőség.

Előzmény: Hepci (82520)
Hepci Creative Commons License 2020.12.06 0 0 82524

Arányaiban viszonylag kevés nélkülözhetetlenül aktuális témáról esik itt szó kifejezetten szikár megfogalmazásban...

Előzmény: kifli (82521)
joskabacsi Creative Commons License 2020.12.06 0 0 82523

Köszi a visszajelzést, alkalmasint jelzem az illetékesnek, ha nincs módja vagy szándéka cserélni akkor én ajánlok fel valamiféle kárpótlást a sajátból! 

Előzmény: Maci_P (82470)
joskabacsi Creative Commons License 2020.12.06 0 0 82522

szerintem nem.

(bár a tisztességes, polgári szint mindenkinek mást jelent)

Előzmény: menut (82482)
kifli Creative Commons License 2020.12.06 0 0 82521

ez felesleges múltidézés, szócséplés csupán. teljesen érdektelen úgy, ahogy van az egész.

Előzmény: Hepci (82520)
Hepci Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82520

Szokás szerint kissé egyoldalúan, de legalább határozottan látod a történetet. :)

A Művalkesz kezdeti időszakában gyakran olvastam olyan sejtetéseket, hogy a BT (aka T. Attila) faszát szopják. Volt valaki, aki konkrétan Tálos spanja? Netán UP gyakorolt nyomást a szerzőkre, hogy sokat foglalkozzanak a BT által vitt pincék boraival?

Jócskán később tényleg lett borkereskedős kapcsolat, ha ezeket annak lehet nevezni: Gödény, miután lelépett a blogtól, majd a sajátját is bezárta, valami vinotékában lett eladó, ha jól emlékszem. Dagadtos pedig - szintén sok-sok évvel később - heti egyszer besegít eladóként a Borfalu egyik boltjában.

Hogy ki seggarc, és ki nem, ebben nehéz tisztán látni. Én pl. az összes magyar borforgalmazónál tulajdonos/eladó pacák közül őt kedvelem legjobban - szerintem szar borra még nem dumált rá. Nyilván, ha valaki szerint én egy seggarc vagyok, akkor a seggarcok egymásra találtak. :D

Az nagyon valószínű, hogy Jónás Csaba szemszögéből ez nem egy hatalmas sikertörténet, de kérdés, hogy egyáltalán ki akart-e hozni ebből valamit, vagy pont jó neki így is, ahogy alakult.

Előzmény: BZoltan (82518)
kifli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82519

egyébként kifliként javasoltam

Előzmény: Tybald_ (82501)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82518

Én legalább három olyan egykori művalkeszes bloggeről tudom, hogy szegről-végről volt  vagy lett borkereskedői kapcsolata vagy érdekeltsége. Ennyit a függetlenségről.
A Csaba korrekt arc. Ő sima, egységsugarú nyelvtanár Szegeden aki jókor volt jó helyen... A rendszerváltás utáni  online sajtó két legfajsúlyosabb szakemberével alapított együtt borblogott és  magyar web leglátogatottabb online újságától húzott be havi apanázst és garantált címlapot. Ugye fogalmazhatunk úgy, hogy nem igazán sikerült élnie ezekkel a lehetőségekkel? Ugye mondhatjuk, hogy ahelyett, hogy sikerült volna egy százezres olvasottságú boros rovatot csinálni inkább összeállt néhány frusztrált, de legalább öntelt seggarccal akik aztán faszát bloggoltak olyan borokról amiket a magyar borfogyasztók 99.999% soha még csak nem is látott.

Előzmény: Hepci (82513)
Tybald_ Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82517

Ma is jót beszélgettünk.

Előzmény: kifli (82502)
kifli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82516

Nem megy ez a szövegszerkesztés nekem. Abba is hagyom:)

Előzmény: kifli (82515)
kifli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82515

Biztos lelkiismeretiJabba volt a legértődékenyebb. Valamiért nagyon érzékeny volt az ilyen etikai jellegű felvetésekre...

Biztos lelkiismeret-furdalása volt😇

Hepci Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82514

Az én szempontomból a legnagyobb probléma az volt, hogy egy időben (vagy egy idő után) csak faszbukon keresztül lehetett kommentelni.

Szerintem aki olyan felületet csinál, amin csak faszbukkal lehet kommentelni, igazi buzi.

No most, a kifinomult intelligenciám jelenlétével minek növelném igazi buzik látogatottságát. :DDDDD

Előzmény: BZoltan (82512)
Hepci Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82513

Ezt írd be ide nyugodtan, legalább nő a közösségi tudás és az enyém. :)

Nekem ugyanis halvány fingom nincs, hogy melyik művalkeszes blogger spanja olyan arcnak, akinek a konkurenciája a (megboldogult) Terroir Club.

Előzmény: BZoltan (82511)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82512

A Gumilónál nem a frankómegmondás volt a gond, hanem az, hogy hosszú heteken, hónapokon át nem tudtak néha egyetlen olyan posztot lehozni ami bárki is érdekelt volna. Octopus meg besértődött amikor egyszer mutattam neki egy retrospektív statot, hogy úgy húsz posztból volt négy olyan amiben olyan borról írt ami a magyar piacon is értelmezhető.

A Gumilóban az abszurd egyébként a vége volt... úgy kapcsolták le a rendszert, hogy a szerzők egy árva cikket sem mentettek le. Ez sci-fi...

Előzmény: Hepci (82510)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82511

Aztán majd arról is beszéljünk, hogy melyik blogger melyik olyan borkereskedőnek sátoros cimborája aki esetleg a Terroir Clubot konkurenciának tartotta... és akkor innentől gomboljuk újra a kérdést, hogy miért is nem volt shiraz népszerű a köreikben :) Hkhm... ugyebár.

Előzmény: Hepci (82504)
Hepci Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82510

Lehet, hogy igazad van, engem ez nem foglalkoztatott ennyire, hogy ki jó arc meg ki nem jó. Hosszú ideig az se foglalkoztatott, hogy esetleg marhaságokat írnak borokról, amíg nem fordult elő, hogy pár nap különbséggel tényleg a poharamba került valamelyik megénekelt tétel.

A Gumilónál szerintem már az volt az alapvetés, hogy megmondják a frankót. MBT megmondta a frankót kajaügyben, a Műveltek megmondták pijaügyben, aki meg mást gondolt, az értelemszerűen kis csimasz volt. :)

Aztán bedőlt az egész elcseszett, Pollok lóvéjára épített konstrukció és most ott állnak csodálkozva.

Előzmény: BZoltan (82505)
kifli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82509

Volt es van:)

Előzmény: BZoltan (82507)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82508

Engem konkrétan privátban küldtek el a picsába párszor azért mert Carthago delenda est jelleggel kérdeztem rá, hogy az adott bort hol vették és mennyiért. A művalkesz szerzői közül többen iszonyatosan megsértődtek ezen.

Vélhetőleg azért mert nagyon gyakran számoltak be olyan borokról amikért ilyen vagy olyan okkal nem fizettek. Nem promócióra kell itt gondolni, hanem mondjuk elhívták őket egy társaságba és ott kóstoltak. De konkrétan rettegtek attól, hogy le kellene írniuk, hogy bizony egy kortnyi ingyébort ittak.

Volt olyan blogger akivel akkor vesztem össze durván amikor kiderült, hogy olyan borunkat négypontozott le, meg fikázott a sárba amit vidékről küldött fel neki vonaton gyógyszeres fiolában mint kármentőben egy palack maradékját egy haverja. Nem értette, hogy mi is ezzel a probléma.

Szóval annyira nem rajongtak a felvetéstől, hogy a megbloggolt boraik beszerzési körülményeiről transzparans módón beszámoljanak. Pedig ugye a blog műfajba ez simán beleférne... sőt.

BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82507

Akadt :)

Előzmény: kifli (82500)
kifli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82506

De ettol meg lett etikai szabalyat. Paran megsertodtek. 😂

Előzmény: Hepci (82504)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82505

Speciel a Biszak Gábor, Gazda  Albert és Ábel Péter voltak azok akik szerintem minden kérdésen felül jó arcok voltak. Meg persze a Csite Norbi :)

De ők szépen lassan kikoptak... és maradt a Gödény, Octopus, dagadtos és a Csaba. A Csaba fura figura, de mindenképpen úriember és egy művelt, írni tudó arc. A másik három konkrétan tönkretette a művalkeszt. Engem nem érdekel, hogy IRL milyen emberek. De hogy konkértan üldözték a saját olvasóikat és gyűlölték a kommentelőket az világos volt.

Ez nem bekapcsolódásról szól. De most had ne tartsak előadást az online közösségek építéséről és karbantartásáról, mert így is kurvára unalmas ez mindenkinek akinek ez nem szakmája/hobbija. A lényeg az az, hogy egy online közösség piramis alakú és a közösség gazdáinak nagyon kell figyelni arra, hogy legyen mobilitás az egyes rétegek között. Olvasóból, kommentelő, kommentelőből szerző, szerzőből csapásirány meghatározó... és ugyanez visszafele, hogy ha valaki elfárad akkor tudjon downshiftelni, ott engédzselni és segíteni az adott réteg mobilizációját.

Röviden fogalmazva, egy blog szerzője mindig legyen ezerszer kedvesebb és bátorítóbb a kommentelőkkel mint esetleg a gusztusa ezt súgná. Ahogy a szerzőknek és a csapásirányt meghatározó tagonak érteniük és érezniük kell, hogy az olvasók és a kommentelők mire reagálnak. Mondjuk nem biztos, hogy erőltetni kell a huszadik 300 eurós burgundiai pinókról szóló mélyelemzést, mert kurvára senkit nem érdekel... viszont lehet írni a savanyú tokaji furmintokról.. vagy bármiről ami viszont megmozgatja a közösséget... legalább néha. De a gumilónál már hetek, hónapok teltek el úgy, hogy olyan posztokat toltak amik tényleg a kutya faszát sem érdekelték... és ha valaki hozzászólt akkor jó eséllyel le lett oltva a magas lóról.

Előzmény: Hepci (82503)
Hepci Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82504

Véletlenül nem azért is romlott meg a kapcsolatod a szerzőgárdával, mert kötelékben repültél Shirazzal, aki valamiért emlékeim szerint a bekapcsolódásom (2009 környéke) idején már büntiben volt náluk (illetve páran az egykori szerzők közül utálják őt)?

Előzmény: kifli (82495)
Hepci Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82503

Ezt nehezen tudom megítélni, mert a Biszak Gáborral való egyszeri, és a Gazda Alberttel való évi egyszeri találkozást leszámítva egyik pacákot se láttam élőben soha. A netes lenyomatukból pedig nem vonnék le határozott következtetéseket.

Ha azt önteltségnek hívod, hogy a szerzők közül páran nem óhajtottak bekapcsolódni aktívan a kommentfolyamba, akkor éppen tekintheted őket öntelteknek, de szerintem inkább csak annyi tuti, hogy nem értették a netes kommunikáció/önépítés lényegét.

Előzmény: BZoltan (82499)
kifli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82502

Kár hogy nem érted

Tybald_ Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82501

Ha már akkor is toltad a szórakoztató trollos oldaladat az elutasítás annyira nem meglepő:DDD (még ha elvileg nem azt kellene nézni ki javasolja, hanem, hogy mit)

Ha saját neveddel, vagy egy nem konfrontálódó nicken javasoltad, akkor viszont jár nekik a koki.

Előzmény: kifli (82495)
kifli Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82500

voltak?

Előzmény: BZoltan (82499)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82499

"Mi van még, ami felhozható velük szemben?"

Az, hogy nagypofájú öntelt seggarcok voltak a szerzők közül többen is az mennyit nyom a latban?

Előzmény: Hepci (82494)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82498

1. Én soha, semmilyen körülmények között, egyetlen árva szót sem írok online a magánéletemről vagy a családomról. A SAP-ról vagy -tól a neten te nem találsz olyan reklámanyagot ahol én a gyerekeimmel, feleségemmel, kutyákkal, macskákkal pózolnék. 

Az nem esett jól, hogy te azt állítod, hogy én folyamatosan tolom a kíbertérben. Ez egyszerűen nem igaz. Ez a topik a világháló egyetlen apró sarka ahol én pofázok. Sehol máshol már sok éve nem csinálok semmit.  Amíg csináltam annak addig oka és célja volt. De kimondottan rosszul veszem le, ha valaki azzal próbál inszinuálni hogy én használok egy eszközt.

2. Sok sikert kívánok neki. Ha jól értem akkor annyira nem a nulláról indult a kolléga, mert csak  meg tudta venni a földet, pincét meg a technológiát. A Balcsi parton amúgy a turizmusra rágyógyulva el lehet karistolni. De majd kérdezz rá akkor amikor egy tavaszi fagy vagy egy jégverés elviszi az egész évjáratát. Mert ameddig minden frankó, addig általában minden frankó. Az agráriumban az a kérdés, hogy akkor is frankó-e amikor nem olyan frankó.

Előzmény: menut (82496)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.05 0 0 82497

független   elfogulatlan

Előzmény: Hepci (82492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!