Keresés

Részletes keresés

aiol19 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 117

Itt a parryi mellett egy utahensis, nekem eddig mindig rosszabb tapasztalataim voltak ezzel, legalábbis kicsi kaibabensisekkel, több már nyáron kirohadt, bár ez nyilván csak annak tudható be, hogy nem teszteltem még kellően nagy példányt, mivel nincs és nem volt birtokomban még nagyobb. Ez most viszont úgy tűnik, kitelelt:

Előzmény: aiol19 (115)
aiol19 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 116

Ja majd elfelejtettem, hogy a viseltesebbnek érdekes módon a zsenge sarja meg sértetlen, ahogy látszik a képen, jobbra.

Előzmény: aiol19 (111)
aiol19 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 115

Parryi változatok:

 

Előzmény: aiol19 (114)
aiol19 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 114

neomexicana:

Előzmény: aiol19 (113)
aiol19 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 113

parryi couesii:

Előzmény: aiol19 (112)
aiol19 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 112

A Mesától származó inaequidens néven futó valami egyértelmű kudarc, nem is tudom, mi ez és van-e egyáltalán olyan változata, ami télálló, ez olyan americana kategória lehet, már december-januárban úgy láttam, mintha kezdene szétrepedni:

Előzmény: aiol19 (111)
aiol19 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 111

Csatlakozom én is az állapotfelméréshez, elkezdem feltölteni a képeket, de nem ígérem, hogy egyszerre. Szintén pozitív tapasztalatokról tudok összességében beszámolni, bár ehhez hozzátartozik, hogy a kiültetett agavék a leghidegebb éjszakákat hó alatt töltötték, igaz az enyéim hó nélkül töltötték az első -13 -14 fok körüli hajnalt, az utána következő -17 -19 fokos minimumok már lényegében nem számítanak, mivel egyik agavém sem akkora még, hogy a hólepel fölé ért volna. Ezek és a télálló kaktuszok, amelyek a legjobban teleltek, az érzékenyebb fásszárúak és nagyobb pálmák már sokkal inkább megszenvedték, mivel a hófelszín éppen a talajhőt szigetelő hatása miatt okozta ezeket a szörnyűséges hidegeket, ami pedig kilógott a paplanból, annak jaj.

 

A havardianáktól jobban tartottam, jól teleltek, bár az egyik viseltesebb:

Előzmény: unartis (101)
unartis Creative Commons License 2012.03.05 0 0 110

Szia! Én most a hétvégén szettem le az agávék takarását, már amelyiket takartam :-)Könnyen összehasonlíthatod a 76. hozzászólásomnál láthatóak a pont egy éve készült képek, kiültetve sokkal jobban nőnek, mint cserépben, sajnos nálam úgy nem sokra mentek.

Ez az A. parryi forma, sajnos kód nélkül, de nagyon jó tapasztalataim vannak vele, ismerősöm, akitől kaptam, már több éve neveli kertben Hódmezővásárhelyi kertjében, homokos talajban, kaptak hideg-száraz, nedves, nyirkos telet is, takarás nélkül nála gond nélkül áttelelt.

Én idén teleltettem belőle 1 tövet takarás nélkül(három közül az alsót a képen), semmi jele nincs annak, hogy megártott volna neki a téli hideg. Tavaly még fedve mertem teleltetni, ez volt a 2. telük kiültetve. A kert Kelet-Békés Megyében található, itt azért 6-8 évente be jön a nagy zimankó, akár -20 c° alá is csökkenhet a hőmérséklet.

Előzmény: szidona (109)
szidona Creative Commons License 2012.03.05 0 0 109

A parryi-k iden meg nem lesznek kiultetve, ezert is vannak viszonylag nagy cserepbe vetve. Korabban ultettem ki ekkora kaibabensiseket, de a csigak meg konyeden lelegelik oket. Egyebkent beloluk vannak meg kint, most mar masodik teluket toltottek kint, de nem nagyobbak mint az egy eves tarsaik, viszont edzetebbek.

Vannak egyebkent korabbi, 2005-os vetesu Mesa-s agaveim. A. chrysantha, desertii, mcKelveyana, palmeri, parryi, utahensis, kaibabensis, neomexicana. Talan az utobbibol nincsen mar. Ultettem ki is beloluk, de szep lassan eltunnek, ahogy jon egy kemenyebb tel.

Takaras nelkul iden csak egy parryi-m volt kint, nem tudom, hogy megmarad-e. Tavalyi tel utan majdnem kiment, de azert megmaradt. Ezert sokat nem varok most tole. Szarazon kaibabensis, utahensis es parryi van kint, ok most meg ugy tunnek, hogy megmaradtak. Talan hetvegen leveszem roluk a takarast, akkor majd tobbet tudok.

 

A Te agaveid viszont jol neznek ki. Mennyit nolnek evente igy kiulteteve?

 

 

A.parryi 2011.februar

 

ugyanaz a noveny par napja

 

A.parryi csapadektol vedve, par napja

 

 

Előzmény: unartis (108)
unartis Creative Commons License 2012.03.04 0 0 108

Köszi az infót!

Később kertben fogod nevelni őket?

Előzmény: szidona (106)
unartis Creative Commons License 2012.03.04 0 0 107

Igen ezek azok, egy darabig csonttá is voltak fagyva. Ezeket már régebben kaptam tőle, egyre szebbek lettek.

 

Előzmény: Ádám(Szeged) (105)
szidona Creative Commons License 2012.03.04 0 0 106

Szia,

 

A magok eszak-Arizonabol vannak. A parry-k Flagstaff-tol delre az Oak Creek kanyon kornyekerol, a kaibabensis-ek pedig a Grand Canyon kozelebol.

 

 

Előzmény: Ádám(Szeged) (105)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.04 0 0 105

Hello.

Ezek a Juhász Gábor-féle agave parryi-k?

Előzmény: unartis (101)
unartis Creative Commons License 2012.03.04 0 0 104

Bocs, kicsit figyelmetlen voltam, látom a írtad mikor vetetted.

Előzmény: unartis (103)
unartis Creative Commons License 2012.03.04 0 0 103

Szia!

 

Már kedvet is kaptam :-)

 

A magokat hol vásároltad, mikori vetések?

Előzmény: szidona (102)
szidona Creative Commons License 2012.03.03 0 0 102

Sziasztok,

 

Egy kis kedvcsinalo magveteshez.

 

1 eves Agave utahensis ssp. kaibabensis magoncok.

 

3 hetes Agave parry magoncok.

 

 

 

unartis Creative Commons License 2012.03.03 0 0 101

Most Eleken vagyok, igen kellemes meglepetés volt a telelési tesztem, az agávék nagyon szépen teleltek.

 

Az Agave parryi-k takarás nélkül, illetve csapadék védelemmel -22 c°-ot kapot, sérülés nélkül teleltek, sóderbe ültetve.

 

Agave neomexicana takarással sérülés nélkül telelt.

 

Ma vettem le a takarást azokról amelyek csapadékvédelemmel teleltek.

 

1. Agave parryi:

 

   

 

Agave neomexicana

 

unartis Creative Commons License 2012.02.20 0 0 100

A tavasz közeledtével várom az áttelelési eredményeket. Az Agave parryi-k egy része fedve, másik része fedettlenül telelt, hó nélkül is kaptak -20 c°-hoz közeli hidegeket.

 

unartis Creative Commons License 2011.12.30 0 0 99

Boldog új évet kívánok minden fórumozó Agave kedvelőnek!

 

 

B almádi Creative Commons License 2011.12.24 0 0 98

Minden kedves fórumos társaimnak Békés Boldog Ünnepeket kívánok!

http://www.egzotikuskerteszet.hu/hirlevel-feliratkozas.html?task=view&id=8

unartis Creative Commons License 2011.11.27 0 0 97

Sziasztok!

 

Már régen jártam errefelé, mostanában nem nagyon volt időm fórumozni, ezek a képek is 2011 október 22-én készültek (akkor voltam otthon Eleken).

A télálló Agave parryi egy része fedve, a másik része takarás nélkül fog telelni az idei télen.

 

 

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.23 0 0 96

Szia! Nagyban még csak fényképen láttam , vagy nem tudtam , hogy neomexicanat látok. Mert Monacoban , és Bordigherában voltam botanikus kertben, és ott volt elég sok agave példány.

Előzmény: szaguaro (94)
Szaszi i Creative Commons License 2011.08.23 0 0 95

Szia! A kaktuszgyűjtők oldalon azt a választ kaptam rá, hogy A. titanota lehet.  Ja és még egy , hogy tegnap vettem észre , hogy már kezd hozni egy sarjat :-) .

Előzmény: unartis (92)
szaguaro Creative Commons License 2011.08.21 0 0 94

Kb. így. Nagyban is hosszú, keskeny levele van.

Előzmény: Szaszi i (81)
szaguaro Creative Commons License 2011.08.21 0 0 93

Sztem biztos nem parviflora

Előzmény: Szaszi i (80)
unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 92

Lehet, hogy egy A. parryi változat lehet?!

Előzmény: Szaszi i (86)
unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 91

A télálló Jukka magoncaim:

 

Tavaly Bodó Barnától kapott magokból, idei vetéssel:

 

Yucca elata-k:

 

 

Yucca rostrata(ez az egyetlen ami kikelt):

 


Yucca thompsoniana-k:

 

unartis Creative Commons License 2011.08.21 0 0 90

Sziasztok!

 

Az Agave kaibabensisekről és az A. lechugilla-ról tudok feltenni most képet, ezeket itt hagytam Csongrádon.

Az Agave neomexicana viszont az eleki kertben van, erről később rakok fel képet.

 

Agave utahensis var. kaibabensis-ek:

 

 

Agave lechugilla-k(Cylindropuntia davissi-k társaságában):

 

 

 

 

Szaszi i Creative Commons License 2011.08.19 0 0 89

Szia! Azért kérdeztem én is , mert kicsit elbizonytalanodtam vele, hátha összekeverték a magokat.  Aztán sikerült Mohács Gáborral levelezni, és Ő azt írta, hogy nála is így nézki a magról vetett  neomexicana. Azért kösz , hogy írtál.

Előzmény: unartis (87)
unartis Creative Commons License 2011.08.19 0 0 88

Barna Jánostól tavaly vettem Agave neomexicana-t az húsos agávé leveleket növesztett nem ilyen "fűszerű" keskeny levelet, az is egy erősebb sarj volt néhány levéllel rendelkezett, a nyarat már a kertben töltötte télire egy üvegtakarással fogom teleltetni

Előzmény: Szaszi i (81)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!